Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi Faiz Oranı 2021

Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi Faiz Oranı 2021
A+
A-

Arazi alım kredisi mi çekmek istiyorsunuz? Tarlanızın tapusunu kullanarak veya vadeye böldürerek artık bu krediye sahip olmak çok kolay! Ziraat bankası arazi alım kredisi hesaplama, tarla kredisi faiz oranları 2021, tarla tapusuyla kredi almak, Vakıfbank tarla alım kredisi, taksitli tarım destek kredisi faiz oranları, kosgeb tarla kredisi, sübvansiyonlu kredi, ziraat bankası tarımsal kredi faiz oranları gibi bir çok konuyu sizin için araştırdık. Yazımızın devamında tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Arazi Alım Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar arazi satın almak isteyen tüketicilerin ihtiyaç duyduğu sermayeyi çeşitli finans teknikleriyle tüketiciye ulaştırmak için çeşitli avantajlarla yatırımcıları çekmeye çalışır. İmara açık ya da imarsız araziler için ihtiyaç sahibi olan tüzel kişiye sunduğu fırsatlardır. Tarım arazilerinin üretime katkı sağlaması ve işletmelerin büyütülerek daha büyük hale gelmesi için üzerinde üretim yapılacak olan tarla vasfına sahip olan arazilerin alımına yönelik gerçek üreticilere sunulan kredi hizmetidir. En önemli konulardan biri ise, arazinin imara açık olup olmadığı ve imara açık olmadığında neyin ipotek olarak verileceği büyük bir önem arz eder. Arazi Alım Kredileri Kapsamında; 

 • Hisseli tarım arazilerindeki hisse paylarının diğer hissedarlar tarafından satın alınmasına,
 • Hisseli, parsel olmayan arazilerin satın alınmasına,
 • Bitişik arazilerin satın alınmasına,

yönelik olarak arazi alım kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Ziraat bankası  bu kredinin yanında Sübvansiyonlu kredi imkanları ile arazi almak isteyen çiftçilere sağladığı faiz destekleri ile aylık çok düşük faiz oranları ile kredi kullandırıyor. İki farklı şekilde kullandırılan arazi alım kredilerinden sübvansiyonlu kredinin detaylarını inceleyecek olursak;

Ziraat bankası arazi alım kredisi hesaplama için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Sübvansiyonlu Kredi İle Arazi Alın!

Sübvansiyon nedir?, Sübvansiyonlu kredi nasıl alınır?, Şartları nelerdir? merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabı burada! Sübvansiyon devletin ”karşılıksız destek” verdiği kredi çeşididir. Peki sübvansiyonlu kredi kullanım şartları nedir? gelin beraber inceleyelim.

Ziraat bankası iki şekilde arazi alım için kredi verdiği biliyoruz. Ziraat bankasının tarla almak isteyen müşterileri için sağladığı kredilerin faiz oranı en düşük olanı 3 Ocak 2020 tarihinde Resmi Gazete’ de yayımlanan Cumhurbaşkanı karar ile uygulayacağı faiz desteği ile verilen sübvansiyonlu kredi olanağıdır.

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Arazi Alım Kredisi Hesaplama

Ziraat bankası Cumhurbaşkanlığı kararına göre 2021 yılından arazi alım kredisinin faiz desteği % 25 olacaktır kredi için belirlenen üst limit ise 2.500.000 TL ‘dir. Yatırım döneminde uygulanacak olan bu faiz desteğinin hesaplaması ise;

Faiz indirim kararı kapsamında banka tarafından belirlenen yıllık %10 cari faiz oranı için devlet faiz desteğinden yararlanarak Arazi  alımları için faiz oranları yıllık %2.5 faiz desteği alarak böylece oldukça düşük faizlerden yararlanacaktır. Bu şekilde faiz desteği ile birlikte bu oran %7.5 oranına düşer ve bu oran ise yıllık 7.5/12= aylık %0.62 oranına denk gelmektedir.

% 0,62 faizli arazi alım kredisinin hesaplaması ise şu şekilde olacaktır;

Ziraat Bankası Sübvansiyonlu Kredi Hesaplaması
Kredi TutarıFaiz OranıVadeAylık TaksitToplam Ödeme
50.000 TL%0,6260 Ay1.036,17 TL62.170,29 TL
100.000 TL%0,6260 Ay2.072,34 TL124.340,57 TL
150.000 TL%0,6260 Ay3.108,51 TL186.510,86 TL
200.000 TL%0,6260 Ay4.144,69 TL248.681,15 TL

Tarım arazilerinin üretime kazandırılması ve bu kapsamda devlet tarafından destek verilecek sübvansiyonlu krediyi kullanan çiftçilere işletme kurmak veya genişletmek için devlet destekli arazi alım kredisi ve sübvansiyonlu kredi kullanma durumu ortaya çıkar. Gerçek ve tüzel kişiler bu krediye başvuru yapabilir. Devlet çiftçinin genişlemesi ve gelişmesi için bu desteği sağlamaktadır. bu krediye Ziraat bankası tarafından başvuru yapabilmeniz mümkündür. Sübvansiyonlu kredi çekmek için gerekli belgeler ise şöyledir;

 • T.C. Kimlik Kartı veya Aslı,
 • ÇKS/Çiftçi Belgesi (e- devlet üzerinden belgenize ulaşabilirsiniz),
 • Alınacak Olan Tarlanın Tapu Belgesi,
 • Kullanacak Olan Kişiye Karşılık Teminata İlişkin Belgeler,
 • 3 Aylık Mali Gelir Tablosu,
 • Borcu Yoktur İbareli Resmi Yazı.

ile sübvansiyon kredisine başvuru gerçekleştirebilirsiniz. En yakın Ziraat bankası şubesinden detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Tarla Alım Kredisi Veren Bankalar 2021

Tarla kredisi çekecek tüketici ya da yatırımcıların 60 aydan 120 aya değişen vadelerde kredi kullanabilmesi mümkündür. TEB, Ziraat, Türk Katılım, İş bankası, ŞekerBank arasında 120 ay vade ile kredi veren banka ŞekerBank’ tır. Diğer bankalarda en fazla 60 ay vadeyle kredi çekilebilir. Hesaplama yaparken ilk olarak kredi çekilen bankanın faiz oranları ele alınır. Ziraat bankası faiz oranı ise %1.08 olarak görülmektedir. Sonrasında kar payı ve dosya masrafları, ipotek gösterilecek yerin ücretleri ve sigorta masrafları da eklenir. Örneğin; 100 bin TL’ lik arsa için 60 ay vade ile her ay 2865 TL gibi bir ödeme planı ortaya çıkıyor. Bunun gibi ziraat bankasından arazi alım kredisi çekiyorsanız detaylı tüm bilgileri şubelerinden alabilir ve başvurabilirsiniz.

Tarla Kredisi Faiz Oranları 2021

2021 güncel tarla kredileri için bankaları ve faiz oranlarını sizin için güncelledik.

Ziraat bankası tarla kredisi faiz oranları, Türkiye iş bankası, Şekerbank, TEB bankası arsa kredisi faiz oranları;

 • TEB BANKASI: 12 aydan 60 aya kadar olan faiz oranı %0.89,( Alınacak olan tarlanın değerinin en fazla %60 kadar ) Bilgi için tıklayınız.
 • ZİRAAT BANKASI: 12 aydan 60 aya kadar olan faiz oranı %1.05,(Kredi ile alınacak tarlanın en fazla %50 kadar) Ayrıntılar.
 • ZİRAAT BANKASI: Sübvansiyonlu arazi alım kredisinin faiz oranı  aylık %0,62,
 • TÜRKİYE İŞ BANKASI: Faiz oranı 12 ay ve 36 aya kadar %0.89 -48 ve 60 aya ise %1.00, (Kredi ile alınacak olan tarlanın değerinin %50 kadar) Detaylar.
 • ŞEKERBANK: 12 aydan 60 aya kadar %1.44 faiz oranı ile (Tarla değerinin %45 kadar) hesaplanır. Hesaplama yapmak isteyenler buradan.
 • ALBARAKATÜRK: Tarla değerinin % 100’üne kadar tamamına krediyi %0,92 kar oranı ile kredi veriyor. Hesaplama için tıklayınız.

Arazi alım kredisi veren bankaları ve faiz oranlarını sizin için yukarıda belirttik. Dilerseniz şubelerden veya web sitesi üzerinden başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

VakıfBank Tarla Alım Kredisi
Tarla Kredisi Faiz Oranları

Tarla Tapusuyla Kredi Almak Hiç Bu Kolay Olmamıştı

Yüksek miktarlı krediler için bankalar vatandaşlara farklı bir sistemle ipotekli kredi gibi seçenekler sunabiliyor. Sahip olduğunuz daire, arsa, tarla, araba gibi mal varlıklarınızı bankalara teminat olarak gösterip, talep ettiğiniz krediyi çekme imkanınız ortaya çıkıyor. Bu krediler 12 ay ve 120 ay arasında vade ile verilebiliyor. Örneğin; Ziraat bankası tarla ipotekli kredi alımı için bireysel finansman desteği olarak ihtiyaç kredisini sizlere sunuyor. Tarlanızın veya ipotek göstermek istediğiniz mal varlığınızla bankaya başvuru yapabilirsiniz. Evraklarınızı tamamladığınız ve belgelerinizi teslim ettiğiniz de olumlu olan sonuç sonrasında vade farkını belirleyip, işlemlerinizi tamamladıktan sonra kredinizi 2 gün içerisinde alabilirsiniz. Bu kredileri veren bankaları sizler için yukarıda belirtmiştik, dilerseniz herhangi birine başvuru yapabilir ve kredinizi alabilirsiniz. İpotekli bireysel finansman için tıklayınız.

KOSGEB Tarla Kredisi

Kosgeb destekli bir çok kredi seçeneği bulunmaktadır. Yalnızca iş kurma kredisi değil bir çok alanda kosgeb destekli krediler verilmektedir. Bunlar seracılık, solucan gübresi üretimi, şirketlere verdiği destekler, arıcılık ve bal üretimi, kadınlara yönelik verilen bir çok kredi seçeneği vardır. Ancak devlet desteği ve yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar dışında şu an için kosgeb tarla kredisi desteği bulunmamaktadır. Arsa kredisi için bankalardan tüm bilgileri alıp başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

VakıfBank Tarla Alım Kredisi

Ziraat bankasının sübvansiyonlu kredisi kullanmak için yeterli koşulları sağlayamayanlara için ikinci adres her zaman Vakıfbank olacaktır. Vakıfbank tarla alım kredisi, çiftçi desteği için vatandaşlara bir çok imkan ve kredi seçeneğiyle önümüze çıkmaktadır. Bu yüzden bu bankaya halk arasında çiftçinin halinden anlayan banka denmektedir. Gelelim Vakıfbank’ tan tarla kredisi almak için neler yapmanız gerektiğine. Öncelikle, % 0.98′ den başlayan faiz oranı ile 60 aya kadar vade ve çiftçiye uygun esnek ödeme seçenekleriyle başvurunuzu sağlayabilirsiniz. Peşinat ödemeden taksitli ödeme avantajından faydalanabilirsiniz. Finansman desteğinizle özel taksit seçeneği yaptırabilir ve bütçenizi planlayabilirsiniz. Kredinizi 3 ay ödemesiz veya 3 ayda 1 kere ödemeli alabilirsiniz. Faiz oranı %0.98, %1.30 oranında bankaların size en yakın şubesini ziyaret ederek hesaplatabilirsiniz. Taksitlerinizi ödeyemediğiniz durumlarda ise ipotek gösterebilirsiniz. Dilerseniz istenilen belgelere yazımıza devam ederek göz atabilir ve evraklarınız ile bankaya giderek başvuru sağlayabilirsiniz.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler; 

 • Kimlik Belgesi,
 • Gelir Belgesi veya Diğer (kira, mevduat hesap cüzdanı vs.),
 • Mal Müdürlüğü Tarafından Hak Sahibi Olduğunuza Dair Kaşeli, İmzalı, Tebligatın Aslı,
 • Arazi İçin Yapılan Başvuru Bedelinin Ödendiği Banka Dekontu veya Örneği.

Bu belgeler ile Vakıfbanktan tarla alım kredisine başvuru sağlayabilirsiniz. Vakıfbank 2/b arazi alım kredisi ayrıntıları.

Sübvansiyonlu Kredi
Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler

Taksitli Tarım Destek Kredisi Faiz Oranları

Taksitli tarım desteği kredilerini veren bankaları ve faiz oranlarını sizin için derledik. Bu bankalar;

Ziraat bankası, Denizbank, Şekerbank, QNB Finansbank, Vakıfbank, TEB bankası ve Yapıkredi olarak biliniyor. Belirtilen bankalar bir çok tarımsal ihtiyaç için çeşitli ödeme planları ortaya koyuyor. Bu bankaların faiz oranları ise şöyledir;

 • VAKIFBANK: % 0.88
 • ZİRAAT BANKASI: % 0.98
 • ŞEKERBANK: % 1.00- % 1.29
 • DENİZBANK: % 1.49
 • TEB BANKASI: % 0.79
 • QNB FİNANSBANK: % 0.84
 • YAPIKREDİ: % 0.89

Olarak taksit seçenekleriyle tarım destek kredisi faiz oranlarını sizler için sıraladık. Dilerseniz size  en yakın şubeden başvuru sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz tarımsal üretime dair faiz açıklaması mevzuatını inceleyebilirsiniz.

Kredinizi yapılandırmak mı istiyorsunuz? Bilgi almak için Çiftçi Borç Yapılandırma yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.