Devlet Destekli

Traktör Yenileme Devlet Desteği 2020

Traktör Yenileme Devlet Desteği 2020

Devlet çiftçilerimizin her konuda yanlarında olduğu gibi kendilerine traktör alımları için de destek olmaktadır. Tarım makinelerine de hibe desteği verilmektedir. Traktör hibe desteği başvurusu yapabilir ve destek yararlanmaya hak kazanıp kazanmadığınızı yapacağınız sorgulama sonrasında öğrenebilirsiniz. TKDK adlı kurum geçtiğimiz yıllarda çiftçilerimize traktör desteği vermekteydi. Ancak bu desek bu  yıl verilmemektedir.

Çiftçiler Tarımsal Mekanizasyon Desteği

Devlet hibe destekli traktör kredisi nasıl alınır, devlet teşvikli bahçe ve tarım traktörü başvuruları nasıl yapılır, şartları nelerdir, hibe traktör kredisi için desteklenen bölgeler nereleridir, IPARD programı kapsamında Tarım ve Kırsal Destekleme kurumundan nasıl alınır, traktör desteği şartları, traktör kredisi veren bankalar ve başvuru şartları ve faiz oranları gibi konuları sayfamızda bulabilirsiniz. Tarım ile uğraşan çiftçilere pek çok banka tarafından kredi olanağı sağlanmaktadır. Ziraat Bankasından traktör kredisi almak için tıklayınız.

Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet esnaf olmak ya da çiftçi olmak isteyenleri iş yeri ve hayvancılık kredisi ile desteklemektedir. Hibe olarak traktör almak isteyen çiftçileri de TKDK ile IPARD programları dahilinde destekler. Bir çok ilimizde il koordinatları olan kurum desteklenen bölgelerde hayvancılık ya da çiftçilik yapan vatandaşlara devlet hibe teşvikli traktör veya tarım aletleri, makine alımları için destekler sunmaktadır. Devlet çiftçi desteklemeleri isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

2016 yılı itibari ile sanayi ve teknolojinin her geçen gün gelişmesi ve ilerlemesi sebebi ile, yerli üretimi arttırmak,tarım ile ilgilenen çiftçileri desteklemek amacı ile devlet tarafından hayvancılık ve tarım sektörlerinde pek çok yatırım yapılmaktadır. Burada gaye çiftçileri tarım faaliyetlerine teşvik etmek ve çeşitli krediler ile destekleme yardımları ile finansman yaratmaktır. Devlet içinde bulunduğu maddi boyuta göre bir çok teşvik kredisi, tarım kredisi, hibe kredi, büyükbaş hayvancılık kredisi ve küçükbaş hayvancılık kredisi vermektedir. Ayrıca Devlet destekli olarak çiftçiye 30 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceği açıklanmıştır. Devlet hayvancılık teşvik kredisi isimli yazımızı inceleyebilirsiniz. 72 ay vadeli Ziraat Bankası traktör kredisi ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve 2020 yılına kadar başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Traktör kredisi nasıl alınır?

Traktör kredisi nasıl alınır?

Devlet hibe traktör kredisi ile belirlediği illere alınacak olan traktörün %50 sini ödemektedir. IPARD programı dahilinde %50 hibeli traktör ya da tarım aletleri, makineleri almak isteyen kişiler için aşağıdaki listemizde bulunan illerde ya da ilçelerde kayıtlı olarak çiftçilik yapmaları istenmektedir.

Balıkesir, Afyon, Amasya, Erzurum, Diyarbakır, Isparta, Çorum, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Ağrı, Tokat, Van, Aksaray, Yozgat, Aydın, Ardahan, Bursa, Ankara, Burdur, Denizli, Çanakkale, Elazığ, Çankırı, Karaman, Giresun, Kütahya, Erzurum, Manisa, Kastamonu, Mardin, Muş, Uşak, Mersin ve Nevşehir. Yukarıda bahsi geçen illerde çiftçilik ya da hayvancılık yapan kişiler TKDK İl koordinatörlüklerine yapacakları devlet traktör kredisi imkanı ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Devlet Traktör Kredisi TKDK Desteklemesi

Süt üretimi yapan işletmeler, çiftlikler, süt üretimi yapan çiftçiler, arıcılık yapan çiftçiler, dış mekan ve iç mekan süs bitkisi yetiştiriciliği yapan çiftçiler, tıbbi ve aromatik bitki üreten çiftçiler, diğer şartları da taşımak kaydı ile başvuruda bulunabilirler. Halk bankası çiftçi kredisi isimli yazımızda çiftçi kredileri anlatılmaktadır.

Ziraat bankası; Tarım işletmelerinin daha verimli çalışmaları ve mekanizasyon düzeylerini yükseltmelerini teminen, “Tarımsal mekanizasyon araçlarının kredili satışına esas deney ve denetimlerle ilgili tebliğ” esaslarına göre zirai kredilendirme belgesi olan kullanılmamış/ yeni veya en fazla 5 yaşındaki traktörlerin alımına yönelik tüzel/gerçek kişi üreticilere, değişken ya da sabit faizli traktör kredileri ve ikinci el traktör kredisi sunuyor. Ancak 2020 yılında kurumun traktör konusunda herhangi bir desteği bulunmuyor.

Devlet bankalarından olan Ziraat bankası traktör, pulluk, römork, tarım aletleri, biçerdöver ve benzeri tarımsal mekanizasyon kredisi talep eden müşterilerine tarım ve hayvancılık kredisi imkanlarını sunuyor. Bu kapsamda 3 farklı traktör kredisi veriliyor. Bu krediler şunlar;

 1. Ziraat Bankası Sabit Faizli Traktör Kredisi,
 2. Değişken faizli Ziraat Traktör Kredisi,
 3. 2. El Traktör Kredisi

Ziraat Bankası Traktör Kredisi ve Özellikleri

Ziraat bankası ile anlaşma yapan firmalar ve bayileri tarafından satılan yeni ve kullanılmamış traktörler için,
*3,6 ve 12 ayda bir kez geri ödeme şartı ile Proforma fatura ya da satış teklif mektuplarının maksimum yüzde 75’ine kadar, sabit değişmeyen Traktör Kredisidir. Değişken traktör kredisinde 0 km ve kullanılmamış acente traktörler, *3,6 ve 12 ayda bir geri ödeme olanakları ile Proforma fatura veya satış teklif mektubunun en fazla yüzde 75’ine kadar traktör kredisi kullanabilirsiniz. 2. el traktör kredisi almak isteyenler için Ziraat bankasınca maksimum 5 yaşındaki traktörler için, *3,6 veya 12 ayda bir geri ödemeli, traktörün kasko bedelinin yüzde 75’ine kadar, sabit veya değişken faizli Devlet traktör kredisi kullanabilirsiniz. Hibe traktör desteği almak, marka ve modelleri incelemek için içeriğimize göz atın!

Traktör Kredisi İçin Bankadan İstenen Belgeler

Tüzel kişiler ve gerçek kişiler evraklar farklı olup, Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ettiğinizde evrakları ayrıca öğrenebilirsiniz. Ziraat bankası biçer döver kredisi de vermektedir. Ve bu kredilerden sabit faizli ve değişken faizli olarak faydalanabilirsiniz. Yine 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifi sunulmaktadır olup proforma fatura veya satış teklifi mektubunun en çok yüzde 75’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Traktör Kredisi İçin Bankadan İstenen Belgeler

Traktör Kredisi İçin Bankadan İstenen Belgeler

Düşük Faizli Traktör Kredisi

3 Ocak 2020 tarihli 2015 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin kararla traktör alımları konusunda kredi verileceği duyurulmuştur. Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokole göre yatırım dönemi için işletmelere kredi verilecektir. Kredi üst limiti 500 bin TL olarak belirlenmiştir. Uygulanabilecek en yüksek indirim oranı yüzde 50 olmaktadır.  Yatırım dönemi faiz indirim oranı yüzde 25 olarak belirlenmiştir.

blank

Düşük faizli traktör kredisi kullanmak için çiftçilerde aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar arasında çiftçilerin büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı sektörlerinde faaliyet göstermeleri gerekmektedir. Ayrıca ikinci el alımları için de kredi kullandırılmaktadır. İkinci el alımlarında 8 yaş ve altındaki traktörler için düşük faizli kredi kullandırılmaktadır.

Ayrıca Halkbank traktör desteği kampanyasını da inceleyebilir ve uygun faiz oranları ile verilen kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bankaların verdiği krediler dışında devlet kurumları tarafından hibe verilmemektedir. Bu şekilde sizden yardım ve destek talebi vereceğini iddia ederek para isteyenlere itibar etmeyiniz ve okumadan hiçbir belgeyi imzalamayınız.

] }Yorumlar
 1. blank Mehmet ZülkiF kaya dedi ki:

  Traktör hibesi nasıl alınır gerekli evrakları ve şartları nasıl başvurabilir iz bilgi verelirmisin

 2. blank Aydın topcu dedi ki:

  Düzce ilinde yaşıyorum traktör almak istiyorum ve hayvancılık yapıyorum

 3. blank Traktör hibesi dedi ki:

  Traktör hibesi nasıl alınır gerekli evrakları ve şartları nasıl başvurulur bilgi verebilirmisiniz

 4. blank cifcilik dedi ki:

  Pamuk biber ekimi yapiyorum traktor ve ekipman ihtiyacim var yardimci olabilirmisiniz nasil destek alabilirim sanliurfa da yasiyorum butce sikintisi var destek ve tesvik lerden bilgi alabilirmiyim saygilar telefon no

 5. blank Neşet dedi ki:

  42 ilin dışında oturanlar nasıl alcek.