Eğitim

İSMEK Hayat Boyu Öğrenme Merkezi uzaktan eğitim kurs başvuruları başladı. Kayıt aşamalarını ve detaylarını inceleyebilirsiniz.
2021-2022 eğitim öğretim yılı devam ediyor. 2022 yılında en ucuz özel okul fiyatları ve kolejlerin tümünü, en pahalı ve en uygun özel okulların fiyat listesini, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Denizli ve Kocaeli gibi illerde bulunan özel okul fiyatlarını, Final Okulları, Okyanus Koleji, Uğur Okulları fiyat listesini ve yabancı lise fiyatlarını...
KYK tarafından burs ve öğrenim kredisi almak isteyen öğrenciler için tüm merak edilen soruların yanıtlarını detaylandırdık.
LGS yerleştirme sonuçları ile lise taban puanları ve kontenjanları da belli oldu. Birçok öğrencinin hayali olan Fen Lisesi taban puanlarını sizler için araştırdık. Peki sizin hayaliniz hangi Fen Lisesi? En iyi fen liseleri taban puanları, yüzdelik dilimleri içeriğimizde..
Eğitim şartlarının daha kaliteli olduğu özel okullar için verilen destekler 2022 yılında da devam etmektedir. Özel okul devlet desteği teşvikleri 2021-2022 yılında ne kadar, kimler alabilir, MEB özel okul teşvik başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, Milli Eğitim Bakanlığı teşvik verilen özel okular hangileridir? Başvuru yapabilirsiniz.
Belediyelerin ücretsiz tablet dağıtımı devam etmektedir. E-devlet ücretsiz eba tablet dağıtımı başvurusu nasıl yapılır, meb ücretsiz tablet başvuru formu hakkında merak ettiklerinizi yazımız içinde okuyabilirsiniz.
Özel ve Devlet Anaokulu ücretleri yeni eğitim öğretim yılında ne kadar olacak? Yarım gün ve tam gün kreş fiyatları dahil belediyenin ücretsiz kreşleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 4 yaş, devlet ve özel anaokulu ücretleri, MEB'e bağlı kreşler, belediyelerin ücretsiz kreşleri, yarım gün, tam gün ve 0-2 yaş arası kreş ücretleri...
Günümüzde sağlık sektörü çalışanlarına sürekli olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinden mezun olan öğrencilere hastanelerde ve sağlık kurumlarında iş imkanı sunulmaktadır. Hemşire yardımcılığından Anestezi Teknisyenliğine, Sağlık Bakım Teknisyenliğinden Laboratuvar Teknisyenliğine kadar birçok alanda Sağlık Meslek Lisesi mezunları görev alabilir. Peki Sağlık Meslek Lisesi mezunları ne iş yapar, hangi alanda...
Öğrenciler, özellikle resmi kurumların talep ettiği, ilgili kurumda eğitim aldıklarını ve öğrenci olduklarını kanıtlamak amacı ile öğrenci belgesine ihtiyaç duyarlar. Öğrenci belgesi nasıl alınır, nedir, içerisinde hangi bilgiler yer alır, e-okul öğrenci belgesi alma 2022, MEB öğrenci belgesi nasıl alınır? merak edilmektedir. Lise öğrencileri öğrenci belgesini nereden alacaklarını bilmemektedir. Lise...
Eğitimlerine devam ederken maddi destek arayan öğrenciler için 2021-2022 burs başvuruları devam ediyor. Üniversite, Lise, Lisans, Ön lisans için KYK, VGM, MEB Yurtdışı yüksek lisans bursu başvuru tarihleri, lise öğrencilerine burs veren kurumlar nelerdir? araştırdık. Geri ödemesiz, karşılıksız, VGM bursu ve diğer kurumların başvuru şartları içeriğimizde. İnceleyerek başvuru tarihlerini kaçırmayın!
Devlet ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere ve maddi durumu olmayan ailesine eğitim yardımı yapıyor. 2022 yılı eğitim-öğretim yılında okuyan öğrencilere yapılan devlet desteği ve para yardımları ile ilgili tüm desteklerin ne kadar olduğunu, başvuru şartlarını ve nasıl alındığını içeriğimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.
Yabancı dil kurs arayışı içerisinde olan ve dilini geliştirmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri 2022 Özel İngilizce kurs fiyatlarıdır. Yurt içi ve yurt dışı İngilizce kursu ücretlerini sizler için araştırdık. Hemen inceleyebilirsiniz.
Halk Eğitim merkezlerinde işaret dilinden el sanatlarına, zeka oyunlarından fotoğrafçılığa, futboldan emlak danışmanlığına pek çok alanda kurs yer almaktadır. Peki Halk Eğitimde kurs açmak için gerekli olan belgeler nelerdir, kurs açmak için nereye başvurulması gerekir? İşte kurs açmayı düşünenlerin bilmesi gereken tüm detaylar!
Yükseköğretim kurumlarının akademik takvimlerini belirlemesinin ardından üniversitelerde yüz yüze eğitimin ilk günü ne zaman başlayacak, salgın nedeni ile uygulanacak olan hibrit eğitim kapsamında hangi üniversiteler derslerini çevrim içi yapacak? İşte tüm üniversitelerin eğitime başlama tarihleri!
Hayat şartlarına bağlı olarak ilkokul ve ortaokul eğitimlerini yarıda bırakanlar, yeniden eğitimlerini alarak diploma sahibi olurlar. İlkokul mezunu olanlar, Açık Öğretim Ortaokulu ile 1,5 yılda 8. sınıfı bitirebiliyor. Ortaokul, 8. sınıfta diploma verilecek mi? nereden, nasıl alabileceğinizi açıkladık. 8. sınıf diploması sorgulama, e-devlet mezuniyet belgesi sorgulama sayfası ve detaylar içeriğimizde..
Veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenci eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi için gerekli olan öğrenci okul no nasıl öğrenilir, e-Okul, EBA, e-Devlet üzerinden nasıl sorgulanır? bilgi alarak hemen öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz.
Bankalar çeşitli kampanya ve sıfır aidatla öğrencilere de kredi kartı hizmeti sunuyor. Öğrencilerin henüz düzenli geliri ve sabit bir işi olmadığı için bankalar tarafından belirlenen limitler de düşük olacaktır. Az bir limit olsa da bu öğrenciler için değerli ve yeterli olacaktır. Kredi kartı imkanının yanı sıra farklı mağazalarda yapacakları alışverişlerde...
MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı tablet veriyor mu, başvuru formu ve doldurma, devlet tablet dağıtımı 2022 başvuru formu, EBA, MEB, e-Devlet tablet başvurusu, bedava internet paketi ve başvurusu nereden yapılır, tablet başvuruları devam ediyor mu, tekrar ne zaman dağıtılacak? Tüm tablet bilgilerini güncel olarak öğrenebilirsiniz.
Final, Uğur, Kültür Sakarya, Fatih, Fen Bilimleri güncel dershane fiyatlarını mı araştırıyorsunuz? KPSS dershane fiyatlarını, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise kurs ve etüt fiyatlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve tüm şehirlerdeki en iyi dershaneler ile bizzat iletişime geçerek, DUS, Butik ve 2. dönem dershane fiyatlarını araştırdık. İşte 2022 yeni dönem...
2021 yılında da Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Engellilere Eğitim destekleri veriliyor. Engellilere sağlanacak olan tutarları ve detayları Resmi Gazete' de yeniden belirlendi. 2021 yılında özel eğitime ihtiyaç duyan engelli vatandaşlar için verilecek destek tutarları ve merak edilenler içeriğimizde yer almaktadır.
Vakıflar Genel Müdürlüğünce Yükseköğretim Burs başvuruları 01 KASIM 2021 tarihi itibariyle başladı. Yükseköğrenim burs miktarı aylık 400,00 TL Yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim burs miktarı ise aylık 600,00 TL olarak belirlenmiştir. Yükseköğretim Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğrenim burs başvuruları kurum web sitesi vgm.gov.tr üzerinden alınır. Üniversite öğrencilerine aylık 400 TL...
Devlet memurlarına özgü bir puanlama sistemi olan derece kademe hesaplama yöntemi nasıl yapılır, e-Devlet derece kademe nasıl sorgulanır, memur kadro derecesi nasıl yükselir? detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ülkemizde genç nüfusun giderek artış göstermesi sayesinde üniversitelerden mezun olan öğrenci sayıları da artış göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, memurlar, öğretmen adayları, mühendisler, işletme mezunları, doktorlar, avukatlar ve diğer meslek gruplarına hakim olan vatandaşlarımızın iyi seviyede dil bilmeleri kariyerleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Devlet destekli İngilizce kursu, yurt dışı dil eğitimi...
Yükseköğretim Kurulu, belirlediği üniversite bölümlerini tercih eden ve bu alanda başarılı olabilecek öğrencilere burs vermektedir. Haziran ayında uygulanacak olan YKS sınavının ardından yapılacak tercih döneminde, YÖK hangi bölümlere burs verecek? merak edilmektedir. İşte tüm detaylar!
Birçok öğrenci sağlık, askerlik ve maddiyat gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı eğitim hayatına ara vermek zorunda kalmaktadır. Maddi sıkıntı yaşayan ve bu sebepten okul kaydını dondurmak isteyenler için, fakirlik belgesi alarak okul dondurma nasıl yapılır? İşte detaylar!
Öğrencilere aylık 100 TL yardım veriliyor. İlkokul, ortaokul ve Lise öğrencilerine aylık düzenli olarak 100 TL Devlet Bursu verilecek. Başvurular internet üzerinden yapılıyor.
Türkiye'de hangi üniversiteler mavi diploma verir, nerelerde geçerli, hangi bölümlerden mezun olduktan sonra mavi diploma ile yurt dışında iş imkanı var? Mavi diploma ile elde edebileceğiniz avantajlar nelerdir? Mavi diploma veren üniversiteler hangileri hemen öğrenebilirsiniz.
Yeni açılacak üniversiteler ve bölümleri hangi şehirde, tıp fakülteleri, hukuk ve spor bilimleri fakülteleri hangi üniversitelerde açılacak, yeni açılan bölümler neye göre öğrenci alacak? İşte yeni açılan üniversiteler, fakülteler ve bölümler!
Kuyumculuk, ahşap ürün imalatı, bahçecilik, kuaför, el becerileri ve sanat alanlarında beceri isteyen meslek dallarında kariyer planı kuran ve uzmanlaşmak isteyen adayların kalfalık belgesi alması gerekmektedir. Kalfalık belgesi nedir, nasıl alınır, aranan şartlar nelerdir, ne kadar sürede kalfalık belgesine sahip olunur? hemen öğrenebilirsiniz.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı öğrenci yurtlarının aylık ücretleri Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayınlandı. 2022 yılında KYK yurt ücretleri ve depozitosu ne kadar oldu, ödemeleri nasıl yapılacak? İşte oda tipine göre değişiklik gösteren yurt fiyatları ve ödeme seçenekleri!
12
error: Content is protected !!