TKDK Destek Verilen İller 2018 300 Koyun ve Asgari Ücret Maaş


TKDK Destek Verilen İller 2018 300 Koyun ve Asgari Ücret Maaş

TKDK Destek Verilen İller 2018 300 Koyun ve Asgari Ücret Maaş

TKDK destek verdiği iller hangileridir?

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu aslında Türkiye genelinde bu projeleri gündeme getirmiştir. Bu kurum Akdeniz, Karadeniz, Ege, Marmara, Doğu anadolu, Güney doğuanadolu, İç anadolu bölgelerinde bulunan kırsal alanlar için destek vermektedir. Peki TKDK hangi illerde kredi desteği veriyor bu sorunun cevabını aşağıdaki sıralama ile açıklayacağız. 2018 yılında 300 koyun hibesi ve şartları henüz netleşmez iken 300 koyun projesinin belirlenmesi durumunda bu desteğe ait tüm cevapları da sitemiz de bulabilirsiniz.

TKDK hangi illerde kredi desteği veriyor

Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu TKDK, Türkiye’de bulunan kırsal alanları değerlendirmek istediğini belirterek bu kırsal alanlarda yaşamlarını sürdüren halk için yeni projeler hazırlamıştır. Bu proje sayesinde bir çok vatandaşımız istihdam olanağına sahip olmuş ve bölgesindeki ekonomiyi de canlandırmıştır. Tarımsal alanları faaliyete geçirerek unutulmuş kültürleri, yaşama değerlerini, doğayı ve çevreyi gündeme getirerek en sağlıklı ortamlarda gerçekleştirilmek üzere verimli iş projeleri düzenlenmektedir.

TKDK başkanı Ahmet ANTALYALI açıklamasının bir bölümünde şu sözlerini dile getirmiştir. Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleyerek bir çok bölgede kadın girişimcilerimize destek vererek onların yaşamlarında daha başarılı olmasını amaçlarken aynı zamanda genç girişimcilere sağlanan hibe krediler sayesinde bir çok vatandaşımız iş imkanına sahip olmuş ve projeyi çok iyi değerlendirmişlerdir. 11 bin yatırımcıya IPARD  fonları düzenlenmiştir. Bu fonlardan yararlanan bir çok girişimci başarılı iş alanlarına adım atmıştır.

TKDK-Destek-Verilen-İller

TKDK destek verdiği iller

TKDK tarafından destek verilen iller;

 • Manisa
 • Mardin
 • Samsun
 • Uşak
 • Amasya
 • Ardahan
 • Çorum
 • Ankara
 • Kastamonu
 • Çanakkale
 • Kütahya
 • Balıkesir
 • Afyonkarahisar
 • Hatay
 • Trabzon

TKDK, ismini vermiş olduğumuz illerde bu projeyi başlatmış ve birçok alanda bir çok girişimciye iş imkanları sunarak istihdamı ve ekonomiyi güçlendirmiştir.Et üreten tarımsal işletmelere yatırım Manisa’dan geliyor

Manisa ili Akhisar ilçesi, Yenidoğan köyünde kurulan bu işletme 2013 yılında üretime başlamıştır. TKDK’nın kredi desteği vermesi ile girişimci Özcan Tav, Et üreten tarımsal işletmelere yatırım yaparak 3 kişiye istihdam olanağı sağlamıştır. İşletme 970.922,92 TL ile kurulmuştur. TKDK’nın IPARD hibe desteği ise 50.042.785,65 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Bu destek ile işletmesini kuran girişimciler vatandaşlarına istihdam olanağı sağlarken ekonomik dengede de hareketlilik oluşturmaktadır. Manisa aynı zamanda bu desteklerden yararlanarak kırsal turizme önem vermiştir. IPARD hibe desteği 562.406,37 lira ödemesi yaparken yatırımın toplam bütçesi 1.623.713,02 lira olarak hesaplanmaktadır. Bu projeler sayesinde unutulmuş kültürümüz tekrar canlanırken ekonomik kalkınma projeleri desteklenmiştir.

TKDK’nın  IPARD hibe desteği ile Uşak’ta oluşturulan proje

Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi ile Uşak merkezde canlandırılan bu proje 78.700,00 lira ile IPARD hibe desteği olarak 38.625,00 lira ödemesi yapılmıştır. Kurulan bu proje 1 ay 15 gün de tamamlanmıştır. Bu projeler sayesinde bir çok vatandaşımız iş sahibi olurken ülke ekonomimizde de canlanmaya sebep olmuştur.

Afyonkarahisar projesi

Et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sayesinde Afyonkarahisar’da doğal ortamda yetişen büyük baş hayvanların sağlıklı koşullarda kesilmesi ve üretiminin yapılması hedeflenerek kurulmuş olan bu şirket IPARD desteği olarak 552.756,83 lira hibe kredi verilerek bu projenin hayata geçirilmesini isteyen TKDK desteklerini girişimcilerinden esirgemeyerek 1.115.513,66 liralık bir yatırım yapılarak kurulan bu işletme hedeflediği başarıya ulaşarak bir çok vatandaşa istihdam imkanı sağlarken ekonomik açıdan da büyük başarı elde etmiştir.

Devlet teşvikleri ile mantar yetiştiriciliği yaparak ayda 5.000 TL. NET KÂR elde edebilirsiniz.

TKDK Destek Verilen İller Tarım ve Hayvancılık Kredisi kapsamında ülkemizde desteklenen illerin kırsal alanlarında yaşayanlar Çağrı ilanlarını takip ederek hibelerden yararlanabilirler. TKDK desteklenmeyen illerde yaşıyorsanız üzülmeyin. Çünkü her yıl devlet tarafından hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde çeşitli devlet destekleri, teşvik ve hibeler veriliyor. Bunlara başvuru yapabilirsiniz.

Köye dönüş yapana 300 koyun ve asgari ücret maaş desteği

Köye dönüş yapan vatandaşlarımıza 300 koyun hibe edilirken asgari ücret maaş bağlanacak. Müjde Sayın Bakan Fakıbaba tarafından verildi. Bu kapsamda köye kesin dönüş yapan çiftçilerimiz 300 koyun hibe alacaklar ve bu koyunlar kuzuladığında alınan destek geri ödenecek. Bununla birlikte 300 koyun projesi onaylanan çiftçimize Devlet tarafından asgari ücret maaş bağlanacak. Detaylar için facebook sayfamızı takip edin..Etiketler:

TKDK Destek Verilen İller 2018 300 Koyun ve Asgari Ücret Maaş Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Yasemin dedi ki:

  Tavuk Çiftliği mız var onu tadilat yaptırıp üretime geçmek istiyoruz

 2. Meryem altunbas dedi ki:

  Cay üretici yim meralari caylik yabmam icin. Hibe kredisi istihdam dan nasil yararlanabilirim yol gösterirseniz sevinirim saygılarımla

Sayfa başına git