Köye Dönüş Belediye Taşınma Yardımı 2021 Şartları Nelerdir?

Köye göç yardımları 2021, İstanbul’dan memlekete göç yardımları, memlekete, köye dönüş yol yardımı ve şartları nelerdir ve başvurular nasıl yapılır içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Köye Dönüş Belediye Taşınma Yardımı 2021 Şartları Nelerdir?

Köyüne, memleketine ve şehrine dönmek isteyenlere belediye nakliye yardımı verilmektedir. İstanbul’dan köye dönüş yardımı, Belediye nakliye yardımı ve şartları, yol yardımı, şehirler arası taşıma yardımı, kaymakamlık ev taşıma ve belediye nakliye yardımı, köye göç yardımı 2021 hakkında tüm detayları öğrenebilir ve köye dönüş için nereye başvurulur, şartları nelerdir, gerekli evraklar hakkında tüm bilgileri içeriğimizden alabilirsiniz.

Belediye Nakliye Yardımı 2021

Belediye Nakliye Yardımı olarak sulanan nakliye kamyonları km mesafeye göre hesaplanmakta ve ulaşım bedelini belediyeden mali olarak almaktadır. Nakliye firmalarına yakın iller için 3.000 TL – 4.000 TL, uzun mesafeler için 6.000 TL-8.000 TL gibi rakamlarla destek verilmektedir.

Belediye nakliye yardımı 2021 yılında devam ediyor. Belediye nakliye yardımından faydalanarak memleketinize dönüş sağlayabilmek için kamyon ve şoför desteği alabilirsiniz. Belediye başkanlıkları tarafından kamyon, tır, kamyonet ve şoför desteği alarak göç desteğine bağlı nakliye yardımlarından faydalanabilirsiniz.

Belediye Nakliye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021

Belediye nakliye yardım başvuruları 2021 yılında şu şekilde yapılmaktadır:

 • Valilik Makamlarına,
 • Belediye Başkanlıkları tersine göç barolar bölümüne,
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına,
 • Bazı İl ve İlçe dernekleri hemşerileri için bir kere olmak maksadıyla maddi nakliye yardımı yapmaktadır. Bu desteklere başvuru yapabilir ve nakliye yardımı başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Kaymakamlık Ev Taşıma Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kaymakamlık ev taşıma yardımı başvuruları bağlı bulunduğunuz belediyelere yapılır. Tır, şoför, kamyon, nakliye kamyonu ile şehirlerarası taşıma yardımını alarak memleketinize ve köyünüze göç edebilir veya hibe desteklerinden yararlanarak tarım, hayvancılık yaparak da memleketinize göç edebilir maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunarak desteklerden faydalanabilirsiniz.

Memlekete Göç Yardımı Nasıl Alınır?

Memlekete göç yardımı Belediyeler, sosyal yardımlaşma kuruluşları ve kaymakamlıklara başvuru yaparak alınır. 2021 yılında memlekete göç yardımlarından belediyelerin sağladığı muhtaç ailelere verilen imkanlarıdır. Nakliye yardımlarından faydalanarak köyünüze göç edebilirsiniz. Belediyeler tarafından şehirden başka bir şehre göç edenlere belediye göç yardımı adı altında sosyal yardımlar ödenmektedir.

Köye Göç Yardımı 2021

Köye göç yardımı için devlet, Tarım ve Orman Bakanlığı aracılığı ile göç yardımlarını Belediyelere başvuru yaparak alabilirsiniz. Köye göç yardımı ile beraber köye dönüş projesi ile gençlere 30 bin TL hibe durumu Devletin Tarım ve Orman Bakanlığı aracılığı ile başlatmış olduğu ve özellikle 2021 yılı içinde belirli bölgelere, memleketlerine belirli şartlarda göç edeceklere ve dönüş yapmak isteyen gençlere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gençlere hibe desteği yapılıyor.

Memlekete dönüş sırasında eşyalarını götürmekte maddi açıdan zorluk çeken vatandaşlara nakliye konusunda yardım yapılır. Bu yardım para olarak değil araç temini ve eşyaların nakil aracına yönlendirilmesi, ailenin memleketine, köyüne göç etmesi ve biletinin alınması gibi yardımlar yapılarak memleketinize göç desteklerini alabilirsiniz.

Köye Dönüş Yardım Başvuruları Nereye Yapılır?

Göç yardımı için bulunduğunuz ilin Belediyesine başvurmalısınız. Belediye bünyesinde ters göç şubeleri bulunmalıdır. Belediyeleri arayarak konu hakkında aydınlatıcı bilgi alabilirsiniz.

Köye dönüş yardım başvurularında nakliye yardımı için 2 başvuru yöntemi bulunmaktadır.

 • 1.Yöntem: Bulunduğunuz il ve ilçe Belediyelere başvuru yaparak göç yardımı alınır.
 • 2.Yöntem: Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve Kaymakamlıklara başvuru yaparak köye dönüş başvuru şartlarını sağlayan kişiler yardımlardan faydalanabilir.

SYDV henüz böyle bir hizmeti bulunmuyor. Ancak, belediyelere başvuru yaparak göç ve nakliye yardımlarından faydalanabilirsiniz. SYDV yardım sorgulamalarını e-Devletten yapabilirsiniz.

İstanbul’dan Köye Dönüş Yardımı 2021

İBB ev taşıma yardımı 2021 yılında devam etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuru yaparak göç yardımına muhtaç olan ve maddi durumu iyi olmayan ailelere köye dönüş yardımı olarak sağlanan desteklerden faydalanabilir. Kişinin durumu belirtilen şartlara uyuyor ise gerekli durumlarda maddi yardımda verilir. İstanbul’da ikametgah eden kişiler maddi nakliye yardımına başvuru yaparak bu yardımlardan yararlanabilirler.

İstanbul’dan Memlekete ve Köye Göç Yardımı Ne Kadar?

İstanbul’dan memlekete ve köye göç yardımı, nakliye ve uzak illere sevkiyat fiyatları şu şekildedir:

 • Nakliye şirketleri yakın iller için istediği göç yardım fiyat 1.500 TL4.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
 • Uzak illere sevkiyat göç yardım fiyatı 6.000 TL- 8.000 TL arası değişiklik göstermektedir.

İstanbul’dan memlekete ve köye göç yardım miktarları Belediye Başkanlıklarına müracaat ederek en net bilgiyi alabilirsiniz.

Köye Dönüş Göç Projesi 2021

Köye dönüş projesinde, üretimin kaliteli ve modern yapılması amacı ile hem tarım hem de hayvancılık alanlarında Bakanlık ve pek çok finansal kuruluş destek sağlamaktadır. Tercihini hayvancılıktan yana kullananlar için büyükbaş, küçükbaş ve arıcılık destekleri sağlanacaktır. Tarımsal üretim yapmak isteyenler ise mantar yetiştiriciliği, sera faaliyetleri, fide ve fidancılık, meyve, sebze üretimi gibi konularda destek alabilecektir. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan yardım hibe olarak yapılmaktadır. Köye dönüş projelerinde eşyalarını taşımakta zorlanacak ve ulaşım sıkıntısı yaşayan kişilere destekler verilmektedir.

Köye Göç Yardımı Şartları Nelerdir?

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ziraat Bankası aracılığı ile imzaladığı protokol kapsamında köye dönüş desteklerine başvuru yapmak isteyen vatandaşlara hibe desteği sunmaktadır. Bu destek hibe kredilerinden faydalanmak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bu şartlar 2021 yılında ise şu şekilde sırlanmaktadır:

 • T.C vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını doldurmuş olmak,
 • 41 yaşına girmemiş olmak,
 • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak ve gelirinin bulunmaması gerekir.
 • Sosyal güvencesi bulunmaması.
 • Açık öğretim haricinde aktif olarak öğrenci durumunda olmamak.
 • Aynı proje kapsamında daha önce aynı kurumdan herhangi bir yardım almamış olmak
 • Okur yazarlığa sahip olmak,
 • Vergi mükellefi olmamak gerekmektedir.
 • Bu şartlar altında şehirler arası taşıma yardımı, nakliye ve göç yardımlarından Belediye Başkanlıkları, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları ve Derneklere giderek başvuru yapabilir, faydalanabilirsiniz.

Köye Dönüş Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine durumunuzu ifade eden bir dilekçe yazarak işe başlamalısınız.

 • T.C kimlik belgeniz,
 • Son eğitim döneminize ait diplomanız,
 • Herhangi bir işte çalışmadığınızı kanıtlayan geliri yoktur belgesi,
 • İkametgah belgesi,
 • Tapu evraklarını dilekçeniz ile birlikte kuruma teslim etmelisiniz.

Bu proje ile birlikte 300 koyun damızlık olarak verilecektir. Ayrıca koyun sahibi olan kişilere asgari ücret tutarında maaş bağlanacak ve sigortaları da yatırılacaktır. Burada amaç alım-satım yapmak değildir. Bu sebeple koyunların tüm ihtiyaçları da devlet tarafından karşılanacaktır. Yem, ilaç, veteriner gibi eksikler giderilecektir. Bunlar karşılığında da köyde bulunan arazinin tapusu teminat olarak gösterilecektir. 300 koyun 300 yavru manasına gelmektedir. Yavrular sonraki dönemlerde satılabilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göç Bürosu Telefonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Göç bürosu telefon numarası 0212 499 40 00’dır.

Göç Yardımı için Nereye Başvuru Yapılır?

Göç yardımı için bağlı olduğunuz il ve ilçenin belediyelerine başvuru yapılır.

İstanbul’dan Memlekete Göç Yardımı Ne Kadar?

İstanbul’dan memlekete gidilecek yol km mesafesine göre 1.500 TL – 2.000 TL arasında taşınma yardımı ödemesi yapılmaktadır.

Taşınma Yardımını Kimler Alabilir?

Konutları ve işyerleri kentsel dönüşüme tabi olan herkes taşınma yardımı alabilir.

Kentsel Dönüşümde Taşınma Yardımı Kimlere Verilir?

Kentsel dönüşüme tabi olan bir konutta yada iş yerinde olan kiracıların mağdur olmaması için kendilerine uygun şartlar oluştuğunda kira yardımı ve taşınma yardımı verilmektedir. Kentsel dönüşüm sürecinde kira yardımlarından faydalanmak isteyen kişilerin ve kiracıların 6306 sayılı kanun çerçevesinde, anlaşma ile tahliye edilmiş olmaları gerekir.

Yorumlar

 1. Avatar of Nazan Nazan dedi ki:

  Eşim alkol kulanıyor hergun ve cok kotu bize bağırıyor küfrediyor elinde resmen işkence giriyoz iki kızım var çocuklarım resmen işkence görüyor korkudan bana acil nakliye arabası lazım izmirde oturuyom urfaya tasimcam acil nolur hiçbişey istemiyorum sadece eşyalarımı oraya kadar götürsün yeter daha önce karakola şikayet ettim hapis cezası verdiler ama virüsten dolayı alamadılar bana el uzatın bu camiden kurtarın

  1. Avatar of Kenan Kenan dedi ki:

   Size yardım ettiler mi? Belediyeye başvuru yaptınız mı?

 2. Avatar of Nazan Nazan dedi ki:

  Benim eşim sürekli alkol kulanıyor çocuklarım cok korkmaya başladı izmirde oturuyorum hiçbi gelirim yok acil yardım edin lütfen sanliurfaya tasincam hemen bana donisbyapin nolur elinde esir kaldik daha önce karakollara aradim hapis verdiler virüsten dolayı alamadılar acil allah rızası için yardim sade nakliye eşyalarımı memleketime götürsün yeter hiçbişey istemiyorum

 3. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Ben de Maraş a gitmek istiyorum

 4. Avatar of Isa Isa dedi ki:

  Vay her kes gitmek istiyo
  Kim kalcak ist da
  Kim çalışacak
  Asgari ücrete
  Maaşlardan bide
  Vergi var
  Nasıl dönücek bu çark
  Her kez köye giderse
  Ev sahipleri kime kiraliycak
  Dairelerini vs vs

 5. Avatar of Kasım ergüven Kasım ergüven dedi ki:

  Ben elazığ merkezden arıcak erimli beldesine köme evlerine geri dünüş yaptım ve burada küçük baş hayvancılıkla oğraşıyorum ama elektiriğim ve içecek suyum yok cok zor şartlada yaşıyorum 3 tane öğrencim var ve elektiriksiz bir yaşam surdürüyorum lütfen elektiriğimin gelmesini istiyorum lötfen bir c9k yere başverdum ama bie türlü gelmedi 8 yıldır burada hayvancılık ve tarim işleri yapıyorum

 6. Avatar of Kemal Kemal dedi ki:

  Bulundun beldede belediyeye basvur gerekeni yapacaklar

 7. Avatar of İbrahim İbrahim dedi ki:

  Ben erzurum göç etmek istemiyorum

 8. Avatar of Emrullah Emrullah dedi ki:

  Ben Memleketim Diyarbakıra göç etmek istiyorum maddi durumum yok kronik astım hastasıyım yardımcı olurmusunuz

 9. Avatar of baris baris dedi ki:

  koye takilcam yardimci olurmusunuz

 10. Avatar of Gokhan Gokhan dedi ki:

  Bu 30 bin hibe krediye şart kostugunuz hic bir is yapılamaz.

 11. Avatar of Hüseyin yıldırak Hüseyin yıldırak dedi ki:

  Selam arkadaşlar. Bende bu geçen 3 ayda başvuru yaptım halen bişi çıkmadı herşey durdu bilgi alan varsa haberversin. Bir hafta oldu Topkapı Edirne gitim göç le ilgili adamlar diyor daha ihale yapılmadı yapıldıktan sonra ancak olur bu taşıma

 12. Avatar of Uğur Uğur dedi ki:

  Memlekte dönmek istiyorum nereye başvuru yapmam gerekiyor bide 30 bin tl için ne yapmam gerekiyor

 13. Avatar of Ademyılmaz Ademyılmaz dedi ki:

  Köye dönüş yapmak istiyorum hayvancılık yapmak istiyorum devletten destek almak istiyorum

 14. Avatar of sezayi dalkıç sezayi dalkıç dedi ki:

  Ankara dan Ordu ünyeye göç gitmek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 15. Avatar of sezayi dalkıç sezayi dalkıç dedi ki:

  sezayi dalkıç ben Ankara dan Ordu ünyeye göç gitmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

 16. Avatar of Tahsin Tahsin dedi ki:

  Köye dünüs yapacam ama hiç birikimim yok bu vurus yüzünden işimizi de kaybettik kiradayım ve çalışmıyorum ünlü mamullerde ustayım memlekete gittigimde kendime bi iş kurmak istiyurum devletin yardimiyla

 17. Avatar of Zafer Zafer dedi ki:

  Dogma buyume istanbuldayik yasim37 asil memleketim anamur ama ben duzceye yerlesmek istiyorum.ben esim ve kizim.ama elimde hicbir birikim yok aiylemle ayni evdeyasiyorum.sifir essagsiz gidicem bunun icin devletin bir yardim kurumu varmi

 18. Avatar of Yılmaz Yılmaz dedi ki:

  Küçükbaş hayvancılık| desteği

 19. Avatar of Nazim Nazim dedi ki:

  Köye dönüş yapmak istiyorum nasıl bir yardım dan bulunabilirsiniz

 20. Avatar of Osman Osman dedi ki:

  İnanmayın Bn başvurdum olumsuz haber senden devlet deyerli daire dükkan tapusu istiyor

 21. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  Selam köye göç etmek istiyorum çiftçilik ve hayvancılık yapmak istiyorum devlet desteklerinden yararlanmak istiyorum

 22. Avatar of gokhan perincek gokhan perincek dedi ki:

  gokhan perincek 30 yildir istanbulda yasamaktayim koye donus yapacagim nasil faydalanabilirim nereye basvuracaguz

  1. Avatar of Behlül Behlül dedi ki:

   Antalya da yaşıyorum köye dönüş yapmak istiyorum ama üzerime herhangi Bi taşınmaz yok bundan yararlanabilirsiniz ve nereye başvuru yapmamız gedekıyor

 23. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Birisi neden parayı direk vermeyipte şartlar koyuyorsunuz verecekseniz adam gibi herkese verin demiş. Kosgeb ilk olarak her başvuru yapana işini kurmadan parayı nakit veriyordu. O parayı alanların %85’i ne yaptı o para ile kendine araba aldı ev aldı keyfi harcadı. Ve hiç bir gelir getirici yada istihdam sağlayıcı iş yapmadı. Yani devleti ben iş yapacağım deyip kandırdı. Şimdi şart koymasa yine aynısı olur.

 24. Avatar of Mehmet.kurt Mehmet.kurt dedi ki:

  Bursa’dan.giresuna.göcgitmekisdiyom.durumum.iyidegil.imkanlm.yok.durumum.zayıfgecinemiyom

 25. Avatar of Adem yılmaz Adem yılmaz dedi ki:

  Selam köye dönüş yapmak istiyorum hibe kredi desteği nasıl alırız.

 26. Avatar of erdoğan erdoğan dedi ki:

  yardım istiyorum işsizin vasıfsız biriyim işbulamıyorum sizden yardım istiyorum

error: Content is protected !!