Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2017 (90 BİN LİRA DESTEK)

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Köye dönmek için 30 bin lira köye dönüş hibesi az diyen Çiftçilere 90 bin lira da Ziraat’ ten. Çiftçilerimiz 30 bin lira Hibe ilaveten 90 bin lira da Ziraat genç çiftçi kredisi alarak toplamda 120 bin lira ile köylerinde istedikleri yatırımları kolayca yapabilecek.  Ziraat Bankasından Köye Dönüş Hibesine ek olarak 3 Katı Kadar Çiftçi kredisinin detayları haberimizde..

Ziraat Bankası Genç Çiftçilerin Yanında

2017 yılında Genç çiftçilere verilecek olan Köye dönüş hibesi almaya hak kazanan çiftçilere Ziraat bankası 90 Bin Lira Genç Çiftçi Kredisi Veriyor. Ziraat bankası devlet desteklerini vermeye devam ediyor. Başvurular başladı ve devlet desteği almaya hak kazanan çiftçiler bu desteklere ilave olarak 90 bin lira da çiftçi kredisi alabilecek.

2016 yılında köyüne dönen 18/41 yaş arasındaki genç çiftçilere verilen 30 bin lira hibe desteği 2017 yılında tekrar verilecek. Başvurular ise 2017 yılında Nisan ayı itibariyle başlaması öngörülüyor. Devletimizin genç çiftçilere 2016 yılı ve 2017 yılı genç çiftçi projesi kapsamında proje bazlı olarak köyüne dönen çiftçilere verilecek 30 bin lira köy dönüş hibesinin yetmemesi gibi bir durumla karşılaşmaları halinde Ziraat bankası devreye girerek çiftçilere 3 katı kadar kredi verecek. Milli Tarım projesi ile verilecek olan 3 katı krediye başvuru yaparak 90 bin liraya kadar kredi alabilmek mümkün.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2017

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2017

 Çiftçilere 30 bin liranın 3 katı kadar yani 90 bin liraya kadar kredi sağlayacak olan Ziraat bankası 16.02.2016 tarih ve 2016/8540 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında hibe almaya hak kazanan genç üreticilere Proje Kredisi ile Hibe Tutarı ve Proje Kredisi toplamı kadar İşletme Kredisi veriyor. Projenin kapasitesine göre belirlenecek tutarda kredi veren ziraat bankası 2016 yılında genç çiftçi hibe desteği alan çiftçilerin her zaman yanında

Genç çiftçilerin tarım ve hayvancılık projelerinin desteklenmesi amacıyla kullandıracağı genç çiftçi kredisi alarak küçükbaş ve büyükbaş hayvan, traktör, tarla alımı, sera kurulumu gibi giderler karşılanabilecek.Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası tarafından Genç çiftçi kredisi ile ilgili mevzuat gereği Devlet’ten 2016 yılında genç çiftçi hibesi alanlara verilecek.  Ziraat bankası Genç çiftçi kredisine 2017 yılında da hibe alma hakkını kazanan genç çiftçiler 90 bin liraya kadar destek kredisinden yararlanma hakkına sahip olmayanlar başvuru yapabiliyor.

Ziraat bankasından çiftçi kredisi alabilmek için çiftçilerin özellikle kredi notlarına bakılacaktır. Kredi notu yüksek olma şartı, devlet desteği alıp almadıkları, yatırım projelerini ve hizmet sektörleri de başvuruda etkili olan etmenlerdir. Bu kriterlere göre değerlendirme yapılarak bütçesi yeten genç çiftçilerden bankanın gerekli gördüğü hallerde ek teminat kefil veya ipotek göstermesi de istenebiliyor. Ziraat bankasına başvuru yapan genç çiftçiler bu şartları sağlayarak banka şubelerine giderek başvuru yapmalarına imkan tanınıyor.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Ne kadar?

Ziraat Bankası Genç çiftçi kredisi hibe almaya hak kazanan ve köye dönüş hibesi alanlara 3 katı kadar veriliyor. Bilindiği üzere 2016 yılında köyüne dönüş yapan genç çiftçilere proje bazlı olarak 30 bin lira üst limitli olarak hibe desteği verilmişti. 30 bin lira hibe desteği alanlara 3 katı olacak şekilde 90 bin lira üst limitli olarak Zİraat bankasından Genç çiftçi kredisi verilecek. Bu durumda 10 bin lira hibe alanlara 3 katı 30 bin lira, 20 bin lira hibe alanlara 3 katı 60 bin lira kredi verilecek.

Kamu gücünü elinde bulunduran Ziraat bankası Tarım ve Hayvancılık sektörlerine uygun geri ödemeli olarak kredi veriyor. Geri ödemeler yıllık hasat ödemeli olurken aylık, üç aylık ve hasat zamanında ödemeli olarak 7 yıl vadeli olarak veriliyor. 7 yıl vadeli olarak verilen Genç çiftçi kredisinden yararlanmak için çiftçilerin hibe almasına da gerek yok hibe alsın almasın tüm çiftçilerimiz Tarım ve hayvancılık kredilerine başvuru yaparak kredilerini alabiliyor.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Proje bazlı olarak kullandırılan 30 bin lira köye dönüş hibesinin yapılan yatırım için yetmemesi durumunda verilecek olan 3 katı kadar genç çiftçi kredisi Ziraat bankası Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, örtü altı tarım olarak seralarda muz ve sebze yetiştiriciliği, arıcılık, kültür mantarı yetiştiriciliği ve tavuk çiftliği kurulumu için veriliyor.

Sizde köye dönerek tarım ve hayvancılık alanında yatırım yapmak istiyorsanız 30 bin lira hibe bana yetmez diyorsanız Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2017 Üç (3) katı kadar çiftçi kredisi alarak yatırımlarınızı devlet destekleriyle yapma imkanına sahip olabilirsiniz.
BEĞEN DEVLET DESTEKLERİNİ TAKİP ET!Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Konusuna 17 Yorum Yapıldı
 1. Demet dedi ki:

  Ceyhun arkadaş ‘ın dediğini denerim vermezlerse

 2. Mehmet dedi ki:

  İyi günler aranızda ziraat bankasının verdiği 90 bin TL genç çiftçi kredisini kullanan varmı bankaya sorduğumda böyle bir krediden bilgileri olmadıklarını söylüyorlar ben genç çiftçiden faydalandım 30 bin tl hibe kullandım.bankaya kredi için başvurdum.banka bilgimiz yok kullananlar varsa hangi ilde ve şubesinde kullanılmış kullandıran şubeye soralım bizde kullandıralım diyorlar kredi kullanan arkadaşlar nasıl kullandınız bilgilendirir misiniz

 3. Hmz dedi ki:

  Mrb ben köyde çiftçilik yapiyorum 22yasindaym küçükbaş koyun almaya ihtiyacim var ama maddi durumum yok yardimci olurmusunuz

 4. cumhur dedi ki:

  ipotek verdinmi kardeş

 5. Mustafa dedi ki:

  Saçmalık. Genç çiftçinin zaten hipotek gösterecek kadar varlığı olsa bu projeye almazlardı. Hipotezi nereden bulacak anlayacağımız lafda sadece kısır döngü yani.

  1. Fikri dedi ki:

   Sonra çiftçi tüm hayvanları satsın ve ortadan kaybolsun. Çektiği krediyi devlet bütçesi ödesin. Ne güzel kısır döngü.

 6. MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ dedi ki:

  Sayın yetkili merhaba samsun Bafrada kendi yerimizde mantar yetiştiriciliği yapmak İstiyoruz devletimiz hibe veya kredi veriyormu bilgilendirirmisiniz Saygılarımla

 7. Hayvancılık dedi ki:

  Mrb Ben İstanbul’da yaşıyorum köye dönmek istiyorum Bunun için ne yapmam gerekiyor hayvancılık yapacağım orada Nereye başvurmam gerekiyor

 8. Hayvancilik dedi ki:

  Bn isimi birakip koye gitsem kredi verirlermi

 9. lüt hayvanı yapıyorum dedi ki:

  teşekkürler cok ihtiyacım var
  paraya

 10. hyvancılık yapmak dedi ki:

  ardahana gidip hayvancılık yapmak istiyorum

 11. hayvancılık dedi ki:

  Ben erzurumda yasiyorum koye donup hayvancilik yapmak istiyorum sizden yardim talep ediyorum.

 12. sut hayvancilik dedi ki:

  Marhabalar ben genc ciftci emine cetinkaya siz burda tarim bakanlik acikladi diyosunuz ama ben isparta gonen ziraat bankasi subesine gidiyorum basvuru yapiyorum ret cevabi geliyo bana ben ne yapmaliyim.. acaba bana bir bilgi verebilirmisiniz.

  1. Ceyhun dedi ki:

   Süt hayvancılık ! Su an bakan faruk çeliğin açıklamasından aktarılan bölümler bunlar. Aynı zamanda bende genç çiftçi projesinden faydalandım ve 100 bin TL kredi için başvurmak istedim . Bankalar faizsiz kredi verdikleri zaman kendileri para kazanamadıkları için cahil olabilme ihtimali olan tüm müşterilerine bu red kararını yolluyor. Işın peşini bırakma. Bankanın politikası bu. Tüm genç çiftçiler için devlet destekli koşulsuz şartsız 100 bin lira krediyi almaya zaten genç çiftçi projesinde listeye girerek hak kazandın. Gerekirse CİMER e bildirerek bankanın denetlenmesini dahi saglayabilirsin. Vazgeçme sakin bende başvurusu yaptım şu an krediyi aldım hayvanlarimi getirdim. Ilk aldigim cevap red olmuştu. Lakin 2016 /8540 sayılı Bakanlar Kurulu kararını banka müdürüne bizzat söyleyince neden reddediyorsunuz bunu Cumhurbaşkanlığına bildireceğim gereği neyse yapsınlar dediğimde hemen kahvem söylendi. Izzet ikram aynı şekilde. Bilmiyorum ama sende işinin peşini bırakma. Gerekirse bildir. Bankaların politikası bu. Ne kadar devlet Bankası da olsa kararlarında bağımsız olmaya çalışan bir banka bu. Personelin zihniyeti yada banka merkezinin zihniyeti bu. Saygılar.

   1. ahmet dedi ki:

    merhaba bende genç çiftçi hibe desteğinden faydalandım kredi için bankaya başvurdum red ediyolar bilgimiz yok diyorlaryardımcı olurmusunuz

    1. ahmet dedi ki:

     cevabınızı bekliyorum

     1. Demet dedi ki:

      Merhaba bende genç çiftci hibe desteği aldım hangi banka şubesinden hibe parayı aldıysan Oraya git orda kaydın oluyor bende baş vurucam alırım inşallah alırsam yazarım

Sayfa başına git