PTT Trafik ve Kasko Sigortası 2018 Güncel Fiyatlar


PTT Trafik ve Kasko Sigortası

PTT Trafik ve Kasko Sigortası

Devlet Destekli Sigorta Yapan Kuruluşlar

2018 yıllarında yükselen sigortalar nedeniyle birçok araç sahibi soluğu Ziraat Bankası ve PTT şubelerinde aldı. Araç sahiplerinin zorunlu trafik sigortası fiyatları ile zaten başı dertte. Bu kadar hassas bir konunun istismarını yapan ve ucuz sigorta yapılıyormuş gibi sosyal medyada yapılan paylaşımları gündeme gelen haberi araştırdık. PTT araç sigortası yapıyor mu? Son zamanlarda araçlarını sigortalamak isteyenlerin fiyat arayışlarına girmekte ve %20’lik bir indirim yapıldığı konusu vatandaşın aklını karıştırmaktadır.  Ziraat sigorta şirketi araç sigortasını indirimli yapıyor diye bir haber günlerdir paylaşılıyor  Peki gerçekten indirim söz konusu mu?

ptt-sigorta

PTT Zorunlu Trafik Sigortası yapıyor.

PTT araç sigorta ücreti ne kadar?

PTT ve Ziraat bankası ucuz trafik sigortası yapıyor diye sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan haberlerin doğruluğunu araştırdık. Bankaların zorunlu trafik sigortası kapsamında araç sigortalarını yaptığını biliyoruz. Özellikle Ziraat Sigorta 301 TL araç sigortası yapıyor diye paylaşılan ve kısa süre içinde herkesin haberdar olduğu bu haberin doğruluk payı var ama bu motosiklet için yapılan sigorta belgesinin paylaşımıdır. Herkesin aklını karıştıran ve ucuz sigorta yapılıyormuş gibi yansıtılan bu paylaşımın doğruluk payı var ama dediğimiz gibi motosiklet için yapılmış bir sigorta olduğunu belirtelim. 500 liradan aşağı bir rakam alınması mümkün değildir.

301 lira lik bir sigorta alınamayacağını zorunlu araç sigortalarının özellikle de otomobillerin sigortalarının 500 liradan başladığını hatırlarsak bu haber yanıltma amaçlı bir paylaşımdan ibaret olduğu anlaşılmaktadır. En düşük trafik sigorta prim tutarı 500 liradan başlarken bankaların 301 liradan sigorta yapması zaten olası bir durum değil. Ziraat sigorta da özel bir şirket olduğundan  fiyatları aşağıya çekme gibi bir eğilimleri olamaz. Diğer sigorta şirketlerinde ve Ziraat sigorta da herhangi bir indirim söz konusu bile değildir. Bu şekilde aracın sigorta primleri ruhsat sahibine, risk durumuna ve plakaya göre değişiklik gösterdiğinden düz bir rakam üzerinden sigorta ödemek söz konusu değildir.

PTT sigorta özel firma mı?

PTT sigorta Ptt bünyesinden en geniş ürün seçeneğiyle, en kısa sürede en uygun fiyatlara ulaşmalarını sağlamak için kurulan bir sigorta platformudur. PTT Sigorta, Mapgre, Ankara Sigorta, AIG, AXA Sigorta, HDI, Generali, Güneş Sigorta, Groupama ve RaySigorta şirketlerinin aracılık hizmetlerini yapmaktadır. PTT sigorta şirketi tüm bu şirketlerin fiyatlarını kolaylıkla önümüze getirerek kendimize en  uygun olan trafik araç sigortası primlerinin aralarında seçim yapmayı kolaylaştırmaktadır.Nasıl başvurulur?

Ptt sigorta başvuru işlemlerini en yakın postane şubesine giderek, ihtiyaca uygun sigorta için gişe görevlisine başvurarak, trafik sigortası prim ödemesini yaparak PTT güvencesi koruması altına girebilirsiniz. PTT sigortanın şirket olmayıp sadece aracı bir şirket olduğunu ve 9 sigorta şirketinin aracılık hizmeti yaptığını ve anlaşmalı olarak 9 şirketin fiyatlarını uyguladığını biliyoruz. Bu şirketlerin araç durumuna göre çıkan bilgilerini trafik sigorta prim tutarının ne kadar ödenmesi gerektiğini bu sigorta şirketlerinin ana ekranından görerek bir fiyat istediğinden bu fiyat aralıklarından araca en uygun olanın seçilerek yapılması en uygun olanıdır.

Sigorta fiyat teklifi sorgulama

Sbm trafik sigorta sorgulama isimli yazımızda, tüm sigortacıların teklif sorgulama işlemi görüntülenmektedir. PTT sigorta şirketlerinin aracılık hizmetini yapan ve bu şirketlerin uyguladığı prim miktarlarına göre araç sahibinin ödemesi gereken prim tutarı belirleyen bir şirkettir ve sigorta Postaneden de yapılabilir. Otomobil sahiplerinin PTT sigorta şirketinden de sigorta yapmaları mümkündür.

PTT sigorta diğer sigorta şirketlerinden karşılaştırma fiyatları buradan alabilirsiniz.

ptt-trafik-sigortası-ücret-sorgulama

Bu ekran yardımı ile trafik sigortası tekliflerini öğrenebilirsiniz.

Ziraat sigorta şirketi mutlaka aracı noter huzurunda aldıktan sonra gideceğiniz ilk yer olsun. Buradan aracınızı için verilen prim tutarı diğer sigorta şirketlerinden emin olun daha az olacaktır. Ziraat sigortadan aracı sigortalama işleminden sonra bulunduğunuz yerde bulunan Emniyet müdürlüğüne giderek yeni bir plaka alabilir ve ruhsat aldıktan sonra bütün işlemleri bitirebilirsiniz. Sigortalar dediğimiz gibi aracın plakasına, risk durumuna ve ruhsat sahibine göre belirlendiğinden kendinize uygun olarak çıkan sigorta priminin en uygun olanını zaten Ziraat sigorta size çıkaracaktır. Sosyal medyada her gördüğümüzü inanmadan önce sorgulama yapmamız  ve gerçekleri çarpıtan bu paylaşımların gerçeklik payının olup olmadığını araştırarak öğrenebilirsiniz.

Sizde PTT ve Ziraat Bankası gibi araç sigortası yapan kurum ve kuruluşlar ile Kamunun Sigorta hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Hemen en uygun sigorta imkanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN
PTT Trafik ve Kasko Sigortası Konusuna 9 Yorum Yapıldı
 1. hakan dedi ki:

  trafik sigorta fiyatı

 2. serdal dedi ki:

  2004 madel 1.6 renault megane ll zorumlu trafik sigortasi ne kadar

 3. Cemalettin dedi ki:

  Kasko yaptırmak istiyorum fiyatı ne kadardir

 4. murat izci dedi ki:

  Reno19

 5. Erdoğan karataş dedi ki:

  Trafik sigortası yaptırmak istiyorum

 6. Ptt Araç sigortası yaptırma 2017 dedi ki:

  Ptt araç sigortası nasıl yapılır?

 7. Ucuz trafik sigortası dedi ki:

  Araç sigortaları için ucuz sigortayı bu siteden buldum.

  1. vahdet hoca dedi ki:

   hangi sitede

   1. Ertan dedi ki:

    Yukarıda var . ucuz trafik sigortası linkleri oradan buldum.

Sayfa başına git