Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021 Listesi

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileridir? Nakde ihtiyaç duyulduğunda, emeklilere faizsiz kredi veren bankalar yüksek tutarlarda kredi çekme şansı sunmaktadır. Sizin de finansman olarak desteğe ihtiyacınız varsa ve emeklilere faizsiz kredi veren bankalar var mı? diye araştırma yapıyorsanız PTT faizsiz kredi veriyor mu, Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi şartları nelerdir, Halk Bankası emekliye faizsiz kredi nasıl alınır? bilgi alarak en güncel emeklilere faizsiz kredi veren bankalar listesini inceleyebilirsiniz!

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021 Listesi
13 Ekim 2021 07:00

Emeklilere kredi fırsatı! Bankalar emeklileri de düşünerek birçok finansman desteği sağlamaktadır. SGK ve Bağ-Kur ile emekli sandığından veya malulen emekli olanlar, emeklilere faizsiz kredi veren bankaların fırsatlarından yararlanabilirler. Peki 2021 yılında emekliye kredi veren bankalar hangileridir, Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi veriyor mu, Halk Bankası emekliye faizsiz kredi için belirlenen şartlar nelerdir, PTT emekliye ne kadar kredi veriyor, emekliye en fazla ne kadar kredi çıkar? gibi konular nakit desteğine ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İşte emeklilere düşük faizli kredi imkanı şartları ve bilinmesi gereken tüm detaylar!

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar yoktur diyebiliriz fakat düşük faiz oranı ile kredi şansı sunan pek çok kamu ve özel bankalar mevcuttur. Maaş ödemelerini ilgili bankalar aracılığı ile alan emeklilere konut, taşıt ve nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına avantajlı ve düşük faizli kredi imkanları verilmektedir. Özellikle pandemi döneminde şubeye gitmeye gerek kalmadan emeklilere kredi veren bankaların online başvuru kanalları aracılığı ile talebinizi anında oluşturabilirsiniz. Ziraat, Halbank, PTT, Yapıkredi, Garanti, Fibabanka, Denizbank, TEB ve diğer pek çok bankanın emeklilere özel kredi fırsatları bulunmaktadır. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar hangileri, emekli faizsiz kredi çekebilir mi? birlikte inceleyelim.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Hangi banka emekliye ihtiyaç kredisi veriyor? konusu nakit ihtiyacı olan emekli vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Emeklilere düşük faiz oranı ile kredi imkanı sağlayan bankaları ve güncel faiz oranlarını tablo üzerinden inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz.

İşte 2021 yılında emekliye kredi veren bankalar:

Banka Adı Faiz Oranı
Qnb Finansbank%1,39
İş Bankası%1,65
TEB%1,59
Vakıf Katılım Bankası%1,55
INGBank %1,39
Yapı ve Kredi Bankası %1,89
Garanti Bankası%1,69
Vakıfbank%1,55
Ziraat Bankası%1,63
Akbank%1,50
Denizbank%1,59-%1,64
Fibabanka%1,85
Alternatifbank%1.65
Emekliye faizsiz kredi veren bankalar 

Bankaların faiz oranları müşterilerin kredi notlarına ve vade seçeneklerine göre değişiklik gösterebilir. Kredi hesaplamalarınızı bankaların internet şubelerinden yapabileceğiniz gibi şubelerini de ziyaret ederek daha ayrıntılı ve doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz!

Emekli vatandaşlar ev sahibi olabiliyor! Ev almak gibi bir planınız var ise size uygun faiz oranlarını sunan bankalar ile görüşerek 120 aya varan vadeler ile ev sahibi olabilirsiniz. Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar içeriğimizi inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz!

Emeklilere Düşük Faiz Oranı İle Kredi Veren Bankalar

Düşük faiz oranı ile ihtiyaç kredisi imkanı sunan bankaların emekli maaşını bankaya taşıyan kişiler için de ekstra avantajları bulunmaktadır. Bankaların faiz oranları ve vade seçenekleri, müşterilerin kredi notuna göre değişiklik gösterebileceğini göz önünde bulundurarak diğer avantajlardan yararlanmak, en güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve ödeme planını öğrenmek için internet bankacılığını kullanabileceğiniz gibi ilgili bankanın şubesini veya müşteri hizmetlerini de değerlendirebilirsiniz. Peki nakit desteği ve çeşitli fırsatlar sunan bankaların aradığı şartlar genel olarak nedir? bakalım.

Bankadan Emekli Kredisi Çekebilmek İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?

Nakit ihtiyacını karşılamak için emeklilere kredi fırsatı veren her bankanın belirlemiş olduğu şartlar bulunmaktadır. Her bankanın kendi işleyiş politikasına göre belirlenen bu şartlar genel olarak şu şekildedir;

 • Aylık taksitlerinizin, maaş tutarınızın %70 oranını aşmaması,
 • Nakit desteği almak istediğiniz bankanın dışında herhangi bir bankadan kredinizin olmaması,
 • Bankanın belirlediği yaş sınırını aşmamak, (Çoğu banka için 75 yaş sınırı bulunmaktadır.)
 • Emeklinin sicil durumunun temiz olması,
 • İcra ya da kırmızı kalem olmaması,
 • Herhangi bir banka tarafından kara listeye alınmamış olmak.

Düşük faiz oranlı kredi avantajından yararlanmak isteyen emekliler başka bir yerde çalışıyor ise bu kazanç tutarını ilgili bankaya bildirmelidir. Ayrıca ipotek istenmesi halinde eşten izin alınması şartı da bulunmaktadır. Peki çoğu bankanın, emeklileri kendi müşteri kapasitesine dahil etmek için hazırlamış oluğu düşük faizli kredi hesaplaması nasıl yapılır?

Emeklilere Faizsiz Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Emeklilere faizsiz kredi verme konusunda özel ve kamu bankaları rekabet içerisindedir. Genel olarak maaşı taşıma veya 3 yıl aynı bankadan alma taahhüttü ile sunulan bu düşük faizli veya faizsiz krediler emekli vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Bankalar vatandaşlara nakit desteği vermeden önce maaşa göre hesaplama yapmaktadır. Bu hesaplamada temel kriter, nakit desteğinin aylık taksit tutarının emekli maaşının %50 oranını geçmemesidir.

Emeklilere özel kredi hesaplamasına örnek verecek olursak;

 • 1000 TL maaş alan emeklilere aylık en fazla 500 TL ödemeli,
 • 1.500 TL maaş alan kişilere aylık 750 TL ödemeli,
 • 2.500 TL maaş alan vatandaşlara aylık 1.250 TL ödemeli bir kredi imkanı verilmektedir.

2.500 TL’den fazla maaş alan vatandaşlara ise aylık ödeme tutarları arttırılarak yüksek tutarlarda nakit desteği şansı sunulmaktadır. Bankaların sizler için hazırlamış olduğu nakit desteklerinden yararlanmak ve başvuruda bulunmak için içeriğimizi incelemeye devam edebilirsiniz.

Emeklilere Kolay Kredi Sağlayan Bankalar

Emekli vatandaşların nakde ihtiyaç duyduğu dönemlerde finansman destek sağlayan pek çok kamu ve özel bankalar bulunmaktadır. Gerek promosyon ödemeleri ile gerekse düşük faizli emekli kredileri ile kolay finansman destek sağlayan bankalar şu şekildedir;

 • İş Bankası emekli kredisi: vade miktarı 36 ay- kredi tutarı 50.000 TL
 • Vakıf Bank: vade miktarı 36 ay- 90.000 TL
 • Ziraat Bankası emekli maaşına kredi: 36 ay vade – 20.000 TL
 • Şeker Bankası: 36 ay vade- 100.000 TL
 • ING Bank: 36 ay vade – 50.000 TL
 • Garanti Bankası: 36 ay vade- 100.000 TL
 • Deniz Bank: 36 ay vade imkanı ile 60.000 TL
 • Aktif Bank PTT nakit desteği: 36 ay vade – 50.00 TL
 • Halk Bankası MuTLu Emekli kredisi: 36 ay vade ile 100.000 TL nakit desteği sunulmaktadır.

Pek çok bankanın düşük faizli nakit desteğinin yanında bir de maaşlarını bankalarına taşıyanlar için promosyon uygulaması da bulunmaktadır. Emeklilere kredi veren bankalar arasında en avantajlı ve kolay finansman desteği veren bankaları sizler için listeledik. Online hizmet kanallarından ya da banka şubelerinden daha detaylı bilgi alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Emekli Maaşına Ne Kadar Kredi Verilir?

Bankaların emekliler için yapmış olduğu kampanyalar göz önünde bulundurulduğunda genel olarak aylık maaşın 15 ya da 20 katı aralığındaki tutarların belirlendiğini söyleyebiliriz. Nakde ihtiyacı olanlar emekli maaşına ne kadar kredi veriliyor? merak etmektedir. Pek çok banka tarafından uygulanan sisteme göre, aylık taksit tutarı maaşın %50’sini geçmeyecek şekilde planlanmıştır. Örnek verecek olursak;

2.500 TL aylık alan vatandaş 30.000 TL’ye kadar, 4.000 TL aylık alan kişi ise 90.000 TL’ye kadar kredi çekebilme şansı bulunmaktadır. Özellikle pandemi döneminde yaşanan ekonomik sıkıntıları sonrasında emeklilere düşük faizli kredi var mı? araştırması sıklıkla yapılmaktadır. Salgın döneminde vatandaşlara finansman destek sağlansa da emekliye 10 maaş faizsiz kredi var mı? sorusuna cevap hayır olacaktır. Fakat ilgili bankaların nakit desteklerinden düşük faiz oranları ile birlikte 100.000 TL ve üzeri kredi çekme şansınız bulunmaktadır. Şimdi ise bankaların emekliye verdiği finansal desteklerin şartlarını ve güncel faiz oranlarını detaylı olarak inceleyelim.

Ziraat Bankası Emekliye Faizsiz Kredi 2021

Maaşını Ziraat Bankası aracılığı ile alan emekliler, Emeklinin Artısı Kredi Paketi avantajı ile dilerse konut dilerse de nakit ihtiyaçlarını düşük faiz oranları ile karşılayabilmektedir. Ziraat Bankası emeklilere ne kadar kredi veriyor, faiz oranları ne kadar? diye merak edenler için işte tüketici ve konut kredisi!

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi;

 • 20.000 TL için 36 ay vadeli olacak şekilde uygulanan faiz oranı 1,63‘tür ve aylık ödemesi ise 779,12 TL’dir.

Ziraat Konut Kredisi;

 • 100.000 TL için 120 ay vade ile uygulanacak olan faiz oranı 1,37‘dir. Aylık taksit tutarı ise 1.702,65 TL şeklindedir.
 • 1.000.000 TL üzeri 120 ay ödemeli nakit desteğinin faiz oranı ise 1,41‘dir. Aylık ödenmesi gereken taksit tutarı ise 17.329,11 TL’dir.

Bu fırsatlardan yararlanmak için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece Ziraat Bankası faizsiz kredi ya da düşük faiz oranı ile sağlanan finansman destekleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halk Bankası Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı!

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi imkanı ile maaşını Halkbank üzerinden alan ya da bankaya aktarmayı taahhüt eden emekli müşteriler için aylık %1,60’dan başlayan faiz oranı ve kolay ödeme seçenekleri ile 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli nakit desteği fırsatı sunmaktadır.

Kredi TutarıVadesiAylık Faiz OranıTaksit Tutarı (TL)
100.000 TL36 ay%1,603.873,06 TL
100.000 TL36 ay%1,653.910,69 TL
Halk Bankası Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı!

100.000 TL’ye kadar olan finansal desteğinizi dilerseniz aylık %1,60’dan başlayan faiz oran ile tahsis ücretli, dilerseniz aylık %1,65’den başlayan faiz oranı ile tahsis ücretsiz olarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Halkbank Mutlu Emekli Kredisi örnek ödeme tablosu üzerinden 100 Bin TL’lik nakit desteğinin ödeme planını inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

PTT Emeklilere Faizsiz Kredi Veriyor Mu?

PTT faizsiz kredi emeklilere fırsat sunan kurumlardan bir tanesidir. Sadece emeklilere değil, ihtiyaç kredisi almak isteyenlere de çeşitli kampanyalar sunmaktadır. PTT emekliye ne kadar kredi veriyor? araştırması yapanlar için bu kredinin dolaylı yollardan verildiğini belirtelim. Şöyle ki maaşını PTT şubelerinden ya da PTTmatiklerden alıyorsanız kurumun anlaşmalı olduğu bankaların herhangi birinden kredi çekebilirsiniz.

Maaşını PTT’den Alan Emeklilere Özel N KOLAY’dan 80.000 TL Emekli Kredisi!

1.250 TL-80.000 TL tutar aralığında 3-36 ay vadede uygulanacak olan faiz oranı %2,79’dur. Bu kampanyadan 80 yaşına kadar olan ve emekli maaşını PTT’den alan emekliler yararlanabilecektir. Müşteri yaşı ve vade süresinin toplamı 83 yılı geçmemesi gerekmektedir. Örneğin; 80 yaşında olan bir emekli 4 yıl vadeli kredi alamayacak olup 3 yıl vadeli olacak şekilde alabilecektir.

Denizbank Emeklilere Faizsiz Kredi

%1.53’ten başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredinize anında ve kolayca başvuru yaparak ulaşabilirsiniz. 36 aya varan taksit seçenekleri ile ödeme kolaylığı sağlayan Denizbank üstelik evraksız internet bankacılığından veya nüfus cüzdanınız ile birlikte size en yakın DenizBank Şubesi’nden başvuru yapmanızı da sağlamaktadır.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları güncel hali ile şu şekildedir;

 • 12 ay vadeli 3.000 TL kredi için uygulanana faiz oranı %1,53’tür.
 • 12 ay vadeli 10.000 TL için faiz oranı %2,23’tür.
 • 24 ay ödemeli 10.000 TL için belirlenen faiz oranı %2,23’tür.
 • 36 ay vadeli 10.000 TL nakit ihtiyacının faiz oranı ise %2,23’tür.

Kredi üst limiti 65.000 TL’dir. 3.000 TL altındaki tutarlar için 12 ay vade ile %1,53 faiz oranı belirlenmiştir. Avantajlı faiz oranları ve kolay ödeme seçenekleri ile Denizbank emeklilere nakit desteğinden yararlanmak için internet bankacılığında yer alan başvuru formunu doldurarak talebinizi oluşturabilirsiniz.

TEB’den Emeklilere Düşük Faizli Kredi Şansı!

3-36 ay vade seçenekleri ile 3 ay ertelemeli özelliğe sahip standart ihtiyaç faiz oranları nakit ihtiyacı olan emekli vatandaşların Findeks notuna göre değişiklik göstermektedir. TEB müşterisiyseniz CEPTETEB internet şubesinden veya mobil uygulamadan kolaylıkla başvurunuzu yapabilirsiniz. TEB müşterisi değilseniz teb.com.tr adresinde yer alan başvuru formu üzerinden gerekli bilgileri doğrulayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru onayınız tarafınıza bilgilendirilecektir, ardından yapılan evrak hazırlığı sonrasında nakit paranızı hemen kullanabileceksiniz.

Maaşınıza göre ödeme planı hazırlanarak size özel olarak sunulan fırsatlardan yararlanmak ister misiniz? Faizsiz Kredi Veren 10 Banka içeriğimize göz atarak düşük faiz oranı ve kolay ödeme seçenekleri olan bankalardan nakdinizi çekebilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz!

Akbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Akbank düşük faiz oranı ile emeklilere özel ihtiyaç kredisi vermektedir. 3 ay ertelemeli emekli kredisi başvurusu için Akbank mobil uygulamasını, internet bankacılığını ve şubesini kullanabilirsiniz. Erteleme kampanyası dahilinde ilk tutar en fazla 92 gün ertelenebilmektedir. Akbank emeklilere özel 100.000 TL ihtiyaç kredisi için belirlenen faiz oranı ve aylık ödeme tutarı şu şekildedir;

 • 36 ay vadeli 100.000 TL nakit desteği faiz oranı %1,43 olup aylık ödemesi 3.746,59 TL’dir.
 • 24 ay vadeli 100 Bin TL için belirlenen faiz oranı %1,57 olup aylık ödenmesi gereken tutar 5.217,89 TL’dir.
 • 12 ay vadeli 100.000 TL faiz oranı %1,76’dır ve aylık taksit tutarı 9.521,12 TL’dir.

100 Bin TL üzerinde nakit desteği başvurusu yapacak olan emekli vatandaşların Akbank Şubelerine kimlik, gelir durumunu ve adresini doğrulayan belge ile giderek müracaat etmeleri gerekmektedir.

Emekliye Özel Kredi Fırsatı Türkiye İş Bankası’ndan

İş Bankası 50.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarınızı düşük faiz oranları ile birlikte emeklilere özel sunmaktadır. Anında kredi %1,65’den başlayan faiz oranı ve 3 ay ertelemeli ödeme planı ile emeklilere kolaylık sağlamaktadır. Faiz oranının müşterilere özel olarak uygulanacağını ve değişiklik göstereceğini söylemek isteriz. Müşterinin nakit desteği tutarı, vade durumu ve diğer kredi bilgilerine göre faiz oranı şekil alacaktır.

Anında nakit desteği başvurusu yapmak için mobil uygulamasını, internet şubesini ve bankamatikleri kullanabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığından İş Bankası vadesiz hesabınıza tutarınız aktarılacaktır.

Fibabank Emekli Kredisi Var Mı?

Fibabanka 3.000 TL’den 80.000 TL’ye kadar emekli müşterilerin özel avantajlı kredi imkanı sunmaktadır. Kampanya doğrultusunda emeklilere verilecek olan kredilerin faiz oranları ödeme planına ve vade seçeneğine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıdaki örnek maliyet tablosunda yer alan kredi tutarları, faiz oranları ve aylık ödeme tutarlarını inceleyebilirsiniz.

Kredi TutarıVadeFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
3.000 TL12%1,91288,58 TL
3.000 TL 24%1,84162,26 TL
3.000 TL 36%1,79120,43 TL
80.000 TL12 %1,727.589,41 TL
80.000 TL 24 %1,614.194,52 TL
80.000 TL 36 %1,593.090,52 TL
Fibabank Emekli Kredisi

Şekerbank’ın Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşını Şekerbank’tan alan maaş müşterilerine özel ihtiyaç kredisi verilmektedir. Günlük 14 TL’den başlayan taksit seçenekleri ile tahsis ücreti alınmadan 36 aya varan vadeler ile başvurularınızı yapabilirsiniz. 100.000 TL’ye kadar olan kredinin faiz oranı şu şekildedir;

 • 3-12 ay vade sürelerinde %1,99
 • 13-36 ay vadeli ödeme seçeneğinde ise uygulanacak olan faiz oranı %2,09’dur.

Aylık taksit ödeme tutarına da örnek verecek olursak 10.000 TL değerindeki bir kredi için 12 ay vadede 968 TL, 24 ay vadede 560 TL, 36 ay vadede ise 425 TL olacaktır.

Emekliye Faizsiz Kredi ve Promosyon Ödemeleri 2021

Emeklilerin maaşlarını en çok kamu bankalarından aldığı düşünülürse Ziraat, Halk Bankası ve Vakıfbank emekliler için düşük faiz oranlı kredi vermektedir. Bankalar arasında ödenecek olan promosyon kampanyaları, rekabeti arttırmış ve yine bu büyük kitleyi maaş müşterisi yapabilmek adına çeşitli kredi kampanyaları düzenlenmiştir. Konumuz her ne kadar emeklilere faizsiz kredi veren bankalar olsa da gündemde var olan promosyon ve ikramiyeler de emeklilerin dikkatini çekmektedir.

2021 yılı için banka promosyon ödemeleri konusuna değinecek olursak bankalar ödemeleri emekli aylığı tutarına göre yapmaktadır. Örneğin; İş Bankası ve Ziraat Bankası emekli promosyon tutarlarını inceleyelim;

İş Bankası Promosyon Ödemesi;

 • 1.500 TL’den düşük (1.500 TL hariç) maaşlar için 750 TL
 • 1.500-2.500 TL arasında (2.500 TL hariç) maaş alanlara 875 TL
 • 2.500 TL ve üzerinde maaş alanlar için 1.000 TL promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Promosyon Ödeme Tutarları;

 • 1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500 TL
 • 1.500 TL ile 2.500 TL aralığında maaş alanlara 625 TL
 • 2.500 TL ve üzerinde aylık alanlara 750 TL tutarında 3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Emekliye En Fazla Ne Kadar Kredi Çıkar?

Nakde ihtiyaç duyan vatandaşlara verilen kredi miktarları maaş tutarlarına göre belirlenmektedir. Şöyle ki maaş bedelinin en fazla %50 oranı aylık taksit tutarı olmalıdır. Örneğin ihtiyaç kredisi kullanacak olan emeklinin 1.000 TL maaş aldığını düşünelim. Bu hesaplama ile aylık taksit ödemesinin en fazla 500 TL olması gerekmektedir. Bankaların sunmuş olduğu fırsatlar, kredi notu durumu, ödeme planı gibi etmenler de çekebileceğiniz nakit destek tutarını ve faiz oranını etkileyecektir.

Yorumlar

 1. Avatar of Sakaryali Sakaryali dedi ki:

  Ben konut kredisi çektim 4yillik borcum kaldı ihtiyaç kredisi çekip bu borcu tamamen kapatsam düşük taksitli nekadar Kredi çekebiliim aydınlatırsanız sevinirim Bin 1400 taksit ödüyorum burakam bile beni zorluyor bundan düşük aylık taksitli Kredi çekip diğer borcumu kapatsam Kredi cikarmi bana 2150 TL emekli maaşım zorlanıyorum

 2. Avatar of Bılge Bılge dedi ki:

  Bende emekli maasımı deniz bank tan alıyorum zordurumdayız ve kredı cektımı cok faiz koydular ve cok kestiler ben simdi kapama yaparak dusuk kredı veren ve kıredı mı kapama sarıyla hangi bankaya gısem kredı verırlermı

 3. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Kredi çekip ihtiyaçlarınızı karşılayabildiniz mi? Bu duruma üzüldüm . Ne kadar kredi için talepte bulunmuştunuz?

 4. Avatar of Ozel Ozel dedi ki:

  Ne bana nede esime kredi cikmiyor .devet bankasi herkeze veriyor deniyor gidiyoruz size krediolmaz diyorlar.ve bunungibi kac bankaya gittikse .hic bir banka kredi vermiyor.neden cok buyuk bir talebde bulunmadik ortalikt ve ratlamak birsuru bilgi mesalar geliyor ama bu tamami ileinsanlarin piskokojisiyleoynoynaniyoresas ihtiyaci olanlar bizleriz ama bizlerden kimsenin haberi yok .olan borclarimizi kapatip tek kale

 5. Avatar of İhsan İhsan dedi ki:

  Ben Denizbank tam kredi kullandim ama sigorta primini fazla kesti çok zoruma gitti şimdi kredimi aktarmak istiyorum emekliyim emekli sandığından hangi bankaya aktarabilirim yanitlarmisiniz

 6. Avatar of Mücahid Mücahid dedi ki:

  İnanmayın böyle şeylere.. sıfır faiz hangi bankaymış.. hiçbir banka yaş tahtaya basmaz.. bankaya elini veren kolunu kaptırır.. bu aynen şuna benzer. Çölde susuz kalan kişi çaresiz kendi suyunu içer.. Yada denize düşen yılana sarılır.. o yüzden inanmayın banka işlerine ve aza kanaat getirin.. illet olan virüs hastalığından herkes sağlıklı bir şekilde kurtulur inşallah..Devlet bankaları bile faizli kredi kampanyası ile insanlarımızı mağdur ediyor.. halbuki devlet bankaları burada ön plana çıkıp emeklileri destekleyecek sıfır faiz imkanı sunmuyor.. sadece destek kredisi ile geçiştiriliyor.. öncelik esnaf kardeşlerimize yönelik destek kredileri en iyi şekilde sağlanmalı.. esnaflarımızı yaşatalımki millet aç kalmasın..sonra esnaf millet gerilmesinden zararlı devletimiz çıkar. Allah devletimizi kirli işlerden korusun..Amin..

 7. Avatar of Yılmaz Yılmaz dedi ki:

  Araç kıredisi mi tüketici mi uygun 60 000 TL 40 ay emekliyim hangi nanka