Ev Yenileme Tadilat ve Tamirat Kredisi 2023 (Devlet Destekli)

Evini tadilat ve tadilat yaptıracak kişilerin aradığı Ziraat Bankası, Şekerbank ve Akbank ev tadilat ve tadilat kredisi faiz oranları ne kadar? Devlet destekli ev geliştirme kredisi ve toplu konut yenileme kredisi ile ilgili tüm detayları yazımızın içeriğinde inceleyerek ev tadilat ve tadilat kredinizi kullanabilirsiniz.

Ev Yenileme Tadilat ve Tamirat Kredisi 2023 (Devlet Destekli)

Evlerinin içerisinde kapı, pencere, dolap, iç dekorasyon, yalıtım, çatı tamiri, su ve elektrik tesisatının yenilenmesi, banyo ve mutfak yapımı gibi gereksinimler için kullanmak isteyeceğiniz krediyi Ziraat Bankası, Şekerbank, Akbank ve Finans katılım bankaları ev tadilat kredisi adı altında müşterilerine sunuyor. Bankalardan kredi alamayan ve evinde tadilat yapması gereken kişiler ise Devlet destekli tadilat kredisine başvuru yaparak ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Sizler için tadilat kredisi veren bankalardan kredi alabilmeniz için gerekli olan şartları ve devlet destekli kredi nasıl alınır araştırdık.

Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi Veren Bankalar 2023 Güncel

Evini tadilat ettirmek isteyenlerin başvurduğu tamirat ve tadilat kredisi ile onların tüm bakım ve dekorasyon ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Oturduğunuz evlerin tüm bakım ve tadilatlarını bu krediler ile yaptırabilirsiniz. Çatı, tesisat, mantolama, banyo ve mutfak tadilatı için sunulan bu özel tadilat kredilerini bankalara başvurarak alabilirsiniz.

Akbank Ev Geliştirme Kredisi 2023 Güncel Faiz Oranlı

İhtiyaçlarına göre kredi kullanmak isteyen vatandaşlar, bütçelerine uygun vade ve faiz oranları ile ev geliştirme kredilerinden yararlanabilirler.

Kredi Tutarı Vade SüresiFaiz OranıAylık Ödeme Tutarı
50.000 TL12 Ay%3,085.281,34 TL
50.000 TL24 Ay%3,283.313,00 TL
50.000 TL36 Ay%3,482.773,91 TL
100.000 TL12 Ay%4,4811.667,53 TL
100.000 TL24 Ay%4,687.857,80 TL
Akbank ev geliştirme kredisi faiz oranı ve geri ödeme tablosu

Akbank ev geliştirme kredisinde geri ödenecek toplam tutar, kredinin faiz, fon, vergi, harç ve diğer masraflar dahil edildikten sonraki toplam tutarıdır.

Türkiye Finans Konut Tamamlama Geliştirme Kredisi 2023 Vade Süresi

Bu kredi ile tüm ev bakım giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Değişen su tesisatı, banyo, mutfak, parke, cam, pencere ve kapılarda rahatlıkla kullanabileceğiniz ihtiyaçlarınız için geliştirilmiş kredi türüdür. 12, 24 ve 36 ay vade ile kullanacağınız kredi için faiz oranları değişiklik göstermektedir.

Türkiye Finans konut tamamlama geliştirme kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir:

  • 12 ay süre ile kullanacağınız kredinizde %2.46 faiz oranı
  • 24 ay vadeli kredi kullanımında %2.59 faiz ile
  • 36 ay vade süresi ile kullanacağınız krediniz için ise %2,69 faiz oranı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Türkiye finans konut geliştirme kredisi için size en yakın şubeye giderek kredi hesaplamalarını yaptırabilirsiniz. Banka ayrıca yapımı devam eden ve henüz tamamlanmamış konutlar için konut tamamlama kredisi de vermektedir. Ayrıca tadilat, bakım ve onarım amaçlı konut tamamlama kredisi alabilir, ihtiyaç duyduğunuz dekorasyon işlemlerini bu kredi türü ile çözebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Geliştirme Tadilat Kredisi

İlk yıl sadece faiz ödemeli kredi ile oturduğunuz evin bakım giderlerini karşılayabilir, bu kredi ile yeni ev eşyası alabilirsiniz. 120 ay vade ile ev tadilatı için verilen bu kredinin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kullanabilirsiniz. İlk yılın aylık taksitlerine faiz uygulanmayan bu kredi ile tamir, bakım, onarım ve yeni ev eşyası alabilirsiniz. Ziraat Bankası konut kredisi detaylarını Yapı Tamamlama Kredisi’nden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası tarafından verilen inşaat tamamlama kredilerinin %70’i inşaatı devam eden ve %70’i henüz tamamlanmamış konutlar için kullanılmaktadır. 180 ay vade ile verilen inşaat tamamlama kredisi ile tadilat dekorasyon gibi harcamalarınız için bu finansmanı kullanabilir, yarım kalan inşaatınızı tamamlayarak içinde yaşamaya başlayabilirsiniz. Ziraat Bankası “Evinize Bir Tuğla” koysun istiyorsanız Ziraat Bankası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Odeabank Ev Tadilat Kredisi 2023 Yılı 120 Ay Vadeli

Odebank, evini değiştirmek isteyenler için 120 aya varan vadelerle ev yenileme kredisi sunuyor. Bina tadilat kredisi adı altında tüm ev tadilat ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Aylık ödeme planınıza satıcının ünvanını ve banka hesap bilgilerini ekleyerek, banka hesap bilgilerinizi içeren detaylı proforma fatura veya fatura ile size en yakın odeabank şubelerine gidebilirsiniz. Alacağınız ev ve sahip olduğunuz ikinci ev ipoteklidir ve evin satışı için yapılan ödemelerde banka erken ödeme ücreti almaz.

TEB Bireysel Finansman Kredisi 2023

Teb Bank ihtiyaç kredisi ile sahip olduğunuz evi dekorasyon, tadilat ve diğer tüm nakit ihtiyaçlarınız için teminat olarak göstererek evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kredinin faiz oranı, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalır. 36 aya varan vade seçenekleriyle TEB ihtiyaç kredisi ile aylık taksitlerinizi kolayca ödeyebilirsiniz.

Albaraka Türk Tadilat Kredisi

Dış cephe, ısı yalıtımı, çatı tamiri, bahçe bakımı, güvenlik ve kamera sistemleri gibi birçok tadilat işinde kullanabileceğiniz bir krediye ihtiyacınız olduğunda Albaraka Bank en uygun kredi seçenekleriyle müşterilerinin yanında. Ödemelerinizi 60 aya varan vade seçenekleriyle taksitlendirebilir, geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler halinde yapabilirsiniz.

Konut Geliştirme ve Tadilat Kredisi Detayları

Tadilat ve onarım kredisi ile oturduğunuz evlerin bakım, onarım, tadilat ve dekorasyon masraflarını bu krediler ile karşılayabilirsiniz. Konut geliştirme kredileri aynı zamanda konut yenileme veya yenileme kredileri olarak da bilinir. Bankaların tüketicilerin evlerini tamir etmeleri ve bakımlarını yapmaları için hazırlayıp sundukları uygun faiz oranlarıyla verdikleri kredileri sizler için detaylı bir şekilde anlattık.

Evinizin dış cephesini, mantolama, mutfak veya banyo tesisatını değiştirmek ve yenilemek gibi malzemeleri değiştirerek yenilemek ve dekore etmek isteyenler, bankaların sunduğu tamir ve tadilat kredileri ile tüm masraflarını karşılayabilirler. Uygun faiz oranları ve uygun geri ödeme imkanları ile kullandırılan kredileri kolaylıkla geri ödeyebilirsiniz.

Kredi çekerken her bankanın uygulayacağı faiz oranları farklılık gösterebileceğinden, detaylı bir kredi incelemesi yapmalı, toplam geri ödeme ve masraflar hakkında tüm detayları öğrenmeli ve buna göre bir ödeme planı yapmalısınız.

Bankalardan verilen tadilat ve tadilat kredileri ile sitenizin ve dairenizin tüm tadilat ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Ev Tadilat Kredisi Halkbank 2023 Güncel Faiz Oranı

Halkbank konut tamamlama kredisi, konutun inşaat seviyesinin asgari %70’inin tamamlanması zorunluluğu ile verilmektedir. Kredi vade süresi 120 ay olup %1,37 faiz oranı ile kullandırılmaktadır.

Kredi Tutarı Vade SüresiFaiz OranıAylık Ödeme TutarıToplam Geri Ödeme Tutarı
50.000 TL36 Ay%1,37  1.768,73 TL63.674,37 TL
50.000 TL60 Ay%1,37 63.674,37 TL63.674,37 TL
50.000 TL120 Ay%1,37 851,33 TL102.159,24 TL
100.000 TL36 Ay%1,37 3.537,46 TL3.537,46 TL
100.000 TL60 Ay%1,37 204.318,49 TL204.318,49 TL
100.000 TL120 Ay%1,37 1.702,65 TL204.318,49 TL
Halkbank Tadilar Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnşaat Kredisi Veren Bankalar!

Yeni Yapılan Eve Kredi Çıkar mı?

Alıcı ve satıcıların belirli şartları yerine getirmesi halinde projeden ev alırken kredi çekmenin önünde bir engel bulunmuyor.

Konut Kredisi Çekebilmek İçin İnşaatın Hangi Aşamasında Verilir?

Ancak konutun tamamlandığının veya inşaat kotunun en az %70’inin tamamlandığının bankamız ekspertiz raporu ile tespit edilmesi ve yapı kullanma izin belgesinin alınması gerekmektedir.

Kredi Taksitlerini Ödeyememe Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Kredi taksitlerini ödeyememe durumunda müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir. Borç ödeme planı revize edilebilir veya farklı bir ödeme planı önerilebilir.

Yorumlar

  1. Avatar of Hacer aykan Hacer aykan dedi ki:

    Evim yıkılacak hala gelmiş biranda deprem vurdu biran sel vurdu çocuklarımla çok rezil olduk evimi yapacak param yok devletten kredi desteği istiyorum