Devletten Öğrencilere 2.852 TL Sed Yardımı 2022 yılı Ekim Ayı Ödeme Tarihleri!

2022 Yılı Ekim ayı SED ödemesi yatan iller güncel listesi güncellendi.

Devletten Öğrencilere 2.852 TL Sed Yardımı 2022 yılı Ekim Ayı Ödeme Tarihleri!

2022 yılında SED yardımı kimlere verilir? Şartları nelerdir? 2022 yılı Ekim ayında ödemeler ne zaman yapılacak? Ne zaman hesaba yatırılacak? Ödeme tarihlerini miktarlarını ve diğer şartları sizler için listeledik.

2022 yılı Ekim Ayı SED Ödemeleri Hakkında Bilgi

Bakan Derya Yanık SED ödemeleri hakkında “İhtiyaç Sahibi Ailelerimizin Çocukları İçin Eylülde 340 Milyon 499 Bin TL SED Ödemesi Yaptık” dedi. 2022 yılı Ekim ayı içerisinde de öğrencilere eğitim gördükleri gruplara göre SED ödemeleri 15 EKİM 2022 tarihinde ve bu tarihi takip eden günlerde ödemeler yapılacak.

Devletten Öğrencilere Sed Yardımı Ödeme Tarihleri

Devletten okuyan öğrencilere SED Devlet Yardımları 2022 Döneminde her ayın 8’i ila 15’i arasında öğrencilerin hesaplarına yatırılmak suretiyle yapılmaktadır. Bu yardımdan ancak Bakanlık tarafından belirlenen başvuru şartlarını taşıyanlar alabilmektedir. Öğrencilerin en geç ayın 15’inde sed ödeme hesaplarını kontrol etmeleri önerilmektedir.

Öğrencilere 2022 EKİM SED Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) her ay hesaplara 2.337 TL olmak üzere ödenmektedir.

e-Devlet üzerinden yaptığı başvurusu onay alanlar kişiler her ayın 15 ile 20’si arasında SED ödeneğini alabilir. Ödemeler başvurusu onay alan kişilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılır.

EKİM ayı SED ödemeleri yatıp yatmadığı e-devlet sorgulama sayfası üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

SED Yardımı Nedir? Kimlere Verilir? Şartları Nelerdir?

SED yardımı: Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetleri baş harflerinden oluşan, yoksul ve muhtaç ailelerin çocuklarının kendi kendilerine bakabilecek seviyeye gelene dek ailelere yapılan ekonomik desteği ve psiko-sosyal desteğini ifade etmektedir.

SED para yardımı: Devletten okuyan öğrencilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yapılmakta olup, SED yardımların her yıl belirlenen limitleri mevcuttur. Gerek maddi gerekse de psikolojik ve sosyal destek anlamına gelen SED yardımı belirli sürede ve nakit olarak yapılmaktadır.

Devletten Öğrencilere 2.852 TL Sed Yardımı 2022 yılı Ekim Ayı Ödeme Tarihleri!
Sed Yardımı

SED Yardımı Her Ay mı Yatıyor?

Süreli olarak verilen SED yardımı her ay yatırılmaktadır. Her ayın 13’ü ve 15’i arasında yatırılmaktadır. Bakanlık tarafından Ekonomik destekler süreli ve geçici olmak üzere nakdi olarak yapılmaktadır. Geçici ekonomik destekler ihtiyaç sahiplerine yılda bir, en fazla 2 defa yapılırken süreli ekonomik destek olarak verilen SED yardımı da onayda belirtilen süre boyunca her ay yapılmaktadır.

SED yardımı maddi destek olarak yılda 1 defa ya da en fazla 2 defa yapılmaktadır. Ancak süreli ekonomik destek her ay yapılmaktadır.

 1. Süreli: SED yardımı onaylandıktan sonra belirtilen süre ile her ay verilir.
 2. Geçici: Yıl boyunca 1 ya da 2 defa alınmaktadır. Yılda en fazla 2 defa verilir.

Devletin Verdiği Sosyal Ekonomik Desteğin Hedefleri Nelerdir?

Devletin verdiği sosyal ekonomik desteğin hedefleri aşağıdaki gibidir:

 • Maddi destekler
 • Rehberlik hizmetleri
 • Yardım yapan kuruluşlar arasında koordinasyon sağlanması, yardımların verimli şekilde yapılmasının sağlanması
 • Korunmaya muhtaç durumda olan çocuklara ve gençlere yönelik olduğundan bütçe imkanları ile çocuk ve gençlere öncelik verilmesi ve desteğin ulaşmasında kontrol sağlanması
 • Maddi desteğe ihtiyaç duyan çocukların en kısa sürede ekonomik desteğin sağlanması
 • Destek talebinde bulunanların engelleri olmaması durumunda meslek edindirme kurslarına ve İŞKUR’a a yönlendirilmesi
 • Sağlık problemi olan çocuklara öncelik verilmesi
 • SED ile ekonomik desteğe ihtiyaç duyan çocukların bu destekten yararlanarak ailelerin yanında kalmalarının sağlanması
 • Maddi olanaksızlıklar nedeniyle okullarından ayrılan öğrencilerin, okullarına dönmelerinin sağlanması hedeflenir.

2022 Yılı Sed Yardımı Kaç Para? Sed Ödeme Miktarları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022 yılı 2. yarısında yapılan sed ödeme miktarları aşağıda yer alan tabloda belirtilmiştir.

SED hizmetinde çocuk başına ödenen destek tutarlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Sed yardımı verilen öğrencilerSed Oranları2022 TEMMUZ- ARALIK Sosyal Ekonomik Destek Tutarı
Okul öncesi eğitimi501.584,61 TL
İlköğretim öğrencileri752.376,92 TL
Orta öğretim802.535,38 TL
Orta öğretime gitmesi gerekirken okla gitmeyen çocuklar için501.584,61 TL
Yüksek Okul SED miktarı902.852,31 TL
Kuruluş bakımından ayrılan gençler için sed miktarı401.267,69 TL
2828 Kanunun 32. maddesi gereğince yapılan evlenme yardımı miktarıKatsayı 16,6802.540,67 TL
Geçici yapılan ekonomik destek1.KAT
2.KAT
3.KAT
3.169,23 TL
6.338,46 TL
9.507,69 TL
2022 yılı SED ödeme miktarları tablosu

2022-2023 yılı Yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce SED yardımı başvuruları açıldı. Bakanlık bu yıl da başvuru yapan binlerce öğrenciye maddi ve sosyal destek sağlayacak. İhtiyaç sahibi olan yardıma muhtaç ailelerin çocukları için verilecek olan sosyal ve ekonomik destek sayesinde binlerce çocuk okullarından kopmadan hayatına devam edebilecek.

E-devlet Sed Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

SED yardımı başvurusu nasıl yapıldığını araştıranlar hemen geçerli e-devlet şifresi TCKN ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilir. Sed yardımına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının e-devlet ”Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu” sayfası üzerinden başvuru yapılmaktadır.

e-Devlet üzerinden SED başvurusu yapmak için buraya tıklayınız!

E-devlet üzerinden Sosyal Ekonomik Destek başvuru yapmak için e-Devlet üzerinden TC. kimlik numarasını ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterlidir. Yeni başvuru menüsünden giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki bilgilendirme yazısı onaylanarak diğer sayfaya geçilecektir.

Bundan sonraki aşamada veri sorgulama ve araştırma izin bilgisi yazısı çıkacaktır. ”Hakkımda başvurum ile ilgili konularda araştırma yapılmasına izin veriyorum.” onaylandıktan sonra:

 • Bilgilendirme Metni
 • Kişisel Veriler Hakkında
 • Kimlik ve İletişim Bilgileri
 • Başvuruya Esas Bilgiler
 • Hanede Bulunan Çocuklar tüm bilgiler doğruluğundan emin olduktan sonra,
 • Ön İzleme
 • İşlem Sonucu görüntülenerek başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Başvuru yapıldığında Müdürlükte görevli bulunan psikoloji uzmanlarınca kişi ile bir görüşme yapılmaktadır. Eğer görüşme neticesinde kişinin SED yardımı alması uygun görülürse başvuran öğrenciye bir dosya açılmaktadır.

Başvuran kişi hakkında sosyal ve ekonomik açıdan bir araştırma yapılmaktadır. Bu araştırma neticesinde eğer çocukların desteklenmesi uygun görülürse gerekli işlemler başlatılmaktadır. Uygun görülmediği durumlarda ise “SED hizmet kapsamında olmadığınız değerlendirildi” olarak kendilerine mail ya da yazılı olarak bilgi verilmektedir.

Okuyan Öğrencilere SED Yardımı için Gerekli Evraklar Nelerdir?

2022 yılında sed başvurusu esnasında aşağıda yer alan evraklar talep edilmektedir:

 • Başvuru sahibinin Kimlik belgesi
 • Öğrenci belgesi
 • Talep edilirse sağlık raporu
 • İşkur İş ve Meslek Kurslarına başvurduğunu gösteren evraklar

SED Yardımından Kimler Yararlanabilir?

 1. Sosyal Hizmet kuruluşunda bulunan ve maddi destek verildiğinde ailesinin yanına dönebilecek olan çocuklar
 2. SED’den yararlanmadığı taktirde korunmaya muhtaç olacak olan çocuklardan haklarında bakım tedbiri olmasa da destek aldığı taktirde ailesinin yanında kalabilecek olan çocuklar
 3. Bakım tedbir kararı verilmesine rağmen yaşı dolduğundan aile yanından veya sosyal hizmet kuruluşundan ayrılan
 4. İş ve meslek kurslarına devam eden ancak henüz bir iş sahibi olamayan, destek verilmemesi durumunda muhtaç duruma gelebilecek olanlar
 5. Hayati tehlikesi bulunan bir ameliyat geçirecek olan veya olağan üstü bir durum nedeniyle kendisinin veya bakmakla yükümlü olduğu ailesinin bakımını karşılayamayacak olan veya vefat eden ailelerin çocuklarına sed desteği verilmektedir.

SED Sorgulama Nasıl Yapılır? E-Devlet’te gözükmeme Problemi Nedir?

Okuyan Öğrencilere 2022 Yılı SED Devlet Yardımları sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Ödemeler yapıldığında aşağıda yer alan linke tıklayarak ödemenin yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer SED yardımınız e-devlet üzerinde gözükmüyor ise ve hesabınıza ödeme yapılmamış ise konu hakkında detaylı bilgiyi yardımın yapıldığı Sosyal Hizmet Müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

SED ödemelerini e-Devlet sisteminden sorgulamak için bu linki ziyaret ediniz!

Sorgulama da kayıt bulunamadı çıkıyorsa hak sahibiyseniz açılan sayfadan bunu görebilir hak sahibi değilseniz ”kayıt bulunamadı” mesajını görebilirsiniz.

Sed Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi Ne Demektir?

Başvuru sahipleri başvuru ekranında ”SED hizmet kapsamında olmadığınız değerlendirildi” mesajı tarafınıza kuruluşça SED ödemesi yapılmamasına karar verildiği anlamına gelmektedir. Bu kapsamda hizmet kapsamında olmadığı değerlendirilen öğrenciler yeniden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ayrıntılı bilgi için başvuru yapabilirler.

Sed Yardımı Kaç Ay Verilir?

Bu destek bir maaş değildir. Çocukların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla verilmektedir ve geçicidir. Başvuru sahiplerinin ekonomik durumlarının iyileşmesi, kendi kendilerine bakar hale gelmeleri, iş sahibi olmaları için çaba göstermeleri esastır. Hizmet alan çocuklar en geç 6 ay süreler ile izlenmektedir.

SED yardımı süreli ekonomik destek kapsamında ise onayda belirtilen süre boyunca her ay verilir. Ayrıca öğrencilere yapılan SED yardımı haczedilemez. Yönetmelik metninin aslını yönetmelik linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

SED Yardımı Alanlar Yorumları Neler?

Aile Bakanlığı tarafından yapılan SED yardımı ödeme tarihleri her ayın 8-15 tarihleri arasındadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bu bakanlıklara bağlı birimler tarafından Türkiye’nin dört bir tarafından binlerce gencimize maddi destek sağlanmaktadır.

Bunun haricinde eğitim gönüllüleri dernekleri, özel vakıf ve kuruluşlar, ismi duyulan iş adamları, holding sahipleri, futbolcular maddi açıdan zengin sayılan bir çok vatandaşımız tarafından eğitim için büyük ölçüde maddi yardım yapılmaktadır.

İllerimizde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanlıkları, İlçe Belediyeleri, Halk Eğitim Müdürlükleri de okuyan öğrencilerimiz için Kamunun sağladığı ve ellerinden gelen tüm olanakları ile seferber olmaktadırlar. Bu kurumlara başvuruda bulunarak yardım alabilirsiniz .

Öğrencilere Maddi Yardım isimli yazımızda Sed haricinde diğer kuruluşların yardımlarını da inceleyebilirsiniz.

SED Yardımı Yatan İller 2022 Yılı Ekim Ayı

Sed yardımı yattımı sorgulaması yapan öğrencilerimiz için SED yardımı yatan iller 2022 listesini hazırladık. Sed ödenen iller listesini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Sed ödemesi yapılan iller listesi şunlardır:

AdanaEdirneKütahyaUşak
AdıyamanElazığMalatyaVan
AfyonkarahisarErzincanManisaYozgat
AğrıErzurumKahramanmaraşZonguldak
AmasyaEskişehirMardinAksaray
AnkaraGaziantepMuğlaBayburt
AntalyaGiresunMuşKaraman
ArtvinGümüşhaneNevşehirKırıkkale
AydınHakkariNiğdeBatman
BalıkesirHatayOrduŞırnak
BilecikIspartaRizeBartın
BingölMersinSakaryaArdahan
BitlisİstanbulSamsunIğdır
BoluİzmirSiirtYalova
BurdurKarsSinopKarabük
BursaKastamonuSivasKilis
ÇanakkaleKayseriTekirdağOsmaniye
ÇankırıKırklareliTokatDüzce
ÇorumKocaeliTunceli
DiyarbakırKonyaŞanlıurfa
Sed ödemesi yapılan iller

Bu illerde ikamet eden ve Sosyal Yardımlaşma Vakıflarına başvuran öğrencilere SED ödemeleri 2022 yılı Ekim ayı itibariyle yapılmaktadır.

SED Yardımı Neden Kesilir?

Maddi imkanları elverişli olmayan ve ekonomik anlamda durumu kötü olan ailelere verilen bu yardımdan yararlanacak olan çocuğun ailesinin gelir düzeyi, sigortalılık durumu gibi şartlara bakılarak verildiğinde şartların değişmesi durumunda kesilir. Örneğin: gelir düzeyinde herhangi bir şekilde düzeldiği saptanırsa Sed yardımı artık yapılmayacak yani kesilecektir.

SED Yardımı Alanlara Ödemeler Ne Şekilde Yapılır?

SED yardımı alanlara ödemeler iki şekilde yapılmaktadır. Süreli ve geçici olarak iki şekilde verilen bu yardım şartlarını sağlayan ihtiyaç sahiplerine bu şartların oluşması sonucu verilir.
Süreli yardımlar: Yardım onaylandıktan sonra belirlenen süre içerisinde her ay alınmaktadır.
Geçici yardımlar: Bu durumda yılda 1 ya da en fazla 2 defa alınabilir.

Öğrencilere maddi yardımı, burs ödemeleri, SED yardımı ve benzeri konular için YORUMLAR bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Gmz Gmz dedi ki:

  1. Sinifa baslayan okul oncesi sed alan ogrencilerde okuyan ogrenci sewiyesinde sed alcakmi ekim ayinda ki eylulde faydalanmadik

 2. Avatar of Eren Eren dedi ki:

  Sed yardımi eylül 2022 ödemesini alan oldumu ankaradan

 3. Avatar of Yeliz Yeliz dedi ki:

  Merhaba dün kabul edildi yazısı vardı ama ödeme bilgisi gözükmüyor yatmısmıdır nerden alabilirim

 4. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Eskişehir ne zaman yatacak okullar açıldı ihtiyaçlar var alınacak

 5. Avatar of Yeliz Yeliz dedi ki:

  Durumun yok çocuğumu okutmaya

 6. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Ağrıya neden yatmadı..

 7. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar İstanbul sed yardımı dün yattı ama kendi açtıkları hesaba yatiriyolar bankaya gidip sorgulayin çünkü mobil hesaplarda gözükmüyor

  1. Avatar of serpil serpil dedi ki:

   bende de gorunmuyo atm ye gitsem gorunurmu acaba cunku kendi actiklari hesappta ekranina dusuyo mobilim

 8. Avatar of Nihal Nihal dedi ki:

  Sed yardımı ne kadar oldu her çocuk için aynımı

 9. Avatar of Reyhan Reyhan dedi ki:

  Isparta benim 7.13 de yatti

  1. Avatar of Narin Narin dedi ki:

   Eşinizden ayrimisiniz ben başvuru yapıyorum red geliyor hep lütfen ihtiyacım var napmam lazım bilgi verir misiniz

 10. Avatar of Adem Adem dedi ki:

  Kahramanmaraş yattı saat 07:34 de

 11. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Muğla sabah 7 de yatmış

 12. Avatar of Ali özlokma Ali özlokma dedi ki:

  Aydın bölgesinde agustos sed parası hesaplara yattı ben sabah 7 de aldım e devlette hsla görünmüyor ama hesaba geçmiş iyi günler dilerim

  1. Avatar of Esra eroglu Esra eroglu dedi ki:

   Nereye yattı peki

 13. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  İsparta sed hala yatmadı

 14. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Ayın 16 sı.saat 04,12,sed yardımı hâlâ yatmadı.ziraat bankasının günlük kâr faizininmi mağduruyuz.yoksa bakanlığın sed yardımlarını millete sadaka olarak görmesindenmi bilmiyorum.sed yardımı yatırılmadı.

 15. Avatar of Glc Glc dedi ki:

  Arkadaslar agustos ayi sed ödemesi alan varmi ilk defa 15 de yatmadi

 16. Avatar of Cihangir Cihangir dedi ki:

  Bugün alan oldu mu

 17. Avatar of Züleyha Züleyha dedi ki:

  Antalya sed yardımı yattımı

  1. Avatar of Gls Gls dedi ki:

   Türkiye geneli hiç biryer yatmadı daha Allah hepimize yardım etsin ins uzamaz

   1. Avatar of Şadiye ALTUNTOP Şadiye ALTUNTOP dedi ki:

    Adanada yatan varmı

   2. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

    İstanbul buğunde yatmadı

 18. Avatar of Ilknur Ilknur dedi ki:

  Ağustos-22 yatmadı istsnbul

 19. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Ben 6.30.yaptim hala süreç devam ediyor diyor sorgulamada evrak getirilmedi tc adına basvuru bulunamadi diyor ama süreç devam ediyor bilgisi olan yardımcı olursanız sevinirim bana bir bilgi verin

 20. Avatar of Havva Havva dedi ki:

  Ağustos ayının yardımını alan varmı yada bu ay yatacak mı bilgisi olan varmı

 21. Avatar of Fadime Fadime dedi ki:

  İzmir sed ödemeleri yattı mı acaba f

 22. Avatar of Cansu Cansu dedi ki:

  Bankaya tekrar gittim ama sed param yatmamis istanbulda yatmayan varmi herhangi bir kesilmede soz konusu degil kurumu ariyorum acmiyolar

 23. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Sed yardımı arefeden bi gün önce yattı başka hesap açılmış sanırım devlet tarafından bi gidip bankaya sorun yada sosyal hizmetleri arayın

 24. Avatar of Ali özlokma Ali özlokma dedi ki:

  Aydın bölgesinde sed yardımı alan varmı acaba ben hala alamadım ay 16 oldu hesapta para yok

  1. Avatar of Seda Seda dedi ki:

   Seda yardımı arefeden bi gün önce yattı başka hesap açılmış sanırım devlet tarafından bi gidip bankaya sorun yada sosyal hizmetleri arayın

 25. Avatar of Gamzerol Gamzerol dedi ki:

  Sen yardımı eksik yatan varmı qcaba

 26. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Sed yardım yatan varmı istanbul

  1. Avatar of Seda Seda dedi ki:

   Bugün yattı İstanbul çektim bankadan

 27. Avatar of Pakize Pakize dedi ki:

  Nerden öğrendiniz bunu banada 8 de dediler

 28. Avatar of Eylül Eylül dedi ki:

  7 temmuza kdr yatıcakmış

 29. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Temmuz ayı zamlı mi yatacak ti alan varmi

 30. Avatar of İsmail İsmail dedi ki:

  Bursa yatan varmı arkadaslar

 31. Avatar of Reyhan Reyhan dedi ki:

  Kırşehir de yatmadı henüz 😔

 32. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

  Sed Yatan il varmı arkadaslar

  1. Avatar of Seda Seda dedi ki:

   Seda yardımı yatan varmı İstanbul

 33. Avatar of Selda Selda dedi ki:

  15 ile 17 sindeymis

  1. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

   İstanbul damı

   1. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

    15 .17 arasimi. Yatcakmis

 34. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

  Samsun sed yatan varmı

 35. Avatar of Sevcan Sevcan dedi ki:

  Benim sed odemesi henüz yatmadi

  1. Avatar of Kerem Kerem dedi ki:

   Nasıl katılıyoruz

 36. Avatar of Duygu Duygu dedi ki:

  İstanbul yattan varmı ?

 37. Avatar of Seher Albayrak Seher Albayrak dedi ki:

  Istanbul ne zaman yatacak bilgisi olan var mı acaba

  1. Avatar of Selda Selda dedi ki:

   15 ile 17 sindeymis

 38. Avatar of Gixem Gixem dedi ki:

  Hala antalya hesaplara gecmedi 13 gibi hesaba gecer denildi banka tarafindan

 39. Avatar of Aygül Aygül dedi ki:

  Ben van da oturuyorum hesabında birşey yok vanda ödemesini alan var mi

 40. Avatar of Elif top Elif top dedi ki:

  Bana yatmadı nede

 41. Avatar of Deli Deli dedi ki:

  Hesapt yok ama

 42. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

  Bakanımız Derya Yanık: “SED’den yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesaplarına haziranda toplam 238 milyon TL yatırdık” açıklamasında bulundu. Bugün 09/06/2022 tarihinde yani bugün hesaplara yatmış olur.

 43. Avatar of Abdüllatif Dilmen Abdüllatif Dilmen dedi ki:

  Merhaba bu Mayıs ayı ile Nisan ayı ikisi bir arada mi ödendi Mardin

 44. Avatar of Yıldız Yıldız dedi ki:

  Ben açık öğretimden okuyorum ama hiç bana yardım falan gelmedi

 45. Avatar of Atra Atra dedi ki:

  Aynı durumdayım bende bilgi almak istiyorum

 46. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Mrb arkadaşlar benmde iki çocuğum var birisi okul öncesi digeri ilkokulda okuyor okul öncesine yatmis gözüküyor fakat okuyan çocuğuma yatmis mi gözükmüyor bilgisi olan bilgilendirebilir mi ..

  1. Avatar of Atra Atra dedi ki:

   Aynı durumdayım bende bilgi almak istiyorum

  2. Avatar of Saniye Gonca Saniye Gonca dedi ki:

   Merhaba ben 5 yıldır yardım alıyorum iki çocuktan Birine çıkıyor

  3. Avatar of Narin Narin dedi ki:

   Nasıl aliyor sunuz yardımı eşiniz den ayrimisiniz ben başvuru yapiyon gelirim yok 2 cocuk var ama hep red geliyo

 47. Avatar of Tugce Tugce dedi ki:

  Nisan 2022 aydın sed yardimi yatan varmı biliyor musunuz bizim hala bir şey gozukmuyor

 48. Avatar of Ali taş Ali taş dedi ki:

  Ses yardimi

 49. Avatar of belma belma dedi ki:

  halime hanim bnde sed basvurusu yaptim degerlendirmrye alindi yaziyor 2 ay olcak hala sonuclanmadi sizden evrak istediler mi sed parasini almaya basladinizmi onaylandimi cvp veririseniz sevinirim

 50. Avatar of Havle arcas Havle arcas dedi ki:

  Benim adim havle 4 cocuk annesiyim esimden ayrildim mahkemede sidetli gecimsizlik ten cocuklari hakim ona verdi ama o almadi bana atti cocuklari ben bakiyom oglum asker memet ibrahim 7 siniftan terk calismiyor muhammed enes 7 sinifa gidiyor yakub 1 sinifa gidiyor zor durumdayimev sahibi evi satti bana hazirana kadar muhlet verdi AIiah rizasi icin yardim edin hergunum goz yasi ile geciyor

  1. Avatar of Sefo Sefo dedi ki:

   Bulundugunuz ilin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü veya kaymakamlik sosyal yardimlasma alaninina başvuru. Yapın kira sözleşmeniz öğrenci çocuklarınız için öğrenci belgelerini yanınızda bulundurunuz gerekli belgeleri temin edebilirsiniz

 51. Avatar of Hakan öngör Hakan öngör dedi ki:

  Hakan sayın bakanlığımız iki okuyan çocuklarım için maddi yardım bekliyoruz lütfen yardım edin zor durumdayız kiradayım hallah rızası için yardım edin

 52. Avatar of Gülşah Gülşah dedi ki:

  Ben dört çocuk annesiyim kiracıyım üç çocuğum okuyordu elektrik faturam Su faturamı ödeyemedim her biri üç tane birikmiş çocuklarımı okutamıyorum Maddi durumum yok bende kronik hastası var bir de Anjiyo olacağım ekonomik yüzünden Anjiyo olamıyorum çalışamıyorum Allah rızası için Benim için değil çocuklarıma yardım ediyorum bu hayırlı günde el atın teşekkür ederim Allah razı olsun

  1. Avatar of Gülşah Gülşah dedi ki:

   3 ay sonra kiram geliyor Allah rızası için yardım edin çok mağdur durumdayım

 53. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Slm sed mart ayı ödemeleri yattımı

 54. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Planlanan son ödeme tarihi diye bir şey yazıyor bende ben bir kereliğine aldım sed yardımını acaba Bi kere xdaha yatar mı

  1. Avatar of Zilan kılıç Zilan kılıç dedi ki:

   İlk defa Alaçam 2 aydır başvuru yaptım ziraate para yatirilmamis ama e devlet sosyal ekonomik para sorgulamada kızıma okul öncesi 1.118 yatmış zirraaat yok acaba cezaevi parası bumu yoksa bu başka bişey içinmi lütfen biri beni bilgilendirsin acaba cezaevi parası bumu ziraatte yatmamış e devlette okul öncesi yazıyor

  2. Avatar of Saniye Gonca Saniye Gonca dedi ki:

   Tarih varsa yatar

 55. Avatar of Dilan Dilan dedi ki:

  Mart ödemeleri yattımı

 56. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Ben e devletten başvuru yaptım değerlendirmeye alındı yazıyor ama bana bir mesaj geldi müracaatını Z kabul edildi yaziyo ama bende IBAN numarası istenmedi bişey istenmedi lütfen yardımcı olur musunuz bana

  1. Avatar of belma belma dedi ki:

   halime hanim bnde sed basvurusu yaptim degerlendirmrye alindi yaziyor 2 ay olcak hala sonuclanmadi sizden evrak istediler mi sed parasini almaya basladinizmi onaylandimi cvp veririseniz sevinirim

   1. Avatar of Gülay Gülay dedi ki:

    Slm ben evrak götürdüm ama yatar mı mı gelip bakıyorlar mi

 57. Avatar of Burcu Burcu dedi ki:

  Mart odemeleri yapıldmi

  1. Avatar of Dilan Dilan dedi ki:

   Haber varmı

 58. Avatar of Onur Onur dedi ki:

  İzmir’de yatan varmı

 59. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Sed yardımı gözüken varmı istanbul

 60. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  Zıraat hesabıma yatan paranın 277 ₺ si banka bloke koymuş. Böyle bişey başına gelen var mı?

  1. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

   Devlete borcunuz var ise E haciz konmuş olabilir.Normalde bu paraya haciz konulamaz.Git banka ile görüş,anla durumu.

 61. Avatar of Rukiye Rukiye dedi ki:

  Benimde yatmadı halen her ay 19da alıyordum bu ay yatmadı

 62. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  İstanbul yattı

 63. Avatar of Işıl Işıl dedi ki:

  Gaziantep yatan varmı kesildimi acaba

 64. Avatar of Işıl Işıl dedi ki:

  Gaziantep yatan varmı kesildim acaba

 65. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  Geç yatacakmış banka İle alakalı. Resmen 1,5 ayda bi alır gibi olduk. Ay sonuna doğru yatıcak kesin. Yazık değil mi madur olduk

 66. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  İstanbuldan sed Yardımı yatan varmı arkadaşlar

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Planlanan son ödeme tarihi diye bir şey yazıyor bende ben bir kereliğine aldım sed yardımını acaba Bi kere xdaha yatar mı

 67. Avatar of Yağmur Yağmur dedi ki:

  İzmir sosyal hizmetleri aradım 25 ine kadar ödemeler devam edecek dendi İzmir de olanların bilgisine.

 68. Avatar of Melis Melis dedi ki:

  Samsun yatan varmi

  1. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

   Samsun bir iki güne yatcakmis melis hanim sosyal hizmetleri aradim öyle dediler

 69. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

  Mersinden sed yatan varmı bir ses verin

 70. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

  Mersinden sed yatan varmı

 71. Avatar of Eda Eda dedi ki:

  Adana yatınca yazarmısınız

 72. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

  İzmir sed yardımı yatan var mi

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Bizimde yatmadı üstelik geçen ayda yatma di bu ay ikisinide alırsınız denildi ama alamadik hale

  2. Avatar of Metehan Metehan dedi ki:

   Malesef bekliyoruz halen

  3. Avatar of Murat Murat dedi ki:

   bende izmirden ama daha alan olmadi

 73. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Ankara yatmış arkadaşlar,

 74. Avatar of yusuf yusuf dedi ki:

  Izmir sonunda yatti .15 dakika once aldm.1611 tl.

  1. Avatar of Esma Esma dedi ki:

   İzmirin neresi acaba bende bişey yok daha Yusuf bey

  2. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

   Bende de bişey yok neresindesiniz

   1. Avatar of Hafize Hafize dedi ki:

    Evim kira 5 çocuğum var maddi yardım istiyoruz çocuk larım okutamıyorum set yardım istiyoruz

  3. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

   Yusuf bey neresindesiniz İzmir biz almadik

  4. Avatar of Metehan Metehan dedi ki:

   Gerek var mı insanları umutlandırmaya ?

  5. Avatar of Berf Berf dedi ki:

   Sartları nelerlerdır esım asgari ucret le calısıyor verırıler mı

 75. Avatar of Emrah Emrah dedi ki:

  Set yardımı yatırıldımı bilgisi olan var mı acaba

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Aciklama yapildi 15 ocaga kadar odemeler hesaplara yatacaktir diye

 76. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Ocak ayı sed ödemesi e devlette görünmüyor Elazığ görünen var mı acaba yorum yapın yada ödemesi hesaba yatan var mi

 77. Avatar of Nefes Nefes dedi ki:

  Arkadaşlar ocak ayı sed yardimi e devlette düşen varmi acaba

 78. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  Zamlar belli oldu mu. Ocakta mı şubatta mı yatacak zamlı. Bilen var mı

  1. Avatar of Sed Sed dedi ki:

   Ocakta yatacacak

 79. Avatar of Berat Berat dedi ki:

  Şef yardımı gözüken var mi

 80. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Sed yardımı gözüken varmı bu iki aydır niye böyle gecikiyolar çocuklara destek amaçlı yatırıyorlar ama ihtiyaçlarını karsiliyamiyoruzki

  1. Avatar of Melis Melis dedi ki:

   Maalesef gözükmüyor

 81. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

  Şef yatan var mi bugün 15 Aralık hala birşey gözükmüyor

 82. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Ne e devlette var ne de banka da.Ankara da yatan var mı arkadaşlar.Elli kere girip bakıyoruz.Stres stres.Yıllardır aylardır düzenli ödenen ödenek iki aydır saçma sapan bir hal aldı.Evler de tüm dengeleri alt üst etti.Lütfen birileri cevap versin kafayı yeyeceğim.Psikolojim bitti,herseyim altüst oldu.

  1. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

   Vallahi aynı durumdayız ne eksik ne fazla kiralar mi okuyan çocuklar mi ne dersen var

   1. Avatar of Aleyna Aleyna dedi ki:

    Ankara kayıt yok hala rabbım herkesın yar ve yardımcısı olsun

   2. Avatar of Aleyna Aleyna dedi ki:

    Arkadaşlar ankara dan alan olduysa yazarmisiniz lütfen sistemde sıkıntımı var herkesde aynı sorun

  2. Avatar of Ceylin Ceylin dedi ki:

   İnsanlar heryerden yazıyor. 15 ile 25 arası yatıyor diye. Sen 13 ünde gelmiş yakınıyon. Ayrıca banka ödemelerinde de aksaklık çıkıyor. Kesilmesi gibi bir durum yoksa az da sabırlı olmayı öğrenin bence. 15 inde il il yatmaya başlıyor. Ankara Adana yatmış mesela….

 83. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Aralık 10 oldu e devlette görünmüyor .Var mı gören Ankara da Selamlar .

  1. Avatar of Berat Berat dedi ki:

   İzmir’den sed yatan yada görünen var mi

 84. Avatar of Sehriban Sehriban dedi ki:

  Arkadaşlar e devlete sed gözüken var mi

  1. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

   Gözükmüyor e devlette

   1. Avatar of Funda Funda dedi ki:

    Arkadaşlar artık e devlette gozukmicekmis aradım 2gun önce öyle söylediler başka biyerden bakilcakmis ama onu söylemediler onun için için gozukmuyo

 85. Avatar of Berat Berat dedi ki:

  Sed İzmir gözüken var mi

 86. Avatar of Sngl Sngl dedi ki:

  Benim eşim cezaevindeydi sed ödemesi alıyordum ama eşim şuan iki aylik pandemi iznine çıktı acaba kesilir mi aylık iki ay sonra tekrar gidecek

 87. Avatar of Sevinc Sevinc dedi ki:

  Sed odemesi gorunen warmi istanbul

  1. Avatar of Kaplan Kaplan dedi ki:

   Kayıt yok diyor hala Gaziantep teyim

 88. Avatar of Önder Önder dedi ki:

  Ekim ayı hala görünmüyor. Ne yapacam şimdi. Gelirse yazın

 89. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  Ses başvuru yaptım eve geldiler inceleme yaptılar ortalama 2ay falan oldu halen e devlette inceleme ye alındı diye yazı duruyor bugün kuruma gittim benim dosyayı ve eve gelen mememur izine ayrılmış oradaki başka bi memur ilgilendi sizin adınıza herhangi bi başvuru veya dosya yok dedi bende durumu açıkladım eşimin adına baktılar onun adında kayıt ve dosya yok dediler yardımcı olursanız sevinirim iptalmi olmuş tekrar baş vurayimmi bilgi verirseniz

 90. Avatar of Sevinc Sevinc dedi ki:

  Sed yardimi e devlette gorunmuyor istanbul gorunen warmi

  1. Avatar of damla damla dedi ki:

   Valla bugünde görünmüyor istanbul bende görünen varmı İstanbul

 91. Avatar of aysegul aysegul dedi ki:

  Sed ödemesi görünen varmı istbul

 92. Avatar of Aygün Aygün dedi ki:

  Ekim ayı görünen varmı arkadaşlar

 93. Avatar of Umut Umut dedi ki:

  Ekim ayı sed yardımı e devlet de gözükmüyor gören var mı

  1. Avatar of Yildiz Yildiz dedi ki:

   Yok valla kayıt bulunamadı diyor

 94. Avatar of Zeynep üçdağ Zeynep üçdağ dedi ki:

  Benim dört tane öğrencim var onlar okutmak ta çok zorlanıyorum hiçbir gelir kaynağım yok sizden sed yardımı istiyorum çocukların ihtiyaçlarını karşılıyamıyorum lütfen bana yardımcı olmanızı rica ediyorum

 95. Avatar of Sevilay Sevilay dedi ki:

  Selam ev hanimiyim evimiz kira esim sigortasiz iste calisiyor iki cocugum var ikiside örenci gecim sikintisi yasiyoruz cocuklarimin okul ihtiyaclarini karsilayamiyorum gecinemiyoruz nolur yardim edin

 96. Avatar of Tahsinsapan Tahsinsapan dedi ki:

  Selam alyküm EVİM KİRA İKİZ KIZIM var ortaokula başladılar kendim karton topluyorum ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN NOLURSUN ÇIKMAZLARDAYIM MADDİ DURUMUM ÇOK BOZUK ALLAH İÇİN YARDIM EDİN İZMİR YEŞİLYURT OTURUYORUM

 97. Avatar of Nurten acur Nurten acur dedi ki:

  Benim 3 tane raporlu cocuklarim var evim kirada oturuyorum çok ihtiyacım var

 98. Avatar of İlker İlker dedi ki:

  Eylül ayı sed ödemesi yatan varmı ? Kayıt bulunamadı yazıyor

 99. Avatar of Nurcan Nurcan dedi ki:

  Merhaba ben Nurcan dönder sed yarmı için başvuru yapmak istiyorum eşim. Çalışmıyor 6 çocuğum var en büyüğü liseye geçti ama okula gönderemedim durumum olmadığından dolayı onun bir küçüğü de orta okula geçti orta 7 8 yaşındaki kızımda ilkokul 3’e geçti çok zor durumdayım lütfen yardım edin

 100. Avatar of Ferhan Ferhan dedi ki:

  Merhaba ben Ferhan tuncay 3 öğrencim var kiracıyım durumum yok nasıl yardım alabilirm

 101. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Kader ben sed parası alamıyorum calışıyordum ama çıkardılar işten cocugum un ihtiyaçlarını karsılayamıyorum devletimden yardım beklıyorum evım kıra Allah için yardım edin kiramı elektrimi suyumu ödüyemedim 😢😢😢😢😢😢

 102. Avatar of Hilal Hilal dedi ki:

  Merhaba, bir sorum var şimdi ben ilk kez başvurdum sed için e devlete baktığımda 1. Çocuğum için 3416 lira 2. Çocuğum için ise 1366 yatacak olarak görünüyor. Bu tek seferlik mi?

  1. Avatar of belma belma dedi ki:

   hilal hanim sizden sed yardimi icin evrak istediler mi bnde basvuru yaptim degerlendirmeye alindi yaziyor tek seferlik yatinca nereden cektiniz paranizi cvp verirseniz sevinirim

 103. Avatar of Melis Melis dedi ki:

  Görünüyor

 104. Avatar of Aygün Aygün dedi ki:

  Agustos ayı sed yardımı görünen varmı acaba

 105. Avatar of Kardelen Kardelen dedi ki:

  Ağustos ayı sed yardımı e devlette düşen varmi acaba

 106. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  Balikesir 15 oldu hesapta yok yatan varmi

 107. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Iz mirde set odemesi alan varmi 15 oldu yok

  1. Avatar of Baran Baran dedi ki:

   Arkadaslar sed ödemesi halen yatmadı bılgısı olan varmı?

 108. Avatar of Ceylin Ceylin dedi ki:

  E devlette 8 temmuzda ödendi yazıyor. Ama halen hesap da görünmüyor

  1. Avatar of alkan alkan dedi ki:

   Benimkide edevlete var ama hesapta yok sizdedemi hala yok

 109. Avatar of rukiye rukiye dedi ki:

  samsun sed hala yatmadi neden

 110. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Izmirden set parasi yatan oldu mu hesaba

 111. Avatar of Aydan Aydan dedi ki:

  Sed Yardımları Yattı arkadaşlar, e devlette görünüyor.

  1. Avatar of Ceylin Ceylin dedi ki:

   E devlet de yattı gözüküyor ama hesapta halen yok

   1. Avatar of Suzan Küçükalp Suzan Küçükalp dedi ki:

    Banada kayıt bulunamadı yazıyor illa suriyeli olmak mı gerekiyor yardım almak için yazıklar olsun

 112. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Bu ay zamlı alinacak merak etmeyin gözükur bir kac güne

 113. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Nezaman yaticak acaba hala kayit bulunamadi diyor ya

  1. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

   Bu ay zamlı alinacak merak etmeyin gözükur bir kac güne

 114. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Aldığım yardımla kiramı ödüyordum bu ay giriyorum devamlı kayıt bulunamadı diyor kara kara düşünüyorum ne yapacağımı mahallemde suriyeliler var senelerdir ayda üç dört bin yardım alıyorlar her yerden sağlık desen bedava Bir kızımla yaşam mücadelesi veriyorum bu yardımla kiramızı ödüyorduk karnımızı zor doyuruyoruz kirayı nerden bulalım iki kere eve teftişe geldiler durumumuzu anlattık daha 3 ay önce gelmişlerdi şimdi ne olduda kestiler anlamadım

  1. Avatar of Şengül Şengül dedi ki:

   Baktınızda cıkmıs olarak mı gozukmelde yoksa halen kayıt bulunamadımı olarak mı gozukmekde

   1. Avatar of Reyhan Reyhan dedi ki:

    Henüz benimde gözükmedi 🙁

  2. Avatar of Nil Nil dedi ki:

   Biz insan değiliz ki konu biz olunca sineğin bi tarafından bisey çıkarıyorlar Türk olmak ayrıcalık iste yaşamamak icin hele kadınsan bu ülkede muhtaçsın lanet olsun

  3. Avatar of Şevval Şevval dedi ki:

   Sed yardımı yattimi edevlettwn gözüken varmi

 115. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Temmuz ayı gozuken varmı

  1. Avatar of Mine Mine dedi ki:

   Benm hala kayıt bulunamadı yazıyor sozin duzeldimi acaba

  2. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

   Benimde gözükmüyor kayıt bulunamadı

 116. Avatar of Mücahit kurt Mücahit kurt dedi ki:

  Balla bende nerdeyse 1 aydır onaylandı dıyor hala ne yatan bişi var nede başka bişi elin suriyeli gelıyor her ay para alıyor bız kendı vatandası almak için çırpınıyoruz yazık cok yazık valla gıttım bıde aile sosyal hızmetlere bıde ukalalar gormenız lazım bole bişi olamaz allah kimseyi kimseye düşürmesin demekki kendi devletımızın elinede düşsek beş parasız kalcaz yazık valla

 117. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Benim haziranda sed yardımın 1.yılı doldu 2 çocuklu sgklı olmayan geliri mssşı vs olmayan bir yanlız anneyim müraccat ettim devam için memur geldi evime sorular sordu güncel öğrenci belgelerini verdim durumumda hiçbir olumlu değişiklik yok 1 hafta sonra red kararı çıkmış evimiz kira sadece yoksulluk nafakamıx var ne yspmalıyım itiraz vs var mı perişan olduk ne yapmalıyım ?

 118. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Merhaba kezban hanım epey bir yazışmıştık hatırlarsınız sef yardım için başvuru yapmamda devam için yardım etmiştiniz olumsuz döndüler kriz dönemi azaldı dediler şaşırdım kaldım ne yapmam lazım bir yol gösterir misiniz durumum aynı şaştım kaldı

  1. Avatar of keziban keziban dedi ki:

   mrhaba ezgi hnm memurlar oyle dediyse yapacak bisey yok banada baglamiyorlar bide cimere yazin bakalim donus yapan olacakmi uzuldum gercekten size tekrar baglanir die dusunuyor dum ben

   1. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

    Allah razı olsun çok perişanım ne yapacağım bilmiyorum şaştım kaldım yani tekrar başvuru yapsam mı nasıl böyle duyarsız oldular hiç bilemedim

   2. Avatar of Emine Emine dedi ki:

    Görünüyor arkadaşlar ayın 15 100 lira zam var

 119. Avatar of Ömer Ömer dedi ki:

  Alan varmı arkadaşlar

 120. Avatar of Kullanici Kullanici dedi ki:

  İstanbul hesaba gecen varmi arkadaslar

 121. Avatar of Kullanici Kullanici dedi ki:

  Hesaba gecen varmi arkadaslar

 122. Avatar of ist sed ist sed dedi ki:

  Merhaba ben sed yardım alıyorum kızıma ama suresi ne zaman sonlanacak bilmiyorum kurumdan bişey demediler e devlette nasil ogrenebilirimiyim bilen varsa cevap verebilirmi

 123. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Hatay görünüyor 10.06.2021 benimki görünüyor

 124. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Sed yardımı görünenler var mı

 125. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

  Sed görünen varmi

 126. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Sed yardımı e devlette ayın kaçında görünüyor

 127. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Sed kayıt bulunamadı diyor sizdede sorun var mı

 128. Avatar of Melis Melis dedi ki:

  Kayıt Yok devam ediyor

 129. Avatar of Ada Ada dedi ki:

  Sed yardımı kayıt bulunamadı yazıyor hala aynı sorunu yaşayan varmı

 130. Avatar of Melis Melis dedi ki:

  Kayıt bulunamadı diyor gözüken varmı

 131. Avatar of Melek akbulak Melek akbulak dedi ki:

  Benimde 4 çocuğun var kimsem yok evim kira bana verilen bu sene 1100tele 2si orta okula gidiyor 2side ilk okula gidiyor aldığım yardim bana yetmiyor çalışanim da yok kendim günlük işler gidiyordum hastalık tan dolayı oda yok şimdi ne yapacam bilmiyorum yardim edin allah aşkına bize yetiremiyorum

 132. Avatar of fatma türkben fatma türkben dedi ki:

  mrb ben 3 çocuk annesiyim eşim işsiz ev kira bir kizim okuyor diger ikisi ufak yardim onaylandi kac lira verilir bilgi verirseniz sevinirim

 133. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Allah razı olsun kezban hanım rabbim hep iyilik versin herkese

  1. Avatar of Gülşah Gülşah dedi ki:

   Kiracıyım 3 ay sonra kiran param geliyor çok zor durumdayım ne olsun size yardım edin

 134. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  mrhaba serkan bey genelde 1cocuga bagliyorlar cevremde hep oyle cok cok nadir 2cocuga baglanmasi zaten hersey memurlarin elinde tek cocuk icin uygun girulmustur belki hyrli olsun serkan bey hic alamayanlarda var bana hep tek sefer cikiyor beni aya baglamiyorlar 6 aya bi basvuru yapiyorum 1574 aliyorum

 135. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  ezgi hnm cok iyi yazmissiniz zaten memur arar sizi o zmn da detayli anlatirsiniz onlar goruyor biliyor zaten nerden ne aldiginizi belki evrak fln isterler sizden rapor fln simdiden form doldurmaniz iyi oldu cunki gec donus yapiyorlar rabbim buyuk daha once aldiginiz icin tekrar baglanma sansiniz cok buyuk

  1. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

   Kezban hanım başvurum devam için red edilmiş yakın kriz zamanında yardım edilebilir kararı çıkmış ne yapmam lazım durumumda drğişiklik yok bu aydan sonra alamıyacakmışım bir yol lütfen

 136. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  Ben başvuru yaptım sed için onaylandı 2 tane ortaöğretime giden çocuğum var yanlız 1 çocuğuma çıkmış 1259 tl hanı iki cocuga 1500 veriliyordu onu anlamdim

 137. Avatar of Can Can dedi ki:

  Bazı yorumcular bu ay son idi yazmışlar onlardan biri cevap verebilir mi onlarda süreç ne olmuş ne kadar zamanda bağlanmış bu süreçten geçenler yazabilirler mi ?

 138. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  kezban hanım başvuru yaptım e devletten hane gelirine sadece 1100 tl yazıp en son kısımda neden istiyorsunz bölümüne en son birkaç satırda belirrtim haziranda son kez alacağım devam etmesini rica ederim diye umarım çıkar çok ihtiyacım var Allah büyük yaptığım açıklama sorun yaratmaz değil mi ? hiç yazmamak sanki yanlış bilgi gibi algılanır diye birkaç satırda belirttim ne dersiniz ?

 139. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  teşekkür ederim o zaman sed gelirini katmadan sadece 1100 tl yi yazacağım anladığım kadarıyla peki açıklama bölümüne de yazmayayım mı niçin istiyorsunuz bölümüne allah sizden razı olsun

 140. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  zaten arar memurlar o zamanda bilgi verirsiniz sorarlar gelirinizi nafaka dersiniz onlara rabbim buyuk kimseyi zor durumda birakmasin siz biran once doldurun form anca sureniz dolana kadar donus yaparlar hayirli gunler kafaniza takilan bisey olursa sorun siz yine

 141. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  bence dediginiz sekilde yazin ezgi hnm hane geliri sed die sureniz dolmadan hemen form doldurun cunki gec donus yapiyorlar anca bence tekrar baglanir size

 142. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Kezban hanım çok teşekkür ederim allah razı olsun ilginizden dolayı son birşey daha sormak istiyorum haziranda son kez alacağım e devletten müraccat ne zaman yapayım formda gelir hanesine sed yardımımı da yazacak mıyım yoksa sadece nafaka gelirim mi sed haricinde oğlum ve benim için 1100 tl alıyoruz tüm gelirimiz malesef bu temmuzda da ara vermeden almak için haziranda müraccat etmeliyim diye düşündüm bağlanması vakit alabilir haziran ayında alacak olduğum sef yardımını da gelire yazacak mıyım acil bilgi lütfen

 143. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Kezban hanım çok teşekkürlet allah razı olsun ilginiz ve cevabınız için haziran 2021 de son kez alacağım müracaat nd xaman yapayım r devletten orda sed yardımımı hane gelirinde yazacak mıyım ? Yoksa sadece onun haricindeki gelirim mi sadece nafaka alıyoruz oğlum ve benim için toplam 1100 tl ne yapmalıyım acil bilgi lütfen

 144. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  evet ezgi hnm bence muraacat edin olumlu olur sizinki raporda var

 145. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Teşekkür ederim oğlum astım hastası raporlu ilaç kullanıyor onun da bir etkisi olur mu (sed yardımına konu olan çocuk) sosyal hizm.binasına müraccat etsem olur mu evraklarla allah razı olsun

 146. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  evet ezgi hnm e devlet uzerinden

 147. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  ezgi hnm mrha sosyal ekonomik on basvuru sayfasindan form cikiyor onu doldurmaniz yeterli bende yapmistim tek sefer cikti bana 1500 6aya bi yapiliyor uygun bulunursa veriliyor

 148. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  kezban hanım ilk kaymakamlıktan başvuru yapmıştım onlar beni aradı başka bir türlü başvuru yapmamıştım e devlet üzerinden mi lütfen bilgi verir misiniz?

 149. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  aysegul hnm genelde tek cocuga baglaniyor durumunuz baya kotuyse 2cocuga baglanir hersey memurlarin elinde cok nadir yani 2cocuga baglanmasi genelde cevremde de ole tek cocuga bagliyolar

 150. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  ezgi hanim memuru aramayin sosyal ekonimik on basvuru varya ordan doldurun form daha once nasil yaptiysaniz o sekilde tekrar muracat edin inslh olumlu olur rabbim buyuk

 151. Avatar of Ayşegül Ayşegül dedi ki:

  Peki bu yardım 4 çocuklu bir ailede tüm çocuklara mı verilmekte?

 152. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  tşk ederim kezban hanım tekrar başvuru nasıl yapacağım ilgili memuru arayıp mı ? Dosyamla ilgili memuru mu aramam lazım yardımcı olabilir misiniz?

 153. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  merhaba ezgi hanim yil dolunca kesiliyor mslesef temmuz ayinda tekrar basvuru yapmaniz gerekecek durumunuz iyi degilse zaten baglanir tekrar ama mutlaka basvuru yapin

 154. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  bir sorum olacak 2021 temmuz ayında 1.yılım doluyor. yardımda 1 yıllık çıkarılmış, pandemi nedeniyle ekonomik anlamda hayat her geçen gün daha zorlaşıyor iş bulmak imkansız olan bu dönemde pandemi devam ederken, şartlarda iyileşme yok ise; yine de 1 yıllık süre doldu diye yardım kesilir mi ? acil bilgi lütfen .

 155. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  ilk fazda 1000 aldim arkadaslar cevremde tekrar alanlar oldu basvuru yapmadan bende kayitliyim bana neden yatmadi 1100tl bilgisi olanvarmi arkadaslar

 156. Avatar of Seval Seval dedi ki:

  Ben geçen ay başvurdum görevli geldi gitti ve bana iban nosu istedi goturdum ben bu ayın 13nde almam gerekiyor Du ama yatmadı neden

 157. Avatar of EYLEM TİDİM EYLEM TİDİM dedi ki:

  06. 05. 2021. DE E DEVLETTE GÖZÜKÜYOR AMA HESAPTA PARA YO NEDEN ACABA BİLGİ verir misiniz RİCA ETSEM

 158. Avatar of EYLEM TİDİM EYLEM TİDİM dedi ki:

  AYN KAÇNDA SED TAEDIMI YATIYOR BİLGİ VERİRMUSİNİZ

 159. Avatar of Melel Melel dedi ki:

  Ayın 10 da hesaplarda

 160. Avatar of Btl Btl dedi ki:

  Bayram dolayısıyla sed maalı erken yatarmı.?

 161. Avatar of Mahmut Mahmut dedi ki:

  Bende alıyodum gecen hafta eski yatan para gözükyodu şimdi gözükmüyor kayıt bulunamadı yazıyo

 162. Avatar of Dry Dry dedi ki:

  Mrb bnm bu ay yılım doluyor oglum orta son liseye gcecek devam eder mi kesılırmı acaba okuyan cocuga alıyorum ☹️

 163. Avatar of Tc hakan hakan fcbk Tc hakan hakan fcbk dedi ki:

  Bahar yardım bizim de yatmadı pazartesi yada 20 sine kadar hesapta olur diye tahmin ediyorum kaygılanmayın e devlette yattı görünüyorsa bu senin hesaba geçmesidir demek kesilecek olsa idi e devlette görünmez ve telefonunuza mesaj gelir iyi günler

 164. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  Kayseri de şef yardımı alan oldumu kaç gündür hesap boş gözüküyor

 165. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Kayıt bulunamadı diyor acaba herkez de aynimi

 166. Avatar of Saide öztürk Saide öztürk dedi ki:

  4 örencim var mevsimlik isçisyiz para ve kiyafet yardmi istiyorum kizlar. 13/ 14/4/yas erkek yas15/6/ yardimci olursaniz Allah sizden razi olsun

 167. Avatar of Magdur Magdur dedi ki:

  Arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olabilir mi ben bir yıllık sed alıyodum nisanda sondu bende cimerden yazdım devam etmesi için bugun eve geldiler öğrenci belgesi kira kontratı istediler bide bi evrak imzalattılar acaba 2 yıllık baglancakmı bide gelen memur dedi ki bu yardımlar geçici bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim

 168. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar benim okuyan 4 çocuğum var..Benim eşim çalışmıyor.Büyük oğlum hem okuyor hem de 5 aydır sigortalı olarak çalışıyor.Size sorum sigortası olup da sed yardımı alan var mı?Yani başvuru yapsak sed alabilirmiyiz..Cevap verirseniz sevinirim…

 169. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  İstanbul / Zeytinburnu olup yatan var mı kayıt bulunamadı diyor aradığımda 13 ünden sonra hesabına bak dendi bir akisilik olup yatmamış Olabilir mi

  1. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

   Bende antalya dayım kayıt bulunamıyor diyo hala

  2. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

   Bende İstanbul Fatih’te yım bende de aynı durum var hala yatmadı da kayıt da bulunmadı diyor

 170. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Antalya e devlette gözüken varmı hala görünmüyor

 171. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  İzmir mart ayı ses ödemesi kaçında yatar bilgi verirmisiniz ben ilk kez alıcam 03 15 2021 ilk ödeme diyor ama

 172. Avatar of Ayseee Ayseee dedi ki:

  İstanbul ses ödemesi hesaplara yattı mı bilgisi olan lütfen yazabilirmi

 173. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

  İzmir yattımi bilgisi olan varmi

 174. Avatar of Zynpmrc Zynpmrc dedi ki:

  ISTANBUL yattı

  1. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

   Bende istanbuldayim ama yatmadı semt olarak ayrı ayrı mı yatıyor acaba

 175. Avatar of Aras Aras dedi ki:

  İstanbul 13 guncel bu gece yada yarına yatr mı gecen ayda 13 gunceldı ama 16 sında yattı

  1. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

   Yattı mı acaba sizin ki

 176. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Antalya yatmamiş

 177. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Antalyada hala yatmadı e devlette kayıt bulunamadı yazıyor varmı antalyada yatan bide ilçe farkediyormu yatış sırası

  1. Avatar of Hafize Hafize dedi ki:

   Eşim işten çıkarıldı çocuklarımı okuyamıyorum yardım istiyorum evim kira 5 çocuğum var set yardım istiyorum

 178. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Mersinyattı Allah razı olsun devletimizden

 179. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

  Merhabalar ben 2 aydır sed yardımı alıyorum İstanbul dayım hala kayıt bulunmadi diyor senelik bağlanmıştı genel bir sorun mu var acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar

  1. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

   Ecrin hanım merhaba daha önce kayıt bulunamadı diyip aldığınız oldumu acaba Ankara kayit bulunamadı diyor hala bende ilk defa geçen ay 1180 lira almıştım bu ay hala edevllete düşmedi

   1. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

    İlk kez yaşadım kurumu aradım 15 ine kadar yatmaz ise sorun vardır dedi e devlet de gözükmeye bilir dediler umarım öyle olur pzrt gününe kadar bekleyeceğim bakalım

   2. Avatar of Ali Ali dedi ki:

    Bana göre yatar,bi ara bana da olmuştu ama kızsa süreli,bana göre kesilmez aylık oldu için ve zaten en az 3 ay zaten yatıyor , bedava sıkıntı yapma yin

 180. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  Ankara sed yardımı acaba e devllette gözüken varmı bizde hala kayıt bulunamadı diyor …

 181. Avatar of Tülay tanis Tülay tanis dedi ki:

  Antalya yatmamış 2021 mart 9 hangi illerde yattı bilen varmiq

  1. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

   Antalya yatmadı gözüküyor bendede

 182. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Slm birşey sorucaktım orta okul ve okul öncesi olanlar aylık bekadan yatıyor acaba

  1. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

   Slm bnm var iki.cocuk 1800 kusur yatiyor ist

 183. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  benim gecen hafta eve memur geldi bisuru soru sordular komisyina girecek size donus yaparlar dediler acaba ne zmn girer ne zmn donus yaparlar gecenbsene 1kere aldim busene aylik baglanmak istiyorum ihtiyacim var dedim inslh onaylarlar

  1. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

   Slm bu sed odemelri ihtiyaciniz dahilinde surekli oluyor bi kere vermezler o baska bi yardimmistir

 184. Avatar of Su Su dedi ki:

  Istanbul yatmadi yine yatan varsa yazsin

 185. Avatar of Elçin Yilmaz Elçin Yilmaz dedi ki:

  Merhaba ben sed yardimi almaktayım fakat bu ay sondu acaba tekrarlanirmi yine verirler mi tekrar basvuru yapmam gereklimi çok ihtiyacım var

 186. Avatar of Hatun Hatun dedi ki:

  Sed yattimi Gaziantep

 187. Avatar of Su Su dedi ki:

  Istanbul sed alan oldu mu

  1. Avatar of Hatun Hatun dedi ki:

   Halen sed yatmadı mağdur olduk 13 yazıyor ödeme ama hâlen yatmadı gaziantep

   1. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

    Ankara sed yardımı acaba e devllette gözüken varmı bizde hala kayıt bulunamadı diyor …

 188. Avatar of Vahyettin Vahyettin dedi ki:

  Arkadaşlar ağrı sed yardımı yarttımı

 189. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Benim de hala yatmadı

 190. Avatar of Su Su dedi ki:

  Benim yatmadi neden acaba herkes aldimi istanbul da

  1. Avatar of Seyhan Seyhan dedi ki:

   Hayır kardeşim 20sine kadar yatacak denildi bugün bana İstanbul da halen kimsenin yatmamış İstanbul’da ASP bakanlığını aradım söylediler

 191. Avatar of Su Su dedi ki:

  Herkesin ki yatmis mi benim neden yatmadi sosyal hizmetleride ariyom cvp vermiyolar lutfen yazar misunuz

 192. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

  Yatmis arkadaşlar

 193. Avatar of Zynp Zynp dedi ki:

  Gece 12 den sonra hesaba düşüyor mu?

  1. Avatar of Melek Melek dedi ki:

   Gece bakıyorum sabah bakıyorum ama yatmıyo

   1. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

    Mrh bende yeni basvuru yaptim 4 cocugum var acaba nekadar veriyorlar kac ayda veriliyor hicbi bilgim yok rica etsem bilgi verirmisiniz

 194. Avatar of Cebrail Cebrail dedi ki:

  Selamünaleyküm hayirli gunler arkadaslar zirrat bankasi para yatmadi diyor ama edevletten 13/02/2021. Odeme günü oldugunu görüyorum. Bugün 15/02/2021 olmus hala yatmamis

 195. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

  Sed yattimi İstanbul da arkadaşlar bilgi verin

  1. Avatar of Miray Miray dedi ki:

   Yarin yaticakmis

   1. Avatar of Seyhan Gedik Seyhan Gedik dedi ki:

    Yarın yatacağı kesinmi kardeşim

 196. Avatar of Tuğba Tuğba dedi ki:

  Sed neden yatmadı

 197. Avatar of Anadolu Anadolu dedi ki:

  Istanbul sed yattı mı arkadaşlar

 198. Avatar of Esrarengiz Esrarengiz dedi ki:

  Subat 13 yazıyor ne zaman alabiliriz bugün yatarmi bilgisi olan varmi

  1. Avatar of Su Su dedi ki:

   Istanbul yatmadi simdi baktim ben

  2. Avatar of Su Su dedi ki:

   Sizinki yatmismi

  3. Avatar of Hira Hira dedi ki:

   Istanbul yatan var mi

  4. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Sed yardımını bugün alabildiniz mi

  5. Avatar of Esma Esma dedi ki:

   Sed yardımı yatırıldımı istanbulda

  6. Avatar of esma esma dedi ki:

   istanbulda şubat ayının sed yardımı yatırıldımı

 199. Avatar of Concon52 Concon52 dedi ki:

  Istanbul sed yardımı alan varmı

  1. Avatar of Melek Melek dedi ki:

   Bende 25 aralık 2020 de başvuru yaptım olumlu sonuçlandı ama hesaba para yatmadı ?

 200. Avatar of Tuğka Tuğka dedi ki:

  Kayseride sed ödemesi yattımı bilgisi olan varmı

  1. Avatar of Hasret Hasret dedi ki:

   Arkadaşlar panik yapmayın hafta sonuna denk geldiği için büyük bir ihtimal istanbul pazartesi gününe yatar eğer sed yardımlarınızda bir sıkıntı olursa zaten arayıp size kesildi diye haber ediyorlar bu kadar paniğe kapılmayın

   1. Avatar of Ayse Ayse dedi ki:

    ARKADAŞLAR ISTANBUL YATTIMI BEN E DEVLLETTEN BAKIYORUM 13 YAZIYOR AMA HALA DAHA YATMAMIŞ

   2. Avatar of Seyhan Seyhan dedi ki:

    Aradıklarına eminmisiniz

 201. Avatar of saime öğrenci koçluğulu eğitimi veriyorum saime öğrenci koçluğulu eğitimi veriyorum dedi ki:

  öğrencilere uzaktan koçluk yapıyorum ödevlerine yardım ilkokul seviyesinde ortaokul döneminde yönlendirme özgüven destek iletişim bozukluğunadestek sosyal medya düzensizliği yaşayan öğrencilere destek maille ulaşabilirsiniz

 202. Avatar of Ayten34 Ayten34 dedi ki:

  İstanbul sed yattımı bilgisi olan yazsın lütfen

 203. Avatar of Kaya Kaya dedi ki:

  bana niye 1 defalık 780 lira yattı lütfen cevap verin yıllık niye degil

  1. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

   Nasıl anlıyoruz 1 defaya mahsus oldugunu banada çıktı ama devamını tek seferki bilmiyorum

   1. Avatar of kaya kaya dedi ki:

    1 defa yatto sonra kayıy bulunamadı diyor

 204. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Sed yardimi Düzce’de daha yatmadi

  1. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Sizin şubat ayı e devlette göründü mu acaba

 205. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Düzce de neden yatmadı sed yardimi anlamak zor Ankara’yı aradım ayın birinde göndermişler illere bunlar neden böyle yapıyorlar pazarteside yatmasa vali beye çıkacağım

 206. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Sed yardım alan varmı mdaha yatmadı Ankara’yı aradım ygonderdikayin 1rinde

 207. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  a

 208. Avatar of Kaya Kaya dedi ki:

  780 tl para yattı acaba aylıkmı yıllıkmı baglandı lütfen cevap

  1. Avatar of Melike Melike dedi ki:

   Size ilkkez mi yattu babada anaokuku öğrencisi yatacak dendi ama halen ne kadar ne zaman yatacak görünmüyor sadece olumlu sonuclanmistir dendi bu ay belgeleri teslim ettim

   1. Avatar of Kaya Kaya dedi ki:

    tek seferlik yatmış anlamıyorum ya herkesse yıllık veriyor

 209. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Düzce’de sed parası alan varmı

 210. Avatar of Ümmügülsüm Ümmügülsüm dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var 4dü de okuyo ve eşimin gelirinden başka gelir olmadığı için bu yardıma başvurmak istedim lütfen kısa zaman içinde yardım edin

 211. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  Mrh durumum iyi deyil sizden yardim istiyorum okula giden çocuklarım var lütfen cvp verim

 212. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Düzce’de sed yardımı odendimi

 213. Avatar of Pof Pof dedi ki:

  Arkadaslar istanbul yattımı

 214. Avatar of Aya Aya dedi ki:

  Swd yardimi bu ay neden yatmitorlar kiradayiz kirayi weremiyoruz mileti zor durumu birakiyorlar neden bole yapiyorlar sayin cumhurbaakani bi el atsan miletin zor durumda

 215. Avatar of Demet Demet dedi ki:

  18 gözüküyor ama hala yatmadı çok zor durumda kaldık 13 ünde normalde neden böyle oldu ay sonu geldi

 216. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  İstanbul 18 idi yatmamış

 217. Avatar of İstanbul İstanbul dedi ki:

  Paranızı cektınızmı acaba benım e devlette gözüküyor ama yatmadı hesaba

 218. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

  Aradım 25 de yatacak

  1. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

   Istanbul yattı

 219. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

  Düzce’de sed parası yatimi

 220. Avatar of Hediye Hediye dedi ki:

  Duzcede sed yardimi alan varmi duzce yattimi bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi

  1. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

   Yatmismi Düzce’de haberiniz varmı

 221. Avatar of Şahizer Şahizer dedi ki:

  Benimde ihtiyacım var e devletten başvuru yapamıyorum

 222. Avatar of Berat Berat dedi ki:

  E devlete gözükuyor ama daha yatmadı 16 bugun

  1. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

   Düzce’de misinizz

  2. Avatar of Feride Feride dedi ki:

   Kayseri’ye yattimi bilginiz varmı

 223. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

  Düzce’de ses yardımı alan varmı