geri ödemesiz hibe hayvan kredisi esnaf kefalet kredisi tablet başvurusu maddi yardım faizsiz kredi geri ödemesiz destek
DOLAR
8,3292
EURO
10,1338
ALTIN
501,04
BIST
1.454
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
24°C
İstanbul
24°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Parçalı Bulutlu
26°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
24°C
Cuma Gök Gürültülü
20°C
Cumartesi Gök Gürültülü
22°C

Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi Hibe Şartları (2 Yıl Ödemesiz)

Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi Hibe Şartları (2 Yıl Ödemesiz)
A+
A-

Ziraat Bankasından Devlet destekli olarak verilmekte olan faizsiz ve düşük faizi tavuk çiftliği kredisi çekerek, sizde salma tavukçuluk yapabilir, çiftlik kurabilir, ördek, kaz, hindi yetiştiriciliği, yumurta tavukçuluğu yapabilirsiniz.

Tavuk çiftliği kurmak isteyenler en çok etlik tavuk çiftliği kurulum maliyeti nedir, Ziraat bankası tavukçuluk kredisi nasıl alınır, tavuk çiftliği projesi kar zarar gelir gider analizi, yumurta, etlik prefabrik tavuk çiftliği maliyeti ne kadardır ve tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır merak ediyor. TKDK tavuk çiftliği desteği içeriğimiz de yer almaktadır.

Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl Alınır?

Etlik tavuk çiftliği ve yumurta tavuk çiftliklerinin maliyetleri, yumurta yetiştiriciliğinin etlik tavukçuluktan %30 oranında fazladır.

Hazır projeleri indirip sıfırdan temin etmek yerine, hazır kurulum yapan firmaları ziyaret ederek tavuk çiftliği projelerini inceleyebilirsiniz.

1000 tavuk yer alan etlik çiftlik ile 3.000 tavuk yer alan yumurta üreten çiftliğin maliyeti ve ne kadar para kazandıracağı bir biri ile aynı değildir. Bu kapsamda tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır sorusunun cevabı görecelidir. TKDK tavuk çiftliği desteği vermektedir. KOSGEB’in ise bu konuda desteği yoktur. KOSGEB hem tavuk çiftliği hemde hayvancılık sektörünün hiçbirine destek vermez.

Sermayesi olmayan ancak hayvancılık yapmak isteyenlere verilen teşviklerden bahsederken, çiftlik kurmak isteyenlere rehberlik mahiyetinde bilgiler vereceğiz. Hükumet tarafından, emekliye, işçiye, çalışana verilen desteklerle birlikte tarımsal alanda yatırım yapanlara da teşvik verilmeye devam ediyor. Bu teşviklerden yararlanmak isteyenler kanatlı kümes hayvanı yetiştiriciliği alanına başvuru yapabiliyor.

18-65 yaş arasında her Türk vatandaşı kümes havyanı yetiştiriciliği hibe teşviklerinden faydalanabilmektedir. Bunun için gerekli şartları ise şöyledir;

 • (ÇKS) Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı bulunmak. Kaydınız yok ise, nasıl kayıt olmanız gerektiğini ÇKS KAYIT yazımızdan öğrenebilirsiniz.
 • Hayvancılık kayıt sistemine kayıtlı olmak.
 • 3 yıl süre ile hayvancılık ile uğraştığını belgelemek veya Tarım ile ilgili bir Yüksekokul mezunu olmak (veterinerlik, doktora vb.)
 • Diğer özel şartları taşımak gerekmektedir.

Tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçiler  %80 oranlarına hibelerden faydalanabilmektedirler.

faizsiz-tavuk-ciftligi-kredisi
Tavukçuluk kredisi

Tavukçuluk Kredisi Şartları

 • Damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
 • Damızlık hindi yetiştiriciliğinde 5.000 adet,
 • Damızlık kaz, ördek veya bıldırcın yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
 • Damızlık etlik piliç ve damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
 • Damızlık devekuşu yetiştiriciliğinde 100 adet asgari hayvan bulunması gerekmektedir.
 • Yurtiçi veya yurtdışı damızlık kanatlı üretim işletmeleri ve kuluçkahanelerden yetiştirilmek üzere alınacak kuluçkalık damızlık yumurta, damızlık civciv ve damızlık yarka alımı ve bu hayvanların yem ve diğer işletme giderlerini kapsar. Devlet destekli tavukçuluk kredisi alınmak istenecek olan hayvanların fatura ve/veya sağlık sertifikalarında damızlık (büyük ebeveyn (grand parent stock), ebeveyn (parent stock)) oldukları belirtilmesi gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği Hibe Şartları; (adet şartları)

 • Tavuk, yumurta ve piliç yetiştiriciliği yapacak işletmeler için her dönem asgari;
 • Etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
 • Yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 5.000 adet,
 • Hindi, kaz, ördek, bıldırcın yetiştiriciliğinde 2.500 adet,
 • Deve kuşu yetiştiriciliğinde 50 adet ve üzeri kapasitelerde üretim yapılması veya yapılacak olması gerekir.
tavuk çiftliği kredisi 2018
Kosgeb Tavuk Çiftliğine Destek Verir mi?

Kosgeb tarafından, tavukçuluk yapmak için proje hazırlamaya uğraşmayın. Kosgeb tarafından canlı hayvan alımı için kredi verilmemektedir. Bu sebeple, konu hakkında bilgi sahibi olmayan web sitelerinde yayınlanmakta olan, Kosgeb, hayvancılık kredileri, Kosgeb hayvan alımı için kredi, hayvan almak için kosgeb kredisi, gibi haberlere itibar etmemenizi tavsiye ederiz. KOSGEB tarafından sadece iş kurmak isteyenlere destek verilmekte olup, bu yardım da sadece destekten ibarettir.

Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları Değişmedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı her yıl 30 bin lira kümes hayvanı yetiştiriciliğine hibe veriyor. Proje kapsamında başvuru şartlarını taşıyan, kırsal kesimde yaşan gençler, projelerini onaylatarak hibe alabiliyorlar. Devlet verdiği desteği 3 yıl boyunca takip ediyor ve 3 yıl sonra yapılan yatırımın tümü çiftçinin oluyor.

SÖYLEMEZSEM OLMAZ; Bu iş için illaki 500 bin lira değerinde büyük bir çiftliğe ihtiyacınız yok! Prefabrik tavuk çiftliği de başlangıçla işinizi görebilir.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

Ziraat Bankası ve diğer tüm bankalardan bu sektör için para çekebilirsiniz. Ziraat Bankası’ da çekmek istediğiniz krediden faiz almaktadır. Devlet hibe teşvikleri haricinde, kredi almak istediğiniz tüm bankalar tavuk çiftliği kurmak için, salma tavukçuluk, piliç yetiştiriciliği, organik yumurta tavukçuluğu ve benzeri krediler için faiz, komisyon, dosya masrafı, sigorta vb. giderleri almaktadır. Bu kapsamda hesabınızı iyi yapın ve en uygun kredi veren bankaları tercih edin.

Yarka ve civciv yetiştiriciliği
Ziraat Bankası tavukçuluk kredisi vermektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı yılında tavuk çiftliği kuracak olanlara 30 bin lira hibe desteği verdi. Eğer yaşadığınız bölgenin nüfusu 20 binin altında ise sizde genç çiftçi projesine başvurabilirsiniz. Hayvancılık alanında verilen destekler verilmeye devam edecektir.

Başvuru Yaparken Ziraat Bankası Tarafından İstenecek Belgeler

 1. ÇKS Belgesi
 2. Nüfus cüzdanı
 3. Tarımsal işletmesini teşvik edici bilgiler
 4. Karşılık olarak gösterilecek teminata ilişkin  belgeler
 5. Bilançoya göre faaliyet gösteren işletmelerden son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Yumurta Tavuk Yetiştiriciliği Yapmak İçin Gelir- Gider Analizi Yapın

Tavuk çiftliği kurmak isteyenlere hizmet veren birçok firma tarafından anahtar teslim tavuk çiftlikleri kurulmaktadır. Projenin firmaya teslim edilmesini müteakiben bazı firmalar tarafından, tavuk çiftliği kredisi ve hibe teşviklerinin alınması içinde gerekli başvurular ve projenin bu kapsamda hazırlanmasına yönelik işlemler yapılmaktadır. Mevzuat gereğince Devlet tavukçuluk kredisi çekmek isteyen vatandaşlara 2 farklı kredi verilmektedir. Bu kredilerden birincisi damızlık kanatlı üretimi yapacak kişilere verilen yatırım kredileri, ikincisi ise yine damızlık kanatlı hayvancılık işletme kredisidir. Devlet Destekli Salma Tavukçuluk hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanatlı Kümesi Yatırım Maliyeti

Prefabrik tavuk çiftliği kurulumu etlik tavuk çiftliği maliyeti, tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır, hazır tavuk çiftliği projesi indir, ve yumurta tavukçuluğu maliyeti hakkında detaylı bilgi alıp araştırma sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz.

Yine Tavuk çiftliği yerine kaz yetiştiriciliğine  yatırım yapmak isteyenler için Tarım ve Orman Bakanlığının en son yayınladığı 500 adet kapasiteli kaz kümesi projesinin yatırım maliyetini buradan inceleyebilirsiniz.

Kaz Çiftliğine %75 Hibe Veriliyor

Kaz Çiftliği Hibesi

Tarım ve Orman Bakanlığı Kaz yetiştiriciliği yatırımlarını desteklemektedir.

Bakanlık;

 • En az 1.000 adet damızlık kaz veya
 • En az 500 adet ticari kaz için sahip işletmelerde yeni kümes yapımı ve alet-ekipman alımına %75 hibe desteği vermektedir. Kaz yetiştiriciliği % 75 hibe desteği buradan inceleyebilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar Listesi

 1. Akbank,
 2. Şekerbank,
 3. İş Bankası,
 4. Qnb Finansbank,
 5. TEB,
 6. Garanti Bankası,
 7. Denizbank
 8. Ziraat Bankası tavuk çiftliği için kredi veriyor. Tavuk çiftliği açmak isteyenler Ziraat Bankasından faizsiz tavuk çiftliği kredisi alabilirler.

Ziraat Bankası Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi

Resmi Gazete de yayımlanan tebliğnameye göre Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tavuk çiftliği kurulumu için 2 farklı kategoride kredi verecekler. Bu kredilerin bir tanesi kanatlı yetiştiriciliği iken, diğeri ise damızlık kanatlı yetiştiriciliği olarak adlandırıldı.

Ziraat Bankası ve TKK Yumurta veya et üretiminde kullanılacak civcivlerin üretimi için geliştirilmiş sürüyü oluşturan kanatlıları, yani damızlık kümes hayvanı yetiştiriciliğine işletme ve yatırım dönemlerinde sıfır faizli tavuk çiftliği kredisi verecek.

BONUS: En çok para kazandıran tavuk cinslerini incelemenizi öneririz.

Ziraat ve TKK’ne başvuru yaparak (damızlık için) 5.000.000 TL. üst limitli krediden SIFIR FAİZLİ olarak yararlanabilirsiniz.

Bunun haricinde diğer bir kredi ise damızlık yetiştiriciliği dışında kalan hayvancılık türleri için veriliyor. Bu kredinin limitleri ve faiz oranları ise şöyle;

 • Yatırım döneminde yarı yarıya (%25) faiz indirimi
 • İşletme döneminde ise %50 faiz indirimi

uygulanmaktadır. Yani çiftçimiz diğer tavukçuluk faaliyetleri için Ziraat’ten %50 ve %25 oranında faiz indirimli kredi çekebilecektir. Aşağıda ki görselde Resmi Gazete’den alınan indirim oranları yer almaktadır.

Başvuran çiftçinin hangi dönemde olduğu talebi sonrasında kredi teammülerine göre Banka tarafından belirlenecektir.

Tavuk Çiftliği Hibe Desteği Yok mu?

Tavuk çiftlikleri için şuan itibariyle genç çiftçi projesinde 30 bin TL. veya 50 Bin TL. tutarında hibe verilmektedir. Salma tavukçuluk veya organik tavukçuluk yapan çiftçilerimiz, ellerinde ki sermayeye ilaveten Devletten 50 bin TL. daha hibe alarak bu işe iyi bir başlangıç yapabilirler. Genç çiftçi projesi ve başvuru şartları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Salma Yarka Tavukçuluk Fiyatları

Afyon yarka üzerinden satışa sunulan 70-75 Günlük yarka fiyat listesine göre

 • Lohman Brown 25 TL
 • Tinted 25 TL
 • Nick Brown 25 TL
 • Atak-s 25 TL
 • Ligorin 25 TL
 • Lohman Sandy 25 TL

Kümestenal üzerinden satılık canlı tavuk fiyatlarını buradan görebilirsiniz.

Sahibinden.com üzerinden satılık kümes hayvanlarının ilanlarına da buradan bakarak bilgi alabilirsiniz.

Eğer salma tavukçulukta ısrarlı iseniz Devlet Destekli Salma Tavukçuluk Kredisi için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Hasan kılıç dedi ki:

  Arkadaşlar bende bu işe girmek istiyorum sermayem var sadece kredi için bana yardımcı olursanız sevinirim ınstagram hesabım

 2. Tolga durmaz dedi ki:

  Projem onaylı ve yerim var şuan da 300 bine ihtiyacım var düşük faizli kredi istiyorum

 3. Serkan dedi ki:

  Merhaba teşviklerle ilgili iletişime geçmek isterim iletişim No verirmisiniz

 4. Enis dedi ki:

  Sefa kardeşim sen nerdesin ve yaş kaç? Ben de bu işi çok yapmak istiyorum ama güvenilir adam bulmak çok zor

 5. Eniss dedi ki:

  Arkadaşlar bende bu işi yapmak istiyorum..yeterli sermayem yok..yanıma ortak arıyorum

  1. Ercan dedi ki:

   Beraber bu işi yapabiliriz

 6. mustafa dedi ki:

  Tufan bey bi sosyal medya hesabınız var mı nasıl iletişime geçebiliriz sizinle , biz de Doğu bölgesindeyiz , genç girişimciler olarak böyle bişey düşünüyoruz

 7. Aram dedi ki:

  bana buradan ulaşmanı istiyorum. Esen kal

  1. ahmet dedi ki:

   50.000 kapasiteli etlik piliç çiftliği kurmak istiyorum sermayem yok kredi ve devlet desteği ile bunu gerçekleştirebilir miyim. kredileri sadece veterinerlik bölümden mezun olanlara veriyorlar bana kısa bir bilgi genel olarak verebilirseniz sevinirim teşekkür ederim.

 8. Arif Demir dedi ki:

  Sefa bey irtibata geçelim Manisa Salihli de çiflik kuruyorum

  1. Ender dedi ki:

   Arif bey irtibata geçebilir miyiz. Bende manisada yaşıyorum. Fikir alış verişi yapabiliriz.

 9. Tufan dedi ki:

  Bursada 2 donum içinde suyu olan tarla aldım elektrik 100 metre yakında tavuk serası alacağım araştırıyorum ilk etapta 500 tavukla başlayacağım işi bilmediğim için yanımda çalıştıracağım yardimcim yaklaşık 12 yıl tavuk çiftliğinde çalışmış egerki yumurta satacak piyasa bulursam ekonomik yönde istikrarlı olursa yandaki 3 tarlada satılık yaklaşık 20 donum yer daha farklı şekilde yapmayı düşünüyorum en önemli faktör yem giderleri ben onunda çaresini buldum 10 günde 1 kg yemden yaklaşık 8 kg yem üreten sistemi kendi cabalarimla yaptım yaklaşık 1 yıldır deniyorum ben bu işi yapacağım yaptıkça paylaşacağım egerki kâr marjı varsa herkes kazansın

 10. Mustafa dedi ki:

  Sefa erzincanda yapiyoruz ciflik işi küçük capta gelip gorebilirsin beraber calisabiliriz ama bilmedigin bir ise girme derim bence insanlar artik dürüstlük ten ziyade birbirirnin ustunden rant yapmaya calisan bir baskasinin emegini nasil calarim diye düşünen aciz insanlar haline geldiler sanki dünya da baki kaliciymisiz gibi yinede bu işi biz severek yapiyoruz sende istersen gelip görüp snada bi hisse ayirarak bizimle calismani isteriz hayirli Ramazanlar

 11. Sefa dedi ki:

  Sevgili Abilerim Ben bu Tavuk işine Çok meraklıyım açıkçası çiftçilik işine çok meraklıyım Ama beslemedir şudur felan anlamam ama dağıtımdır.Sahiplenmedir düşüncesiyle Güvenilir Dürüst Hak yemeyen Abilerimle Çalışmak isterim Yani Kısacası onlar işi kurucak telefonlaşacaz İstanbuldan her türlü yardımcı olmak isterim Dürüst samimi doğru insan kısacası kardeş arayan varsa mail adresimden ulaşabilirler.Kalın sağlıcakla Hayırlı Ramazanlar

 12. Ali dedi ki:

  Sa merhaba benim corumda 10 donum arazim var evi var icinde suyu elektrigi var ciftlik arazisi yanima ortak ariyoeum tavuk gaz hindi farketmez isten anliyosaniz maddi durum iyiyse ortak olalim is kuralim

  1. İlhan dedi ki:

   Ali bey konuşalım mi bende Çorum dayim.

1 3 4 5