Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Listesi

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri, emekli faizsiz kredi çekebilir mi? tüm bilgiler bu sayfada.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Listesi

Emeklilere kredi fırsatı! Bankalar emeklileri düşünerek çok fazla finansal destek sağlıyor. SGK ve Bağ-Kur ile emekli sandığından emekli olanlar veya engelliler bankaların emeklilere faizsiz kredi imkanı sağlayan imkanlarından yararlanabiliyor.

2023 yılında emekliye kredi veren bankalar nelerdir, Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi verir mi, Halk Bankası’ndan emekliye faizsiz kredi için belirlenen şartlar nelerdir, PTT ne kadar kredi verebilir? emekliye, emekliye ne kadar kredi verilebilir? Bunun gibi konular nakdi desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte emekliler için düşük faizli kredi imkanı koşulları ve bilmeniz gereken tüm detaylar içeriğimizde.

Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı mı?

Faizsiz kredi şu anda sadece bir banka aracılığıyla emeklilere sunulmaktadır. Bu banka ING bankasıdır. Faizsiz kredi yok diyenler için bu kredi imkanı faiz ödemiyormuş gibi kullanma imkanı sunuyor. Emekliler için de geçerli olan bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız ING Bank’tan faizsiz kredi nasıl alınır görmek için tıklayınız. INGbank dışında, bankanın yanı sıra Akbank da bazı dönemlerde faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Örnek olarak 5.000 TL’ye varan Hoş geldin kredisi kampanyası düzenleyen ve kampanyası yeni biten Akbank’ı verebiliriz. Bu bankalar, emekli müşterileri de dahil olmak üzere birçok kişiye belgesiz, anında faizsiz kredi sağladı. Akbank’ın emeklilere verdiği faizsiz kredilerin kullanım süresi dolmuş olup, kampanyanın yeniden lansmanı ile içeriğimiz güncellenecektir.

Emekliye Faizsiz Kredi Son Dakika!

Emeklilere faizsiz kredi veren banka yok. Ancak birçok özel ve kamu bankası emeklilere düşük faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Emekli maaşlarını aldıkları bankalardan konut, taşıt ve nakit ihtiyaçlarını karşılamak için avantajlı ve düşük faizli kredi başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca Halk Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası, PTT ve SGK çeşitli kampanyalarla emeklilere düşük faizli kredi sunmaya devam ediyor.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar şöyle:

 • PTT/Aktifbank
 • Denizbank
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • Şeker Bank
 • İş Bankası
 • Halk Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası

Emeklilere Kredi Veren Bankaların Güncel Faiz Oranları

Düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sunan bankalar, emekli maaşını bankaya taşıyan kişiler için de ekstra avantajlara sahiptir. Bankaların faiz oranları ve vade seçeneklerinin müşterilerin kredi notuna göre değişebileceğini göz önünde bulundurarak diğer avantajlardan yararlanmak için internet bankacılığını kullanabilir, en son ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve ödeme planını öğrenebilir, şubelerini değerlendirebilirsiniz.

2023 yılında emeklilere düşük faiz sağlayan bankalar ve faiz oranları şöyle:

Emekliye Kredi Veren Banka Adı Faiz Oranı
Qnb Finansbank%1,74
İş Bankası%1,95
TEB%1,81
INGBank %1,44’den başlayan faiz oranlı.
Yapı ve Kredi Bankası %2,03-%2,35
Garanti Bankası%2,00-%2,54
Vakıfbank%1,91
Ziraat Bankası%1,79
Akbank%1,87
Denizbank%2,15-%2,81
Fibabanka% 1,92
Emekliye kredi veren bankalar faiz oranları güncel tablosu

Bankaların faiz oranları müşterilerin kredi notlarına ve vade seçeneklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kredi hesaplamalarınızı bankaların internet şubelerinden yapabilir veya şubelerini ziyaret ederek daha detaylı ve doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz!

Emeklilere Faizsiz Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Özel ve kamu bankaları emeklilere faizsiz kredi vermek için yarışıyor. Genelde maaşını 3 yıl taşıma taahhüdü ile ya da aynı bankadan alma taahhüdü ile sunulan bu düşük faizli ya da faizsiz krediler emekli vatandaşları merak ediyor. Bankalar vatandaşlara nakit desteği vermeden önce alacakları maaşa göre hesap yapıyor. Bu hesaplamada temel kriter, nakdi desteğin aylık taksit tutarının emekli maaşının %50’sini geçmemesidir.

Emekliler için özel kredi hesaplaması şu şekilde yapılıyor:

 • 1000 TL maaş alan emeklilere aylık en fazla 500 TL ödemeli.
 • 1.500 TL maaş alan kişilere aylık 750 TL ödemeli.
 • 2.500 TL maaş alan vatandaşlara aylık 1.250 TL ödemeli bir kredi imkanı verilmektedir.

2.500 TL ve üzeri maaşı olan vatandaşlara aylık ödeme tutarları artırılarak yüksek tutarda nakdi destek alma imkanı sunuluyor. Bankaların sizler için hazırladığı nakit desteklerinden faydalanmak ve başvuru yapmak için içeriğimizi incelemeye devam edebilirsiniz.

Emekli vatandaşlar ev sahibi olabilecek! Ev alma planınız varsa size uygun faiz oranlarını sunan bankalarla iletişime geçebilir ve 120 aya varan vadelerle ev sahibi olabilirsiniz.

Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar içeriğimizi inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz!

PTT Emekliye Kefilsiz Şartsız Kredi Fırsatı

N KOLAY’dan Maaşını PTT’den Alan Emeklilere Özel 50.000 TL Koşulsuz Emekli Kredisi! Emeklilere faizsiz kredi veren kurumlardan biri de PTT. Sadece emeklilere değil ihtiyaç kredisi almak isteyenlere de çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Bu kredinin emekliler için PTT Aktifbank kredi araştırması yapanlara dolaylı olarak verildiğini belirtelim. Yani maaşınızı PTT şubelerinden veya PTTmatiklerden alıyorsanız kurumun anlaşmalı olduğu bankaların herhangi birinden kredi çekebilirsiniz.

1.250 TL-50.000 TL aralığında 3-36 ay vadelerde uygulanacak faiz oranı %2,69‘dur. Kampanyadan 80 yaşına kadar emekli maaşını PTT’den alan emekliler yararlanabilecek. Müşterinin yaşı ile olgunluk süresinin toplamı 83 yılı geçmemelidir.

PTT Faizsiz emekli kredisi başvuru koşulları şu şekildedir:

 • PTT emekli kredisi için PTT ve Aktifbank kapsamında emeklilik kredisi sağlandığı için Aktifbank online kredi başvurusunda kişilerden herhangi bir kefil veya teminat talep edilmemektedir.
 • Emeklilerin SGK üzerinden, aktif emeklilik hakkı kazanması gereklidir.
 • SGK’dan emekli olanların aylıklarını düzenli olarak PTT üzerinden almaları gerekmektedir.
 • Emekli maaşı alanlar için yaş şartı olan 75 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.
 • İstisnai durumlarda, kişilere 80 yaşına kadar kredi kullandırılabilir.
 • Kredi başvurusunun değerlendirilmesinde kişilerin bilgilerinin teyit edilmesi için PTT şubelerine başvurulması gerekmektedir.

Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi Fırsatı

36 aya varan taksit seçenekleriyle ödeme kolaylığı sağlayan Denizbank, kimlik kartınızla veya size en yakın DenizBank Şubesinden kağıtsız internet bankacılığı başvurusu yapmanızı da sağlıyor.

Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir:

 • 12 ay vadeli 10.000 TL kredi için uygulanana faiz oranı %2,15‘dir.
 • 24 ay ödemeli 10.000 TL için belirlenen faiz oranı %2,81‘dir.
 • 36 ay vadeli 10.000 TL nakit ihtiyacının faiz oranı ise %2,81‘dir.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi 2023 Güncel Faiz Desteği

Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler, ister ev ister konut olsun nakit ihtiyaçlarını düşük faiz oranlarıyla Emekli Artı Kredi Paketi avantajıyla karşılayabiliyor.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir:

20.000 TL için 36 ay vadeli olacak şekilde uygulanan faiz oranı 1,79‘dur. Kredinin aylık ödemesi ise 814,90 TL‘dir.

Ziraat Konut kredisi faiz oranı aşağıdaki gibidir:

 • 100.000 TL için 120 ay vade ile uygulanacak olan faiz oranı %1,36‘dir. Aylık taksit tutarı ise 1.695,13  TL şeklindedir.
 • 1.000.000 TL üzeri 120 ay ödemeli nakit desteğinin faiz oranı ise %1,36‘dür. Aylık ödenmesi gereken taksit tutarı ise 16.951,28 TL‘dir.

Bu fırsatlardan yararlanmak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece Ziraat Bankası faizsiz kredileri veya düşük faiz oranlarıyla sağlanan finansman destekleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halk Bankası Emekliye Faizsiz Kredi 2023 Güncel Faiz Oranı

Halkbank Mutlu Emeklilik Kredisi imkanı ile maaşını Halkbank aracılığıyla alan veya bankaya devretmeyi taahhüt eden emekli müşterilerine aylık %1,55’ten başlayan faiz oranıyla 24 ay vadeli 100.000 TL’ye kadar nakit destek fırsatı sunmaktadır.

Halkbank emekli kredisi örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıVadesiAylık Faiz OranıTaksit Tutarı (TL)
25.000 TL36 Ay%1,55971,00 TL
100.000 TL24 Ay%1,695.354,73 TL
Halk Bankası Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı!

Vakıfbank Emekliye Faizsiz Kredi 2023 Güncel

Vakıfbank emeklilere düşük faizli kredi imkanı sunuyor. Maaşını Vakıfbank’tan alan emekli vatandaşlar, düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullanabilecekleri gibi konut ve taşıt kredisi ürünlerinden de yararlanabiliyor.

Kredi TutarıFaiz OranıVade SüresiAylık Kredi Ödeme Tutarı
50.000 TL%1,9136 Ay2.085,78 TL
70.000 TL%1,9124 Ay3.865,42 TL
80.000 TL%1,9124 Ay4.417,63 TL
100.000 TL%1,9124 Ay5.522,03 TL
Emekliye Özel Faiz Oranlı Kredi Örnek Ödeme Tablosu

TEB’den Emeklilere Düşük Faizli Kredi Şansı!

3-36 ay vade seçenekleri ve 3 ay ertelemeli standart ihtiyaç faiz oranları, nakit ihtiyacı olan emekli vatandaşların Findeks derecelendirmesine göre değişmektedir. TEB müşterisi iseniz CEPTETEB internet şubesinden veya mobil uygulamasından kolayca başvuru yapabilirsiniz.

TEB müşterisi değilseniz teb.com.tr adresindeki başvuru formundan gerekli bilgileri doğrulayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurunuzun onaylandığı size bildirilecek ve ardından evrakları hazırladıktan hemen sonra nakit paranızı kullanabileceksiniz.

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Akbank, emeklilere düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. 3 ay ertelemeli emekli kredisi başvurusu için Akbank mobil uygulamasını, internet bankacılığı ve şubeyi kullanabilirsiniz. Erteleme kampanyası kapsamında ilk tutar en fazla 92 gün ertelenebilir.

Akbank emeklilerine özel 24 ay vadeli 100.000 TL kredinizi %1,87 faiz oranı ile kullanabilirsiniz.

İş Bankası’ndan Emekliye Özel Kredi Fırsatı

İş Bankası, emekliler için 50.000 TL’ye varan nakit ihtiyacınızı düşük faiz oranlarıyla sunuyor. Anında kredi, emeklilere %1,95’ten başlayan faiz oranıyla kolaylık sağlıyor. Faiz oranının müşterilere özel olarak uygulanacağını ve değişkenlik göstereceğini söylemek isteriz. Faiz oranı müşterinin nakit destek tutarı, vade durumu ve diğer kredi bilgilerine göre şekillenecektir.

Anında nakit desteğine başvurmak için mobil uygulamayı, internet şubesini ve ATM’leri kullanabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra tutarınız İş Bankası cari hesabınıza aktarılacaktır.

Fibabanka Emekli Kredisi Var mı?

Fibabanka, emekli müşterilerine 1.500 TL’den 130.000 TL’ye kadar özel avantajlı kredi fırsatı sunuyor. Kampanya kapsamında emeklilere verilecek kredilerin faiz oranları ödeme planına ve vade seçeneğine göre değişmektedir. Aşağıdaki örnek maliyet tablosundan kredi tutarlarını, faiz oranlarını ve aylık ödeme tutarlarını inceleyebilirsiniz.

Kredi TutarıVadeFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
10.000 TL24% 1,921.135,80 TL
30.000 TL36% 2,291.358,27 TL
50.000 TL 24 % 2,182.874,52 TL
Fibabank Emekli Kredisi Güncel Faiz Oranları

Şekerbank’ın Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşını Şekerbank’tan alan maaşlı müşterilere özel ihtiyaç kredisi kullandırılmaktadır. Şekerbank emeklilere 3-12 ay %3.10, 24-36 ay %3.17 faiz oranı ile 10.000 TL kredi imkanı sunuyor. Denizbank emeklilerinin avantajlı faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleriyle nakit desteğinden faydalanmak için internet bankacılığından başvuru formunu doldurarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

Bankadan Emekli Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için emeklilere kredi veren her bankanın belirlediği şartlar bulunmaktadır. Her bankanın kendi çalışma politikasına göre belirlenen bu şartlar genel olarak şu şekildedir:

 • Aylık taksitlerinizin, maaş tutarınızın %70 oranını aşmaması.
 • Nakit desteği almak istediğiniz banka dışında herhangi bir bankadan kredi kullanmamak.
 • Bankanın belirlediği yaş sınırını aşmamak. (Çoğu banka için 75 yaş sınırı bulunmaktadır.)
 • Emeklinin sicil durumunun temiz olması.
 • İcra ya da kırmızı kalem olmaması.
 • Herhangi bir banka tarafından kara listeye alınmamış olmak.

Düşük faizli kredilerden yararlanmak isteyen emeklilerin, başka bir yerde çalışıyorlarsa bu kazanç tutarını ilgili bankaya bildirmeleri gerekmektedir. Ayrıca ipotek isteniyorsa eşten izin alma şartı vardır.

Emekliye En Fazla Ne Kadar Kredi Çıkar?

Emekli maaşının en fazla %50’si kadar aylık taksit tutarı ile kredi verilmektedir. Alınabilecek azami kredi tutarı, belgelenebilir gelir üzerinden hesaplanmaktadır. Kredi limitinde kişinin gelir dengesinin olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası emekliye en fazla ne kadar kredi veriyor?

Ziraat Bankası müşterilerine 1.000.000 TL’ye kadar konut kredisi vermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.