Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir? 2023 e-Devlet!

İhtiyaç sahibi ailelere maddi ve nakdi yardımlar devlet, kaymakamlıklar, belediyeler ve SYDV’ler tarafından verilmeye devam edilmektedir. İhtiyaç Sahipleri için Maddi Yardım Başvuruları 2023 içeriğimizden tüm destekler hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir? 2023 e-Devlet!

Devlet tarafından sunulan birden fazla mali destek yardımı bulunmaktadır. Bunlar, Kaymakamlık, Valilik ve Belediyeler tarafından verilen SED yardımı, internet, elektrik, gıda, yakacak ve kira yardımı, nakdi sosyal yardım ve nakdi yardımlardır.

Devlet tarafından yapılan sosyal yardım, hizmetler ve maddi yardım başvurularının tümüne buradan ulaşabilir ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardım başvurularını yapabilirsiniz. 2023 yılı devlet yardımları nasıl alınır, Maddi destek başvurusu nasıl yapılır, SED yardım başvurusu ekranı, Belediye maddi yardım başvurusu nereye yapılır, Belediye yardımı nasıl alınır? İhtiyaç Sahipleri için Maddi Yardım Başvuruları ve şartlarını detaylandırdık.

Her Aileye 500 TL Yardım Başvurusu Güncellendi

Her aileye yapılan 500 TL yardım parası güncellendi ve artık ailelere 850 TL-1.250 TL arasında yardım yapılıyor. 12 aylık olarak yapılacak olan yardım miktarı Ağustos 2023 yeniden güncellenecek ve bu dönemin ödemesi takip eden Ağustos ayında artık sona erecektir. Bu tarihe kadar aileler e-devlet üzerinden Türkiye Aile Destek Programına başvuru yaparak aileler söz konusu destekten yararlanabilecektir.

Her Aileye Sosyal Yardımlaşma Nakdi Yardım Ne Kadar?

Her aileye Sosyal yardım nakdi yardım tutarı 500 TL olmak üzere verilen yardımlar güncellendi artık 850 TL- 1.250 TL arasında yardım verilecektir.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında sağlanan sosyal yardımlardan yararlanmak için başvuran kişinin ihtiyaç sahibi olduğu tespit edildiğinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sosyal Yardım ödemesi yapılır. Sosyal yardım başvuru formunu doldurarak bu yardıma başvurabilir ve e-Devlet sistemi üzerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. PTT şubelerine giderek e-Devlet sisteminde tanımlı banka hesabınızdan paranızı alabilirsiniz.

Aile Bakanlığı’nın ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlattığı Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ailelere, ihtiyaçlarına göre 850 TL’den 950 TL’ye, 1.100 TL’den 1.250 TL’ye kadar değişen oranlarda 12 ay boyunca destek sağlanacak. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak ve ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına aktarılacak.

12 aylık ödeme döneminin son ödemesi Ağustos 2023 olup, bu dönemin ödemesi takip eden Ağustos ayında yapılacak ve destek programı sona erecektir.

Hanedeki Çocuk Sayısına göre ödeme 350 TL ile 650 TL arasında değişen tutarlarda ek ödeme gerçekleştirilecektir.

Ayrıca bu kapsamda çocuk sayısına göre aylık yapılacak destek tutarı (TL) aşağıdaki gibidir:

 • 1-2 çocuklu hanelere 350 TL
 • 3 çocuklu hanelere 450 TL
 • 4 çocuklu hanelere 550 TL
 • 5 ve üzeri sayıda çocuklu hanelere 650 TL‘dir.

e-Devlet Aile Destek Başvurusu Nasıl Yapılır? (Türkiye Aile Desteği Paketi)

E-devlet aile desteği başvuruları halen devam etmekte olup, devletten hiç yardım almamış olanlar dahil herkes bu yardıma başvurabilecektir. Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvuru hizmetinden ve aşağıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi yardım başvurusunda bulunmak için iliniz ve ilçenizdeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nı veya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Alo 183 Sosyal Destek hattını arayabilirsiniz. Belediyenin nakdi yardımları için e-Devlet e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talep ve Sorgulama linkinden başvurabilir veya Alo 153’ü arayabilirsiniz.

Devlet Tarafından Yapılan Sosyal Yardımlar ve Hizmetler Nelerdir?

Devletin ihtiyaç sahiplerine yaptığı sosyal ve maddi yardımlar şunlardır:

 • Barınma yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Eğitim ve kırtasiye yardımı
 • Isınma Yardımı (Doğalgaz desteği)
 • Elektrik yardımı
 • Yardıma muhtaç olan ailelere ve fakirlere nakdi ve maddi destekler
 • Belediyelerin Sosyal yardım kartları
 • Giyecek yardımı
 • Sağlık ve ilaç yardımı
 • Mama ve bez yardımı
 • Engelli yardımları
 • Şehit ve gazi yakınlarına yardım
 • Yaşlı bakım hizmetleri
 • Okuyan öğrencilere SED yardımları
 • Yeşil kart başvuru ve yardımlarıdır.

Devlet, bakanlıklar, kaymakamlık ve belediyeler aracılığı ile bu kategorilerde birçok maddi yardım sağlamaktadır.

Yukarıdaki başlıklar altında devlet ihtiyaç sahiplerine, ihtiyaç sahibi ailelere, engellilere, öğrencilere ve dul kadınlara ayni ve nakdi yardımlarda bulunur. Devlet tarafından sağlanan yardımlardan yararlanabilmek için öncelikle gerekli şartların sağlanması ve ardından ihtiyaç türüne göre başvuru yapılması gerekmektedir.

Devlet bu destekleri kaymakamlıklar, bakanlıklar ve belediyeler aracılığıyla sağlamaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Belediye ve Kaymakamlıklar tarafından verilen Mali Yardım Uygulaması, İkmal, Gıda, Yakacak, Eğitim, Engelli desteklerinden yararlanmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu 2023

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ve vatandaşlara birçok nakdi ve maddi yardım sağlamıştır. Bu yardımlardan yardıma muhtaç olan tüm aileler yararlanabilir. Bakanlığın yaptığı bu yardımlar ayni ve nakdi yardımlar olmaktadır. Maddi yardım başvurularını ihtiyaç türüne göre e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen yardıma başvurmak için Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sekmesinden başvuru oluşturarak ihtiyaç duyduğunuz desteğe başvurabilirsiniz.

TALEP KISMINA açıkça ihtiyacınız olan sosyal yardım türünü belirterek başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

SED Yardımı ve Başvurusu Nasıl Yapılır?

SED yardımları, ailelere maddi destek sağlamak amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sağlanmaktadır. SED başvurularını e-Devlet üzerinden veya şahsen İl Müdürlüğü veya Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüklerine yapabilirsiniz.

Başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Yoksulluk içinde olan ancak çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamını en alt düzeyde dahi sürdürmekte güçlük çeken aileler, çocuklarının bakım ve nafakasına yönelik geçici veya geçici ekonomik destek talepleri için e-Devlet üzerinden ön başvuru yapabilirler. . Başvurular 15 gün içinde sonuçlandırılır.

Kaymakamlık Yardım Başvuruları 2023 (SYDV)

Kaymakamlıktan sosyal yardım ve destek almak için yaşamış olduğunuz il veya ilçedeki kaymakamlık binasında bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvuru yapmaları gerekmektedir. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar için para desteği ve birçok nakdi destek sağlayan kurumlardan biri de kaymakamlıklar olduğundan dolayı Kaymakamlıkların sağlandığı düşünülen para yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilmektedir. Bu kurumlar ihtiyaç sahibi olan kişilere, nakit para desteği sağlamaktadır. İhtiyaç sahibi olan kişilerin süreçlerini ise SYDV tarafından incelenerek kaymakamlık yardımına ihtiyacı olan kişilere destekler verilmektedir.

Isınma Doğalgaz Tüketim Desteği

Bu desteklerden SYDV’lere kayıtlı ve sosyal yardımlardan düzenli olarak yararlanan ihtiyaç sahipleri yararlanırken, Bakanlık 4 milyon haneye çift ödemeli doğalgaz desteği sağlayacağını duyurdu.

4 milyon haneye yararlandırılacak olan doğalgaz desteği ödemeleri başladı.

Devlet Kira Yardımı 2023

Devlet, geliri düşük olan ve kirasını ödemeyen vatandaşlara kira yardımı yapıyor. Kira yardımı alacak kişilerin hane gelirinin belirli bir ücretin altında olması, dul, yetim, emekli veya ölüm aylığı almamış olması ve sigortalı olmaması gerekmektedir. Sosyal Yardımlaşma Kira Yardımı desteği nasıl alınır, başvurusu nasıl yapılır? bilgi alarak başvuru yapabilirsiniz.

Deprem Kira Yardımı

Deprem bölgelerinde yaşayan ailelere 5-10 bin lira kira yardımı verilecek. Evi hasar gören ailelere yapılacak kira yardımı başvuruları

“Kiraya çıkan depremzedelere 3 bin lira ile 5 bin lira arasında destek veriliyor. Evi Yıkık, acil yıktırılacak, ağır hasarlı ve orta hasarlı olarak tespit edilen afetzede ailelere 12 ay boyunca; kiracıya 3 bin TL, ev sahibine ise 5 bin TL kira yardımı yapılacaktır.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca deprem bölgesindeki konutu hasarlı olarak tespit edilen ev sahibi veya kiracılar barınma desteği başvurularını, e-Devlet üzerinden AFAD’ın “Afetzede Barınma Desteği” ekranından yapabilecek.

Hasar tespit çalışmalarının sahada devam etmekte olup, çalışmalar sonuçlandıkça ödemelerin yapılacaktır. Ziraat Bankası’nda hesabı bulunanlara ödemelerin yapıldığını, hesabı bulunmayanlara da T.C kimlik numaralarıyla yapılacaktır.

Valilik Yardım Başvuruları (ODUN, KÖMÜR DESTEĞİ)

Geçim sıkıntısı çekerek odun ve kömür alamayan, desteği olmayan yardıma muhtaç ailelere valilikler odun ve kömür desteğini 2023 yılında da sürdürmektedir. Devlet Yakacak Yardımı desteği hakkında tüm bilgileri alabilir, başvuru şartlarını görebilir ve kurumlara giderek başvuru sağlayarak yakacak desteğinizi valiliklerden alabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Başvurusu 2023 Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yardım çekleri ve destekler 2023 yılında da İstanbul’da yaşayan vatandaşlara verilmeye devam ediyor. İBB tarafından sağlanan yardımlarla asgari düzeyde de olsa geçim sıkıntısı hafifletilmektedir.

İBB’ nin sosyal ve maddi yardım destekleri 2023 yılında şu şekildedir:

Hemen İBB yardımlarından anneler ve ihtiyaç sahipleri başvuru sağlayarak yararlanabilirler. Sizlerde İBB yardım çeki ve anne karta başvuru yaparak sahip olabilir ve birçok ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Gıda Yardımı 2023 Başvurusu

Yardıma ihtiyacı olan ve maddi zorluk yaşayan vatandaşlara yönelik gıda yardımı parası illere göre değişiklik gösteriyor. Belediyelerin 120 TL ile 1.000 TL arasında yaptığı gıda yardımından yararlanabilirsiniz. Belediyeler 200 TL ile 400 TL arasında, Vakıflar Genel Müdürlüğü ise 700 TL gıda yardımı veriyor.

Gıda yardımı başvuruları için e-devlet sisteminden yararlanabilirsiniz.

2023 Belediye Maddi Yardım Başvurusu

Belediye mali yardım başvurusu https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-social-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 link e-devlet sayfası üzerinden yapılmaktadır. Sosyal yardım talepleri ve başvuru sorgulamaları bu ekrandan yapılır. Başvurular için e-Devlet’e giriş yapıp İçişleri Bakanlığı e-Belediye Bilgi Sistemi’ne Sosyal Yardım Talep ve Sorgulama yazarak arama yapabilirsiniz. İhtiyaç sahipleri, başvuru formunu doldururken talep bölümünde neye ihtiyacı olduğunu belirterek ihtiyaçlarını giderebilirler.

Belediye 2023 Erzak Yardımları

Belediyeler mali desteğin yanı sıra gıda, yakacak, eğitim ve elektrik gibi yardımlarda da bulunuyor. Belediyelerin ihtiyaç sahiplerine yaptığı belediye gıda yardımları şöyle:

 • Gıda kolisi yardımı
 • Erzak ve gıda yardımı
 • Belediye yardım parası
 • Öğrenciler için belediye bursu
 • Mama ve bebek bezi yardımı
 • Engellilere verilen destekler
 • Kışlık kömür ve odun yardımı
 • İlaç ve tıbbi araç yardımları
 • Fakir aileler için giyecek yardımları
 • Yaşlılar için belediye bakım hizmeti
 • Eğitim desteği için kırtasiye yardımı
 • Durumu olmayan ailelere kira yardımı
 • Her ay para yatırılan sosyal yardım kartları
 • Muhtaç asker ailelerine verilen yardımlar
 • Öğrenciler için servis aracı ve okul yardımları
 • Gaziler ve şehit yakınlarına yapılan yardımlar da belediye tarafından yardımlar yapılmaktadır.

Yeşil Kart 2023 Başvurusu

Yeşil kart 3816 sayılı Kanun ile yardıma muhtaç ve sağlık güvencesi olmayan kişilere ücretsiz sağlık hizmeti alabilmeleri için verilen belgedir. Bu destekle hanelerin kişi başına düşen gelirinin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması gerekmektedir. SGK kasko sigortası bulunmamalıdır. Emekli olmamalıdır. Yeşil kart başvurusunda bulunan kişinin bu karta hak kazanabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Sonrasında yeşil kart sahibi olup olmayacağı belirlenir. Yeşil kart başvurusu ve detayları için bilgi alabilirsiniz.

PTT 260 TL Elektrik Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu tarafından kullandırılan 260 TL PTT elektrik yardım desteği başvuruları e-Devlet üzerinden de gerçekleştirilmektedir. Elektrik yardımı başvuru şartları arasında yer alan ilenin sosyal yardım programlarından yararlanıyor olmasıdır. Bu sebep ile elektrik yardımı başvurusu formu doldurmadan önce e-Devlet üzerinden Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti başvurusunu tamamlayarak, sosyal desteklere hak kazanılması gerekmektedir.

e-Devlet ile PTT elektrik yardım başvuru adımları aşağıdaki gibidir:

 • T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapınız.
 • Arama kısmından https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti sayfasına erişim sağlayın.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak sosyal ve ekonomik yardımlardan faydalanabilmek için gerekli olan bilgileri girerek e-Devlet elektrik yardımı başvurusu işleminiz sosyal yardım başvuru hizmeti sekmesinden yapabilirsiniz.

PTT Elektrik Yardımı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Mali yardım başvurularının yanı sıra elektrik yardımı da yapılıyor. İş yerlerinin kapatıldığı, binlerce kişinin işsiz kaldığı ve geçim mücadelesi verdiği bu dönemde elektrik tüketim yardımı vatandaşlara yeni bir soluk getirdi. Resmi Gazete’de yürürlüğe giren bu yardıma e-Devlet üzerinden başvurabilir, PTT elektrik yardımı sorgulamalarınızı sistemdeki Sosyal Yardım Bilgi Sorgulama sayfasından yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek de ALO 144 Sosyal Yardım Hattını arayarak işlemlerinizi gerçekleştirmektir.

e-Devlet Maddi Yardım Başvuru ve Sorgulama Linkleri 2023

Aşağıda yer alan e-Devlet bağlantılarını ziyaret ederek maddi yardım başvurusu ve sorgulaması yapabilirsiniz:

 • Hazine ve Maliye Bakanlığı Aile Yardımı Sorgulama: https://www.turkiye.gov.tr/maliye-aile-yardimi-bildirimi-sorgulama
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Sorgulama: https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama
 • E-Devlet Maddi Yardım Başvuru Sayfası Linki: https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti
 • Ticaret Bakanlığı Kira Destek e-Devlet Linki: https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-kira-destegi-basvurusu
 • Afetzede barınma e-devlet başvurusu: https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-afetzede-barinma-destegi-basvurusu?basvuru=Formu
 • PTT Maddi Yardım Sorgulama e-Devlet Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama
 • e-Devlet İlksan Sosyal Yardım Sorgulama ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/tarim-sosyal-yardm-hesaplama-3870
 • Bağcılar Belediyesi e-Devlet Maddi Yardım Sorgulama: https://www.turkiye.gov.tr/bagcilar-belediyesi-sosyal-yard%C4%B1m-onbasvuru
 • e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama: https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671
 • SGK Eğitim Öğretim Yardım Talebi e-Devlet Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi
 • Büyükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım Ön Başvurusu ve Başvuru Sorgulama: https://www.turkiye.gov.tr/buyukcekmece-belediyesi-sosyal-yard%C4%B1m-onbasvuru
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü Kişi Yardım Bilgisi Sorgulama e-Devlet Ekranı: https://www.turkiye.gov.tr/vakiflar-kisi-yardim-bilgisi-sorgulama
 • Hatay Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Ön Başvurusu ve Başvuru Sorgulama: https://www.turkiye.gov.tr/hatay-buyuksehir-belediyesi-sosyal-yard%C4%B1m-onbasvuru
 • Ticaret Bakanlığı Gelir Kaybı Desteği Başvurusu: https://www.turkiye.gov.tr/ticaret-gelir-kaybi-destegi-basvurusu
 • PTT Genel Müdürlüğü Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme: https://www.turkiye.gov.tr/ptt-elektrik-yardimi-ile-fatura-odeme linkine tıklayınız.


Para Yardımı için Hangi Numara Aranmalı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Alo 183 Sosyal Destek Başvurusu ve Takibi numarasıdır.

Aile Yardımı Kaç Ayda Bir Verilir?

Aile yardımı her ay olarak verilmektedir. Ancak bazı yardımlar 2 ayda bir ya da 3 ay da bir toplu olarak verilmektedir.

Maddi Yardım İçin Nereye Başvurulur?

Sosyal yardım başvuruları e-Devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. Başvuru tarihlerinde sosyal yardım başvurularını yapabilirsiniz.

Gıda Yardımı Kaç Ayda Bir Veriliyor?

Belediyeler tarafından yapılan gıda ve erzak yardımları, ailelere genellikle 3-4 ayda bir sefer dağıtılıyor.

Kaymakamlık Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kaymakamlıktan sosyal yardım ve destek alabilmek için yaşadığınız il veya ilçede kaymakamlığın bulunduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na gitmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Eşim inşahatan düştu kolunda pılatın var çalışamıyor üç cocugum var yetıremıyoru kira öduyorum sizden yardım istiyorum lutfen banada yardim edin

 2. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Merhaba azeri vatandaşıyım 3senedir türkiyede yaşıyorum oturum izni alamadım tc kimliğim yok kaçağı 14 yaşında bi kızım var. Kızım okula gidemiyor 3 senedir çalışmıyorum ve hiç bi yerden 1 TL bile gelirim yok çok zor şartlar altında yaşıyoruz kızımın üzerine giye bilecek hiç Bi şeyi yok resmen aç kalıyoruz bilmek istiyorum acaba sosyal yardım alabilirmiyiz lütfen yardım edin Allah rızası için.

  1. Avatar of Sabri Sabri dedi ki:

   Bana yazarmısınız

 3. Avatar of Yeter SELEN Yeter SELEN dedi ki:

  Benimde yardıma ihtiyacım var kızım bobrek hastası her ayda bır iki eskişehir e kontrole goturuyoruz kiracıyım sadece esi calısıyo banadak yardım ederseniz sevinirim

 4. Avatar of Tuğba karaca Tuğba karaca dedi ki:

  Merhaba ben tugba Karaca 27 yaşında meme kanseri hastasiyim iki memede alındı sizlere yardım desteği almak için başvuru yaptım samsun çarşamba çay mh kirada oturuyorum zor günler geçiriyoruz

 5. Avatar of Tülay sahin Tülay sahin dedi ki:

  Neden duyulmuyo sesim 3tane çocuk okutuyorum evim kira eşim işsiz ben bu ülkenin insani değilmiyim lütfen yardım edin

 6. Avatar of ENİSE ENİSE dedi ki:

  Yardım ityaçların var 2tan çocuğum var bir 6aylık bir 5yaşnda kiram oturum 1100veryorum

 7. Avatar of Kadriye kisaboy Kadriye kisaboy dedi ki:

  Slm hıc bir gelirim yok sizden ricam ilginiz için teşekkür ederim maddi yardım istiyorum

 8. Avatar of Tuğba karaca Tuğba karaca dedi ki:

  Merhaba ben tugba karaca 27 yaşında meme kanseri hastasıyım yardım desteği alamıyoruz eşimin lokantası olduğu için yardım desteği için başvuru yaptım sizlere

 9. Avatar of Kadriye Kadriye dedi ki:

  Merhabalar benim üç çocuğum var evim kira gelen faturaları kiraları ödeyemiyoruz eşimin birsürü borcu var cocuklarimin başkalarının üstünde gördukledini onlara alamıyoruz ve buna çok üzülüyorum kızım epilepsi hastası onu uzemiyorum esim askeri ücret alıyor ama bu bize yetmiyor lütfen yardım edin simdiden teşekkür ederim Allah sizden razı olsun

 10. Avatar of Sema Çelik Sema Çelik dedi ki:

  İki bebeğim var maddi durumumuz çok kötü allah rızası için yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz

 11. Avatar of Şükrü Şükrü dedi ki:

  Benim acil eve ihtiyacım var beş tane yetim çocuk bakıyorum lütfen destek çıkın bana destek çıkarsanız çok memnun olurum ömür boyu size dua ve köleniz olur m

 12. Avatar of Şükrü Şükrü dedi ki:

  Benim eve ihtiyacım var yardım ci olursanız çok sevinirim Allah razı olsun

 13. Avatar of Dilek coskun Dilek coskun dedi ki:

  Çalışmıyorum eşimden ayrıyim maddi yardimlariniz bekliyorum

 14. Avatar of Serdar kara Serdar kara dedi ki:

  İş sizin iş bulamıyorum maddi durumun bozuldu ailemin zor yardımlarla yapıyorum para vediyeryardım etmek isteyenler lütfen yardım

 15. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Kulaklarım Çok Ağır Isıtıyor gözlerimde de görme sorunum var bu sebeple iş bulamiyor çalışamıyorum bu sebeple ne kiramı ne elktirik vs borçlarımı ödeyemedim özürlü raporu alayım dedim ama vermiyorlar yakında sokakta kalicaz 1 oğlum var lise okuyor maddi manevi yardıma ihtiyacim var lütfen yardımcı olun

 16. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Ben 4 cocuk annesiyim maddi durumum yok sizden yardım bekliyorum

 17. Avatar of Abdullah doğan Abdullah doğan dedi ki:

  Ben üç çocuk babasıyım ve çalışmıyorum lütfen yardımcı olun

 18. Avatar of Asiye Asiye dedi ki:

  Merhaba benim bir kızım var öğrenci eşim ceza evinde bize yardım eli uzatın ne olur çok mağduruz evim kira tarlada çalışıyorum sürekli iş olmuyor bana yardım edin

 19. Avatar of Ayten yavuz Ayten yavuz dedi ki:

  Benim maddi durumumyok gıda koli ve parayaihtigacım var4çocuğumvar eşim serbest iş yapıyor biri deseki gel şu işi bügün gider başka da evde yardıma ihtiyacımız var çocuklarım konuşamıyor diye yetistiremiyoruz ne varı biliyorlar nede yohu biliyorlar onun için yardımcı olursanı seviniriz

  1. Avatar of Cemil Cemil dedi ki:

   İyi günler size nasıl ulasicam

 20. Avatar of Ayten yavuz Ayten yavuz dedi ki:

  Benim maddi durumumyok gıda ve para ihtiyacımız var çocuklarım konuşamıyor diye yetistiremiyoruz ne varı biliyorlar nede yohu biliyorlar onun için yardımcı olursanı seviniriz gıda koli paraya ihtiyacımız var eşim serbest iş yapıyor biri deseki gel şu işi way gider başka da evde yardıma ihtiyacımız var lütfen yardımcı olursanı seviniriz

 21. Avatar of Halime açıkgöz Halime açıkgöz dedi ki:

  Benim de ihtiyacım var bizde yardimin edin çoğum var kirada oturuyoruz kiram yeduz lira eşimi istedin çıkardılar işsizlik maşı aliriyoruz ama yetmiyor çok ihtiyacım var bizde yardimin edin çoğum kendim binaya bakıyorum yetmiyor