Özel Numaradan Arama Nasıl Yapılır? Arayanı Bulma 2023 Gizli Numara Öğrenme Yöntemi

Özel numaradan arama yapmak için yöntemlerini öğrenebilir merak ettiğiniz tüm kişileri gizli numaradan arayabilirsiniz.

Özel Numaradan Arama Nasıl Yapılır? Arayanı Bulma 2023 Gizli Numara Öğrenme Yöntemi
11/01/2023 07:33

Turkcell, Vodafone, Android ve iPhone’da özel ve gizli numara nasıl aranır, telefondan arama nasıl gizlenir, özel numara nasıl kapatılır, #31# yöntemi ile özel numaradan nasıl aranır, içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Detaylarını öğrenerek aramak istediğiniz kişileri özel numara yöntemi ile arayabilirsiniz.

Özel Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Aramalarınızda numaranızın görünmesini istemiyorsanız; Aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazarak aradığınız kişinin numaranızı bir defalık görmemesini sağlayabilirsiniz.

Özel numaradan arama yapabilmek için tuş takımında numarayı yazmadan önce numaranın başına #31# yazmamız gerekiyor. Operatörler aracılığıyla gizli arama yapmak için #31# tuşlayıp aramak istediğiniz telefon numarasını girebilirsiniz. Daha sonra ara butonuna basarsak bu numarayı özel olarak arayacağız ve arayanın telefon ekranında “Özel Numara Ara” yazacaktır.

Özel Numaradan Arama Nasıl Yapılır? Vodafone

Vodafone hattınıza yapılan aramalarda numaranızın görünmesini istemiyorsanız aradığınız kişinin numaranızı bir kez görmemesi için aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazabilirsiniz. Bu sayede numaranızı görünmez hale getirerek ödeme yapabilirsiniz.

Özel Numaradan Arama Nasıl Yapılır? Turkcell

Turkcell abonelerinin özel numaralardan aramalarını yapabilmeleri için öncelikle bu özel numaralarını Türkcell’e kaydetmesi gerekmektedir. Bunu yapmak için, abonelerin ayarlar menüsünden “Kişi Ekle” seçeneğine tıklamaları ve ardından kullanmak istedikleri özel numaranın bilgilerini girmeleri yeterli olacaktır. Tekrar bu numaraya ulaşmak için, abonenin cep telefonundaki arama ekranından bu numarayı girmesi ve arama tuşuna basması yeterli olacaktır.

Turkcell Özel Numara Arama-Kapatma

Turkcell hattınız üzerinden yaptığınız aramalarda numaranızın görünmesini istemiyorsanız; aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazarak, aradığınız kişinin yalnızca o defaya mahsus olarak numaranızı görmemesini sağlayabilirsiniz.

Aradığınız kişinin telefonu özel aramalara kapalı değilse “Gizli Numara Aranıyor” veya “Arayan Numara Yok” uyarısı çıkacaktır. Turkcell’den özel numarayı kapatmak için hemen *253# Yes tuşlayabilirsiniz. Birkaç dakika içinde hattınız özel numaralara kapatılacaktır.

Özel Gizli Numara Bulma Yöntemi 2023 Güncel

Özel ve gizli numaraları bulmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • *#38# veya *#30# kodlarını tuşlayarak hemen sizi arayan özel numaraları öğrenebilirsiniz.
 • Bir diğer seçenek ise yasal yollar ile savcılığa başvuru yaparak şikayetçi olabilirsiniz.
 • Bu sayede sizi gizliden arayan kişileri de öğrenebilir ve şikayetçi olabilirsiniz.

Telefonda Numara Nasıl Gizlenir?

Yaptığınız aramalarda numaranızın görünmesini istemiyorsanız; aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazarak, aradığınız kişinin yalnızca o defaya mahsus olarak numaranızı görmemesini sağlayabilirsiniz.

Vodafone kullanıcıları için numara gizlemek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • #31#0534…… özelden aramak istediğiniz numarayı ”#31#’yi tuşlayarak arayacağınız numarayı girerek” arama tuşuna basabilirsiniz.
 • Karşı taraf sizin numaranızı görmeden özelden arama yapabilirsiniz.
 • Bir diğer yöntem ise Vodafone 542 müşteri hizmetlerine bağlanarak numaranızı gizli hale getirmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir.
 • Bu yöntemler ile istediğiniz kişiyin Vodafone’dan özel numara olarak arayabilirsiniz.

Telefonunuzu Android ve Iphone’da özel numara ile aramak için operatörler aracılığıyla istediğiniz kişiyi gizleyebilirsiniz. Operatörler aracılığıyla özel görüşme yapmayı öğrenebilirsiniz

Türk Telekom Numara Gizleme (Yeni Yöntem)

Türk Telekom hattınız üzerinden Yaptığınız aramalarda numaranızın görünmesini istemiyorsanız; aramak istediğiniz numaranın başına *31# yazarak, aradığınız kişinin yalnızca o defaya mahsus olarak numaranızı görmemesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra aramak istediğiniz numarayı yazarak istediğiniz kişiyi özel olarak arayabilirsiniz. Dilerseniz 444 1 551’i arayarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Gizli numaradan arama yapmak için telefondan arama bölümüne #31# yazdıktan sonra hemen ardından aramak istediğiniz telefon numarasını yazarak arama yapabilirsiniz. Bu sayede aradığınız kişinin telefonunda numaranız ve adınız gözükmeyecektir. ”Gizli Numara Arıyor” yazacaktır. Bu şekilde arama yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise telefon ayarlarını değiştirerek arama yapabilirsiniz.

Gizli numaradan arama yapabilmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • IOS işletim sisteminden: Gizli numara aramak için Ayarlar > Telefon > Numaramı Göster yönlerini takip ederek numaranızı gizleyebilirsiniz.
 • Android üzerinden: Ayarlar > Diğer Ayarlar > Arayan Kimliği Göster adımlarını takip ederek gizli arama yapabilirsiniz.

Sonrasında işleminizi tamamladıktan sonra aynı ayarları değiştirebilirsiniz.

Iphone (Özel) Gizli Numaradan Arama Yapma 2023 Güncel

İphone ios gizli numara arama yapma yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • Iphone gizli aramak yapmak için telefonunuzun ”Ayarlar” menüsüne giriş yapın.
 • Bu bölümden ”Telefon” sekmesine tıklayın.
 • Daha sonra, ”Aramalar” bölümüne tıklayın.
 • Açılan sayfada ”Numaramı Göster” sekmesine tıklayın.
 • Son bölümde ise karşınıza ”Numaramı Göster” seçeneği çıkacaktır.
 • Gizli numaradan arama yapmak için bu bölümün kapalı olması gerekir.
 • Numaramı Göster” seçeneğinin açık olması için ”yeşil” yani açık olması gerekir.
 • Kapatmak için ise gri yapmanız yeterli olacaktır.

Iphone üzerinden bu şekilde özel numara yaparak istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz.

Si vous avez un coupon pour essai gratuit de cialis 2023, vous pouvez contacter le service d’assistance de la pharmacie en ligne de Santè Bander. Les travailleurs du service vous diront si vous pouvez obtenir ce médicament dans votre commande. Il est également nécessaire de déterminer s’ il est sûr et approprié dans votre cas particulier d’ utiliser un médicament à base de tadalafil

Android Özel (Gizli) Numaradan Arama 2023 Güncel Yöntem

Android gizli numaraya çevirme adımları aşağıdaki gibidir:

 • Ayarlar > Diğer Ayarlar > Arayan Kimliği Göster seçeneğini seçin.
 • Bu meni üzerinden Numarayı Gizle seçeneğini seçin.
 • İşlem bu kadar!
 • Sonrasında istediğiniz kişiyi gizli bir şekilde arayabilirsiniz.
 • Arama sonrasında tekrar aynı işlemi Numarayı Göster seçeneğine çevirmeyi unutmayın!

Şunu bilmelisiniz ki, aradığınız kişi hattını özel veya gizli numaralara kapamış ise hiç bir şekilde arama yapamazsınız.

Özel Numara Kapatma 2023 Yöntemi

Bir diğer yöntem ise Vodafone için telefonunuzun mesajlar bölümünden ”GIZLI AC” yazarak 7046’ya SMS göndererek de özel numaraları engelleyebilirsiniz.

Özel Numara Nasıl Açılır?

Telefonunuzdan arama bölümüne giriş yaparak *253# tuşlayabilirsiniz. Bu sayede telefonunuz gizli numaralara kapanır. aynı işlemi tekrarladığınızda ise telefonunuzu bu aramalara açabilirsiniz. Size gelen gizli çağrıları görebilirsiniz.

Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Tüm operatörler için geçerli olan *253#’yi tuşlayıp arayarak hemen size gelen özel telefonları hemen engelleyebilirsiniz. Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell üzerinden dilediğiniz zaman tuşlama yaparak rahatsız eden gizli aramaları iptal edebilirsiniz.
Özel numara kapatma işlemi oldukça basittir. Öncelikle, operatörünüzü arayın ve özel numara servisini isteyin. Operatör size ayrıntılı talimatlar verecek ve özel numaranızı kapatmanızı sağlayacaktır. Bu süreç bazı operatörler için farklı olabilir, ancak genel olarak iptal etmek için ücret ödemek gerekiyor.

Özel Numaradan Arama Nasıl Bulunur?

Özel numaradan gelen çağrıların kime ait olduğu bulunmamaktadır. zel numaraları bulmak için birkaç farklı yol vardır. Birincisi, arama motorlarını kullanarak arama yapabilirsiniz. Arama motorları, özel numaraların nerede olduğunu ve bunların sahiplerinin kim olduğunu bulmak için kullanışlıdır. İkinci olarak, arama servisleri, özel numaraların sahiplerini arayarak bulmak için kullanılabilir. Bu servisler, kişinin numarasını girip, kimin sahibi olduğunu ve hangi numara olduğunu bulacaktır. Son olarak, arama hizmetleri, özel numaraların sahiplerini aramak için kullanılabilir. Bu hizmetler, arama kriterlerini girerek, kişinin özel numarasını bulabileceklerdir.

Seda Editör
Seda Editör

1986 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünden mezunum ve 5 yıldır editörlük yapıyorum. Ekonomi bölümü editörüyüm.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.