Toptan Köy Yumurtası Satın Alan Firmalar 2023 Organik Satış Bölgeleri

Toptan yumurta satışı yapmak isteyen kişiler Türkiye’nin her ilinde satışlarını yapabilirler. Firmalar ile anlaşma yapanlar veya bulundukları il ve ilçelerin organik ürün satış mağazaları ile yapmış oldukları anlaşmalar ile bu tarz firmalara satışlarını kolaylıkla yapabilirler. Ankara, Bursa, İzmir, Adana ve Balıkesir gibi illerimizde bu satışların oldukça kolay olduğu görülmektedir. Hangi illerde nasıl satış yapabileceğinizi detaylandırdık.

Toptan Köy Yumurtası Satın Alan Firmalar 2023 Organik Satış Bölgeleri

Günümüzde organik olmayan gıdaların tüketilmesinden dolayı ortaya çıkan hastalıklar nedeni ile tüketiciler organik üretilen ürünleri tüketmeye oldukça fazla önem veriyor. Organik ürünler arasında yer alan köy yumurtası yumurta toptancıları tarafından ilgi görmektedir.

Adana, Hayat ve İzmir’de toptan yumurta alan yerler ve firmaları inceleyebilirsiniz. Organik üretim yapan kişiler için yumurta satmak için gerekli belgeler ve köy yumurtası satın alan yerler nerelerdir detaylandırdık.

Yumurta Borsası Üzerinden Fiyat Belirleme 2023 Güncel

Basmakçı, Yumbir, Kaytaş gibi yerlerde günlük yumurta fiyatları var. Borsada organik yumurta fiyatları, toptan yumurta fiyatları ve 30 yumurta fiyatlarını belirlerken Hatay, Adana, İzmir, Balıkesir, Denizli ve İstanbul gibi illerdeki satış ve alış fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Alış ve satışlar stoklarla sınırlı olmakla birlikte fiyatlara KDV dahildir.

Basmakçı Tavukçuluk Fiyatı aşağıdaki gibidir:

YumurtaAlışSatış
Duble1,65 TL1,80 TL
Eski ana1,63 TL1,88 TL
Yeni ana1,56 TL1,71 TL
Yarka1,52 TL1,67 TL
Piliç1,32 TL1,77 TL
Kılavuz1,12 TL1,67 TL
Basmakçı Tavukçuluk Alış ve Satış Fiyatları Tablosu

İzmir Toptan Yumurta Alan ve Arayan Firmalar Hangileridir?

Organik yumurta işletmecisiyseniz ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız organik ürün satan firma ve marketlerle anlaşmalar yapabilirsiniz. Besin değeri yüksek ürünler arasında yer alan organik yumurtanın her zaman bir alıcısı vardır. Burada önemli olan pazarlama tekniğini kullanarak ürünlerin en iyi şekilde satışını yapmaktır. İşletmeniz İzmir’deyse, İzmir dışına satış yapmak istemiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

İzmir’de toptan yumurta satışı yapılabilecek yerler aşağıdaki gibidir:

 • Gıda şarküterilerine.
 • Toptan gıda ürünleri satan firmalara.
 • İzmir’de bulunan küçük marketlere.
 • Mahalle bakkallarına.
 • Organik ürünler satan işletmelere.

Bu tarz işletmeler ile iletişime geçerek köy yumurta satışı yarak ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Adana’da Toptan Yumurta Alan Yerler

Toptan yumurta satışı yapmak isteyenler her il ve ilçeden yumurta satabilir veya alabilirler. Adana’da veya Çukurova’da genelde onlarca tavuk çiftliği var. Bu tür tavuk çiftliklerinde yetiştirilen tavuklardan alınan yumurtalar organik olduğu için talep oldukça fazladır. Bu işletmelerin bir kısmı İstanbul ve Bursa gibi şehirlere satış yapmaktadır. Adana’nın birçok ilinde, Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Yumurtalık, Kozan, İmamoğlu, Ceyhan, Karaisalı, Pozantı, Tufanbeyli, Sarıçam ve Karataş illerinde, salma ve organik yumurta verilen yerlerde bulunur.

Adana’da toptan yumurta alan yerler aşağıdaki gibidir:

 • Yüreğir ve kozanda bulunan organik ürün satışı yapan mağazalar.
 • Seyhan’da toptan köy yumurtası satışı yapan aracı firmalar.
 • Çukurova ilçesinde bulunan salma köy tavuğu yumurtası satın alan ve satışını gerçekleştiren firmalar

Adana’da bulunan organik ürün satışı yapan mağazalarla anlaşma yaparak organik köy yumurtalarınızın satışlarını yapabilirsiniz.

Yumurtalarımı Satmak İstiyorum! Ne Yapmalıyım?

Köyde tavuk besliyor ve yumurtalarımı satmak istiyorum diyorsanız köy yumurtası arayan firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Yumurta toptancıları ve köy yumurtası satmak isteyenlerin öncelikle gerekli izinleri almaları gerekmektedir. Ardından bir iş planı oluşturup yumurtaları nasıl ve nerede satmanız gerektiği hakkında bilgi alarak başlamalıyız. Gerekli ekipmanı sağlayarak nasıl daha iyi üreteceğinizi planlamalı ve gerekirse en çok yumurta veren ırkları yetiştirmeye başlamalısınız. Organik yumurta alan ve ürünlerinizi yumurta satış borsası üzerinden pazarlayan firmalarla iletişime geçmelisiniz.

Günümüzde organik ürünleri internet üzerinden satan birçok kişi bulunmaktadır. Organik ürünlerinizi satmak için öncelikle bölgenizdeki marketleri ve kahvaltı salonlarını belirleyerek başlamalısınız. Daha sonra köy yumurtası alan bölgelere satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İş Planı Oluşturun!

Yapacağınız iş için bir iş planı oluşturmak her zaman başarınızı sağlayacaktır. İş hayatınızda karşılaşabileceğiniz sorunları önceden çözmenize yardımcı olurken aksiyon almanızı kolaylaştıracaktır.

İş planı hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Kendinizi vade süreleri belirleyin.
 • Çiftliğinizin büyüklüğü ne kadar olacak.
 • Yumurtaları kime satacaksınız buna karar verin.
 • Günce kaç yumurta almak istiyorsanız eğer o kapasiteye oranlı tavuk yetiştirmelisiniz.
 • Tüm tavuk cinsleri hakkında bilgi edinin ve size en çok kazandıracak tavukları çiftliğinizde bulundurun.
 • Müşteri çevrenizi nasıl geliştireceksiniz bunun üzerine planlamalar yapın.
 • Fiyatlarınızı belirleyin belirlerken ise tüm kar ve zarar oranlarınızı hesaplayın.
 • İşletmenizde personel olacaksa eğer sayısına karar verin.
 • Maliyet hesaplamalarını doğru oranlarda yapın.
 • Sermaye ihtiyacınız var mı var ise nereden temin edeceksiniz bunun bilincinde olmalısınız.

Bu şekilde yada kendinize daha uygun olacağını düşündüğünüz bir iş planı hazırlarsanız eğer planlı çalışmış olacaksınız.

2023 Yumurta Satmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Çiftliğinizi kurup ürünlerinizi satmanız için gerekli olan ve satış yapacağınız firmaların araştıracağı birkaç evrak bulunmaktadır. Bu belgeleri maddeler halinde listeledik.

Köy yumurtası satmak için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Vergi levhası
 • İşyeri krokisi
 • İtfaiye uygunluk raporu
 • İşletmeci kişiye ait kimlik belgesi
 • Tapu ve yapı kullanma izin belgesi
 • ASAT işyeri açma ruhsatı görüş belgesi
 • Kayıt sistemleri ve güvenlik kameraları
 • Ticaret Sicil Gazetesi ve imza sirküleri
 • Oda faaliyet belgesi ve oda sicil tasdiknamesi
 • Sosyal güvenlik kurumuna kayıtlı olduğu gösteren bir belge
 • İşyerinizi kuracağınız yer 60 m2 üzerinde ise tuvalet bulunması gerekmektedir.

Köy yumurtası satabilmeniz için satın alma belgelerini eksiksiz hazırlamalısınız. Bu belgeler de dahil olmak üzere farklı belgelerde talep edilebilir.

Yumurta Satan İşletmelerde Aranan Şartlar Nelerdir?

Yumurta satan işletmelerde aranan şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Şebekeye bağlı su aboneliği bulunmalı.
 • Ürünlerin giriş ve çıkış yerleri planlama yapılarak yapılmalıdır.
 • Yeterli olacak kapasitede paketle işlemi için yer ayırılmalıdır.
 • Çalışanlar için temizlik malzemelerinin bulunması gerekmektedir.
 • İşyerinin meskene açılması durumunda muvafakatname alınmalıdır.
 • İşyerinde oluşabilecek herhangi bir kaza için ilk yardım dolabı bulunmalıdır.
 • Yeteli olacak büyüklükle ambalajlanan ürünlerin saklanabileceği dolap gerekmektedir.
 • Tavuk çiftliğinde oluşacak olan kokuları önlemek amacı ile havalandırma sisteminin büyük yapılması gerekmektedir.

Köy Yumurtası Satış İzni Nasıl Alınır?

Kendine ait kümesinden elde ettiği yumurtaları doğrudan tüketiciye yada market gibi işletmelere satan küçük üreticiler için yeni standartlar, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Resmi gazete‘de yayınlanmıştır. Adet sayısı az olan yumurtanın doğrudan arzına dair yönetmelikte az miktarda yumurta satan üreticiler Tarım ve Orman Bakanlığından izin alması gerekmektedir. Bu tarz satış yapacak olan kişilerin en fazla 250 tavuğa sahip olmalıdır. Üretim aşamasında ise tüm tıbbi veteriner ve hijyen kurallarının tümüne uyulması gerekmektedir. Başvuru evrakları için tıklayınız.

En Çok Yumurta Veren Tavuk Cinsleri Hangileridir?

Kuracağınız işletmeden kar elde etmek istiyorsanız en çok yumurta veren tavuk ırklarını yetiştiriyor olmalısınız. Yılda ortalama 360 yumurta yumurtlayan bu tavuklarla yüksek verim elde edebilirsiniz.

En çok yumurta veren tavuk cinsleri ise aşağıdaki gibidir:

 1. Ligorn tavukları
 2. Brahma tavukları
 3. Lohman brown tavukları
 4. Maran tavukları
 5. Barnevelder tavuklar
 6. Denizli tavukları
 7. Çilli tavuklar
 8. Nick brown tavukları
 9. Fayumi tavukları
 10. Wyondate tavukları
 11. Atak-s yeri tavukları
 12. Avustralorp tavukları
 13. Rrohe Island tavukları

Toptan Yumurta Fiyatları 2023 Güncel

Firmaların ve küçük işletmelerin satacağı adetli veya toptan 15’li ve 30’lu köy yumurta fiyatını belirleyerek köy yumurtası satın alan firmalara satışlarını yapabilirsiniz.

Belirli sayıda tavuk yetiştirip günlük satabileceğiniz kadar yumurta satın alıyorsanız veya kendiniz bir çiftlik kurduysanız organik ürün satan marketler ve organik ürün satan işletmeler ile iletişime geçtiğinizde kendi satış marketinizi oluşturabilirsiniz. . Toptan gıda ürünleri satan firmalar her zaman organik ürünlere önem vermektedir.

Toptan Köy Yumurtası Alan Firmalar Hangileridir?

Toptan köy yumurtası alan firmaları ve sahibinden satılık köy yumurta satışı yapanları internetten bularak organik yumurta alabilirsiniz.

Yukarıda sayılan tavuk ırklarını işletmenizde bulundurursanız firmaların yumurta taleplerini karşılayabilirsiniz. Aslında işinizi büyüttüğünüzde sabit şirketlerde ve günlük, haftalık ve aylık bazda yüksek satışlar elde edebilirsiniz.

Toptan Yumurta Nereye Satılır? Pazarda Yumurta Satmak

Toptan yumurta alan bakkal ve şarküterilerle anlaşma yaparak toptan yumurta satışı yapabilirsiniz. Hatta markette açacağınız tezgahta yumurta satabilirsiniz.

30’lu köy ve Gezen Tavuk Yumurtası Toptan Fiyatı

Organik yumurta fiyatları markaya ve kutu adedine göre 120 TL ile 140 TL arasında değişmektedir. Organikgurmem’de 30 adet organik yumurta fiyatı 130 TL’ye satılıyor. Diğer bir seçenek olarak 10 adet yüzen yumurtanın fiyatı 125 TL olarak belirlendi. Fiyatlar satış noktalarına göre değişiklik göstermektedir.

Tavuk Çiftliği Kredisi ve Prefabrik Hazır Kurulum Devlet Desteği (GÜNCEL) bilgi almak için tıklayınız.

Köy Yumurtası Kaç TL?

Köy yumurtası adet fiyatı ortalama 2,5 TL ile 5 TL arasındadır.

En Çok Yumurtlayan İkinci Tavuk Cinsi hangisidir?

En çok yumurta veren tavuk cinsi Australorp’dır.

Yorumlar

 1. Avatar of timur timur dedi ki:

  bu işe grişmek istiyorum ama pazarı nasıl bilgim yok ürettigim yumurtalar koay bir şekilde satılıyormu ?

 2. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

  Günde 1000 köy yumurtası satıyorum almak isteyen varsa toptan verilir

  1. Avatar of Yalcın Yalcın dedi ki:

   Selamun aleykum bana yumurta lazim nasıl yapariz 50 koli kac liradan veriyorsunuz bunu devamida olacaktir

 3. Avatar of Simge Simge dedi ki:

  Tanesini kCtan veriyorsun

  1. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

   Günde 1000 tane yurmarta topluyorum toptan almak isteyen

 4. Avatar of Burak Burak dedi ki:

  Kirsehir kaman organik köy yumurtası haftalık 500 yumurta (haftalık ankara sevkiyatı vardır.)