Bigo Live Nedir, Nasıl Kullanılır? (Canlı Yayın, Canlı Sohbet, Chat)

Bigo Live ile, arkadaşlarınız ile sohbet başlatabilir, canlı yayın açabilir hatta yapılan canlı yayınlara katılabilirsiniz. Sohbet özelliği sayesinde, yeni arkadaşlıklar edinebilir, yayıncı olarak para bile kazanabilirsiniz. Hemen Bigo indir linklerimizi kullanarak iOS ve Android işletim sistemli cihazlarınızdan uygulamayı indirebilir ve doyasıya sohbet etme fırsatı yakalayabilirsiniz! Bigo Live nedir, Nasıl kullanılır? Öğrenebilirsiniz.

Bigo Live Nedir, Nasıl Kullanılır? (Canlı Yayın, Canlı Sohbet, Chat)

Bigo Live kullanıcı yorumları ile birlikte merak ettiğiniz tüm sorularınıza örneğin, Bigo Live hesap silme telefondan nasıl yapılır, kalıcı hesap ve profil fotoğrafı silme işlemleri için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bigo live platformu son zamanlarda canlı yayın, canlı sohbet ve Chat içerikli yapmış olduğu sıra dışı reklamlar ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Birçok kişi tarafından uygulama biliniyor ve aktif olarak kullanıyorken bir çoğumuz da henüz uygulama ile tanışmadı.

Uygulamayı kullanmak isteyip ne olduğunu bilmeyen ve kullanmaya yeni başlayan kişiler için Bigo Live nedir, nasıl kullanılır, indir, Bigo Live PK nedir, maaş sistemleri, uygulama üzerinden nasıl para kazanılacağı gibi pek çok konu hakkında bilgileri detaylandırdık.

Bigo Live Nedir?

Bigo Live canlı yayın ve sohbet uygulamasıdır. Bu uygulama ile kendiniz canlı yayın yapabilir veya başkalarının yayınlarına katılabilirsiniz. Ayrıca popüler oyunları uygulamada canlı olarak izleyebilirsiniz.

Bigo Live Özellikleri Nelerdir?

İşte sizler için sunulan birbirinden güzel özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Canlı yayınlara katılarak, mesajlaşma özelliğini kullanabilirsiniz.
 • Chat özelliği sayesinde ülkemizden arkadaşlar edinebileceğiniz gibi, yurt dışından da arkadaşlar bulabilir ve iletişim kurabilirsiniz.
 • Sevimli hayvan yetiştiriciliği özelliği sayesinden, hem eğlenip hem de sevimli hayvan yetiştiriciliği yapabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızın ve sevdiklerinizin ulaşabilmesi için fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.
 • Live PK özelliği ile arkadaşlarınıza meydan okuyabilirsiniz.
 • Popüler oyunlara ait canlı yayınlara katılabilir ve izleme şansı bulabilirsiniz.
 • Uygulama içerisinde yer alan oyunları oynayabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bigo Live uygulaması sizi eğlendirirken aynı zamanda para kazanmanızı da sağlayacaktır. Nasıl para kazanılacağına geçmeden önce, Bigo nasıl indirilir? birlikte inceleyelim.

Bigo Live İndir!

Google hesabınız ya da numaranız ile giriş yaptığınızda yaş ve cinsiyet bilgileriniz istenecektir. Bilgilerinizi girdikten sonra kayıt işleminiz tamamlanacaktır. Tebrikler, artık siz de Bigo Live kullanıcısısınız.

 • Google Play’den Bigo Live İNDİR!
 • App Store üzerinden Bigo Live İNDİR!

Bigo live kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan faydalanmak ve aktif olarak kullanmak için öncelikle uygulamaya üye olmanız gerekiyor. Diğer sosyal medya hesaplarınız ile de bağlantılı olarak Bigo indirebilir, üyeliğinizi oluşturarak, kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı telefonuna indirmek isteyen ve Bigo Live nedir, nasıl kullanılır? diyen kişiler aşağıda vermiş olduğumuz adımları takip ederek, indirme işlemlerini tamamlayabilirler.

 • Bigo App Store, Google Play ve Android APK olarak indirme şansınız bulunmaktadır.
 • Sanal mağazadan uygulamayı aratarak indirme işleminizi başlatabilirsiniz.
 • Yükleme süresi dolduktan hemen sonra aç butonuna basarak, uygulamayı akıllı cihazınıza tanımlayabilirsiniz.
 • Tanımlama esnasından sizden onay vermeniz için bazı veriler sunulacaktır.
 • İzin vermek istediklerinizi onaylayarak işleme devam edebilirsiniz.
 • Giriş yapabilmeniz için, toplamda 7 uygulama imkanı verilecektir.
 • Google, Facebook, Twitter, İnstagram, Apple, WK ve telefon numaranız ile kayıt olabilirsiniz.
 • Ayrıca yeniden bir hesap da oluşturabilirsiniz.
 • Bu konuda tercih tamamen size kalmıştır.

Sosyal medya uygulamalarında yaş kuralı bulunsa da bunların ihlal edildiği görünmektedir. Bigo Live uygulamasına telefon numarası ile kayıt olabileceğiniz gibi, kendinize ait olmayan iletişim numarası ile de kayıt olunabileceği göz önünde bulundurularak, yaş sınırı konusunda yasaklı maddeler konulmuştur. Kuralları dikkate alarak Bigo kullanmanız hem sizin için hem de diğer kullanıcılar için daha yararlı olacaktır!

Bigo Live Yasak Maddeler Nelerdir?

Kullanıcıları bilgilendiren ve kayıt esnasında kullanıcı sözleşmesinde üye olacaklara belirtilen bir maddeler bütünüdür. Uygulama içerisinde yapılmaması gereken kurallar ve davranışlar yer almaktadır. Yasaklı maddeler adı ile bulunan Bigo Live yasak maddeler aşağıdaki gibidir:

 • Kumar, uyuşturucu, sigara, +18, kaba ve şiddet içerikli canlı yayınların yapılması yasaktır.
 • Tabanca, bıçak gibi şiddet içeren ve şiddete yönelik içeriklerin hazırlanması yasaktır.
 • Haber yayınlamak için Bigo Live’ın resmi personeli gibi davranmak kesinlikle yasaktır.
 • Reklam tanıtımları, markalardan ve Bigo Live’den izin almadan canlı yayın tanıtımları yapmak yasaktır.
 • Küçüklerin canlı yayın yapması mümkün değildir.
 • Belirtilen yaş sınırını aşan kullanıcılar tespit edildiğinde uygulamayı kullanılmasına izin verilmeyecektir.
 • Yerel yasaları, gelenekleri ve siyaseti ihlal eden içeriklerin yanı sıra canlı, kültürel, dini, coğrafi ve kişisel saldırılar ile ilgili yayın yapılması yasaktır.
 • Canlı yayınlarda, korsan filmler, TV dramaları, spor oyunları, çeşitli şovlar ve diğer telif hakkı ile korunan içerikleri kişisel canlı yayın yaparak tanıtılmasına ve paylaşılmasına izin verilmez.

Yukarı vermiş olduğumuz yasaklara uyulmaması sonucunda bigo live uygulamasının resmi denetleme ekibi tarafından kural ihlali yapan hesapların tespiti yapılarak, uygulamayı kullanmalarına ara verilebilir hatta hesapları tamamen kapatılabilir.

Bigo Live PK Nedir?

Bigo Live yayıncılarının yarıştığı ve kazanan yayıncıyı belirleyen kişinin izleyicilerin olduğu yayınlara PK adı verilmektedir. Bir nevi düello olarak tanımlayabileceğimiz PK ile, yayın esnasında hangi taraf daha fazla elmas kazanmış ise o kişi yayını kazanmış olacaktır. Bu konuda tüm iş yayıncıda gibi görünse de destekçilere de çok fazla iş düşmektedir. Bu nedenle destekçisi fazla olan yayıncının şansı daha fazla olacaktır. Kısacası PK sisteminde iki yayın birleştiriliyor ve dileyen herkes destek vermek için yayına katılabiliyor.

Tarafların izleyicilerinin fazla olmasının bir önemi bulunmamaktadır. Fazla takipçi ve izleyiciye sahip olan hesapların her zaman şanslı olduğunu söyleyemeyiz. Bu durumda kazananı belirleyen faktörün yayın esnasında gönderilen hediyeler olduğunu söyleyebiliriz. Yayın sonunda en fazla hediyeye sahip olan taraf oyunu kazanmaktadır. Eğer oyun cezalı oynandı ise kaybeden taraf size ceza razı olmaktadır.

Bigo Live canlı yayınlar PK esnasında gönderebileceğiniz hediyeleri ve fiyatlarını öğrenmek isterseniz hemen Bigo Live hediye fiyatları yazımızı inceleyebilir ve güncel hediye ücretlendirmelerini öğrenebilirsiniz.

Canlı Yayın Nasıl Yapılır? (Bigo Live Canlı Yayın İzle!)

Bigo uygulamasının en çok tercih edilen özelliği ise 8 kişi ile aynı anda canlı yayın yapılıyor olmasıdır. Bu özellik ile viral videolar çekerek ve özgün içerikler oluşturarak fenomen olmuş gruplar ve kitlelerin olduğunu bilmekteyiz. Fenomen olan kişiler ve gruplar bu durumdan kazançlı ayrılmaktadır. Siz de video üretebileceğinizi düşünüyor ve hızla yayılmasını istiyorsanız, canlı yayın açarak işe başlayabilirsiniz. Hitap edeceğiniz kitleyi seçerek, kendi hayranlarınızı oluşturabilirsiniz. Peki canlı yayın nasıl yapılır? öğrenelim.

 • Canlı yayın yapmak isteyenler ilk olarak alt sekmede yer alan kamera seçeneğine basmalıdır.
 • Eğer yeni bir kullanıcı iseniz hesabınızın etkinleştirilmesi ve aktif hale gelmesini beklemeniz gerekebilir.
 • Yeni başlayanlar için canlı yayın açma süresi kısa olabileceği gibi 24 saati de bulmaktadır.
 • Etkinleştirmeniz tamamlandıktan hemen sonra, yapacağınız yayınların gizli ya da açık olmasını belirleyebilirsiniz.
 • Açık olarak sosyal alanlarda paylaşıp paylaşmayacağınızı karar vererek, belirtmelisiniz.
 • Ardından yayına hemen başlayabilirsiniz.

Bigo Live canlı yayınlarınızı telefonunuza kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz? Bigo özellikleri arasında yer alan canlı yayınları telefona kaydetme ile, açmış olduğunuz yayınları otomatik olarak kayıt altına alabilir ve telefonunuza indirebilirsiniz.

Bigo’da Nasıl Para Kazanılır?

Bigo Live ile anlaşma yaparak sözleşmeli yayıncı olarak para kazanabilirsiniz. Belirli bir kitle tarafından yayınları izlenen kişiler ile Bigo anlaşma yapmaktadır. Sözleşmede yer alan ve belirtilen aylık yayın saati kotasını doldurarak maaşlı çalışan gibi olabilirsiniz. Yayınıza katılan takipçilerin sayısını arttırmak için;

Diğer sosyal medya hesaplarınızda yayın linkinizi paylaşmayı unutmayınız!

Sosyal medya hesaplarınızda, yayınınızı diğer takipçilerinize de duyurabilir ve böylece daha fazla izlenme alabilirsiniz. İzlenme sayınızın artması size gönderilen hediyelerin de artmasını sağlayacaktır. İyi bir izlenme sayısına ulaştığınızda, sözleşmeli olabilmek için teklif alabilirsiniz. Sözleşmeli yayıncı dışında herhangi bir Bigo Live ajansa da başvuru yaparak sözleşmeli yayıncı olma ihtimalinizi oluşturabilirsiniz. Ajanslarda yayın yapmanız durumunda maaşınızda komisyon kesintisi yapılmaktadır. Uygulamanın para kazandıran bir diğer özelliği ise Bigo Live bünyesinde ajans kurarak canlı yayın yapan kişileri bünyesine transfer edebilir ve transfer ettiğiniz yayıncıların gelirlerinden belli bir komisyon kazanabilirsiniz. Bu durumda ajansınız sayesinde sizin yayın yapmanıza gerek olmadan Bigo’dan para kazanabilirsiniz.

Bigo Live Yayıncı Olmak

Yayıncı olabilmek için belirlenen takipçi sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Belirlenen hedefe ulaşan yayıncılar Bigo Live platformuna bağlı olarak ajans açabilecekleri gibi mevcut ajanslara başvuru yapmalarının ardından yayınlarını yapabilirler. Bu sayede yayıncılar para kazanabilmektedir. Kendi kanalınıza yayınlardan sizlere gelen hediyeleri gerçek para çevirmeniz durumunda para kazanabilirsiniz.

Para Kazanmak ve Daha Fazla Takipçiye Ulaşmak İçin İpuçları

Para kazanmanın en temel kurallarından birinin takipçileriniz olduğundan söz etmiştik. Fazla takipçiniz olduğundan gize gelecek hediyelerin sayısı artacaktır. Para Kazanmak ve Daha Fazla Takipçiye Ulaşmak İçin İpuçlarının 5 kuralını sizler için araştırdık.

 • Canlı yayınlarınızı düzenli yapın, sık sık canlı yayın yapın ve sıkmadan yayın uzunluğunu en fazla 15-20 dakika.
 • Dikkat çekici ve özel bir şeyler gösterin kullanıcılar her zaman yeni ve farklı şeylere açıktır.
 • Alacağınız hediyelere değil izleyicilere odaklanın kullanıcılar ile ilgilendiğinizde daha çok dikkat çekeceksiniz ve hediye sanınız otomatikman artacak.
 • Çekimlerinizin kaliteli olması gerekmektedir. Canlı yayınlarınız net değilse eğer takipçileriniz izlemek istemeyecektir.
 • Diğer yayıncıları destekleyin. Beğendiğiniz ve başarılı bulduğunuz kişileri takip edin yayınlarında aktif olun. Sizi orada görenler takip edecektir.
 • Yayınlarınızı her zaman planlayın ve tanıtın. İleriye dönük olarak ne kadar çok izleyici varsa o kadar takipçiniz olur. Ayrıca, diğer hesaplarınızdan yayın yapacağınızı belirtebilirsiniz.

Bigo Live Nasıl Silinir?

Uygulamanın vermiş olduğu hizmetten memnun kalmadıysanız ya da uygulamayı kullanacak kadar vaktiniz bulunmuyorsa hesabınızı hemen silebilirsiniz. Uygulamayı yükleme ve kullanma kadar, Bigo hesabı kalıcı silme işlemi de oldukça kolay ve basittir. Yapmanız gereken tek şey uygulamanın sağ alt köşesinde yer alan ikona basmalı ve aşağıdaki adımları uygulamalısınız;

 • Tıklamış olduğunuz ikondan sonra karşınıza çıkan sayfada yer alan ”Ayarlar” butonuna basınız.
 • Ayarlar bölümünde çıkan ”Hesap Yönetim” menüsüne giriniz.
 • En alt kısımda ”Hesap Sahipliği” bölümünde yer alan ”Hesap Sil” bağlantısına tıklayınız.
 • Bu alana onay vererek, ”Devam Et” butonuna basınız.

Bu adımları sırası ile uyguladığınızda Bigo hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Hesabını kalıcı olarak silmek istemeyenler ise, telefonundan uygulamayı kaldırarak da geçici olarak kullanmaya ara verebilirler. Uygulamanın yükleme adımları ile tekrardan yüklendiğinde eski hesabınıza ulaşabilir ve kaldığınız yerden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bigo Live Premium Üyelik Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Sadece uygulamadan çıkış yaparak, üyeliğinizi ve hesabınızı iptal ettirmeniz mümkün değildir. Premium üyelik için aylık olarak belirlenen bir ücret bulunmaktadır. Siz telefonunuzdan uygulamayı kaldırsanız dahi aylık olarak ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Peki premium üyelik nasıl iptal edilir?

 • Üyelik satın alma esnasında hangi ödeme türü seçilmiş ise, iptal etme adımlarında da aynı ödeme tipi kullanılmalıdır.
 • Kredi kartı kullanmış iseniz kredi kartınızdan, banka kartınızı kullanmışsanız banka kartınızdan iptal etme talebinde bulunmalısınız.
 • İptal etme işlemi, aboneliklerden en geç 24 saat önce yapılması gerekmektedir.
 • Örneğin aboneliğin yenilendiği tarih, her ayın 28’i olduğunu düşünelim.
 • Bu durumda ayın 27’sinde hesap iptali talebinde bulunulmalıdır.

Google Play’den Bigo Premium nasıl iptal edilir?

 • Hesabınızın bağlı olduğu Google Play hesabınızda oturum açınız.
 • Play Store alanında bulunan ”Abonelikler” kısmına basınız.
 • Abone olduğunuz sayfaların tümü bu sekmede açılacaktır.
 • Bigo Live seçeneğine basınız.
 • Uygulama üzerine sağ tıklayarak, ”İptal Et” butonuna dokununuz.

Bu adımları uyguladığınızda aboneliğiniz iptal edilmiş olacaktır. Böylece her ay abonelik ücreti ödemeyecek ve uygulamayı kullanamayacaksınız. Şunu belirtmek isteriz ki Bigo Live kalıcı hesap silme işlemlerinde, ücretler iade edilmemektedir.

Bigo Live Nedir?

Bigo Live çoğu ülke tarafından desteklenen ve kullanımı hızla yaygınlaşan bir uygulamadır.

Bigo Live Hangi Ülkenindir?

Bigo 2014 yılında Singapur’da kurulan bir uygulamadır. Dünya çapında otuzdan fazla ofis varlığı ile video tabanlı ürün hizmeti vermektedir. Çevrimiçi yaratıcı, özgün, pozitif anıları ve anları paylaşmayı sağlayan uygulamayı kullanmak ve siz de anılarınızı bir platformda biriktirmek isterseniz, hemen Bigo Live indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bigo Live Ne İşe Yarar?

En çok tutulan canlı yayın yapma fırsatı ile aynı anda Bigo Live sayesinde 8 kişi ile görüşme sağlayabilirsiniz. Toplantılar yapabilirken, aile görüşmeleri ve arkadaşlarınız ile bu sayede tek tek değil hep birlikte eğlenceli sohbetler geçirebilirsiniz. Bigo Live bünyesinden birden fazla özellik barındırmaktadır.

Bigo Live Ücretli mi?

Bigo Live uygulamasını akıllı cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat Premium abonelikler için aylık ücretlendirmeler mevcuttur. Ayrıca yayın esnasında gönderilen hediyeler de belli bir ücret karşılığında alınmaktadır.

Bigo Live Maaş Sistemi Nasıldır?

Bigo Live üzerinde sunucu yani yayıncı olarak çalışan bir vatandaşlar, uygulama tarafından belirlenen ve yapılması gereken hedeflere ulaştıklarında maaş alabilirler. Bigo Live sunuculara her bir ay için en fazla 5.000 dolara yakın bir maaş ödemesi yapmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.