Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021 (Özel ve Devlet)

Lazerle gözlerini çizdirerek görme problemlerini ortadan kaldırmak isteyen kişiler, gözlük takmak istememek ve yüksek derece miyop ve astigmat olanlar en çok lazerle göz çizdirme operasyonlarının nasıl yapıldığını ve fiyatlarını merak ediyor. Lazerle göz çizdirme fiyatları, bu alanda hizmet veren sağlık kuruluşlarının arasındaki rekabet, uygulanacak tedavi yöntemi ve tedaviyi gerçekleştirecek hekimin vereceği göz çizdirme fiyatları kurumlar arasında değişiklik göstereceği bilinmelidir. 2021 yılında en güncel lazerle göz çizdirme fiyatları ve tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021 (Özel ve Devlet)

Göz hastalığı bulunanlar için en rahat ve acısız tedavi yöntemi Lazer ile göz çizdirme ameliyatı olmak isteyenler tarafından araştırılan lazerle göz çizdirme fiyatları ne kadar oldu, göz çizdirme ameliyatları nasıl yapılıyor? Ne kadara yapılıyor? Hangi göz tipleri ameliyat için uygun? Veni Vidi Göz ve Kudret Göz Ankara hastanesi ve birçok göz hastanesinin en güncel lazerle göz çizdirme fiyatlarına içeriğimizde yer verdik.

Göz Çizdirme Operasyonu Nedir?

Göz çizdirme ameliyatı dense de aslında ameliyatlı bir işlem olmayan bu operasyon daha çöz çizdirmek olarak biliniyor. Aşırı miyop, astigmat ve çeşitli görme sorunlarını ve göz problemlerini ortadan kaldırmak için yapılan bu operasyon ortalama 10 dakika gibi sürede sona erdiriyor ve gözlükten sizi kurtaran çok basit bir işlem olarak gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gereklidir. Fiyatlar ise devlet ve özel hastanelerde farklılık göstermektedir.

Göz çizdirme ücretleri birçok farklı değişkene bağlı olarak değişmektedir. Fiyatlar operasyonu yaptıracağınız hastane ve tıbbi kuruluşlardan, tercih edeceğiniz doktorun yetkinliği ve alandaki ünü ve operasyonun hangi teknik ile gerçekleştirildiğine göre değişmektedir.

Fiyatları belirleyen temel unsurlar ise göz kusurları ve tıbbi rahatsızlık, rahatsızlığın türü ve ne kadar ileri seviyede olduğu, göz topolojisi de göz çizdirme fiyatlarını değiştirecektir. Bu etkenler ile beraber hastanın yaşı ve genel sağlık durumu değişkenler arasına eklenebilir.

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar? (Özel ve Devlet)

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2021 yılında Özel ve Devlet hastanelerinde ne kadar olduğu araştırılıyor. Lazerle göz çizdirme fiyatları 3.000 TL ile 7.000 TL. arasındadır.

Göz çizdirme ameliyatları ülkemizde;

 • Veni Vidi Göz Hastanesi,
 • Batı Göz Hastanesi,
 • Kudret Göz Hastanesi,
 • Göz Vakfı gibi özel göz hastanelerinde gerçekleştirilebildiği gibi göz ve göz hastalıkları tedavileri diğer özel hastanelerde gerçekleştirilebilmektedir.

Göz Vakfı, Kudret göz hastanesi, Batı göz ve Veni Vıdı hastanelerinde göz çizdirme fiyatları aşağıda tek tek verilmiştir.

Fiyatlar hastaneye göre değişmektedir. İçeriğimizde yer verdiğimiz göz çizdirme fiyatları güncel olsa da yine de doktorlardan net bilgi almanız gerekmektedir.

Göz çizdirme ameliyatları gerçekleştirilen ve ek branşı göz ve göz hastalıkları olan hastaneleri sıralayacak olursak;

Göz Vakfı Göz Çizdirme Ameliyatı Ne Kadar? 2021

Göz vakfı hastanesi İstanbul ve Bursa da şubeleri bulunan ve hizmet veren son teknoloji göz ameliyatlarının yapıldığı bir diğer hastanedir. Hastanenin Bağkur ve SGK Emekli Sandığı anlaşması vardır. Göz vakfında oldukça başarılı ameliyatlara imza atılmaktadır ve burada Göz Çizdirme Ameliyatı Fiyatları ise ortalama 3.500 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Göz Vakfı Muayene Ücreti 2021 yılında ise 100 TL‘dir.

Kudret Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları

Ankara ve İstanbul illerinde merkezleri bulunan özellikle İstanbul şubesinde çok başarılı ve tecrübeli doktorları olan Kudret göz Hastanesinin muayene ücreti SGK anlaşmalı olarak 18 liradır ‘dir. Kudret Göz Hastanesinin Fiyatları ise diğer göz muayenelerinden sonra yapılacak işlemlere göre değişmektedir. 2021 yılında standart göz çizdirme ameliyatları fiyatı ortalama 5.500 TL olarak belirlenmiştir. Muayene 2021 ücreti sigortalı çalışan 110 TL olurken, Emekli muayeneleri için 95 TL’dir civarında değişmektedir. Kudret göz hastanesi İLETİŞİM: 444 4 544

Batı Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul, Manisa, İzmir, ve Hatay- İskenderun gibi birçok ilde merkezleri bulunan ve SGK anlaşmaları olarak hizmet veren Batı Göz Hastanesinde yapılan göz ameliyatları ReLEx SMILE Lazer, Excimer Lazer, İlasik, Femtosaniye Lazer, No Touch Lazer, PRK, LASEK, PRESBYOND lazer gibi birçok yeni ve son lazer teknolojisi ile hastaların her ihtiyacına göre uygulamaktadır. Batıgöz Göz hastanesi göz çizdirme ameliyatı 6.500 TL den başlar operasyona göre fiyatlar değişecektir. Tüm işlemler kişilere özel uygulanan muayene ve testler sonrasında gerçekleştirilir.

Batıgöz Sağlık Grubu Merkezlerinde;

 • Muayene 2021 Ücreti: Sigortalı Çalışan 165 TL,
 • Emekli 150 TL,
 • Emekli ve Profesör Muayenesi 260 TL
 • Profesör Muayenesi 275 TL’dir.

Batı göz hastanesinin lazer ile göz ameliyatı bilgisi almak için tıklayınız.

Veni Vidi Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatı 2021

Veni Vidi Göz Hastanesinde göz çizdirme fiyatı 4.000 TL ile 6.000 TL arasında değişen fiyatlarla gerçekleştirilmektedir. TransPRK (No Touch Laser) tekniği ile göz çizdirme ameliyatı 4.000 TL civarına yapılmaktadır.

Bu hastanede gerçekleştirilen lazer tedavileri şunlardır;

 • iLASIK Tedavisi,
 • Göz Kuruluğunda Lazer Tedavisi
 • IRPL,
 • PresbyMAX,
 • Argon Laser ,
 • YAG Laser,
 • FDT (Fotodinamik Tedavi),
 • Excimer Laser,
 • LASIK, TPRK,
 • No Touch Lazer (Göz lazer ameliyatı),
 • SLT (Selektif Laser Trabeküloplasti) gibi lazer ameliyatı yapılmaktadır. Tüm bunlar göz topoloji haritanıza göre belirlendikten sonra yapılır.
 • Veni Vidi Göz Hastanesinde rahatlıkla lazer ameliyatınızı yaptırabilirsiniz.

Veni Vidi Göz Hastanesinde Muayene ücreti ise;

 • SGK Çalışan için 100 TL
 • Emekli için 85 TL ‘dir.
 • No Touch Laser muayene ücret 75 TL alınır.
 • Testler tamamen Ücretsiz olarak gerçekleştirilir. Göze dokunmadan, temassız miyop, hipermetrop ve astigmatlara uygulanabilen No Touch Laser kampanya fiyatı 2.790 TL dir. Ayrıca 75 TL lik muayene ücreti de içinden düşülür. İletişim 444 0 481

Özel hastane muayene ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göz Çizdirme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Devlet hastanesinde göz çizdirme operasyonları Keratakonus hastaları yani kornea rahatsızlıkların durdurulması amacıyla gerçekleştirilir. Göz kusurunun ve kornea tabakasının ameliyat açısından uygunluğu tespit edildikten sonra devlet hastanelerinde kornea rahatsızlıkları operasyon doktor uygun bulması halinde gerçekleştirilir. Fiyatlar ise hastanelere göre değişecektir. Ücretsiz olarak devlet hastanelerinde lazerle göz ameliyatı yaptırabilirsiniz. SGK anlaşmalı olan, çalışan ve Emekli Sandığı grubunda olan tüm hastalar çizdirme işlemlerini yaptırabilirler.

Göz çizdirme tedavisi, kornea olarak bilinen gözün dış tabakasının en önünde yer alan dokunun tıraşlanması ile gerçekleştirilen göz kusurlarını gideren, durduran mucize gibi bir yöntemdir. Tedavisinin kimlere yapıldığı ve Göz çizdirme ameliyatlarının kimler için uygun olduğunu inceleyecek olursak;

 • 18 yaş üzerinde olan,
 • Görme sorunu nedeniyle gözlük veya lens kullanan,
 • Göz dereceleri son 1 senede 0,50 derece diyoptriden fazla değişmeyen,
 • Hipermetroplarda +4 numaraya kadar olan,
 • Astigmatlarda -6 numaraya kadar olan,
 • Miyoplarda -10 numaraya kadar olan,
 • Kornea dokusu kalınlığı yeterli olan,
 • Diyabet, romatizma gibi kalıcı bir rahatsızlığı olmayan,
 • Gözlerinde kornea sivrileşmesi, göz tansiyonu vb. bulunmayan,
 • Göz muayenesinde ve tetkiklerin sonucunda göz yapısı doktor tarafından uygun görülen kişiler lazerle tedavi olabilirler.

Kimler lazer tedavisi olamaz diyorsanız;

 • Hamile olanlar veya bebek emziren kadınlar,
 • Diyabet rahatsızlığı yaşayanlar,
 • Romatizma hastaları,
 • Göz Tansiyonu yada katarakt hastalığı olanlara lazer ile göz tedavisi uygulanamaz.

Miyop, hipermetrop, astigmat gibi rahatsızlıkların tedavisi için yapılacak olan göz çizdirme fiyatları ise hastanelere göre değişmektedir.

Göz kapağı düşük olan kişiler birkaç dokunuş ile göz kapağını kaldırtabilir. Sağlık açısından da önemli olan göz kapağı görüş açınızın düzelmesi açısından bu işlemi tercih edebilirsiniz. Göz kapağı estetik fiyatları hakkında içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Göz Çizdirme Zararları ve Riskleri Nelerdir?

Lazer ile göz çizdirme operasyonlarının yan etkileri ve uzun vadede ki riskleri ve zararlarının olup olmadığı da araştırılıyor. Keratokonus, gözde uçuk, retina yırtılması lazer göz ameliyatı olmayan bir çok hastada ortaya çıkmakta ve görme kaybına neden olmaktadır. Günümüzde göz çizdirme ameliyatı ile ilgili en sık karşılaşılan sorunlar, görme kaybı ile ilgili değil, sıklıkla göz kuruluğu ve gözün adaptasyon süreci ile ilgilidir. Lazer operasyonlarda sonra (10.000 kişide 1 ihtimalde olsa gözde kalıcı hasar oluşması mümkündür. Göz numarası değişkendir, ameliyat sonrası değişebilir ve nadir de olsa gece görüşünde azalma ve hayalet yansımalar oluşması mümkündür.

Fiyatların sürekli güncellenmesi nedeniyle en doğru fiyat bilgisinin hastanelerden alınması gerekmektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of Murat kılıc Murat kılıc dedi ki:

  Gözlüklerden kurtulmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 2. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  3 gün önce no Touch için kampanyalı fiyat 4.400 dediler,ama burda 2.790 yazıyor.Bu tutarsızlık düşündürücü.

 3. Avatar of Yüksel Ferhat Aslan Yüksel Ferhat Aslan dedi ki:

  Son derece anlaşılır bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim.