Eğitim

2023 Yılında öğrencilere Devlet tarafından verilen tüm destekler 2022 Yılı SED ödeme tarihleri, SED ödemesi yatan iller listesi, 2022-2023 özel eğitim kurumları ve dershane fiyatları, yeni açılan üniversiteler ve en iyi lise ve üniversite bölümleri yer almaktadır. SED ödeme tarihlerini güncel olarak takip edebilirsiniz.

MEB Bedava Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı tablet, başvuru formu ve doldurma, devlet tablet dağıtımı 2023 başvuru formu, EBA, MEB, e-Devlet tablet uygulaması, ücretsiz internet paketi ve uygulaması veriyor mu, tablet başvurusu nereye yapılacak, tekrar ne zaman dağıtılacak? Tüm tablet bilgilerini güncel olarak öğrenebilirsiniz.
Veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenci eğitim bilgilerinin kontrol edilmesi için gerekli olan öğrenci okul no nasıl öğrenilir, e-Okul, EBA, e-Devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Okul Numarası Öğrenme yazımızdan bilgi alarak hemen öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz.
Eğitim şartlarının daha kaliteli olduğu özel okullar için verilen destekler 2023 yılında da devam etmektedir. Özel okul devlet desteği teşvikleri 2023 yılında ne kadar, kimler alabilir, MEB özel okul teşvik başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, Milli Eğitim Bakanlığı teşvik verilen özel okular hangileridir? Başvuru yapabilirsiniz.
2023 yılında da Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Engellilere Eğitim destekleri veriliyor. Engellilere sağlanacak olan tutarları ve detayları Resmi Gazete' de yeniden belirlendi. 2023 yılında özel eğitime ihtiyaç duyan engelli vatandaşlar için verilecek destek tutarları ve merak edilenler Engelli Eğitim Destekleri içeriğimizde yer almaktadır.
LGS taban puanları ve kontenjanları belli oldu mu? Birçok öğrencinin hayali olan Fen Lisesi taban puanlarını sizler için araştırdık. Peki sizin hayaliniz hangi Fen Lisesi? En iyi fen liseleri taban puanları, yüzdelik dilimleri içeriğimizde..
Yabancı dil kursu arayan ve dilini geliştirmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri de 2023 Özel İngilizce kurs fiyatlarıdır. Yurt içi ve yurt dışı İngilizce kurslarının fiyatlarını sizler için araştırdık.
2023 yılında SED yardımı kimlere verilir? Şartları nelerdir? 2023 Ocak ayında ödemeler ne zaman yapılacak? Ne zaman hesaba yatırılacak? Ödeme tarihlerini miktarlarını ve diğer şartları sizler için listeledik. SED Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor! Öğrencilere eğitim gördükleri gruplara göre SED ödemeleri ödemelerin hesaplara aktarıldığını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan açıkladı. Sosyal ve...
Birçok öğrenci sağlık, askerlik ve maddiyat gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı eğitim hayatına ara vermek zorunda kalmaktadır. Maddi sıkıntı yaşayan ve bu sebepten okul kaydını dondurmak isteyenler için, fakirlik belgesi alarak okul dondurma nasıl yapılır? İşte detaylar!
Halk Eğitimi merkezlerinde işaret dilinden el sanatlarına, zeka oyunlarından fotoğrafçılığa, futboldan emlak danışmanlığına kadar birçok alanda kurslar bulunmaktadır. Peki Halk Eğitimi'nde kurs açmak için gerekli belgeler nelerdir, kurs başvurusu nereye yapılır? Halk eğitim merkezlerinde farklı konularda kurs açmayı düşünenlerin bilmesi gereken tüm detaylar 2023 içeriğimizde yer alıyor.
2023 yılı eğitim öğretim döneminde özel üniversite fiyatları ne kadar araştırdık.
YKS TYT sınavından okulların taban puanlarını alan öğrenciler, iki yıllık üniversite bölümlerine tercih yapabilecek. Tercih işlemleri sırasında adaylar için 2 Yıllık Önü Açık Bölümler 2023 (Taban Puanları) listeledik.
Final, Uğur, Kültür Sakarya, Fatih, Fen Bilimleri güncel dershane fiyatlarını mı araştırıyorsunuz? KPSS dershane fiyatlarını, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise kurs ve etüt fiyatlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve tüm şehirlerdeki en iyi dershaneler ile bizzat iletişime geçerek, DUS, Butik ve dershane fiyatlarını araştırdık. İşte 2023 yeni dönem dershane fiyatları!...
Marmara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve diğer üniversiteler ne zaman açılacak? 2023 eğitim yılında üniversitelerin yüz yüze eğitime başlayacağı tarih! Hangi Üniversite Ne Zaman Açılacak? İstanbul, Ankara, Konya, Eskişehir, İzmir, Bursa, Isparta, Ağrı, Uşak ve daha pek çok ilimizde yer...
Türkiye'de hangi üniversiteler mavi diploma veriyor, nerelerde geçerli, mezun olduktan sonra yurtdışında mavi diploma ile hangi bölümlerde iş imkanı var? Mavi diploma ile elde edebileceğiniz avantajlar nelerdir? Hangi üniversitelerin mavi diploma verdiğini hemen öğrenebilirsiniz.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı öğrenci yurtlarının aylık ücretleri Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayınlandı. 2023 yılında KYK yurt fiyatları ve depozitosu ne kadar oldu, ödemeleri nasıl yapılacak? İşte oda tipine göre değişiklik gösteren yurt fiyatları ve ödeme seçenekleri!
Öğrenciler almış oldukları kredi kartlarının banka kartlarını alabilirler. Genellikle öğrencilerin burs almış oldukları kartlar üzerinden kredi kartı verilmektedir. Öğrencilerin burslarına veya aylık gelirlerine oranlı limit açılmaktadır. Öğrencilik döneminde ödemelerin rahatlıkla yapılabilmesi ve bankanın kendini güvence altına alarak ödemelerin düzenli alabilmesi için yapmış olduğu bir politikadır. İçeriğimizin devamında en iyi kredi...
Kreş ve Anaokul Ücretleri 2023 Döneminde ne kadar oldu? Yarım gün ve tam gün kreş fiyatları dahil belediyenin ücretsiz kreşleri hakkında detaylı bilgileri içeriğimizden alabilirsiniz.
Ülkemizde genç nüfusun giderek artış göstermesi sayesinde üniversitelerden mezun olan öğrenci sayıları da artış göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, memurlar, öğretmen adayları, mühendisler, işletme mezunları, doktorlar, avukatlar ve diğer meslek gruplarına hakim olan vatandaşlarımızın iyi seviyede dil bilmeleri kariyerleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Devlet destekli İngilizce kursu, yurt dışı dil eğitimi...
Kıbrıs'ta Özel Üniversite Fiyatları listesi içeriğimizde.
İSMEK Hayat Boyu Öğrenme Merkezi uzaktan eğitim kurs başvuruları başladı. Kayıt aşamalarını ve detaylarını inceleyebilirsiniz.
İlk ve orta öğretimi eksik bırakanlar yaşam koşullarına göre yeniden eğitim alarak diplomalarını alırlar. İlkokul mezunları Açık Öğretim Ortaokulu ile 8. sınıfı 1,5 yılda tamamlayabilirler. Ortaokul 8. sınıfta diploma verilecek mi? Nereden ve nasıl alabileceğinizi anlattık. 8. sınıf diploma sorgulama, e-devlet mezuniyet belgesi sorgulama sayfası ve detaylar içeriğimizde..
Yardıma muhtaç, geçimini ve eğitim hayatını karşılamak için zorlanan öğrencilere belediyeler tarafından destek verilmektedir. Öğrencilere verilen belediye bursu 2023 yılında ne kadar olacak, başvuru şartları nedir? işte tüm detaylar.
Lgs sınavı puanına göre hiçbir lise kazanamayanlar ne yapacak? Puanı yetmeyen öğrencilerin açıkta kalanlar için MEB tarafından bildirilen yapılmasını gerekenleri sizler için araştırdık. Tercih sizin!
Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) sektörlerle yaptığı iş birliği kapsamında, bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinde belirli bölümleri tercih edecek öğrencilere karşılıksız burs, YÖK lisans destek bursu ile destek verilecek. yapay zeka mühendisliği bölümünü tercih edeceklere bu yıl itibari ile verilecek.
Eğitimlerine devam ederken maddi destek arayan öğrenciler için 2023 öğrenci burs başvuruları devam ediyor. Üniversite, Lise, Lisans, Ön lisans için KYK, VGM, MEB Yurtdışı yüksek lisans bursu başvuru tarihleri, lise öğrencilerine burs veren kurumlar nelerdir? araştırdık. Geri ödemesiz, karşılıksız, VGM bursu ve diğer kurumların başvuru şartları içeriğimizde. İnceleyerek başvuru tarihlerini...
Devlet ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere ve maddi durumu olmayan ailesine eğitim yardımı yapıyor. 2023 yılı eğitim-öğretim yılında okuyan öğrencilere yapılan devlet desteği ve para yardımları ile ilgili tüm desteklerin ne kadar olduğunu, başvuru şartlarını ve nasıl alındığını içeriğimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.
Belediyelerin ücretsiz tablet dağıtımı devam etmektedir. E-devlet ücretsiz eba tablet dağıtımı başvurusu nasıl yapılır, meb ücretsiz tablet başvuru formu hakkında merak ettiklerinizi yazımız içinde okuyabilirsiniz.
Günümüzde sağlık personellerine sürekli ihtiyaç duyulmaktadır. Sağlık Meslek Lisesi bölümlerinden mezun olan öğrencilere hastanelerde ve sağlık kurumlarında iş imkanı sunulmaktadır. Sağlık Meslek Lisesi mezunları, hemşire yardımcılığından Anestezi uzmanına, Sağlık Teknikerliğinden Laboratuvar Teknikerliğine kadar birçok alanda çalışabilirler. Peki Sağlık Meslek Lisesi mezunları ne iş yapar, hangi alanda çalışabilir, iş imkanları nelerdir,...
Yeni açılacak üniversiteler ve bölümleri hangi şehirde, tıp fakülteleri, hukuk ve spor bilimleri fakülteleri hangi üniversitelerde açılacak, yeni açılan bölümler neye göre öğrenci alacak? İşte yeni açılan üniversiteler, fakülteler ve bölümler!
Ortaokul diploması nasıl alınır? Kaybedilen 2008 yılı öncesi ve sonrasında alınan diplomanın tekrardan nereden ve nasıl alınacağını araştırdık.
En Ucuz Özel Okul Fiyatları başlıklı konumuzda anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise için özel okul fiyatları araştırmamızı paylaştık.
PYBS bursu nasıl alınır, şartları nelerdir? İşte bursluluk sınavına ait tüm detaylar.
Kuyumculuk, ahşap ürün imalatı, bahçecilik, kuaför, el becerileri ve sanat alanlarında beceri isteyen meslek dallarında kariyer planı kuran ve uzmanlaşmak isteyen adayların kalfalık belgesi alması gerekmektedir. Kalfalık belgesi nedir, nasıl alınır, aranan şartlar nelerdir, ne kadar sürede kalfalık belgesine sahip olunur? hemen öğrenebilirsiniz.
KYK tarafından burs ve öğrenim kredisi almak isteyen öğrenciler için tüm merak edilen soruların yanıtlarını detaylandırdık.
Müjde! Anaokulu desteği geliyor. Tüm öğrencilerin okul öncesi eğitimine erişebilmesi için destek vermek amacı ile hayata geçirilen anasınıfı desteğinin detayları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk kez uygulanacak olan Anaokulu/Anasınıfı Desteği ile ihtiyaç sahibi hanelerdeki 1 milyon çocuğun anaokulu/anasınıfına gitmesine destek olacaklarını belirtti. Bu kapsamda Aile Bakanlığı Anaokulu...
E-Devlet Öğrenci Belgesi Gözükmüyor Nasıl Alabilirim? merak edilen konular arasındadır. Bu içeriğimizde basit yöntemler sayesinde E-Devlet Öğrenci Belgesi Gözükmediği durumlarda öğrenci belgenizi kolaylıkla alabilirsiniz.