geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

Eğitim

2021-2022 yeni eğitim ve öğretim yılı için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi pek çok şehirde yer alan özel okul ve kolejlerin ücretlerini sizler için araştırdık. İşte güncel özel okul fiyatları!
Veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenci eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi için gerekli olan öğrenci okul no nasıl öğrenilir, e-Okul, EBA, e-Devlet üzerinden nasıl sorgulanır? bilgi alarak hemen öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz.
Türkiye'de hangi üniversiteler mavi diploma veriyor, hangi bölümlerden mezun olduktan sonra mavi diploma ile yurt dışında iş imkanı var? Mavi diploma ile elde edebileceğiniz avantajlar nelerdir? hemen öğrenebilirsiniz.
Belediyeler tarafından tablet dağıtımları devam ediyor. Tablet başvurularında; öğrenci adı soyadı, adresi bilgileri, veli bilgileri, okul sınıf bilgilerinin yazılarak talep oluşturulması gerekiyor. İnternet üzerinden sağlanan başvuru formu tamamlandıktan sonra ücretsiz tablet başvuru işlemi gerçekleşiyor. Belediyelerin tablet desteklerini tek tek bakacak olursak; BELEDİYELERİN TABLET BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR İBB Ücretsiz Tablet Desteği...
Koronavirüs salgını nedeniyle Pandemi döneminde Devlet tarafından verilen destekler devam ediyor. Devlet tarafından Sosyal Yardımlaşma Vakfı Şartlı Eğitim yardımı olarak öğrencilere para yardımı başvurusu kızlar için 75,00 TL. Erkekler için 50,00 TL. olmak üzere eğitim yardımı yapılıyor. Öksüz ve yetim için ise 41 bin öğrencimize aylık 150,00 TL. veriliyor.  Aile,...
Meb ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır, tablet dağıtımı devam ediyor mu? Uzaktan eğitime ücretsiz tablet desteği ile ilgili yazımızda birçok sorunun cevabı bulunmakta...
Okuyan öğrencilere devlet tarafından SED yardımı adı verilen Sosyal Ekonomik Destek yardımı verilmektedir. Bu yardımı başvuru şartlarını taşıyanlar alabilmektedir. Çocuğu okuyan ailelere ve ihtiyaç sahiplerine bu yardım devam etmektedir. Devletin öğrencilere verdiği para yardımı, okuyan çocukların ihtiyaçlarının karşılanması içindir. Devlet tarafından verilen sed yardımı nedir, 2021’de ne kadar olacak, başvuru...
Ülkemizde genç nüfusun giderek artış göstermesi sayesinde üniversitelerden mezun olan öğrenci sayıları da artış göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, memurlar, öğretmen adayları, mühendisler, işletme mezunları, doktorlar, avukatlar ve diğer meslek gruplarına hakim olan vatandaşlarımızın iyi seviyede dil bilmeleri kariyerleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Devlet destekli İngilizce kursu, yurt dışı dil eğitimi...
Birçok öğrenci sağlık, askerlik ve maddiyat gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı eğitim hayatına ara vermek zorunda kalmaktadır. Maddi sıkıntı yaşayan ve bu sebepten okul kaydını dondurmak isteyenler için, fakirlik belgesi alarak okul dondurma nasıl yapılır? İşte detaylar!
Devlet memurlarına özgü bir puanlama sistemi olan derece kademe hesaplama yöntemi nasıl yapılır, e-Devlet derece kademe nasıl sorgulanır, memur kadro derecesi nasıl yükselir? detaylı bilgi alabilirsiniz.
Milli Eğitim Bakanlığı veya belediyeler tarafından talep edilen görev yeri belgesi, genellikle kamu çalışanlarından ve öğretmenlerden istenmektedir. Bu grupta hizmet verenler için görev yeri belgesi nedir, nereden alınır, e-İmzalı olarak belge nasıl alınır, ıslak imzalı olarak imzalatmaya gerek var mıdır, belge hangi tarihe kadar geçerlidir? hemen öğrenebilirsiniz.
KYK burs başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir, KYK geri ödemesiz burs kimlere çıkar, hangi durumlarda burs kesilir? detaylarını öğrenebilirsiniz.
Yabancı dil kurs arayışı içerisinde olan ve dilini geliştirmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri 2021 Özel İngilizce kurs fiyatlarıdır. Yurt içi ve yurt dışı İngilizce kursu ücretlerini sizler için araştırdık. Hemen inceleyebilirsiniz.
Fen Lisesi taban puanları 2021 yılında ne olacak? Fen lisesi taban ve tavan puanlarını öğrenerek, belirtilen kontenjanlar doğrultusunda tercihinizi yapabilirsiniz.
Dershane fiyatları tüm illerde ve özel okullarda ne kadar olduğu veliler tarafından oldukça merak edilmektedir. Yeni eğitim yılı için belirlenen en iyi dershaneler ve ücretlerini inceleyebilirsiniz.
Öğrenci belgesi nedir, nasıl alınır? hemen öğrenerek tüm resmi işlemleriniz için öğrenim raporunuzu hemen alabilirsiniz.
Günümüzde sağlık sektörü çalışanlarına sürekli olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinden mezun olan öğrencilere hastanelerde ve sağlık kurumlarında iş imkanı sunulmaktadır. Peki Sağlık Meslek Lisesi mezunları ne iş yapar, hangi alanda çalışabilir, iş imkanları nelerdir, KPSS ile nerelere atanabilir? inceleyelim.
Yükseköğretim Kurulu, belirlediği üniversite bölümlerini tercih eden ve bu alanda başarılı olabilecek öğrencilere burs vermektedir. 2021 Haziran ayında uygulanacak olan YKS sınavının ardından yapılacak tercih döneminde, YÖK hangi bölümlere burs verecek? merak edilmektedir. İşte tüm detaylar!
2021 PYBS bursluluk sınavının 18 Haziran tarihinde açıklanması beklenmektedir. PYBS bursu nasıl alınır, şartları nelerdir? İşte bursluluk sınavına ait tüm detaylar.
En iyi öğrenci kredi kartı veren bankalar ile eğitim hayatınızı maddi sıkıntı yaşamadan tamamlayabilirsiniz. TEB, Ziraat, Yapı Kredi gibi pek çok bankanın siz öğrenciler için sunduğu kredi ya da banka kartı fırsatlarını, indirimli alışveriş ve kampanyaları değerlendirmek için hemen başvuruda bulunabilirsiniz. İşte detaylar!
Yardıma muhtaç, geçimini ve eğitim hayatını karşılamak için zorlanan öğrencilere belediyeler tarafından destek verilmektedir. Öğrencilere verilen belediye bursu 2021 yılında ne kadar olacak, başvuru şartları nedir? işte tüm detaylar.
Halk Eğitim merkezlerinde işaret dilinden el sanatlarına, zeka oyunlarından fotoğrafçılığa, futboldan emlak danışmanlığına pek çok alanda kurs yer almaktadır. Peki Halk Eğitimde kurs açmak için gerekli olan belgeler nelerdir, kurs açmak için nereye başvurulması gerekir? İşte kurs açmayı düşünenlerin bilmesi gereken tüm detaylar!
2021-2022 yeni Eğitim Öğretim yılında kreş ve anaokulu ücretleri ne kadar olacak? Belediyenin ücretsiz kreşleri hizmet vermeye devam edecek mi? İşte devlet kreş yardımları ile birlikte anaokul ve kreş ücretleri!
Kuyumculuk, ahşap ürün imalatı, bahçecilik, kuaför, el becerileri ve sanat alanlarında beceri isteyen meslek dallarında kariyer planı kuran ve uzmanlaşmak isteyen adayların kalfalık belgesi alması gerekmektedir. Kalfalık belgesi nedir, nasıl alınır, aranan şartlar nelerdir, ne kadar sürede kalfalık belgesine sahip olunur? hemen öğrenebilirsiniz.
Öğrenciler eğitim ve öğretimleri için yeterli durumları olmadığında burs yolunu tercih ederler. Burslar öğrencilere devlet eliyle verildiği gibi özel kuruluşlar ya da zengin iş adamları vasıtası ile verilebilir. Vakıflar da öğrencilerin yıl sonu notlarını dikkate alarak burs vermektedir. Devlet eli ile verilen burslarda bir başvuru süresi olmaktadır. Yurtkur tarafından belirli...
KYK borç yapılandırma nasıl yapılır? Sorusu öğrenim kredisi alan vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Üniversite öğrenim görmek için öğrencilerin aldığı ve ödemeleri başlatılan KYK öğrenim kredisi, Sgk’ya olan prim borçları, vergiler kapsamındaki gibi birçok kesimden vatandaşı ilgilendiren ve milyonlarca vatandaşın merakla beklediği borç yapılandırmalarının detayları belli oldu. Öğrenim kredisi alan...
2021 eğitim öğretim yılı içerisinde bir çok özel okul devlet teşviki vererek çok sayıda öğrencinin daha başarılı ve daha sağlıklı bir eğitim alması için katkıda bulunmaktadır. Özel okullarda alınan eğitimlerin daha sağlıklı olması ve bu okullarda eğitim gören öğrencilerin istatiksel olarak daha başarılı olması sınıf içerisinde bulunan öğrencilerin sayısının daha...
Üniversite adayı öğrencilere eğitim desteği verilecek. 2021 YKS başvuru ücretlerini ödemekte zorluk yaşayan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla 90 TL YKS Eğitim desteği Antalya, ve Ankara Büyükşehir Belediyesinden sonra Kahramanmaraş Belediyesi tarafından da verileceği açıklandı. 90 TL YKS eğitim desteği Belediyeler tarafından belirlenen öğrencilere verilecek. Destek belediyelerden sosyal yardım alan ailelerin...
Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Engellilere Eğitim Desteği Tutarları Belirlendi. Engellilere sağlanacak olan eğitim desteğinin tutarları ve detayları bugünkü Resmi Gazete' de yeniden belirlendi. 2021 yılında özel eğitime ihtiyaç duyan engelli vatandaşlar için verilecek eğitim desteğinin tutarları ve merak edilenler içeriğimizde.
Sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte lise tercihleri de yapılıyor. Sınav sonucu yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak, tercihler ne zaman? sorularını içeriğimize yanıtladık.