Psikiyatri Muayene Ücretleri (Tüm Şehirler ve Seans Saatleri)

Kişiler, terapi yöntemine bağlı olarak sürekli veya zaman zaman psikolojik destek almaya ihtiyaç duyarlar. Bunların birden çok sebebi olabilir. Tutarsızlık, şiddetli duygu değişimi, bağımlılık, travma sonrası stres bozukluğu, kaza, travmatik yaşanmış bir olay sonrasında bir çok konuda tedavi olmak isterler. Bu süreç ve tedavi için sizlerin merak ettiği psikiyatri ve psikolog tedavi süreçlerini, seanslarını ve sürelerini, Devlet hastanesi, özel psikiyatri klinikleri ve psikolog muayene ücretlerini, hangi hastanede bölümlerinin olduğunu ve 2021 yılı fiyatlarını tüm şehirler için listeledik.

Psikiyatri Muayene Ücretleri (Tüm Şehirler ve Seans Saatleri)

Psikiyatri Muayene Ücretleri ne kadar olduğunu merak edenler için tüm şehirlerde Psikiyatri Muayene ve seans ücretleri hakkında detaylı bilgiler yazımıza mevcuttur. Öncelikle psikolojik destek almak isteyen kişilerin müracaat ettiği Psikoloğun Görevleri Nelerdir? konusuyla giriş yapalım.

Psikoloğun Görevleri Nelerdir?

Psikologlar, zihin ve davranışları bilimsel yöntemlere dayalı bir şekilde inceler ve tedavi eder. Sadece danış görevini değil uygulayıcı ve araştırmacı psikolog görevini de yerine getirirler. Farklı danış ve alanları olmadan çalışabilen, birey yada grup davranışlarını inceleyerek tedavi eder. Edindiği beceriler ile kişilerin sorunlarını çözüme kavuşturmak isterler. 4 yıl psikiyatri ihtisası yapan ve unvan sahibi olan psikologların görev tanımı;

 • Psikolojik destek vermek,
 • Neden ve sonuç ilişkisi kurmak,
 • Eğitim sertifikasında aldığı testleri hastalara uygulamak,
 • Test sonucu uzman hekimler ile kurumlara paylaşmaktır.

Görevleri arasında yer alır. Psikolojik Hastalıkların nedir neden oluşur şimdide bu konuya değinelim.

Psikolojik Hastalıklar Neden Oluşur?

Aile, arkadaş ve kendisi ile olan kişi iletişimsizlik gibi olayları anlatamadığı, kendisini ifade edemediği durumlarda, kötü durumları, duyguları ve davranışları yaşama korkusu içerisinde kalır. Bu sorunlara neden olan en hızlı belirtiler ise;

 • Değişim
 • Kötü aile şartları
 • Kayıp
 • Yalnızlık
 • Özgürlük kaybı olarak sıralanabilir.

Bu sıkıntıları yaşayan kişiler psikiyatrist ve psikologlardan randevu alarak tedavi olabilirler. Psikiyatrist ve psikologlardan randevu almadan önce Psikiyatri Muayene Ücretleri 2021 yılında ne kadar olduğunu merak edenler için Psikiyatri Muayene Ücretleri 2021 araştırdık.

Psikiyatri Muayene Ücretleri ne kadar? Aşağıdaki verdiğimiz tablomuzdan rahatsızlığınıza göre tüm fiyatları görebilirsiniz.

Psikiyatri Muayene Ücretleri 2021

Psikiyatri muayene ücretleri ne kadar? merak edenler için Psikiyatri Muayene Ücretleri 2021 yılında aşağıda ki gibidir;

 • Psikiyatri Muayene Ücretleri 50 TL’den başlayarak 650 TL’ye kadar değişkenlik gösterebilir.
 • Büyükşehirlerde bu fiyatlar 500 TL’den başlar ve 1.000 TL’ye kadar çıkabilir.
 • Özel hastanelerde ve kliniklerde muayene fiyatları 300 TL’den başlar ve 1.000 TL’ye kadar yükselebilir.
 • Devlet hastanelerinde ise psikiyatri muayene ücretlerini SGK tarafından karşılanır.

Psikologların çalıştığı kliniklerde yüzyüze uygulanan psikoterapi seanslarının ücretleri ise 130T- 400 TL arasında değişmektedir. Psikolog terapi ücretleri dışında ayrıca gerekli görüldüğünde yapılan ölçekler ücrete tabii tutulabilir.

Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesinde

Psikiyatri muayenesi ve tedavisi için sabit bir fiyat söylemek doğru değildir. Şehirlere, doktorun eğitimine, hastaneye, kliniğe ve hastanın tedavi sürecine bağlı olarak muayene ücretleri değişmektedir. Psikolog Seans Ücretleri de merak edilmektedir.. Şimdi de Psikolog Seans Ücretleri ne kadar bu konuya geçelim.

İŞLEM ADIFİYATLAR
(F10-19) Psikoaktif madde kullanımına bağlı zihin ve davranış bozuklukları, grupları hariç240 TL
(F00-09) Semptomatik ve organik mental bozukluklar,
(F20-29) Şizofreni, şizotipal ve deluzyonel bozukluklar
(F30-39) Duygu durum [duygulanım] bozuklukları, (F32.1, F32.0, F33.0, F33.1 kodları hariç)
185 TL
F32.1 Orta depresif nöbet
F33.1 Yineleyen depresif bozukluk, şimdiki nöbet orta şiddetli
F34.0 Siklotimi
(F40-48) Nörotik, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar, (F40, F45, F48 kod grupları hariç)
F50 Yeme bozuklukları
(F60-69) Erişkin kişilik ve davranış bozuklukları
(F70-79) Zeka geriliği
F80 Konuşma ve dil özel gelişimsel bozuklukları
F84 Yaygın gelişimsel bozukluklar
F90 Hiperkinetik bozukluklar
F91 Davranış bozuklukları
F92 Davranışsal ve duygusal karma tip bozuklukları
164 TL
F15 Zihin ve davranış bozuklukları, kafein ve diğer stimülanların kullanımına bağlı
F17 Zihin ve davranış bozuklukları, tütün kullanımına bağlı
F32.0 Hafif depresif nöbet
F33.0 Yineleyen depresif bozukluk, şimdiki nöbet hafif şiddetli
F40 Fobik anksiyete bozuklukları
F45 Somatoform bozukluklar
F48 Nörotik bozukluklar, diğer
(F50-59) Fizyolojik bozukluklar ve fiziki faktörlerle birlikte seyreden davranış bozukluğu sendromları, (F50 kod grubu hariç)
(F80-89) Psikolojik gelişme bozuklukları, (F80, F84 kod grupları hariç)
(F90-98) Genellikle çocukluk ve adolesan döneminde başlayan davranışsal ve emosyonel bozukluklar, (F90, F91, F92 kod grupları hariç)
143 TL
Tanısına bakılmaksızın 45 günden daha uzun yatan hastalar(45. güne kadar ilgili grup psikiyatrik hasta günlük tedavi işlem puanı üzerinden karşılanır.)121 TL
ICD-10 kodu F20-F29 arasında olan tanılar ile F31 kodlu tanılarda Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde yapıldığında bedeli Kurumca karşılanır.                                                                                                                                        Muayene, hasta ve ailesine yönelik psikoeğitim, sosyal beceri eğitimi, grup  psikoterapisi, uğraş terapileri, bu terapilerde kullanılan sarf malzemeleri, yemek,yatak ve diğer hizmetler dahildir.79 TL

Psikolog Seans Ücretleri

Ortalama olarak 1 seans ücreti 200 TL ile 400 TL arasında değişiklik gösterebilir. Özel klinikler ve Özel hastanelere göre seans ücretleri değişiklik gösterebilir. Psikologlara haftalık veya aylık olarak durumunuza göre gidebilirsiniz. Genellikle hafta bir gün gidilmesi ve muayene olunması tercih ediliyor. Seans ücretleri ise aylık ve haftalık olarak değişmektedir. Bazı doktorlarda haftalık ücret talep ediliyorken doktor tercihinize ve doktorunuzun çalışma şekline göre aylık ödemelerde yapabilirsiniz.

Psikiyatrist Ücretleri 2021

Psikiyatrist ücretleri ve psikiyatrist seans ücretleri 2021 yılında ne kadar oldu merak ediliyor. Psikiyatri muayene ücretleri ortalama olarak 250 TL’den başlayıp 1.000 TL’ye kadar çıkabilir. Psikiyatri seans ücretleri ise tedaviye göre değişiklik göstermektedir. Muayene ortalama olarak 45 dakika ve 1 saat aralığında değişmektedir. İşlemler için fiyatlar sabit değildir.

Devlet Hastanesi Psikiyatri Muayene Ücreti 2021

Devlet hastanelerinde SGK’ya bağlı olan hastalar psikiyatri muayeneleri ücretsizdir. Fakat sigortası olmayan hastalar için Devlet hastanesinde muayene bedeli 15 TL gibi bir ücret ödeyerek tedavi olabilir. Bulunduğunuz şehirde size en yakın Devlet hastanesine giderek randevu oluşturabilir ve tedavinizi olabilir, ilaçlarınızı kullanabilirsiniz.

Özel Psikiyatri Klinikleri Ücretleri

Özel kliniklerde psikiyatri fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar şehirlere, doktorun eğitim durumuna, hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Devlet ve özel hastanelere göre bu fiyatlar 500 TL’den başlayarak 1.500 TL’ye kadar çıkabilir. Gideceğiniz klinikleri arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bu fiyatlar seans sayınıza, tedavi sürecinize de bağlıdır.

Devlet Hastanesi Psikolog Ücretleri 2021

Devlet hastanelerinde psikolog bölümü ve psikiyatri bölümü için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Sigortası olan her vatandaş, randevu alarak ücretsiz Devlet hastanesinde randevu alabilir ve doktor ile görüşerek tedavi olabilirsiniz. SGK’sı olmayan vatandaşlar ise muayene bedelini ödeyerek seanslarına giderek tedavi olabilir. Bulunduğunuz şehirde hangi Devlet Hastanesinde psikolog bölümü var ise MHRS sisteminden öğrenebilir randevu oluşturabilirsiniz.

Psikolog Bir Seans Kaç Dakika?

Psikoterapi (Psikolog) seansları ortalama olarak 50 dakika sürmektedir. Terapi sıklığı, doktor ile beraber tedavi olacak hastanın durumuna, yoğunluğuna ve zamanına, maddi durumuna göre belirlenmektedir.

Özel Hastane Psikolog Ücretleri

Özel hastanelerde ücretleri seanslara, doktor uzmanlık alanına ve hastaneye göre değişmektedir. Özel hastanelerde psikolog (Psikoterapi) ve psikiyatri fiyatları 150 TL’den başlayarak 1.000 TL’ye kadar değişebilir. Bu ücretler hakkında gideceğiniz hastaneden bilgi alabilirsiniz.

Devlet Hastanesi Psikolog Muayene Ücretleri 2021

Devlet hastanelerinde sigortalı olarak psikolog tedavisi alan biri bir bedel ödemeden tedavi olabilir. Sigortası olmayan biri için ise muayene bedeli 15 TL’yi ödeyerek tedavi olabilirsiniz.

Psikolog Seans Ücretleri 2021

Psikolog, pedagog, psikiyatrist fiyatları 2021 yılında Devlet, özel hastane ve kliniklerde;

 • Psikolog seans ücretleri olarak 50 TL’den başlayarak 10.000 TL’ye çıkabilir.
 • Pedagog fiyatları ise 100 TL’den 1.000 TL’ye kadar çıkabilir.
 • Psikiyatrist ücretleri ise 200 TL’den 1.500 TL’ye kadar çıkabilir.

Psikiyatri Bölümü Hangi Hastanelerde Var?

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve tüm şehirlerde bulunan hastanelerde özel veya devlet fark etmeksizin psikiyatri bölümü bulabilirsiniz. Randevu alarak tedavinize başlayabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde Özel ve Devlet hastanelerine giderek ilgili bölümlerinden randevu alabilir ve ücretleri öğrenebilirsiniz. Devam ederek illere göre fiyatları öğrenebilirsiniz.

Psikiyatri Ücretleri (Tüm Şehirler)

İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir ve tüm iller için pedagog, psikiyatrist, psikolog, aile danışmanlığı ve çift terapisi fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Devlet hastanesi sigortasız muayene ücretleri hakkında bilgi alabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

İstanbul Psikolog ve Psikiyatri Ücretleri 2021

 • İstanbul Pedagog Fiyatları: En az 50 TL’den başlayarak 800 TL’ye kadar çıkabilir.
 • İstanbul Psikiyatrist Ücretleri: 150 TL ve 13 bin TL arasında değişiklik gösterir.
 • İstanbul Psikolog Fiyatları: 50 TL’den başlar ve 12 bin TL gibi bir fiyata kadar çıkabilir.
 • İstanbul Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi Ücretleri 2021: 100 TL’den başlayarak 10 bin TL’ye kadar danışman veya çift terapisi alabilirsiniz.

Seans ücretleri her kuruma, hastaneye, kliniğe, şehire ve rahatsızlık boyutuna seans süresine göre değişiklik göstermektedir.

Yukarıda bulunan fiyatlar ortalama fiyatlardır. Detaylı bilgileri gideceğiniz hastane veya kliniklerden öğrenebilirsiniz.

Psikolog ve Psikiyatri Ücretleri 2021 (Özel, Devlet Hastanesi ve Klinikler)

Ankara, Bursa, İzmir, Eskişehir, Antalya, Kocaeli, Erzurum ve Diğer tüm şehirlerde psikolog ve psikiyatri ücretleri;

 • Ankara Psikiyatri Ücretleri 2021: 200 TL’den başlayarak 14 bin TL’ye kadar çıkabilir.
 • Ankara Psikolog Fiyatları 2021: 90 TL’den başlayarak 800 TL’ye kadar psikolog fiyatları değişebilir.
 • Ankara Pedagog Fiyatları 2021: 100 TL’den başlayarak 650 TL’ye kadar pedagog fiyatlarını görebilirsiniz.
 • Ankara Çift Terapisi ve Aile Danışmanlığı Fiyatları 2021: 100 TL’den 1.000 TL’ye kadar çıkabilir. Bu fiyat ortalama olarak verilmiştir. (Ankara’da en iyi aile terapisti olarak öneri Optimum Psikoloji Kliniğini tercih edebilir ve randevu oluşturarak fiyat bilgisi alabilirsiniz..)
 • Bursa Psikiyatri Ücretleri 2021: 150 TL ve 1.000 TL arasında tedavi olabilirsiniz.
 • Bursa Pedagog Fiyatları 2021: 70 TL’den 500 TL’ye kadar tedavi fiyatı alabilirsiniz.
 • Bursa ve Eskişehir Psikolog Ücretleri 2021: 100-85 TL ile 500 TL arasında seans ücreti ödeyebilirsiniz.
 • Bursa Çift Terapisi ve Aile Danışmanlığı Terapi Ücretleri 2021: 100 TL’den 1.000 TL’ye kadar tedavi bedeli ödeyebilirsiniz.

2021 yılında bulunduğunuz Türkiye’de bulunan özel hastane ve kliniklerde belirttiğimiz bu fiyatlarda psikiyatri tedavisi olabilirsiniz.

YUKARIDA BULUNAN FİYATLAR ORTALAMA FİYATLARDIR. DETAYLI BİLGİLERİ BULUNDUĞUNUZ ŞEHİRDEKİ HASTANELERDEN VE KLİNİKLERDEN ÖĞRENEBİLİRİSİNİZ.

Psikoloğa Randevu Nasıl Alınır?

Psikolağa ve psikiyatriye randevu almak için ilk olarak muayene olmanız ve doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında doktorun vereceği karar ile tedaviye devam edilir. Hastanın psikolog ile görüşmesi gerektiği ön görülür ise yönlendirme yapılacaktır. Sizlerde psikolog randevusu almak için MHRS sistemi kullanabilir veya gideceğiniz hastanenin iletişim bölümünden randevu bölümüne bağlanarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise doktorunuzun size verdiği günlerde randevu oluşturarak tedaviye başlayabilirsiniz.

Psikiyatri Hastalıklarının Tedavisi

Ruh sağlığı ve beden birbirinden ayrı tutulmamalıdır. Kişiler beden sağlığına dikkat ettiği kadar ruh sağlığını da bozulabilir. Bedende oluşan rahatsızlıkların tedavi edildiği gibi ruhsal problemlerde tedavi edilebilir. Ruh hastalıklarının tedavisi genel olarak ilaç kullanımı ve psikoterapi ile yapılmaktadır. Uzman tarafından muayene edilerek seans görüşmeleri ve ilaç tedavileri ile uygulanarak yapılmaktadır.

Psikolog ve Psikiyatri Arasındaki Fark Nedir?

Bu iki meslek arasındaki farktan bahsedecek olursak;

 • Psikiyatristler, ruh ve sinir hastalıklarının teşhisini koyar. Tedaviyi uygular.
 • Psikologlar ise bireyin duygularını, davranışlarını ve zihnini davranışlarından bilimsel yöntemlere dayanarak sistematik bir şekilde inceleyen kişidir.

Psikolojinin Alanları Nelerdir?

Psikoloji de alanların her biri farklı psikolojiyi incelemektedir. Bununla beraber farklı uzmanlık alanına sahiptirler. Bu alanların hangi dallardan oluştuğunu araştırdık.

 • Fizyolojik Psikoloji
 • Nöropsikoloji
 • Deneysel Psikoloji
 • Gelişim Psikolojisi
 • Adli Psikoloji
 • Psikometri
 • Çalışma Psikolojisi
 • Teknik Psikoloji
 • Sosyal Psikoloji

Olarak alanlar ayrılmaktadır.

Sizlerde gideceğiniz psikolog ve psikiyatri bölümleri için bulunduğunuz şehirdeki hastaneleri ve klinikleri arayarak randevu ve bilgi alabilirsiniz. Sizlere vermiş olduğumuz fiyatlar ortalama muayene ücretleridir.

Sağlıklı Günler Dileriz.

Yorumlar

 1. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Van 100.yil hastanesinde özel psikiyatri dokturu varmı varsa muayene ücreti ne kadar?

 2. Avatar of vkopuzoglu vkopuzoglu dedi ki:

  Çok teşekkürler Allah razı olsun.