İnşaat Kredisi Veren Bankalar 2022 (Konut Tamamlama Desteği)

Ekonomik yetersizlikler nedeni ile yarım bırakılmış evlerin tamamlanması için inşaat kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Hem inşaat işi ile uğraşanlara hem de kendi evlerini yenilemek isteyenlere özel 2022 inşaat tamamlama kredisi veren bankalar finansal destek sağlamaktadır. Peki inşaat tamamlama kredisi kimlere verilir, şartları nelerdir, güncel faiz oranları ne kadardır? hemen bilgi alarak siz de yarım kalmış olan inşaatınızı, düşük faiz oranlı krediler ile tamamlayabilirsiniz.

İnşaat Kredisi Veren Bankalar 2022 (Konut Tamamlama Desteği)

Konut tamamlama kredisi veren bankalar, müteahhit olup ev yapacaklara, yarım kalan inşaatını tamamlayacaklara ve evini dekore etmek isteyenlere finansal destek vermektedir. Evim inşaat halinde konut kredisi kullanabilir miyim, müstakil ev kredisi nasıl alabilirim veya arsaya ev yapana kredi verilir mi? merak ediyorsanız inşaat kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, Akbank, Halkbank, Vakıfbank, Şekerbank, Denizbank ve İş Bankası’nın şartlarını öğrenebilirsiniz. İçeriğimizde 2022 inşaat tamamlama kredisi veren bankalar ve şartları doğrultusunda arsaya ev yapma kredisi fiyatları dahil inşaat tamamlama kredisi ürünlerine kadar tüm detaylara ulaşabilirsiniz. İşte inşaat tamamlama kredisi veren bankalar ve şartları!

İnşaat Tamamlama Kredisi Nedir?

Ev tamamlama desteği adı altında inşaat tamamlama kredisi, bir arsa üzerine yapımı başlanan fakat çeşitli sebepler ile bitirilemeyen evlere verilen maddi desteklerdir. Ayrıca evlerini dekore etmek isteyen vatandaşlar için de bankalar özel kredi imkanı sunmaktadır. Ev yenilenmesi ve tamamlanmamış durumda olan evlerin bitilmesi için kredi veren bankaların şartları, vade ve faiz oranları değişmektedir. Hem özel hem de devlet bankaları, ev tamamlama ve yenileme konusunda maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara avantajlı kredi fırsatı vermektedir. Peki 2022 yılında inşaat tamamlama kredisi veren bankalar hangileridir, şartları nelerdir? bakalım.

2022 İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

Sıfırdan ev yapmak isteyen kişiler ve müteahhitler bankalardan alacakları inşaat kredileri ile yapacakları veya yarın kalan inşaatlarını tamamlamak için bazı bankalardan kredi kullanabilirler.

İnşaat tamamlama kredisi veren bankalar listesi:

 • Vakıfbank
 • İş Bankası
 • Şekerbank
 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • Akbank
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası

Siz de inşaat tamamlama kredisi veren bankalara başvurarak, yatırımınız için finansman imkanı sağlayabilirsiniz. Böylece yarım kalan konutlar tamamlanma imkanı bulacaktır. Başvuru şartları, vade seçenekleri ve faiz oranları her banka için değişiklik göstermektedir. Konut tamamlama kredisi veren bankaların günce faiz oranlarını ve vade seçeneklerini birlikte inceleyelim.

Kira öder gibi ev sahibi olmak ister misiniz? Peşinatsız, faizsiz ve sabit taksitli konut kredileri ile ev sahibi olabilirsiniz. Hemen Kira öder gibi aylık taksitlerle ev sahibi olun içeriğimize göz atarak başvuru şartlarını öğrenebilirsiniz!

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankaların Başvuru Şartları Nelerdir?

İnşaat kredisi veren bankaların başvuru şartları, her banka için farklılık göstermektedir. Ev tamamlama kredisi banka özeline göre farklı değerlendirilmekte olduğundan ev tamamlama kredisi ihtiyacı olan vatandaşlar için tüm bankalar için geçerli olan bazı şartları araştırdık. İşte inşaat tamamlama kredisi veren bankaların şartları;

 • 18 yaşından büyük olmak.
 • Aylık taksit ödemesi için başvuru sahibinin düzenli gelir sahibi olması.
 • Gelir üzerinde başvuru yapılan kredi ödeme vadesinde borcun ödenebilecek olması.
 • Nakit desteği ipotekli verilmiş ise yarım kalan inşaatın ipotek durumuna uygun olması gerekmektedir.

Bankaların konut tamamlama kredisi için belirlemiş olduğu şartlar genel olarak bu şekildedir. İnşaat tamamlamadan ev dekore etmeye kadar kredi veren bankalar yoğun ilgi gördüğünden bankalar birbirleri ile rekabet halindedir. Böylece ev tamamlama desteği sağlayan her banka, müşterileri için daha avantajlı finansal destek paketleri sunmaktadır.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi Şartları ve Faiz Oranları

Ziraat bankası, konutunuzun yarım kalan İnşaatın tamamlanması için müşterilerine özel 120 ay varan vade imkanları ile kredi imkanı sağlıyor. ”Evinizin inşaatına bir tuğlada bizden’‘ sloganı ile müşterileri için 120 aya kadar vade imkanı sağlayan Bu kredi sayesinde birçok müşterisine ev sahibi olma imkanı da sunmaktadır.

Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi özellikleri, başvuru şartları şu şekildedir:

 • İnşaat durumundaki konutlarınızın asgari %70 inşaat seviyesinde olması gerekmektedir.
 • Gayrimenkul için ipotek oluşturulmaktadır.
 • Gerekli görülür ise ek teminat talebinde bulunabilir.
 • 120 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.
 • Faiz oranı %1,41’dir.

Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi başvurusunda bulunacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar şu şekildedir:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı (Sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi de geçerli olmaktadır.)
 • Gelir durumunuzu gösteren belge
 • Serbest Meslek Mensupları için, üye oldukları meslek merkezlerinden alınan üyelik belgesi fotokopisi
 • Tüzel kişilerden ise ortağı olunan şirkete ait sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 • Konutun %70 inşaat halinde olduğunu gösteren belge

Ziraat Bankası inşaat kredisi başvurularında, müşterilerine özel olarak konut, hayat ve zorunlu deprem sigortası kapsamında da avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Ziraat Bankası konut tamamlama kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için en yakın Ziraat şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

İş Bankası inşaat tamamlama kredisi sayesinde inşaatınızı tamamlayacak ve hayalinizdeki evi kurmuş olacaksınız. İş bankasının nakit desteği imkanından yararlanmak istediğiniz taktirde 120 aya kadar vade imkanı ve %1,41 faiz oranı ile 5.000 TL’den 1.000.000 TL’ye kadar kredi çekebileceksiniz. İnşaat halindeki evinizin tamamlanmasının yanında belediye sınırları içerisinde yer alan arsalarınız üzerinde yeni inşa edeceğiniz konutlarınız için de kullanabilirsiniz.

Denizbank İnşaat Tamamlama Kredisi Var mı?

Denizbank’ın inşaat tamamlama kredisi şu an için mevcut değildir. Fakat banka tarafından kentsel dönüşüm kredisi, ikinci el konut ve sıfır konut destekleri verilmektedir. Denizbank kentsel dönüşüm kredisi ile;

 • 24 aya kadar ana para ödemesiz
 • Devlet katkısı ile %1,35’den başlayan faiz oranları
 • 125.000 TL üst limit imkanı
 • 120 ay vade seçeneği sunulmaktadır.

Yarım kalmış konutunuz için Denizbank ihtiyaç kredisini kullanmak ister misiniz? %1,38’den başlayan faiz oranları ile evinizin yenilenmesi ya da inşa edilmesi için ihtiyacınız olan nakit desteğini Denizbank ihtiyaç kredisi ile karşılayabilirsiniz.

Halkbank İnşaat Kredisi Özellikleri ve Faiz Oranları

Türkiye Halk bankası uzun yıllardır hayalini kurmuş olduğunuz evin gerçek olması için size destek veriyor. Aynı zamanda banka kendi evinizi hayalinizdeki gibi inşa etmenize yardımcı olacaktır. Halkbank inşaat kredisi özellikleri, faiz oranları şu şekildedir;

 • Konutun inşaat seviyesinin %70 olması gerekmektedir.
 • Vade süresi maksimum 120 aydır.
 • Uygulanacak olan faiz oranı ise %1,39’dir.
 • Başvuru sahibinin işi gayrimenkul inşaatı ve ticareti dışında olması gerekmektedir.

Kendi adına kayıtlı arsası üzerine veya henüz tamamlanmamış konutunun tamamlamasına yönelik inşaat yapan veya yaptıran kişilerin inşaatlarının finansmanına yönelik kullandırılan Konut kredisi için verilen ekspertiz değeri %70 oranında olmalıdır.

Örneğin Halkbank inşaat tamamlama kredisi için 100.000 TL tutarında başvuru yaptınız diyelim. 120 aylık vade imkanını tercih ettiğinde faiz oranı %1,39 olacaktır. Tahsis ücreti olarak 500 TL, diğer masraflar için 1.314,76 TL kesinti olacaktır. Toplamda yıllık maliyet oranı ise %23,1021 olarak belirlenmiştir. Aylık taksit tutarı ise 1.960,75 TL’dir. Konut tamamlama desteği ile ilgili detayları incelemek ve başvuruda bulunmak için bankaya müracaat edebilirsiniz.

Vakıfbank İnşaat Kredisi Veriyor mu?

Vakıfbank’ın inşaat tamamlama kredisi adı altında sunmuş olduğu destek bulunmamaktadır. Evlerini yenilemek ya da inşaatlarını tamamlamak isteyen vatandaşlar Vakıfbank ihtiyaç kredisi veya ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Hızlı nakit desteği fırsatlarından yararlanan kişiler hayalini kurmuş oldukları evlerini bu sayede tamamlamış olacaklardır.

Doğa ile başa başa kalmayı ve insanlardan uzaklaşmayı seviyorsanız Prefabrik ev fikri tam size göre! Fakat prefabrik ev için nakit desteğine ihtiyacınız var ise Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar aracılığı ile nakit desteğine anında sahip olabilir ve dilediğiniz prefabrik eve sahip olabilirsiniz!

Akbank İnşaat Tamamlama Kredisi Faiz Oranları 2022

Ev tadilatı ve dekorasyon ihtiyaçlarınız için Akbank Ev Geliştirme kredi kullanabilirsiniz. Her bütçeye uygun olarak faiz oranı uygulaması ve vade seçenekleri ile birlikte Akbank konut tamamlama kredisi başvuru şartları;

 • 18 yaşından büyük olmak.
 • Geliri durumu belgelenmelidir.
 • Aylık taksit tutarları, aile üyelerinin ortalama gelirinin %50’sini geçmemelidir.
 • Konut sigortası, DASK prim ücreti, konutun lokasyonuna ve m²’sine göre değişiklik göstermektedir.

Gerekli şartları sağladığınızda nüfus cüzdanı, adres beyan eden evrak ve gelir durumunuzu belgeleyen dosya ile dileseniz şubeye giderek dilerseniz online hizmet kanalları ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Ev Geliştirme Kredisi detaylarını öğrenmek ve başvuruda bulunmak için tıklayınız!

Şekerbank Konut Tamamlama Kredisi

Şekerbank, belirli bir seviyeye kadar yapılmış ancak henüz yapımı sonlanmamış konutlar için kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediler ile birlikte konutunuzun inşası devam ederken istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Krediler Türk Lirası cinsinden kullandırılmaktadır. Kredinin vadesi en fazla 120 ay (10 yıl) olmaktadır. Konuta eksper tarafından bir değer biçilecektir. Belirlenen bu değere göre kredi limiti hesaplanmaktadır. Eksperin belirlediği değerin en fazla % 60’ı kadar kredi kullanabilirsiniz. 

Krediyi erken kapatmanız durumunda sizden erken kapatma ücreti tahsil edilecektir. Kredi için kefil gösterme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak banka gerekli gördüğü durumlarda kefil talep edebilmektedir.

İnşaat Tamamlama Kredisi Kimlere Verilir?

Yasa gereğince sıfırdan ev inşa etmek veya inşaat tamamlama kredisi alabilmek için, evin tapusu kime ait ise o kişi adına başvuru yapılması gerekmektedir. Yani konut tamamlama kredisi arsa sahiplerine verildiğinden, başvuru öncesinde ev tapusunun mutlaka sizin üzerinizde olmalıdır. Konut tapusu 1. derece akrabanızın üstünde dahi olsa kendi adınıza kredi çekmeniz mümkün olmayacaktır.

Evim İnşaat Halinde Konut Kredisi Kullanabilir miyim?

Ev inşaat halinde bile olsa çeşitli bankalar üzerinden konut tamamlamak için finansal destek ödemesi alabilirsiniz. Fakat bankaların belirlemiş olduğu şartlar doğrultusunda nakit desteğinizi karşılayabilirsiniz. Örneğin; bazı bankaların şartları arasında inşaatın %70 ya da %80 oranında tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu oran ise yapılacak olan ekspertiz sonucunda tespit edilecektir.

Tadilat Kredisi Var mı?

Evinizde dolap, pencere, iç dekorasyon, yalıtım, çatı tamiri, su ve elektrik hatlarının yenilenmesi, banyo ve mutfak yenilenmesi gibi pek çok gereksinimleriniz için nakit desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Evinizi dekore etmek veya tadilat ettirmek istediğinizde, bankaların sunmuş olduğu tadilat kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Fakat her bankanın tadilat desteği bulunmadığından, nakit desteği almak istediğinizde bankaların ihtiyaç kredilerine başvuru yaparak, düşük faizli ve uzun vadeli ödeme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Vade süreniz ve aylık ödemeniz gereken tutarlar gelir durumunuz ve kredi notunuz ile doğrudan ilişkili olacaktır. Peki hangi bankalar tadilat kredisi veriyor? İçeriğimizde de bahsettiğimiz gibi Ziraat Bankası, Şekerbank, Akbank, İş Bankası ve Denizbank 2022 tadilat ve konut tamamlama kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Müstakil Ev Kredisi Verilir mi?

Yapı kullanım izinleri göz önünde bulundurulup, müstakil evler ipotek gösterilerek kredi alınması mümkündür. Müstakil eve kredi veren bankalar aracılığı ile kat mülkiyeti ile kat irtifaklı olacak şekilde izin belgesi alarak bankaların müstakil evler için sunmuş olduğu nakit desteklerine başvuru yapabilirsiniz. Peki tadilat ve dekorasyon için müstakil eve kredi verilir mi? Daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için devlet ve özel bankaları ziyaret edebilirsiniz.

Arsaya Ev Yapana Kredi Fiyatları 2022

Apartmanların yanı sıra kendi arsasına müstakil ev yapmak isteyen vatandaşlar arsaya ev yapana kredi verilir mi? merak etmektedir. Arsa sahibi olup üzerine bina inşa etmek isteyenler bankaların inşaat tamamlama kredisini kullanabilir.

Örneğin: Arsanız ve 75.000 TL de yatırımınız var diyelim. Sahip olduğunuz yatırım tutarı hayalinizde evi inşa etmeye yeterli olmayacağından bankaların konut kredileri yerine, inşaat tamamlama ve dekorasyon desteklerinden yararlanabilirsiniz. Bazı bankaların konut tamamlama desteği bulunmadığından ihtiyaç ya da tüketici kredilerinden nakit desteği alabilirsiniz.

Arsaya ev yapma kredisi fiyatları 2022 yılında 100.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Kredi tutarları, güncel faiz oranları ve vade seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bankaların şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

İnşaat Yapmak İçin Kredi Alınır mı?

İnşaat yapmak veya var olan evinizi yenilemek için 2022 inşaat tamamlama kredisi veren bankaları ve şartları doğrultusunda hayalinizde konutlara sahip olabilirsiniz. Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank, Şekerbank ve daha pek çok banka üzerinden 120 aya varan vade seçenekleri ile ev sahibi olabilirsiniz.

devletdestekli.com içerikleri kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Metinleri alıntılayanlar hakkında uyarıda bulunmaksızın hukuki işlem başlatılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.