Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? 2021 En Çok Kazandıran Yöntemler

e-Ticaret ağında büyük paya sahip olan Trendyol hem kazanıyor hem de kazandırıyor! Siz de influencer olarak, Trendyol linkinden para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Peki Trendyol link verme ücreti ne kadar, influencer nasıl olunur, güncel komisyon oranları nedir, Trendyol linkinden ne kadar para veriyor? merak ediyorsanız içeriğimizi inceleyebilirsiniz. İşte Trendyoldan para kazanma yolları ve taktikleri!

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? 2021 En Çok Kazandıran Yöntemler

Son dönemde Trendyol e-ticarette en popüler uygulama haline geldi. Trendyol’dan nasıl para kazanılır, para kazana yöntemleri nelerdir? İnstagram sayfası olanlar için Trendyol linkinden ürün satışı yapmayı düşünenler için Trendyoldan nasıl para kazanılır sorusunun yanıtı arayan girişimciler için Influencer işbirliği ile para kazanma, kaydetme, yorum yaparak kazanma, link oluşturma, sosyal medya üzerinden pazarlama, satış sitesi veya sayfası açarak koleksiyondan 50 TL-75 TL bedava para ve hediye çeki kazanma yöntemlerini, influencer iş birliği başvurusu nasıl yapılır, para ne zaman hesaba yatar, Trendyol komisyon oranları nedir, nasıl hesaplanır, Trendyol parası nasıl kullanılır, yüzde kaç komisyon alınmaktadır? gibi merak edilen soruların cevaplarını tüm ipuçları ile birlikte açıkladık.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır meraklıları için tüm yöntemlerini ve detaylarını sizler için araştırdık. İşte Trendyol’dan nasıl para kazanılır? sorunuzun cevapları!

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır?

Trendyol uygulaması üzerinden kullanıcılar beğendiği ürünleri arkadaşlarınla paylaşarak para kazanabilir. Paylaşılan ürünler gönderilen kişiler tarafından her satın alındığında kişi belirli ürün fiyatının %5’i kadar para kazanır.

İnternetten para kazanmak isteyen kişiler için güvenilir bir şekilde kullanılmaya başlandı. Hızlı para kazanmanın yollarında ilk seçenek haline geldi. Bu sistem ile Paylaş-Kazan ve Koleksiyon oluştur kazan gibi pek çok yöntem ile kazanç elde edebilirsiniz. Trendyoldan para kazanmak isteyenler için çeşitli para kazanma yöntemlerini listeledik.

Trendyoldan Para Kazanma Yöntemleri

Trendyoldan para kazanmak isteyenler için yöntemler ve kazanç tablosu aşağıdaki tabloda ki gibidir:

TRENDYOL PARA KAZANMA YÖNTEMİKAZANÇ TABLOSU
Koleksiyon oluştur para kazan yöntemiKoleksiyon 25 kaydedilme sayısına ulaşınca 25 TL kazanılmaktadır.
İnfluencer işbirliği ile para kazanmaBaşvuru yap para kazan!
Instagramda kazan (işbirliği ile)Her satılan ürün için %5 cüzdan kuponu kazanırsın. Örneğin; 1.500 TL fiyatı olan ürün 75 TL kazandırırken, 1.000 lira ürün 50 TL kazandırmaktadır.
Ürün satarak para kazanmaSatılan her ürün için kazanılan miktar değişmektedir. Bu teknik ile 50 TL kazanabileceğiniz gibi 50.000 TL de kazanabilirsiniz.
Reklam yönlendirme yöntemi ile para kazanmaMarkalar ile anlaşma yapmanız gerekmektedir.
Trendyol Yükle Harca KazanCüzdan Hesabı Aç anında 10 TL Kazan! Ardından yapacağınız her cüzdan harcamalarınız için cüzdanınıza para aktarılsın.
Paylaş Kazan 5 TL, 25 TL, 75 TL, 100 TL her ay düzenlenen Paylaş Kazan kampanyasına katıl sen de kazan!
Trendyoldan Para kazanmak çok kolay.

Yaşanan pandemi sürecinde hayatımızın her alanında birçok değişim yaşadık. Özellikle son zamanlarda hayatın her alanında dijital dünyaya dönüşüm yaşanmaktadır. Bu sebeple kişiler evden alışveriş keyfini ve rahatlığını en çok Trendyol sitesi üzerinden gerçekleştirmektedir. Alışveriş siteleri içerisinde en çok tercih edilen Trendyol üzerinden ayrıca birçok kişi de kendi kazançlarını sağlamaktadır. Peki Trendyoldan nasıl para kazanılır? detaylarına bakalım!

Trendyol Para Kazanma Teknikleri

İsterseniz öncelikle Trendyol para kazanma tekniklerini sıralayalım. Trendyol Para Kazanma Teknikleri şunlardır:

Trendyol’daki çok beğendiğiniz ve favorilerinize aldığınız ürünleri, takipçileriniz ile paylaşarak gelir elde etmek isteyenler; Yükle Harca Kazan, koleksiyon oluştur, kaydet paylaş kazan ve Trendyol İnfluencer yöntemlerini bilmelidir.

Trendyol Linki ile Para Kazanmak 2021

Trendyol Linki ile Para Kazanmak için satış ortağı uygulamasında, bir bağlantıya yapılan her tıklama veya satın alma için para ödenir. Yönlendirdiğiniz bağlantıyla satış yapıyorsanız, satış başına % 10-20 komisyon alacaksınız. Linklerinizle 10.000 TL satarsanız yaklaşık 2.000 TL gelir elde edersiniz.

2021 Trendyol linki ile para kazanmak için;

 • Trendyol üzerinde satış yapan herhangi bir satıcı hesabından satış ortaklığı talebinde bulunun.
 • Trendyol Satış ortaklığı ile para kazanma yönteminde, her bir link tıklaması veya satın alma için para ödenir.
 • Yönlendirdiğiniz link üzerinden satış gerçekleşir ise her bir satış başına %10 ve %20 komisyon alabilirsiniz.
 • Linkleriniz ile 10 bin TL satış gerçekleştirirseniz yaklaşık 2 bin TL gelir elde edebilirsiniz.
 • Özellikle sosyal medya hesabında aktif olan ve geniş bir kitleye sahip olan kişiler, Trendyol linkini paylaşarak satış yapmaktadır.

Trendyol Linkinden Ne Kadar Para Veriyor?

Peki Trendyol linkinden ne kadar para veriyor? derseniz, linkleriniz ile 10.000 TL’lik satış yaptığınızda ortalama olarak 2.000 TL gelir elde etmiş olacaksınız. Trendyol link verme ücreti satış ortaklığı talebinden, her bir link tıklaması ya da satın alma için para ödenmektedir. Yönlendirmiş olduğunuz linkler sayesinde satış gerçekleşir ise her bir ürün satışı için %10 ve %20 oranlarında komisyon alabilirsiniz. Siz de Trendyol’dan para kazanma linki ile hemen kazanç elde etmek için detayları inceleyebilirsiniz!

Trendyol linkinden verdiği para miktarı internet sayfalarında aylık 1.000 TL-2.000 TL olarak belirtilmiş ise de, bu durum gerçeği tam olarak yansıtmamaktadır. Kazanılacak para miktarı influencer ile firma arasında gizli kalmaktadır.

Instagram Influencer Nedir?

Öncelikle İnfluencer marketing ajans hizmeti nedir? tanımını yapacak olursak; İnfluencer marketing Facebook, İnstagram veyahut da Twitter gibi sosyal medya platformlarında takipçi sayısı fazla olan ve başarılı olan fenomenlerin belli bir ücret karşılığında sizin ürününüz için yorum yapmalarının sağlanmasıdır. Bu yöntemler sayesinde markanızı milyonlarla tanıştırabilir ve bu yöntem ile kısa süre içinde gelirinizi ikiye katlayabilirsiniz.

İnstagram’da Trendyol reklamı yapanların ne kadar para kazandığı da merak edilmektedir. İnstagram üzerinden oluşturulan link diğer kategorilere aitse toplam tutarın %15’i influencer’ın olacaktır. Bu da elektronik olmayan 10.000 liralık ürün satışının 1.500 lirasını kazanmış anlamına gelmektedir. Yine Trendyol’dan alınan tüm diğer ürünler içinde %5 oranında para kazanır.

Trendyol’dan siz de ınfluencer olmak ve para kazanmak istiyorsanız mutlaka bol takipçiye sahip Instagram, Youtube, Facebook, Tik-tok ya da Twitch hesabınızın olması ve mutlaka fatura kesebilen kurumsal firma ya da şahıs şirketinizin olması gerekiyor. Üye olmak için yukarıda başlıkta anlattığımız gibi başvuru işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Ardından Trendyoldan para kazanmaya başlayabilirsiniz!

İnstagramda Trendyol Linki Eklemenin 3 Yolu

Instagram’da Trendyol linki eklemek için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler;

 • Profile ekleme (bio alanına)
 • Story paylaşarak linkleme
 • Sponsorlu çıkma

İnstagram’a Trendyol Profil Linki Ekleme ve Para Kazanma Yöntemi

Mobil uygulamanızda profilinizi düzenleyin. Profil düzenle seçeneğine girin. Bio bölümünde internet sayfası alanı bulunmaktadır. Bu alana istediğiniz linki girebilirsiniz. Yöntemi kullanılması ise herhangi bir paylaşım yaptığınızda, paylaşım görseline veya yorumlarına “link profilde” veya “link bioda” bilgisini girebilir, böylece paylaştığınız Trendyol linkinin tıklanmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram’da Trendyol Linkini Storyde Paylaşma Yöntemi

Bildiğiniz story paylaşma tekniği ile de Trendyol linkini paylaşabilirsiniz. Tabi bunun için 10.000 kullanıcı sınırına ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra hazırladığınız görseli ekleyin. URL BAĞLANTISI bölümüne giriş yapın ve hazırladığınız linki bu bölüme ekleyin. İsterseniz görselin üzerine “YUKARI KAYDIR” veya yukarı kaydırma oku ekleyerek yönlendirme yapabilirsiniz. Bu sayede hikayenizi ziyaret eden kullanıcılar sayfayı yukarı kaydırdıklarında direkt olarak Trendyol linkine ulaşabileceklerdir. Bu sayede ziyaret edilen linkten yapılan anlaşmaya göre para kazanmış olacaksınız.

Instagram’da Trendyol Linkini Sponsorlu Paylaşma ve Para Kazanma Yöntemi

Instagram’da ulaşmak istediğiniz kitleye sponsorlu bağlantı oluşturma yöntemi ile erişebilirsiniz. Bu sayede özelleştirdiğiniz reklamlar belirlenen ve özelleştirilen kullanıcılara ulaşacak ve istediğiniz link ziyaret edilecektir. Bu bunun için Facebook reklam uygulamasını kullanmanız ve reklam alanlarını sadece Trendyol linkini Instagram’da paylaşmak için özelleştirmeniz gerekecektir. Eğer bunu yapmazsanız reklamınız Facebook platformunda da görülecektir. Burada önemli olan nokta ise sponsorlu linke ödediğiniz bedel ile Trendyol’dan kazanacağınız para miktarının orantılanmasıdır. Link paylaşma ücreti olarak 50 TL vererek 20 TL kazanmak çok da mantıklı olmayacaktır.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? diye merak ediyorsanız hemen Yükle Harca Kazan yönteminden başlayalım!

Trendyol Cüzdan ile Para Kazanma

Trendyol Cüzdan ile Para Kazanma: Trendyol cüzdanım ne işe yarar? Öncelikli olarak Trendyol cüzdanını bir ön ödeme basamağı olarak görebilirsiniz. Kredi ya da banka kartınızdan yapacağınız aktarımlar doğrultusunda cüzdanım hesabınızdan ödemenizi yapabilir ve her alışverişiniz için belli oranlarda kazanç sağlayabilir bir sonraki alışverişlerinizde kullanmak üzere biriktirebilirsiniz. Bu sayede Trendyol cüzdan ile para kazanmak çok kolay! Cüzdan hesabına para yükleyerek kampanyanın geçerli olduğu tarihler arasında kullanabileceğiniz 100 TL’yi anında kazanabilirsiniz. Ayrıca;

 • Cüzdan hesabınızı oluşturarak 20 TL kazanabilirsiniz.
 • Peki ama Trendyol cüzdanım 20 TL nasıl kullanılır? derseniz en az 20 TL değerinde alışveriş yapıp ödeme aşamasında cüzdanım seçeneğini kullanarak, 20 TL’nizi anında değerlendirebilirsiniz.
 • Trendyol Cüzdan ile para kazanma yönteminde yapacağınız her alışverişinize %2 oranında para kazanın.
 • Cüzdan hesabınız ile yapmış olduğunuz alışverişlerinizi iptal ettiğinizde, iade tutarınız en kısa süre içerisinde yine cüzdan hesabınıza yatırılacaktır.
 • Satın almış olduğunuz ürünlere yorum yaptığınızda her yorumunuz için 5 TL kazanç elde edebilirsiniz.

Trendyol Cüzdana nasıl yükleme yapabilirim? diyorsanız;

 • Mobil uygulamasını açınız.
 • ”Hesabım” Menüsü üzerinden ”Trendyol Cüzdan hesabına” gidin.
 • Yüklemek istediğiniz tutar ile birlikte kart bilgilerinizi giriniz.
 • ”Bakiye Yükle” butonuna basarak anında cüzdan hesabınıza para aktarabilirsiniz.

Böylelikle cüzdan kuponu da kazanmış olup birçok fırsatı aynı anda yakalamış olacaksınız!

Trendyol Koleksiyon Nasıl Para Kazanılır?

Trendyol’dan koleksiyon kaydet, paylaş, bedava para kazan yöntemi ile, oluşturduğunuz koleksiyon 25 sayıya ulaştığında anında 25 TL kazanma şansı! Her bir kullanıcı tek bir koleksiyon ödülü kazanmaktadır. Trendyol üzerinden kullanıcılarına sunulan bu kampanyalar belirli aralıklarda uygulanmaktadır. Bu yöntem ile bedava para ve hediye çeki kazanmak isterseniz,

 • Koleksiyon oluştur, paylaş, kazan üzerinden bedava para ve hediye çeki için; Trendyol uygulamasını App Store ya da Play Store’dan indirmelisiniz.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ”Büyük fırsat ürünleri, Özel fiyatlar %45 indirim” v.s gibi çeşitli kampanyalar haricinde, belirlenen süreler içerisinde özel kampanyalar düzenlenmektedir.
 • Bu kampanya bitiş süresine kadar Koleksiyon oluşturarak 25 kişi kayıt edenler, 25 TL hediye çeki kazanmaktadır.

İsterseniz şimdi de koleksiyon üzerinden nasıl bedava para kazanabilirsiniz? daha açıklayıcı olması için adım adım koleksiyon nasıl oluşturulur? inceleyelim.

Uygulamayı açarak, ”Koleksiyonum” sekmesine tıklayınız. İstediğiniz markanın istediğiniz ve çok beğendiğiniz ürününü seçerek, kendi zevkinize uygun koleksiyonlar ile bir araya getirin. Site üzerinden kadın, erkek, çocuk, ev, mutfak ve beyaz eşyaya kadar bütün ürünleri satışı yapıldığından koleksiyon oluşturma şansınız daha çok olacaktır. Favorilerinize eklemek istediğiniz ürünlerin sağ üst kısmında yer alan kalp işaretine tıklamalısınız. Bu sayede o ürün artık favorilerinizde! Oluşturduğunuz koleksiyona dilediğiniz ismi verebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile paylaşmayı düşünüyorsanız kendi isminizden oluşan bir isim verebilir ya da örneğin; yaz için olmazsa olmazlar, benim tercihlerim, kızlar tam bize göre! gibi pek çok isimlendirme yapabilirsiniz. Ardından takipçileriniz ve sosyal medya hesaplarınız ile koleksiyonunuzu paylaşabilirsiniz.

Trendyol Koleksiyon Para Ne Zaman Yatar?

Sizin oluşturduğunuz koleksiyonu kaydeden ve o ürünlerden bir tane alan takipçileriniz sayesinde ürün bedelinin %5’i oranında cüzdan hesabınıza para aktarılacaktır. Bu teknik ile 75 TL’ye kadar bedava para kazanmanız mümkündür. Kazandığınız bedava paralar belirtilen tarihler arasında hesabınıza aktarılacaktır. Bu kuponların son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Kupon için belirlenen son kullanma tarihini aşmadan dilediğiniz tutarlardaki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Şunu belirtmek isteriz ki koleksiyon üzerinden kazanmış olduğunuz paralar, nakit değildir. Kazanmış olduğunuz paralar sadece uygulama içerisinde kullanılmaktadır. Cüzdan hesabınız yok ise koleksiyondan para kazanmanız mümkün olmayacaktır. Bunun için öncelikle Trendyol Cüzdan sahibi olmanız gerekmektedir.

İnfluencerlar Trendyol’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Trendyol influencer ne kadar kazanıyor? İnfluencerlar Trendyol’dan 40 Dolar ile 4.000 Dolar arasında bir gelir elde etmektedir. Yani 500-5.000 takipçisi olan influencer ile 500.000 takipçisi olan arasında fiyat farkı muhakkak ki olacaktır. Her ürün tanıtımı ve paylaşımı için fenomenler 4.000 TL’ye kadar ödeme almaktadır. Tabii bu rakamlar reklam verenin bütçesine göre de değişiklik göstermektedir.

Marka sahibi malını tanıtmak için ne kadar ınfluencer fiyatı ödeyeceğinin sorusuna yanıt arıyorsanız;

 • Sponsorlu Instagram yayınları
 • Sponsorlu Facebook yayınları
 • Sponsorlu YouTube videoları için belirlenen fiyatlarda takipçilere göre farklılık olacaktır.

Trendyol İnfluencer Nasıl Olunur?

Trendyol influencer işbirliği nasıl üye olunur, Trendyol influencer nasıl olunur? sorusuna cevap aratanlar buraya! Binlerce kişi influencer marka işbirliği sayesinde son zamanlarda para kazanmaya başladı bile. Bu yöntem Trendyol’da yorum yaparak para kazanmak olarak geçiyor.

Trendyol Marketin üzerinden influancer çalışması bulunuyor. Ülkemizde en büyük influencer ağına sahip olan ve 7.000’den fazla influencer ile çalışan bir site olduğundan, kullanıcısı yoğun olan bu sitenin datalarından yararlanarak markasına en uygun influencer seçin yapma desteği sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra performans analizi ve raporlama desteği ve uzun süreli anlaşmalarımız ile piyasaya göre birim maliyette %50’ye varan avantaj sağlanmaktadır.

Trendyol 7 binden fazla influencer ile çalışmakta ve reklam yatırımlarını Trendyol’a yönlendirerek yani TMS (Trendyol Marketing Solutions) partneri olarak vereceğiniz ürünün reklamını ziyaret edilme sayısını artırarak, görünürlüğünüzü ve satışlarını artırarak, daha fazla kullanıcıya yönlendirilerek birim maliyette %50 daha fazla avantaj sağlanabilmektedir. İnfluencer olabilmek için;

 • İnstagram takipçi sayınızın 10.000 kişinin üzerinde olması gerekmektedir.
 • Takipçi ve etkileşimlerinizin (Beğeni, yorum ve izleme) organik olması dikkat edilecektir.
 • Organik olmayan yollar ile elde edilmesi durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir.
 • Her influencer kazancı fatura edebileceği bir şirket ile çalışmalıdır.
 • Aktif ürün satışı yapılan bir hesap kesinlikle olmamalıdır.

Siz de Trendyol üzerinden marka işbirliği yaparak yüksek kazanç elde etmek istiyor ve şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden başvuru linki üzerinden kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Trendyol İnfluencer Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trendyol influencer işbirliği nasıl yapılır? Öncelikli olarak Trendyol influencer başvurusu yapmak için internet sayfasında yer alan başvuru formu üzerinden ad, soyadı, T.C. kimlik numarası, telefon numarası, e-posta adresi, uygulama e-postası, doğum tarihi, açık adres bilgisini giriniz. Ardından instagram kullanıcı adınızı, alt-üst beden bilgilerinizi ve ayakkabı numaranızı seçiniz. Hangi kategorilerde paylaşım yapmak istediğinizi belirtiniz. Daha önce herhangi bir marka ile işbirliği yapıp yapmadığınızı da belirterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Başvurunuz incelendikten sonra geri dönüş yapılacaktır. Başvurusu onaylanan kişilerin artık Trendyol influencer işbirliği yaparak para kazanmaları çok kolay!

Facebook, İnstagram ve Google Reklamları İçin İnfluancer Fiyatı Ne Kadar?

Reklamlarınızın tercihine göre İnstagram ve Facebook içerisinde gösterim alabilirsiniz. Tahmini ciro yerine aylık 5.000 TL’lik yatırımla ürünleriniz (1.000.000 kez görüntülenmesinde) 1.000.000’a yakın izlenim yani impression alabilirsiniz.

Bu noktada hangi sosyal medya platformu üzerinden yorum yapılacaksa o platforma göre influencer fiyatı da değişecektir. Youtube İnfluencer fiyatı, İnstagram influancer fiyatı ile Facebook influancer ücretleri, hitap edilen kitlenin büyüklüğüne, fenomen ile takipçilerin arasındaki etkileşimin nasıl olduğuna ve birçok değişkene bağlı olarak değişmektedir. Reklam hesaplarını, sayfalarını ve bunlar üzerinden çalışanlarını, Facebook CPAS çalışmaları için kampanya sonuçlarını ve raporları Facebook Business paneli üstünden takip edebilir, Google Shopping panelinde ise reklamdan gelen oturum sayısıyla beraber reklamdan gelen kullanıcıların tüm Trendyol satın alımlarını görebilirsiniz.

Trendyol İnfluencer Komisyonu Ne Kadardır?

Komsiyon oranları paylaştığınız linkin içerisinde alınan elektronik kategorisi dışında yer alan tüm ürünlerde %15’tir. Elektronik kategorisindeki ürünlerin komisyon oranı %2’dir. Paylaştığınız link içinde yer almayan diğer tüm ürünlerin komisyon oranı ise %5’tir. Komisyon oranları bütün influencer çalışanları için geçerlidir. Kişiden kişiye değişen komisyon oran uygulaması yapılmamaktadır.

Her alışverişte %1 Trendyol’dan Para Kazan!

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? sorusuna bir diğer yanıt ise her alışverişlerinizde %1 oranında kazanç sağlayabileceğiniz olan tekniktir. Trendyol’dan 50 TL değerinde cüzdan parası alabilmek için kaydet kazan yapabilirsiniz. Öncelikle, hesabınızı kendi adınıza kayıtlı hale getirmelisiniz. Bunun için Trendyol numaranız ile telefon numaranızı aktif hale getiriniz. Unutmayın! Bu yöntem üzerinden bedava bedava para kazanma hakkı her telefon numarası ile sadece bir kez verilmektedir. Yani bu demek oluyor ki bir kişi 50 TL kazanmak için kendi telefon numarasından sadece bir kez bu haktan yararlanabiliyor.

Telefon numarasını aktifleştirdikten sonra bu kez de Trendyol cüzdanım üzerinde ”i” üzerine tıklayarak hesabını aktifleştirmelidir. Burada T.C. kimlik numarasının girilmesi gerekiyor. ”Favorilerim” seçeneğinde Koleksiyonlarım menüsündeki ”Koleksiyon oluştur” kısmında koleksiyon oluşturmanız gerekiyor. Koleksiyon ismi girişi için belirleyeceğiniz bir ismi yazarak örneğin‘Enlerim yazdıktan sonra koleksiyon oluşturmak için favorilerim kısmında ürün seçimi yapılması ve En az 10 tane ürün seçimi yapılarak koleksiyon oluşturmanız gerekiyor. Oluşturacağınız koleksiyonu herkese açık bir şekilde yayınlayarak, 50 kişi kayıtlarsanız, koleksiyondan 50 TL hediye çeki kazanabilirsiniz. Kazanacağınız 50 TL hediye çekini de istediğiniz ürünü satın almada harcayarak, bedava ürün alma şansına sahip olabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar her koleksiyonu oluşturduğumda ve 50 kişi kaydettiğimde her koleksiyon için ayrı ayrı 50 TL mi kazanacağım? diye sormaktadır. Diyelim ki 5 koleksiyonunuz var 3 tanesi 50 kayda ulaştı ve toplamda 150 kayıtlı kişi var, her kayıt için aynı telefon numarası üzerinden sadece bir kez 50 TL kazanabilirsiniz. Aynı isim adı altında koleksiyon oluştursanız bu geçerli olacaktır, farklı isimler altında koleksiyon oluştursanız ulaştığınız kayıt kadar para kazanabilirsiniz.

İnstagram’da Trendyol Linki Para Kazanma Yöntemi

Başvuru linki üzerinden ‘‘İletişim bilgileriniz” olan ad, soyad, telefon numaranız ve e-posta adresi ile cep telefonu numaranız, sosyal medya kanallarınızda paylaşım yaparken kullanacağınız link ve günlük olarak sonuçlarınızı takip edebileceğiniz rapor süreçlerini ilerletebilmemiz için Trendyol uygulamasında kullanacağınız Trendyol uygulama e-postası, doğum tarihi ve açık adres bilgilerinizi formda doldurarak sonrasında İnstagram bilgilerinizi İnstagram hesap adınızı girmeniz gerekiyor.

Trendyola Instagram Bilgilerinizi Giriniz

Başvuru sürecinde iletişime geçilecek hesap bilgileri girilmelidir. Instagram Hesap Adı Örnek: instagram.com/instagram-kullanici-adiniz

Daha sonra ise alt bölümde bulunan ”Beden bilgileriniz” olan alt beden ve ayakkabı numarası ve hangi kategoride paylaşım yapmayı tercih edecekseniz;

 • Çocuk
 • Ev
 • Hobi
 • Kozmetik
 • Moda
 • Oyun
 • Seyahat
 • Spor
 • Süpermarket linklerinden uygun olanı tercihi belirttikten sonra,
 • Daha önce herhangi bir markayla influencer iş birliğiniz oldu mu? ”Evet” ya da ”Hayır” seçeneğinden uygun olanını tıklayarak gerekli onay kutucuklarını işaretleyip,Başvuruyu Tamamla” butonuna basarak başvuru tamamlanacaktır.

Trendyol’un Instagram’da takipçi sayısı yüksek kişiler için oluşturulan ve satış ortaklığı sistemi olan affiliate marketing, influencerlar ile iş birliğini de bilmeniz gerekiyor.

Peki Affiliate Marketing Nedir?

Satış ortaklığı ile para kazanmak anlamına gelen Affiliate Marketing Trendyol üzerinden de yapılabiliyor. Bu yöntem Trendyol affiliate olarak yapılabilmektedir. Trendyol’un Instagram’da takipçi sayısı yüksek kişiler için oluşturduğu satış ortaklığı sistemi affiliate marketing örneğidir ve instagram influenceri olarak kazanç sağlamaya yöneliktir.

Trendyol’un Instagram’da takipçi sayısı yüksek olan fenomenlere ödeme yapmak için izlediği yollar ise;

 • İnstagram story’de ürün tanıtımı ve yorum
 • Ürüne ait link paylaşımı yaparak satılan üründen komisyon olmaktadır.

Trendyol Satış Yaparak Para Kazan

Trendyol’dan para kazanma yöntemleri arasında ”Satış Yaparak Para Kazan” tekniği de bulunmaktadır. Trendyol’dan satış yap kazan yöntemi, ticari anlamda satış yaparak gelir elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Satış yaparak para kazanmanın temelinde mutlaka adınıza kayıtlı olan bir işletmenizin ve vergi levhanızın olması gerekmektedir. Sanal pazar yerinde mağazanız olmadan satış yapmanız mümkün olmayacaktır. Uygulama içerisinde yer alan ”Satıcı Başvuru Formu” talebinizi oluşturabilirsiniz. Trednyol satış yap başvuru formunda sizden istenen bilgiler ise;

 • Adınız-Soyadınız
 • Cep telefonunuz numaranız
 • E-Posta adresiniz
 • Satılacak ürün kategorisi
 • Şirket türü
 • T.C. Kimlik numaranız
 • İl/İlçe
 • Referans Kodu bilgisi (Zorunlu değildir.)

Bilgilerini girerek ”Devam Et” butonuna basınız. Sonrasında ise ”Trendyol Pazaryerim” giriş linki üzerinden e-posta adresi, telefon numarası ve şifrenizi girerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Başvuru formu doldurmak isteyenler 7 gün içinde satışa başlayarak %40 indirimli komisyon fırsatı da sunuluyor. Başvurunuz kabul edildikten sonra satıcılardan istenen bazı evraklar olacaktır.

Trendyol’da mağaza açabilmek için satıcılardan istenen bu evraklar ise;

 • Firmaya ait bilgi formu
 • Faaliyet belgesi
 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Ticaret sicili gazetesi

Trendyol sistemine üç farklı çeşitte ürün yükleyerek ürünlerini satışa çıkararak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Excel’i ürün girişi
 • Apı Propars (EXCELSİZ YAZILIMA GEREK KALMADAN)

Artık siz de Trendyol’dan para kazanmaya aday oldunuz! Bu işten ne kadar para kazanacağınız size ve başarınıza kalmıştır.

Trendyolda mağaza açmak size iyi kazançlar kazandırabilir. Dilerseniz trendyol mağaza açma ücreti ve komisyon oranlarına göz atarak size uygun ticaret platformunu seçebilirsiniz.

Trendyol Komisyon Nasıl Hesaplanır? Yüzde Kaç Komisyon Alıyor?

Trendyol komisyonu belirlenen komisyon oranlarının ürünün KDV dahil satış fiyatına göre uygulanması ile hesaplanmaktadır. Satış fiyatları satıcı tarafından belirlenir. Her bir satış ve sipariş işlemlerinde, ürün kalemi bazında komisyon uygulamaktadır. Bakalım, Trendyol satıcıdan ne kadar komisyon alıyor?

Çocuk Kategorisi Komisyon Oranları;

 • Bebek banyo ve tuvalet %15
 • Bebek havlu bornoz %18
 • Bebek beslenme emzirme %15
 • Bebek odası ve tekstil %16
 • Çocuk gereçleri %15
 • Akülü araçlar pedallı araçlar %13
 • Çocuk kutu oyunlar bebek/ okul öncesi oyuncaklar %15
 • Çocuk Puzzle/Yapboz %14
 • Çocuk bisikleti patebi scooterı %8
 • Spor oyuncakları, şişme havuz, aksesuarları, deniz malzemeleri plaj oyuncaklar %8

Giyim Komisyon Oranları;

 • Büyük beden alt giyim, dış giyim, iç giyim, mayo, üst giyim %20
 • Çocuk giyim %20
 • Giyim, alt giyim, dış giyim, iç giyim, mayo, üst giyim %20
 • Hamile giyim %20
 • Konservatif %20
 • Spor giyim %17

Elektronik Eşya Komisyon Oranları;

 • Beyaz eşya ankastre aspiratörler davlumbazlar fırınlar ocaklar su sebili %9
 • Beyaz eşya yedek parça %12
 • Bulaşık makineleri buzdolapları çamaşır makineleri, derin dondurucular kuruma makineleri %8
 • Ağ, modem, akıllı ev %7
 • E-Kitap okuyucu %7
 • Anakart, bilgisayara kasası, bilgisayara yedek parça, ekran kart, işlemci sürücü power supply, ses kartı, %6
 • Yazılım ürünleri %12
 • Bilgisayar tablet aksesuarları %15
 • Dizüstü bilgisayar, tablet, grafik tablet, oyuncu dizüstü bilgisayar %6
 • Oyuncu kulaklıkları, oyuncu mouseleri, oyuncu klavyesi, adaptör, klavye, media player %11
 • Sabit disk server server donanımı %8
 • Oyuncu masaüstü bilgisayar dizüstü bilgisayar %7
 • Robot süpürge %11
 • Aksiyon kameraları %11
 • Aynasız kompakt SLR makineleri SLR fotoğraf makineleri %7
 • Dijital fotoğraf makineleri Video kameralar %8
 • Foto kamera aksesuarları %10
 • Akıllı Bileklik akıllı saat Sanal gerçeklik gözlükleri %15
 • Akıllı cep telefonu %5
 • Araç içi telefon tutucular Bluetooth Araç kiti, Powerbank şarj cihazları kabloları %14

Kişisel Bakım ve Kozmetik Komisyon Oranları

 • Ağız bakım banyo duş ürünleri, deodorant, kolonya ayak bakım, el tırnak bakım, vücut spreyi, kadın hijyen %15
 • Makyaj, cilt bakımı, saç bakımı, saç şekillendirici %16
 • Parfüm, parfüm seti %15
 • Genel sağlık %17
 • Medikal maske %7

Aksesuar Komisyon Oranları;

 • Atkı, bere, eldiven %20
 • Çanta %21
 • Diğer aksesuarlar %24
 • Gözlük %23
 • Mücevher %20
 • Saat %23
 • Takı %22
 • Valiz-Bavul %16
 • Ayakkabı %23

Süper Market Komisyon Oranları;

 • Koşu bandı, kondisyon bisikleti, vücut geliştirme aletleri, bisiklet ve bisiklet aksesuarları, paten, scooter % 8
 • Bebek bakım çantası, bebek sağlık ürünleri, diğer bebek bakım ürünleri %15,
 • Bebek bezi ıslak mendil, havlu %10
 • Bebek ek besin, bebek maması, süt arttırıcı içecekler %10
 • Kağıt ürünleri, deterjan, temizlik ürünleri %12

Ev ve Yaşam Komisyon Oranları;

 • Bahçe balkon ısıtma, bahçe makine yağları %10
 • Bahçe aydınlatması %10
 • Bahçe aydınlatması %19
 • Bahçe dekorasyonu bahçe makineleri %15
 • Küçük el aletleri %13
 • Dekoratif ürünler %15
 • Banyo aksesuarları %20
 • Havlu bornoz %20
 • Klozet takımı %20
 • Dekoratif ürünler %24
 • Ev ışıklandırmaları %19
 • Diğer ev gereçleri %22
 • Ütü masası kurutmalık %21
 • Çöp kovası %20
 • Halı %18
 • Mutfak tekstili %19
 • Perde %15

Komisyon oranları hakkından bilgi aldıktan sonra Trendyoldan nasıl para kazanılır, hangi yöntemler vardır bilgi alarak siz de kazanç elde edebilirsiniz! Ayrıca Trendyol komisyon oranları hakkında detaylı bilgileri ise mağaza açılışlarında alabilirsiniz.

Trendyol İle Nasıl Anlaşma Yapılır?

Trendyol ile satıcı olarak ya da beğendiğiniz ürünleri takipçileriniz ile paylaşabileceğiniz influencer başvurusunda bulunabilirsiniz. Dilerseniz ürünlerinizi satabilir dilerseniz beğendiğiniz ürünleri takipçileriniz ya da hayranlarınız ile paylaşarak ürün satışına destek verebilirsiniz. İlk olarak tedarikçi başvuru formunu doldurup, formu onaylamalısınız. Formu Trendyol yetkililerine ilettikten sonra başvurunuz değerlendirilmeye alınacak ve kabul edilirse, sözleşme imzalanarak tanışma toplantısı düzenlenecektir. Ardından sizler için hazırlanmış olan komisyon indirimleri uygulanacaktır.

Örneğin; 7 gün içerisinde satışa başlayan tedarikçiler 1 ay boyunca %40, 8-15 gün içerisinde satışa başlayan satıcılara ise 1 ay boyunca %30 komisyon indirimi uygulanmaktadır. Siz de hemen panelinizden bilgi ve belge girişi adımlarını tamamlayarak ürün listenizi doldurmaya başlayabilirsiniz. Onaylanan ürünler dahilinde satışa başlayabilirsiniz. Komisyon indirimi tüm ürünlerde geçerlidir.

Trendyol ile birlikte amazonda satış yaparak para kazanmak mümkündür. Birçok kullanıcı trendyol haricinde amazon sitesine güvenerek orayı tercih etmektedir. Sizde amazonda satış yaparak kazançlarınız ikiye katlayabilirsiniz.

Trendyol Kaç Kaydetmeye Para Veriyor?

Trendyol’un uygulamış olduğu kampanyalar doğrultusunda, koleksiyonlarım menüsünden arkadaşlarınız ile paylaşacağınız her 25 kaydedilmeye 25 TL değerinde cüzdan kuponu kazanacaksınız. Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? tüm adımlarını öğrendikten sonra hangi alanlarda nasıl kullanılacağına da bakalım.

Trendyol Kazanılan Para Nasıl Kullanılır?

Her alışveriş tutarınızı Trendyol Cüzdanım ile yaptığınızda her alışveriş başına tutarınız oranında cüzdan bakiyesi yüklenmektedir. Cüzdanım sayesinde hem kolayca ödeme yapabilir hem de sanal cüzdanınızda para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Trendyol kazanılan parayı harcamak için, cüzdan tutarınızın alışveriş tutarınızdan fazla olması gerekmektedir. Ödeme esnasında kazanılan Trendyol paralar ise otomatik olarak alışverişlerinizde kullanmış olacaktır. Şunu belirtmek isteriz ki kazanılan paralar kredi ya da banka kartınıza aktarılmamaktadır. Cüzdanıma yüklemiş olduğunuz paralar tekrardan kartınıza aktarılsa da Trendyol kazanılan para puanlar kartınıza transfer edilmemektedir.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!
ETİKETLER:
Yorumlar
 1. Musa dedi ki:

  İnstagram yoluyla kazanıyorum. Tavsiye ederim

 2. Yusuf dedi ki:

  instagram’da trendyol linki para kazanma
  Trendyol influencer
  Trendyol İnfluencer Başvuru
  Trendyol influencer nasıl Olunur
  Trendyol Influencer işbirliği başvuru
  influencerlar trendyol’dan ne kadar kazanıyor
  Trendyol nasıl para Kazanılır
  instagram’da trendyol link para kazanma
  Yöntemleri halkında Bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim.