Eğitim

Öğrencilere aylık 100 TL yardım veriliyor. İlkokul, ortaokul ve Lise öğrencilerine aylık düzenli olarak 100 TL Devlet Bursu verilecek. Başvurular internet üzerinden yapılıyor.
Yardıma muhtaç, geçimini ve eğitim hayatını karşılamak için zorlanan öğrencilere belediyeler tarafından destek verilmektedir. Öğrencilere verilen belediye bursu 2021 yılında ne kadar olacak, başvuru şartları nedir? işte tüm detaylar.
Yükseköğretim kurumlarının akademik takvimlerini belirlemesinin ardından üniversitelerde yüz yüze eğitimin ilk günü ne zaman başlayacak, salgın nedeni ile uygulanacak olan hibrit eğitim kapsamında hangi üniversiteler derslerini çevrim içi yapacak? İşte tüm üniversitelerin eğitime başlama tarihleri!
Devlet ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere ve maddi durumu olmayan ailesine eğitim yardımı yapıyor. 2021-2022 eğitim-öğretim yılında okuyan öğrencilere yapılan devlet desteği ve para yardımları ile ilgili tüm desteklerin ne kadar olduğunu, başvuru şartlarını ve nasıl alındığını içeriğimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.
2021 Yılı Lgs sınavı puanına göre hiçbir lise kazanamayanlar ne yapacak? Puanı yetmeyen öğrencilerin açıkta kalanlar için MEB tarafından bildirilen yapılmasını gerekenleri sizler için araştırdık. Tercih sizin!
Halk Eğitim merkezlerinde işaret dilinden el sanatlarına, zeka oyunlarından fotoğrafçılığa, futboldan emlak danışmanlığına pek çok alanda kurs yer almaktadır. Peki Halk Eğitimde kurs açmak için gerekli olan belgeler nelerdir, kurs açmak için nereye başvurulması gerekir? İşte kurs açmayı düşünenlerin bilmesi gereken tüm detaylar!
Yeni açılacak üniversiteler ve bölümleri hangi şehirde, tıp fakülteleri, hukuk ve spor bilimleri fakülteleri hangi üniversitelerde açılacak, yeni açılan bölümler neye göre öğrenci alacak? İşte yeni açılan üniversiteler, fakülteler ve bölümler!
Kuyumculuk, ahşap ürün imalatı, bahçecilik, kuaför, el becerileri ve sanat alanlarında beceri isteyen meslek dallarında kariyer planı kuran ve uzmanlaşmak isteyen adayların kalfalık belgesi alması gerekmektedir. Kalfalık belgesi nedir, nasıl alınır, aranan şartlar nelerdir, ne kadar sürede kalfalık belgesine sahip olunur? hemen öğrenebilirsiniz.
2021 PYBS bursluluk sınavının 18 Haziran tarihinde açıklanması beklenmektedir. PYBS bursu nasıl alınır, şartları nelerdir? İşte bursluluk sınavına ait tüm detaylar.
Ortaokul diploması nasıl alınır 2021 yılında kaybedilen 2008 yılı öncesi ve sonrasında alınan diplomanın tekrardan nereden ve nasıl alınacağını araştırdık.
Özel ve Devlet Anaokulu ücretleri yeni eğitim öğretim yılında ne kadar olacak? Yarım gün ve tam gün kreş fiyatları dahil belediyenin ücretsiz kreşleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İşte yeni eğitim dönemi için belirlenen kreş ve anaokul ücretleri!
Final, Uğur, Kültür Sakarya, Fatih, Fen Bilimleri güncel dershane fiyatlarını mı araştırıyorsunuz? KPSS dershane fiyatlarını, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise kurs ve etüt fiyatlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve tüm şehirlerdeki en iyi dershaneler ile bizzat iletişime geçerek, DUS, Butik ve 2. dönem dershane fiyatlarını araştırdık. İşte 2021-2022 yeni dönem...
Öğrenciler, özellikle resmi kurumların talep ettiği, ilgili kurumda eğitim aldıklarını ve öğrenci olduklarını kanıtlamak amacı ile öğrenci belgesine ihtiyaç duyarlar. Öğrenci belgesi nasıl alınır, nedir, içerisinde hangi bilgiler yer alır, e-okul öğrenci belgesi alma 2021, MEB öğrenci belgesi nasıl alınır? merak edilmektedir. Lise öğrencileri öğrenci belgesini nereden alacaklarını bilmemektedir. Lise...
Günümüzde sağlık sektörü çalışanlarına sürekli olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinden mezun olan öğrencilere hastanelerde ve sağlık kurumlarında iş imkanı sunulmaktadır. Hemşire yardımcılığından Anestezi Teknisyenliğine, Sağlık Bakım Teknisyenliğinden Laboratuvar Teknisyenliğine kadar birçok alanda Sağlık Meslek Lisesi mezunları görev alabilir. Peki Sağlık Meslek Lisesi mezunları ne iş yapar, hangi alanda...
Belediyelerin ücretsiz tablet dağıtımı devam etmektedir. E-devlet ücretsiz eba tablet dağıtımı başvurusu nasıl yapılır, meb ücretsiz tablet başvuru formu hakkında merak ettiklerinizi yazımız içinde okuyabilirsiniz.
Birçok öğrenci sağlık, askerlik ve maddiyat gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı eğitim hayatına ara vermek zorunda kalmaktadır. Maddi sıkıntı yaşayan ve bu sebepten okul kaydını dondurmak isteyenler için, fakirlik belgesi alarak okul dondurma nasıl yapılır? İşte detaylar!
Devlet memurlarına özgü bir puanlama sistemi olan derece kademe hesaplama yöntemi nasıl yapılır, e-Devlet derece kademe nasıl sorgulanır, memur kadro derecesi nasıl yükselir? detaylı bilgi alabilirsiniz.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbullu çocuklara sunduğu destek ve imkanlara bir yenisini daha ekleyerek şehit çocuğu, yetim, öksüz ve engelli öğrenciler için ''Sen Oku Diye'' destek projesini geliştirdi. Sen Oku Diye eğitim yardımı başvurusu nasıl yapılır, kimler başvuru yapabilir, şartları nelerdir, yaş sınırı var mı, eğitim ödemesi ne kadar yapılacak? İşte...
Hayat şartlarına bağlı olarak ilkokul ve ortaokul eğitimlerini yarıda bırakanlar, yeniden eğitimlerini alarak diploma sahibi olurlar. İlkokul mezunu olanlar, Açık Öğretim Ortaokulu ile 1,5 yılda 8. sınıfı bitirebiliyor. Ortaokul, 8. sınıfta diploma verilecek mi? nereden, nasıl alabileceğinizi açıkladık. 8. sınıf diploması sorgulama, e-devlet mezuniyet belgesi sorgulama sayfası ve detaylar içeriğimizde..
MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı tablet veriyor mu, başvuru formu ve doldurma, devlet tablet dağıtımı 2021 başvuru formu, EBA, MEB, e-Devlet tablet başvurusu, bedava internet paketi ve başvurusu nereden yapılır, tablet başvuruları devam ediyor mu, tekrar ne zaman dağıtılacak? Tüm tablet bilgilerini güncel olarak öğrenebilirsiniz.
2021-2022 yeni eğitim öğretim yılı en ucuz özel okul fiyatları ve kolejlerin tümünü, en pahalı ve en uygun özel okulların fiyat listesini, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Denizli ve Kocaeli gibi illerde bulunan özel okul fiyatlarını, Final Okulları, Okyanus Koleji, Uğur Okulları fiyat listesini ve yabancı lise fiyatlarını hemen inceleyerek bilgi...
Yabancı dil kurs arayışı içerisinde olan ve dilini geliştirmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri 2021 Özel İngilizce kurs fiyatlarıdır. Yurt içi ve yurt dışı İngilizce kursu ücretlerini sizler için araştırdık. Hemen inceleyebilirsiniz.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı öğrenci yurtlarının aylık ücretleri Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayınlandı. 2021 yılında KYK yurt ücretleri ve depozitosu ne kadar oldu, ödemeleri nasıl yapılacak? İşte oda tipine göre değişiklik gösteren yurt fiyatları ve ödeme seçenekleri!
Vakıflar Genel Müdürlüğünce Yükseköğretim Burs başvuruları 01 KASIM 2021 tarihi itibariyle başladı. Yükseköğrenim burs miktarı aylık 400,00 TL Yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim burs miktarı ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir. Yükseköğretim Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğrenim burs başvuruları kurum web sitesi vgm.gov.tr üzerinden alınır. Üniversite öğrencilerine aylık 400 TL...
Sevgili öğrenciler, KYK GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvurularınızı 10 Kasım saat 23.59’a kadar uzatıldı. Bakan Kasapoğlu, 5 Kasım Cuma günü başlayan 2021-2022 dönemi burs ve kredi başvuru süresinin 10 Kasım Çarşamba günü gece yarısına kadar uzatıldığını açıkladı.
Yükseköğretim Kurulu, belirlediği üniversite bölümlerini tercih eden ve bu alanda başarılı olabilecek öğrencilere burs vermektedir. 2021 Haziran ayında uygulanacak olan YKS sınavının ardından yapılacak tercih döneminde, YÖK hangi bölümlere burs verecek? merak edilmektedir. İşte tüm detaylar!
Veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenci eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi için gerekli olan öğrenci okul no nasıl öğrenilir, e-Okul, EBA, e-Devlet üzerinden nasıl sorgulanır? bilgi alarak hemen öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz.
Ülkemizde genç nüfusun giderek artış göstermesi sayesinde üniversitelerden mezun olan öğrenci sayıları da artış göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, memurlar, öğretmen adayları, mühendisler, işletme mezunları, doktorlar, avukatlar ve diğer meslek gruplarına hakim olan vatandaşlarımızın iyi seviyede dil bilmeleri kariyerleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Devlet destekli İngilizce kursu, yurt dışı dil eğitimi...
LGS yerleştirme sonuçları ile lise taban puanları ve kontenjanları da belli oldu. Birçok öğrencinin hayali olan Fen Lisesi taban puanlarını sizler için araştırdık. Peki sizin hayaliniz hangi Fen Lisesi? En iyi fen liseleri taban puanları, yüzdelik dilimleri içeriğimizde..
Türkiye'de hangi üniversiteler mavi diploma veriyor, nerelerde geçerli, hangi bölümlerden mezun olduktan sonra mavi diploma ile yurt dışında iş imkanı var? Mavi diploma ile elde edebileceğiniz avantajlar nelerdir? Mavi diploma veren üniversiteler hangileri hemen öğrenebilirsiniz.
12
error: Content is protected !!