geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu Haziran 2021 Güncel Oranlar

Esnaf kefalet kredi hesaplama 2021, güncel faiz oranları ve limitleri hakkında tablosuna göre aylık taksitler halinde listeledik. Hesaplama robotu ile paraya ihtiyacı olan KOBİ’ler için en uygun esnaf kredisi veren bankaları araştırdık. Esnaf kefalet kredisi hesaplama %8,5 YENİ FAİZ oranlarına ait TESKOMB Sanatkarlar odasının örnek geri ödeme planını inceleyebilir ve bilgi alabilirsiniz. 2021 Esnaf kefalet kredi hesaplama tablomuzda güncel meslek odanıza ait işletme kredilerin geri ödeme planı bulabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu Haziran 2021 Güncel Oranlar
A+
A-

Esnaf kefalet kredi hesaplama tablosu 2021 ve güncel meslek odanıza ait olan işletme kredinizin geri ödeme planını içeriğimizi inceleyerek hemen öğrenebilirsiniz. Mayıs ayına ait olan esnaf kefalet kredi hesaplama nasıl yapıldığı, faiz oranlarını, şartlarını, kredinin kaç yıl olduğunu, esnaf kefalet kredisi limitini, kaç ayda bir ödendiğini, erteleme yapılıyor mu, en fazla ne kadar verilir, esnaf kredilerinde ipotek hesaplaması nasıl yapılır, esnaf kredisi için oda kaydı şart mı, internetten ödeme yapılır mı, Halkbank esnaf kredisi ödeme planı ve hesaplama ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilir ve kredinizi hesaplayabilirsiniz.

Duyuru! TESKOMB aracılığıyla veya doğrudan Halkbank üzerinden esnafa kullandırılan kredilerin taksit ödeme süresi 1 Temmuz’a ertelendi.

Esnaf Kefalet Kredi Faiz Oranları Değişikliği

Esnaf kefalet kredisi ödeme mühletine göre 1 ayda 1 veya 3 ayda 1 ödemeli olarak sabit faiz oranları ile kredi verilecek. Yeni genelge ile güncel faiz oranlarının % 8,5 olarak netleşti. Yeni güncellenen faiz oranlarının yeni kredileri alacak esnafa uygulanacağı, önceki tarihlerde çekilen kredilerde halen %4,5 uygulanacağı belirtildi. 2021 yılında Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama işlemleri yeni faiz oranı olan %8,5 üzerinden yapılacak.

2021 yılında esnaf kefalet kredi faiz oranları değişti. Esnaflar tarafında faiz oranları düşecek mi yükselecek mi, değişti mi, kaç oldu gibi soruları da yanıt bulmuş oldu. Yapılan yeni düzenleme ile faizler de değişiklik yapıldığı açıklandı. 4 Ocak 2021 tarihinde yeni genelge Esnaf odalarına gönderildi ve faiz oranları faizlerde artırım kararı çıktı. % 4,5′ tan yıllık % 8,5 oranına yükseltildiği öğrenildi.

Bizde Yeni genelgeye göre esnaf kefalet kredisi hesaplamalarını ve örnek ödeme tablosunda ki faiz oranları ile tüm kredi hesaplamalarını içeriğimizde yer verdik. 2021 yılı itibariyle Esnaf Kefalet Kredi Hesaplamaları;

 • 1 veya 5 yıl (60 aya kadar) çekilecek tüm kredilerin faizleri aylık %0,70,
 • Esnaf kefalet kredisi yıllık faiz oranı %8,5 üzerinden yapılacaktır.
KREDİ FAİZ ORANLARI
VADEFAİZ ORANI
1 yıla kadar%8,5
1 yıldan fazla%8,5
Şahıs üst limitleri maksimum200.000 TL
Kredi vadeleri maksimum5 yıl
2021 TESKOMB Halkbank Esnaf Kredisi Güncel Faiz Oranları

Bizde bu içeriğimizde Yeni genelgeye uygun olarak 2021 yılında geçerli olacak güncellenen faiz oranları ile (%8,5 üzerinden) esnaf kredilerinin hesaplama tablosuna yer verdik. Hesaplamaya geçmeden önce Halkbank’ tan kredi almayı düşünen esnaflar için esnaf kefalet kredisi başvuruları nasıl yapılır, limiti ne kadar? Detaylarına bakalım..

Esnaf Kefalet Kredisi Nedir?

Esnaf kefalet kredisi, ülkemizde bulunan esnafların ve sanatkarların ticari faaliyetlerini desteklemek ve yürütmeleri amacı ile, Halk Bankası işbirliği içerisinde esnaf ve sanatkarlar için düşük faizli kredi kullanma imkanını tanıyan bir devlet politikasıdır.

Halkbank Esnaf Kefalet Kredileri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank; ”Esnaf ve Sanatkara Destek Böyle Olur” sloganı ile esnaf ve Kobilere sıfır faizle başlayan ve tüm ihtiyaçların karşılanması amacıyla uygun vade imkanları sunuyor. Esnaflara özel olarak oluşturulan Esnaf Kredileriyle her zaman esnafların yanında yer almaya devam eden Halkbank, işletme ve yatırım dönemleri için işyeri açma sermayesi, işyeri ve taşıt alımlarına yönelik uygun vade seçeneklerini siz esnafların hizmetine sunuyor. İşletme sermayesi için ihtiyaç duyulan finansman desteği kredi üst limitini 225.000 TL’ye kadar kullandırırken, işyeri ve taşıt alımına yönelik olarak 500.000 TL’ye kadar yatırım kredisi kullanabilirsiniz. Sizde ESKK Kefaleti ve doğrudan kullandırım yoluyla sunulan kredileri kullanmak için Halk bankasına esnaf kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Peki Halkbank esnaflara özel oluşturduğu kredi ürünleri neler?;

Bu kredilere başvuru yapmak isteyen esnafların ve sanatkarlar doğrudan Halkbankasına başvuru yapabilecekleri gibi TESKOMB Kefalet kooperatiflerine müracaat ederek kredi başvurularını gerçekleştirebilirler. Peki ESKK kefaletiyle kredi nasıl alınır? şimdi de merak edilen konulara değinelim.

ESKKK Kefaletiyle Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Yalnızca esnaf ve sanatkarlara oluşturulan Halkbank Esnaf Kefalet Kredileri Başvurusu yapmadan önce; Kimler kredi çekebilir, genel şartlar nelerdir öğrenmek isterseniz Esnaf kefalet kredi şartları 2021 isimli içeriklerimizde madde madde anlattığımız tüm bilgileri inceleyerek şartları öğrendikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru öncesinde;

Eğer kredi sicilinizin bozuk olması, daha önce ödeme temerrüdüne düştüğünüz krediler veya benzer bir sebepten dolayı Halkbank’tan red cevabı almış iseniz, siz için diğer nakit para bulma imkanlarını da araştırdık.

Esnaf Kefalet Kredisi Almak için Gereken Şartlar Nelerdir?

Esnaf kefalet kredisi almak için gereken şartlar 2021 aşağıdaki gibidir;

 • Birden fazla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ortağı olmamak
 • En az 1 sene boyunca esnaf ve sanatkarlar odasına kayıtlı olmak ve faaliyette bulunmak
 • Esnaf yada sanatkar olmak
 • İş veya ikametgah adresinin kooperatifin çalışma bölgesi içerisinde olması gerekir.
 • BU ŞARTLARI TAŞIYAN ESNAF VE SANATKARLARIMIZ BAŞVURU YAPABİLİR.

Esnaf Kefalet Kredisine Nasıl Başvurulur?

Gereken şartlara uyan esnaf ve sanatkarların kredi alması için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Nasıl başvuracağınızı sizler için anlattık;

 • Kooperatife gerekli olan belgeler ile yazılı olarak başvuru yapılır.
 • Başvuru kooperatif tarafından değerlendirilir.
 • Başvurunun durumu hakkında verilen karar 15 gün içinde müracaat eden kişiye yazılı beyan ile iletilir.
 • Kooperatiften onay alan başvuruların süreçleri devam eder.
 • Red alan kişilerin süreçleri sonlanır.
 • Onay alan kredi başvuruları bankaya yönlendirilir.
 • Banka tarafınca başvuru yapan esnaf ve sanatkarların sicili incelenir.
 • Gerekli araştırmalar ve evraklar tamamlanır.
 • Başvurusu onaylanan işletmeler ise kredilendirilir.

Esnaf Kefalet Kredisi Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Krediden yararlanmak isteyen işletme sahibi esnaf ve sanatkarlardan başvuru esnasında bazı evraklar istenmektedir. Bu belgeler;

 • İkametgah belgesi
 • Kooperatiften temin edilecek ortaklık beyanı
 • Vergi levhası ve esnaf sicil belgelerinin aslı ile fotokopileri
 • Bağlı bulunulan odadan alınacak olan oda faaliyet belgesi
 • Kimlik belgesi ile fotokopisi, 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Bankanın ek olarak isteyebileceği diğer belgeler temin edilir.
 • Kefil gerektiğinde ise kefillerin; kimlik belgesi, ikametgah belgesi, vergi levhası gibi evrakları bulundurmaları ve bankaya teslim etmesi gerekir.

Esnaf Kefalet Kredisi Faiz Oranları 2021 (Yıllık ve Aylık)

2021 TESKOMB Halkbank Esnaf Kredisi Güncel Faiz Oranları

Esnaf veya Ticaret odaları üzerinden başvuru yapacağınız esnaf kredilerinin hesaplamaları belirlenen faiz oranında yapılır. Kullanılacak olan kredi miktarları, vade ve faiz dahilince hesaplamalar yapıldıktan sonra görülen net rakamın belli olması için bazı kesintilerin uygulanması gerekir. Uygulanan kesintiler sonrasında ödeme olanınız seneye göre belirlenir. Esnaf Kefalet Kredisinin ödeme planı 3 ayda 1 olacak şekilde düzenlenir. Aylık olarak ödeme planı oluşturulması mümkün değildir. Buna dayanarak 1 ile 5 yıla kadar ödeme takvimi sayısı ve faiz oranları aşağıdaki gibidir;

VADEYıllık Faiz OranıAylık Faiz Oranı
1 ve 60 ay vade%8.5%0.70
Esnaf Kefalet Kredisi Faiz Oranları 2021

SİCİLİ BOZUK OLAN ESNAFA KREDİ ÇEKME İMKANI!

Sizler için bu bilgileri güncelleyerek en uygun krediye ulaşmanızı sağlamaya gayret göstereceğiz. Gelelim esnaf kredisi hesaplamalarına ve bilgilerine;

Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama Kesinti ve Masrafları

Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifinin dosya masrafları aşağıdaki çizelgede belirtilmiştir. İpotek edilen gayrimenkul için ipotek eksper masrafı alınmaz. Masraf geri iadesi bloke sermayesi miktarıdır. Taksitler bittiğinde %2 oranında geri ödeme yapılır. Bunun haricinde dosya masrafı geri almak mümkün olmadığı söylenmektedir.

Esnaf Kefalet Kredisinde Yapılan Kesinti Oranları

Her kredide olduğu gibi esnaf kefalet kredisinde de belirli kesintiler meydana gelmektedir. ESKKK tarafınca uygulanan bu kesintilerin tutarları yüzdelik olarak sağlanır. Kesilecek olan bu oranlar çekilecek tutardan senelik olarak uygulanarak hesaplanır.

2021 TESKOMB Halkbank Esnaf Kredisi ödeme planı içinde sizden tahsil edilecek esnaf kefalet kredi Kesinti tablosu ile;

Bloke sermayesi %2: (Geri ödenen miktar)Masraf oranı: %1,25 (50 bin için 625 TL.)
TESKOMB Hissesi oranı: %0,25Risk sermayesi oranı: %1 (Yıllık)
Banka komisyon oranı peşin: %0 (alınmıyor)Banka Komisyon Yıllık Oranı: %1 alınmaktadır.
Kredi faiz oranı: Yıllık %8,5 olarak belirlenen yasal faiz 12 aya bölündüğünde %8,15/12=%0,70 olarak hesaplama cetveline dahil ediliyor. Her kooperatifte bu oran değişmiyor.Bölge birliği hissesi oranı: %0,25 alınıyor. Yine 100 bine 250 TL. hesaplanıyor.
Yardımlaşma oranı: İptal.
Esnaf kefalet kredi kesinti ve masrafları tablosu

Esnaf kefalet kredi kesinti ve masraflarını öğrendiniz. Şimdi Esnaf Kefalet Kredi hesaplama tablosu ve kredi çektiğinizde elinize geçecek net tutarları ve taksitler bitince yapılacak iade tutarlarını görelim.

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Halkbank esnaf kredisi ödeme planı çıkarmanıza yardımcı olacak hazırladığımız hesaplama motoru ve robotu sayesinde 2021 yılı için; net ele geçen, aylık taksit miktarı, kredi bitince masraf geri ödeme iadesi kesinti ve net ele geçen tutarlarını görebilirsiniz. Bilgisayarınıza kredi faizi hesaplama excel tablosu xsl. formatında indirebilirsiniz. Vadeleri 6 aylık veya yıllık vade de oluşturabilirsiniz. Ancak; Halkbank şubelerinde yapacağınız tutarlardan farklılıklar gösterebilir, Kooperatifler arasında farklı rakamlar çıkabilir. 1 aylık ve 3 aylık vadelere ödeme şartları değişebilir.

TESKOMB 60 Ay Vadeli Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu

Aşağıda; 10.000, 20.000, 50.000, 100.000, 150.000, 200.000 TL için 60 ay vadelere göre hesaplamalarda aylık elinize ne kadar geçecek görmeniz için örnek tablo oluşturduk.

İşte 60 ay vadeli Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu;

ÇEKİLEN KREDİ

NET ELE GEÇEN

AYLIK TAKSİT

10 BİN TL9.325 TL660 TL
20 BİN TL18.750 TL1.319 TL
50 BİN TL47.025 TL3.298 TL
100 BİN TL94.150 TL6.596 TL
150 BİN TL141.275 TL9.895 TL
200 BİN TL188.400 TL13.193 TL
Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2021

Bu tablo 10.000, 20.000, 50.000, 100.000, 150.000, 200.000 TL için 60 ay vadelere göre 60 ay (5 yıl) vade seçilerek hazırlanmıştır;

Taksitler bittiği zaman geri alacağınız para miktarları da hesaplama robotunda incelenerek aşağıda belirtilmiştir.

ÇEKİLEN KREDİ MİKTARITOPLAM GERİ ÖDENENTAKSİTLER BİTİNCE İADE
10.000 TL13.193 TL200 TL
20.000 TL26.386 TL400 TL
50.000 TL65.964 TL1.000 TL
100.000 TL131.928 TL2.000 TL
150.000 TL197.892 TL3.000 TL
200.000 TL263.856 TL4.000 TL
Taksitler Bitince İade Edilecek Tutar

NOT: İade miktarları hesaplama motorunun verdiği rakamlara göre belirlenmiştir. Dosya masrafı geri iade alabilmek için tüm taksitlerin ödenmiş olması şarttır.

2021 Yılı Esnaf Odası Kredi Hesaplaması

Aşağıda 2021 yılı için yıllık %8,5 faiz oranı ile ortalama bir hesaplama yapılmıştır. Net tutarlar kooperatiflerden öğrenilebilir. Vade 5 yıl ödemeler 3 ayda bir olacak şekildedir. 2021 Yılı Esnaf Odası Kredi Hesaplaması ise;

Kredi Tutarı :₺50.000₺100.000₺200.000
Net Ele Geçen :₺47.525₺95.150₺190.400
Ortalama Taksit :₺3.203₺6.407₺12.813
Toplam Masraf :₺2.475₺4.850₺9.600
Toplam Geri Ödeme :₺64.067₺128.135₺256.270
İade Edilecek Miktar :₺1.000₺2.000₺4.000
Esnaf Kefalet Kredi Hesaplaması ile ne kadar ödeme yapacağınızı görebilirsiniz

Hesaplamalar yıllık %8,5 faiz oranı üzerinden yapılan ortalama değerler olup, asıl hesaplamalar esnaf kefalet kooperatifleri aracılığı ile yapılmalıdır.

100 Bin TL. 60 Ay Vadeli Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu

100 Bin TL. 60 Ay Vadeli Halkbank Esnaf Kredisi Hesaplama Tablosu üzerinden ne kadar ödeme yapacağınızı görebilirsiniz.

İşte 100.000 TL. 5 Yıl Vadeli, 3 Ayda 1 Ödemeli, %8,5 Yıllık Faiz Oranlı İşletme Kredisi Ödeme Planı;

TaksitAnaparaFaizMasrafB.KomisyonToplam
15.000,00 TL2.148,61 TL0,00 TL250,00 TL7.398,61 TL
25.000,00 TL2.041,18 TL0,00 TL250,00 TL7.291,18 TL
35.000,00 TL1.955,00 TL0,00 TL250,00 TL7.205,00 TL
45.000,00 TL1.846,39 TL0,00 TL250,00 TL7.096,39 TL
55.000,00 TL1.700,00 TL250,00 TL200,00 TL7.150,00 TL
65.000,00 TL1.611,46 TL250,00 TL200,00 TL7.061,46 TL
75.000,00 TL1.520,56 TL250,00 TL200,00 TL6.970,56 TL
85.000,00 TL1.411,94 TL250,00 TL200,00 TL6.861,94 TL
95.000,00 TL1.275,00 TL187,50 TL150,00 TL6.612,50 TL
105.000,00 TL1.181,74 TL187,50 TL150,00 TL6.519,24 TL
115.000,00 TL1.086,11 TL187,50 TL150,00 TL6.423,61 TL
125.000,00 TL977,50 TL187,50 TL150,00 TL6.315,00 TL
135.000,00 TL859,44 TL125,00 TL100,00 TL6.084,44 TL
145.000,00 TL752,01 TL125,00 TL100,00 TL5.977,01 TL
155.000,00 TL651,67 TL125,00 TL100,00 TL5.876,67 TL
165.000,00 TL543,06 TL125,00 TL100,00 TL5.768,06 TL
175.000,00 TL425,00 TL62,50 TL50,00 TL5.537,50 TL
185.000,00 TL322,29 TL62,50 TL50,00 TL5.434,79 TL
195.000,00 TL217,22 TL62,50 TL50,00 TL5.329,72 TL
205.000,00 TL108,61 TL62,50 TL50,00 TL5.221,11 TL
21100.000,00 TL22.634,79 TL2.500,00 TL3.000,00 TL128.134,79 TL

50.000 TL. İşletme Kredisi 2 Yıl Vadeli, 3 Ayda 1 Ödemeli, %8,5 Yıllık Faiz Oranlı Ödeme Planı ise;

TaksitAnaparaFaizMasrafB.KomisyonToplam
16.250,00 TL1.074,31 TL0,00 TL125,00 TL7.449,31 TL
26.250,00 TL940,02 TL0,00 TL125,00 TL7.315,02 TL
36.250,00 TL814,58 TL0,00 TL125,00 TL7.189,58 TL
46.250,00 TL678,82 TL0,00 TL125,00 TL7.053,82 TL
56.250,00 TL531,25 TL78,13 TL62,50 TL6.921,88 TL
66.250,00 TL402,86 TL78,13 TL62,50 TL6.793,49 TL
76.250,00 TL271,53 TL78,13 TL62,50 TL6.662,16 TL
86.250,00 TL135,76 TL78,13 TL62,50 TL6.526,39 TL
950.000,00 TL4.849,13 TL312,52 TL750,00 TL55.911,65 TL

Hesaplamalar yıllık 8,5 faiz oranından yapılmış olup ortalamadır. Asıl hesaplama esnaf kefalet kooperatiflerinde yapılmalıdır.

Halkbank Esnaf Kredisi Ödeme Planı

Halkbank şubelerinden Esnaf Odası desteği ile kredi çekecekseniz hesaplama tutarları ve geri ödeme tablosu yukarıda ki ile aynı olacaktır. Bireysel esnaf kredilerine göre masraf tablosu aşağıda belirtilmiştir. Hesap 36 ay süre için ayda bir ödemeli olarak geçerlidir.

Halkbank Esnaf Kredileri Hesaplama Geri Ödeme Planı detayları ise;

ÇEKİLEN MİKTARAYLIK TAKSİTGERİ ÖDEME
10.000 ₺375 ₺13.514 ₺
30.000 ₺1.126 ₺40.543 ₺
60.000 ₺2.252 ₺81.086 ₺
80.000 ₺3.003 ₺108.114 ₺
100.000 ₺3.754 ₺135.143 ₺

Gördüğünüz gibi Halkbank aracılığıyla kefaletsiz verilen tutarları TESKOMB’un oranları ile aynıdır. Özellikle korona virüs pandemi döneminde nakite sıkışan ve paraya ihtiyacım var diyen esnaflarımız için diğer bankaların esnaf kredilerini de hesapladık. Aşağıda ki tabloda en uygun esnaf kredisi veren BBDK kayıtlı bankaların (Halkbank dahil) tutarlarını görebilirsiniz.

2021 yılına ait esnaf odası kayıt ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Esnaf Kefaletten Kredi Alamayanlar İçin Düşük Faizli Krediler

Eğer esnaf kefaletten daha önce çektiğiniz krediler veya başka bir sebepten dolayı kredi çekemez iseniz, sizler için en uygun faizli kredi veren bankaları araştırdık. 2021 yılı itibariyle düşük faiz oranları ve vade avantajları ile bu bankaları mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Esnaf Kredileri Veren Bankaların Hesaplamaları

Aşağıda yer alan tabloda esnafa en uygun KOBİ kredisi veren bankaların ihtiyaç kredi faizleri hesaplanmıştır. Kobi kredisi veren bu bankalardan çekeceğiniz esnaf kredilerinde vadesi 36 ay üzerinden tablo oluşturulmuştur. Bankaların uygulayacağı faizler ise esnafa ve sicile göre değişiklik gösterebilir. En doğru hesap banka şubelerinin KOBİ bankacılığı bölümlerinde yapılmaktadır. Çünkü faizler günlük olarak değişeceğinden dosya masrafı, iade miktarı, vadeler değişecektir.

Esnaf Kredileri Veren Bankaların Hesaplamaları tablosu;

BANKA ADITAKSİTGERİ ÖDEME
Halkbank 1.876,98 TL67.571,28 TL
Vakıfbank1.917,81 TL69.041,03 TL
İş Bankası1.862  TL67.301 TL
TEB1.808 TL65.324 TL
INGBank1.840 TL6.511 TL
Türkiye Finans1.910 TL69.033 TL
Yapı Kredi2.063 TL74.512 TL
Denizbank2.106 TL76.059 TL
Esnaf Kredileri Veren Bankaların Hesaplamaları

Esnaflara 3 Ay Ertelemeli 100 Bin TL. Kredi Hesaplaması

İş Bankası yeni bir kampanya duyurdu. Esnaflarımıza 100 bin TL. limitli 3 ay ertelemeli Anında Ticari kredi veriyor. Bu paketin esnaf kefalet ile bir ilgisi yok ancak ihtiyaç sahibi esnafa bildirmek istedik. Aşağıda yer alan çizelge 36 ay vadeli ve sigortalı olarak hesaplanmıştır.

Sigortasız kredinin faizleri daha yüksektir. İşbank vade ve ödeme miktarlarını esnaf kefalet kredi hesaplama tablosu ile karşılaştırabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama tablosunu üzerinde gösterecek olursak;

KREDİ TUTARIAYLIK TAKSİTGERİ ÖDEME TUTARI
20.000 TL747,48 TL26.909,17 TL
50.000 TL1.868,69 TL67.272,91 TL
75.000 TL2.803,04 TL100.909,37 TL
100.000 TL3.737,38 TL134.545,83 TL
Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama tablosu 2021

Nakite ihtiyacı olanlar için en yüksek limitli ve ertelemeli ödemeli kredi kartı kampanyalarını incelemenizi öneririz.

ESNAF KEFALET KREDİSİ İÇİN TÜM MERAK EDİLENLER 2021;

1- Esnaf Kefalet Kredisi Limiti Ne Kadar?

Esnaf kefalet kredisinin alt limiti 20 bin TL, üst limiti ise 500 bin TL olarak belirlenmiştir. Halkbank tarafından alınan bu kredi sayesinde işyeri açabilir yada araç satın alabilirsiniz. Çekeceğiniz kredinin tutarı, başvuruda bulunan kişinin faaliyet ve mali durumu, meslek koluna bağlı olarak değişir.

2- Esnaf Kefalet Kredisi Kaç Ayda Bir Ödenir? Kaç Yıl?

Kredi başvurusu yapan esnaf ve sanatkarlar 3 ayda bir ödeme sağlarlar. Çekilen krediye eklenen faiz ise 5 seneye kadar %8.5 oranındadır. 2021 yılında kefalet kredisi faiz oranları %8,5 aylık %0,70 üzerinden kullandırılır.

3- Esnaf Kredisi için Oda Kaydı Şart mı?

Evet. Esnaf ve Sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri kefaleti ile kullandırılan kredi için nüfus cüzdanı fotokopisi, oda kayıt belgesi, vergi levhası kredi başvurusu sırasında alınması gereken belgelerdir.

Esnafa 1000 TL. Hibe ve Kira Desteği Açıklandı!

Esnaflarımıza koronavirüs salgını nedeniyle 3 ay boyunca 1.000 TL. hibe ve 3 ay boyunca 500 TL ila 750 TL kira desteği verilecek. Başvuru şartları ve ayrıntıları açıklandı.

E-Devlet 1000 TL esnaf yardımı ve kira desteği isimli içerikte ayrıntıları anlattık.

Esnaf Kredi Borçları Ertelendi!

Esnafın kredi borçları ertelendi, Halkbank Resmi Gazete’de duyurdu! 31 Aralık tarihi ve öncesinde Halkbank aracılığı ile kredi kullanın esnafa erteleme müjdesi geldi.

Halkbank tarafından kullandırılan esnaf kredilerinin erteleme kararı 04/02/2021 tarihinde Resmi Gazete‘ de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karar resmi gazetede yayımlandı 01/01/2021 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Buna göre; Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan esnaf krediler ertelendi.

Karar kapsamında; TESKOMB’a bağlı bölge birliklerine ortak olan ESKKK’lar kefaletiyle veya doğrudan Halk bankasından, 31 Aralık 2020 ve öncesi tarihlerde kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçlarından, vadesinde-taksit vadesinde-hesap devresinde tahsil edilemeyip henüz tasfiye olunacak alacaklar kapsamına alınmayanlar ile 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 tarihleri arasında vadesi dolacak olup, bu Kararın yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla itfa edilmeyenler başvuru şartı aranmaksızın vadesinde-taksit vadesinde-hesap devresinde ilgili mevzuatına göre faiz tahakkuk ettirilerek vade tarihinden-taksit vadesinden-hesap devresinden itibaren kredi itfa tablosunda belirlenen taksit sayısı değiştirilmeksizin kalan vadeye yayılmak suretiyle ertelenecek.

Erteleme dönemi süresince taksit/anapara borcu ve tahakkuk edecek faizin ilgili kararlar uyarınca esnaf ve sanatkârlara yansıyan kısmı ile bu tutara ilişkin banka ve sigorta muameleleri vergisi kalan taksitlere eşit olarak eklenecek.

Halkbank Esnaf Kredileri Ertelendi içeriğimizde tüm detaylara erişebilirsiniz.

KAYNAKLAR:

 • Halkbank ve ESKKK’ ne yetki verme 2020 Resmi Gazete
 • Koronavirüs nedeniyle kredi borçlarının 6 ay ertelenmesi 25 Mart 2020
 • TESKOMB Resmi İnternet Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güncellenme Tarihi: 18.06.2021

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Adem dedi ki:

  Esnaf kefaletten kullanabilirmiyim

 2. Adem dedi ki:

  2 trilona işyeri almak istiyoruz 2 ortak 800 bin tl kredi kullanmak istiyoruz.10 yılında için aylık ödeme nekadar olur.

 3. Tolga dedi ki:

  Oto yıkama dükkanım var basit usul gözüküyorum banka puanım yüksek bu kredilerden kullanabilirmiyim 100 bin tl düşünüyorum bilgisi olan yazarsa sevinirim

 4. Fatma YILDIRIM dedi ki:

  Kime sorsanız dünyada İslam ülkesiyiz.bu ne perhiz bu ne yani ..faiz nedir ya.bu bela bitmedikçe kimse iflah olmaz. Allah cc muhtaç etmesin

 5. hamza dedi ki:

  esnaf kredisi kullanmak istiyorum kefilim yok ev ipotek yaparak alabilirmiyim

 6. İhsan Dogan dedi ki:

  Merhabalar sayın yetkililer ben bir esnafim ve ariyetem kamudan emekliyim iki ofisim vardı birini kapatmak zorunda kaldım ve yanım da çalışan iki sigortalı eleman vardı biri emekli oldu biride işi bıraktı tabiki ben bu pandemi nedeniyle işlerim çok düştü veben bu ara borclandim borcuna sadık bir esnaf ve vatandaş olarak borçlarımı bir yerde toplamak istiyorum uygun olursa sizin kredinizden kullanmak istiyorum ve çok sıkışık durumdayım yardımcı olursanız memnun olurum saygılar dilerim

 7. Selma dedi ki:

  Ben 4 senelik bayan kuafiruyum kendi isyerim hiçbir şekilde banka gecmisim yok 100 bin kredi çekmek istiyorum konut için bir miktar birikmiş var kredi cikarmi esnaf kefaletten

 8. Ufuk dedi ki:

  İyi günler,2020 yılında esnaf kefalet kredi faiz oranları 4.5 du.Aralik 2020 yılında kredi başvurusunda bulunduk.Paranın 25-29 Ocak 2021 tarihleri arasında hesaba yatacağını söyledi halkbankası 4 puanlık faiz artışı ile karşı karsiya kaldık ilerleyen zamanda farzedelim 6 ay veya 1 sene sonra faiz indirimi olduğunda bize faydası olurmu teşekkürler….

 9. Ev ipotekli esnaf kredileri dedi ki:

  Esnaf kefalet kredileri için kaç kefil gerekiyor. Kefilim yok ev ipotekli veriliyor mu?

  (5/5)
 10. Hasan Kalem dedi ki:

  Ben TESKOMB tarafından verilen kredilerin en uygun esnaf kredisi olduğuna inanıyorum. Halkbank olsa vermez bence.

  (5/5)
 11. Hakkı Özer dedi ki:

  Taksitler bence doğru. Yinede TESKOMB sitesinde faizler yok. bi sorcam.

  (5/5)
 12. Aslı dedi ki:

  Ziraat Bankası ve Vakıfbank esnaf kefalet kredisi veriyor mu? Halkbanka özel bişi mi bu?

  (5/5)
 13. Cemal aktaş dedi ki:

  Gerekli evraklar listesi tam olarak verilmiş.

  (5/5)