Youtube Yüzünü Göstermeden Para Kazanma Yöntemi 2022

Youtube’da yüzünüzü hiç göstermeden sadece Dolar ve euro kazanmak istiyorsanız, youtube yüzünü göstermeden para kazanmak için ihtiyacınız olan kanal ve içerik fikirlerinden oluşan yazımıza göz atmadan kanal açmayın. İşte size fikir verecek birbirinden farklı Youtube Yüzünü Göstermeden Para Kazanma Yöntemleri..

Youtube Yüzünü Göstermeden Para Kazanma Yöntemi 2022

Youtube’dan yüzünüzü hiç göstermeden farklı yöntemleri kullanarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu yazımızda son zamanların popüler para kazanma yöntemlerinden biri olan Youtube Yüzünü Göstermeden nasıl para kazanabilirsiniz, hangi tür içerikler yayınlayarak takipçi sayınızı artırarak kazanç sağlayabileceğiniz birbirinden farklı, aynı zamanda ilginç kanal fikirlerine yer verdik.

Youtubeda Görünmeden Para Kazandıran Kanal Fikirleri Hangileridir?

Sizde birbirinden farklı bu kanal fikirlerinden herhangi birini seçerek Youtube’da yüzünüzü göstermeden içerik üreterek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube Yüzünü Göstermeden Para Kazandıran çeşitli kanal fikirleri aşağıdaki gibidir:

 1. Günlük vlog’lar
 2. Ev çekimi videolar
 3. “Kendin yap” videoları
 4. ”Nasıl yapılır” videoları
 5. Eğitici içerikler
 6. Bilgilendirici videolar
 7. Animasyon videoları
 8. Kutu açma videolar
 9. Bilgisayar ve elektronik eşyaların çekimi
 10. Yemek yapımı videoları
 11. Ürün incelemeleri
 12. Hikaye anlatımları
 13. Gezi videoları
 14. Oyun videoları
 15. Tarot kahve falı çekim videoları
 16. Orijinal müzik videoları
 17. Orijinal kısa filmler

Bilgisayar ve Elektronik Ürünleri Anlatarak Yüzünüzü Göstermeden Para Kazanın

İLK KANAL VE İÇERİK FİKRİ: Bilgisayar ve elektronik ile ilgili içerik fikrini hayata geçirin.

Bu kanal fikri ile açacağınız kanaldan youtube üzerinden yüzünüzü göstermeden içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Elektronik ürünlerin kullanım kılavuzu gibi bilgilendirici videoların çekimleri her zaman kitlesi olacaktır. İnsanlar aldıkları elektronik ürünlerin nasıl kullanıldığını, daha önemlisi kalitesini ve ömrü hakkında bir fikre sahip olmak için aldıkları ürünler ile ilgili olarak videoları izleme isteği içinde bulunacaktır. Sizde tam da bu noktada tanıtıcı ve bilgilendirici videolarınız ile takipçi kazanarak, yüzünüzü hiç göstermeden tam da aranan konular hakkında tanıtım filmi ve videolarına uygun konseptte kanal açarak kitlenizi oluşturarak para kazanabilirsiniz.

Youtube Yüzünü Göstermeden Para Kazanma Yöntemi 2022

Nasıl Yapılır Videoları ile Yüzünüzü Göstermeden Para Kazanın

İkinci Kanal ve içerik Fikri: ”Nasıl YAPILIR” Videoları çekin.

Sizde mutlaka ”Nasıl Yapılır” ile ilgili olarak birçok video ya denk gelmişsinizdir. Bu kanallarda herhangi bir konu belirtmek yerine çeşitli videoları izleyerek kendinize uygun ve yapabileceğiniz çeşitli işlerin nasıl yapıldığı konusunda dikkat çekici ve ilginç içerikler üretebilirsiniz. Örneğin kış lastiği nasıl takılır, telefon nasıl formatlanır gibi konuları kendi becerilerinizi izleyiciye hem kendiniz yaparak hem de süreci akıcı bir dille anlatarak yüzünüzü göstermenize gerek kalmadan yüzbinlerce içerik fikrinden esinlenerek kendi içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Hangi konuyu seçtiyseniz o konu ile ilgili olarak önceden planlama yaparak, farklı materyalleri de kullanarak değişik şekillerde yapılan işlerin yapım aşamalarından ve sürecini arka planda hiç yüzünüzü göstermeden bu videolar ile ilgili çeşitli içerikler hazırlayarak youtube’da yüzünüzü hiç göstermeden para kazanabilirsiniz.

Ürün İncelemelerini Arka Planda Seslendirin Kazanın

Üçüncü Kanal ve içerik fikri: Ürün İncelemeleri yapın.

Üçüncü içerik fikrinde de piyasaya yeni sürülmüş bilgisayar, Iphone, cep telefonu, herhangi bir ürün almadan önce ürünün özelliklerini merak edenler için hazırlayacağınız video çekimidir. Herhangi yeni ve henüz piyasada yeni olan bir ürünü hiç kimse almadan ve kullanmadan hemen önce kutu açarak ve ürünün tanıtım videosunu çekip, ürün kullanım talimatı, kalitesi, kullanım içeriği vb. çeşitli özellikleri hakkında aydınlatıcı bir içerik hazırlayarak, ürünün tanıtımını Sizde kutu açılımı tarzında videolar hazırlayarak yüzünüzü hiç göstermeden seslendirerek kanalınızda izleyicilerle buluşturarak para kazanabilirsiniz.

Hikaye Anlatımları ile Sesinizden Para Kazanın

Dördüncü kanal fikri: Hikaye Anlatımları yapın.

Bu fikir aramızda Seslendirme yapmayı seven ve okuyarak kendini daha iyi hissedenler için gelsin. Eminiz bu içerik fikri bu kişiler için çok uygun olacaktır.

Youtube da sıkça görülen ve herkesin dikkatini çeken bu içerik fikri ile sadece seslendirme yaparak, kendi kameranızı koymadan hikaye anlatımlarından oluşan içerik hazırlayarak kendi yüzünüzü kimseye göstermeden kanal açarak ilginç hikayeleri anlatıp seslendirdiğiniz bir konsept oluşturarak sesinizi kullanarak bu içerik fikrini kendinize uygun buluyorsanız deneyerek kitlenizi oluşturup bu fikir sayesinde para kazanabilirsiniz.

Şimdi diğer içerik kanalı fikrine geçelim.

Gezi Videoları Çekin Hem Gezin Hem Kazanın

Beşinci kanal ve içerik fikri Gezi Videoları çekin.

Hem gezin hem de edindiğiniz tecrübe, yediğiniz yemeğin tadları, mekanların isimleri, otel ve barınma gibi insanların merak ettiği konuları takipçileriniz ile paylaşın eğlenerek ve farklı yerleri görerek kamerada görünmeden kazanın. Şimdi hem gezi videosu çekip hem de nasıl kameraya görünmeden bu işi nasıl yapacağız diye düşünüyorsanız anlatmak istediğimiz bu tarz videolar değil tabi ki.

Örneğin: çok gezen ve yeni yerleri keşfetmeyi seven biriyseniz yeni şehirler görmeyi seviyorsanız manzara ve ilgi çeken tüm videolarınızı youtube’a yükleyerek paraya çevirebilirsiniz.

Nasıl olacak diyorsanız, gittiğiniz yerlerde mekanları, gittiğiniz ve uğradığınız yerleri kameraya çekin ama hiç konuşmayın. Hatta bu şekilde çektiğiniz videolara yurtdışından da takipçi çekebilirsiniz. Son yıllarda ülkemize gelen turist sayısının fazla olduğunu düşünürsek , turistlerin ülkemize gelmeden önce gelecekleri yerleri önceden izlemelerini sağlayabilecek tarzda videolar oluşturarak ve bunu hem eğlenceli ses efektleri ve hikayeler ile süsleyerek daha dikkat çekici hale getirerek, turistlere rehberlik edecek tarzda çekeceğiniz gezi videolarınız sayesinde umduğunuzdan fazla takip sayınız olacaktır ve takipçiniz ne kadar fazla ise o kadar izlenme alacağınız için kazancınızda bu doğru orantılı olarak yüksek olacaktır. Gezi videoları çekim fikrini deneyerek youtubedan yüzünüzü göstermeden para kazanabilirsiniz.

Yemek Videoları Çekin Hem Karnınız Doysun Hem Para Kazanın

Altıncı İçerik ve kanal Fikrimiz Yemek videoları çekin:

Yemek yapmayı sevenler ve yemek yapımı için yeterli bütçeye sahip olanların değerlendirebileceği içerik fikri olarak videolarınızı menülerinizi nasıl hazırladığınızı farklı yemek tariflerinizi çekerek yüzünüzü göstermeden Youtube’dan para kazanabilirsiniz.

Youtube öyle bir ortam ki farklı olan her zaman önde olur. Sizinde farklı, yöresel tadlarını tanıtarak ilgi ve merak uyandıran yemek videolarınız sayesinde dolar ve euro kazanmanızın önünde hiç bir engel yok.

Video çekiminde malzemeleri ve yemek yapım ve pişme sürecinde geçirdiğiniz eğlenceli dakikaları iç ses olarak seslendirdiğinizde takipçilerinizi sizi sesinizden tanıyarak, farklı yemek tüyolarınız ile harikalar yarattığınız tariflerinizden esinlenerek kendi yemek sofralarını hazırladıklarında takipçi sayınızı artıracak tarifleriniz ile para kazanabilirsiniz.

Yemek videoları çekerken lazım olan şey tabi ki yemek için gerekli malzemeler ve bir kamera. Kamerayı sabitleyerek, yaptığınız yemeğin ayrıntıları ile anlatarak, arada esprili bir anlatım tarzınız ile milyonları kendinize takipçi yaparak bu içerik fikrini kanalınızda uygulayarak para kazanabilirsiniz.

Kahve Falı Burç Yorumları ve Tarot ile Yıldızname Videoları Son Zamanların Trendi

Yedinci içerik ve kanal fikrimiz: Tarot ve Kahve Falı

Kahve falı açan ve tarot bakımı yapanlar bu içerikleri takipçilerin burçlarına göre yorumlayarak, kişilerin anlık ve haftalık açılımlarını yaparak yeni bir trend başlatmış durumda. Binlerce takipçisi olan ve tarot bakımı ile kendi kitlesini oluşturmuş ve çektikleri videolarda sadece masa, tarot kartları ve kahve fincanları ile arka planda birkaç obje ve süs eşyası kullanarak, kişilerin aklındaki kişileri ex ve next aşkları hakkında yorum yaparak güncel ilişki açılımları ile ücretli bakım yaparak yüzünü hiç göstermeden sadece bakım hakkında fikir yürüterek para kazanıyor.

Youtube Yüzünü Göstermeden Para Kazanma Yöntemi 2022
Kahve Falı Burç Yorumları ve Tarot ile Yıldızname Videoları Son Zamanların Trendi

Sizinde astrolojiye merakınız varsa bu konuda vrilen eğitimleri tamamlayarak, yardım alarak ve bu işin ehli olacak seviyeye geldiğinizde youtube’dan yüzünüzü hiç göstermeden tahminlerde bulunaraki kişilerin uyumlandığı yorumlar sayesinde para kazanabilirsiniz.

Bilgi Verici Videoları ile Yüzünüzü Göstermeden Para Kazanın

Sekinci Kanal Fikri: Bilgi Videoları

Bilgi içerikli videolar hazırlayarak sizde sadece seslendirme yaparak yüzünüzü göstermeden para kazanabilirsiniz.

Seslendirme yaparak farklı konularda aydınlatıcı ve detaylı bilgi verebileceğiniz konuları derleyerek, az da olsa video montaj işini öğrenerek, sırasıyla bu konular hakkında farklı görselleri birleştirerek slayt yaparak, ya da çekeceğiniz özgün videoları birleştirerek sadece bilgi vererek Youtube’dan yüzünüzü göstermeden para kazanabilirsiniz. Bilgi videoları ile örnek olarak verebileceğimiz kanallar hangileri diyorsanız Yoksa duymadın mı? ve Herşey dahil gibi farklılığıyla öne çıkan ve takipçisi yüksek olan kanallardan esinlenerek hiç yüzünü göstermeden sadece sesinizle içerikler üreterek Youtube’dan para kazanabilirsiniz. Ruhi çenette ilk çıktığı yıllarda bu yolla takipçilerine yüzünü göstermeden sadece sesiyle çektiği bilgi verici videolar ile hitap ediyordu. Sizde bilgi verici videolar konseptinde bir kanal açarak para kazanabilirsiniz.

Gelelim 9. kanal içerik fikrine..

Animasyon videoları ile Yüzünüzü Göstermeden Para Kazanın

Dokuzuncu kanal fikri Animasyon Videoları

Animasyon videoları seslendirme yapmak için oldukça uygun olduğundan yüzünüzü hiç göstermeden videolarınızı kanalınızda yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Anime karakterlerden oluşan birbirinden farklı konseptlerde oluşturacağınız, çizgi film tadında ki bilgilendirici, tanıtıcı videolarınızı yüzbinlerle paylaşarak kazanç sağlayabilirsiniz. YouTube’ da çocuklar için animasyon ve çizgi film ve çocuk şarkıları yapabilirsiniz, isterseniz yetişkinler için konusu ne olursa olsun farketmez animasyon içeren videolar hazırlayarak izlenme alabilirsiniz. Bu tarz videoların izlenme sayısı ciddi anlamda yüksek olduğu için sizde animasyon videoları çekerek, seslendirme yaparak yüzünüzü göstermeden para kazanabilirsiniz.

Oyun Videoları ile Yüzünüzü Göstermeden Para Kazanın

Onuncu içerik ve kanal fikri: Oyun Videoları

Oyun videoları ile youtube üzerinden yüzünüzü göstermeden para kazanabilirsiniz. Özellikle çocukların dikkatlerini çeken oyun videoları ile kitlenizi 0-7 yaş arasında tutaraki sadece sesinizle oyunu canlandırarak para kazanabilirsiniz.

Youtube Video Yükleyerek Nasıl Para Kazanılır?

5 gelir kaynağı üzerinden Youtube Para Kazanabilirsiniz. Youtube’dan para kazanmanızı sağlayacak ve size yol gösterecek alanlar ise şu şekilde:

 • Yüzünüzü göstermeden yazımızda bulunan farklı içerik fikirlerinden oluşan kanal açarak para kazan,
 • İş Ortağı Programı (YPP) ile YouTube’dan para kazan,
 • Sponsorlu videolar ile YouTube gerçek para kazan
 • YouTube’dan para kazanmak için markalama, SEO ve pazarlama ile para kazan,
 • Daha fazla YouTube geliri elde etmek için kendi ürün ve hizmetlerinizi satın.

Youtube’da video yükleyerek para kazanmak için İş ortağı programına başvurulmalıdır.

YouTube İş Ortağı Programı’na başvuru yapmak için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Öncelikle kendi YouTube hesabınıza giriş yapın.
 • Sonrasında İçerik Stüdyosu’na gidin.
 • Açılan ekranda soldaki menüden Kanal > Durum ve özellikler’i tıklayın.
 • “Para kazanma”nın altından Etkinleştir’i tıklayın.
 • Ekranda gösterilen adımları uygulayıp başvurunuzu tamamlayarak video yükleyerek para kazanmaya başlayın.!

YouTuberlar Ne Kadar Para Kazanıyor?

YouTuberların kazançları konusunda hâlâ kesin bir cevabı bulunmuyor. YouTube’da kanalları olan ve farklı içerikler üreterek fenomen olan YouTuberlar, platform üzerinde gelirlerini genellikle Google AdSense reklam ağı üzerinden farklı rakamlarda kazanmaktadır. Kazançları için kesin birşey söylemek mümkün olmasa da Bunlar da reklamın türüne göre CPC (tıklama başına ödeme) ve CPM (bin gösterim başına ödeme) olarak değişiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.