3D Kıl Tekniği Kaş Fiyatları 2023 (Microblading)

Kaşlarınızı daha hacimli ve gür görünmesini sağlayacak bir yöntem mi arıyorsunuz? 3D kıl tekniği kaş işlemi tam size göre! Sağlık Bakanlığı onaylı pigmentler ile yapılan uygulama sonrasında normal kaşlarınızdan ayırt edilemeyecek kadar gerçek kıl efektleri çizilecektir. Doğal kaş görünümüne sahip olmak isteyenler için Microblading 3D kıl tekniği kaş fiyatları!

3D Kıl Tekniği Kaş Fiyatları 2023 (Microblading)

3D saç tekniği yani microblading popüler hale geldi ve çoğu kadın tarafından uygulandı. Microblading nedir, 3D kıl tekniği nasıl uygulanır? Sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. 2023 Microblading fiyatları ne kadardı, Microblading’in zararı var mı, 3d kıl tekniği ile kaş ne kadar kalıcıdır, yaptırdıktan sonra kaç gün vazelin sürülmeli? İşte 3D kaş fiyatları ve microblading kaş yorumları!

Microblading Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Güzellik salonlarında 1.800 TL ile 4.000 TL arasında değişen microblading 3d saç tekniği fiyatları, alanında uzman ve akademik eğitim almış estetisyenler tarafından uygulandığında 1.800 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Microblading Nedir?

Kaşlarının zamanla incelmesi, yanlış alım sonucu dökülmesi ya da genetik olarak kaşlarının daha az olması gibi nedenlerle kaşlarına istenilen şekli veremeyen kadınlar kaş kontürü uygulamasına başvururlar. Microblading kıl tekniği kaş dolgunlaştırma ve şekillendirme yönetimidir.

3D Kıl Tekniği Kaş

Bu teknik ile kaş yapımı aşaması ve süreci ise şu şekilde olmaktadır:

3D Kıl Tekniği İle Kaş Kontörü Yapımı

Microblading 3D kıl tekniği ile işlem öncesi uzmanlar tarafından gerekli görüldüğü takdirde iyi bir sonuç almak için kaş kaldırma işlemi yapılmaktadır. Kaş tasarımı ve uygulama öncesi tasarım uygun bir kaş oluşturmada çok önemlidir. Kişinin yüz oranlarına göre uygun kaş belirlenir ve kaş şekli kalemle çizilir. Tasarlanacak kaş beğenildikten sonra süreç başlar.

3D kıl tekniği kaş yapım aşamaları şu şekilde ilerlemektedir:

 • Kişiden kişiye göre acısı değişmekte olan 3D kıl tekniğinde kaş bölgesine anestezi kremi sürülmektedir.
 • Kaşa sürülen uyuşturucu krem ile yaklaşık 30 dakika beklenilmesi gerekir.
 • Düz kaşa kavis verilebildiği gibi kısa kaşa da uzunluk verilebilmektedir. Bu tamamıyla kişinin tercihine bırakılmaktadır.
 • Kaşa üç boyutlu mikro kesiler halinde kaş kılının rengine ve yönüne doğru kıllar çizilmektedir.
 • Cildin üst tabakasına sürüldüğü için doğal görünüm sağlanıyor ve kişinin kaşlarına karşıdan bakıldığında fark gözle görülmüyor.
 • 3D kıl tekniği işleminde çok az acı hissedilmektedir.
 • Kullanılan boyanın kalitesine ve cilt tipine göre kullanım süresi değişmektedir.
 • Kişinin cildi daha çok yağlı ise kaşa uygulanan işlemin kalıcılık süresi azalıyor. Kuru ciltlerde microblading daha uzun süreli kalıcılık sağlamaktadır.
 • 2 seans halinde oluşan microblading 3D kıl tekniğinin ilk seansı bu şekilde tamamlanıyor.
 • İkinci seansta rötuş işlemleri yapılıyor.
 • Seanslar arasında 1 aylık sürenin geçmesi gerekmektedir.
 • Microblading işlemin kalıcılığı 9 ve 18 ay aralığında cilt tipine göre değişmektedir. 
 • Microblading işlem sonrası kaşlar üç gün boyunca su ile temas etmemeli ve bolca nemlendirilmediler.
 • Üç gün sonunda bastırmadan pamuk yardımıyla üzerindeki nemlendiricili krem temizlenebilir.
 • Güneşe maruz kalmaması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kaşlarını gür ve doğal göstermek isteyenler de dudak estetiğine başvurmakta ve güzelliklerine güzellik katmak için tüm estetik fiyatlarını merak etmektedirler. Dudak estetiği ve dolgu fiyatları hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

4D Kaş Tasarımı Fiyatları Ne Kadar?

2023 yılında 4D kaş tasarımı fiyatı 3.000 TL ile 5.500 TL arasındadır. 4D Anatomik Erkek Kaş Tasarımını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özellik kaş ekimi ile sonucun kalıcı, ağrısız, kanamasız ve tamamen yapılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Kaş Kontörü Fiyatları İstanbul Ankara

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir Avrupa ve Asya yakasındaki güzellik merkezlerinde Microblading ne kadar? Düşünür ve araştırmanızı yaparsanız iletişim bilgilerinden güzellik salonlarına ulaşabilir veya bizzat gidip bilgi alabilirsiniz.

İstanbul microblading fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bağlantı adresini kullanabilirsiniz. Aynı adres üzerinden Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa ve Antalya gibi şehirlerden 3D kıl tekniği ücretlerini öğrenebilirsiniz.

3D Kıl Tekniği Kaş Ne Kadar Dayanır? Microblading Kaş Kaç Yıl Kullanılır?

3D kıl tekniği ile kaş sahibi olmak isteyenler kaş konturu olarak bilinen bu işlem için bu soruyu soruyorlar. Sürecin kalıcılığı ve ne kadar süreceği araştırılıyor. En sık sorulan bu sorunun cevabı şu şekildedir: Kalıcılık süresi işlemin derinliğine, üretiminde kullanılan pigmentin kalitesine ve kişinin cilt tipine göre 1 yıl ile 1,5 yıl arasında değişmektedir.

Ancak microblading kaş yaptıranların yorumlarının bu işlemin 1 yıl kalıcı olduğu yönünde olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yağlı cilt tipleri daha kısa kalıcılık süresine sahipken, kuru cilt tipleri daha uzun kalıcılık süresine sahiptir.

Microblading Kaş Zararları Nelerdir?

Microblading’in zararları arasında kişiler kaşlarına herhangi bir zararı olup olmayacağını merak etmektedirler. Ancak bu işlemde herhangi bir kimyasal etken madde kullanılmadığı için kaşlara herhangi bir zararı yoktur.

Microblading Sonrası Banyo ve Bakım Süreci Tavsiyeler

Microblading işleminden sonra uzmanlar yaklaşık 1 hafta kaş bölgesinin su ile temasından kaçınılmasını ve düzenli olarak Vazelin uygulanmasını önermektedir. Boya ile cilt altına nüfuz eden pigmentlerin cilt üzerinde yerleşip daha kalıcı hale gelmesi için su ile temas ettirilmeden bir süre beklenmelidir. Kabuklanma sorunu yaşamamak için vazelin sürülmesi tavsiye edilir.

Microblading sonrası koyuluk çok normaldir ve renk bir süre sonra doğal rengine dönecektir. Kaşın kalıcılığı yapılan işlemin kalitesine göre değişmekle birlikte 3D kıl tekniği ile kaş kontürü yapıldıktan sonra mutlaka uzmanların tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

Microblading Yaptıranlar Yorumları

Kaş kontürü yaptıran birçok kadın bu işlemden sonra oldukça memnun kalmakta ve doğal bir görünüm sağlayan bu tekniği kaşların yoğunluğundan ve açık renginden şikayetçi olan diğer tanıdıklarına da önermektedir. Cildi çok hassas olan kadınlar bu işlemi yaptırmaktan çekinseler de bu işlemden önce bir güzellik uzmanına görünmeleri ve alerji testi yaptırmaları önerilir. Kıl tekniği ile kaş kontürü yaptıranlar memnun kalmaları için mutlaka bu işlemi iyi bir yerde yaptırmalı ve diğer bayanların yorumlarını okumalıdır.

Kıl tekniği ile kaş şekillendirme konusunda tecrübeniz varsa görüş ve önerilerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

3d Kıl Tekniği Kaş Modelleri Nasıl Seçilir?

Kıl tekniğinde ise yüzün altın oranına göre kaş modeli belirlenir ve seçilir.

3D Kıl Tekniği Kaş Kalıcı mı?

Microblading kaş işleminden sonra kaşlar minimum 1 yıl maksimum 3 yıl kullanılabilir. Kaş bölgesinin temizliği ve ürünlerin dikkatli kullanımı ile süre uzatılabilir.

Microblading Tamamen Silinir mi?

3D kıl tekniği ile yapılan kaşlar evde doğal yöntemlerle silinmez. Silme işlemi için gerekli etkili çözümler ve araçlar olmalıdır. Microblading silme işlemi 3D kıl tekniğini de aynı şekilde uygulayan makyaj uzmanı tarafından çıkarılmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.