Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar 2022 Yeni Devlet Desteği Müjdesi!

Bahçe ve tarlalarına Prefabrik ev kredisi yapmak isteyenler için prefabrik ev kredisi veren bankalar hangileri araştırdık.

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar 2022 Yeni Devlet Desteği Müjdesi!

Kendi evinizi yapmaya karar verdiniz fakat evdeki hesap piyasaya uymuyor. Mortgage faiz oranları beklenenden daha yüksek. Tüm bu olumsuzluklara rağmen evinizi köyünüzdeki bir bahçeye yapmaya karar verdiniz. Değilse insanlardan uzak, doğayla baş başa olmayı tercih edebilirsiniz. Tüm bunlar prefabrik ev kredisi almak için yeterli sebeplerdir.

Siz de prefabrik ev sahibi olma hayaliniz varsa hangi bankaların prefabrik ev kredisi verdiğini öğrenin, prefabrik ev kredisi hesaplaması yapın ve ön araştırma yaptıktan sonra kredi çekin. Aklınızdaki prefabrik ev kredisi fikrinin doğruluğunu hemen onaylayalım. Öncelikle bu evlerin avantaj ve dezavantajlarını sıralayalım.

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Fiyatları araştırın ve ardından kredinizi hesaplayın. Kredi demişken, bankaların kredi avantajları vardır. Gelin birlikte bir göz atalım.

2022 yılı prefabrik ev kredisi veren bankaların listesi şu şekildedir:

 • Ziraat Bankası prefabrik ev kredisi
 • Halkbank prefabrik kredisi vermektedir. Halkbank evim ile kredinizi çekebilirsiniz.
 • Vakıflar bankası beton evler haricinde prefabriklere de finansman sağlıyor.
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • ING Bank
 • Albaraka Türk Bankası da prefabrik için 60 ay vadeli kredi veriyor.
 • Türkiye Finans prefabrik konut için kredi imkanı sağlıyor.
 • Akbank şubeleri hem konut, hem de konut ihtiyaçları için kredi vermeye devam ediyor.

Yetmedi mi? Prefabrik ev kredisi veren bankalar şubelerinde giderek o zaman yerli yabancı yatırım ve mevduat bankalarından ihtiyaç kredisi çekebilir, hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Prefabrik Evlerin İyi ve Kötü Yanları

Sizi üzmemek için öncelikle iyi ve kötü yanlarını sıralamak isterim.

 • İyi Yanları
 • Montajı diğer evlere göre pratik olup, kısa sürede evinize taşınabilirsiniz.
 • Evinizin kat sayısını arttırabilir, ilave yaptırabilir veya söktürebilirsiniz.
 • Estetik, temizliği kolay ve ekonomiktir.
 • Bir yerden bir yere kolayca taşınabilir. (Çokta kolay değil tabi)
 • Diğer evlere nazaran depreme daha fazla dayanıklıdır.
 • Daha kolay ısınır, doğalgazdan kâr ettirir. Isı yalıtımı üst düzeydir.
 • İstenilen her yere kurulabilir, tüm cepheler sizindir, şekli değiştirilebilir.

Kötü Yanları Maksimum 50 ve 70 yıl arasında ömrü vardır. Diğer evlere göre daha kısadır.

Şiddetli rüzgarlarda ses yapar, kalitesiz evler dayanıksızdır.

Yalıtımı düzgün olmayan evler ses ve yağmur alabilir. (diğer evlerde de var diyebilirsiniz.)

Kalitesiz evler her türlü sorundur. Başınızı sıkça ağrıtır.

Bu bilgilere göre prefabrik evlerin diğer evlere göre çok daha avantajlı olduğu görülüyor. Ancak prefabrik ev kredisi çekmeden önce iyi araştırma yaparak kaliteli bir ev almak mantıklı görünmektedir. Gelelim finansman sağlayan ve fiyat araştırması yapan bankalara..

Sahibinden.com isimli sitede sizler için bir araştırma yaptık. Nitekim 20 bin liraya ev alınabiliyor ama biraz lüksten kaçındığınızda fiyat 200 bin lirayı bulabiliyor.

prefabrik
Prefabrik ev kullanmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır.

Bir firma 2+1 60 metrekare ev için 20 bin lira istiyor. Arsanıza, bahçenize, tarlanıza evinizi yapar ve prefabrik villa, konak, müstakil ev, çiftlik evi olarak da kurulabilir veya hiçbirini beğenmezseniz yazlık olarak da kurulabilir. Bu paranın içinde ne var diye sorarsanız,

Binanın nakliye ve montajı, boya giderleri, sıcak ve soğuk su tesisatı, elektrik tesisatı, kapı (priz, priz vb. dahil) telefon dahildir.

 (Unutmayın, firmalar uzak mesafeler daha fazla taşıma parası isteyebilirler.)

Yine 170 metrekare 2 katlı prefabrik için 150.000 TL fiyat istendiğini gördük. Firmanın reklamında ‘Depremden önce bize gelin’ gibi sloganlarla satış yaparak vatandaşları depremden korkutuyor. (Bize göre etik değil)

Ayrıca belediyeden bu evlerin imar izni hakkında detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz. Örneğin; Tarlada ev yapıyorsanız yola cepheli olmalı, arsanız imarlı olmalı, statik hesap dosyasını ve imar projesini firmadan alıp belediyeye götürmeniz gerekiyor. Bu ve detaylı bilgi için Belediyeleri mutlaka ziyaret edin. Bu aşamadan sonra ev yapacak kadar paranız yoksa prefabrik ev kredisi veren bankaların kapısını çalın.

85 bin lira isteyen firma diğer firmaya göre 56 yıl garanti vererek duvarların kalınlığından kapıların şekil ve uzunluklarına kadar açıkladı. 85 bin lira da az para değil. Her neyse, piyasadaki tek bir firmaya kanmadan önce SAHİBİNDEN PREFABRİK EVLER linkimizi mutlaka inceleyin.

Prefabrik Evlere Kredi Çıkar mı?

Prefabrik evlerin dayanıksız olduğu düşünülmekte ve bu nedenle bankalar kredi vermekten kaçınmaktadır. Ancak prefabrik üretim yapan firmaların artması ile bankalar bu anlamda finansman sağlamaya başlamıştır. Prefabrike kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Halkbank da bu bankalardan biridir. Bazı üreticiler de prefabrik alımlarını kolaylaştırmak için müşterilere finansman sağlıyor. Bu finansmanların faiz oranları genel olarak yüzde 2 civarında iken, vadeleri 120 aydır.

Siz de prefabrik alımlarınız için banka kredilerine başvurabilirsiniz.

Prefabrik Ev Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu mu?

Prefabrik ev kredisinde hayat sigortası zorunlu değil. Günümüzde hayat sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılıyor. Hayat sigortası hakkında bütün bilmeniz gerekenlere hazırladığımız yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Ev Devlet Desteği Başvuru

Prefabrik Ev kredisi almak yerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Prefabrik Ev devlet desteğine de başvurabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Betonarme, prefabrik ev yaptırmak isteyenlere 40 bin liraya kadar destek sağlıyor. Prefabrik ev yardımı almak isteyen vatandaşlar, Alo 144 Sosyal Yardım Hattını arayarak veya SYDV’lere şahsen başvurarak prefabrik ev desteğinden yararlanabilecek.

Şahsen başvurmak isteyen vatandaşlar, kimlikleri ile birlikte bulundukları il ve ilçenin Sosyal Yardım Merkezine başvurabilecek.

Devlet desteği sayesinde prefabrik ev yapana 30 bin lira alarak hayalinizde ki eve kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Deniz Biçer Deniz Biçer dedi ki:

  Evliyim iki kızım bi eşim var evim kira olduğu için geçinemiyorum