Eğitim

2022 Yılında öğrencilere Devlet tarafından verilen tüm destekler 2022 Yılı SED ödeme tarihleri, SED ödemesi yatan iller listesi, 2022-2023 özel eğitim kurumları ve dershane fiyatları, yeni açılan üniversiteler ve en iyi lise ve üniversite bölümleri yer almaktadır. SED ödeme tarihlerini güncel olarak takip edebilirsiniz.

Hayat şartlarına bağlı olarak ilkokul ve ortaokul eğitimlerini yarıda bırakanlar, yeniden eğitimlerini alarak diploma sahibi olurlar. İlkokul mezunu olanlar, Açık Öğretim Ortaokulu ile 1,5 yılda 8. sınıfı bitirebiliyor. Ortaokul, 8. sınıfta diploma verilecek mi? nereden, nasıl alabileceğinizi açıkladık. 8. sınıf diploması sorgulama, e-devlet mezuniyet belgesi sorgulama sayfası ve detaylar içeriğimizde..
Müjde! Anaokulu desteği geliyor. Tüm öğrencilerin okul öncesi eğitimine erişebilmesi için destek vermek amacı ile hayata geçirilen anasınıfı desteğinin detayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez uygulanacak olan Anaokulu/Anasınıfı Desteği ile ihtiyaç sahibi hanelerdeki 1 milyon çocuğun anaokulu/anasınıfına gitmesine destek olacaklarını belirtti. Bu kapsamda Aile Bakanlığı Anaokulu...
Kıbrıs'ta Özel Üniversite Fiyatları listesi içeriğimizde.
LGS taban puanları ve kontenjanları 2022 yılı belli oldu mu? Birçok öğrencinin hayali olan Fen Lisesi taban puanlarını sizler için araştırdık. Peki sizin hayaliniz hangi Fen Lisesi? En iyi fen liseleri taban puanları, yüzdelik dilimleri içeriğimizde..
Yeni açılacak üniversiteler ve bölümleri hangi şehirde, tıp fakülteleri, hukuk ve spor bilimleri fakülteleri hangi üniversitelerde açılacak, yeni açılan bölümler neye göre öğrenci alacak? İşte yeni açılan üniversiteler, fakülteler ve bölümler!
Final, Uğur, Kültür Sakarya, Fatih, Fen Bilimleri güncel dershane fiyatlarını mı araştırıyorsunuz? KPSS dershane fiyatlarını, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise kurs ve etüt fiyatlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve tüm şehirlerdeki en iyi dershaneler ile bizzat iletişime geçerek, DUS, Butik ve 2. dönem dershane fiyatlarını araştırdık. İşte 2022 yeni dönem...
Devlet ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere ve maddi durumu olmayan ailesine eğitim yardımı yapıyor. 2022 yılı eğitim-öğretim yılında okuyan öğrencilere yapılan devlet desteği ve para yardımları ile ilgili tüm desteklerin ne kadar olduğunu, başvuru şartlarını ve nasıl alındığını içeriğimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.
2022 yılında da Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Engellilere Eğitim destekleri veriliyor. Engellilere sağlanacak olan tutarları ve detayları Resmi Gazete' de yeniden belirlendi. 2022 yılında özel eğitime ihtiyaç duyan engelli vatandaşlar için verilecek destek tutarları ve merak edilenler Engelli Eğitim Destekleri içeriğimizde yer almaktadır.
MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı tablet veriyor mu, başvuru formu ve doldurma, devlet tablet dağıtımı 2022 başvuru formu, EBA, MEB, e-Devlet tablet başvurusu, bedava internet paketi ve başvurusu nereden yapılır, tablet başvuruları devam ediyor mu, tekrar ne zaman dağıtılacak? Tüm tablet bilgilerini güncel olarak öğrenebilirsiniz.
Birçok öğrenci sağlık, askerlik ve maddiyat gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı eğitim hayatına ara vermek zorunda kalmaktadır. Maddi sıkıntı yaşayan ve bu sebepten okul kaydını dondurmak isteyenler için, fakirlik belgesi alarak okul dondurma nasıl yapılır? İşte detaylar!
Eğitim şartlarının daha kaliteli olduğu özel okullar için verilen destekler 2022 yılında da devam etmektedir. Özel okul devlet desteği teşvikleri 2022-2023 yılında ne kadar, kimler alabilir, MEB özel okul teşvik başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, Milli Eğitim Bakanlığı teşvik verilen özel okular hangileridir? Başvuru yapabilirsiniz.
Eğitimlerine devam ederken maddi destek arayan öğrenciler için 2022-2023 öğrenci burs başvuruları devam ediyor. Üniversite, Lise, Lisans, Ön lisans için KYK, VGM, MEB Yurtdışı yüksek lisans bursu başvuru tarihleri, lise öğrencilerine burs veren kurumlar nelerdir? araştırdık. Geri ödemesiz, karşılıksız, VGM bursu ve diğer kurumların başvuru şartları içeriğimizde. İnceleyerek başvuru tarihlerini...
2022-2023 yılı eğitim öğretim döneminde özel üniversite fiyatları ne kadar araştırdık.
Kreş ve Anaokul Ücretleri 2022-2023 Döneminde ne kadar oldu? Yarım gün ve tam gün kreş fiyatları dahil belediyenin ücretsiz kreşleri hakkında detaylı bilgileri içeriğimizden alabilirsiniz.
Türkiye'de hangi üniversiteler mavi diploma verir, nerelerde geçerli, hangi bölümlerden mezun olduktan sonra mavi diploma ile yurt dışında iş imkanı var? Mavi diploma ile elde edebileceğiniz avantajlar nelerdir? Mavi diploma veren üniversiteler hangileri hemen öğrenebilirsiniz.
Lgs sınavı puanına göre hiçbir lise kazanamayanlar ne yapacak? Puanı yetmeyen öğrencilerin açıkta kalanlar için MEB tarafından bildirilen yapılmasını gerekenleri sizler için araştırdık. Tercih sizin!
2022 Yılı Ekim ayı SED ödemesi yatan iller güncel listesi güncellendi.
Veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenci eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi için gerekli olan öğrenci okul no nasıl öğrenilir, e-Okul, EBA, e-Devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Okul Numarası Öğrenme yazımızdan bilgi alarak hemen öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz.
PYBS bursu nasıl alınır, şartları nelerdir? İşte bursluluk sınavına ait tüm detaylar.
Halk Eğitim merkezlerinde işaret dilinden el sanatlarına, zeka oyunlarından fotoğrafçılığa, futboldan emlak danışmanlığına pek çok alanda kurs yer almaktadır. Peki Halk Eğitimde kurs açmak için gerekli olan belgeler nelerdir, kurs açma için nereye başvurulması gerekir? İşte kurs açmayı düşünenlerin bilmesi gereken tüm detaylar Halk Eğitimi Merkezlerinde Kurs Açma Şartları 2022...
Ülkemizde genç nüfusun giderek artış göstermesi sayesinde üniversitelerden mezun olan öğrenci sayıları da artış göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, memurlar, öğretmen adayları, mühendisler, işletme mezunları, doktorlar, avukatlar ve diğer meslek gruplarına hakim olan vatandaşlarımızın iyi seviyede dil bilmeleri kariyerleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Devlet destekli İngilizce kursu, yurt dışı dil eğitimi...
En Ucuz Özel Okul Fiyatları başlıklı konumuzda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise için özel okul fiyatları araştırmamızı paylaştık.
Ortaokul diploması nasıl alınır? Kaybedilen 2008 yılı öncesi ve sonrasında alınan diplomanın tekrardan nereden ve nasıl alınacağını araştırdık.
İşte tüm üniversitelerin eğitime başlama tarihleri!
Bankalar çeşitli kampanya ve sıfır aidatla öğrencilere de kredi kartı hizmeti sunuyor. Öğrencilerin henüz düzenli geliri ve sabit bir işi olmadığı için bankalar tarafından belirlenen limitler de düşük olacaktır. Az bir limit olsa da bu öğrenciler için değerli ve yeterli olacaktır. Kredi kartı imkanının yanı sıra farklı mağazalarda yapacakları alışverişlerde...
İSMEK Hayat Boyu Öğrenme Merkezi uzaktan eğitim kurs başvuruları başladı. Kayıt aşamalarını ve detaylarını inceleyebilirsiniz.
Günümüzde sağlık sektörü çalışanlarına sürekli olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinden mezun olan öğrencilere hastanelerde ve sağlık kurumlarında iş imkanı sunulmaktadır. Hemşire yardımcılığından Anestezi Teknisyenliğine, Sağlık Bakım Teknisyenliğinden Laboratuvar Teknisyenliğine kadar birçok alanda Sağlık Meslek Lisesi mezunları görev alabilir. Peki Sağlık Meslek Lisesi mezunları ne iş yapar, hangi alanda...
Yardıma muhtaç, geçimini ve eğitim hayatını karşılamak için zorlanan öğrencilere belediyeler tarafından destek verilmektedir. Öğrencilere verilen belediye bursu 2022 yılında ne kadar olacak, başvuru şartları nedir? işte tüm detaylar.
Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) sektörlerle yaptığı iş birlikleri kapsamında, bu yılki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinde belli bölümleri seçecek öğrenciler, geri ödemesiz burslarla desteklenecek, YÖK lisans destek bursu, bu yıldan itibaren yapay zeka mühendisliği bölümünü seçeceklere de verilmeye başlanacak.
Belediyelerin ücretsiz tablet dağıtımı devam etmektedir. E-devlet ücretsiz eba tablet dağıtımı başvurusu nasıl yapılır, meb ücretsiz tablet başvuru formu hakkında merak ettiklerinizi yazımız içinde okuyabilirsiniz.
12