Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022 Listesi

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri, emekli faizsiz kredi çekebilir mi? tüm bilgiler bu sayfada.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022 Listesi

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri, emekli faizsiz kredi çekebilir mi? tüm bilgiler bu sayfada.

Emeklilere kredi fırsatı! Bankalar emeklileri de düşünerek birçok finansman desteği sağlamaktadır. SGK ve BağKur ile emekli sandığından veya malulen emekli olanlar, emeklilere faizsiz kredi veren bankaların fırsatlarından yararlanabilirler. 2022 yılında emekliye kredi veren bankalar hangileridir, Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi veriyor mu, Halk Bankası emekliye faizsiz kredi için belirlenen şartlar nelerdir, PTT emekliye ne kadar kredi veriyor, emekliye en fazla ne kadar kredi çıkar? gibi konular nakit desteğine ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İşte emeklilere düşük faizli kredi imkanı şartları ve bilinmesi gereken tüm detaylar içeriğimizde.

Emeklilere Faizsiz Kredi Onaylandı mı?

Emeklilere faizsiz kredi imkanı güncel olarak sadece 1 banka üzerinden veriliyor. Bu banka ise ING bankasıdır. Faizsiz kredi olur mu hiç diyenler için bu kredi imkanı faiz ödemiyor gibi kullanabilme fırsatıyla sunuyor. Emekliler için de geçerli olan bu fırsattan yararlanmak istiyorsanız İNG Bankası faizsiz kredi nasıl alınır incelemek için tıklayınız. Bu bankanın yanında Akbank’ta bazı dönemlerde faizsiz kredi fırsatları sunuyor. Buna örnek olarak geçtiğimiz günlerde kampanyası sona eren 5.000 TL’ye kadar Hoş geldin kredi kampanyasını düzenleyen Akbank’ı gösterebiliriz. Bu bankalar faizsiz kredileri, emekli müşteri dahil birçok kişiye evraksız belgesiz anında kullandırdı. Akbank tarafından emeklilere verilen faizsiz krediler şuan sona ermiş olup, kampanyanın yeniden kullanıma sunulması ile içeriğimiz güncellenecektir.

Emekliye Faizsiz Kredi Son Dakika!

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar yoktur diyebiliriz ancak düşük faiz oranı ile kredi şansı sunan pek çok kamu ve özel bankalar mevcuttur. Maaş ödemelerini ilgili bankalar aracılığı ile alan emeklilere konut, taşıt ve nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına avantajlı ve düşük faizli kredi imkanları verilmektedir. Halk Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası, PTT, SGK emekliye düşük faizli kredi fırsatları sunulmaya devam etmektedir.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Emeklilere faizsiz kredi imkanı sunan bankaların listesi aşağıdaki gibidir:

 • PTT / Aktifbank
 • Denizbank
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • Şeker Bank
 • İş Bankası
 • Halk Bankası

Emeklilere Kredi Veren Bankaların Güncel Faiz Oranları

Düşük faiz oranı ile ihtiyaç kredisi imkanı sunan bankaların emekli maaşını bankaya taşıyan kişiler için de ekstra avantajları bulunmaktadır. Bankaların faiz oranları ve vade seçenekleri, müşterilerin kredi notuna göre değişiklik gösterebileceğini göz önünde bulundurarak diğer avantajlardan yararlanmak, en güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve ödeme planını öğrenmek için internet bankacılığını kullanabileceğiniz gibi ilgili bankanın şubesini veya müşteri hizmetlerini de değerlendirebilirsiniz.

2022 yılında emeklilere düşük faiz oranları kredi veren bankalar ve faiz oranları aşağıdaki gibidir:

Emekliye Kredi Veren Banka Adı Faiz Oranı
Qnb Finansbank%2,24
İş Bankası%2,05
TEB%1,95
INGBank %2,49
Yapı ve Kredi Bankası % 3,09, % 3,19, % 3,22
Garanti Bankası2,96%, 2,93%, 2,85%
Vakıfbank%1,91
Ziraat Bankası%1,79
Akbank%2,12
Denizbank%1,79
Fibabanka% 2,19
Emekliye kredi veren bankalar faiz oranları güncel tablosu

Bankaların faiz oranları müşterilerin kredi notlarına ve vade seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir. Kredi hesaplamalarınızı bankaların internet şubelerinden yapabileceğiniz gibi şubelerini de ziyaret ederek daha ayrıntılı ve doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz!

Emeklilere Faizsiz Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Emeklilere faizsiz kredi verme konusunda özel ve kamu bankaları rekabet içerisindedir. Genel olarak maaşı taşıma veya 3 yıl aynı bankadan alma taahhüttü ile sunulan bu düşük faizli veya faizsiz krediler emekli vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Bankalar vatandaşlara nakit desteği vermeden önce maaşa göre hesaplama yapmaktadır. Bu hesaplamada temel kriter, nakit desteğinin aylık taksit tutarının emekli maaşının %50 oranını geçmemesidir.

Emeklilere özel kredi hesaplaması aşağıdaki gibi yapılır:

 • 1000 TL maaş alan emeklilere aylık en fazla 500 TL ödemeli,
 • 1.500 TL maaş alan kişilere aylık 750 TL ödemeli,
 • 2.500 TL maaş alan vatandaşlara aylık 1.250 TL ödemeli bir kredi imkanı verilmektedir.

2.500 TL’den fazla maaş alan vatandaşlara ise aylık ödeme tutarları arttırılarak yüksek tutarlarda nakit desteği şansı sunulmaktadır. Bankaların sizler için hazırlamış olduğu nakit desteklerinden yararlanmak ve başvuruda bulunmak için içeriğimizi incelemeye devam edebilirsiniz.

Emekli vatandaşlar ev sahibi olabiliyor! Ev almak gibi bir planınız var ise size uygun faiz oranlarını sunan bankalar ile görüşerek 120 aya varan vadeler ile ev sahibi olabilirsiniz. Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar içeriğimizi inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz!

PTT Emekliye Kefilsiz Şartsız Kredi Fırsatı

Maaşını PTT’den Alan Emeklilere Özel N KOLAY’dan 50.000 TL kefilsiz şartsız Emekli Kredisi! PTT faizsiz kredi emeklilere fırsat sunan kurumlardan bir tanesidir. Sadece emeklilere değil, ihtiyaç kredisi almak isteyenlere de çeşitli kampanyalar sunmaktadır. PTT Aktifbank emekliye kredi araştırması yapanlar için bu kredinin dolaylı yollardan verildiğini belirtelim. Şöyle ki maaşını PTT şubelerinden ya da PTTmatiklerden alıyorsanız kurumun anlaşmalı olduğu bankaların herhangi birinden kredi çekebilirsiniz.

1.250 TL-50.000 TL tutar aralığında 3-36 ay vadede uygulanacak olan faiz oranı %2,69’dur. Bu kampanyadan 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT’den alan emekliler yararlanabilecektir. Müşteri yaşı ve vade süresinin toplamı 83 yılı geçmemesi gerekmektedir.

PTT Faizsiz emekli kredisi başvurusu için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir:

 • PTT emekli kredisi için PTT ve Aktifbank kapsamında emekli kredisi verildiğinden Aktifbank online kredi başvurusunda kişilerden kefil ve teminat talep edilmemektedir.
 • Emeklilerin SGK üzerinden, aktif emeklilik hakkı kazanması gereklidir.
 • SGK’dan emekli olan kişilerin emekli maaşlarını düzenli şekilde PTT üzerinden alması şartı aranır.
 • Emekli maaşı alanlar için yaş şartı olan 75 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.
 • İstisnai durumlarda, kişilere 80 yaşına kadar kredi kullandırılabilir.
 • Kredi başvurusunda değerlendirilmesinde kişilerin bilgilerin teyit edilmesi için PTT şubelerine başvurulması gerekmektedir.

Denizbank Emekliye Faizsiz Kredi Fırsatı

36 aya varan taksit seçenekleri ile ödeme kolaylığı sağlayan Denizbank üstelik evraksız internet bankacılığından veya nüfus cüzdanınız ile birlikte size en yakın DenizBank Şubesi’nden başvuru yapmanızı da sağlamaktadır.

Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir:

 • 12 ay vadeli 10.000 TL kredi için uygulanana faiz oranı %2,61’dir.
 • 12 ay vadeli 10.000 TL için faiz oranı %2,61’dir.
 • 24 ay ödemeli 10.000 TL için belirlenen faiz oranı %2,61’dir.
 • 36 ay vadeli 10.000 TL nakit ihtiyacının faiz oranı ise %2,61’dir.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi 2022 Güncel Faiz Desteği

Maaşını Ziraat Bankası aracılığı ile alan emekliler, Emeklinin Artısı Kredi Paketi avantajı ile dilerse konut dilerse de nakit ihtiyaçlarını düşük faiz oranları ile karşılayabilmektedir.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Faiz Oranı:

 • 20.000 TL için 36 ay vadeli olacak şekilde uygulanan faiz oranı 1,79‘tür ve aylık ödemesi ise 814,90 TL‘dir.

Ziraat Konut Kredisi Faiz Oranı:

 • 100.000 TL için 120 ay vade ile uygulanacak olan faiz oranı %1,29‘dir. Aylık taksit tutarı ise 1.642,87 TL şeklindedir.
 • 1.000.000 TL üzeri 120 ay ödemeli nakit desteğinin faiz oranı ise %1,29‘dür. Aylık ödenmesi gereken taksit tutarı ise 16.428,70 TL‘dir.

Bu fırsatlardan yararlanmak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece Ziraat Bankası faizsiz kredi ya da düşük faiz oranı ile sağlanan finansman destekleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halk Bankası Emekliye Faizsiz Kredi 2022 Güncel Faiz Oranı

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi imkanı ile maaşını Halkbank üzerinden alan veya bankaya aktarmayı taahhüt eden emekli müşteriler için aylık %1,55’den başlayan faiz oranı ve kolay ödeme seçenekleri ile 100.000 TL’ye kadar 24 ay vadeli nakit desteği fırsatı sunmaktadır.

Halkbank emekli kredisi örnek ödeme tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıVadesiAylık Faiz OranıTaksit Tutarı (TL)
25.000 TL36 Ay%1,55971,00 TL
100.000 TL24 Ay%1,695.354,73 TL
Halk Bankası Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı!

100.000 TL’ye kadar olan finansal desteğinizi dilerseniz tahsis ücretli 50.000 TL’ye kadar %1,65, 50.001-100.000 TL’ye kadar %1,79 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Emekliye Faizsiz Kredi 2022 Güncel

Vakıfbank emeklilere düşük faizli kredi vermektedir. Vakıfbank’tan maaşlarını alan emekli vatandaşlar düşük faizler ile ihtiyaç kredisi kullanabileceği gibi konut ve araç kredisi ürünlerinden de faydalanabilmektedir.

Kredi TutarıFaiz OranıVade SüresiAylık Kredi Ödeme Tutarı
50.000 TL%1,9136 Ay2.085,78 TL
70.000 TL%1,9124 Ay3.865,42 TL
80.000 TL%1,9124 Ay4.417,63 TL
100.000 TL%1,9124 Ay5.522,03 TL
Emekliye Özel Faiz Oranlı Kredi Örnek Ödeme Tablosu

TEB’den Emeklilere Düşük Faizli Kredi Şansı!

3-36 ay vade seçenekleri ile 3 ay ertelemeli özelliğe sahip standart ihtiyaç faiz oranları nakit ihtiyacı olan emekli vatandaşların Findeks notuna göre değişiklik göstermektedir. TEB müşterisiyseniz CEPTETEB internet şubesinden veya mobil uygulamadan kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz. TEB müşterisi değilseniz teb.com.tr adresinde yer alan başvuru formu üzerinden gerekli bilgileri doğrulayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru onayınız tarafınıza bilgilendirilecektir, ardından yapılan evrak hazırlığı sonrasında nakit paranızı hemen kullanabileceksiniz.

Maaşınıza göre ödeme planı hazırlanarak size özel olarak sunulan fırsatlardan yararlanmak ister misiniz? Faizsiz Kredi Veren 10 Banka içeriğimize göz atarak düşük faiz oranı ve kolay ödeme seçenekleri olan bankalardan nakdinizi çekebilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz!

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Akbank düşük faiz oranı ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi vermektedir. 3 ay ertelemeli emekli kredisi başvurusu için Akbank mobil uygulamasını, internet bankacılığını ve şubesini kullanabilirsiniz. Erteleme kampanyası dahilinde ilk tutar en fazla 92 gün ertelenebilmektedir. Akbank emeklilere özel 100.000 TL ihtiyaç kredisi 24 ay vadeli %2,12 faiz oranı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

İş Bankası’ndan Emekliye Özel Kredi Fırsatı

İş Bankası 50.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı düşük faiz oranları ile birlikte emeklilere özel sunmaktadır. Anında kredi %2,05’den başlayan faiz oranı ile emeklilere kolaylık sağlamaktadır. Faiz oranının müşterilere özel olarak uygulanacağını ve değişiklik göstereceğini söylemek isteriz. Müşterinin nakit desteği tutarı, vade durumu ve diğer kredi bilgilerine göre faiz oranı şekil alacaktır.

Anında nakit desteği başvurusu yapmak için mobil uygulamasını, internet şubesini ve bankamatikleri kullanabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığından İş Bankası vadesiz hesabınıza tutarınız aktarılacaktır.

Fibabanka Emekli Kredisi Var mı?

Fibabanka 1.500 TL’den 130.000 TL’ye kadar emekli müşterilerin özel avantajlı kredi imkanı sunmaktadır. Kampanya doğrultusunda emeklilere verilecek olan kredilerin faiz oranları ödeme planına ve vade seçeneğine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki örnek maliyet tablosunda yer alan kredi tutarları, faiz oranları ve aylık ödeme tutarlarını inceleyebilirsiniz.

Kredi TutarıVadeFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
10.000 TL24% 3,05642,55 TL
30.000 TL36% 2,991.912,78 TL
50.000 TL 24 % 2,953.171,50 TL
Fibabank Emekli Kredisi

Şekerbank’ın Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşını Şekerbank’tan alan maaş müşterilerine özel ihtiyaç kredisi verilmektedir. Şekerbank emeklilere 3-12 ay %3,10 ve 24-36 ay %3,17 faiz oranı ile 10.000 TL değerindeki bir krediyi kullandırmaktadır. Avantajlı faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile Denizbank emeklilere nakit desteğinden yararlanmak için internet bankacılığında yer alan başvuru formunu doldurarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

Bankadan Emekli Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Nakit ihtiyacını karşılamak için emeklilere kredi fırsatı veren her bankanın belirlemiş olduğu şartlar bulunmaktadır. Her bankanın kendi işleyiş politikasına göre belirlenen bu şartlar genel olarak şu şekildedir;

 • Aylık taksitlerinizin, maaş tutarınızın %70 oranını aşmaması,
 • Nakit desteği almak istediğiniz bankanın dışında herhangi bir bankadan kredinizin olmaması,
 • Bankanın belirlediği yaş sınırını aşmamak, (Çoğu banka için 75 yaş sınırı bulunmaktadır.)
 • Emeklinin sicil durumunun temiz olması,
 • İcra ya da kırmızı kalem olmaması,
 • Herhangi bir banka tarafından kara listeye alınmamış olmak.

Düşük faiz oranlı kredi avantajından yararlanmak isteyen emekliler başka bir yerde çalışıyor ise bu kazanç tutarını ilgili bankaya bildirmelidir. Ayrıca ipotek istenmesi halinde eşten izin alınması şartı da bulunmaktadır. Peki çoğu bankanın, emeklileri kendi müşteri kapasitesine dahil etmek için hazırlamış oluğu düşük faizli kredi hesaplaması nasıl yapılır.

Emekliye En Fazla Ne Kadar Kredi Çıkar?

Emeklilerin maaş bedelinin en fazla %50 oranı aylık taksit tutarı olan krediler verilmektedir. Alınabilecek en yüksek kredi tutarı, belgelenebilir gelire göre hesaplanır. Kredi limitinde kişinin Gelir dengesinin olması gereklidir.

Ziraat Bankası emekliye en fazla ne kadar kredi veriyor?

Ziraat Bankası müşterilerine 1.000.000 TL’ye kadar konut kredisi vermektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of Sakaryali Sakaryali dedi ki:

  Ben konut kredisi çektim 4yillik borcum kaldı ihtiyaç kredisi çekip bu borcu tamamen kapatsam düşük taksitli nekadar Kredi çekebiliim aydınlatırsanız sevinirim Bin 1400 taksit ödüyorum burakam bile beni zorluyor bundan düşük aylık taksitli Kredi çekip diğer borcumu kapatsam Kredi cikarmi bana 2150 TL emekli maaşım zorlanıyorum