Esnaf Kefalet Kredisi Alanların Yorumları Nelerdir? SORULARINIZ YANITLANIR!

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinden kredi kullanabilmek için ne yapmak gerekiyor Halkbank Esnaf Kredisi Soruları ve Cevapları, Halkbank esnaf kredisi yorumlarını esnaf kefalet kredisi yorumları 2022 içeriğimizde detaylandırdık.

Esnaf Kefalet Kredisi Alanların Yorumları Nelerdir? SORULARINIZ YANITLANIR!

Esnaf ve sanatkarların düşük faizli kredi kullanabilmeleri için Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (TESKOMB) finansman desteği sağlamaktadır. Esnaf kefalet kredilerinden faydalanacak olan esnafların meslek gruplarına göre almış odlukları 7 ayrı kategorideki krediler hakkında yapmış oldukları yorumları Esnaf Kefalet Kredisi Yorumları 2022 içeriğimizde detaylandırdık. Halkbank tarafından verilen esnaf kredisi alan var mı, Halkbank esnaf kredisi kullananların soruları ve cevapları ve Halkbank esnaf kredisi yorumlarını inceleyelim.

Halkbank Esnaf Kredisi Yorumları

Esnaf kefalet kredisi çeken esnafların yorumları dikkate alarak kredi başvurusunda bulunduğunuzda kredi sürecinde ekstradan sizi nelerin beklediğini ve sürecin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz.

Daha önce esnaf kefalet kredi alan ve ödeme planının nasıl olduğu işyeri açan ve sonrasında kapatmak zorunda kalan girişimcilerin almış oldukları kredilerin kefalet kredisi kapsamından çıkarak nasıl ihtiyaç kredisi olarak hangi faiz oranları ve vade sürelerinde ödendiğini detayları ile öğrenebilirsiniz.

Gerekli olan şartları sağlamayan ve buna rağmen kredi başvurusunda bulunan kişilerin red aldıklarını yorum sitelerinde görmekteyiz. Bu nedenle gerekli olan tüm şartları sağlayarak kredi başvurusunda bulunmak gerektiği kredi alan kişilerin yaptığı yorumlar arasındadır. Kredi kullanmak isteyen kişiler ödeme planı için Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama robotunu kullanarak kredinizi hesaplayıp ödeme planını görebilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredi Yorumları 2022

Aşağıda yer alan tabloda daha önce kredi çekenlerin yorumlarından derlenen sorular ve cevapları mevcuttur. Lütfen bilgi almak için YORUM bölümüne sorunuzu iletin cevaplayalım.

Esnaf Kefalet Kredisi Soru ve Cevaplar 2022

Esnaf kefalet ipotek satışı nasıl yapılır?

Kredi banka tarafından verildiği için ipotek satışı da Halkbank’ın ipotek satış hükümlerine göre yapılmaktadır. Bireysel krediler ile aynıdır.

Esnaf kefalet ipotek değiştirme nasıl yapılır? İpotek kaldırma nasıl olur?

Kredi kapatılmadan ipotek değiştirilmesi mümkün değildir. İpotek kaldırma işlemi için yine kredinin tüm taksitlerinin ödenmesi gerekir.

Esnaf kefalet rehin kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Esnaf kefaletten çekilen kredi için rehin kaldırma işlemi yapılması için Halkbank şubelerinden krediye ait borcu yoktur belgesi alınır. Bu belge ile tapu müdürlüğüne başvuru yapılabilir.

Esnaf Kefalet Kredisi Kaç Günde verilir

Esnaf kefalet kredisi 7 gün içinde verilir. Evraklar bankaya ulaştıktan sonra eğer sicil olumlu ise 2 iş günü içinde kredi çıkar.

Halkbank esnaf kredisi ne zaman sonuçlanır?

Eğer esnaf kefaletten kefaret talebi yok ise Halkbank esnaf kredisi maksimum 3 gün içinde sonuçlanır.

Esnaf kefalet kredim onaylandı mı?

Kredinizin onaylanıp onaylanmadığını, kefalet sicili için kooperatiflerden, Banka onayı içinde Halkbank şubelerinden takip edebilirsiniz. Halkbank mobil üzerinden de takip işlemi yapabilirsiniz.

Ticaret odasına kayıtlı olanlar esnaf kefaletten kredi kullanabilir mi?

Ticaret odasına kayıt olanlar esnaf kefaletten kredi kullanamaz. Bunun nedeni ise esnaf kefalet kredisi almanın ilk şartı kooperatif üyesi olmaktır.

İş yerimi kapattım çekmiş olduğum esnaf kredisi ne olur?

Kredi taksitleri ödenmeye devam eder. Kredi taksit ödemeleri aksamaz ise problem olmaz.

Yorumlar

 1. Avatar of KEMAL KEMAL dedi ki:

  onaylandımı kardesım kredın

 2. Avatar of Ibrahim Ibrahim dedi ki:

  Esnaf kefalete basvurdum sonuc bekliyorum olma olasiligi ne kadar 45 bin tl ye evimin tabusu karsiligi kredi puanim 1150 lerde 4.5 aylilk.is yerim var oda uyeligim var olma olasiligi onaylanirmi kredim

  1. Avatar of Uuuuu Uuuuu dedi ki:

   Kardeşim kredin onaylandı mi

 3. Avatar of SUAT KAŞ SUAT KAŞ dedi ki:

  MERHABALAR ŞAHIS FİRMASI OLARAK AKTİF BİR FİRMAM VAR AYNI ZAMANDA ŞİRKET ORTAĞI OLARAK DA BİR LİMİTED ŞİRKETE ORTAĞIM ,, ESNAF KEFALETTEN İŞYERİ EDİNDİRME KREDİSİ KULLANABİLİRMİYİM , KOOPERATİF ORTAKLIĞIM VAR ŞAHIS FİRMAM AKTİF OLARAK DEVAM ETMEKTE

  1. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

   Esnaf kefalet kooperatiflerine üye olduğunuz şahıs firmanız ile başvuru yapabilirsiniz.

   1. Avatar of Atilla Atilla dedi ki:

    Bende şirket ortağıyım aynı zamanda faal işyerim var yaklaşık 5 ay önce enaf kredisi çektim %9,5 oranla 2 taksit ödedim ama şimdi banka benim krediyi ihtiyaç kredisine çevirmiş faiz 2 katına çıkmış ne yapmamiz lazim

 4. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  Merhaba, Biz halk bankasindan esnaf kefalet kredisi cektik, bizim bakkal esnaf kefalet kredisini cekti 80 bin tl, karsiliginda bizde evi ipotek ettirdik, aile dışı tasinmaz olarak, esnaf amca bugun vefat etti, bizim ipotegimiz kalkarmi yada odemeye devam edermiyiz, ilk taksitini ocakta yatirdik 5 bin tl onuda geri alabiliyormuyuz.hayat sigortasida yapilmisti. Yardimci olursaniz sevinirim.