Orijinal Parfüm Sorgulama Kontrol Sitesi 2023 (BARKOD VE NO)

İnternetten, kozmetik mağazalarından veya marketlerden aldığınız parfümlerin orijinal olup olmadığını veya son kullanma tarihinin geçip geçmediğini öğrenmek için parfüm barkod sorgulama sitelerini kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

Orijinal Parfüm Sorgulama Kontrol Sitesi 2023 (BARKOD VE NO)

Parfüm barkod sorgulama işlemi ile satın aldığınız veya hediye gelen parfümün orijinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda, Parfüm Barkod Sorgulama işlemi nasıl yapıldığını, parfüm barkodu nerede yazar konularını, Orijinallik kodu sorgulama nasıl yapılır, GTIN sorgulama işlemleri, kozmetik ürün orijinallik sorgulama nasıl yapılır, Checkcosmetic parfüm sorgulama, Orjinal parfüm batch sorgulama, GS1 barkod sorgulama, Parfüm üretim tarihi sorgulama ile ilgili tüm merak edilenler hakkında detayları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Parfüm Barkod Nedir?

Günümüzde üretilen ürünlerin üzerinde barkod kodları bulunmaktadır. Bu aynı zamanda parfümler için de geçerlidir. Parfüm orijinallik sorgulaması da söz konusu kod üzerinden yapılmaktadır. Seri numarasıdır ve hakkında detaylı bilgi almanızı sağlar. Parfüm Barkod Sorgulama yapmanız için GS1’in resmi internet sitesi olan gepir.org.tr adresini kullanabilirsiniz. Bu site size en doğru ve en güvenilir sonucu verecektir.

Parfüm Barkodu Nerede Yazar?

Barkod sorgulama işlemi ile satın alınan parfümün orijinalliği öğrenilebiliyor. Orijinal parfüm sorgulama işlemi özellikle de sağlığını düşünen insanların yapmasını istediğimiz bir işlemdir. Çünkü sahte parfümler hem cebinize hem de sağlınıza zarar verir. İnternetten, marketten veya kozmetikçilerden satın aldığınız parfümleri sorgularsanız orijinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Böylelikle satın alınan parfümün orijinalliği aklınızı karıştırmamış olur. Orijinal olmayan parfümleri kullandığınız zaman cildinizde kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Parfümün orijinal olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Parfüm Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır? 2023

Parfüm Barkod Sorgulama yapmak isteyenler Orijinal Parfüm barkod sorgulama sitelerinden birisi de checkcosmetic.net sitesine giriş yaparak hemen parfümün gerçekliğini öğrenebilirler Parfüm Barkod Sorgulama işlemini üzerinden de parfümüm orijinalliği öğrenmek için yapmanız gerekenler.

2023 Parfüm Barkod Sorgulama işlemi sırası aşağıdaki gibidir:

 • Öncelikle checkcosmetic.net sitesine giriş yapınız,
 • Sol menüde yer alan ”Select brand” yazan kısımda marka seçimini yapın,
 • Quick brand search bölümünü boş bırakın,
 • Enter Code” yazan yere ise parfümün barkod numarasını yazın,
 • Calculate butonuna tıkladıktan sonra orijinal parfüm sorgulama işleminiz gerçekleşecektir.
 • Açılan sayfada parfüm üretim tarihi, son kullanım tarihi gibi bilgiler yer alacaktır. Yeşil ok çıktığı durumda ise ürünün güvenilir olduğunu anlayabilirsiniz. Kırmızı çarpı göründüğü zaman ise son kullanma tarihinin geçtiği anlamına gelir.

Checkcosmetic parfüm sorgulama işlemi ile ayrıca parfümün raf ömrünü de hemen bu siteden sorgulayabilirsiniz.

Yukarıdaki parfüm barkod siteleri üzerinden sorgulama yaptığınız zaman karşınıza hiçbir şey çıkmıyorsa parfüm sahte olabilir. Çünkü orijinal parfümler bu listelerde yer aldığından dolayı karşınıza çıkması gerekmektedir. Diğer bir durum ise almış olduğunuz parfümün barkod numarası bu iki sorgulama sitesine eklenmemiş olabilir.

Orjinallik Kodu Sorgulama Sitesi

Orijinal ürün sorgulama işlemlerini https://www.bufflabsturkiye.com/orjinal-urun-sorgula.html kopyalayıp siteye giriş yaparak ya da hemen buradan gerçekleştirebilirsiniz. Bir ürüne ait orijinal ürün kodu en fazla 3 defa sorgulanabilmektedir. Orijinal ürün sorgulama işlemlerini yapabileceğini bir başka site buradan da işleminizi gerçekleştirebiliştiniz.

Parfüm Üretim Tarihi Sorgulama

Parfüm Üretim Tarihi Sorgulama işlemi parfümlerin orijinal, tester ve kullanılması sağlığa son derece zararlı olan sahte parfümlerde üretim tarihi yerine son kullanma tarihi yazmaktadır. Alacağınız ürünü son kullanma tarihine dikkat ederek alırsanız eğer, oluşabilecek cilt hastalıklarının ve sağlığınızı etkileyecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

Parfüm Kodu Nerede Yazar?

Parfüm Kodu Nerede Yazar merak ediliyor. Parfüm kodu şişenin en alt kısmında yazar. Parfümlerin seri kodları hem şişelere hem de kutusuna işlenir. 4-5 haneli olan bu kod mutlaka şişenin üzerinde yazmalıdır. Parfüm alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir tanesidir. Orijinal parfüm aldığınızı zannederken bazen doldurma yada merdiven altı olarak adlandırılan sahte parfüm almış olabilirsiniz. Parfüm kutunuzdaki ve şişenizin üzerindeki parfüm koduna mutlaka dikkat etmelisiniz.

Online Parfüm Sorgulama GS1 Sitesi

GS1 gepir.org.tr ile Online Parfüm Sorgulama işlemlerini aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

GS1 gepir.org.tr ile Online Parfüm Sorgulama nasıl yapacağınızı kısaca özetleyecek olursak:

 • https://gepir.org.tr internet sitesine giderek sorgulama yapabilirsiniz.
 • Açılan sayfada Barkod Numarası (GTIN) İle Arama butonuna tıklanır.
 • GTIN Giriniz yazan kısma barkod numarasını yazarak parfüm sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Barkod Numarası (GTIN) İle Arama
 • Lokasyon Numarası (GLN) İle Arama
 • SSCC ile arama
 • Firma adı ile arama yaparak sorgulama yapabilirsiniz.

Orijinal Tester Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Üretilen tester parfümler, orijinaline göre daha sade yapılır. Çoğu zaman tester olarak üretilen parfümlerin sahte ürün olduğunu söyleyebiliriz. Güvenmediğiniz yerlerden ve marka olmayan kozmetikçilerden alacağınız parfüm sahte çıkabilir. Orjinal tester parfümlerinden üzerinde tester yazar.

Parfümün orijinal olup olmadığını anlayabilmeniz için barkod sorgulama işlemi yapmanızı öneririz. Şişesi ve üstündeki yazıların ve hatta kokularının aynı olması parfümün orijinal olduğunu göstermez. Piyasada orijinal parfümler tester adı altında çok daha düşük fiyatlara satılıyor. Bu ürünlere güvenmemenizi hem sağlığınızı hem de cebinizdeki parayı riske atmamanızı öneriyoruz.

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Parfümlerin orijinalliği hakkında bilgi almak için aşağıdaki adımları takip eder sorgulama yapabilirsiniz.

 • Gerçek parfüm kutularının ambalajlanma işlemi kusursuz yapılır. Sahte parfümlerin ambalajları bile kalitesizdir.
 • Orijinal parfüm şişelerinin kırılmaması için özel kutulara yerleştirilir.
 • Alacağınız parfümü internet sitelerinde yer alan orijinal şişesi ve kutusu ile kıyaslayarak iyice inceleyin.
 • Orijinal ve sahte parfüm arasında renk farklı çoğu zaman oluyor. Renk farkı olup olmadığını dikkatli bir şekilde inceleyin.
 • Gerçek parfümlerin seri numarası kutu ve şişe üzerinde yer alır. Eğer kutu ve şişe üzerinde yazan seri numarası aynı değilse parfüm muhtemelen sahtedir.
 • Eğer alacağınız parfüm piyasa değerinin çok çok fazla altındaysa bu parfümün sahte olma olasılığı çok yüksektir.

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Orijinal parfümlerin seri numarası hem kutu üzerinde hem de parfüm şişesinin üzerine işlenmektedir. Alacağınız parfümün sahtemi orijinal mi olduğunu merak ediyorsanız eğer satın alırken seri numarasını kontrol edebilirsiniz. Seri numaralarında şaşırtma olarak iki tarafa da yazılabilir ancak bu numaralar birebir aynı değildir. Sizin kontrol ettiğiniz aşamada seri numaraların birebir aynı olması gerekmektedir.

Orjinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Orjinal parfümler üretilen firmalar tarafından kodlanmıştır. Dış karton ambalajındaki hatalı yada eksik yazılar da parfümün sahte olduğunu gösterir. Ayrıca, barkodu olmayan parfümler orjinal değildir.

Orjinal Barkod Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Google Play Store’u açın ve “barkod tarayıcı” araması yapın. İstediğiniz uygulamayı bulun, kurun ve ardından Android cihazınızda açın. Ekranın ortasında beliren kutuya kadar bir barkod veya QR kodu tutarak sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Not: Almış olduğunuz parfüm piyasa değerinden daha düşüğe satılıyorsa, kolonya gibi kokan ve yoğun alkol içeren parfüm ise sahte olma olasılığı çok yüksektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.