Okuyan Öğrencilere SED Devlet Yardımları 2021-2022 Dönemi EKİM 2021

Devlet tarafından verilen sed yardımı nedir, 2021-2022 döneminde ne kadar olacak, başvuru nasıl yapılır, kaç ay verilir, nereden alınır, her ay mi yatıyor, sed yardımı e-devlet sorgulama nasıl yapılır, SED yardımı kayıt bulunamadı neden çıkar, Sed hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek, SED yardımı e-Devlet’te gözükmüyor sorunu nasıl çözülür, SED yardımı Son dakika bilgileri SED rapor örneği, okuyan öğrencilere SED Devlet Yardımları gibi birçok soruların yanıtları yazımızda yer almaktadır.

Okuyan Öğrencilere SED Devlet Yardımları 2021-2022 Dönemi EKİM 2021
12 Ekim 2021 08:15

Okuyan Öğrencilere SED Devlet Yardımları 2021-2022 Döneminde her ayın 8’İ ila 15’i arasında öğrencilerin hesaplarına yatırılmak suretiyle yapılmaktadır. Bu yardımı ancak Bakanlık tarafından belirlenen başvuru şartlarını taşıyanlar alabilmektedir. Çocuğu okuyan ailelere ve ihtiyaç sahiplerine bu yardım her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılmaya devam etmektedir. Devletin verdiği öğrencilere para yardımı, okuyan çocukların ihtiyaçlarının karşılanması içindir. İhtiyaç sahiplerine sağlanan bu desteği almak isteyenler için SED ödemeleri ile ilgili tüm detaylar içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

2021 yılı Ekim ayı SED ödemeleri 15 Ekim tarihine kadar tamamlanacağı açıklandı.

EKİM Ayında 170 Milyon TL SED Ödeme Desteği Başladı

EKİM ayı ödemeleri başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) EKİM ayı ödemelerinin başladığını belirtti.

Çocukların öncelikle ailelerinin yanında desteklenmesini hedeflediklerini ifade eden Bakan Yanık, her bir çocuk için ortalama 1.259 TL destek verildiğini kaydetti. Bakan Yanık, SED yardımının bugün hesaplara yatırılmaya başlandığını, 15 Ekim’e kadar tamamlanacağını bildirdi. Bakan Yanık, şunları kaydetti:

Hedefimiz ekonomik nedenlerden dolayı çocuklarımızın ailelerinden uzakta büyümelerinin önüne geçmek ve ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada yetişmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda ailelerimize SED hizmeti sunuyoruz. SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılıyor. EKİM ayı için 170 milyon TL ödeme yapacağız. 
ifadelerini kullandı.

SED Ödemeleri 1259 TL’ye Yükseldi

Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı Derya Yanık, SED hizmetinde çocuk başına yapılan ortalama yardım miktarının 1161 TL’den 1259 TL’ye yükseltildiği açıkladı.

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı SED Hakkında Merak Edilenler

Devletin öğrencilere verdiği para yardımı arasında ihtiyaç sahibi ailelere bağlanan Sed Yardımı bulunuyor. Devletin öğrencilere verdiği para yardımı Sed Desteğinden yararlanmak isteyenler tarafından merak edilen Sed yardımı nedir sorusunun yanıtı ise;

SED Yardımı Nedir?

SED yardımı; Sosyal ve Ekonomik Destek hizmetleri anlamına gelmektedir. SED okuyan öğrencilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla verilmektedir. Türkiye’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yapılan yardımların her yıl belirlenen limitleri mevcuttur. Gerek maddi gerekse de psikolojik ve sosyal destek anlamına gelen SED yardımı, belirli sürede ve nakit olarak yapılmaktadır.

Okuyan Öğrencilere SED Devlet Yardımları 2021-2022 Dönemi EKİM 2021
Sed Yardımı

SED Yardımı Her Ay mı Yatıyor?

Süreli olarak verilen SED yardımı her ay yatıyor. Her ayın 13’ü ve 15’i arasında yatırılmaktadır. Bakanlık tarafından Ekonomik destekler süreli ve geçici olmak üzere nakdi olarak yapılmaktadır. Geçici ekonomik destekler ihtiyaç sahiplerine yılda bir, en fazla 2 defa yapılırken, Süreli ekonomik destek olarak verilen SED yardımı da onayda belirtilen süre boyunca her ay yapılmaktadır.

SED yardımı maddi destek olarak yılda 1 defa ya da en fazla 2 defa yapılmaktadır. Ancak süreli ekonomik destek her ay yapılmaktadır.

 • Süreli: SED yardımı onaylandıktan sonra belirtilen süre ile her ay alınabilir.
 • Geçici: Yıl boyunca 1 ya da 2 defa alınmaktadır. Yılda en fazla 2 defa alınır.

Öğrenci Okul Numarası Öğrenme yöntemi için tıklayınız.

Devletin Verdiği Sosyal Ekonomik Desteğin Hedefleri Nelerdir?

Devletin verdiği sosyal ekonomik desteğin hedefleri şunlardır;

 • Maddi destekler,
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Yardım yapan kuruluşlar arasında koordinasyon sağlanması, yardımların verimli şekilde yapılmasının sağlanması,
 • Korunmaya muhtaç durumda olan çocuklara ve gençlere yönelik olduğundan bütçe imkanları ile çocuk ve gençlere öncelik verilmesi ve desteğin ulaşmasında kontrol sağlanması,
 • Maddi desteğe ihtiyaç duyan çocukların en kısa sürede ekonomik desteğin sağlanması,
 • Destek talebinde bulunanların engelleri olmaması durumunda meslek edindirme kurslarına ve İŞKUR’a a yönlendirilmesi,
 • Sağlık problemi olan çocuklara öncelik verilmesi,
 • SED ile ekonomik desteğe ihtiyaç duyan çocukların bu destekten yararlanarak ailelerin yanında kalmalarının sağlanması,
 • Maddi olanaksızlıklar nedeniyle okullarından ayrılan öğrencilerin, okullarına dönmelerinin sağlanması hedeflenir.

SED Yardımı Ne Kadar? 2021

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, 2021 yılı Temmuz-Aralık dönemi için Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinde çocuk başına ortalama yardımın da 1.259 TL’ye yükseldiğini açıklanmıştır.

SED hizmetinde çocuk başına ödenen destek tutarlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

EĞİTİM GURUPLARIOranlar %2021 Ocak-Haziran Ekonomik Destek Tutarı
OKUL ÖNCESİ ÇOCUK 50787,48 TL
İLKÖĞRETİME DEVAM EDEN ÇOCUK 751181,23 TL
ORTA ÖĞRETİME DEVAM EDEN ÇOCUK 801259,97 TL
ORTA ÖĞRETİM SEVİYESİNDE OLUP OKULA DEVAM ETMEYEN ÇOCUK İÇİN 50787,48 TL
YÜKSEK ÖĞRETİME DEVAM EDEN ÇOCUK 901417,47 TL
KURULUŞ BAKIMINDAN AYRILAN GENÇLER40629,99 TL
2828 Kanunun 32.Maddesi Evlenme YardımıKatsayı 153252540,67 TL
SED hizmetinde çocuk başına ödenen destek tutarları 2021

SED Öğrenci Yardımı Başvuru Süreci 2021

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi durumu olmayan ailelerin okuyan çocuklarına yapılan Sed yardımı başvuruların nasıl yapıldığı, kimlerin yararlanabildiği, başvuruda gerekli evraklar başvuruların nasıl yapıldığı ve tüm sürecin nasıl işlediğine dair başvuru süreci hakkında bilgiler yazımızın devamında ele aldık.

Sed Desteğinden Kimler Yararlanabilir?

Çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamadıkları ve yaşamlarını en düşük seviyede bile sürdürmekte zorluk çeken ailelerin, kendi durumlarının yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımı ve desteklenmesi amacıyla geçici bir süre verilen ekonomik destekler sistemidir.

Sed desteğinden aşağıdaki şartları taşıyan öğrenciler faydalanır.

 • Sosyal Hizmet kuruluşunda bulunan ve maddi destek verildiğinde ailesinin yanına dönebilecek olan çocuklara,
 • SED’den yararlanmadığı taktirde korunmaya muhtaç olacak olan çocuklardan haklarında bakım tedbiri olmasa da destek aldığı taktirde ailesinin yanında kalabilecek olan çocuklar,
 • Bakım tedbir kararı verilmesine rağmen yaşı dolduğundan aile yanından veya sosyal hizmet kuruluşundan ayrılan,
 • İş ve meslek kurslarına devam eden ancak henüz bir iş sahibi olamayan, destek verilmemesi durumunda muhtaç duruma gelebilecek olanlar,
 • Hayati tehlikesi bulunan bir ameliyat geçirecek olan veya olağan üstü bir durum nedeniyle kendisinin veya bakmakla yükümlü olduğu ailesinin bakımını karşılayamayacak olan veya vefat eden ailelerin çocuklarına sed desteği verilmektedir.

SED Yardımı için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Sed yardımı başvurularında gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru sahibinin Kimlik belgesi,
 • Öğrenci belgesi,
 • Talep edilirse sağlık raporu,
 • İşkur İş ve Meslek Kurslarına başvurduğunu gösteren evraklar,
 • Kuruluşça istenen diğer evraklar gibi belgeler istenmektedir.

Sed Yardımı için Nereye Başvurulur? (sed yardımı e-devlet)

Sed yardımı başvurusunda bulunmak isteyenler, e-devlet online olarak ve il ve ilçelerdeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine veya Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüklerine müracaat edebilirler.

Sed yardımı ile ilgili ayrıntılı bilgileri Bakanlığın Sosyal ve Ekonomik Destekler (SED) hizmeti sayfası üzerinden alabilirsiniz.

Sed Yardımı e-Devlet Başvurusu Nasıl Yapılır?

SED yardımı başvurusu nasıl yapıldığını araştıranlar hemen geçerli e-devlet şifresi TCKN ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilir. Ayrıca sed yardımı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu e-devlet sayfası üzerinden de başvuru yapılmaktadır.

SED YARDIM BAŞVURU EKRANI

E-devlet üzerinden Sosyal Ekonomik Destek başvuru yapmak için e-Devlet üzerinden TC. kimlik numarasını ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli. Yeni başvuru menüsünden giriş yapıldıktan sonra aşağıdaki bilgilendirme yazısı onaylanarak diğer sayfaya geçilecektir.

Bundan sonraki aşamada veri sorgulama ve araştırma izin bilgisi yazısı çıkacaktır. ”Hakkımda başvurum ile ilgili konularda araştırma yapılmasına izin veriyorum.” onaylandıktan sonra;

 • Bilgilendirme Metni
 • Kişisel Veriler Hakkında
 • Kimlik ve İletişim Bilgileri
 • Başvuruya Esas Bilgiler
 • Hanede Bulunan Çocuklar tüm bilgiler doğruluğundan emin olduktan sonra,
 • Ön İzleme,
 • İşlem Sonucu görüntülenerek başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Başvuru yapıldığında Müdürlükte görevli bulunan psikoloji uzmanlarınca kişi ile bir görüşme yapılmaktadır. Eğer görüşme neticesinde kişinin SED yardımı alması uygun görülürse, başvuran kişiye bir dosya açılmaktadır.

Başvuran kişi hakkında sosyal ve ekonomik açıdan bir araştırma yapılmaktadır. Bu araştırma neticesinde eğer çocukların desteklenmesi uygun görülürse gerekli işlemler başlatılmaktadır. Uygun görülmediği durumlarda ise SED hizmet kapsamında olmadığınız değerlendirildi olarak kendilerine mail ya da yazılı olarak bilgi verilmektedir. SED hizmet kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek?

Sed hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirildi ne demek?

Sed yardımına yukarıda istenen belgeler ile tüm evraklarınızı hazırlayıp başvuru yaptıktan sonra yapmanız gereken başka bir işlem yoktur. Yalnızca e-Devlet üzerinden yardımlardan yararlanabilmek için hak sahibi olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz.

Başvuru sahipleri başvuru ekranında ” SED hizmet kapsamında olmadığınız değerlendirildi ” yazısını gördüklerinde bu durumda bu yardımdan yararlanamadığınız kesinleşmiş olur.

Sed Yardımı Kaç Ay Verilir?

Bu destek bir maaş değildir. Çocukların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla verilmektedir ve geçicidir. Başvuru sahiplerinin ekonomik durumlarının iyileşmesi, kendi kendilerine bakar hale gelmeleri, iş sahibi olmaları için çaba göstermeleri esastır. Hizmet alan çocuklar en geç 6 ay süreler ile izlenmektedir. Sed Yardımı Kaç Ay Verilir? sorusunun yanıtı ise; Süreli ekonomik destek ise onayda belirtilen süre boyunca her ay yapılmaktadır. Bu destekler haczedilemez. Okuyan öğrencilere yapılan bu yardımlar Resmi Gazete’de yayımlanan SED yönetmeliği kapsamında yapılabilmektedir. Yönetmelik metninin aslını Devlet Sed Yönetmeliği bağlantısından indirebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bu bakanlıklara bağlı birimler tarafından Türkiye’nin dört bir tarafından binlerce gencimize maddi destek sağlanmaktadır. Bunun haricinde eğitim gönüllüleri dernekleri, özel vakıf ve kuruluşlar, ismi duyulan iş adamları, holding sahipleri, futbolcular maddi açıdan zengin sayılan bir çok vatandaşımız tarafından eğitim için büyük ölçüde maddi yardım yapılmaktadır

İllerimizde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanlıkları, İlçe Belediyeleri, Halk Eğitim Müdürlükleri de okuyan öğrencilerimiz için Kamunun sağladığı ve ellerinden gelen tüm olanakları ile seferber olmaktadırlar. Bu kurumlara başvuruda bulunarak yardım alabilirsiniz .

Öğrencilere Maddi Yardım isimli yazımızda Sed haricinde diğer kuruluşların yardımlarını da inceleyebilirsiniz.

Sosyal Ekonomik Destek Sorgulama (e-devlet gözükmüyor)

SED yardımı başvurusu sorgulama nereden alınır? merak edilen konular arasında yer alıyor. Sed yardımı başvurusu nasıl yapılır’ sorusunun cevabı şahsen ve online olmak üzere iki çeşit yapıldığını anlatmıştık. Bunlar Bakanlıkları İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlükleri ve e-devlet kapısı üzerinden gerçekleştirildiği yeniden belirtelim. Peki başvuru yapanlar desteğin yatıp yatmadığını nereden sorgulayacak ve parayı nereden alacak? SED yardımı başvurusu sorgulama nereden alınır? soruları ile ilgili herkesin merak ettiği konulara açıklık getirecek olursak;

Okuyan Öğrencilere 2021 Yılı SED Devlet Yardımları sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

Sosyal Ekonomik Destek sorgulama

Sorgulama da kayıt bulunamadı çıkıyorsa hak sahibiyseniz açılan sayfadan bunu görebilir, hak sahibi değilseniz ”kayıt bulunamadı” çıkacaktır.

SED Yardımı Alanlar

SED yardımı alanlar en çok merak ettikleri ”SED yardımı ne zaman yatar?” ödeme tarihleri ne zaman olduğu vb. gibi sorular oluyor.

Bakanlık tarafından yapılan SED yardımı ödeme tarihleri her ayın 8-15 tarihleri arasındadır.

SED yardımı alanlara ödemeler iki şekilde yapılmaktadır. Süreli ve geçici olarak iki şekilde verilen bu yardım şartlarını sağlayan ihtiyaç sahiplerine bu şartların oluşması sonucu verilir.

 • Süreli yardımlar: Yardım onaylandıktan sonra belirlenen süre içerisinde her ay alınmaktadır.
 • Geçici yardımlar: Bu durumda yılda 1 ya da en fazla 2 defa alınabilir.

SED Yardımı Neden Kesilir?

SED yardımı neden kesilir sorusu da çok araştırılıyor. Maddi imkanları elverişli olmayan ve ekonomik anlamda durumu kötü olan ailelere verilen bu yardım; yardımdan yararlanacak olan çocuğun ailesinin gelir düzeyi, sigortalılık durumu gibi şartlara bakılarak verildiğinde şartların değişmesi örneğin gelir düzeyinde herhangi bir şekilde düzeldiği saptanırsa Sed yardımı artık yapılmayacak yani kesilecektir.

Yorumlar

 1. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Benimki yati

 2. Avatar of Öznur Öznur dedi ki:

  İstanbul alan var mı. Hesapta yok benimki

  1. Avatar of Duygu Duygu dedi ki:

   Bugün konustum kurumla ankaradaki merkezde sorun varmis galiba duzeltmeye calisiyolar haftayada aksayabilir ödemeler dedi

 3. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

  E devlette 19’u gösteriyor. Belki bu gece yatar inşAllah. Başka illerden alan varmı acaba

  1. Avatar of Öznur Öznur dedi ki:

   Acaba yattı mı size

 4. Avatar of Sevinc Sevinc dedi ki:

  Istanbul bugun kurumu aradim ne zaman yaticak bilmiyoruz dediler

 5. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Samsun yatan varmı e devlette görünmüyor hesapda da yok

 6. Avatar of Arz Arz dedi ki:

  İstanbul yatan varmı

 7. Avatar of Hande Hande dedi ki:

  Izmır gözüken varmi

 8. Avatar of Eren Eren dedi ki:

  Arkadaşlar sed ödemesi görünen varmı bitliste

  1. Avatar of sibel sibel dedi ki:

   kimsede görünmüyo heralde.bendede hala kayıt bulunamadı diyo

  2. Avatar of sibel sibel dedi ki:

   şuan itibariyle görüldü bilginiz olsun

 9. Avatar of Sngl Sngl dedi ki:

  Benim eşim cezaevindeydi sed ödemesi alıyordum ama eşim şuan iki aylik pandemi iznine çıktı acaba kesilir mi aylık iki ay sonra tekrar gidecek

 10. Avatar of Sevinc Sevinc dedi ki:

  Sed odemesi gorunen warmi istanbul

  1. Avatar of Kaplan Kaplan dedi ki:

   Kayıt yok diyor hala Gaziantep teyim

 11. Avatar of Önder Önder dedi ki:

  Ekim ayı hala görünmüyor. Ne yapacam şimdi. Gelirse yazın

 12. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  Ses başvuru yaptım eve geldiler inceleme yaptılar ortalama 2ay falan oldu halen e devlette inceleme ye alındı diye yazı duruyor bugün kuruma gittim benim dosyayı ve eve gelen mememur izine ayrılmış oradaki başka bi memur ilgilendi sizin adınıza herhangi bi başvuru veya dosya yok dedi bende durumu açıkladım eşimin adına baktılar onun adında kayıt ve dosya yok dediler yardımcı olursanız sevinirim iptalmi olmuş tekrar baş vurayimmi bilgi verirseniz

 13. Avatar of Sevinc Sevinc dedi ki:

  Sed yardimi e devlette gorunmuyor istanbul gorunen warmi

  1. Avatar of damla damla dedi ki:

   Valla bugünde görünmüyor istanbul bende görünen varmı İstanbul

 14. Avatar of aysegul aysegul dedi ki:

  Sed ödemesi görünen varmı istbul

 15. Avatar of Aygün Aygün dedi ki:

  Ekim ayı görünen varmı arkadaşlar

 16. Avatar of Umut Umut dedi ki:

  Ekim ayı sed yardımı e devlet de gözükmüyor gören var mı

  1. Avatar of Yildiz Yildiz dedi ki:

   Yok valla kayıt bulunamadı diyor

 17. Avatar of Zeynep üçdağ Zeynep üçdağ dedi ki:

  Benim dört tane öğrencim var onlar okutmak ta çok zorlanıyorum hiçbir gelir kaynağım yok sizden sed yardımı istiyorum çocukların ihtiyaçlarını karşılıyamıyorum lütfen bana yardımcı olmanızı rica ediyorum

 18. Avatar of Sevilay Sevilay dedi ki:

  Selam ev hanimiyim evimiz kira esim sigortasiz iste calisiyor iki cocugum var ikiside örenci gecim sikintisi yasiyoruz cocuklarimin okul ihtiyaclarini karsilayamiyorum gecinemiyoruz nolur yardim edin

 19. Avatar of Tahsinsapan Tahsinsapan dedi ki:

  Selam alyküm EVİM KİRA İKİZ KIZIM var ortaokula başladılar kendim karton topluyorum ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN NOLURSUN ÇIKMAZLARDAYIM MADDİ DURUMUM ÇOK BOZUK ALLAH İÇİN YARDIM EDİN İZMİR YEŞİLYURT OTURUYORUM

 20. Avatar of Nurten acur Nurten acur dedi ki:

  Benim 3 tane raporlu cocuklarim var evim kirada oturuyorum çok ihtiyacım var

 21. Avatar of İlker İlker dedi ki:

  Eylül ayı sed ödemesi yatan varmı ? Kayıt bulunamadı yazıyor

 22. Avatar of Nurcan Nurcan dedi ki:

  Merhaba ben Nurcan dönder sed yarmı için başvuru yapmak istiyorum eşim. Çalışmıyor 6 çocuğum var en büyüğü liseye geçti ama okula gönderemedim durumum olmadığından dolayı onun bir küçüğü de orta okula geçti orta 7 8 yaşındaki kızımda ilkokul 3’e geçti çok zor durumdayım lütfen yardım edin

 23. Avatar of Ferhan Ferhan dedi ki:

  Merhaba ben Ferhan tuncay 3 öğrencim var kiracıyım durumum yok nasıl yardım alabilirm

 24. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Kader ben sed parası alamıyorum calışıyordum ama çıkardılar işten cocugum un ihtiyaçlarını karsılayamıyorum devletimden yardım beklıyorum evım kıra Allah için yardım edin kiramı elektrimi suyumu ödüyemedim 😢😢😢😢😢😢

 25. Avatar of Hilal Hilal dedi ki:

  Merhaba, bir sorum var şimdi ben ilk kez başvurdum sed için e devlete baktığımda 1. Çocuğum için 3416 lira 2. Çocuğum için ise 1366 yatacak olarak görünüyor. Bu tek seferlik mi?

  1. Avatar of Zuzu Zuzu dedi ki:

   Evet tek dederliktir.aylık olarak alanlarda En yüksek 1400 civarı çünki.

 26. Avatar of Melis Melis dedi ki:

  Görünüyor

 27. Avatar of Aygün Aygün dedi ki:

  Agustos ayı sed yardımı görünen varmı acaba

 28. Avatar of Kardelen Kardelen dedi ki:

  Ağustos ayı sed yardımı e devlette düşen varmi acaba

 29. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  Balikesir 15 oldu hesapta yok yatan varmi

 30. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Iz mirde set odemesi alan varmi 15 oldu yok

  1. Avatar of Baran Baran dedi ki:

   Arkadaslar sed ödemesi halen yatmadı bılgısı olan varmı?

 31. Avatar of Ceylin Ceylin dedi ki:

  E devlette 8 temmuzda ödendi yazıyor. Ama halen hesap da görünmüyor

  1. Avatar of alkan alkan dedi ki:

   Benimkide edevlete var ama hesapta yok sizdedemi hala yok

 32. Avatar of rukiye rukiye dedi ki:

  samsun sed hala yatmadi neden

 33. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Izmirden set parasi yatan oldu mu hesaba

 34. Avatar of Aydan Aydan dedi ki:

  Sed Yardımları Yattı arkadaşlar, e devlette görünüyor.

  1. Avatar of Ceylin Ceylin dedi ki:

   E devlet de yattı gözüküyor ama hesapta halen yok

   1. Avatar of Suzan Küçükalp Suzan Küçükalp dedi ki:

    Banada kayıt bulunamadı yazıyor illa suriyeli olmak mı gerekiyor yardım almak için yazıklar olsun

 35. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Bu ay zamlı alinacak merak etmeyin gözükur bir kac güne

 36. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Nezaman yaticak acaba hala kayit bulunamadi diyor ya

  1. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

   Bu ay zamlı alinacak merak etmeyin gözükur bir kac güne

 37. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Aldığım yardımla kiramı ödüyordum bu ay giriyorum devamlı kayıt bulunamadı diyor kara kara düşünüyorum ne yapacağımı mahallemde suriyeliler var senelerdir ayda üç dört bin yardım alıyorlar her yerden sağlık desen bedava Bir kızımla yaşam mücadelesi veriyorum bu yardımla kiramızı ödüyorduk karnımızı zor doyuruyoruz kirayı nerden bulalım iki kere eve teftişe geldiler durumumuzu anlattık daha 3 ay önce gelmişlerdi şimdi ne olduda kestiler anlamadım

  1. Avatar of Şengül Şengül dedi ki:

   Baktınızda cıkmıs olarak mı gozukmelde yoksa halen kayıt bulunamadımı olarak mı gozukmekde

   1. Avatar of Reyhan Reyhan dedi ki:

    Henüz benimde gözükmedi 🙁

  2. Avatar of Nil Nil dedi ki:

   Biz insan değiliz ki konu biz olunca sineğin bi tarafından bisey çıkarıyorlar Türk olmak ayrıcalık iste yaşamamak icin hele kadınsan bu ülkede muhtaçsın lanet olsun

  3. Avatar of Şevval Şevval dedi ki:

   Sed yardımı yattimi edevlettwn gözüken varmi

 38. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Temmuz ayı gozuken varmı

  1. Avatar of Mine Mine dedi ki:

   Benm hala kayıt bulunamadı yazıyor sozin duzeldimi acaba

  2. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

   Benimde gözükmüyor kayıt bulunamadı

 39. Avatar of Mücahit kurt Mücahit kurt dedi ki:

  Balla bende nerdeyse 1 aydır onaylandı dıyor hala ne yatan bişi var nede başka bişi elin suriyeli gelıyor her ay para alıyor bız kendı vatandası almak için çırpınıyoruz yazık cok yazık valla gıttım bıde aile sosyal hızmetlere bıde ukalalar gormenız lazım bole bişi olamaz allah kimseyi kimseye düşürmesin demekki kendi devletımızın elinede düşsek beş parasız kalcaz yazık valla

 40. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Merhaba kezban hanım epey bir yazışmıştık hatırlarsınız sef yardım için başvuru yapmamda devam için yardım etmiştiniz olumsuz döndüler kriz dönemi azaldı dediler şaşırdım kaldım ne yapmam lazım bir yol gösterir misiniz durumum aynı şaştım kaldı

  1. Avatar of keziban keziban dedi ki:

   mrhaba ezgi hnm memurlar oyle dediyse yapacak bisey yok banada baglamiyorlar bide cimere yazin bakalim donus yapan olacakmi uzuldum gercekten size tekrar baglanir die dusunuyor dum ben

   1. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

    Allah razı olsun çok perişanım ne yapacağım bilmiyorum şaştım kaldım yani tekrar başvuru yapsam mı nasıl böyle duyarsız oldular hiç bilemedim

   2. Avatar of Emine Emine dedi ki:

    Görünüyor arkadaşlar ayın 15 100 lira zam var

 41. Avatar of Ömer Ömer dedi ki:

  Alan varmı arkadaşlar

 42. Avatar of Kullanici Kullanici dedi ki:

  İstanbul hesaba gecen varmi arkadaslar

 43. Avatar of Kullanici Kullanici dedi ki:

  Hesaba gecen varmi arkadaslar

 44. Avatar of ist sed ist sed dedi ki:

  Merhaba ben sed yardım alıyorum kızıma ama suresi ne zaman sonlanacak bilmiyorum kurumdan bişey demediler e devlette nasil ogrenebilirimiyim bilen varsa cevap verebilirmi

 45. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Hatay görünüyor 10.06.2021 benimki görünüyor

 46. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Sed yardımı görünenler var mı

 47. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

  Sed görünen varmi

 48. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Sed yardımı e devlette ayın kaçında görünüyor

 49. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Sed kayıt bulunamadı diyor sizdede sorun var mı

 50. Avatar of Melis Melis dedi ki:

  Kayıt Yok devam ediyor

 51. Avatar of Ada Ada dedi ki:

  Sed yardımı kayıt bulunamadı yazıyor hala aynı sorunu yaşayan varmı

 52. Avatar of Melis Melis dedi ki:

  Kayıt bulunamadı diyor gözüken varmı

 53. Avatar of Melek akbulak Melek akbulak dedi ki:

  Benimde 4 çocuğun var kimsem yok evim kira bana verilen bu sene 1100tele 2si orta okula gidiyor 2side ilk okula gidiyor aldığım yardim bana yetmiyor çalışanim da yok kendim günlük işler gidiyordum hastalık tan dolayı oda yok şimdi ne yapacam bilmiyorum yardim edin allah aşkına bize yetiremiyorum

 54. Avatar of fatma türkben fatma türkben dedi ki:

  mrb ben 3 çocuk annesiyim eşim işsiz ev kira bir kizim okuyor diger ikisi ufak yardim onaylandi kac lira verilir bilgi verirseniz sevinirim

 55. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Allah razı olsun kezban hanım rabbim hep iyilik versin herkese

 56. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  mrhaba serkan bey genelde 1cocuga bagliyorlar cevremde hep oyle cok cok nadir 2cocuga baglanmasi zaten hersey memurlarin elinde tek cocuk icin uygun girulmustur belki hyrli olsun serkan bey hic alamayanlarda var bana hep tek sefer cikiyor beni aya baglamiyorlar 6 aya bi basvuru yapiyorum 1574 aliyorum

 57. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  ezgi hnm cok iyi yazmissiniz zaten memur arar sizi o zmn da detayli anlatirsiniz onlar goruyor biliyor zaten nerden ne aldiginizi belki evrak fln isterler sizden rapor fln simdiden form doldurmaniz iyi oldu cunki gec donus yapiyorlar rabbim buyuk daha once aldiginiz icin tekrar baglanma sansiniz cok buyuk

  1. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

   Kezban hanım başvurum devam için red edilmiş yakın kriz zamanında yardım edilebilir kararı çıkmış ne yapmam lazım durumumda drğişiklik yok bu aydan sonra alamıyacakmışım bir yol lütfen

 58. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  Ben başvuru yaptım sed için onaylandı 2 tane ortaöğretime giden çocuğum var yanlız 1 çocuğuma çıkmış 1259 tl hanı iki cocuga 1500 veriliyordu onu anlamdim

 59. Avatar of Can Can dedi ki:

  Bazı yorumcular bu ay son idi yazmışlar onlardan biri cevap verebilir mi onlarda süreç ne olmuş ne kadar zamanda bağlanmış bu süreçten geçenler yazabilirler mi ?

 60. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  kezban hanım başvuru yaptım e devletten hane gelirine sadece 1100 tl yazıp en son kısımda neden istiyorsunz bölümüne en son birkaç satırda belirrtim haziranda son kez alacağım devam etmesini rica ederim diye umarım çıkar çok ihtiyacım var Allah büyük yaptığım açıklama sorun yaratmaz değil mi ? hiç yazmamak sanki yanlış bilgi gibi algılanır diye birkaç satırda belirttim ne dersiniz ?

 61. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  teşekkür ederim o zaman sed gelirini katmadan sadece 1100 tl yi yazacağım anladığım kadarıyla peki açıklama bölümüne de yazmayayım mı niçin istiyorsunuz bölümüne allah sizden razı olsun

 62. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  zaten arar memurlar o zamanda bilgi verirsiniz sorarlar gelirinizi nafaka dersiniz onlara rabbim buyuk kimseyi zor durumda birakmasin siz biran once doldurun form anca sureniz dolana kadar donus yaparlar hayirli gunler kafaniza takilan bisey olursa sorun siz yine

 63. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  bence dediginiz sekilde yazin ezgi hnm hane geliri sed die sureniz dolmadan hemen form doldurun cunki gec donus yapiyorlar anca bence tekrar baglanir size

 64. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Kezban hanım çok teşekkür ederim allah razı olsun ilginizden dolayı son birşey daha sormak istiyorum haziranda son kez alacağım e devletten müraccat ne zaman yapayım formda gelir hanesine sed yardımımı da yazacak mıyım yoksa sadece nafaka gelirim mi sed haricinde oğlum ve benim için 1100 tl alıyoruz tüm gelirimiz malesef bu temmuzda da ara vermeden almak için haziranda müraccat etmeliyim diye düşündüm bağlanması vakit alabilir haziran ayında alacak olduğum sef yardımını da gelire yazacak mıyım acil bilgi lütfen

 65. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Kezban hanım çok teşekkürlet allah razı olsun ilginiz ve cevabınız için haziran 2021 de son kez alacağım müracaat nd xaman yapayım r devletten orda sed yardımımı hane gelirinde yazacak mıyım ? Yoksa sadece onun haricindeki gelirim mi sadece nafaka alıyoruz oğlum ve benim için toplam 1100 tl ne yapmalıyım acil bilgi lütfen

 66. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  evet ezgi hnm bence muraacat edin olumlu olur sizinki raporda var

 67. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

  Teşekkür ederim oğlum astım hastası raporlu ilaç kullanıyor onun da bir etkisi olur mu (sed yardımına konu olan çocuk) sosyal hizm.binasına müraccat etsem olur mu evraklarla allah razı olsun

 68. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  evet ezgi hnm e devlet uzerinden

 69. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  ezgi hnm mrha sosyal ekonomik on basvuru sayfasindan form cikiyor onu doldurmaniz yeterli bende yapmistim tek sefer cikti bana 1500 6aya bi yapiliyor uygun bulunursa veriliyor

 70. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  kezban hanım ilk kaymakamlıktan başvuru yapmıştım onlar beni aradı başka bir türlü başvuru yapmamıştım e devlet üzerinden mi lütfen bilgi verir misiniz?

 71. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  aysegul hnm genelde tek cocuga baglaniyor durumunuz baya kotuyse 2cocuga baglanir hersey memurlarin elinde cok nadir yani 2cocuga baglanmasi genelde cevremde de ole tek cocuga bagliyolar

 72. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  ezgi hanim memuru aramayin sosyal ekonimik on basvuru varya ordan doldurun form daha once nasil yaptiysaniz o sekilde tekrar muracat edin inslh olumlu olur rabbim buyuk

 73. Avatar of Ayşegül Ayşegül dedi ki:

  Peki bu yardım 4 çocuklu bir ailede tüm çocuklara mı verilmekte?

 74. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  tşk ederim kezban hanım tekrar başvuru nasıl yapacağım ilgili memuru arayıp mı ? Dosyamla ilgili memuru mu aramam lazım yardımcı olabilir misiniz?

 75. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  merhaba ezgi hanim yil dolunca kesiliyor mslesef temmuz ayinda tekrar basvuru yapmaniz gerekecek durumunuz iyi degilse zaten baglanir tekrar ama mutlaka basvuru yapin

 76. Avatar of ezgi ezgi dedi ki:

  bir sorum olacak 2021 temmuz ayında 1.yılım doluyor. yardımda 1 yıllık çıkarılmış, pandemi nedeniyle ekonomik anlamda hayat her geçen gün daha zorlaşıyor iş bulmak imkansız olan bu dönemde pandemi devam ederken, şartlarda iyileşme yok ise; yine de 1 yıllık süre doldu diye yardım kesilir mi ? acil bilgi lütfen .

 77. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  ilk fazda 1000 aldim arkadaslar cevremde tekrar alanlar oldu basvuru yapmadan bende kayitliyim bana neden yatmadi 1100tl bilgisi olanvarmi arkadaslar

 78. Avatar of Seval Seval dedi ki:

  Ben geçen ay başvurdum görevli geldi gitti ve bana iban nosu istedi goturdum ben bu ayın 13nde almam gerekiyor Du ama yatmadı neden

 79. Avatar of EYLEM TİDİM EYLEM TİDİM dedi ki:

  06. 05. 2021. DE E DEVLETTE GÖZÜKÜYOR AMA HESAPTA PARA YO NEDEN ACABA BİLGİ verir misiniz RİCA ETSEM

 80. Avatar of EYLEM TİDİM EYLEM TİDİM dedi ki:

  AYN KAÇNDA SED TAEDIMI YATIYOR BİLGİ VERİRMUSİNİZ

 81. Avatar of Melel Melel dedi ki:

  Ayın 10 da hesaplarda

 82. Avatar of Btl Btl dedi ki:

  Bayram dolayısıyla sed maalı erken yatarmı.?

 83. Avatar of Mahmut Mahmut dedi ki:

  Bende alıyodum gecen hafta eski yatan para gözükyodu şimdi gözükmüyor kayıt bulunamadı yazıyo

 84. Avatar of Dry Dry dedi ki:

  Mrb bnm bu ay yılım doluyor oglum orta son liseye gcecek devam eder mi kesılırmı acaba okuyan cocuga alıyorum ☹️

 85. Avatar of Tc hakan hakan fcbk Tc hakan hakan fcbk dedi ki:

  Bahar yardım bizim de yatmadı pazartesi yada 20 sine kadar hesapta olur diye tahmin ediyorum kaygılanmayın e devlette yattı görünüyorsa bu senin hesaba geçmesidir demek kesilecek olsa idi e devlette görünmez ve telefonunuza mesaj gelir iyi günler

 86. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  Kayseri de şef yardımı alan oldumu kaç gündür hesap boş gözüküyor

 87. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Kayıt bulunamadı diyor acaba herkez de aynimi

 88. Avatar of Saide öztürk Saide öztürk dedi ki:

  4 örencim var mevsimlik isçisyiz para ve kiyafet yardmi istiyorum kizlar. 13/ 14/4/yas erkek yas15/6/ yardimci olursaniz Allah sizden razi olsun

 89. Avatar of Magdur Magdur dedi ki:

  Arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olabilir mi ben bir yıllık sed alıyodum nisanda sondu bende cimerden yazdım devam etmesi için bugun eve geldiler öğrenci belgesi kira kontratı istediler bide bi evrak imzalattılar acaba 2 yıllık baglancakmı bide gelen memur dedi ki bu yardımlar geçici bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim

 90. Avatar of Burhan Burhan dedi ki:

  Merhaba benim 4 tane kardeşim var babam çalışmıyor çiftçilik yapıyor. Okulla gidiyoruz. Ama Maddi durumumuz yok. Sed başvurusu nasıl yapılır.

 91. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar benim okuyan 4 çocuğum var..Benim eşim çalışmıyor.Büyük oğlum hem okuyor hem de 5 aydır sigortalı olarak çalışıyor.Size sorum sigortası olup da sed yardımı alan var mı?Yani başvuru yapsak sed alabilirmiyiz..Cevap verirseniz sevinirim…

 92. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  İstanbul / Zeytinburnu olup yatan var mı kayıt bulunamadı diyor aradığımda 13 ünden sonra hesabına bak dendi bir akisilik olup yatmamış Olabilir mi

  1. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

   Bende antalya dayım kayıt bulunamıyor diyo hala

  2. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

   Bende İstanbul Fatih’te yım bende de aynı durum var hala yatmadı da kayıt da bulunmadı diyor

 93. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Antalya e devlette gözüken varmı hala görünmüyor

 94. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  İzmir mart ayı ses ödemesi kaçında yatar bilgi verirmisiniz ben ilk kez alıcam 03 15 2021 ilk ödeme diyor ama

 95. Avatar of Ayseee Ayseee dedi ki:

  İstanbul ses ödemesi hesaplara yattı mı bilgisi olan lütfen yazabilirmi

 96. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

  İzmir yattımi bilgisi olan varmi

 97. Avatar of Zynpmrc Zynpmrc dedi ki:

  ISTANBUL yattı

  1. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

   Bende istanbuldayim ama yatmadı semt olarak ayrı ayrı mı yatıyor acaba

 98. Avatar of Aras Aras dedi ki:

  İstanbul 13 guncel bu gece yada yarına yatr mı gecen ayda 13 gunceldı ama 16 sında yattı

  1. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

   Yattı mı acaba sizin ki

 99. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Antalya yatmamiş

 100. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Antalyada hala yatmadı e devlette kayıt bulunamadı yazıyor varmı antalyada yatan bide ilçe farkediyormu yatış sırası

 101. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Mersinyattı Allah razı olsun devletimizden

 102. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

  Merhabalar ben 2 aydır sed yardımı alıyorum İstanbul dayım hala kayıt bulunmadi diyor senelik bağlanmıştı genel bir sorun mu var acaba bilgisi olan var mı arkadaşlar

  1. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

   Ecrin hanım merhaba daha önce kayıt bulunamadı diyip aldığınız oldumu acaba Ankara kayit bulunamadı diyor hala bende ilk defa geçen ay 1180 lira almıştım bu ay hala edevllete düşmedi

   1. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

    İlk kez yaşadım kurumu aradım 15 ine kadar yatmaz ise sorun vardır dedi e devlet de gözükmeye bilir dediler umarım öyle olur pzrt gününe kadar bekleyeceğim bakalım

   2. Avatar of Ali Ali dedi ki:

    Bana göre yatar,bi ara bana da olmuştu ama kızsa süreli,bana göre kesilmez aylık oldu için ve zaten en az 3 ay zaten yatıyor , bedava sıkıntı yapma yin

 103. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  Ankara sed yardımı acaba e devllette gözüken varmı bizde hala kayıt bulunamadı diyor …

 104. Avatar of Tülay tanis Tülay tanis dedi ki:

  Antalya yatmamış 2021 mart 9 hangi illerde yattı bilen varmiq

  1. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

   Antalya yatmadı gözüküyor bendede

 105. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Slm birşey sorucaktım orta okul ve okul öncesi olanlar aylık bekadan yatıyor acaba

  1. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

   Slm bnm var iki.cocuk 1800 kusur yatiyor ist

 106. Avatar of keziban keziban dedi ki:

  benim gecen hafta eve memur geldi bisuru soru sordular komisyina girecek size donus yaparlar dediler acaba ne zmn girer ne zmn donus yaparlar gecenbsene 1kere aldim busene aylik baglanmak istiyorum ihtiyacim var dedim inslh onaylarlar

  1. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

   Slm bu sed odemelri ihtiyaciniz dahilinde surekli oluyor bi kere vermezler o baska bi yardimmistir

 107. Avatar of Su Su dedi ki:

  Istanbul yatmadi yine yatan varsa yazsin

 108. Avatar of Elçin Yilmaz Elçin Yilmaz dedi ki:

  Merhaba ben sed yardimi almaktayım fakat bu ay sondu acaba tekrarlanirmi yine verirler mi tekrar basvuru yapmam gereklimi çok ihtiyacım var

 109. Avatar of Hatun Hatun dedi ki:

  Sed yattimi Gaziantep

 110. Avatar of Su Su dedi ki:

  Istanbul sed alan oldu mu

  1. Avatar of Hatun Hatun dedi ki:

   Halen sed yatmadı mağdur olduk 13 yazıyor ödeme ama hâlen yatmadı gaziantep

   1. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

    Ankara sed yardımı acaba e devllette gözüken varmı bizde hala kayıt bulunamadı diyor …

 111. Avatar of Vahyettin Vahyettin dedi ki:

  Arkadaşlar ağrı sed yardımı yarttımı

 112. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Benim de hala yatmadı

 113. Avatar of Su Su dedi ki:

  Benim yatmadi neden acaba herkes aldimi istanbul da

  1. Avatar of Seyhan Seyhan dedi ki:

   Hayır kardeşim 20sine kadar yatacak denildi bugün bana İstanbul da halen kimsenin yatmamış İstanbul’da ASP bakanlığını aradım söylediler

 114. Avatar of Su Su dedi ki:

  Herkesin ki yatmis mi benim neden yatmadi sosyal hizmetleride ariyom cvp vermiyolar lutfen yazar misunuz

 115. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

  Yatmis arkadaşlar

 116. Avatar of Zynp Zynp dedi ki:

  Gece 12 den sonra hesaba düşüyor mu?

  1. Avatar of Melek Melek dedi ki:

   Gece bakıyorum sabah bakıyorum ama yatmıyo

   1. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

    Mrh bende yeni basvuru yaptim 4 cocugum var acaba nekadar veriyorlar kac ayda veriliyor hicbi bilgim yok rica etsem bilgi verirmisiniz

 117. Avatar of Cebrail Cebrail dedi ki:

  Selamünaleyküm hayirli gunler arkadaslar zirrat bankasi para yatmadi diyor ama edevletten 13/02/2021. Odeme günü oldugunu görüyorum. Bugün 15/02/2021 olmus hala yatmamis

 118. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

  Sed yattimi İstanbul da arkadaşlar bilgi verin

  1. Avatar of Miray Miray dedi ki:

   Yarin yaticakmis

   1. Avatar of Seyhan Gedik Seyhan Gedik dedi ki:

    Yarın yatacağı kesinmi kardeşim

 119. Avatar of Tuğba Tuğba dedi ki:

  Sed neden yatmadı

 120. Avatar of Anadolu Anadolu dedi ki:

  Istanbul sed yattı mı arkadaşlar

 121. Avatar of Esrarengiz Esrarengiz dedi ki:

  Subat 13 yazıyor ne zaman alabiliriz bugün yatarmi bilgisi olan varmi

  1. Avatar of Su Su dedi ki:

   Istanbul yatmadi simdi baktim ben

  2. Avatar of Su Su dedi ki:

   Sizinki yatmismi

  3. Avatar of Hira Hira dedi ki:

   Istanbul yatan var mi

  4. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Sed yardımını bugün alabildiniz mi

  5. Avatar of Esma Esma dedi ki:

   Sed yardımı yatırıldımı istanbulda

  6. Avatar of esma esma dedi ki:

   istanbulda şubat ayının sed yardımı yatırıldımı

 122. Avatar of Concon52 Concon52 dedi ki:

  Istanbul sed yardımı alan varmı

  1. Avatar of Melek Melek dedi ki:

   Bende 25 aralık 2020 de başvuru yaptım olumlu sonuçlandı ama hesaba para yatmadı ?

 123. Avatar of Tuğka Tuğka dedi ki:

  Kayseride sed ödemesi yattımı bilgisi olan varmı

  1. Avatar of Hasret Hasret dedi ki:

   Arkadaşlar panik yapmayın hafta sonuna denk geldiği için büyük bir ihtimal istanbul pazartesi gününe yatar eğer sed yardımlarınızda bir sıkıntı olursa zaten arayıp size kesildi diye haber ediyorlar bu kadar paniğe kapılmayın

   1. Avatar of Ayse Ayse dedi ki:

    ARKADAŞLAR ISTANBUL YATTIMI BEN E DEVLLETTEN BAKIYORUM 13 YAZIYOR AMA HALA DAHA YATMAMIŞ

   2. Avatar of Seyhan Seyhan dedi ki:

    Aradıklarına eminmisiniz

 124. Avatar of saime öğrenci koçluğulu eğitimi veriyorum saime öğrenci koçluğulu eğitimi veriyorum dedi ki:

  öğrencilere uzaktan koçluk yapıyorum ödevlerine yardım ilkokul seviyesinde ortaokul döneminde yönlendirme özgüven destek iletişim bozukluğunadestek sosyal medya düzensizliği yaşayan öğrencilere destek maille ulaşabilirsiniz

 125. Avatar of Ayten34 Ayten34 dedi ki:

  İstanbul sed yattımı bilgisi olan yazsın lütfen

 126. Avatar of Kaya Kaya dedi ki:

  bana niye 1 defalık 780 lira yattı lütfen cevap verin yıllık niye degil

  1. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

   Nasıl anlıyoruz 1 defaya mahsus oldugunu banada çıktı ama devamını tek seferki bilmiyorum

   1. Avatar of kaya kaya dedi ki:

    1 defa yatto sonra kayıy bulunamadı diyor

 127. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Sed yardimi Düzce’de daha yatmadi

  1. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Sizin şubat ayı e devlette göründü mu acaba

 128. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Düzce de neden yatmadı sed yardimi anlamak zor Ankara’yı aradım ayın birinde göndermişler illere bunlar neden böyle yapıyorlar pazarteside yatmasa vali beye çıkacağım

 129. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Sed yardım alan varmı mdaha yatmadı Ankara’yı aradım ygonderdikayin 1rinde

 130. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  a

 131. Avatar of Kaya Kaya dedi ki:

  780 tl para yattı acaba aylıkmı yıllıkmı baglandı lütfen cevap

  1. Avatar of Melike Melike dedi ki:

   Size ilkkez mi yattu babada anaokuku öğrencisi yatacak dendi ama halen ne kadar ne zaman yatacak görünmüyor sadece olumlu sonuclanmistir dendi bu ay belgeleri teslim ettim

   1. Avatar of Kaya Kaya dedi ki:

    tek seferlik yatmış anlamıyorum ya herkesse yıllık veriyor

 132. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Düzce’de sed parası alan varmı

 133. Avatar of Ümmügülsüm Ümmügülsüm dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var 4dü de okuyo ve eşimin gelirinden başka gelir olmadığı için bu yardıma başvurmak istedim lütfen kısa zaman içinde yardım edin

 134. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  Mrh durumum iyi deyil sizden yardim istiyorum okula giden çocuklarım var lütfen cvp verim

 135. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  Mrh maddi durum iyi deyil 3 çocuğum var 2 si okula gidiyor hiç bi gelirim yok eşim bize bakmıyor lütfen yardımcı olun

 136. Avatar of Haci Haci dedi ki:

  MERHEBA KARDESIM GÜVEN HAYTA UZUN ZAMANDIR ISSIZDIR ÇALIŞMIYORDUR MADI YARDIMA MUHTACTIR GELIRI YOKTUR BU KONUDA KARDESIM GUVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNA TABLET ALAMIYORDUR PARASI YOKTUR LUTVEN IS ADAMLARINDAN VE ZENGINLERDEN MADI YARDIMLARINI BEKLIYORUM BANA ACIL ULASINIZ CEP NUMARAM

 137. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Düzce’de sed yardımı odendimi

 138. Avatar of Pof Pof dedi ki:

  Arkadaslar istanbul yattımı

 139. Avatar of Aşık çekmez Aşık çekmez dedi ki:

  9 kişi aileyiz inşaat işçiyim kiradayim gecinemiyoruz maddi manevi yardım ıstiyorum arz ederim

 140. Avatar of Demet Demet dedi ki:

  18 gözüküyor ama hala yatmadı çok zor durumda kaldık 13 ünde normalde neden böyle oldu ay sonu geldi

 141. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  İstanbul 18 idi yatmamış

 142. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

  Aradım 25 de yatacak

  1. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

   Istanbul yattı

 143. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

  Düzce’de sed parası yatimi

 144. Avatar of Hediye Hediye dedi ki:

  Duzcede sed yardimi alan varmi duzce yattimi bilgisi olan varsa cevap yazabilir mi

  1. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

   Yatmismi Düzce’de haberiniz varmı

 145. Avatar of Şahizer Şahizer dedi ki:

  Benimde ihtiyacım var e devletten başvuru yapamıyorum

 146. Avatar of Berat Berat dedi ki:

  E devlete gözükuyor ama daha yatmadı 16 bugun

  1. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

   Düzce’de misinizz

  2. Avatar of Feride Feride dedi ki:

   Kayseri’ye yattimi bilginiz varmı

 147. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

  Düzce’de ses yardımı alan varmı

 148. Avatar of elifalgun elifalgun dedi ki:

  Ben düzce de yatmamış sordum ayın 25 de yatacak dediler Düzce’de alan varmi

 149. Avatar of burcu burcu dedi ki:

  bnmde ayni 15 ine kadar geçer diye tahmin ediyorum

  1. Avatar of burcu burcu dedi ki:

   az once kurumu aradım..panik yapmayın 15 ila 25 arasi yatıcak bu ay arkadaşlar

   1. Avatar of Kübra Kübra dedi ki:

    Sizin e devlette görünüyor mu acaba

   2. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

    Sigortayla alakası var mı eşim sigortalı da

   3. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

    Sigortalılar yararlanıyor mu acaba

   4. Avatar of MERVE MERVE dedi ki:

    evet yatmış baktım sabah

  2. Avatar of Pembe Pembe dedi ki:

   Hala yatmadı benim

 150. Avatar of MERVE MERVE dedi ki:

  sed yardımım her ay ayın 13 ünde yatar ama bu ay hala yatmadı 14 ü bugün hala hesaba geçmemiş benim gibi olan var mı :((( ne zaman yatar acaba ya

  1. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

   Benimde ayni

  2. Avatar of Tayfun Tayfun dedi ki:

   Merve hanım şiz cektinizmi para yattı demişiniz izmirde yatan varmı

  3. Avatar of İstanbul İstanbul dedi ki:

   Paranızı cektınızmı acaba benım e devlette gözüküyor ama yatmadı hesaba

 151. Avatar of mert mert dedi ki:

  sed yardımlat güncellenmiştir e devletten

 152. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

  Sed yardımı görûnen varmı e devlette istanbul

  1. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

   Evet 18 ayın yaticakmis e-devlet baktım

 153. Avatar of İstanbul İstanbul dedi ki:

  Hayla yorum yok

 154. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Esimden ayriyim evim kira hic bir sosyal guvencem yok kirami vermekte zorlaniyorum 1ci sinifa basladi cocugum cok zoor durumdayim

 155. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  Istanbul sed yardimi gözüküyor mu bende hala kayit yok

  1. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

   Yok hala kayıt yok diyor e-devlet

  2. Avatar of Özo Özo dedi ki:

   Bnde geçen ay basvuru yaptim e devletim de gözükmüyor fakat aradığımda ise onaylanmış subat 13 inde hesabınızı kontrol edin dediler

 156. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Hala kayıt ol diyor neden olur ole İstanbul yattimi

 157. Avatar of Birsen yuksekyayla Birsen yuksekyayla dedi ki:

  Bizde alıyorduk ama şimdi kayıt bulunamadi

  1. Avatar of Ayhan Ayhan dedi ki:

   Ocak ayında biraz sıkıntı yaşanıyor 20 sine kadar geçer hesaba rahat olun

  2. Avatar of Cabbar Cabbar dedi ki:

   Merhabar benankaradan cabbar arkadaslar rahat olun edevlet uzerinden kaylt bulunmadlglnl söylüyor fakat ayln 13 de hesaplara gecer kesilme yok artl zamLl yatacak iyi gunler dilerim

 158. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Guncellendi 54 tl zamla 733 787 tl olmuş

 159. Avatar of nasihat kılıç aslan nasihat kılıç aslan dedi ki:

  benim 3 çocuklarım var. Masddi durumum yok

 160. Avatar of Fatoş Gözen Fatoş Gözen dedi ki:

  Alacağım testler için gerçekten bu paraya ihtiyacım var.lütfen bana yardımcı olun lütfen.

 161. Avatar of Aydın Erdoğan Aydın Erdoğan dedi ki:

  İhitiyacim vaar paraya ogrenciyim

  1. Avatar of Sudenur Sudenur dedi ki:

   Bende ortaokul öğrencisiyim nasıl yapılıyor acaba bu başvuru bilen birisi varsa söyleyebilirmi acaba

   1. Avatar of Kader orçan Kader orçan dedi ki:

    Olduğun yere bağlı olan sosyal hizmetler merkezine git başvuruda bulun. Hemen bağlanırsın ihtayacın varsa. Allah yardımcın olsun

 162. Avatar of Büşra Sönmez Büşra Sönmez dedi ki:

  Öğrenciye destek için

 163. Avatar of Zehra Öztürk Zehra Öztürk dedi ki:

  Merhaba benim 5 çocuğum var eşim isyerisi kapandi yardim edin allah rızası için

 164. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Benim dört çocuğum var hepsi okuyor lütfen yardım edin para yardımı erzak yardımı gibi konularda desteği ne yapacaz lütfen yardım edin para yardımı erzak yardımı

 165. Avatar of Aslı Nur Aslı Nur dedi ki:

  Biz 6 kişiyiz 3 kişiye okuyoruz derslere giremiyoruz maddi durumu çok kötü evin kirasını veremiyoruz yardıma ihtiyacımız var

 166. Avatar of Şükran surmeli Şükran surmeli dedi ki:

  Mrb İyi akşamlar 10 kişiyiz 4 tane okuyan çoçuğum var okutamıyorum evdede teknoloji yok diye zorlanıyorlar yardım almıyoruz hiç bir yerde aylıkları yok eşim daha önce tehlikeli madde şöförüydü 1 senedir işten çıkmış ayağında platin var zorladı çok rahatsız gelirimiz yok hiçbiryerden zor durumdayız yardım ederseniz çok sevinirim

 167. Avatar of Şükran sürmeli Şükran sürmeli dedi ki:

  Mrb İyi akşamlar 10 kişiyiz 4 tane okuyan çoçuğum var okutamıyorum evdede teknoloji yok diye zorlanıyorlar yardım almıyoruz hiç bir yerde aylıkları yok eşim daha önce tehlikeli madde şöförüydü 1 senedir işten çıkmış ayağında platin var zorladı çok rahatsız gelirimiz yok hiçbiryerden zor durumdayız yardım ederseniz çok sevinirim

 168. Avatar of Meral Meral dedi ki:

  Üçtane çocuğum var kiracıyım durumum hiçyok bir kızım okula gidiyor eşim aralıklı çalışıyor kiramıda evin ihtiyacınıda karşılayamıyoruz nolur yardım almak istiyorum

 169. Avatar of Serap Serap dedi ki:

  Benimde durumum yok sosyal yardımlaşma dan yardım alıyorum üç tane çocuğum var lise öğrencisi hepsi eşim cezaevi nde günlük ise gidiyorum acaba bizexe verirlermi

 170. Avatar of Fidan Fidan dedi ki:

  Bize de yardım edin şu anda çocukları ma defter bile alamıyorum günlük ise gidiyorum 50tl kazanıyorum evim kira kiram birikmiş yetistiremiyorum hersey çocuklarım için

 171. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

  3 tane cocugum var yardima ihtiyacim var lutfen yardim edin cok magduruz yardim istiyoruz

 172. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Bulundugunuz ..ildeki…sosyal yardim basvurusu yapin birebir gorusun…eve ..gelip.inceleme yapiyorlar..sonra cagiriyorlar bankada hesap actiriyorsun..paraniz yatiyor.

 173. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Kızım ilkokul öğrencisi uzaktan eğitimde hep geri kalıyor imkanımız yok ona bilgisaya r almaya pandemiden dolayıda eşimin iş bulması çok zor nolur yardım edin

 174. Avatar of Abdullah Demir Abdullah Demir dedi ki:

  Benimde 6 tane çocuğum var okuturken cok zorlaniyoruz.Çalisanimiz da olmayinca mecburen yardima ihtiyacimiz var lutfen bize yardim eli uzatin….

 175. Avatar of tuğçe tuğçe dedi ki:

  üniversite ögrencilerine sed yardımı oluyormu nasıl başvuru yapabilirim

  1. Avatar of Halime Halime dedi ki:

   Sosyal ve ekonomik destek ön başvurusu yapın tuğçe hanim

   1. Avatar of Melek Melek dedi ki:

    Merhaba sosyal destek başvurum değerlendirmeye alınmış bu ne demek oluyor?

 176. Avatar of ibrahimçopuroglu ibrahimçopuroglu dedi ki:

  benimde iki çocugum ilk okula gidiyor 1. ve 3. sınıfa ne olu bizede yardım elinizi uzatın lütfen uzakdan egitimin hiç birine giremedik

 177. Avatar of sevim kızılçukur sevim kızılçukur dedi ki:

  2 çocuğum var yetim biri okuyo 1 sınıf kendim emes hastasıyım evim kira malulen emekliyim ama elime birşey kalmıyo borçlardan yardımcı olurmusunuz

 178. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  halime hanım anlamıyorum ki ne arayan var ne soran nie böyle yapıyorlar çok ihmal ediyorlar bnm bi arkadaş da böle oldu 4ay geçti sonra evrak istediler onaylandı beklicez mecbur

  1. Avatar of Halime Halime dedi ki:

   E.devlette başvuru yaptım ben bu kadar belirtilir mi acaba evrak isteseler bu kadar bekletmek neyin nesi okullar açılıyor çocuk okula gidecek hiçbirşeyi yok tek umudum sed yardimi idi ondanda ses seda yok

  2. Avatar of Halime Halime dedi ki:

   Kezban hanım bana sed hizmeti kapsamında olmadığınız değerlendirdi yazmişlar

  3. Avatar of Aya Aya dedi ki:

   Swd yardimi bu ay neden yatmitorlar kiradayiz kirayi weremiyoruz mileti zor durumu birakiyorlar neden bole yapiyorlar sayin cumhurbaakani bi el atsan miletin zor durumda

 179. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Kezban hanım sözde bir ay içinde sonuçlanır diyorlar iki ay olacak bu ayın 15 ünde halen başvuru süreci devam ediyor yazıyor

 180. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  benimde 2ay oldu ama dönüş yap malesef

 181. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Slm arkadaşlar 17 Ağustos da sed başvurusu yaptım 2 ay olmak üzere kaç ay sürüyor başvuru bilgisi olan varmi

 182. Avatar of Sibel Acar Demir Sibel Acar Demir dedi ki:

  4 tane çocuğum var boşanmak üzereyim kısa çalışma ödeneği alıyorum fakat yetmiyor 3 çocuğum öğrenci uzaktan eğitim için bile yetişemiyorum kaynak kitap isteniyor alamıyorum

 183. Avatar of Birsen Eren Birsen Eren dedi ki:

  iki tane çocugum var okul ihtiyaclarini karsilayamiyorum yardim istiyorum

 184. Avatar of Nur Nur dedi ki:

  Kardeşim buraya yazmayın. Bura sıradan vatandaşın açtığı bir site. Devlet görmüyor buraya yazdıklarınızı ‍♀️

 185. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Lütfen yardım edin durumum yok diye kızımı anaokuluna gonderemedim

 186. Avatar of Fatma tosun Fatma tosun dedi ki:

  Yardım edin iki ogrencimvar okul zor lutfen yardim edin yetmiyor aldigi aylık iki lira aliyor eve mi okulami faturalardaki yetsin sizden isteyim yardim edin

 187. Avatar of Adem tosun Adem tosun dedi ki:

  İki öğrencim var yardım istiyorum lütfen yardım edin aldığım maaş yetmiyor faturalara mı evemi yetsin yetmiyor ihtiyacımız var yardım edin lütfen

  1. Avatar of Abdullah Demir Abdullah Demir dedi ki:

   Benimde 6 tane çocuğum var okuturken cok zorlaniyoruz.Çalisanimiz da olmayinca mecburen yardima ihtiyacimiz var lutfen bize yardim eli uzatin.6 çocuğum da okuyolar.

 188. Avatar of Hatun Doğaner Hatun Doğaner dedi ki:

  3 Çoğum var 3 de okuyor askari ücretli olduğum icin yetmiyor siz değerli büyüklerimizden çocuklarımın eğitimi için yardım istiyorum / Allah’a emanet Olun /

 189. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Sed başvurusu kaç ay sonra sonuçlanır arkadaşlar

 190. Avatar of Arife Dikcan Arife Dikcan dedi ki:

  Merhaba lar kirada oturuyorum maddi durum sıkıntısı çekiyorum 2tane çocuğum var birisi doğuştan hemofili hastası iğnesini alamıyoruz bizede yardım edin edin

  1. Avatar of Leyla kiriş Leyla kiriş dedi ki:

   Üç tane çoçuğum var eksiklerini tam olarak karşılayamıyoruz yardım edin çocuklarımda sevinsin

 191. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Evet yatiyor

 192. Avatar of Sefa Sefa dedi ki:

  Kesin olarak yatıyor mu egitim parasi

 193. Avatar of Muhammed Muhammed dedi ki:

  Sed yardimi 1. Sinif çocuğu nekadar alıyor bilgisi olan varmı benim oğlum buyil 1. Sınıfa başlıycak başvuru yaptım

  1. Avatar of kezban kezban dedi ki:

   muhammet bey hiç belli olmuyor ki onu memur ayarlıyor 1den fazla olduğunu biliyorum herkesinki farklı duruma göre memur ayarliyor

 194. Avatar of kezban kezban dedi ki:

  hala kayit bulunamadı diyor herkezde aynimi acaba

  1. Avatar of Halime Halime dedi ki:

   Tşkr ederim kezban hanım

 195. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Sed yardım başvuru yaptım 17 ağustosta ne zaman sonuçlanır bilgisi olan vardı

  1. Avatar of kezban kezban dedi ki:

   halime hanım memurlar 2 3ay sonra arıyor telden o zmn onlar bilgi veriyor

 196. Avatar of Levent bıyık Levent bıyık dedi ki:

  Ben bir kereye mahsus olarak verdiler 10 ay oldu tekrar başvurdum eve gelip baktılar acaba tekrar verirler mi benim gibi olanlar varmı acaba cevaplarsanız sevinirim

 197. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Yardim

 198. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Öğrenci yardımına ihtiyacım var evde internet cekmiyo virusten dolayı evimize internet yapmıyor evimizde alt yapı yok sadece telefon var evde başka teknoloji alet yok yardım ederseniz sevinirim

 199. Avatar of halıse kılınc halıse kılınc dedi ki:

  benım ıkı kızım okula gıdıyor ıkısıde cok basarılı ama benım okutacak gucum yok ne olur bana yardım ıdın allah rızası ıcın

  1. Avatar of Kardelen Kardelen dedi ki:

   Merhaba ağustos ayi sed yardımı almayan varmi bayramdan önce yatirilan

   1. Avatar of Gulom Gulom dedi ki:

    Temmuzun ki yatti agustosun daha yatmadi kayit bulunamadi yaziyo

   2. Avatar of Kardelen Kardelen dedi ki:

    Sizinde mi ağustos ayi sed yatmadı bayramdan önce alanlar var bizim niye yok anlamadim

   3. Avatar of Merve Merve dedi ki:

    merhaba sizde hala kayıt bulunamadı cikiyormu

   4. Avatar of Kardelen Kardelen dedi ki:

    Evet benimde öyle sizin bi yılınız doldu mu acaba benim doldu ondan soruyorum

   5. Avatar of Merve Merve dedi ki:

    Siz bayramda aldınızmi

   6. Avatar of kezban kezban dedi ki:

    1467 aldım agustos ayında tek seferlik mi yoksa aylik mi

   7. Avatar of Didem Didem dedi ki:

    Ben temmuz 30 aldım e devletten bakıyorum 8 15 ödenenen tutar yaziyo

   8. Avatar of kezban kezban dedi ki:

    kardelen hanım eylul kacinda yatar sed odemesi

  2. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Arkadaşlar bu arefe günü verilen sed yardımi ağustos ayın ki yani benim gibi almayan varmi cevap verirseniz sevinirim

   1. Avatar of Büşra Büşra dedi ki:

    Herkese yatması lazım şuan bakyığımda e devlette 8.12 de hesapts gözüküyo

 200. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Bursa hala aynı kayıt bulunamadı diyo bursada olup güncellenen varmı

  1. Avatar of İlyas İlyas dedi ki:

   10 temuz oldu kayıt bulunamadı diyor

   1. Avatar of Seda Seda dedi ki:

    Kayıt yok çıkıyor biri birşey desin

   2. Avatar of Büşra Büşra dedi ki:

    Ağustos ayının parası 30 temmuzda yattı bayram nedeniyle gelcek olan parayı eylülde yatırılcak

   3. Avatar of kezban kezban dedi ki:

    eylul ayın ki kacinda yatar bilginiz varmi

   4. Avatar of Merve Merve dedi ki:

    Ayın 10 oldu hala kayıt yok diyor niye yatmadi hala acaba

 201. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Arkadaşlar guncellendi

 202. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  Benim hala kayit bulunamadi cikiyor

 203. Avatar of Nergis Nergis dedi ki:

  E devlet te sed yardımı gözüken varmı acaba

 204. Avatar of Çarem Çarem dedi ki:

  Benim henüz kayıt bulunamadı diyor

 205. Avatar of Sultan Sultan dedi ki:

  İstanbul yattımı.?? Kayıt bulunamadı yazıyor hala.?

 206. Avatar of ist sed ist sed dedi ki:

  e devlette istanbuldan sed yardımı gözüken
  varmi

  1. Avatar of Hava Hava dedi ki:

   Arkadaslar agustos ayi temmuz 30 yatti yani agustasta yatmicakku para

   1. Avatar of Hilam Hilam dedi ki:

    Yatmayacak dediler eylül Ayın da tekrar yatacak

 207. Avatar of Çarem Çarem dedi ki:

  Benim hala kayıt bulunamadı yaziyor

 208. Avatar of Gizem Gizem dedi ki:

  Sed yardımı e devlette görünen varmi bu gün

 209. Avatar of ist sed ist sed dedi ki:

  ist yatan varmi hala kayıt yok diyo

 210. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Edevlette görünmüyo hala kayıt bulunamadı diyo bursada

 211. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Ist yatan var mı acaba

 212. Avatar of MERVE MERVE dedi ki:

  SED YARDIMI YATMIŞ ARKADAŞLAR BİLGİNİZ OLSUN BAKIN E-DEVLETE ZAM GELMİŞ 40-50 TL GİBİ BİR FARK 🙂

  1. Avatar of Aysegul Aysegul dedi ki:

   Benim hala gözükmüyor kayıt bulunamadı diyor

  2. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Ama benim hala yok

  3. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Sizin hangi şehir acaba

  4. Avatar of Belgin Belgin dedi ki:

   Hangi sehir ist baktim yatmamiş kayit yok yaziyor

  5. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

   hangi il acaba ist yatmamış

  6. Avatar of fadime fadime dedi ki:

   hangi ildesiniz

 213. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Arkadaşlar ben aradım zam lı yatacakmış o yüzden güncelleme yapıyormuş oyüzden gözükmüyormuş

  1. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   E devlette göründü mu sizinki

 214. Avatar of Nilay Nilay dedi ki:

  Merhaba sed yardımları e devlette gözüken varmı bizde hala kayıt bulunamadı yazıyor. Ankara

 215. Avatar of İsa İsa dedi ki:

  Bügünde görünmüyor

  1. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Bugün 7 temmuz benimde e devlette görünmüyor görünen varmi acaba

   1. Avatar of Yesim Yesim dedi ki:

    E devlette gözüküyor ilk defa cıktı nereden alınıyor acaba

 216. Avatar of MERVE MERVE dedi ki:

  7 temmuz oldu hala kayıt bulunamadı yazıyor hiç böyle olmamıştı inşallah kesilme olmaz ya 🙁

  1. Avatar of Gül Gül dedi ki:

   Benim de gözükmüyor

  2. Avatar of Gül Gül dedi ki:

   Bende baktım kayıt bulunamadı diyor

  3. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

   Bendede hala kayıt yok niue böyle oldu acaba

 217. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  E devlet te sed yardımı gözüken var mı? Yoksa halen kayıt bulunamadı mı yazıyor?

  1. Avatar of Güven Güven dedi ki:

   Merhaba gul hanim bir yillik sed yardimi aldim haziran ayinda bitti fakat kurum tarafindan arandim durumu iza ettim bana dedilerki tekrar baglanip baglanmicagini haber vericez suanda e devletten baktigimda 1467 tl 15.07.2020 ilk odeme aldigi tarih yaziyor acaba tekrarmi baglandi sizce bir senelikmi baglanmistir

   1. Avatar of Yaren Yaren dedi ki:

    Yardım parası yatmamış arkadaslar yatan varmı normalde her ayın 13 nün gecesi yatıyo görünüyordu oyüzden sordum

 218. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Ist sed yardımı e devlette görünen var mı acaba

 219. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  İstanbul yatan var mı sed e devlette

 220. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Evet öyle 3 5 güne görünur

 221. Avatar of Emir Emir dedi ki:

  Aynen benimde kayıt bulunamadi diyo ama sonra gozukuyo

  1. Avatar of Hira Hira dedi ki:

   Temmuz ayi denetim ayi oluyor du temmuzda yatmiyordu para

  2. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

   Sed yardımı e devlet te gözüken varmı

 222. Avatar of Esra Esra dedi ki:

  Her ayın ilk haftası hesaplara yatana kadar kayıt bulunamadı yazıyo herkeste aynı sorun yok yani bikaçgüne düşer e devlete ayın 6sına kadar en geç görünür e devlette her ay böyle zaten ayın ilk günleri kayıt bunamadı diyor

  1. Avatar of Kardelen Kardelen dedi ki:

   Bugün görünen varmi acaba e devlette sed yardımı

 223. Avatar of Hayal Hayal dedi ki:

  Bir kaç yıldır sed yardimi alıyorum e devlette geçen ay yatan miktar vs herşey görünüyordu bu ay kayıt bulunamadı diyor bir çok kişide bu yazı çıkıyormuş ne demek bilen varmı başvurumu 5 ay önce yeniledim sorun yok devam edicek dediler o yazi alan herkesde varmı

  1. Avatar of Esra Esra dedi ki:

   Her ayın ilk haftası hesaplara yatana kadar kayıt bulunamadı yazıyo herkeste aynı sorun yok yani bikaçgüne düşer e devlete ayın 6sına kadar en geç görünür e devlette her ay böyle zaten ayın ilk günleri kayıt bunamadı diyor

 224. Avatar of Nis Nis dedi ki:

  2500 ve üzeri yatıyor tek seferlik olunca

 225. Avatar of Betül Betül dedi ki:

  Selamlar, benden mayıs ayında iban istediler verdim. E devlette başvurunuz kayda alınmıştır diyordu. Odeme bilgilerimde kayit bulunulmadı diyordu. Fakat şimdi basvuru sayfasıda görünmüyor. Yani başvurum görünmüyor. Benim gibi olan ve bu konuda bilgisi olan var mı acaba? Saygılar

 226. Avatar of Tuğçe Tuğçe dedi ki:

  Bende başvurunuz olumlu sonuçlandırılmıştır demişti şu an hiçbir şey yazmıyor bakıyorum kayıt bulunamadı diyor hani başvurun bile gözükmüyor o olumlu sonuçlandı yazısı da kalkmış ndn acaba Tek seferlik onaylandı demişti ver Temmuz ayında ödeme olacak demişlerdi bilgisi olan var mı ve Tek seferlik ne kadar yatar acaba

 227. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Merhabalr ben adanadan 4cocugum var eşim işsiz vuducu platinli çalışamıyor virusten dolayı çıkamıyoruz maddi gelirimiz yok lütfen allah rızası için yardım edin

 228. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Bende 4tane çocuk okutuyorum gelir durumum yoktur çocuklarımın okul ihtiyaçlarını alamıyorum kahroluyorum ne olur yardım lütfen çocuklarım için

  1. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

   İlcenizde bulunan aile sosyal politikalar bakanlıgına basvurun yada e devletten bi ön inceleme yapıyolar arastırmaya geliyolar evi uygun görülürse en geç bi aya para yardımı yapılıyo duruma göre bi yıllık maasta baglanıyor bu konuda bilgi sahibi oldugum için yazıyorum umarım yardımım dokunur

   1. Avatar of Yönetim Yönetim dedi ki:

    Teşekkür ederiz Bahar hanım.

 229. Avatar of Gülden Gülden dedi ki:

  Ben eșimden ayrıldım iki kızım var evimiz kıra bu sagından dolayı maduruz ev ișlerine gidiyordum șimdi hiçbir ișe gidemiyorum sağlık broplerimde varbel ve boyun fıtığım var ev ișlerine gitiğimde çok zorlanıyordum çalıșamıyorum șuan 4 aydır evdeyim maduruz zor günler geçirmekteyim sadece cocuk paras 1000 milyon amaktayım bașkada gelirim yok lütfen bana yardımcı olurmusunuz kızlarım bir lise bir oldu diğeribortaokul7 oldu okuyorlar yetișemiyorum okul masraflarına șuan evdeler salgından dolayı okul kapandı Allah rızası için yardımda bulunursanız bizi çok sevindirmiș olursunuz hergün sizlere dua ederim nolursunuz yardım edin cumhurbașkanım bașkanımda duysun sayglılarımla heryere naș vurdum hiçbiryerden cumhurbașkanım ıma sesimi duyuramadım inșallah șimdi duyar Allah sizi bașımızdan eksik etmesin sayin bașkanım tekrar saygılarımla

 230. Avatar of Güldane Güldane dedi ki:

  3 çocuğum vâr ikisi okuyor kirada oturuyoruz

 231. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Bende yardım istiyorum benimde 4 çocuğumvar ikisi okuyor benimde işlerimdurdu pandemiden dolayi banada yardımci olun benimde faturalarımı ödeyemedim kiramı veremedim

 232. Avatar of Demet Demet dedi ki:

  Hayırlı günler eşimin işi yok elektrik su doğalgaz fatura çoğaldı ödeyemiyoruz her tarafa başvuruyorum neden kabul olmuyor kaç günden beri o kadar uğraşıyorum kimse kabul etmiyor kaldık yani açıkçası çok mağdur durumdayız kalmasam yani başvuru yapmam pandemiye başvuru yapın diyorsunuz yapıyorum kabul etmiyorlar iki tane çocuğuma istedikleri hiçbir şey alamıyorum o kadar zor durumdayız çocukların bayramlık dahil istiyor alamıyorum ona rağmen hiçbir şeyi kabul olmuyor Allah rızası için yardımcı olur musunuz er tarafa başvuruyorum oradan oraya aktarma yapılıyor oradan oraya aktarma yapmıyor durumum iyi olsa istemem ne olur sesimi duyun ben bir milyara alalı bir buçuk aya yaklaştım para kalmadı eşimin işi de yok o yüzden istiyorum eve bir gelir yok her tarafa başvuruyorum olmuyor ne olur yardımcı olun ya Allah rızası için hayırlı günler diliyorum İnşallah bu kez yardımcı olursunuz 15.000 MİLYAR İCRA VAR KAPIDA ÇOK KÖTÜ DURUMUMUZ 2 ÇOĞUMLA KALDIM ne olur yardımcı olun kaldık bir gelir yok Allah rızası için yardımcı olun

 233. Avatar of Nazife sarıgül Nazife sarıgül dedi ki:

  Benimde 3 çocuğum var biri 1 .5 yasinda yeni liseye gidecek kizim var evim kira çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılaşmıyorum borcumdan dolayı

 234. Avatar of Kadir Kadir dedi ki:

  SED Hizmeti Kapsamında Olmadığınız Değerlendirildi ne anlama geliyor olumlu olumsuz mu acaba teşekürler

 235. Avatar of Ramazan ay Ramazan ay dedi ki:

  Bu pandemiden dolayı işsiz kaldım 3 çocuğum var 3 Üde okuyor2 aydır kira veremedim faturalar birikti lütfen acil yardım bekliyorum ben 40 yaşındayım bugüne kadar hiçbir kurumdan yardım almadım hiçbir gelirim yok

 236. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Üç oğlum var 2 si okuyor eğitim yardımı istiyorum kiracıyım eşim asgari ücretle çalışıyor yardımınızı bekliyorum

 237. Avatar of Sevbiye batar Sevbiye batar dedi ki:

  Benimde iki çocuğum okuyo bende yardım istiyom

 238. Avatar of Müjgan Müjgan dedi ki:

  Kızımı lisede okutuyorum ve bütçemiz yetmiyor lütfen yardım edin

 239. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Egitim destegine ihtiyacımız var lgs gircek kızım var lütfen bizede yardimci olun

 240. Avatar of Nimet esen Nimet esen dedi ki:

  Bn 3 buçuk aydir virusten dolayi calişmiyorum evim kira faturalarim birikti ödeyemiyorum kirami devlet evden cikmeyin diyo ama nasil gecinecegimizi demiyo madi yunde zor durumdayim 4 cocuk evkira madi konuda bana yardimco olursaniz allah sizden razi olsun virus bni mmadi yunde perisan eti cikip işte ariyamiyorum ne yapacam bilmiyorum

 241. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  Lgs ye girecek ikiz kızlarım var lütfen banada eğitim desteği verin

 242. Avatar of Sebile aslan Sebile aslan dedi ki:

  Eşim korona virüsten dolayı işten çıkarıldı işsizlik maaşı alamıyor ek bir gelirim yok 4 çocuğum var bir çocuğum rahatsız sürekli tedavi görüyor ve ilaç kulaniyor eşim çalışmadığı için çocuklarının ihtiyacını karşılayamiyorum lütfen bana yardim edin

 243. Avatar of Nuray cil Nuray cil dedi ki:

  Okula giden çocuğum 9 yaşında kucugude konuşma zorluğu var hastane hastane dolaşıyorum aldığımız maaş yetmiyor okula giden çocuğa yardım istiyorum

 244. Avatar of EBOŞŞŞ EBOŞŞŞ dedi ki:

  BİZ YAPTIKTA HİÇ SES SEDA ÇIKMADI

 245. Avatar of Sevgül YILDIRIM Sevgül YILDIRIM dedi ki:

  3 tane cocugum var 3 ude kiz lise ortaokul ve ilkokula gidiyorlar tek maasliyiz esim kroniik hasta kalp seker ve karaciğer rahatsızlığı var okul personeli 3 ay cikariyorlar bu süreçte yardım taleb ediyorun

 246. Avatar of Naci bağsız Naci bağsız dedi ki:

  3 tane okula giden cocugum var okutmaya zorlanıyorum bas vurduğum halde hiç para alamadim

 247. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Benim dört çocuğum var hepsi okuyor lütfen yardım edin para yardımı edin masraf çok gelirim

 248. Avatar of Yüksel dağlı Yüksel dağlı dedi ki:

  Merhaba 2tane cocugum okuyor başvurdum ama hic sonuç almadım

 249. Avatar of Canan Canan dedi ki:

  Merhabalar 7 yaşında oglum var okula giden dar gelirliyim yardimlarla geçinmeye calisiyorum vürus ten dolayi isim den oldum calisamiyorum evim kira lutfen banada destek cikin simdi den tesekkurler

 250. Avatar of Sinem pinar Sinem pinar dedi ki:

  Çocuğum ortaokula gidiyo eşim ıssız calismiyo kiraciyiz ve üç yaşında bı oğlum daha var yardım edebilirmisiniz

 251. Avatar of Dilara Dilara dedi ki:

  3 tane çocuğum var eşim pandemiden dolayı çalışmıyor 7 aylık bebeğim var. En azından eşim çalışana kadar yardım istiyorum evim kira

 252. Avatar of Abdullah taşcı Abdullah taşcı dedi ki:

  Cocuk eğitim yardımı almak istiyorum nasıl alabilirim

 253. Avatar of Srd Srd dedi ki:

  Merhaba benim eşim ceza evinde 1 tane çocuğum var ev kirası için başvurdum ama eşim yok Diye evde tek başına kalamıyorum ben cocuk yardımı alıyorum 2 ayda bir 35 tl yardımcı olurmusunuz eve gelip daha önce bakmışlardı fakat evde olmadigm icn kiram onaylanmadı ne yapmam gerek

 254. Avatar of Vedat aslan Vedat aslan dedi ki:

  Korona virüsten dolayı işten çıkarıldım şu an çalışmıyorum ek bir gelirim yok 4 çocuğum var bir çocuğum rahatsız sürekli tedavi görüyor çocuğum sürekli ilaç kulanıyor lütfen bana yardim edin çocuklarımın ihtiyaclarini karşilayamiyorum

 255. Avatar of Hilal Yılmaz Hilal Yılmaz dedi ki:

  Bende başvurdum henüz çıkıp çıkmadiği belli değil yalniz bi çocuğum bursluluk sinavini kazanmisti bursluluk aliyor sorun olur mu

 256. Avatar of Özgür Özgür dedi ki:

  Sed hizmeti kapsamında olmadığınız görüldü ne demek acaba bilgisi varsa söylesin

  1. Avatar of Pınar Pınar dedi ki:

   nerde yazıyor acaba bu yazi

  2. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

   Özgür yani red edilmiş uygun görülmemiş..

 257. Avatar of Asiye Asiye dedi ki:

  benim 3çocuğum var eşim rahatsız işten çıkarıldı ve gerçekten yardıma ihtiyacım var nulur sesimi duyon bin teleyi aldım ama aldığı gibi kiramın bikısminı verdim ya enazında gelip durumumu gürün kirası azdiye üstüçadır idareten yapılmış bi gecekondu da kalıyoruz nulur enazında çocuklarıma bayramlık alabilmem için bi imkan verin

 258. Avatar of G G dedi ki:

  Üniversite öğrencisiyim ailemin maddi durumu iyi olmadığı için eğitimim konusunda zorlanıyoruz.Devletin yardımda bulunduğu kişilerin hepsinin durumumu iyi bu devlet ihtiyaç sahiplerinin hepsini görüyor bi beni görmüyor.Devletten artık umudumu kestim maddi geliri iyi olanlar yardımcı olabilir mi?

 259. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Eşim şeker hastası 1 çocuğum var hiç yardım almıyorum yardımcı olurmusunuz

 260. Avatar of Nurcan doğan Nurcan doğan dedi ki:

  Benim eşim beyin ameliyatı oldu çalışmıyor dört tane öğrencim var devletimizden maddi manevi yardım bekliyorum kirada oturuyorum

  1. Avatar of Galina Galina dedi ki:

   Merhaba benin 2çocuklu dar gelir ailem.Eşim serbest çalışiyor iş olduğu zaman, sigortamz yok yeşil kartli ve kiraciyiz herhangi mal mülk de yok sadece şartlı eğitim parasi alıyorum iki ayda bir.Korona dolayindan da 2ay çok zirladık.Sed yardım için başvuru yapabilirmiyim acaba

 261. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Bem eșimde kanser hastası bende çoçuk okutuyorum bende yardımlarınızı bekliyorum 05397065843

 262. Avatar of Meral Meral dedi ki:

  Merhaba beni. İki çocuğum var ama birinin sadece 35 TL veriyorlar ve ikinci çocuğuna para vermiyorlar 6 yasında kucuk çocuğum ve büyük 8 yasında lütfen. Banda yardımcı olurmusunuz lütfen seaımı duyun ve yardım edin sevınırı.

  1. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

   Meral ,, e devlet üzerinden sosyal ekonomik bölümünden başvurunuzu yapın buraya yazdıklarınızı orayada yazın dilekçeniz önemli

 263. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

  4.çocuk babasıyım. 3 çocuk okuyor çocuk
  Yardımı alamiyorum destek. İstiyorum.
  8 aydır. Çalışmiyorum

 264. Avatar of Hakan Hakan dedi ki:

  İki çocuğum var.yardim istiyorum

 265. Avatar of Melan Melan dedi ki:

  Kızım özel lisede okuyor asgari ücretle gecınemıyorum yardımcı olurmusunuz

 266. Avatar of Suzan Suzan dedi ki:

  Merhaba 2 cocugumla 4yil oldu éşimden ayrıyım cocuklarım okuyor kiradayım yardım istiyorum durumumuzun araştırılıp yardım yapılmasını istiyorum

 267. Avatar of Ali Çetin Ali Çetin dedi ki:

  4 tane çocuk var çalişmiyorum

 268. Avatar of Raziye ertaş Raziye ertaş dedi ki:

  2 tane çocuğum var 1 ri 8 yaşında dışarı 1 yaşında eşim ceza evinde calisamiyorum maddi yonden çok zor durumdayım yardimci olursaniz cok sevinirim kolay geldin

 269. Avatar of Beşire Beşire dedi ki:

  4 çocuğum var maddi yönden çok dardayım evim kira okuyan çocuklarım var yardım desteyi istiyorum

 270. Avatar of Zuleyha sati Zuleyha sati dedi ki:

  Merhaba ben ve 3 cocugumlan cokzor bir durumdayim 3 nude okutuyorum ama maddi durumum yok cok zor durumdayim esim calisiyor ama parasinida cogu zaman vermiyorlr ve bizede dogru duzgun cocuklarimada bakmiyor evimde oyle oluyor cocuklarim yemek istediklerinde bile olmadigi icin sasirriyorum onlerine ne birakacam diye allah icin bir el uzatin banada cok zor durumdayim ve ne yapacagimi sasirdim artik en kucuk cocum bile benden istediklerini yerine getiremiyorum maddi durumdan dolayi sürekli istedigi seyleri alamdigim icin agliyor herzaman

 271. Avatar of Seyithan Seyithan dedi ki:

  Dört tane çocuğum var ve üçü okuyor okul masrafları için baş vuruyorum durumun yok

 272. Avatar of NEBİLE NEBİLE dedi ki:

  Iki çocuk annesiyim ikisiside okuyor eşim calısmıyor maddi durumda sıkıntı cekiyorum devletimizden yardım bekliyorum

 273. Avatar of Ersin Ersin dedi ki:

  Engelliyim iki cocuk babasiyim 13 ve 3 yasindalar okuyor zor geciniyorum yardim talep ediyorum

 274. Avatar of aysel aysel dedi ki:

  5 cocugum var 3 tanesi okuyor ihtiyaclarını karşılamakta zorlanıyoruz lutfen bizede yardımcı olun

 275. Avatar of Durdane Durdane dedi ki:

  İki yetim çocugum var eşim vefat etti maaşımın yarısından fazlası faturalara gidiyor çocuklarım okuyor geçinemiyorum yardımcı olursanız sevinirim lüffen

 276. Avatar of Turan Demir Turan Demir dedi ki:

  Merhaba 5 kişilik bir ailede tek çalışan biriyim evim kira 3 çocuk okutuyorum devletimizden yardim desteği bekliyorum

 277. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  Selam aleyküm eşim asgari ücret aliyo iki kızım var biri unüversite değeri lisede okuyo ihtiyaçlarını karsilayamiyoruz lütfen yardım edin tşk ederim.

 278. Avatar of Mustafa şahin Mustafa şahin dedi ki:

  İki çocuk babasıyım altı aydır çalışmıyorum üç ay boyun fıtığı tedavisi gördüm yardım parası bekliyorum

 279. Avatar of Ramazan Ramazan dedi ki:

  Suan cocuklarimin okul sergisini veremedim iki tane cocugum var onlarin ihtiyacını karsilayamiyorum cok zar karsiliyorum

 280. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  3 çocuğum var. Üçüde okuyor. Maddi yönden zor durumdayım. Maddi yardım talep ediyoruz. Bilginize arz ederim.

 281. Avatar of Asil SAĞLAMEL Asil SAĞLAMEL dedi ki:

  6 aydır issizim ameliyat oldum bel fitigindan calisamiyorum 3 çocuğum var zor durumdayım kira mi diyemiyorum elektrik faturamida çocuklarım 3 okuyor hiçbir yardım bu güne kadar almadım yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

  1. Avatar of Serap Serap dedi ki:

   Benimde üç cocum var zor geçiniyoruz lütfen desdek olun

 282. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  3 tane cocuğum var suan calısamıyorum zor durumdayım yardıma ihtiyacım var zor okutuyorum

 283. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  3 cocuğum var suan calısamıyorum zor durumdayım yardıma ihtiyacım var zor okutuyorum

 284. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Iki kizim var 1 ci sinifa giden 7 yasinda kizim var acaba ses yardımında buluna bilirmiyim

 285. Avatar of Zübeyde Zübeyde dedi ki:

  iki öğrencim var bir kız biri erkek rardim talebinde bulunuyorum kiracim

 286. Avatar of Hüsne Hüsne dedi ki:

  Ben hüsne cödel Üç cocum var kiracıyım üç çocuğunda örenci 4cü sınıf var 6cı sınıf var 8ci sınıf var örenci parası alamıyorum zor durundayım

 287. Avatar of Nilüser Nilüser dedi ki:

  İkizlerim var okula gidiyorlar maddi durumum iyi değil kiracıyım yardım talep ediyotum

 288. Avatar of Nursel tanriverdi Nursel tanriverdi dedi ki:

  Benimde 2 çocuk var okula giden erkek olan 6 tiha gidiyor kız lise 3 masrafları karsilayamiyoruz bende yardım istiyorum

 289. Avatar of fahrettin fahrettin dedi ki:

  Ortalaması 98 0lan iftihar onur üstün başarı ve taktir alan kızıma kitap yardımı yapabilecek varmı

  1. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

   Fahrettin bey ,,,, il milli eğitim müdürlüğü’ne yazın ihmal etmeyin

 290. Avatar of Pembe Pembe dedi ki:

  4 cocugum var dördüde ögrenci maddi durumum iyi deyil yardimlarınızı bekliyorum

 291. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  1 lise 2 si ortaokul öğrencisi 3 öğrencim var eşim çalışmıyor bende astım hastasıyım çalışamıyorum desteğinize çok ihtiyacım var

 292. Avatar of Serpil Serpil dedi ki:

  Serpil iki çocuk var ev kira biri lise diyeri ilkokul 3sinifa gidiyor eşim issiz çalışmıyor çocuklarım için yardım edermisiniz

 293. Avatar of Müslüm Müslüm dedi ki:

  tek calışıyorum biri 2 biri ise 7 yaşında cocuhum var kızım 1 rinci sınıfa gidiyor 2 yaşındaki oglumun masrafları kızımın okul masrafları yetiştiremiyorum biyardımcı olurmusunuz napmam gerek

 294. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Evim kira 2 çocuğum okula gidiyor aldığım asgari ücret yetmiyor çocuklarımın ihtiyaçlarını alamıyorum yardım istiyorum

 295. Avatar of Halise Halise dedi ki:

  2tane çocuğum var ve maddi durumum iyi değil.kiracıyim bende eğitim gören oğlum için yardım taleb ediyorum

 296. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Arkadaşlar, bulunduğunuz il veya ilçenin sosyal yardımlaşma ve dayanışma müdürlüğüne veya vakfına gidin ,istenilen evrakları onlar size söylüyorlar. Çok fazla evragi yok, gidin zaman kaybetmeden başvurun.

 297. Avatar of Yunus ardil Yunus ardil dedi ki:

  Biri kız olmak üzere 2 tane çocuğum var şu an çalışmıyorum sizin desteklediğiniz bu sosyal yardıma ihtiyacım var bilgilerinize arz ederim

 298. Avatar of Döndü parlak Döndü parlak dedi ki:

  İki çocuğum okula gidiyor eşimin aldığı maaş yetmiyor çocuklarımın ihtiyaçlarını karsilayamiyorum desteğinizi bekliyoruz…

 299. Avatar of Tulay Tulay dedi ki:

  İki çocuğum okuyor bir2 gidiyor diğeri ise liseye baakicak onları için yardım istiyorum kizm liseye gidcek yukumz daha agirlasacak nereye basvurmaliyim

 300. Avatar of Ece Ece dedi ki:

  E devlettn sosyal ekonomik destek ön basvurusu var ordan basvurun

 301. Avatar of Zübeyde Zübeyde dedi ki:

  3 kiz öğrencim var bende onlarin egitim giderleri icin yardım talep ediyorum

 302. Avatar of Mira Mira dedi ki:

  Eşim calışmıuor iki cocugum var kızım 1 ci sınıfa gidiyor ve ben astım ve kalp hastasıyım ne yapmam gerekiyor

  1. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

   4 cocugum var 3u okuyor kucuk kızım 2ye gidiyor dıger kızım ise lise 1’e gidiyor ogulum birı okumuyor buyuk oglum ise üniversite 2’ye gidiyor esimin çalıştığı yetmiyor yardım talep ediyorum

 303. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  3 cocugum var esim kanser hastası agır ıste calisamaz dıyor doktor 2si okula gıdıyor kizim orta oglum ilk okula bende sed yardımından faydalanabılırmıyım

 304. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  SEHER ,,,,,E devlet sistemi üzerinden çocukların tümünü teker teker kaydedin açıklama bölümünüze kalp hastası olan cocugunuzun varsa yüzdelik raporlarını yazın kalp hastası olan yavrunuza bu imkan sağlanacaktır saygılar

  1. Avatar of Ezgi Ezgi dedi ki:

   Benim haziranda sed yardımın 1.yılı doldu 2 çocuklu sgklı olmayan geliri mssşı vs olmayan bir yanlız anneyim müraccat ettim devam için memur geldi evime sorular sordu güncel öğrenci belgelerini verdim durumumda hiçbir olumlu değişiklik yok 1 hafta sonra red kararı çıkmış evimiz kira sadece yoksulluk nafakamıx var ne yspmalıyım itiraz vs var mı perişan olduk ne yapmalıyım ?

 305. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Lise11 giden kızım var yardım almak istiyorum

 306. Avatar of AYDIN AYDIN dedi ki:

  4 çoçuk babasıyım 1.tanesi 1 sınıf 1 tane 6 sınıf 1.tane 12 sınıf 1 taneside üniversitede olmak üzere okuyan çocuklarım var ticari takside yeğmeyeli çalışan şöfördüm 2 aydır işsizim çocuklarım için sizden eğitim desteği bekliyorum

  1. Avatar of Halime Halime dedi ki:

   Slm bende 17 ağustosta başvuru yaptım henüz başvuru süreci devam ediyor yazıyor ne zaman sonuçlanır acaba1

 307. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Benim dürt çocuğum var kıredi borcumuz var kocamın çalışmıyor 3 tane öğrencim var hiç bir yerde yardım alamıyorum allah rızası için yardım edin bana

 308. Avatar of Rojhelat tuncer Rojhelat tuncer dedi ki:

  Acaba bu yardimdan anaokularida faydalaniyormu

 309. Avatar of Çiğdem cann Çiğdem cann dedi ki:

  4 çocuğum var esim denetimli serbestlikte bedava çalışıyor. Haziranda ceza evine girecek başvuru yaptım kabul edildi 1 çocuğuma veriliyor fakat bana 1 çocuk parasi yetmiyor 1 çocuğumda lenf ödem fil hastası büyük kiziminda damar tıkanıklığı var 3 çocuğum belden aşağı damar hastalığı var bana 1040 tl yetmiyor bir çocuğuma daha bağlanmasını istiyorum bana nasıl yardımcı olursunuz başka yerde hiçbir gelirim yok ve kizim okul 1.si oldu üniversiteye gonderemiyeceğim bana allah rizasi icin yardim edin

 310. Avatar of Arife Dikcan Arife Dikcan dedi ki:

  Kirada oturuyorum kiramı ödeyemiyor um bizede yardım edin maddi ve manevi ihtiyaçımız var lütfen bizede yardım edin 2 tane çocuğum var birisi doğuştan hemofili hastası iğneye ihtiyacımız var

 311. Avatar of Sebile aslan Sebile aslan dedi ki:

  4 çocuğum var eşim korona görüsten dolayı işten çıkarıldı ek bir gelirim yok büyük kizim gözünden amekiyat oldu şu an göz tansiyonu var sürekli tedavi oluyor ilaç kulaniyor ve benim kızım kaynımın üstüne kayıtlı ondan dolayı kızım için herhangi bir yardım ala mıyorum lütfen bana yardım edin

 312. Avatar of Cengiz Cengiz dedi ki:

  Bu sed yardimi aylik olarak duzenlimi veriliyor

 313. Avatar of aysegül aysegül dedi ki:

  Zor durumda 2 cocuk var okul gidiyor

 314. Avatar of Nil Nil dedi ki:

  Bu yardım nereden alınır arkadaşlar cıkmış yardimdan bahsediyorum. Banka mi ptt mi surec ne sekilde oluyor?

 315. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  ZÜLFİKAR 3 çocuk toplam alt limit 1040 size 4 binin üzerinde para çıktığı için tek sefere mahsus ödemede olabilir takip edin diyer ay yatarsa devam eder 1040 tan fazlada çıkacağını sanmıyorum çıksada araştırmalar bunu gösteriyor tek sefer

 316. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  2 çocuğum var eşim cezaevinde sed yardımı ve servis ücreti almak istiyorum.2 çocuğum da okula gidiyor kızım sınıf birincisi onu düzgün bir orta okula göndermek istiyorum

 317. Avatar of Seher Seher dedi ki:

  Benimde 3 çocuğum var biri ortaokul birisi de ilkokula gidiyor kalp hastası kızım var çocuklarıma Iyi bakamıyorum ben de yardım almak istiyorum

 318. Avatar of Gülcan Gülcan dedi ki:

  Benim 2 çocugum var E devletten baktığımızda 1 tane çocuğunuzun adına ödeme çıkmış. Biri 10 biri 9 yaşında anlamadığım neden 1 tanesine bir de ödemeyi nereden alacağız.

 319. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  4 tane cocugum var esim suan calismiyor üc tane lise ogrencim var

 320. Avatar of BULENT KALE BULENT KALE dedi ki:

  iki çocuğum babasıyım biri ortaokul biri lise gidiyor işsizin çalışmıyorum onların giderleri için yardim talebinde bulunmak istiyorum bilginize

 321. Avatar of Zülfikar Zülfikar dedi ki:

  Yorumlarınız ve bilgilendirdiginiz için çok teşekkür ederim anladığım kadarıyla ilk gözüken tutar ilk ay tümüyle yatar 3 çocuğum var sonraki aylarda yatacak tutar 3 çocuk olunca farklı olur heralde

 322. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  Hülya bayırhan: e devlet üzerinden başvurunuzu yapın eşinizin pisikyatri tedavi gördüğünü özelliklede çocuğunuzun astım hastası olduğunu belirtin astım hastası olan çocuk küçükse size bu sed desteği çocuk 18 yaşına gelene kadar bağlanır hiç bir geliriniz yoksa evinize 700 tl nin altında bir gelire sahipseniz bu yardımı alırsınız

 323. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  ELİF , e devlet üzerinden başvurabilirsin buraya yazdıklarını orayada yaz sosyal ekonomi yada kutucuğa syd yaz ordan giriş yap #@&

 324. Avatar of Hülya Bayırhan Hülya Bayırhan dedi ki:

  3 oğlum okula gidiyor ilkokul ortaokul lise ye giden 3oglum var 2yasinda kizimvar durum iyi değil evim kira eşim çalışmıyor piskiyatri tedavisi oluyor günlükçü işine gidiyordu arada şimdi ise 2aydir evde zor durum dayım oğlum astım hastası nolur yardımcı olun Allah rızası için

 325. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  İyi günler benimde 3 cocugum var ikisi okuyor birisi daha 3 yaşında ve eşim tam 3 aydır calişmiyor evde yecek bir ekmek bile zor buluyoruz eşim yoömecidir işat işi olursa calişir olmasada boyle işiz kaliyor ve sikorta sı bile yok eve gelen Bi para miz dogru düzgün olmadi sizden yardim bekliyorum ne olur banada yardim eli uzatın Allah aşkına

 326. Avatar of Zeliha Zeliha dedi ki:

  Ben kömür elektrik yardımı alıyorum bu yardımdan da yararlanabilirmiyim

 327. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  Zülfikar: banada 4.162 lira yatmis 5 mayista ama hesapta gözükmedi. Sosyal yardimlasmaya gidip sordum ayin 13 ila 20 si arasinda hesapda olcakmis fakat neden bukadar cok yattigina dair bilgim yok

 328. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  SAKİNE ,Tekrar yazma gereği duydum 4 çocuk yazdığınızı farkedemedim sizin 700 tl altındaysa geliriniz veya hiç yoksa geliriniz akıllı mantıklı bir dilekçe yazın nereye e devlet üzerinden sosyal ekonomik bölümünden buradan yapamadıklarımızı dilekçenizde rahatlıkla belirtin alırsınız

  1. Avatar of Gonul Gonul dedi ki:

   Ben Antalya Finike den yazıyorum benim 4 çocuğum var Haziran’da bende başvurdum olumsuz cevap geldi niye geldi anlamadım ben eşimden ayriyim üstüme hiç mal varlığı yok gerçekten çok ihtiyacım var benim damadım araba satıyor kızıma demiş sizin zirahat hesabı varmı kızımda var demiş Haziran ayında yüklü para yatırdı bu hesaba ve iki gün sonra geri onun hesabına geri aktardık acaba bu benim yardimimi engellemiş olurmu şimdi edevletlen tekrar başvurdum acaba olurmu cevap yazarsanız sevinirim

 329. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  NURAN / TERANE/SAKİNE ,hanım üzerinizde yüklü miktarda tapu ev veya araç veya araçlar yoksa devlet nazarında evinize 700 tl den az para giriyorsa 18 veya 18 yaş altı okuyan veya okumayan çocuk veya bebeğimiz varsa e devlet üzerinden sosyal ekonomik bölümünden başvurunuzu yapın şartlar uyarsa hepiniz mutlaka alırsınız

 330. Avatar of Sed: Sed: dedi ki:

  GÜLŞEN 18 yaşını geçmemiş lise talebelerine ve ortaokul öğrencinize yardım alırsınız ,,ailede sigortalı olmayacak siz veya eşiniz veye aylık geliriniz 700 tl nin altında olacak mal mülk lerden bir geliriniz varsa alamazsınız sartlar buna uyuyorsa e devlet üzerinde direk başvurunuzu yapın

 331. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  FATMA,, şayet 3 çocuğunuza bakmakla güçlük çekiyorsanız çocuklar okusun okumasın farketmez zaman kaybetmeden e devlet üzerinden başvurunuzu yapın dikkat edin bir sosyal yardım var bir sosyal ekonomi siz sosyal ekonomik destek bölümünden başvuru yapacaksızız

 332. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  ZÜLFİKAR Size yatan paranın tümünü ayın en geç 15 inde hesabınıza geçerler alırsınız kaç çocuğunuzun olduğunu yazarsanız güncel bir bilgi verebilirim bu para 12 aya bölünmez sed destek programıysa başvurunuz her ay alırsınız çocuk sayısına bağlı alacağınız para en düşük 1040 tl diyer aylar

 333. Avatar of SED:: SED:: dedi ki:

  BUKET ELIBOLER başvurunuzu e devlet üzerinden sosyal ekonomik destek yazın oradan başvurunuzu yapın, oradan durumunuzu açıkça belirtin çocukların teker teker tc kimlik numaralarını isteyecek hepsini ayrı ayrı yazın gerçekten durumunuz yoksa 2 ay içerisinde alırsınız

 334. Avatar of Buket eliboler Buket eliboler dedi ki:

  4 tane çocuğum var 1 tanesi okula gidiyor bende yardim almak istiyorum digerleride küçük mama yiyolar alamıyorum durumumda ıyi değil yardim bekliyorum

 335. Avatar of Zülfikar Zülfikar dedi ki:

  Merhaba benim merak ettiğim konu şu 5.5.2020 de ödeme gözüküyor ama bankaya yatan bir ücret yok birde 4162 TL gözüküyor aceba tek seferdemi yatacak yoksa her ay boyuncami 12 ayami bölünecek yardımcı olursanız sevinirim

 336. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Okuyan uctana öğrenci çocuğun var maddi yardım talep ediyorum saygilarimla

 337. Avatar of Gülşen Gülşen dedi ki:

  Benim de 4 tane çocuğum üç tane lise öğrencisi birde orta okul onlar istediğim gibi bakmyorum

 338. Avatar of Nuran Nuran dedi ki:

  Üç kızım var biri lise biri sekizinci sınıf biri mezun olmuş işsiz bende yardım almak istiyorum

 339. Avatar of Terane Terane dedi ki:

  Benimde 3 cocugum var almak istiyorum

 340. Avatar of sakine sakine dedi ki:

  iki çocuğum okula gidiyor maddi nedenle zorluk çekiyorum

 341. Avatar of Sed: Sed: dedi ki:

  Sevim günaş: e devlet üzerinden sosyal ekonomi olan bölümden giriş yapın başvurunuzu yapın tüm çocukların tc kimlik numaralarını birer birer kaydedin başvurunuzu yapın ailede maaş alan veya sigortalı çalışan varsa alamazsınız aylık gelirinizin 700 tl altında olması mal mülk araç varsa çıkmaz

 342. Avatar of Sevim günaş Sevim günaş dedi ki:

  4 tane çocuğum var 2 tane ortaokul 1 tane ilkokul 1 tane lise bende onlar için para yardımı almak istiyorum

 343. Avatar of Selda Selda dedi ki:

  Benim sistemde hala kayıt bulunamadı yaziyo kesildimi acaba 3 ay aldım daha

 344. Avatar of Gülşen Gülşen dedi ki:

  Benim 4 tane çocuğum var ikisi okuyor iki tanesi de küçük masrafları çok oluyor nasıl sed yardımına başvura bilirim

 345. Avatar of Dilan Dilan dedi ki:

  05.05.2020 de yattı gözüküyor ne zaman hesabıma geçer

 346. Avatar of Kübra Kübra dedi ki:

  Sed ödemeleri her ay mı yatar yılda bir kere mi yatar?
  Ne kadar ödeme yapılır? E devlette tutarı görebiliirmiyiz ? ZIraat bankasinamı yatar?
  CEVAPLARSANIZ ÇOK SEVINIRIM.

 347. Avatar of Kunra Kunra dedi ki:

  Sed ödemesi tam olarak ne kadar yatar

 348. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  unutmayın sed destek projesi çocukları daha rahat geçindirmek ve okutmak için verilen bir destek parasıdır topluma hayırlı bir nesil yetiştirmek dileğiyle

 349. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  ZEYNEP HANIM: oğlu okul birincisi olan hanfendi hiç zaman kaybetmeyin zeki çocuklara bu toplumun ihtiyacı var e devlet üzerinden sosyal ekonomik destek yazın baş vuru yapın buradan yazamadıklarınızı çekinmeden kuruma yazın ,eminim size bağlayacaklardır

 350. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  not: ziraat bankası uygulaması indirin sık sık atemelere yattı mı yatmadımı paramız diye gidip gelmeyin paranız yattığı an uygulama size uyarı verir bilginize

 351. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  Yasemin hanım,, paranız sisteme düştüyse ayın 15 ine kadar sık sık kontrol edin hesabınıza geçer

 352. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  AYŞE hanım paranız kurum tarafından pankadadır banka en geç ayın 15 ine kadar bu ödemeyi size yapmak zorundandır kontrol edin erken yatma ihtimalide yüksektir

 353. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  ÖNEMLİ NOT : sed tarafından parası sistemde görünen arkadaşlar paranız devlet tarafından erken bankaya yatar hesapta gibi görülür fakat banka bu parayı tutar ayın 10 u veya 15 i hesaplarımıza atar yinede erken yatırma ihtimalide vardır

 354. Avatar of Gizem Gizem dedi ki:

  Sed yardimi aylikmi oluyor bilgisi olan varmi bide bizede para gozukuo hesap bos

 355. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  Edıp bey,,,makul bir açıklamayla e devlet üzerinden zaman kaybetmeden baş vurun not,açıklamanız yani dilekçeniz önemli gerçekleri yazın doğrulanırsa 2 ay içerisinde alırsınız

 356. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  Ayşe nas,, e devlet üzerinden yada bulunduğunuz il vaya ilçede sosyal politikalar müdürlüğüne başvurabilirsiniz

 357. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  Emine eryiğit ,ünıversiteyi okun arkadaşımız kendisi baş vurabilir siz 18 yaşını geçmemiş halen okuyan lise öğrencileri için başvurabilirsiniz

 358. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  Zeynep hanım oğlunuzun zeki olması güzel
  E devlet üzerinden sosyal ekonomik başvurusu yapın burada çekinerek yazamadıklarınızı orada kuruma yazın makul bir dilekçe yazarsanız size bağlanır derdinizi arzedin

 359. Avatar of Mücahit Mücahit dedi ki:

  05.05.2020 de ödeme yapıldı diyor ama para yok

 360. Avatar of gülşen gülşen dedi ki:

  merhaba nasıl basvuru yapacam yardımcı olurmusunuz 2 çoçugum okula gidiyur yardımcı olurmusunuz

 361. Avatar of Sema Sema dedi ki:

  Ne kadar süre alacaksınız benimkide aynı

 362. Avatar of Ayten gulten Ayten gulten dedi ki:

  SED başvurusu 15 05 2020 yatti yaziyor 15 inde nsl vede nereden alacaz ödemeyi tsk ederim

 363. Avatar of Raziye koca Raziye koca dedi ki:

  Eşim işsiz 3 tana cocugum var en küçüğü daha 4 aylık maması bezi evin ihtiyacı kirası karsilayamiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

 364. Avatar of Raziye koca Raziye koca dedi ki:

  Eşim işsiz 3 tana cocugum var en küçüğü daha 4 aylık maması bezi evin ihtiyacı kirası karsilayamiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

 365. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  Ben bir yıldır kızım için sed yardımı alıyorum temmuzda sonlandirilcakmıs hayatımızda degidiklik yok tekrardan bağlanırmi lütfen bilgilendirin beni

 366. Avatar of Burcu ulusoy Burcu ulusoy dedi ki:

  Hayırlı geceler benimde okula giden çocuğumun masraflarını karşılaamıyorum okulda çekilen resimlerini bile alamadim allah rizasi için başbakanim duy sesimi eşim çalışmiyo inşaatta amele çalışıyordu korona virus nedeniyle mağdur oldum eşim üç çocuğum var en küçüğüm 11aylik süt bez almakta zorlanıyorum devletten çocukların için desteğini yardımını bekliyorum allah rızası için

 367. Avatar of Sezgin Sezgin dedi ki:

  Benimde e devlette sed yardımı gözüküyor çiçek için okul öncesi yazıyor 1387tl gözüküyor

 368. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  3çocuğum var bitanesi küçük 2si okula gidiyo çocukların masraflarını karşılamıyorum maddi olarak zor durumdayım yardımcı olun ki çocuklarımın okumasını istiyorum çoğu eksik gidiyo okula rica ediyorum yardımcı olun eşimin işi yok.

 369. Avatar of Eda Eda dedi ki:

  Eşim çalişmıyor2cocugum var yardım

 370. Avatar of Alev Alev dedi ki:

  Eşim çalışmıyur 1 çocuğum okula gidiyor 2 çocuğumda küçük kirada oturuyurum hiç bir gelirim yok yardım çoçok para yardımı istiyorum

 371. Avatar of Emine eryiğit Emine eryiğit dedi ki:

  Eşim işsiz 3 tane çocuğum var 2 tanesi lisede okuyo servisle gidiyo 1 tanesi açık öğretim okuyo durumum yok yardim ederseniz sevinirim

 372. Avatar of Emine eryiğit Emine eryiğit dedi ki:

  Eşimin işi yok 3 tane çocuğum var 2 tanesi lise 1 tanesi açık öğretim ünüversite okuyo yardim ederseniz sevinirim 2 tanesi servisle gidiyo okullarına tşkler şimdiden allah razı olsun

 373. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Nasıl bas vuracam

 374. Avatar of Melike Melike dedi ki:

  Benimde sizin gibi 05.05 te görünüyor yattı diye ama hesapta para yok anlayamadım ilk kez alacagim

 375. Avatar of Sed Sed dedi ki:

  Zeynep hanim ayın 13 ünü bekle

  Gül ökten hanım tek çocuk yazabilir e devlete kafadan 3 çocuk parası verilmiş sana diyer ay 1040 alırsın

 376. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Sed başvurusu yaptım iki çocuğum var birisi için 2.775 TL 04 mayıs tarihinde ödeme yapılmış diye görünüyor ama hesap boş ilk defa yaptığım için bilmiyorum nereden sorgulayabilirim

 377. Avatar of gül ökten gül ökten dedi ki:

  yasemin sende ne kadar yatmış görünüyor

 378. Avatar of Edip Edip dedi ki:

  3 çoığım okulua gidiyor ama maddi nedenlerden dolayı çok zorlanıyorum

 379. Avatar of Burak Burak dedi ki:

  Başviru nasıl yapılıyor

 380. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  E devlette sed yardimi 05.04.2020 yattı diyor ödenen tutar yazmışlar ama hesapta para falan yok neden busekil olmuş nereden sorgulayabilir.

 381. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  2 çocuğum var eşimden ayriyim hiç bir gelirim yok oğlum sınıf birincisi yardım etmenizi istiyorum

 382. Avatar of gül ökten gül ökten dedi ki:

  sed başvuru yaptım 2 oğluma 1 tanesi onaylandı 2,775tl ayın 15de ödeme yapılacakmış neden 1 tanesi görünüyor anlamadım

 383. Avatar of Fatma yıldırım Fatma yıldırım dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var .bir çocuğum var eşim bir çalışıp bir çalışmıyor.askeri ücret bize yetmiyor.esimin sigorta var diye yardim alamadik magduruz .faturalari odeyemiyoruz lutfen bize yardim edin lutfen

 384. Avatar of Fatma yıldırım Fatma yıldırım dedi ki:

  Bir çocuğun var maddi durumumuz iyi değil kirada oturuyoruz .geçiminizi yapamıyoruz eşim bir çalışıp bir çalışmıyor maaşı askeri ücret ve bize yetmiyor .sigorta var diye hic bir yerden yardim alamıyoruz. Faturalarimiz birikti ödeyemiyoruz lütfen yardım edin lütfen

 385. Avatar of hacer öner hacer öner dedi ki:

  iki kız cocugum var okuyor eşim yeni isten cikardildi sigotamız guzdugu icin hic bir yeden yardim alamiyom kiradayim madi sikntim var yardim ihciyacim var sizden yardim istiyom

 386. Avatar of Sevgi özcan Sevgi özcan dedi ki:

  Lutfen yardimci olurmusunuz esimden ayriyim nafaka almiyorum calismiyorum okula giden oglum var

 387. Avatar of Perihan Eren Perihan Eren dedi ki:

  Iki öğrencim var biri kiz biri oğlan bir tanede süt içen oğlum var eşimin sigortası dahi yok hiçbir aylık belli bir şey yok faturalarımı ödeyemiyorum destek ve yardımlarınızı bekliyorum

 388. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var üç tanesi okula gidiyor üç kız bir oğlum var hiç gelirim yok çok borcumuz var hiç durumum iyi değil

 389. Avatar of Gazal aküzüm Gazal aküzüm dedi ki:

  7 çocuğum var 4u okuyor.Eşim işsiz iş bulamıyor. Maddi durumumuz kötü.lütfen bize yardımcı olun.

 390. Avatar of Tuba celik Tuba celik dedi ki:

  3cocugum var ikisi okuyor eşim çalışmıyor korona virüs nedeniyle bana yardımcı olurmusunuz rica ediyorum

 391. Avatar of Tuba celik Tuba celik dedi ki:

  3 çocuğum var ikisi okuyor eşim çalışmıyor yardım ederseniz sevinirim korona virüs nedeniyle işten çıkarıldı

 392. Avatar of Meryem Meryem dedi ki:

  Niye buraya yazıyorsunuz ihtiyaçlarınızı aile bakanligi burolarina veya kaymakamlığa basvuracaksiniz

 393. Avatar of Hacer Şimşek Hacer Şimşek dedi ki:

  İki cocugumda okuyar durumumyok biri liseson diyeri orta okul bizlerede yardım edin

 394. Avatar of Gülümser uluğ Gülümser uluğ dedi ki:

  3çocuğum var eşim çalışmıyor dükkanımızın 3aydır vürüs ten dolayı kapalı başka hiç bir gelirimiz yok. İki çocuğum okula gidiyor bunların ihtiyaçlarını alamıyorum kiramızı ödüyemiyoruz sizden yardım bekliyoruz

 395. Avatar of Süheyla albayrak Süheyla albayrak dedi ki:

  Eşim vefat etti.7cocugum var 6sı okul okuyor ve bir yerden gelirim yok dul ve yetim maaşı alıyorum 2 ayda bir oda masraflarımı karşılamıyor evde çalışanim da yok sizden maddi destek istiyorum.

 396. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  3 çocuğum var eşim yevmiyeli çalışıyor geçinmek çok zor 2 si orta okulda biri açık lisede okuyor maddi yardıma ihtiyacım var çocuklarım için saygılarımla

 397. Avatar of Derya kuşbudu Derya kuşbudu dedi ki:

  2 tane çocuğum var evim kira okula gidiyor

 398. Avatar of Bahar uzun Bahar uzun dedi ki:

  2 çocuğum var okuyorlar eşim çalışmıyor evim kira geçim sıkıntısı yaşıyorum yardımlarnızı bekliyorum

 399. Avatar of Osman Bebek Osman Bebek dedi ki:

  ögrenciyiz anne ve babam virüs dolayısıla çalısamıyor yardım talep ediyorum

 400. Avatar of hafize kuncali hafize kuncali dedi ki:

  gelirim yok eşim şehir dışında sigortasa güründü diye sosyaldan yararlanamadım 3 çocuğum var 2 si öğrenci 3 aydır faturalarımı ödemedim para yardımına ihtiyacım var

 401. Avatar of hafize kuncali hafize kuncali dedi ki:

  3 çocuğumvar 2 erkek öğrenci 1 de kız eşim şehir dışında sigortası gürünüyor diye sosyal dan yararlanamadım 3 ay faturalarımı ödemedim gelirim yok para yardımına ihtiyacım var

 402. Avatar of hafize kuncali hafize kuncali dedi ki:

  öç çocuğum var eşim şehir dışın da gelirim yok sigortası gürünüyor diye sosyaldan yararlanamadım öç aydır faturalarımı ödüyemedim para yardımına ihtiyacım var yardım edin

 403. Avatar of Ali Ali dedi ki:

  Bende oğlum eğitim yardimi istiyorum şuan çalışmıyorum kıyafeti ayakkabısı yok çantası rica etsem

 404. Avatar of Tuğba ackan Tuğba ackan dedi ki:

  Sabahtan bin tane form doldurdum birtane yanıt almadimburdan devlet yöneticilerine sesleniyorum artık duyun sesimizi

 405. Avatar of Tuğba ackan Tuğba ackan dedi ki:

  Ya madem yardim ediyoruz diyosunuz hicbir sorumuza cevap vermiyorsunuz be nimde 3cocug m var 2tanesi öğrenci madi yardımınızı bekliyorum

 406. Avatar of Emel Emel dedi ki:

  2 tane kızım var kocam çalısmıyor yardıma ihtiyacım var

 407. Avatar of Nilüfer Nilüfer dedi ki:

  3 çocuğum var 2 si okula gidiyor. Eşim çalışmıyor evde oturuyor gecinemiyoruz sigoryamiz yok çok zor durumdayiz ne olur yardım edin.yardimlarinizi bekliyorum.

 408. Avatar of Emine Algül Emine Algül dedi ki:

  5 kızım var 3öğrenci 2si küçük banada yardım allah rizasi için

 409. Avatar of Gökay Gökay dedi ki:

  2çocuğum var 1 orta okula gidiyor 1 liseye işsizim gelirimiz yok 3 aylık kira elektrik su ve doğalgaz borcum var

 410. Avatar of Rıfat Rıfat dedi ki:

  Benim erkek çocuğun okula gidiyor o yüzden yardım istiyorum

 411. Avatar of emine gök emine gök dedi ki:

  esimden ayriyim 3 cocuk var 2 tane ogrenci zor durumdayim yardim bekliyorum

 412. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Ben de 3 çocuk okutuyorum,2lise bir ilkokul,kira, elektrik, doğal gaz zorlanıyorum yardımınızı bekliyorum

 413. Avatar of bedir Ayhan bedir Ayhan dedi ki:

  bir kız çocuğum okuyor 2 çocukta küçük ihtiyaçlarına yetişemiyoruz

 414. Avatar of Serife Serife dedi ki:

  Ben iki çocuk annesiyim geçinmekte zorlanıyorum evim kira esim calismiyor ne yapacagimi sasirdim cocuklarim bir şeyler istiyor almamakta zorlanıyorum yada alamıyorum lütfen yardım ediniz teşekkür ediyorum.

 415. Avatar of Kahraman saygın Kahraman saygın dedi ki:

  İki oğlum okula gidiyor bitanesi lüsemi hastası eşim inşaat işçisi yeri geliyor kalem bile alamıyorum eğer yardımcı olursanız sevinirim

 416. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  3 çocuğum 3 okuyor üniversiteye gidenler var artık çok zorlanıyorum kiradayim onuda ödeyemez oldum yardım edin çocuklarım okusun başka bişey istemiyirum

 417. Avatar of Şahin pehlivan Şahin pehlivan dedi ki:

  Kiramı ödeyemedigim için evi boşaltım ben eşim éşimin babannesinin yanında kalıyoz 2 çocuğum var onlarda anne ve babamin yanında başkâ ilde kalip orda annem ve babamın yanında zor zahmet okula gitmeye çalışıyolar zor durumdayım evim dahi yok çocuklar Düzce de ben eşim izmit te mecburen ayrı ayŕı kalıyoruz kendim için degil ama çocuklarım için yapacağınız bu yardıma ihtiyacımız var.

 418. Avatar of Asiye Asiye dedi ki:

  3 tane çocuğum var eşim rahatsız çalışamıyor üstüçadır idareten yapılmış bi gece kondu da kiradayım kiramıveremiyorum evrutubet içinde nulur sesimiduyun birçok yere başvuruda bulundum ama hiçbirşekilde sonuç alamadim

 419. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Benim 3 tane çocuğum var 3 üde okul okuyorlar geçimimi asgeri ücretle sağlamaya çalışıyıorum ama asgeri ücret yeterli gelmiyor çok zorlanıyorum maddi destek talep ediyorum

 420. Avatar of Pınar Pınar dedi ki:

  İki cocuğum var ilk okul okuyorlar madraflari okul kıyafetleri cok pahali oluyor gecen sene oğlumun formasini alamamiştim lütfen yardimci olurmusunuz

 421. Avatar of Demet akkaya Demet akkaya dedi ki:

  Üç tane çocuğum var ikisi okula gidiyor eşim çalışmıyor evim kira geçim sıkıntısı çekiyorum yardimlarınızı bekliyorum

 422. Avatar of Cuma Çevik Cuma Çevik dedi ki:

  dört çocuk dördüde okuyor 3kız 1oğlan yardım edin hiç gelirimiz yok

 423. Avatar of Cuma Çevik Cuma Çevik dedi ki:

  dört çocuk dördüde okuyor 3kız 1oğlan yardım edin

 424. Avatar of Ümmühan Ümmühan dedi ki:

  Eşimden ayrı 2 çocuğumu okutuyorum okumakta zorlaniyorum yovmiyeyle çalışıyorum çok zor durumdayım işsizim yardım edin

 425. Avatar of Ebru canbolat Ebru canbolat dedi ki:

  3 kizim var dar gelirli toki 1+1de oturmaktayim 2kizim orta okulda okuyorlar egitim parasi yatmis korona vırüsten ptt vermiy

 426. Avatar of sema kara sema kara dedi ki:

  2çocum var 2 ki side okuyor başvurmadıgim biyer kalmadı evim kira eşim calışmiyor 440 tl lik okulyarımindan yararlamak istıyorum

 427. Avatar of Hülya BAKLACI Hülya BAKLACI dedi ki:

  Ben 4 senedir ünser hastasıyım 2 tane çocuk okutuyorum
  Maddi durumumuz çok kötü ben rahatsız olduğum için çalışamıyorum ALLAH RIZASI için yardım etmenizi istiyorum.

 428. Avatar of Sevim Sevim dedi ki:

  Tekstilde saatli çalışıyordum bir tane kızım var çünkü bakacak kimse yok ama ne yazık ki 2 aydır çalışamıyorum kirada oturuyorum. Olmuyo yani durum kötü yardımcı olun

 429. Avatar of HEDİL HEDİL dedi ki:

  KORONA VİRÜS NEDENİYLE EŞİM ÇALIŞMIYOR 5 ÇUCUĞUM VAR 4 Ü ÖĞRENCİDİR EN KÜÇÜK ÇOCUĞUM 9 AYLIK OLDUĞU İÇİN DE TARLADA ÇALIŞAMIYORUM EVİMİZ DE KİRA ÇOK ZOR DURUMDAYIZ BU YARDIM KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANABİLİRİM LÜTFEN BİLEN BANASÖYLASİN

 430. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Benim iki çocuk var gitmedim yer kalmadı ikisinde okuyor evim kira eşim çalismıyor benim çare sesimi kimse duyuramadim

 431. Avatar of Asuman Asuman dedi ki:

  Benimde 4 çocuğum var 4’ü de okuyor eşim çalışmıyo belirli bir işi yok

 432. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  3,cocugum var yardim edin lütfen bana esim bize bakmiyor bana ve cocuguma para vermiyor çok ihtiyacim var iki cocugum okuyor onlarin okul kıyafetini alıyordum ve bir bebeğim var 3 aylık calisamiyorum artik yardima ihtiyacim var

 433. Avatar of Hamide er Hamide er dedi ki:

  Benim 5 çocuğum var kiracıyım 4 öğrencim var bu yardımdan nasıl yaralanabilirim

 434. Avatar of Ümmü yıldırım Ümmü yıldırım dedi ki:

  İki çocuğum var eşim iki defa anju oldu rahatsız sürekli çalışamıyor ev kira bende yardım istiyorum

 435. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  3 cocugum var 2 si okuyor

 436. Avatar of Nazife Nazife dedi ki:

  Benim 3 tane çocuğum var eşim ćalişmiyo ćocuk parası nasıl başvurabilirim

 437. Avatar of Gülten Gülten dedi ki:

  Bu yardimdan faydalaniyordum carana virüs dolayisiyla inceleme yapilmadi incelemeler ne zaman başlar nereye elimi uzatsam bu donemde boş dönüyor

 438. Avatar of Fadile Fadile dedi ki:

  Merhaba bende 3 çocuk okutuyorum 5 nüfusa bakıyorum banada yardımcı olursanız sevinirim asgari ücret le geçimimi yetişemiyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum

 439. Avatar of Şerife Şerife dedi ki:

  Benimde iki çocuğum var okumakta zorlanıyorum.evim kira esim bir sure işsiz bakanim yok zor durumdayim lutfen yardim edin

 440. Avatar of Zakir Zakir dedi ki:

  Fakir ve mağdurum yardima muhtacim
  Madi durumum yoktur evli 4 çocuk babasiyim
  4çocugumda öğrencidir ve işsizim bu mağduriyetinde dolayi size baş vurdum

 441. Avatar of Gülay Gülay