Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? 2022 Ekim Ayı Yeni Yöntem

İnstagram sayfası olanlar için Trendyol linkinden ürün satışı yapmayı düşünenler için Trendyoldan nasıl para kazanılır sorusunun yanıtı arayan girişimciler için Influencer işbirliği ile para kazanma, kaydetme, yorum yaparak kazanma, link oluşturma, sosyal medya üzerinden pazarlama, satış sitesi veya sayfası açarak koleksiyondan 50 TL-75 TL bedava para ve hediye çeki kazanma yöntemlerini, influencer iş birliği başvurusu nasıl yapılır, para ne zaman hesaba yatar, Trendyol komisyon oranları nedir, nasıl hesaplanır, Trendyol parası nasıl kullanılır, yüzde kaç komisyon alınmaktadır? gibi merak edilen soruların cevaplarını tüm ipuçları ile birlikte açıkladık.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? 2022 Ekim Ayı Yeni Yöntem

Trendyol, internetten para kazanmak isteyen kişiler için güvenilir bir şekilde kullanılmaya başlandı ve hızlı para kazanmanın yollarının ilk seçeneği haline geldi. Trendyol e-ticarette en popüler uygulaması olunca haliyle Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? sorusu son dönemde yanıtı en çok merak edilen konu haline geldi. Trendyol link vererek, yorum yaparak para kazanmak için yapılması gerekenler neler, Trendyol yorum yap 10 TL kazan gerçek mi, Trendyol link vermek için Kaç takipçi lazım, Trendyol ile anlaşma Nasıl Yapılır ve
Trendyol linkinden ne kadar para veriyor soruların yanıtları bu sayfada.

Trendyol internetten üzerinden para kazanmak isteyenler için link vererek, sosyal medya paylaşımı yaparak düzenli kazanç imkanı sağlayarak birden fazla para kazanma yöntemi ile para kazandırıyor.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır?

Trendyoldan para kazanmak için öncelikle Trendyol Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeniz, kendi adınıza üye olarak adınıza ait hesap oluşturmanız, kayıtlı kullanıcı hesabınızdan ise ”Paylaş-Kazan” ve ”Koleksiyon Oluştur kazan” v.b gibi aşağıda sıraladığımız 9 Yolu uygulamalısınız. Trendyol üzerinden birbirinden farklı birçok para kazanma fırsatlarını değerlendirerek 25 TL’den 50.000 TL’ye para kazanabilirsiniz. Trendyol’dan Para Kazanmanın 9 Yolu Nedir diyenler aşağıdaki tüm yöntemleri deneyerek aylık 10 bin lira ya kadar kazanç sağlayabilirler. Normal kullanımlarda yapılan her alışveriş için %1 trendyol cüzdan para alınır. Aynı zamanda her 100 TL ve üzerin cüzdan yüklemesi yapıldığında 1 TL trendyol para kazanılır. Buna göre 200 TL yüklemelerde 2 TL, 500 TL yüklemelerde ise 5 TL hediye para alınacaktır.

Trendyol’dan Para Kazanmanın 9 Yolu

Trendyoldan para kazanmanın 9 yöntemi bulunmaktadır. Trendyol’dan para kazanmanın 9 yolu aşağıdaki gibidir:

 1. Trendyol ”Paylaş Kazan(Aylık kampanya) para kazanma yöntemi
 2. Trendyol ”Cüzdan” ile para kazanma Cüzdan Hesabı Oluştur, Yükle Harca Kazan yöntemi
 3. Trendyol Linkinden Para Kazanma yöntemi,
 4. Trendyol’da ”Koleksiyon oluştur” para kazanma yöntemi,
 5. İnstagram’da Trendyol Linki Para Kazanma Yöntemi (İnfluencer olarak Instagram’da paylaşım yaparak trendyoldan para kazanma (beğendiğin ürünü paylaş kazan ya da koleksiyon ürünü paylaş kazan)
 6. Trendyol Satış Ortaklığı ile Para Kazanma yöntemi Affiliate Marketing,
 7. Trendyol’da Mağaza Açarak para kazanma yöntemi,
 8. Trendyol Araçlı kuryelik yaparak para kazanma yöntemi
 9. Trendyol İnfluencer ol para kazan olmak üzere birçok para kazanma yolunun tüm adımlarını öğrendikten sonra ne kadar kazacağınıza da bakalım.

Trendyol para kazanma rehberimizde 9 kesin yolu nedir açıkladık. Şimdi birden fazla para kazanma yolunun detaylarına bakalım.

Trendyol Para Kazanma Rehberi En Kesin Yöntemler Burada!

Trendyoldan kesin para kazanma yöntemi ve kazanç tablosu aşağıdaki gibidir:

TRENDYOLDAN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİKAÇ PARA KAZANILIR?
Trendyol Koleksiyon oluştur para kazan yöntemiKoleksiyon 25 kaydedilme sayısına ulaşınca 25 TL kazanılmaktadır.
Trendyol İnfluencer işbirliği ile para kazanmaBaşvuru yap, 10 bin TL’lik link üzerinden ürün satışında 200 TL kazan.
Trendyol Instagramda kazan (işbirliği ile)Her satılan ürün için Trendyol’dan %5 cüzdan kuponu kazanırsın. Örneğin: 1.500 TL fiyatı olan ürün 75 TL kazandırırken, 1.000 lira ürün 50 TL kazandırmaktadır.
Trendyol’da Ürün satarak para kazanmaSatılan her ürün için kazanılan miktar değişmektedir. Bu teknik ile 50 TL kazanabileceğiniz gibi 50.000 TL de kazanabilirsiniz.
Reklam yönlendirme yöntemi ile para kazanmaMarkalar ile anlaşma yapmanız gerekmektedir.
Trendyol Yükle Harca KazanCüzdan Hesabı Aç anında 10 TL Kazan! Ardından yapacağınız her cüzdan harcamalarınız için cüzdanınıza para aktarılsın.
Paylaş Kazan
Satıcı Mağazası Paylaş Kazan
Beğendiğin Ürünü Paylaş Kazan
Koleksiyon Oluştur Paylaş Kazan
5 TL, 25 TL, 75 TL, 100 TL her ay düzenlenen Paylaş Kazan kampanyasına katıl sen de kazan!
Cüzdan Hesabı Oluştur para kazan20 TL Kazan!
Trendyol’da Mağaza açarak para kazanTrendyol online mağaza aç ayda 10 bin lira kazan
Araçlı Kurye olarak para kazanAraçlı Kurye Ol ayda 8.000 TL kazan
Hızlı Market Satıcısı Olarak para kazanSadece İstanbul’da!
Yemek Restoranı Olarak para kazanSatıcı başvurusu yap kazan
2022 yılında Trendyoldan Para kazanmak Bu yöntemler sayesinde çok kolay.

Trendyol Para Kazanma Teknikleri ile 10 bin Lira Nasıl Kazanılır?

Trendyol’dan para kazanmanız için yukarıda sıraladığımız yöntemleri uygulamanız yeterli. Uygulama üzerinde ki çok beğendiğiniz ve favorilerinize aldığınız ürünleri, takipçileriniz ile paylaşarak gelir elde etmek için Trendyol Para Kazanma Teknikleri olan Yükle Harca Kazan, koleksiyon oluştur, kaydet paylaş kazan ve Trendyol İnfluencer yöntemlerini öğrendikten sonra bu yöntemleri uygulayarak sizde anında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yaşanan pandemi sürecinde hayatımızın her alanında birçok değişim yaşadık. Özellikle son zamanlarda hayatın her alanında dijital dünyaya dönüşüm yaşanmaktadır. Bu sebeple kişiler evden alışveriş keyfini ve rahatlığını en çok Trendyol sitesi üzerinden gerçekleştirmektedir. Alışveriş siteleri içerisinde en çok tercih edilen Trendyol üzerinden ayrıca birçok kişi de kendi kazançlarını sağlamaktadır.

Peki Trendyoldan para kazanmanın 8 farklı yönteminin ayrıntıları nelerdir? bakalım!

Trendyol Paylaş Kazan 150 TL Kazan

Trendyoldan para kazanmanın ilk yolu 50 TL kazandıran ”Paylaş Kazan’‘ yöntemidir. Aylık olarak düzenlenen kampanya ile paylaşılan ürünler gönderilen kişiler tarafından her satın alındığında kişi belirli ürün fiyatının %5’i kadar para kazanılır. Trendyol uygulaması üzerinden kullanıcılar, beğendiği ürünleri arkadaşlarıyla paylaşarak para kazanabilir. En son Büyük Kasım kampanyasına özel Paylaş kazan kapsamında 3 kampanya katılanlara 50TL, satıcı mağazasını paylaşanlara 50 TL kazandırdı.

Aylık olarak paylaş kazan Kampanyanın tanıtımı ise aşağıdaki gibi olmaktadır.

KAMPANYASINA ÖZEL PAYLAŞ KAZAN 150 TL kampanyası başladı..!

 • Satıcı Mağazası Paylaş Kazan
 • Beğendiğin Ürünü Paylaş Kazan
 • Koleksiyon Oluştur Paylaş Kazan

3 kampanyaya da katılabilir: Beğendiği ürünleri paylaş kazan, Koleksiyon paylaş 25 TL, takip ettiğin Satıcı Mağazasını arkadaşlarınla paylaşarak 25 TL 3 kurguyu tamamlayarak 75 TL TOPLAMDA 150 TL kazanabilirsin.

Trendyol uygulaması üzerinden takip ettiğin satıcı mağazalarını arkadaşlarınla paylaş! Paylaştığın linklerdeki satıcı mağazaları o linklerden gelen kişilerden toplamda 50 takip sayısına ulaştığında 50 TL Trendyol cüzdan kuponu kazan! Kampanya boyunca maksimum 50 TL Trendyol cüzdan kuponu kazanabilirsin!

Trendyoldan para kazanmanın diğer yolu nedir? diye merak ediyorsanız hemen Yükle Harca Kazan yöntemini de anlatalım.

Trendyol Cüzdan ile Para Kazanma (Yükle Kazan, Harca Kazan)

Trendyol cüzdan ile para kazanma yöntemi de bilinen en yaygın para kazanma yollarında birisi de cüzdan ile para kazanmaktır. Bu yöntem sayesinde 20 TL kazanma fırsatı sunulmaktadır.

 • Cüzdan hesabınızı oluşturduğunuz an itibarıyla 20 TL cüzdan para kazanırsınız.
 • Yaptığınız her alışveriş size %2 oranında cüzdan para kazandırır. Örneğin 500 TL’lik alışveriş yaparsanız, 10 TL cüzdan para kazanırsınız.
 • Her bir yorum başına 5 TL cüzdan para kazanırsınız ancak sadece onaylanmış yorumlar için ücret ödenmektedir.

Trendyol Cüzdan ile nasıl para kazanacaksınız neler yapmanız gerekiyor. Trendyol cüzdanım ne işe yarar? sorunuza yanıtlarsak: öncelikli olarak Trendyol cüzdanı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı hemen buradan oluşturun. Yükleme yapmak için cüzdan hesabınızın olmasını bir ön ödeme basamağı olarak görebilirsiniz. Kredi ya da banka kartınızdan yapacağınız aktarımlar doğrultusunda cüzdanım hesabınızdan ödemenizi yapabilir ve her alışverişiniz için belli oranlarda kazanç sağlayabilir bir sonraki alışverişlerinizde kullanmak üzere biriktirebilirsiniz. Bu sayede Trendyol cüzdan ile para kazanmak çok kolay olacaktır. Cüzdan hesabına para yükleyerek kampanyanın geçerli olduğu tarihler arasında kullanabileceğiniz 100 TL’yi anında kazanabilirsiniz.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? 2022 Ekim Ayı Yeni Yöntem
Trendyol Cüzdan ile Yükle Kazan Harca Para Kazan

Trendyol cüzdan para kazanma yöntemleri şu şekildedir:

 • Cüzdan hesabı oluşturarak 20 TL kazanma,
 • 10 TL ve üzeri yüklemede 10 TL kazanma,
 • Alışverişin %1’i kadar para kazan (Her alışverişlerinizde sipariş tutarınızın cüzdan ile ödeyerek %1’i kadar para kazandırır)
 • Elite Ol, %2 Trendyol Para Kazan,
 • Yemek siparişlerinizin %20’sini cüzdanınıza aktararak,
 • Satın almış olduğunuz ürünlere yorum yaptığınızda her yorumunuz için 5 TL kazanç elde edebilirsiniz.
 • Hızlı Market kategorisinde yapacağınız alışverişlerin %10’unu geri kazanma,
 • Trendyol Cüzdan ile para kazanma yönteminde yapacağınız her alışverişinize %2 oranında para kazanın.
 • Cüzdan ile yapacağınız Vodafone TL yüklemelerinizde %1 oranında cüzdan para kazanma aşamaları sayesinde para kazanmanın farklı seçenekleri de bulunmaktadır.

Peki ama Trendyol cüzdanım 20 TL nasıl kullanacaksınız: en az 20 TL değerinde alışveriş yapıp ödeme aşamasında cüzdanım seçeneğini kullanarak, 20 TL’nizi anında değerlendirebilirsiniz.

Trendyol Cüzdan yükleme yapma adımları ise şu şekildedir:

 • Öncelikle Trendyol Mobil uygulamasını açınız.
 • ”Hesabım” Menüsü üzerinden ”Trendyol Cüzdan hesabına” gidin.
 • Yüklemek istediğiniz tutar ile birlikte kart bilgilerinizi giriniz.
 • Kart bilgilerinle ”Bakiye Yükle” butonuna basarak Trendyoldan para kazan..

Böylelikle cüzdan kuponu da kazanmış olup birçok fırsatı aynı anda yakalamış olacaksınız!

Cüzdanda bulunan tutarı istediğin zaman iade etme kolaylığıda sunulmaktadır.Cüzdan hesabınız ile yapmış olduğunuz alışverişlerinizi iptal ettiğinizde, iade tutarınız en kısa süre içerisinde yine cüzdan hesabınıza yatırılacaktır.

Her alışverişte %1 Trendyol’dan Para Kazanma Nedir?

 • Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? sorusuna bir diğer yanıt ise her alışverişlerinizde %1 oranında kazanç sağlayabileceğiniz Trendyol’dan 50 TL değerinde cüzdan parası alabilmek için kaydet kazan tekniğidir. Öncelikle, hesabınızı kendi adınıza kayıtlı hale getirmelisiniz. Bunun için Trendyol numaranız ile telefon numaranızı aktif hale getiriniz.
 • Bu yöntem üzerinden bedava bedava para kazanma hakkı her telefon numarası ile sadece bir kez verilmektedir. Bir kişi 50 TL kazanmak için kendi telefon numarasından sadece bir kez bu haktan yararlanabiliyor.
 • Telefon numarasını aktifleştirdikten sonra bu kez de Trendyol cüzdanım üzerinde ”i” üzerine tıklayarak hesabını aktifleştirmelidir. Burada T.C. kimlik numarasının girilmesi gerekiyor. ”Favorilerim” seçeneğinde Koleksiyonlarım menüsündeki ”Koleksiyon oluştur” kısmında koleksiyon oluşturmanız gerekiyor. Koleksiyon ismi girişi için belirleyeceğiniz bir ismi yazarak örneğin ”Enlerim❤” yazdıktan sonra koleksiyon oluşturmak için favorilerim kısmında ürün seçimi yapılması ve En az 10 tane ürün seçimi yapılarak koleksiyon oluşturmanız gerekiyor. Oluşturacağınız koleksiyonu herkese açık bir şekilde yayınlayarak, 50 kişi kayıtlarsanız, koleksiyondan 50 TL hediye çeki kazanabilirsiniz. Kazanacağınız 50 TL hediye çekini de istediğiniz ürünü satın almada harcayarak, bedava ürün alma şansına sahip olabilirsiniz.
 • Bazı kullanıcılar her koleksiyonu oluşturduğumda ve 50 kişi kaydettiğimde her koleksiyon için ayrı ayrı 50 TL mi kazanacağım? diye sormaktadır. Diyelim ki 5 koleksiyonunuz var 3 tanesi 50 kayda ulaştı ve toplamda 150 kayıtlı kişi var, her kayıt için aynı telefon numarası üzerinden sadece bir kez 50 TL kazanabilirsiniz. Aynı isim adı altında koleksiyon oluştursanız bu geçerli olacaktır, farklı isimler altında koleksiyon oluştursanız ulaştığınız kayıt kadar para kazanabilirsiniz.

Trendyol’da Yorum Yaparak Para Kazanmak Gerçek mi?

Trendyol’da bilinen en yaygın para kazanma yollarında birisi de yorum yapmaktır. Trendyol’da yorum yaparak her bir yorum başına 5 TL kazanabilirsiniz. Yaptığınız her bir yorum trendyol hesabınıza yükleniyor ve cüzdana kaydedilerek diğer alışverişlerde kullanmanızı sağlıyor.
Bu iki yöntem de Trendyol Cüzdan ile Para Kazanma (Yükle Kazan, Harca Kazan) ile yapılabilir.

Trendyol Linki ile Para Kazanma 2022

Trendyol’da bilinen en yaygın para kazanma yollarında bir diğeri de Trendyol Linki ile Para Kazanmaktır. Trendyol Linki ile Para Kazanmak için satış ortağı uygulamasında, bir bağlantıya yapılan her tıklama veya satın alma için para ödenir. Yönlendirdiğiniz bağlantıyla satış yapıyorsanız, satış başına % 10-20 komisyon alacaksınız. Linklerinizle 10.000 TL satarsanız yaklaşık 2.000 TL gelir elde edersiniz.

2022 Trendyol linki ile para kazanmak için:

 • Trendyol üzerinde satış yapan herhangi bir satıcı hesabından satış ortaklığı talebinde bulunun.
 • Trendyol Satış ortaklığı ile para kazanma yönteminde, her bir link tıklaması veya satın alma için para ödenir.
 • Yönlendirdiğiniz link üzerinden satış gerçekleşir ise her bir satış başına %10 ve %20 komisyon alabilirsiniz.
 • Linkleriniz ile 10 bin TL satış gerçekleştirirseniz yaklaşık 2 bin TL gelir elde edebilirsiniz.
 • Özellikle sosyal medya hesabında aktif olan ve geniş bir kitleye sahip olan kişiler, Trendyol linkini paylaşarak satış yapmaktadır.

İnsanlara yönlendirdiğiniz link ile satış yapılması durumunda her bir satış başına %10 ila %20 arası komisyon alabiliyoruz. Trendyol linklerinizle 10 bin lira satış yaparsanız eğer yaklaşık olarak 2 bin lira gelir elde edebiliyorsunuz.

Trendyol Linkinden Ne Kadar Para Veriyor?

Trendyol linkinden 10.000 TL’lik satış yaptığınızda ortalama olarak 2.000 TL gelir sağlamanıza yardımcı oluyor. Trendyol link verme ücreti satış ortaklığı talebinden, her bir link tıklaması ya da satın alma için para ödenmektedir. Yönlendirmiş olduğunuz linkler sayesinde satış gerçekleşir ise her bir ürün satışı için %10 ve %20 oranlarında komisyon alabilirsiniz.
Trendyol linkinden verdiği para miktarı internet sayfalarında aylık 1.000 TL-2.000 TL olarak belirtilmiş ise de, bu durum gerçeği tam olarak yansıtmamaktadır. Kazanılacak para miktarı influencer ile firma arasında gizli kalmaktadır.

Trendyol Koleksiyon Oluştur Paylaş Kazan Yöntemi

Trendyoldan para kazanma ile ilgili bilinen en net bilgilerden biri de Trendyol Koleksiyon oluşturup paylaşmak ve 25 TL kazanmak olacaktır.

Trendyol’dan koleksiyon kaydet, paylaş, bedava para kazan yöntemi ile, oluşturduğunuz koleksiyon 25 sayıya ulaştığında anında 25 TL kazanma şansı! Her bir kullanıcı tek bir koleksiyon ödülü kazanmaktadır. Trendyol üzerinden kullanıcılarına sunulan bu kampanyalar belirli aralıklarda uygulanmaktadır. Bu yöntem ile bedava para ve hediye çeki kazanmak isterseniz,

 • Koleksiyon oluştur, paylaş, kazan üzerinden bedava para ve hediye çeki için: Trendyol uygulamasını App Store ya da Play Store’dan indirmelisiniz.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ”Büyük fırsat ürünleri, Özel fiyatlar %45 indirim” v.s gibi çeşitli kampanyalar haricinde, belirlenen süreler içerisinde özel kampanyalar düzenlenmektedir.
 • Bu kampanya bitiş süresine kadar Koleksiyon oluşturarak 25 kişi kayıt edenler, 25 TL hediye çeki kazanmaktadır.

İsterseniz şimdi de koleksiyon üzerinden nasıl bedava para kazanabilirsiniz? daha açıklayıcı olması için adım adım koleksiyon nasıl oluşturulur? inceleyelim.

Uygulamayı açarak, ”Koleksiyonum” sekmesine tıklayınız. İstediğiniz markanın istediğiniz ve çok beğendiğiniz ürününü seçerek, kendi zevkinize uygun koleksiyonlar ile bir araya getirin. Site üzerinden kadın, erkek, çocuk, ev, mutfak ve beyaz eşyaya kadar bütün ürünleri satışı yapıldığından koleksiyon oluşturma şansınız daha çok olacaktır. Favorilerinize eklemek istediğiniz ürünlerin sağ üst kısmında yer alan kalp işaretine tıklamalısınız. Bu sayede o ürün artık favorilerinizde! Oluşturduğunuz koleksiyona dilediğiniz ismi verebilirsiniz. Arkadaşlarınız ile paylaşmayı düşünüyorsanız kendi isminizden oluşan bir isim verebilir ya da örneğin: yaz için olmazsa olmazlar, benim tercihlerim, kızlar tam bize göre! gibi pek çok isimlendirme yapabilirsiniz. Ardından takipçileriniz ve sosyal medya hesaplarınız ile koleksiyonunuzu paylaşabilirsiniz.

Trendyol Satış Ortaklığı ile Para Kazanma

Satış ortaklığı ile para kazanma Trendyoldan para kazanma yollarının en bilinen yöntemidir.

 • Instagram
 • Facebook
 • Youtube
 • Tik-tok
 • Twitter
 • Twitch

gibi sosyal ağlar üzerinden satış ortaklığında link paylaşarak yani influencer olarak İyi bir ürün reklamı varsa, Kullanıcı trafiğiniz ve ağınız genişse, Etkileşiminiz yoğun ve satış tutarı fazlaysa siz de yüksek tutarlarda kazanç sağlayabilirsiniz. İnstagram, Facebook veya diğer sosyal medya hesaplarınızdan, hikayenizde bir Trendyol linki paylaştınız ve bu linke doğal takipçileriniz tıklayarak alışveriş yapmasa bile yine de komisyon alırsınız.

Trendyol İnfluencer Ol Para Kazan

Binlerce kişi influencer marka işbirliği sayesinde son zamanlarda para kazanıyor. Bu yöntem Trendyol’da yorum yaparak para kazanmak olarak geçiyor. Trendyol Marketin üzerinden influancer çalışması bulunuyor. Ülkemizde en büyük influencer ağına sahip olan ve 7.000’den fazla influencer ile çalışan bir site olduğundan, kullanıcısı yoğun olan bu sitenin datalarından yararlanarak markasına en uygun influencer seçin yapma desteği sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra performans analizi ve raporlama desteği ve uzun süreli anlaşmalarımız ile piyasaya göre birim maliyette %50’ye varan avantaj sağlanmaktadır. Trendyol 7 binden fazla influencer ile çalışmakta ve reklam yatırımlarını Trendyol’a yönlendirerek yani TMS (Trendyol Marketing Solutions) partneri olarak vereceğiniz ürünün reklamını ziyaret edilme sayısını artırarak, görünürlüğünüzü ve satışlarını artırarak, daha fazla kullanıcıya yönlendirilerek birim maliyette %50 daha fazla avantaj sağlanabilmektedir.

Trendyol Influencer Nedir?

Öncelikle Influencer marketing ajans hizmeti nedir? tanımını yapacak olursak: İnfluencer marketing Facebook, İnstagram veyahut da Twitter gibi sosyal medya platformlarında takipçi sayısı fazla olan ve başarılı olan fenomenlerin belli bir ücret karşılığında sizin ürününüz için yorum yapmalarının sağlanmasıdır.

Bu yöntemler sayesinde markanızı milyonlarla tanıştırabilir ve bu yöntem ile kısa süre içinde gelirinizi ikiye katlayabilirsiniz.

İnstagram’da Trendyol reklamı yapanların ne kadar para kazandığı da merak edilmektedir. İnstagram üzerinden oluşturulan link diğer kategorilere aitse toplam tutarın %15’i influencer’ın olacaktır. Bu da elektronik olmayan 10.000 liralık ürün satışının 1.500 lirasını kazanmış anlamına gelmektedir. Yine Trendyol’dan alınan tüm diğer ürünler içinde %5 oranında para kazanır.

Trendyol’dan siz de ınfluencer olmak ve para kazanmak istiyorsanız mutlaka bol takipçiye sahip Instagram, Youtube, Facebook, Tik-tok ya da Twitch hesabınızın olması ve mutlaka fatura kesebilen kurumsal firma ya da şahıs şirketinizin olması gerekiyor. Üye olmak için yukarıda başlıkta anlattığımız gibi başvuru işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu mantıkla Trendyoldan EN ÇOK TERCİH EDİLEN para kazanma yöntemidir.

Trendyol İnfluencer Nasıl Olunur?

Trendyol Influencer olabilmek için gerekli şartlar şunlardır:

 • Instagram takipçi sayınızın 10.000 kişinin üzerinde olması gerekmektedir.
 • Takipçi ve etkileşimlerinizin (Beğeni, yorum ve izleme) organik olması dikkat edilecektir.
 • Organik olmayan yollar ile elde edilmesi durumunda başvurunuz kabul edilmeyecektir.
 • Her influencer kazancı fatura edebileceği bir şirket ile çalışmalıdır.
 • Aktif ürün satışı yapılan bir hesap kesinlikle olmamalıdır.

Trendyol influencer işbirliği (anlaşması) nasıl yapılır?

İşbirliği, anlaşması yapmak için öncelikle Trendyol influencer başvurusu yapmak için internet sayfasında yer alan başvuru formu üzerinden ad, soyadı, T.C. kimlik numarası, telefon numarası, e-posta adresi, uygulama e-postası, doğum tarihi, açık adres bilgisini giriniz. Ardından instagram kullanıcı adınızı, alt-üst beden bilgilerinizi ve ayakkabı numaranızı seçiniz. Hangi kategorilerde paylaşım yapmak istediğinizi belirtiniz. Daha önce herhangi bir marka ile işbirliği yapıp yapmadığınızı da belirterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Başvurunuz incelendikten sonra geri dönüş yapılacaktır. Başvurusu onaylanan kişilerin artık Trendyol influencer işbirliği yaparak 10 bin TL’lik link üzerinden ürün satışında bir influencer 200 TL kazanabilmektedir.

Siz de Trendyol üzerinden marka işbirliği yaparak yüksek kazanç elde etmek istiyor ve şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden başvuru linki üzerinden kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

İnstagram’da Trendyol Linki Para Kazanma Yöntemi

Trendyoldan para kazanma ile ilgili bilinen en net bilgilerden biri de İnstagram’da Trendyol Linki oluşturup paylaşmak ve 25 TL kazanmak olacaktır.

Başvuru linki üzerinden ‘‘İletişim bilgileriniz” olan ad, soyad, telefon numaranız ve e-posta adresi ile cep telefonu numaranız, sosyal medya kanallarınızda paylaşım yaparken kullanacağınız link ve günlük olarak sonuçlarınızı takip edebileceğiniz rapor süreçlerini ilerletebilmemiz için Trendyol uygulamasında kullanacağınız Trendyol uygulama e-postası, doğum tarihi ve açık adres bilgilerinizi formda doldurarak sonrasında İnstagram bilgilerinizi İnstagram hesap adınızı girmeniz gerekiyor.

Trendyola Instagram Bilgilerinizi Girilmelidir: Başvuru sürecinde iletişime geçilecek hesap bilgileri girilmelidir. Instagram Hesap Adı Örnek: instagram.com/instagram-kullanici-adiniz

Daha sonra ise alt bölümde bulunan ”Beden bilgileriniz” olan alt beden ve ayakkabı numarası ve hangi kategoride paylaşım yapmayı tercih edecekseniz:

 • Çocuk
 • Ev
 • Hobi
 • Kozmetik
 • Moda
 • Oyun
 • Seyahat
 • Spor
 • Süpermarket linklerinden uygun olanı tercihi belirttikten sonra, Daha önce herhangi bir markayla influencer iş birliğiniz oldu mu? cevaplayınız.
 • ”Evet” ya da ”Hayır” seçeneğinden uygun olanını tıklayarak gerekli onay kutucuklarını işaretleyip,
 • Başvuruyu Tamamla” butonuna basarak başvuru tamamlanacaktır.

Trendyol’un Instagram’da takipçi sayısı yüksek kişiler için oluşturulan ve satış ortaklığı sistemi olan affiliate marketing, influencerlar ile iş birliğini de bilmeniz gerekiyor.

İnstagramda Trendyol Linki Eklemenin 3 Yolu

Instagram’da Trendyol linki eklemek için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler:

 • Profile ekleme (bio alanına)
 • Story paylaşarak linkleme
 • Sponsorlu çıkma

İnstagram’a Trendyol Profil Linki Ekleme ve Para Kazanma Yöntemi nedir?

Mobil uygulamanızda profilinizi düzenleyin. Profil düzenle seçeneğine girin. Bio bölümünde internet sayfası alanı bulunmaktadır. Bu alana istediğiniz linki girebilirsiniz. Yöntemi kullanılması ise herhangi bir paylaşım yaptığınızda, paylaşım görseline veya yorumlarına “link profilde” veya “link bioda” bilgisini girebilir, böylece paylaştığınız Trendyol linkinin tıklanmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram’da Trendyol Linkini Storyde Paylaşma Yöntemi nedir?

Bildiğiniz story paylaşma tekniği ile de Trendyol linkini paylaşabilirsiniz. Tabi bunun için 10.000 kullanıcı sınırına ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra hazırladığınız görseli ekleyin. URL BAĞLANTISI bölümüne giriş yapın ve hazırladığınız linki bu bölüme ekleyin. İsterseniz görselin üzerine “YUKARI KAYDIR” veya yukarı kaydırma oku ekleyerek yönlendirme yapabilirsiniz. Bu sayede hikayenizi ziyaret eden kullanıcılar sayfayı yukarı kaydırdıklarında direkt olarak Trendyol linkine ulaşabileceklerdir. Bu sayede ziyaret edilen linkten yapılan anlaşmaya göre para kazanmış olacaksınız.

Instagram’da Trendyol Linkini Sponsorlu Paylaşma ve Para Kazanma Yöntemi nedir?

Instagram’da ulaşmak istediğiniz kitleye sponsorlu bağlantı oluşturma yöntemi ile erişebilirsiniz. Bu sayede özelleştirdiğiniz reklamlar belirlenen ve özelleştirilen kullanıcılara ulaşacak ve istediğiniz link ziyaret edilecektir. Bu bunun için Facebook reklam uygulamasını kullanmanız ve reklam alanlarını sadece Trendyol linkini Instagram’da paylaşmak için özelleştirmeniz gerekecektir. Eğer bunu yapmazsanız reklamınız Facebook platformunda da görülecektir. Burada önemli olan nokta ise sponsorlu linke ödediğiniz bedel ile Trendyol’dan kazanacağınız para miktarının orantılanmasıdır. Link paylaşma ücreti olarak 50 TL vererek 20 TL kazanmak çok da mantıklı olmayacaktır.

Trendyol’un Instagram’da takipçi sayısı yüksek olan fenomenlere ödeme yapmak için izlediği yollar ise:

 • İnstagram story’de ürün tanıtımı ve yorum
 • Ürüne ait link paylaşımı yaparak satılan üründen komisyon olmaktadır.

Trendyol Mağaza Açarak Para Kazan

Trendyol’dan ürün satarak para kazanma yolları arasında ”Mağaza Açarak Kazan” yöntemi de bulunmaktadır. Trendyol’dan satış yap kazan yöntemi, ticari anlamda satış yaparak gelir elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Satış yaparak para kazanmanın temelinde mutlaka adınıza kayıtlı olan bir işletmenizin ve vergi levhanızın olması gerekmektedir. Sanal pazar yerinde mağazanız olmadan satış yapmanız mümkün olmayacaktır. Uygulama içerisinde yer alan ”Satıcı Başvuru Formu” talebinizi oluşturabilirsiniz. Mağaza açarak para kazanmak için Trendyol satış yap başvuru formunda aşağıda ki bilgileri yazmalısınız.

 • Adınız-Soyadınız
 • Cep telefonunuz numaranız
 • E-Posta adresiniz
 • Satılacak ürün kategorisi
 • Şirket türü
 • T.C. Kimlik numaranız
 • İl/İlçe
 • Referans Kodu bilgisi (Zorunlu değildir.)

Bilgilerini girerek ”Devam Et” butonuna basınız. Sonrasında ise ”Trendyol Pazaryerim” giriş linki üzerinden e-posta adresi, telefon numarası ve şifrenizi girerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Başvuru formu doldurmak isteyenler 7 gün içinde satışa başlayarak %40 indirimli komisyon fırsatı da sunuluyor. Başvurunuz kabul edildikten sonra satıcılardan istenen bazı evraklar olacaktır.

Trendyol’da mağaza açabilmek için satıcılardan istenen bu evraklar ise:

 • Firmaya ait bilgi formu
 • Faaliyet belgesi
 • Vergi levhası
 • İmza sirküleri
 • Ticaret sicili gazetesi

Trendyol sistemine üç farklı çeşitte ürün yükleyerek ürünlerini satışa çıkararak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Excel’i ürün girişi
 • Apı Propars (EXCELSİZ YAZILIMA GEREK KALMADAN)

Artık siz de Trendyol’dan para kazanmaya aday oldunuz! Bu işten ne kadar para kazanacağınız size ve başarınıza kalmıştır.

Trendyolda mağaza açmak size iyi kazançlar kazandırabilir.

Dilerseniz trendyol mağaza açma ücretlerine göz atarak size uygun ticaret platformunu seçebilirsiniz.

Ayrıca Trendyol komisyon oranları hakkında detaylı bilgileri ise:

Trendyol Komisyon Nasıl Hesaplanır? Yüzde Kaç Komisyon Alıyor?

Trendyol komisyonu belirlenen komisyon oranlarının ürünün KDV dahil satış fiyatına göre uygulanması ile hesaplanmaktadır. Satış fiyatları satıcı tarafından belirlenir. Her bir satış ve sipariş işlemlerinde, ürün kalemi bazında komisyon uygulamaktadır.

Çocuk Kategorisi Komisyon Oranları kaçtır?

 • Bebek banyo ve tuvalet %15
 • Bebek havlu bornoz %18
 • Bebek beslenme emzirme %15
 • Bebek odası ve tekstil %16
 • Çocuk gereçleri %15
 • Akülü araçlar pedallı araçlar %13
 • Çocuk kutu oyunlar bebek/ okul öncesi oyuncaklar %15
 • Çocuk Puzzle/Yapboz %14
 • Çocuk bisikleti patebi scooterı %8
 • Spor oyuncakları, şişme havuz, aksesuarları, deniz malzemeleri plaj oyuncaklar %8

Giyim Komisyon Oranları kaçtır?

 • Büyük beden alt giyim, dış giyim, iç giyim, mayo, üst giyim %20
 • Çocuk giyim %20
 • Giyim, alt giyim, dış giyim, iç giyim, mayo, üst giyim %20
 • Hamile giyim %20
 • Konservatif %20
 • Spor giyim %17

Trendyol Elektronik Eşya Komisyon Oranları kaçtır?

 • Beyaz eşya ankastre aspiratörler davlumbazlar fırınlar ocaklar su sebili: %9
 • Beyaz eşya yedek parça: %12
 • Bulaşık makineleri buzdolapları çamaşır makineleri, derin dondurucular kuruma makineleri: %8
 • Ağ, modem, akıllı ev komisyon oranı: %7
 • E-Kitap okuyucu komisyon oranı: %7
 • Anakart, bilgisayara kasası, bilgisayara yedek parça, ekran kart, işlemci sürücü power supply, ses kartı komisyon oranı: %6
 • Yazılım ürünleri komisyon oranı: %12
 • Bilgisayar tablet aksesuarları komisyon oranı: %15
 • Dizüstü bilgisayar, tablet, grafik tablet, oyuncu dizüstü bilgisayar komisyon oranı: %6
 • Oyuncu kulaklıkları, oyuncu Mouseları, oyuncu klavyesi, adaptör, klavye, media player komisyon oranı: %11
 • Sabit disk server server donanımı komisyon oranı: %8
 • Oyuncu masaüstü bilgisayar dizüstü bilgisayar %7
 • Robot süpürge %11
 • Aksiyon kameraları %11
 • Aynasız kompakt SLR makineleri SLR fotoğraf makineleri %7
 • Dijital fotoğraf makineleri Video kameralar %8
 • Foto kamera aksesuarları %10
 • Akıllı Bileklik akıllı saat Sanal gerçeklik gözlükleri %15
 • Akıllı cep telefonu %5
 • Araç içi telefon tutucular Bluetooth Araç kiti, Powerbank şarj cihazları kabloları %14

Kişisel Bakım ve Kozmetik Komisyon Oranları kaçtır?

 • Ağız bakım banyo duş ürünleri, deodorant, kolonya ayak bakım, el tırnak bakım, vücut spreyi, kadın hijyen %15
 • Makyaj, cilt bakımı, saç bakımı, saç şekillendirici %16
 • Parfüm, parfüm seti %15
 • Genel sağlık %17
 • Medikal maske %7

Aksesuar Komisyon Oranları kaçtır?

 • Atkı, bere, eldiven %20
 • Çanta %21
 • Diğer aksesuarlar %24
 • Gözlük %23
 • Mücevher %20
 • Saat %23
 • Takı %22
 • Valiz-Bavul %16
 • Ayakkabı %23

Süper Market Komisyon Oranları kaçtır?

 • Koşu bandı, kondisyon bisikleti, vücut geliştirme aletleri, bisiklet ve bisiklet aksesuarları, paten, scooter % 8
 • Bebek bakım çantası, bebek sağlık ürünleri, diğer bebek bakım ürünleri %15,
 • Bebek bezi ıslak mendil, havlu %10
 • Bebek ek besin, bebek maması, süt arttırıcı içecekler %10
 • Kağıt ürünleri, deterjan, temizlik ürünleri %12

Ev ve Yaşam Komisyon Oranları kaçtır?

 • Bahçe balkon ısıtma, bahçe makine yağları %10
 • Bahçe aydınlatması %10
 • Bahçe aydınlatması %19
 • Bahçe dekorasyonu bahçe makineleri %15
 • Küçük el aletleri %13
 • Dekoratif ürünler %15
 • Banyo aksesuarları %20
 • Havlu bornoz %20
 • Klozet takımı %20
 • Dekoratif ürünler %24
 • Ev ışıklandırmaları %19
 • Diğer ev gereçleri %22
 • Ütü masası kurutmalık %21
 • Çöp kovası %20
 • Halı %18
 • Mutfak tekstili %19
 • Perde %15

Trendyol mağazası açarak para kazanmanın yanı sıra Amazonda satış yaparak para kazanmak mümkündür. Birçok kullanıcı trendyol haricinde amazon sitesine güvenerek Amazonu’da tercih etmektedir. Sizde amazonda satış yaparak kazançlarınız ikiye katlayabilirsiniz.

Trendyol Araçlı KURYE OL 8.000 TL Para Kazan

Trendyol araçlı kurye ol para kazan yöntemi de kendi aracıyla kurye olarak Trendyol ile işbirliği yapan girişimcilere 8000 TL’ye kazanma fırsatı sunuyor. hemen sizde kendi aracınız ile kuryelik yaparak Trendyol ile işbirliği yaparak aylık 8000 lira para kazanabilirsiniz.

Araçlı kurye olmak için Kurye ol başvurusunu gerçekleştirmeniz ve Trendyolda tarafından istenen koşulları sağlamanız durumunda teslim edeceğiniz paket ve kargo başına 3-4 TL’den toplamda 200 Kargo teslim etmeniz durumunda 11.720 TL’ye kadar maaş kazanmanızı sağlayacaktır. Bu rakam ise 100 kargoda 26 gün çalışmayla 8 bin lira 9 bin lira arasında değişir.

Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanıyor?

Trendyol araçlı kuryeleri ortalama olarak aylık 7.000 TL ile 12.000 TL arasında kazanıyor. Teslimat başı ücret hesaplamasına göre aylık çok çalışan bir Trendyol araç kuryesi ayda ortalama 8.000 TL kazanıyor. Trendyol kuryesi olarak, herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymadan kendi aracınızla çok para kazanabilirsiniz. Aracınızı Trendyol teslimatı için kiralayabilirsiniz. Teslimat başına 3-4 TL ayda 10-12.000 TL kazanabilirsiniz.

Trendyol Araçlı Kurye Maaşları 2022 yılında ne kadar oldu?

Gerçek Tutarlar. Pazar günleri dağıtım gerçekleşmediğinden bir ay üzerinden 26 gün için yapılan hesapta ortalama aylık 5.500 TL ile 9.000 TL arası maaş alınabilmektedir. Trendyol aracınızı kiralayarak teslimatı hızlı ve kolay bir şekilde teslim ettiğiniz kargoya göre maaş alabiliyorsunuz. Trendyol araçlı kurye aylık ortalama 5000 – 7000 TL arasında kazanmanızı sağlar. Ancak bu oran hızlı ve düzenli çalışma ile 10.000 TL’yi geçebiliyor.

Araçlı kurye GOO ve Ekspress kurye olmak isteyen girişimciler Araçlı kurye maaşlarını inceledikten sonra bu yöntem ile para kazanmak istiyorlarsa biran önce başvuru yaparak Trendyol güvencesi altında kendi işinin patronu olabilirler.

Trendyol ile Nasıl Anlaşma Yapılır?

Trendyol ile satıcı olarak ya da beğendiğiniz ürünleri takipçileriniz ile paylaşabileceğiniz influencer başvurusunda bulunabilirsiniz. Dilerseniz ürünlerinizi satabilir dilerseniz beğendiğiniz ürünleri takipçileriniz ya da hayranlarınız ile paylaşarak ürün satışına destek verebilirsiniz. İlk olarak tedarikçi başvuru formunu doldurup, formu onaylamalısınız. Formu Trendyol yetkililerine ilettikten sonra başvurunuz değerlendirilmeye alınacak ve kabul edilirse, sözleşme imzalanarak tanışma toplantısı düzenlenecektir. Ardından sizler için hazırlanmış olan komisyon indirimleri uygulanacaktır.

Örneğin: 7 gün içerisinde satışa başlayan tedarikçiler 1 ay boyunca %40, 8-15 gün içerisinde satışa başlayan satıcılara ise 1 ay boyunca %30 komisyon indirimi uygulanmaktadır. Siz de hemen panelinizden bilgi ve belge girişi adımlarını tamamlayarak ürün listenizi doldurmaya başlayabilirsiniz. Onaylanan ürünler dahilinde satışa başlayabilirsiniz. Komisyon indirimi tüm ürünlerde geçerlidir.

İnfluencerlar Trendyol’dan Ne Kadar Kazanıyor?

Trendyol İnfluencerlar ortalama 40 Dolar ile 4.000 Dolar arasında bir gelir elde etmektedir. Yani 500-5.000 takipçisi olan influencer ile 500.000 takipçisi olan arasında fiyat farkı muhakkak ki olacaktır. Her ürün tanıtımı ve paylaşımı için fenomenler 4.000 TL’ye kadar ödeme almaktadır. Tabii bu rakamlar reklam verenin bütçesine göre de değişiklik göstermektedir.
Marka sahibi malını tanıtmak için ne kadar influencer fiyatı ödeyeceğinin sorusuna yanıt arıyorsanız:
Sponsorlu Instagram yayınları, Sponsorlu Facebook yayınları ve Sponsorlu YouTube videoları için belirlenen fiyatlarda takipçilere göre farklılık olacaktır.

Trendyol İnfluencer Komisyonu Ne Kadardır?

Komisyon oranları paylaştığınız linkin içerisinde alınan elektronik kategorisi dışında yer alan tüm ürünlerde %15’tir. Elektronik kategorisindeki ürünlerin komisyon oranı %2’dir. Paylaştığınız link içinde yer almayan diğer tüm ürünlerin komisyon oranı ise %5’tir. Komisyon oranları bütün influencer çalışanları için geçerlidir. Kişiden kişiye değişen komisyon oran uygulaması yapılmamaktadır.

Trendyol influencerlara ne kadar veriyor?

Trendyol İnfluencerın oluşturduğu link elektronik ürünlerden oluşuyorsa toplam miktarın %2’sini influencer kazandırıyo. 10 bin TL’lik link üzerinden ürün satışında bir influencer 200 TL kazanır.

Trendyol linkinden ne kadar para veriyor?

Trendyol’da satış yapan herhangi bir satıcı hesabından satış ortaklığı için başvuru yaparak satış ortağı uygulamasında, bir bağlantıya yapılan her tıklama veya satın alma için %10- %20 komisyon para kazandırıyor. Yani yönlendirdiğiniz bağlantıyla satış yapıyorsanız, satış başına %10 – %20 komisyon alırsınız. Satış oranlarına göre Trendyol linkinden 1.000 TL kazanabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Gülnar Gülnar dedi ki:

  Salam men də isterdim qosulmaq nece qeydiyyat olum

 2. Avatar of Bijuteri Bijuteri dedi ki:

  i like your page

 3. Avatar of Hasan zeybek Hasan zeybek dedi ki:

  Sizin ailenizden biri olmak istiyorum

 4. Avatar of Musa Musa dedi ki:

  İnstagram yoluyla kazanıyorum. Tavsiye ederim

  1. Avatar of Sema Sema dedi ki:

   Kısaca anlatır mısınız nasıl olduğunu

 5. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  instagram’da trendyol linki para kazanma
  Trendyol influencer
  Trendyol İnfluencer Başvuru
  Trendyol influencer nasıl Olunur
  Trendyol Influencer işbirliği başvuru
  influencerlar trendyol’dan ne kadar kazanıyor
  Trendyol nasıl para Kazanılır
  instagram’da trendyol link para kazanma
  Yöntemleri halkında Bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim.