Köye Dönüş Belediye Taşınma Yardımı 2023 Şartları Nelerdir?

Köye göç yardımları 2023, İstanbul’dan memlekete göç yardımları, memlekete, köye dönüş yol yardımı ve şartları nelerdir ve başvurular nasıl yapılır içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Köye Dönüş Belediye Taşınma Yardımı 2023 Şartları Nelerdir?

Köyüne, memleketine ve şehrine dönmek isteyenlere belediye nakliye yardımı verilmektedir. İstanbul’dan köye dönüş yardımı, Belediye nakliye yardımı ve şartları, yol yardımı, şehirler arası taşıma yardımı, kaymakamlık ev taşıma ve belediye nakliye yardımı, köye göç yardımı 2023 hakkında tüm detayları öğrenebilir ve köye dönüş için nereye başvurulur, şartları nelerdir, gerekli evraklar hakkında tüm bilgileri içeriğimizden alabilirsiniz.

Belediye Nakliye Yardımı 2023 Yılında Devam Ediyor!

Belediye Nakliye Yardımı olarak sulanan nakliye kamyonları km mesafeye göre hesaplanmakta ve ulaşım bedelini belediyeden mali olarak almaktadır. Nakliye firmalarına yakın iller için 5.000 TL – 7.000 TL, uzun mesafeler için 7.000 TL – 10.000 TL gibi rakamlarla destek verilmektedir.

Belediye nakliye yardımı 2023 yılında devam ediyor. Belediye nakliye yardımından faydalanarak memleketinize dönüş sağlayabilmek için kamyon ve şoför desteği alabilirsiniz. Belediye başkanlıkları tarafından kamyon, tır, kamyonet ve şoför desteği alarak göç desteğine bağlı nakliye yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Belediye Nakliye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye nakliye yardım başvuruları 2023 yılında aşağıdaki kurumlara yapılır:

 • Valilik Makamlarına
 • Belediye Başkanlıkları tersine göç barolar bölümüne
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına
 • Bazı İl ve İlçe dernekleri hemşerileri için bir kere olmak maksadıyla maddi nakliye yardımı yapmaktadır. Bu desteklere başvuru yapabilir ve nakliye yardımı başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Kaymakamlık Ev Taşıma Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kaymakamlık ev taşıma yardımı başvuruları bağlı bulunduğunuz belediyelere yapılır. Tır, şoför, kamyon, nakliye kamyonu ile şehirlerarası taşıma yardımını alarak memleketinize ve köyünüze göç edebilir veya hibe desteklerinden yararlanarak tarım, hayvancılık yaparak da memleketinize göç edebilir maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunarak desteklerden faydalanabilirsiniz.

Belediyeden Memlekete Göç Yardımı Nasıl Alınır?

Memlekete göç yardımı Belediyeler, sosyal yardımlaşma kuruluşları ve kaymakamlıklara başvuru yaparak alınır. 2023 yılında memlekete göç yardımlarından belediyelerin sağladığı muhtaç ailelere verilen imkanlarıdır. Nakliye yardımlarından faydalanarak köyünüze göç edebilirsiniz. Belediyeler tarafından şehirden başka bir şehre göç edenlere belediye göç yardımı adı altında sosyal yardımlar ödenmektedir.

Köye Göç Yardımı 2023 Yılında Devam Ediyor!

Köye göç yardımı için devlet, Tarım ve Orman Bakanlığı aracılığı ile göç yardımlarını Belediyelere başvuru yaparak alabilirsiniz. Köye göç yardımı ile beraber köye dönüş projesi ile gençlere 30 bin TL hibe durumu Devletin Tarım ve Orman Bakanlığı aracılığı ile başlatmış olduğu ve özellikle 2023 yılı içinde belirli bölgelere, memleketlerine belirli şartlarda göç edeceklere ve dönüş yapmak isteyen gençlere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gençlere hibe desteği yapılıyor.

Memlekete dönüş sırasında eşyalarını götürmekte maddi açıdan zorluk çeken vatandaşlara nakliye konusunda yardım yapılır. Bu yardım para olarak değil araç temini ve eşyaların nakil aracına yönlendirilmesi, ailenin memleketine, köyüne göç etmesi ve biletinin alınması gibi yardımlar yapılarak memleketinize göç desteklerini alabilirsiniz.

Köye Dönüş Yardım Başvuruları Nereye Yapılır?

Göç yardımı için bulunduğunuz ilin Belediyesine başvurmalısınız. Belediye bünyesinde ters göç şubeleri bulunmalıdır. Belediyeleri arayarak konu hakkında aydınlatıcı bilgi alabilirsiniz.

Köye dönüş yardım başvurularında nakliye yardımı için 2 başvuru yöntemi bulunmaktadır.

 • 1.Yöntem: Bulunduğunuz il ve ilçe Belediyelere başvuru yaparak göç yardımı alınır.
 • 2.Yöntem: Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve Kaymakamlıklara başvuru yaparak köye dönüş başvuru şartlarını sağlayan kişiler yardımlardan faydalanabilir.

SYDV henüz böyle bir hizmeti bulunmuyor. Ancak, belediyelere başvuru yaparak göç ve nakliye yardımlarından faydalanabilirsiniz. SYDV yardım sorgulamalarını e-Devletten yapabilirsiniz.

İstanbul’dan Köye Dönüş Yardımı 2023 Yılında Veriliyor!

İBB ev taşıma yardımı 2023 yılında devam etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yaparak göç yardımına muhtaç olan ve maddi durumu iyi olmayan ailelere köye dönüş yardımı olarak sağlanan desteklerden faydalanabilir. Kişinin durumu belirtilen şartlara uyuyor ise gerekli durumlarda maddi yardımda verilir. İstanbul’da ikametgah eden kişiler maddi nakliye yardımına başvuru yaparak bu yardımlardan yararlanabilirler.

İstanbul’dan Memlekete ve Köye Göç Yardımı Ne Kadar?

İstanbul’dan memlekete ve köye göç yardımı, nakliye ve uzak illere sevkiyat fiyatları şu şekildedir:

 • Nakliye şirketleri yakın iller için istediği göç yardım fiyat 1.500 TL4.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
 • Uzak illere sevkiyat göç yardım fiyatı 6.000 TL- 8.000 TL arası değişiklik göstermektedir.

İstanbul’dan memlekete ve köye göç yardım miktarları Belediye Başkanlıklarına müracaat ederek en net bilgiyi alabilirsiniz.

Köye Dönüş 2023 Yılı Göç Projesi

Köye dönüş projesinde, üretimin kaliteli ve modern yapılması amacı ile hem tarım hem de hayvancılık alanlarında Bakanlık ve pek çok finansal kuruluş destek sağlamaktadır. Tercihini hayvancılıktan yana kullananlar için büyükbaş, küçükbaş ve arıcılık destekleri sağlanacaktır. Tarımsal üretim yapmak isteyenler ise mantar yetiştiriciliği, sera faaliyetleri, fide ve fidancılık, meyve, sebze üretimi gibi konularda destek alabilecektir. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan yardım hibe olarak yapılmaktadır. Köye dönüş projelerinde eşyalarını taşımakta zorlanacak ve ulaşım sıkıntısı yaşayan kişilere destekler verilmektedir.

Köye Göç Yardımı Şartları Nelerdir?

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ziraat Bankası aracılığı ile imzaladığı protokol kapsamında köye dönüş desteklerine başvuru yapmak isteyen vatandaşlara hibe desteği sunmaktadır. Bu destek hibe kredilerinden faydalanmak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Köye Göç yardımı şartları aşağıdaki gibidir:

 • T.C vatandaşı olmak.
 • 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • 41 yaşına girmemiş olmak.
 • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak ve gelirinin bulunmaması.
 • Sosyal güvencesi bulunmaması.
 • Açık öğretim haricinde aktif olarak öğrenci durumunda olmamak.
 • Aynı proje kapsamında daha önce aynı kurumdan herhangi bir yardım almamış olmak.
 • Okur yazarlığa sahip olmak.
 • Vergi mükellefi olmamak.

Bu şartlar altında şehirler arası taşıma yardımı, nakliye ve göç yardımlarından Belediye Başkanlıkları, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları ve Derneklere giderek başvuru yapabilir ve faydalanabilirsiniz.

Köye Dönüş Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Köye dönüş başvuru için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

 • T.C kimlik belgesi
 • Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine durumunuzu ifade eden bir dilekçe
 • Son eğitim döneminize ait diploması
 • Herhangi bir işte çalışmadığınızı kanıtlayan geliri yoktur belgesi,
 • İkametgah belgesi,
 • Tapu evraklarını dilekçeniz ile birlikte kuruma teslim etmelisiniz.

Bu proje ile birlikte 300 koyun damızlık olarak verilecektir. Ayrıca koyun sahibi olan kişilere asgari ücret tutarında maaş bağlanacak ve sigortaları da yatırılacaktır. Burada amaç alım-satım yapmak değildir. Bu sebeple koyunların tüm ihtiyaçları da devlet tarafından karşılanacaktır. Yem, ilaç, veteriner gibi eksikler giderilecektir. Bunlar karşılığında da köyde bulunan arazinin tapusu teminat olarak gösterilecektir. 300 koyun 300 yavru manasına gelmektedir. Yavrular sonraki dönemlerde satılabilmektedir.

Köye Dönüş Hibe Başvurusu

Köye dönüş yapan vatandaşlar Devlet tarafından verilen hibe desteklerine proje hazırlayarak başvuru yapabilirler. Büyükşehirlerde ikamet eden vatandaşların köye dönmeleri için verilen özel bir hibe programı bulunmamaktadır. Köye dönüş hibe başvurusu: tarım, hayvancılık, girişimcilik veya proje karşılığında verilmektedir. Hibe başvuruları 2023 yılında kuruluşlarından internet sayfalarından veya şahsen yapılmaktadır. 2023 yılında verilen hibe desteklerini inceleyebilirsiniz.

Göç Yardımı için Nereye Başvuru Yapılır?

Göç yardımı için bağlı olduğunuz il ve ilçenin belediyelerine başvuru yapılır.

İstanbul’dan Memlekete Göç Yardımı Ne Kadar?

İstanbul’dan memlekete gidilecek yol km mesafesine göre 1.500 TL – 4.000 TL arasında taşınma yardımı ödemesi yapılmaktadır.

Taşınma Yardımını Kimler Alabilir?

Konutları ve işyerleri kentsel dönüşüme tabi olan herkes taşınma yardımı alabilir.

Kentsel Dönüşümde Taşınma Yardımı Kimlere Verilir?

Kentsel dönüşüme tabi olan bir konutta yada iş yerinde olan kiracıların mağdur olmaması için kendilerine uygun şartlar oluştuğunda kira yardımı ve taşınma yardımı verilmektedir. Kentsel dönüşüm sürecinde kira yardımlarından faydalanmak isteyen kişilerin ve kiracıların 6306 sayılı kanun çerçevesinde, anlaşma ile tahliye edilmiş olmaları gerekir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göç Bürosu Telefonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göç bürosu telefon numarası 0212 499 40 00‘dır.

Yorumlar

 1. Avatar of isfandiyer çıvgın isfandiyer çıvgın dedi ki:

  merhaba ben EYT den emekli oldum şu 19 yıldır istanbulda ikamet ediyorum memleketim kastamonu ihsangazi adıma kayıtlı köyümde eski ahşap neredeyse atıl bir ev 96 model tarım ekipmanlarıyla birlikte traktör ve hisseli olmakla kullanımı bana ait 100 dönüm arazi gene istanbul pendik ilçesinde dubleks bir ev adıma kayıtlı gençliyimde maddi imkansızlıklar nedeni ile mecburen köyümü terk ettim şimdi ise biraz daha teknolojik olarak ziraat yapmayı planlıyorum küçük baş hayvancılık için arazim ve köyüm oldukca müsait ihtiyacım olan yeterli bir ağıl ve çoban evi 500 baş koyun keçi yetiştirilebilir yem satın alma sıkıntısı olmaz yılın 8 9 ayı meralardan faydalanır ben bu projelerden nasıl faydalana bilirim ……bu projeyi ikinci şahıslarlada ortak sermaye ile daha büyük yatırımlara açabiliriz

 2. Avatar of Bekir yildiz Bekir yildiz dedi ki:

  Ben istan bul esenler den iki cocuk babasiyim ve kulaklarim dan dolayi is bulamiyirum giresun tirebolu koyume tasinmak zorun kaldim kirami faturalarimi odeyemiyorum sizden yardim taleb ediyirum saygilar

 3. Avatar of Ömer varol yıldırım Ömer varol yıldırım dedi ki:

  istanbul büyükşehir belediyesi köye dönüş yardımın olmadığını söyledi ama Google gırınce yardım olduğu yazıyor nereye müracaat etmelıyız okullar acılmadan tasınmamız lazım destek olmazsa taşınmak zor lütfen yardımcı olun

 4. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  İstanbul dan samsuna taşıyacağım evim toplandı cuma ya sürem var elimde yok Nakliye tutamadım acil tasinmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim 4 tane coxuk var liseye yazılması lazım ve ilkokul çocuğu da ver inşallah haber bekliyorum

 5. Avatar of Fatma ayar Fatma ayar dedi ki:

  İstanbuldan Antalya göç etmek zorundayım malum hayat şartları eşimden ayrı 3 çocuk annesiyim ew sahibim evi sattı yeni alan kişiyle mahkemelik olduk davayı kaybettim çok zor durumdayım bana nakliyat parası için yardım ederseniz çok sevinirim

 6. Avatar of Ayşegül güner Ayşegül güner dedi ki:

  Slm ben 1 aydır evimi toplamisim elimde yok diye komyenet tutamadım memleketime gitmemlazim gazı antep kızlarım liseye gecdi adresimi oraya alıp okul tercihi yapmam lazım iş yerimiz vardı battı eşim calismiyo Allah için yardım edin evimi tutmusum orda kiram boş calisiyo burada kira cikmamlazim ev sahibi kendi gelecek

 7. Avatar of Arzu Demiral Arzu Demiral dedi ki:

  İstanbul dan düzceye taşınıcaz nakliye yardımı nasıl alabiliriz

 8. Avatar of Özlem arslan Özlem arslan dedi ki:

  Merhaba ben ve çocuklarimla memlwkwtim artvine gitmek zorunda yiz ailevi bedenden dolayi eşyalarimi götürmekte sıkıntı yaşiyorum eşimden ayri yaşiyorum hiç bir şekilde yardim etnediği için çok zor durumda kaldim bana yardimci olabilirmisiniz eşyalarimi götürmek için

 9. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  İstanbul dan batmana taşınacam ev sahibi evden çıkarıyor 2300 kira varırken başka eve taşınsam9000 aşağı evyok lütfen yardım cı olun

 10. Avatar of Abdulmelik Abdulmelik dedi ki:

  Ev sahibi 2 binden 10 bin kira istiyor 3 öğrencim var gecinemiyorum maddi durumum yok İstanbul’dan Diyarbakır’a memlekette geri gitmek zorundayım yardımlarinizi bekliyorum…

 11. Avatar of Enez Sevim Enez Sevim dedi ki:

  Edirne tasinicam nakliye aracı istiyorum acil ev sahibi evden çıkarıyor yardımcı olur musunuz

 12. Avatar of Enez Sevim Enez Sevim dedi ki:

  Memleketimi tasinicam yardımcı olabilir misiniz nakliye aracı istiyorum

 13. Avatar of Aydin çelik Aydin çelik dedi ki:

  İstanbul bagcilardan Kırşehir Akpınar ilçesine göçmek istiyorum bana taşınma konusunda yardımcı olurmusunuz

 14. Avatar of Metin çiçek Metin çiçek dedi ki:

  Istanbuldan sivas taşınacağım nasıl bi yardım ala bilirim

 15. Avatar of Sinan Sinan dedi ki:

  Merhabalar istabuldan Bitlis’e göç etmek istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

 16. Avatar of Serdar Serdar dedi ki:

  İstanbul’dan kayseriye taşınmak istiyorum bana yardimci olabilirmisiniz belediye tasiyormu hala devam ediyormu

 17. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  İstanbul’dan Ankara’ya taşınmak istiyorum nasıl yardım alabilirim

 18. Avatar of Seyfettin Karadağ Seyfettin Karadağ dedi ki:

  Maddidurum yokbirgelirim yok Çalışamıyorum Meslek olmadığı için işbulamıyorumKöye gitmeyMejburi gitmek icap Geçimsıkıntısı Yaşıyorum Birgelirim yok

 19. Avatar of Nurcan taş Nurcan taş dedi ki:

  İstanbul’da Van’a gideceğim kiraciyim çok zor durumdayız çok borcumuz var

 20. Avatar of Nurcan taş Nurcan taş dedi ki:

  İstanbul’da Van’a gideceğim kiraciyim çok zor durumdayız

 21. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  Istanbuldan malatyaya göç edicez . Nakliye yardımını nasıl alabiliriz

 22. Avatar of Ali kucur Ali kucur dedi ki:

  İstanbul’dan Malatya’ya göç ediyorum.Emekliyim başka bir gelirim yok.Nakliye konusunda nasıl yardımcı oluyorsunuz.