153 Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Desteği (Tüm İller)

Çocukların en temel beslenme ihtiyaçları arasında yer alan süt ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Halkın Sütü Projesi uygulaması kapsamında dar gelirli çocukların ailelerine İBB ve birçok belediye tarafından ücretsiz olarak halk süt dağıtılıyor. İBB halk süt yardımından yararlanmak isteyen aileler, belediye süt yardımı kimlere veriliyor, süt yardımına nasıl başvurulur, süt yardımı kaç yaşında verilir, ne zaman dağıtılır, İBB halk süt yardımı başvuru şartları nelerdir, başvurular nerelere yapılıyor konularını detaylandırdık.

153 Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Desteği (Tüm İller)

İBB’nin ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı yardımlar arasında “Süt her çocuğun hakkıdır” sloganıyla başlatılan Halk süt yardımı da yer alıyor.

Halk Süt Yardımı Belediyeler tarafından verilen bir hizmettir. Başvuru için, talep eden kişi ya da ailesinin nüfus cüzdanları ve vergi numaraları ile birlikte Belediyelere başvurmaları gerekmektedir. Bir defter ya da dosyada başvuru formu doldurulur. Doğum tarihi, aile üyeleri, adres ve diğer gerekli bilgiler istenecektir. Ayrıca, her aile üyesi için bir sağlık raporu da gönderilmesi gerekecektir. İşlemin sonunda, başvuru, nüfus merkezi veya belediyede tanzim edilmiştir. Başvurudan sonra, uygun görülen bireylere yardım olanağı sağlanacaktır.

2023 Yılında 150 Binden Fazla Çocuğa Halk Süt Verilecek

Süt ihtiyacı olan çocuklarının süt ihtiyacını karşılayamayan ailelere ücretsiz süt dağıtma projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl hayata geçirildi. Bedava süt verilen çocuk sayısı 2021 yılında 125 bin olurken, 2023 yılında 150 binden fazla olacak.

İlk etapta belediye her hafta ihtiyaç sahibi ailelere her hafta her çocuk için 2 litre süt sağlamakta olup, şu anda toplam 750.000 litre süt yardımı yapılmaktadır ve yapılan uygulamalar kapsamında bu rakam giderek artmaktadır. Başvuru şartları da güncellenmiştir.

İBB Halk Süt Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İBB Halk süt yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

 • Halk Süt Yardımına başvurmak için, bebek 3 yaş 6 yaş aralığında olmalıdır.
 • Yardım almak isteyen kişinin ilgili belediyenin sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekir.
 • Başvuran kişinin gelir seviyesi belirli ölçütler dahilinde olmalıdır.
 • Başvuruda talep edilen tüm belgeleri temin etmek zorundadır.
 • Başvuruda istenen ek formlar da doldurulmalıdır.
 • Belediyelerin, tedavi masrafları için müracaat etmek isteyenlere, sigortalı hastalarına yardım edebilmesi için hasta odasına ilişkin belgeler gereklidir.
 • Halk Süt projesi kapsamında sağlanan süt desteğinden yararlanmak isteyenlerin başvuru yapabilmesi için ihtiyaç sahibi aile kapsamında olması gerekiyor.
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin gelir tespiti ile belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak süt dağıtımında çocuklar esas alındığından, Bu yardımı almak için aynı zamanda.

Halk süt yardımı başvuru koşulları arasında en önemli koşul, İBB’den sosyal destek alan ailelerin 3 ile 6 yaş arasında çocuk sahibi olmalarıdır.

Bu durumlar Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İBB sosyal araştırma ekipleri tarafından değerlendirilmekte ve yapılan incelemeler sonucunda yardıma muhtaç aileler tespit edilmektedir. Ekonomik durumu yetersiz olan ailelere halktan süt yardımı yapılmaktadır.

İBB Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahibi, geçim sıkıntısı çeken ve geçim sıkıntısı çeken ailelerin 3-6 yaş arası çocuklarına yapılan belediye süt yardımı Ekim 2019’dan bu yana devam ediyor. İBB’nin düzenlediği yardımlar birçok ihtiyaç sahibi aileye destek oluyor.

Peki, halk süt yardımına nasıl başvurulur? bakalım.

Halk süt yardımı başvurusu için yapılması gerekenler şunlardır:

 • İBB Halk süt yardımından faydalanmak isteyen aileler ALO 153 Beyaz Masa telefon numarasından,
 • İç İşleri Bakanlığı’na bağlı e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama ekranından,
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu için İBB Portal üzerinden T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak süt yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Süt yardımı da dahil olmak üzere tüm yardım başvurularınız için yaşadığınız belediyelere giderek de başvurabilirsiniz.

İBB Halk Süt Yardımı Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Halk Süt Yardımı, 3-6 yaş arasındaki çocuklara verilir. Bu yardım, çocukların en birincil süt ihtiyaçlarını gidermek amacıyla verilir. Halk Süt Yardımı için başvurmak isteyen annelerin kendileri veya ailelerinin geçim durumlarının belirli bir gelir limitinin altında olması gerekmektedir. Yardım kapsamında çocuk başına haftada 2 litre, yani ayda 8 litre süt sağlanıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu için hemen detaylı bilgi alabilirsiniz!

İBB Süt Kaç Yaşa Kadar Veriliyor?

İBB Süt 3-6 yaş arası çocuklar için yapılmaktadır. İBB tarafından halk sütü kaç yaş için dağıtılıyor? Araştırmayı yapan binlerce aileden 6 yaşına kadar çocukların faydalandığını söylemek isteriz. Ne yazık ki 6 yaşından büyük çocuklar belediye süt yardımı hizmetinden yararlanamamaktadır.

İBB Süt Ne Zaman Dağıtılacak?

İBB tarafından yayınlanan en son bilgilere göre, İBB Süt Programı’na dahil olan bölgelere 10-11 arasında dağıtım yapılmaktadır. Dağıtım tarihleri her yıl değişkenlik gösterebildiğinden, yaşadığınız bölgenin belediyesine başvurarak ücretsiz süt talebi yaptırarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İBB tarafından fiziki ve laboratuvar koşullarında kalite kontrolleri yapılan sütler, kamyonet, şoför ve sosyolog/sosyal hizmet uzmanı aracılığıyla bu depolardan alınarak İstanbul’un belirlenen ilçelerinde binlerce çocuğa dağıtılıyor.

İBB Süt Yardımı Başvurusu Sorgulama

İBB Süt Yardımı Programı hane halkları için yeni doğan bebeklerin ve küçük çocukların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. Programa başvurmak isteyenlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) e-Devlet sisteminden giriş yapmaları ve belirlenen koşullara uygunluk durumlarını doğrulamaları gerekmektedir. Sorgulama için sisteme giriş yapıp, “Yardım Alma” menüsünü seçerek yardım talebinde bulunulması gerekmektedir. Kullanıcıların, taleplerinin ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek istemeleri durumunda ise “Taleplerim” menüsünü seçmeleri ve bölüme tıklamaları yeterli olacaktır.

Süt yardımı sorgulama işlemleriniz için Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattı arayarak sorgulama yapabileceğiniz gibi İBB Portal sayfası üzerinden de süt yardımı başvurusu sorgulama işleminizi anında yapabilirsiniz. Sorgulama ekranında yer alan başvuru no ve güvenlik numarası bilgilerini girerek, sorgulamayı başlatabilirsiniz.

153 Süt Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa hattı olan ALO 153’ü arayarak İBB halk sütü başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca belediyeler tarafından dağıtılan Halk Sütü Başvuru Formu ile süt talebinizi oluşturarak çocuğunuzun ihtiyacı olan süt yardımından yararlanabilirsiniz.

Süt Yardımı Başvuru Formu

Antalya, İzmir ve Merkezefendi belediyelerinin süt yardımı başvuru formları şu şekildedir:

Antalya Halk Süt Projesi 2023

Antalya’da 2-5 yaş arası çocuklara halk sütü yardımı yapılmaktadır. Antalya’da yaşayan, sosyal ve ekonomik açıdan yetersiz ailelerin önceliği vardır. Süt yardımı için başvururlarsa 24-60 aylık çocukların günlük süt ihtiyaçları karşılanır. Her çocuğa ayda 8 litre süt verilir.

Antalya Kepez Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Kepez’de halk sütü başvurusu yapmak için Antalya Belediyesi web sitesindeki başvuru formu aracılığıyla online süt talebinizi oluşturabilirsiniz. Başvuru ekranından veli T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, telefon numarası, çocuğun yaşı, T.C. çocuğun. Kimlik numarası, evdeki kişi sayısı, çalışma durumu, aynı konutta yaşayanların gelir durumu, semt, mahalle, açık adres bilgileri eksiksiz ve doğru olarak istenir.

Verdiği bilgiler Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nda görev yapan Profesyonel Personel tarafından incelendiği için doğruluğu önemlidir.

Merkezefendi Belediyesi Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merkezefendi Belediyesi Süt Başvurusu, Merkezefendi Belediyesi internet sitesindeki “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma” başlıklı sayfadan yapılır. Sayfaya girdikten sonra, sayfanın sağ üst köşesinde “Başvuru Yap” düğmesini göreceksiniz. Tıkladıktan sonra, açılan sayfada ilk adımda “Süt Başvurusu” seçeneğini işaretleyin. Ardından, başvuru formunda istenen tüm bilgileri doldurun ve “Gönder” düğmesine tıklayarak başvurunuzu tamamlayın.

Merkezefendi Belediyesi internet sitesinde yer alan başvuru formu aracılığıyla çocuğunuzun T.C. Kimlik numaranız ve telefon numaranız ile başvurunuzu hemen oluşturabilirsiniz. Belediye süt yardımları hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 86 62 numaralı çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Projesi Başvuru Şartları

Süt kuzusu başvuru formunu doldurarak da süt yardımı alabilirsiniz. Süt kuzusu projesi için başvuru şartları ve istenecek belgeler şu şekildedir:

 • Başvuru Dilekçesi
 • Anne, baba ve projemizden faydalanacak çocuk/çocukların kimlik fotokopileri
  Boşanma durumlarında ek olarak, Boşanma Mahkeme Kararı (Çocuğun velayetinin başvuru yapan ebeveynde olduğunu gösterir sayfanın evraklar içinde olması zorunludur.)
 • Resmi nikah olmadığı durumlarda ek olarak, Nüfus Müdürlüğünden alınacak Nüfus Kayıt Örneği (İçeriğinde Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge getirilmesi gerekmektedir.)
 • Projemizden yararlanmaya devam eden veya 5 yaşını doldurmuş olması nedeni ile süt alma hakkı sona eren çocuklarımızın kardeş/kardeşleri olması halinde yeniden başvuru yapılmasına (boşanma gibi durumlar hariç) gerek yoktur. Müdürlüğümüz ile irtibata geçilerek kayıt bilgilerinin teyit edilmesi yeterlidir.

Projeden yararlanacak anne, baba ve çocuğun nüfus cüzdanı fotokopisi ve başvuru dilekçesi ile Sosyal Hizmetler Şubesine başvurabilirsiniz.

Halkın süt yardımlarının yanı sıra, Süt Kuzu projesi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında 30 ilçe ve 601 mahallede 78 ekiple dağıtımlarımıza devam ederek, 157 bin çocuğumuza süt hakkı veriyor.

1-5 yaş arası çocuklarımız projeden yararlanmaya devam edecek!

Belediyelere Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediyelere yardım başvuru yapmak, ihtiyacınıza uygun destek imkanlarından yararlanmak için bazı basit adımları izlemeniz gerekebilir.

 1. Başvurunuzu yapmak için öncelikle belediyenin web sitesine girin ve yardım başvurusu için ilgili sayfaya ulaşın.
 2. Gerekli bilgileri eksiksiz doldurun ve kaydedin. Verilen bilgiler genellikle kişisel bilgileriniz, çalışma durumunuz, gelir durumunuz ve maddi durumunuz hakkında olacak.
 3. Belediyenin isteklerini karşılayan kanıtlar da ekleyin. Bu kanıtlar arasında kimlik, ehliyet, ikamet belgesi, banka dekontları, maaş makbuzları ve diğer özel belgeler olabilir.
 4. Ekran üzerinde gösterilen formu doldurduktan sonra, başvurunuzu onaylayın ve gönderin.
 5. İsteklerinize göre belediye tarafından size teyit e-postası ya da sms yollanacak.
 6. Talebiniz kabul edildiğinde veya reddedildiğinde, belediyeniz tarafından bilgilendirileceksiniz.
 7. Size verilen yardımı kullanmak için belediye ile iletişim kurmak gerekebilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve çoğu belediyenin vatandaşlarına yönelik yardım kampanyaları çığ gibi büyüyor. Hesap numaraları üzerinden hayırsever vatandaşların katılımıyla hazırlanan gıda, erzak, yardım kolileri ve nakdi yardımlar belediye ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine ulaştırılıyor. Belediyelere yapılacak başvurular kişilerin gelir durumları dikkate alınarak değerlendirildiği için işsiz olduğunu belirtenlere de ayrıcalık tanınmaktadır.

Tüm yardım kampanyaları, belediyeler başta olmak üzere Bakanlığın başlattığı tedbirler kapsamında, kamu kurumlarına başvuranların eli boş gitmesin diye yapılıyor. Belediyelere yardım başvuruları, ihtiyaç sahibi ailelerin yerinde tespit edilmesi ve gerçek ihtiyaçta olduğu tespit edilmesi halinde yapıldığından, korona nedeniyle işten çıkarılan, işsiz kalan, parası olmayan, faturasını bile ödeyemeyen, kirasını ödeyemeyen kişilerin nereye başvuracağı merak ediliyor.

 • Belediyelere yapılacak başvurularda belediyelerin resmi internet sitesinde yer alan başvuru formları doldurularak alınırken, ihtiyaç sahibi bazı belediyelere dilekçe ile başvurmak zorunda kalıyor.
 • Belediyelerin sosyal yardım politikaları birbirinden farklılık gösteriyor.
 • Bu nedenle belediye yardımına başvurmadan önce bağlı belediyelere başvurmadan önce muhtardan T.C. Kimlik belgesi ve ikametgah belgesi ile birlikte başvuru yapılması gerekmektedir.
 • Genel anlamda çoğu belediyenin kişilerden istediği belgeler hemen hemen aynı olduğundan dolayı belediyelere bu evraklar ile müracaat edilmesi gerekiyor.
 • Belediye başvuruları artık e-Devlet üzerinden e-belediye başvuru sayfası üzerinden, yaşadığınız il ve ilçeyi seçerek online olarak kolaylıkla yapılabilmektedir.

Yukarıda anlatılanlar belediyelere yardım başvurusu nasıl yapılır konusunda size yardımcı olacaktır. Eğer yardım başvurusunda başarılı olursanız belediye sizden destek almak için istediği kanıtları sağlamanızı isteyebilir. Sizin için en uygun desteği almanız için bu aşamada dikkatli olmanız gerekir.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere belediyeler tarafından ayni ve nakdi yardımlar yapılmasının yanında gıda erzak yardımları da koliler halinde dağıtılması şeklinde de olabiliyor. Belediyeler tarafından sağlanan gıda erzak nakit gibi destek ve yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin belediye tarafından istenen belgeleri tamamlaması ve bazı kriterleri taşıyor olması gereklidir.

Belediye Süt Yardımı Telefon Numarası 2023 Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı yardım kampanyasına başvurmak isteyen vatandaşlar, iletişim numaraları ve adresleri üzerinden detaylı bilgi alıp başvuruda bulunabilirler. Acil ihtiyaç durumunda belediye ve diğer kamu kurumlarına ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

 • Sosyal Vefa Destek: 0212 293 20 39
 • Evde Sağlık Hizmetleri: 444 38 33
 • Nakdi Yardım Başvuruları için: 0 212 256 48-34 ve 0 212 256 43 91
 • Kriz nedeni ile işten çıkarılanlar: 0 212 444 75 87 
 • Sosyal Yardım hattı: 144
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı: 0 212 256 48 34
 • Seyahat Yol izin belgesi için: 155– 199- 0 212 238 10 18

İBB Halk Süt ile Ne Kadar Süt Dağıtılıyor?

Haftada çocuk başına 2 litre süt verilecek.

Halk Süt Dağıtımları Nasıl Yapılır?

Süt dağıtımı İBB ekipleri tarafından yapılacak. Uygulama sırasında yeni ihtiyaç sahibi aileler belirlenecek ve sisteme dahil edilecektir.

Teslimat Süresi Nedir?

1 litre UHT süt, çocuk sayısına göre aylık veya 15 gün süreyle ailelere ulaştırılacak.

Yorumlar

 1. Avatar of sümeyra cebeci sümeyra cebeci dedi ki:

  yaa ben kac aydir ugrasiyorum ama bi cvb gelmedi lutfen 2 cogum var daha kucukler sut istiyoruz

  1. Avatar of Narin Narin dedi ki:

   Nerede yaşıyorsunuz size yardımcı olabilirim bende yaptım üç yıldır alıyorum

 2. Avatar of Hatice Yıldırım Hatice Yıldırım dedi ki:

  Merhaba 4 tane çocuğum var 6 4 3 yaşlarına başlıyorum süt yardımı almak istiyorum eşim tek çalışıyor asgari ücret

 3. Avatar of Songül isik Songül isik dedi ki:

  Iki çocuk var

 4. Avatar of Fatıma Hıllo Fatıma Hıllo dedi ki:

  İki tane çocuğum var süt içiyorlar süt yardımı istiyorum

 5. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Kira destek yardım kiradayız durumuzyok

 6. Avatar of Semanur salman Semanur salman dedi ki:

  İki tane çocuğum var 2 yaşında çocuğum da var 9 aylık çocuğu sütyen mi başvuru yapmak istiyorum

 7. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Bebeğim 1 yaşında süt içiyor form dolduruyorum olmuyor maddi ve manevi yardıma ihtiyacım var

 8. Avatar of Turgay Güzeler Turgay Güzeler dedi ki:

  3 yaşinda oglum var süt yardımi almak istiyorum

 9. Avatar of Alya Alya dedi ki:

  2 çocuğum var biri 2.5 yasinda digeri 5 yaşinda 5 yasindaki oglum anasinifina gidiyor sut yardimi almak istiyorum

 10. Avatar of Dilan Dilan dedi ki:

  İyi günler ben süt yardımı için baş vurucaktımda

 11. Avatar of Birsen uca Birsen uca dedi ki:

  Madi durumum yok iki çocuğum var bide hamileyem Allah rızası için yardım bekliyor

 12. Avatar of Kanaat Kanaat dedi ki:

  Iki çocuğum var kuçu süt yardımı istoyorum

 13. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Maddi durumum yok 8 çocuğum var eşim asgeri ücret alıyor evim kirada yardımcı olursanız çok sevinirim

 14. Avatar of Güzel Güzel dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum 3 tane çocuğum var

 15. Avatar of Nejla topaktaş Nejla topaktaş dedi ki:

  Kiralık hasdasıyim şeker tansiyon insilin kullanıyorum süte ihtiyacım var çocuğum yok benim ihtiyacım var

  1. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

   Mersin’de süt yardımı yapılıyor mu

 16. Avatar of Nejla Nejla dedi ki:

  Hasdayım süte ihtiyacım var

 17. Avatar of Tuğba yalmac Tuğba yalmac dedi ki:

  Oğlum 2 yaşında lütfen bana yardımcı olur musun süt den başka ağzını bisey almiyo maddi durum yok

 18. Avatar of Tuğba yalmac Tuğba yalmac dedi ki:

  Çok acil süt ihtiyacım var çocuğum hiç bir şeye tükenmiyor sadece süt içiyor lütfen bana yardımcı olun

 19. Avatar of Bahar karahan Bahar karahan dedi ki:

  2 çocuğum var 2.5 ve 1 yaşındalar .. eşim tek çalışıyo.. Tek maaşla askeri ücret altı maaşla geçinmeye çalısıyoz. kiraciyim.. Bende süt yardımı istiyorum Allah rızası için.. hiç bi .şekilde yardim alamiyom bari çocuklarım mağrum kalmasin .. sut fiyatları pahalı alamiyom..

 20. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  2 çocuğum var .. eşim tek çalışıyo.. Tek maaşla askeri ücret altı maaşla geçinmeye çalısıyoz. kiraciyim.. Bende süt yardımı istiyorum Allah rızası için..

 21. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

  Benim bi oğlum küçük sütü çok seviyor okula gidiyor iyi beslenemiyor süt onun için iyi olur kemikleri gelişsin zayıf benim oğlum.durumuz iyideyil eşimin işi yok çalışmıyor maddi durumumuz hiç yok oğluma hiç süt alamıyorum lütfen benim oğlanada süt gönderin

 22. Avatar of Kadriye şahin Kadriye şahin dedi ki:

  4cocugum var 2si küçük Yardım istiyorum

 23. Avatar of Gülçin Gülçin dedi ki:

  Benim 2 cocugum var bende yardim istiyorum 2 yasida kizim var 5 aylok oglum var madi durumum yok hersey cok pahali bende sut istiyorum

 24. Avatar of Ümmügülsüm CANDAN Ümmügülsüm CANDAN dedi ki:

  Benimde 4çocuğum var 3ü okula gidiyor biri 4.5.8.10yaşlarindalar kiradayim süt fiyatlatlari çok yüksek gelişmeleri için süt yardimina ihtiyacim var alamiyorum lütfen yardim edin

 25. Avatar of Şahiste Şahiste dedi ki:

  Benim 6 çocuğum var eşim hasta çalışmıyor akciğer yağlanması var astım nefes darlığı var çocuklarım gelişmiyor maddi imkanım yok süt yardımı almak istiyorum Allah rızası için bir el uzatın yardımınıza ihtiyacım sizin

 26. Avatar of Muazzez Muazzez dedi ki:

  2cocuhum var 3ve 4yasinda hamileyim süt yardım almak istiyorum kiradayim yardım ederseniz sevinirim çok ihtiyacım var

 27. Avatar of Nazenin ozbak Nazenin ozbak dedi ki:

  SüT aksarayda da geçerli mi

 28. Avatar of Türkan çiçek Türkan çiçek dedi ki:

  Benim bir engeli Bir kızım yaşlı Bir kayin babam var engelli kızımla birlikte 4 çocuğum var durumum yok çocuğumu ana okuluna yazdiracaktim durumum olmadığı için olmadı eşim çalışmıyor çok mağdurum lütfen banada yardım edin okumam yazmam Yok görümcem yazıyor görümcem bizimle yaşamıyor önün evi ayrı 1cocugum4 yaşında oğlum tek bobrekli olduğu için oda 12 yaşında büyük kızım 17 yaşında engelli kizim14 yaşında kayın babam 80 yaşında lütfen bana yardımcı olun lutfen

 29. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  3 çocuğum var 2 si okuyor maddi durumumuz el vermiyor yardıma ihtiyacım var kiradayım lütfen banada el uzatın 🙏🏻🙏🏻

  1. Avatar of BESNA BESNA dedi ki:

   7 çocuğum var 2 oğlan 3 kız 1tane bebek bir tane de 6 yaşında çocuğum var sizlerden destek bekliyorum şimdiden ALLAH razı olsun Süt desteği

 30. Avatar of hatice hatice dedi ki:

  4 çocuklar var 3 ile 5 7 9yaşları var eşim çalışmıyor kıradayim düşümüzde çok kötü

 31. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Benim iki tane çocuğum var süt te ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim