Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama 2022

Vakıfbank kredi kartı başvuru sonucunu merak ediyorsanız, başvuru yöntemlerini kullanarak kartınızın durumunu hemen öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama 2022

Vakıfbank’ın sunduğu kredi kartı çeşitleri ile özel indirimlerden ve kampanyalardan yararlanarak avantajlar elde edebilirsiniz. Tüm alışverişlerinizi taksitlendirerek ödeme planınızı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca ekstra puanlar kazanıp, biriktirerek bu puanları kullanabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartınız yoksa başvuru adımlarını takip ederek talebinizi hemen oluşturabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra kartınızın durumunu öğrenmek için Vakıfbank kredi kartı başvuru sonucu sorgulama yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

Vakıfbank, müşterilerine özel olarak hazırladığı kredi kartı çeşitleri sayesinde birden fazla kampanya ve fırsat imkanı sunmaktadır. Kredi kartı ile yurt içinde ve yurt dışında dilediğiniz gibi alışveriş yapabilir ve taksitlendirebilirsiniz. Kartınızı her kullandığınızda puanlar kazanarak biriktirebilir ve harcayabilirsiniz. Vakıfbank müşterilerine uygulanan özel indirimlerden faydalanabilirsiniz. Kart çeşitleri arasında size uygun olan kredi kartını seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz kredi notunuza, gelir durumunuza ve banka sicilinize göre değerlendirilmeye alınacaktır. Değerlendirme sonucunda olumlu ya da olumsuz şekilde dönüş yapılacaktır. Dönüş yapmalarını beklemeden siz de değerlendirme sürecini yakından takip edebilirsiniz.

Vakıfbank kredi kartı başvuru sonucu sorgulama için aşağıdaki yolları uygulayın:

 • Vakıfbank internet sitesi
 • Vakıfbank müşteri hizmetleri
 • Vakıfbank mobil bankacılık
 • Vakıfbank şubeleri

Vakıfbank şubelerinden, internet sitesinden, mobil bankacılık uygulamasından ya da müşteri hizmetlerinden başvuru yaptığınız kredi kart sonucunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra SMS ile bilgilendirme mesajı alacaksınız. SMS gizliliğiniz reklam mesajlarına açık değilse başvuru sonucunuz tarafınıza ulaşamayacaktır. Başvuru sonucu sorgulama yöntemlerinden birini kullanarak kartınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama İnternet Bankacılığı

Vakıfbank’ın internet sitesinde bulunan kredi kartı başvurusu ve başvuru sorgulama sayfası sayesinde kart talebinizi oluşturabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile kredi kartı başvuru sonucunu öğrenmek için;

 • Vakıfbank internet sayfasında yer alan başvuru sorgulama ekranına giriniz.
 • Ekranda yer alan ”Sözleşmeyi Okudum ve Kabul Ediyorum.” alanından sözleşmeyi okuyarak onaylayın.
 • Ardından ”Başvuru Sorgulama” menüsüne tıklayarak T.C. kimlik numaranızı ve başında 0 olmadan cep telefon numaranızı yazın.
 • ”Sorgula” sekmesine basarak başvurunuzun durumunu görebilirsiniz.

Vakıfbank internet şubesinden kolaylıkla kredi kartı başvurusu sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. T.C. kimlik ve cep telefon numaranız doğru ise başvuru sonucunuz olumlu veya olumsuz şekilde görüntülenecektir.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme Müşteri Hizmetleri

Vakıfbank kredi kartı başvuru sonucunu sorgulamak ve öğrenmek için 0850 222 07 24 numaralı müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Sesli komut sistemine ”Kredi kartı başvurusu sonucumu öğrenmek istiyorum.” diyerek tuşlama yapmadan kartınızın durumunu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri 7/24 hizmet verdiği için dilediğiniz zaman kredi kart ve tüm bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmeye gerek kalmadan yapabilirsiniz.

Vakıfbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma adımlarını öğrenerek, müşteri temsilcisine hemen bağlanabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’ın sunduğu tüm kampanya ve avantajlardan faydalanmak için hemen kredi kartı başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Birden fazla başvuru kanalı sayesinde dilediğiniz her yerde kredi başvurusu yapabilir ve durumunu sorgulayabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı başvuru kanalları;

 • Tek bir SMS ile kredi kartı için başvuru yapabilirsiniz.
 • SMS bankacılığından müracaat için; VB yazıp bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı yazarak 5724’e mesaj göndermeniz gerekmektedir. SMS ile müracaat tamamen ücretsizdir. Sadece operatörünüz üzerinden kısa ileti tutarı kesilecektir.
 • Vakıfbank şubelerine giderek kredi kartı başvurunuzu bizzat yapabilirsiniz. Kimlik kartınız ve gelir belgeniz ile şubeye giderek sözleşme onaylamanız sonucunda başvurunuz alınacaktır.
 • 0850 222 07 24 Vakıfbank çağrı merkezini arayarak şubeye gitmeye gerek kalmadan kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Satın alan numarası, kart numarası ve şifrenizi girdikten sonra 5’i ve ardından 1’i tuşlayarak bireysel kredi başvurunuzu başlatabilirsiniz.
 • Vakıfbank internet bankacılığına şifreniz ile giriş yaprak dilediğiniz kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet şubesine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Eğer şifreniz yoksa şubeden ya da müşteri hizmetlerinden hemen şifrenizi alabilirsiniz.
 • Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza indirerek bireysel kredi kartı müracaatınızı yapabilirsiniz. T.C. kimlik ya da müşteri numaranız ile birlikte belirlediğiniz şifreyi kullanarak mobil bankacılık uygulamasına giriş yapabilir ve yönlendirmeler sayesinde kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank kredi kartı başvuru yöntemlerinden birini kullanarak, talebinizi oluşturabilirsiniz.

BENZER İÇERİK: Vakıfbank Bakiye Sorgulama 2022 (Hesap Özeti ve Ekstre Öğrenme)

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu SMS

Kredi kartı başvuru sonuçları bankanın internet sitesinden, şubeden, mobil bankacılıktan, müşteri hizmetlerinden ve SMS aracılığıyla öğrenilmektedir. Fakat Vakıfbank’ta SMS ile kart başvurusu yapılsa da kredi kartı başvuru sonucu sorgulaması yapılmamaktadır. Kredi kartı başvurunuz sistem tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Değerlendirmeniz olumlu ya da olumsuz sonuçlandığında bankaya kayıtlı cep telefon numaranıza SMS olarak bilgilendirme mesajı gelecektir. Numaranız bu tarz mesajlara kapalı ise mesajınız size ulaşmayacaktır.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Vakıfbank kredi kartı başvuruları 1-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu değerlendirme süreci sistemin yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Vakıfbank Müşteri hizmetlerine 0850 222 0724 iletişim numarasıyla bağlanarak temsilcinizden kartınızın durumunu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Vakıfbank kredi kart başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra tahmini olarak 10-15 gün içerisinde kartınız bankada kayıtlı olan adres bilginize kurye tarafından gönderilecektir.

Vakıfbank Kredi Kartı Çeşitleri

Vakıfbank kredi çeşitlerini inceleyerek size uygun olan kart için başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi kartınızı yurt içinde ve yurt dışında yapacağınız tüm alışverişlerde kullanabilirsiniz. Nakit avans sayesinde nakit ihtiyacınızı karşılayabilir ve size özel birçok avantajdan faydalanabilirsiniz.

Vakıfbank kredi kartı çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 • Vakıfbank Worldcard
 • Platinum Plus
 • Platinum
 • Ortak Markalı Kartlar
 • Mobil Temassız Ödeme
 • Tarım Kart
 • Sanal Kart
 • Express Card
 • Rail&Miles
 • Taraftar Kartlar
 • BusinessCard
 • MilPlus
 • Like Card
 • Tercih Kart Vakıfbank kredi kart çeşitleridir.

 Taraftar Kart’tan Tarım Kart’a kadar milyonlarca vatandaşın ihtiyacına göre belirlenmiş olan kredi kartı çeşitleri sayesinde size özel sunulan fırsat ve kampanyalardan anında yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank Ek Kart Başvuru Sorgulama

Vakıfbank kredi kartınıza bağlı bir ek kart talebi için mobil bankacılığı, internet şubesini, çağrı merkezini, banka şubesini ya da SMS yöntemini kullanabilirsiniz. 0850 222 0 724 Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak ”Ek kart başvurusunda bulunmak istiyorum.” demeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca SMS bankacılığı ile başvuruları aşağıdaki gibi yapılır:

Telefonunuzdan EKKART yazıp bir boşluk bırakıp ek kartınızı göndermek istediğiniz kişinin T.C. kimlik numarasını yazarak 5724’e mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Ek hesabınızın limitini asıl kartınızın belirli bir yüzdesi oranında belirleyerek dilediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vakıfbank Başvuru Ön Onay Süreci ve Takip Numarası Nedir?

Vakıfbank ya da diğer bankalar üzerinden yapmış olduğunuz krediler ön onaydan geçmektedir. Ön onay, ön değerlendirme olarak tanımlanabilir. İhtiyaç, konut ya da taşıt kredileri için başvurunuzu yaptığınızda, banka tarafından değerlendirilmeye alınmaktadır. İlk aşamadaki değerlendirme problemsiz tamamlandığında, talebiniz olumlu olarak sonuçlanacaktır. Fakat yaşanan herhangi bir sorunda ön onayınız reddedilecektir. Ön onay sistemi genellikle, şube haricinde yapılan hizmet kanallarında uygulanmaktadır.

Yani internet, SMS ya da telefon bankacılığından yapmış olduğunuz başvurularda ön onay sistemi devreye girmektedir. Kredi başvurunuzu, takip numarası varsa onunla yok ise T.C. kimlik numaranız ile sorgulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.