geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

TKDK Destek Verilen İller 2021 Yeni Liste

TKDK Destek Verilen İller 2021 Yeni Liste
A+
A-

TKDK tarafından desteklenen 42 il bulunmaktadır. Kurum IPARD kapsamında destek vereceği illeri belirlemiştir. Büyükbaş hayvancılık hibe ve destek almak için belirlenmiş olan şartlar bulunmaktadır. Ayrıca kurum tarafından 300 koyun desteği de sağlanmaktadır. Destek verilen koyun cinslerinden bir tanesi de Romanov koyunudur. İçeriğimizde destek verilen illeri ve bu destek alma şartlarını bulabilirsiniz.

TKDK Destek Verdiği İller Hangileridir?

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu aslında Türkiye genelinde bu projeleri gündeme getirmiştir. Bu kurum Akdeniz, Karadeniz, Ege, Marmara, Doğu anadolu, Güney doğuanadolu, İç anadolu bölgelerinde bulunan kırsal alanlar için destek vermektedir. Peki TKDK hangi illerde kredi desteği veriyor bu sorunun cevabını aşağıdaki sıralama ile açıklayacağız.

TKDK Hangi İllerde Kredi Desteği Veriyor?

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu TKDK, Türkiye’de bulunan kırsal alanları değerlendirmek istediğini belirterek bu kırsal alanlarda yaşamlarını sürdüren halk için yeni projeler hazırlamıştır. Bu proje sayesinde bir çok vatandaşımız istihdam olanağına sahip olmuş ve bölgesindeki ekonomiyi de canlandırmıştır. Tarımsal alanları faaliyete geçirerek unutulmuş kültürleri, yaşama değerlerini, doğayı ve çevreyi gündeme getirerek en sağlıklı ortamlarda gerçekleştirilmek üzere verimli iş projeleri düzenlenmektedir.

TKDK başkanı Ahmet ANTALYALI açıklamasının bir bölümünde şu sözlerini dile getirmiştir. Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleyerek bir çok bölgede kadın girişimcilerimize destek vererek onların yaşamlarında daha başarılı olmasını amaçlarken aynı zamanda genç girişimcilere sağlanan hibe krediler sayesinde bir çok vatandaşımız iş imkanına sahip olmuş ve projeyi çok iyi değerlendirmişlerdir. 11 bin yatırımcıya IPARD  fonları düzenlenmiştir. Bu fonlardan yararlanan bir çok girişimci başarılı iş alanlarına adım atmıştır.

TKDK Hangi İllerde Kredi Desteği Veriyor?
TKDK Hangi İllerde Kredi Desteği Veriyor?

TKDK Destek Verdiği İller

TKDK tarafından destek verilen 42 ilin listesi;

AfyonKaraman
 AksarayKars
AmasyaKastamonu
AnkaraKonya
ArdahanKütahya
AydınMalatya
BalıkesirManisa
 BurdurMardin
BursaMersin
ÇanakkaleMuş
ÇankırıNevşehir
ÇorumOrdu
DenizliSamsun
DiyarbakırSivas
ElazığŞanlıurfa
ErzincanTokat
ErzurumTrabzon
GiresunUşak
HatayVan
IspartaYozgat
Kahramanmaraş 

TKDK, ismini vermiş olduğumuz illerde bu projeyi başlatmış ve birçok alanda bir çok girişimciye iş imkanları sunarak istihdamı ve ekonomiyi güçlendirmiştir.

Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım Manisa’dan Geliyor

Manisa ili Akhisar ilçesi, Yenidoğan köyünde kurulan bu işletme 2013 yılında üretime başlamıştır. TKDK’nın kredi desteği vermesi ile girişimci Özcan Tav, Et üreten tarımsal işletmelere yatırım yaparak 3 kişiye istihdam olanağı sağlamıştır. İşletme 970.922,92 TL ile kurulmuştur. TKDK’nın IPARD hibe desteği ise 50.042.785,65 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Bu destek ile işletmesini kuran girişimciler vatandaşlarına istihdam olanağı sağlarken ekonomik dengede de hareketlilik oluşturmaktadır. Manisa aynı zamanda bu desteklerden yararlanarak kırsal turizme önem vermiştir. IPARD hibe desteği 562.406,37 lira ödemesi yaparken yatırımın toplam bütçesi 1.623.713,02 lira olarak hesaplanmaktadır. Bu projeler sayesinde unutulmuş kültürümüz tekrar canlanırken ekonomik kalkınma projeleri desteklenmiştir.

TKDK’nın  IPARD Hibe Desteği İle Uşak’ta Oluşturulan Proje

Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi ile Uşak merkezde canlandırılan bu proje 78.700,00 lira ile IPARD hibe desteği olarak 38.625,00 lira ödemesi yapılmıştır. Kurulan bu proje 1 ay 15 gün de tamamlanmıştır. Bu projeler sayesinde bir çok vatandaşımız iş sahibi olurken ülke ekonomimizde de canlanmaya sebep olmuştur.

Afyonkarahisar Projesi

Et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sayesinde Afyonkarahisar’da doğal ortamda yetişen büyük baş hayvanların sağlıklı koşullarda kesilmesi ve üretiminin yapılması hedeflenerek kurulmuş olan bu şirket IPARD desteği olarak 552.756,83 lira hibe kredi verilerek bu projenin hayata geçirilmesini isteyen TKDK desteklerini girişimcilerinden esirgemeyerek 1.115.513,66 liralık bir yatırım yapılarak kurulan bu işletme hedeflediği başarıya ulaşarak bir çok vatandaşa istihdam imkanı sağlarken ekonomik açıdan da büyük başarı elde etmiştir.

Devlet teşvikleri ile mantar yetiştiriciliği yaparak ayda 5.000 TL. NET KÂR elde edebilirsiniz.

TKDK Destek Verilen İller Tarım ve Hayvancılık Kredisi kapsamında ülkemizde desteklenen illerin kırsal alanlarında yaşayanlar Çağrı ilanlarını takip ederek hibelerden yararlanabilirler. TKDK desteklenmeyen illerde yaşıyorsanız üzülmeyin. Çünkü her yıl devlet tarafından hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde çeşitli devlet destekleri, teşvik ve hibeler veriliyor. Bunlara başvuru yapabilirsiniz. Detaylar için facebook sayfamızı takip edin..

TKDK tarafından verilen desteklerin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı da çiftçilerimize destek olmaya devam etmektedir. 2021 yılında verilecek olan desteklere yapılacak olan başvuruları sizlerle paylaşacağız.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Hüseyin YILMAZ dedi ki:

  Gümüşhane de turizim doğa gezi ve et lokantası tesisi kurmak için teşvik kullanma durumu varmıdır.

 2. Mustafa mentes dedi ki:

  Anlamakta zorlanıyorum bu Sinop ili Ankara dan dahami fazla gelişmiş bir çok büyük şehirlere ipard desteği var malesef Sinoplu bundan yararlanamıyor

 3. Abdulkadir Doğanözü aliözü köyü Çerkeş dedi ki:

  Çankırı Çerkeşte un ve yem değirmeni kurmak istiyorum nerden destek alabilirim

 4. Ahmet Karagöz dedi ki:

  İPART’ ın kapsadığı iller arasında KARABÜK neden bulunmuyor. Komşu iller, Çankırı, Kastamonu var, Turizm açısından özellikle KIR türizmine uygun bir alanı ve coğrafı konum uygunluğu bulunan Karabük ve özelikle Safranbolu bu alana değer katacak niteliktedir.

 5. Murat dedi ki:

  İyi günler
  35 yaşındayım 150 dönüm ekili arzimiz var 17.5 dönüm evimizin yeri var
  Küçükbaş hayvan desteklemesi alarak yapmak istiyorum nereye nasıl müracat edeceğim bilgi verirmisiniz

 6. Turgay dedi ki:

  Traktör varmı destek icinde

 7. DURSUNALİ dedi ki:

  Merhaba 120 metre kare çiflik ve 2000 metre kare çayır arazim var keçi veya koyun desteği almak istiyorum.
  Konuyla ilgili bilgi rica ederim tşk ederim.

 8. sezgin dedi ki:

  işsizim ve hiçbir işim yok yeni bir iş kurmak istiyorum ve devletimizden bu desteği bekliyorum

 9. Destek dedi ki:

  Ankarada sıfırdan hayvancılık yapmak için hibe almak istiyorum ama başvurduğum yerlerden net bir cevap alamadım yardımlarınızı rica ederim…

 10. Mustafa Baltacı dedi ki:

  TKDK çalışmalarınızı takdir ederek takip ediyoruz inşaallah SİNOP ta hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizede desteklerinizi sağlarsınız

 11. Yasemin dedi ki:

  Tavuk Çiftliği mız var onu tadilat yaptırıp üretime geçmek istiyoruz

 12. Meryem altunbas dedi ki:

  Cay üretici yim meralari caylik yabmam icin. Hibe kredisi istihdam dan nasil yararlanabilirim yol gösterirseniz sevinirim saygılarımla