Dershane Fiyatları Tüm İller ve Özel Okullar 2021-2022 Dönemi

Final, Uğur, Kültür Sakarya, Fatih, Fen Bilimleri güncel dershane fiyatlarını mı araştırıyorsunuz? KPSS dershane fiyatlarını, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise kurs ve etüt fiyatlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve tüm şehirlerdeki en iyi dershaneler ile bizzat iletişime geçerek, DUS, Butik ve 2. dönem dershane fiyatlarını araştırdık. İşte 2021-2022 yeni dönem dershane fiyatları!

Dershane Fiyatları Tüm İller ve Özel Okullar 2021-2022 Dönemi
11 Ekim 2021 07:21

Güncel dershane fiyatlarına, öğrencilerin okuldaki başarıları, kardeş indirimi ve sınavlardaki dereceleri de uygulanarak indirim yapılmaktadır. Aşağıda sizler için İstanbul, Bursa, İzmir, Ankara, Diyarbakır ve tüm şehirlerdeki dershane ve ücretlerini belirttik. Dershane fiyatlarını araştıran ebeveynler için eğitim veren en iyi dershaneleri ve kurumlarının ücretlerini ve yıllık olarak ödenmesi gereken fiyatları araştırdık.

2021-2022 Dershane Fiyatları GÜNCEL

En iyi dershane fiyatları 2021 yılı için şu şekildedir;

 • Uğur Dershanesi Fiyatları: 7 Bin-10 Bin TL
 • Limit Dershane Fiyatları: 5.000 TL-10.000 TL
 • Final Dershanesi Fiyatları: 5 Bin-10 Bin TL
 • Kültür Dershanesi Fiyatları: 5 Bin-10 Bin TL
 • Körfez Dershanesi Fiyatları: 5 Bin-9 Bin TL
 • Fatih Dershanesi Fiyatları: 8 Bin-15 Bin TL
 • Sınav Dershanesi 2021 Lise öğrencileri için kayıt ve yenileme ücretleri 10.000 TL ile 14.000 TL arasındadır.
 • Birey Dershaneleri Fiyatı: 5.000 TL-10.000 TL
 • Sakarya Eğitim Kurumları: 5.000 TL-10.000 TL
 • Çözüm Eğitim Kurumları: 8.000 TL-15.000 TL
 • Fen Bilimleri Dershanesi: 6.000 TL-10.000 TL
 • Olimpiyat Dershaneleri: 5.000 TL-7.000 TL
 • Özel Kavram Dershaneleri: 5.000 TL-10.000 TL
 • Pegem Dershanesi: 6 Bin-10 Bin
 • Sevinç Dershanesi Fiyatı: 7.000 TL-12.000 TL
 • Açı Dershane fiyatları ise 7.000 TL-13.000 TL aralığında değişmektedir.

Bu fiyatlar ortalamadır. İllere göre farklılık gösterebilir. Net Fiyat Dershaneden öğrenilmelidir. Kurumlara başvuru yaparak net fiyat bilgisini alabilir ve eğitime başlayabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllardaki dershane sayılarının çokluğu fiyatları oldukça aşağıya çektiğinden yeni yılla birlikte çoğu dershanenin kapatılarak özel eğitim veren yerlere dönüştürülmesi bu yılki fiyatlara oldukça etkili olmuştur. Bu yılki dershane ücretleri geçtiğimiz yıllara oranla daha yüksek oranda seyretmektedir. Ayrıca başarılı olan öğrencilere uygulanan indirimler ve fiyat aralıkları eski yıllara nazaran bu yıl aynı oranda değildir.

KPSS Dershane Fiyatları 2021

KPSS dershane fiyatları YKS ve LGS dershane fiyatlarına oranla daha makuldur. Üstelik eğitim kadrosu başarılı olan birçok dershane var. Evde disiplinli ve yeterli seviyede çalışamayacağınızı düşünüyorsanız eğer KPSS dershaneleri sizin için iyi bir tercih olacaktır. Aşağıdaki listemizden 2021 KPSS dershane fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Pegem Dershanesi KPSS Ücreti: 2.500 TL ve 3.000 TL
 • Yediiklim Dershanesi fiyatı: 2.750TL ve 3.750 TL
 • Murat Eğitim Kurumları fiyatı: 2.500 TL ve 3.500 TL
 • Alfa Dershanesi: 2.750 TL ve 3.750 TL
 • Tasarı Eğitim Kurumları KPSS Fiyatları: 2.000 TL ve 4.000 TL 
 • Yargı Akademi Dershanesi KPSS Fiyatı: 2.500 TL ile 3.500 TL 

Bu fiyatlar ortalama olarak verilmiştir. Yeni dönem dershane kayıt ücretleri ve eğitimleri hakkında bilgi almak için, tercih etmeyi düşündüğünüz kurs merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Herkes tarafından ismi duyulan ve bilinen pek çok dershanenin ücretleri ortalama olarak yukarıda maddelediğimiz gibidir. Dershane ücretlerini belirleyen bazı kriterler bulunmaktadır. Verilen eğitim seviyesi, öğretmen kadrosu, kurumsal olma ve eğitim merkezinin bulunduğu il gibi. Örneğin; Ankara dershane fiyatları 2021-2022 ile Zonguldak dershane fiyatları öncelikle şehir farklılığından dolayı aynı olmayacaktır. Bu nedenle kurs merkezleri ile iletişime geçerek fiyat konusunda detaylı bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Ülkemizde çocuklarının iyi bir eğitim alarak geleceklerini kazanmaları için tereddüt etmeden gönderdikleri dershanelerin ücretleri 5 bin liradan başlayarak 20 bin liraya kadar çıkmaktadır. Çocuklarının daha iyi bir eğitim almasını isteyen aileler ayrıca bu dershaneler ile iletişime geçerek eğitim seviyelerini araştırabilir ve fiyatı bütçesine uygun olan dershane kurumunun fiyatlarını bizzat alarak kayıt yaptırabilir.

Butik Dershane Fiyatları (Yeni Dönem)

En iyi dershaneler arasında yer alan butik dershanelerin özellikleri normal bir kurs merkezine göre farklıdır. En aza indirilmiş sınıf mevcudu, öğrenciye özel olarak hazırlanmış ders programı, ödev takibi ve eğitim koçluğu ile öğrenci ile birebir ilgi kurulmaktadır. Butik dershane ücretleri diğer kurs ve etüt merkezlerine oranla daha fazla olacaktır. Yeni eğitim öğretim yılı butik dershane ücretleri;

 • 12. Sınıf ve Mezun Grubu için: 25.000 TL-40.000 TL
 • 9-10-11. Sınıf: 20.000 TL-30.000 TL
 • 8. Sınıflar için: 15.000 TL-25.000 TL
 • 5-6-7. Sınıf: 10.000 TL-20.000 TL
 • 2-3-4. Sınıf: 9.000 TL-15.000 TL

Fiyatlar tercih edeceğiniz kurumdan kuruma farklılık gösterebilir. Toplu kayıt ya da kardeş indirimi gibi kampanyalar doğrultusunda, fiyat aralıkları daha da düşmektedir. Daha ayrıntılı bilgi almak için, tercih etmeyi düşündüğünüz dershane ve kurs merkezi ile görüşebilirsiniz.

2. Dönem Dershane ve Kurs Merkezi Ücretleri

Bir yıllık dershane ücretlerinden yola çıkarak tek dönemlik tutarı ortalama olarak hesaplayabiliriz. Örneğin; yıllık ücreti 10.000 TL olan kurs merkezi için sadece 2. dönem kayıt yaptırmak isteyen öğrencinin ortalama olarak 5.000 TL ödemesi gerekecektir. Fakat bir dönemlik kaybı olacağı için, bunun telafisini, test kitaplarını ve denemelerini talep ederse ücrette değişiklik olacaktır. Tek dönemlik dershane fiyatlarında, kurumların uyguladığı sistemde değişiklikler olmaktadır. Daha ayrıntılı ve net bilgiye sahip olmak için kurumlar ile iletişime geçebilirsiniz.

DUS Dershane Fiyatları 2021

DUS dershane fiyatları 15.000 TL ile 30.000 TL aralığında değişmektedir. Doktor adaylarının katıldığı Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ve Dişte Uzmanlık Sınavı (DUS) için yeni dönem kayıt ücretleri destek eğitimi, vaka kampı ve soru çözümleri gibi pek çok ilave eğitim paket ile değişiklik göstermektedir. Bu paketler için de ekstra olarak 2.000 TL-5.000 TL aralığında bir ücret ödemeniz gerekebilir. DUS ve TUS dershanelerin eğitim paketleri değişiklik gösterebilir. Bazı kurumlarda bu ilave paketler eğitim ücretinin içerisinde yer alabilir. Detaylı bilgi için kurs merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Dershane Fiyatları Aylık Mı Ödenmektedir?

Dershanelerin tek dönemlik, aylık ya da bir buçuk yıllık kayıt imkanı bulunmaktadır. Ödemeler ise kuruma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Şöyle ki ödediğiniz peşinat durumuna ve aylık taksitlendirme seçeneklerine bağlı olarak, aylık ve yıllık ödeyeceğiniz tutarlarda farklılıklar olacaktır. Her eğitim kurumunun fiyat politikası farklı olduğu gibi, ödeme seçenekleri de farklı olabilir. Daha ayrıntılı bilgi almak için tercih edeceğiniz kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

Hangi Dershane Daha İyi?

Bu süreçte öğrenciler ve özellikle veliler ödeme planından çok, en iyi dershane hangisi, onun araştırmasını yapmaktadır. YKS, LGS, KPSS gibi pek çok alanda eğitim desteği almak isteyen kişiler için en iyi dershane önerisi vermek pek de doğru olmayacaktır.

Bir kurs merkezinin, şubeleri arasında farklılıklar muhakkak ki olacaktır. Bu farklılıkların nedeni olarak kurs merkezinin lokasyonu, öğretmen kadrosu, öğrenci düzeyi etkili olacaktır. Tek bir şubesine bakarak dershane hakkında başarılı ya da başarısız şeklinde kesin kanıya varmak yanlıştır. Bu sebeple yaşadığınız bölgedeki dershaneleri ayrıntılı olarak araştırarak, önceki yıllarda nitelikli okullara yerleşen öğrenci sayılarını ve öğretmen kadrosu bilgilerini talep edebilirsiniz. Böylece yaşadığınız il ya da ilçedeki en iyi dershane hangisi, fikir yürütebilirsiniz.

2021-2022 Yeni Öğretim Yılında Dershane Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Dershane Fiyatları 2021 yılında ne kadar? Üniversiteleri kazanmanın neredeyse anahtarını veren dershanelere her genç mutlaka bir kez olsun gitmiştir. Sürekli olarak gelişen ve değişen eğitim sistemine ayak uydurmak isteyen öğrenciler püf noktaları öğrenmek ve geçiş sınavlarından başarılı olmak istemekte ve dershanelerin yolunu tutmaktadır. Ailelerde çocuklarının başarılı olması için elinden gelen yapmakta olduğundan çocuklarının okulda öğrendikleri bilgilerin tekrarını yaparak gün içinde öğrendikleri bilgileri pekiştirerek geçiş sınavları öncesinde çocuklarının sürekli çalışma halinde olmalarını istediğinden dershanelerin fiyatlarına bakmadan, çocuklarını daha iyi bir eğitim için ek ders veren etüt merkezlerine ve dershanelere göndermektedir.

Her öğrencinin geçiş sınavlarından geçebilmek için ek ders aldığı dershanelerin fiyatları eğitim veren kurumun bünyesinde çalışan öğretmen ve personele göre farklılık gösteriyor. En çok tercih edilen final, sınav dershanelerinin yanında her ilde mevcut farklı isimlerdeki meşhur dershanelerin fiyatları da yeni yılla birlikte artış gösteriyor.  Son yıllarda yapılan operasyonlar ile çoğu özel dershane kapatılmış bunun yerine dershaneler özel eğitim yerine geçiş yapılmıştır.

Öğrenci Burs Başvuruları ne zaman başlayacak? hemen aktif burs başvurularını takip edebilirsiniz!

Dershaneler özel eğitim veren yerlere dönüştürülerek çoğu dershane bu durumdan etkilenerek fiyatlarında her yıl olduğu gibi artış yapmıştır. Fiyat aralıkları her kurumda farklılık göstermekle birlikte çoğu dershane eğitim seviyesine göre belirlediği fiyatlar üzerinden eğitim vermektedir. Aynı şekilde eğitim seviyesi ile doğru orantılı olarak artış gösteren dershane fiyatlarını sürekli olarak güncellenmemekte sadece yeni eğitim yılı ile birlikte yenilenen fiyatlar üzerinden bir yıl boyunca aynı fiyattan eğitim verilmeye devam edilmektedir. Öğrencilerin eğitim gördükleri sınıflar, eğitim seviyesi gibi fiyatlara etken olan bu maddeler dershanelerin fiyatlarını belirlemede ana unsur olmaktadır. Çoğu dershane başarılı olan öğrencileri için belirli indirim yaparak eğitim kurumunun adını yukarıya çekecek ve sınavdan dereceye giren öğrencilerin çokluğuyla kamuda ismini duyurarak kendi reklamını yapmaya devam etmektedir.

Özel Liselerin Ortalama Fiyatları

Özel liselerin ücretleri de 2021 yılında yeniden güncellendi. İşte Özel liselerin fiyatları;

 • Ata Koleji: 30.000 TL-34.400 TL
 • Bahçeşehir Okulları: 85.000 TL-90.000 TL
 • Bilfen Okulları Lise: 85.000 TL-90.000 TL
 • Doğa Koleji: 15.000 TL-60.000 TL
 • ENKA Okulları Lise: 90.000 TL-105.000 TL
 • Eyüboğlu Eğitim Kurumları: 75.000 TL-81.000 TL
 • FMV Işık Okulları: 58.000 TL-69.000 TL
 • İstek Acıbadem Okulları: 30.000 TL-75.000 TL
 • TED Lise: 50.000 TL-60.000 TL

Özel lise fiyatları, okullara ve illere göre değişiklik gösterebilir. Vermiş olduğumuz fiyat bilgileri ortalama olarak verilmiştir. En doğru fiyat bilgisini ilgili kurumlardan alarak yeni eğitim öğretim dönemine kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Dershane Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Dershaneler eğitim hayatı boyunca öğrencilerin olmazsa olmaz destekleri arasında yerini almıştır. Durum böyle olunca her yaş kademesindeki çocuk için okula destek olacak kurs merkezleri ve kişisel gelişim kursları araştırılmaktadır. Lise ve üniversite dönemi öğrencileri kurs merkezi araştırması konusunda daha dikkatli ve hassas iken ilkokul öğrencileri için en iyi dershane hangisidir? sorusunu yanıtlamak oldukça zordur. Bu nedenle en iyi dershane araştırması ve seçimi ebeveynlere kalmıştır. Sizler için en güncel dershane fiyatlarını araştırdıktan sonra şimdide dershane seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda ipuçlarını vereceğiz. Öğretmen kadrosundan fiziksel koşullara, rehberlik hizmetlerinden aile ile dershane işbirliğine, doküman ve ek kaynak desteğinden kurumsallaşmaya kadar her konu çocukların eğitim hayatlarını etkilemektedir. Gelin birlikte bu dershane seçerken dikkat edilmesi gereken hususları detaylandıralım.

Öğretmen Kadrosunun Kalitesi

Dershane seçimi yapmadan önce eğitim kurumlarının öğretmen kadrosu araştırılmalıdır. Eğitim kadrosunun kalitesi ve niteliği direkt olarak öğrencilere yansıyacaktır. Mesleğini seven, öğrencilere farklı öğrenme yolları kullanabilen, sevecen, ilgili, öğretim yöntem ve tekniklerini uygulayabilen karakterde olan öğretmenler öğrenci hayatında iz bırakarak başarı getirecektir. Sürekli iletişim halinde olmak, deneme sınavların uygulamak, öğrenci gelişimini yakından takip etmek, sadece kurum içinde değil, günlük hayattaki sorunlarına karşı da öğrenci ve veli izin verdiği sürece çözüm üretmek, öğretmen kalitesini arttırmakla birlikte en iyi dershane arayışında olan kişiler için de yol gösterici olacaktır.

Eğitim Merkezinin Kurumsal Olması!

Kaliteli öğretmenlerin yanında nitelikli ve deneyimli idari kadronun da bulunması önemlidir. Dershanenin kurumsallaşmış olması özellikle eğitimciler tarafından yönetilmesi, kadronun sık sık yenilenmemesi dershanenin kalitesini arttıracaktır. Sürekli olarak değişen sınav sistemine ayak uydurabilen, öğrenci yönlendirmesini başarı ile yapabilen, yeni müfredata kolayca adapte olabilen, ilave kaynaklara ve farklı öğrenme tekniklerine açık olan eğitimi destekleyen kadro her zaman başarıyı yanında getirecektir.

Kaliteli Rehberlik Hizmeti ve Danışmanlık

Bir eğitim kurumunda rehberlik servisinin olması gerekmektedir. Öğrencinin ilk günden son gününe kadar takibinin yapılması, gerekli dönemlerde sınavlarının uygulanması, sınav sistemi hakkında bilgi verilmesi, stres kontrolünün sağlanması, öğrenciye yönelik çalışma yöntemlerinin belirlenmesi konularından rehberlik öğretmenleri biriciktir. Ders çalışmak, test çözmek tek başına yetersiz kaldığı sınav dönemlerinde öğrencilerin stresini azaltacak, tercih döneminde doğru yollara yönlendirilmesini sağlayacak olan rehberlik servisi, bir dershanenin olmazsa olmazıdır. Bu nedenle dershane arayışı içerisinde olan kişilerin rehberlik ve danışma servisi hakkında daha detaylı bilgi almasını öneririz.

Özel Okul Devlet Desteği isimli içeriğimizde öğrencilere verilen teşvikleri inceleyebilirsiniz.

Anlaşmalı Yayınevleri ve Ek Kaynak Desteği

Dershanelerin anlaşmalı olduğu ya da kendilerine ait olan yayınevleri bulunmaktadır. Yıllık ya da dönemlik olarak öğrencilere konu anlatım ve soru bankası kitapları temin edilmektedir. Bunların yanında zaman zaman uygulanan deneme sınavları, çöz bitirler, modüler testler yer almaktadır. Kayıt esnasında tüm bu bilgiler sizlere aktarılacaktır. Anlaşmalı olan yayınevlerinin kalitesi de öğrencinin eğitim hayatındaki başarısını etkileyecektir. Kendi kaynaklarına ek olarak hangi dokümanları önerebileceklerini de sorabilirsiniz. Dershanelerin öğretmen kadrosu, kurumsallaşma oranı, rehberlik hizmeti ve anlaşmalı yayınevleri konusunda detaylı bilgi aldığınız durumlarda uzun bir yol katetmiş olacaksınız.

Öğrenci-Öğretmen-Aile Üçlüsü İşbirliği!

Öğrencinin süreç içerisinde gelişmesini izlemek adına aile ve öğretmen işbirliği önemlidir. Eğitim hayatı boyunca gerek düşüşler gerekse yükselişler meydana gelebilir. Düşüş anlarında eksikliklerinin tespit edilmesi, giderilmesi konusunda sadece aile ya da sadece rehberlik servisi yetersiz kalacaktır. Öğrenciyi yakından tanıyan aile, rehberlik öğretmeni ve tabii ki öğrenci isteği ile öğrenim hayatı ve sınav süreci daha başarılı ve stres yönetimli tamamlanmış olacaktır. İşbirliği anlayışının olmaması başarının düşmesi anlamına gelmektedir.

Eğitim Kurumunun Fiziki Koşulları

Dershanenin fiziki koşulları, eğitim sürecini etkilemektedir. Örneğin; etüt odası, etkinlik alanları, spor aktiviteleri gibi öğrenciye tahsis edilmiş olan alanların bulunması en iyi dershane anlayışında etkili olacaktır. Bunların yanında şehir içerisinde konum olarak nerede yer aldığı da önemlidir. Çok işlek alanlarda yer alan eğitim kurumlarında çevresel faktörlere bağlı olarak çok ses yaşanacağından kimi öğrenciler için dikkat dağıtıcı olabilmektedir. Dershane araştırması yaparken fiziki koşulların önemli bir faktör olduğunu unutmayınız. Buna ek olarak gerek devler gerekse özel okul ya da dershanelerde dikkat edilen bir fiziki etmen de duvar ve materyal rengidir. Eğiticiliği arttırmak adına özel renkler kullanılmalıdır. Zaten çoğu kurum bu renkler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Siz de en iyi dershane arayışındaysanız belirttiğimiz kriterleri göz önünde bulundurarak eğitim kurumu ve kurs merkezi araştırmalarınıza yön verebilirsiniz!

Özel Liselere Devlet Desteği Verilmeyecek!

Eğitim ve öğretim döneminde liseye gidecek olan öğrencilere devlet tarafından destek verilmeyecek. Bu kapsamda öğrencisini özel lisede okutmak isteyen veliler ortalama olarak 20.000 TL-90.000 TL aralığında değişiklik gösteren özel okul ücret ödemelerini kendileri yapmak zorunda kalacaklar.

Paraya ihtiyacınız mı var? Eğer çocuğunuzu dershaneye ya da özel okula yazdırmak ve eğitim hayatındaki diğer ihtiyaçları doğrultusunda maddi desteğe ihtiyacınız var ise, bankalardan kredi çekebilirsiniz. Kredi çekemiyorsanız Senetle Para Veren Yerler hakkında bilgi sahibi olarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of tülin tülin dedi ki:

  Final dershanesi 20.000 tl’den kapıyı açıyor en 16.000 tl’ye bırakıyor ondada size hiç bir şeyin garantisini vermiyoruz diyorlar, bir finalin vip 5 kişilik sınıfları var onlarda 42.000 tl kurs fiyatları size cevap vermekten acizler bu pandemi döneminde hiçbir şekilde etkilenmemişler ve kimseyi de umursamıyorlar konuşmuyorlar bile !!!!

 2. Avatar of Mukaddes Mukaddes dedi ki:

  2021 2022 senesi İstanbul 12.sınıf Nazmi Arıkan Fen Bilimleri 13.000-19.000TL; Birey Dershaneleri 14.000-20.000TL
  Butik Dershaneler de ortalama 20.000-50.000TL arası fiyat istemektedirler

 3. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  Arkadaşlar İzmir’de bildiğiniz yıllık ücreti olan yks kursu varmı 2000 civarı olursa iyi olur

 4. Avatar of ömer ömer dedi ki:

  Konya Net özel eğitim kursu fiyatı nedir

 5. Avatar of Sena Sena dedi ki:

  Adanada önereceğiniz üniversite sınavında iyi sonuç verdirecek dershaneler neler fiyatlarla beraber

 6. Avatar of Ferhat Ferhat dedi ki:

  Dilek hanım ,bazı anneler vardır çocuğunun aklı yetmemesine rağmen zorla ite kaka çocuğu dershaneye yollamaya çalışır eğer siz çocuğunuzda bir kapasite olduğunun farkında iseniz gönül rahatlığıyla gönderin çünkü gerçekten iyi bir lise kaliteli bir bölüm getirir saygılar…

  1. Avatar of Yönetim Yönetim dedi ki:

   saygılar ferhat bey.

 7. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Doğru bir program ile çocuğunuz kesinlikle evde de çalışabilir. Şu özel kurumlara aldanıp servetler döküyorsunuz, kendiniz de zorlanacağınızı dile getirmişsiniz. Evde sizin kontrolünüzde çok güzel bir şekilde çalışabilir. Naçizane tavsiyem…

 8. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Merhabalar. benim 8. sınıfa geçen çocuğum var. Okulların durumu şu anda pandemiden dolayı malum açık değil LGS’ye hazırlanması gerekiyor. İyi bir liseye gidebilmesi için Ankara Başarı Kişisel Gelişim eğitim kurumuna yazdırdım. Ne yapacağımı bilmez haldeyim. Maddi durumumu da çok etkileyecek ve ödeme konusunda zorlanacağım. sizce doğru mu yapıyorum.

  1. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

   Tabi doğru yapıyorsunuz iyi bir lise iyi bir ünüversite getirir

   1. Avatar of Alya Alya dedi ki:

    Hayır Hüseyin Bey iyi bir öğrenci iyi lise ve iyi üniversiteyi doğurur , bence imkan sağlanamadığı derece devlete de gönderilmeli . Benim doktor arkadaşım çocuğu sırf başarısına göre devlete gönderiyor . Çocuğun şimdiden başarısını kendi bulsun zor yollardan ilerlesin istiyor . Ben devlet lisesi mezunu psikiyatri bölümü 2 . sınıf öğrenciyim . Yani isteyen ve inanan herkes başarır .

 9. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Sakarya limit veya final lisesine giden varmı nasıl ortalama fiyat nedir

 10. Avatar of sevgi sevgi dedi ki:

  İstanbul Anadolu yakasında LGS için önerisi olan varmı ?

 11. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Merhabalar Gaziantepte önereceğiniz dersane var mı acaba tıp karatili gibi yerler lütfen yardımcı olur musunuz ??

  1. Avatar of mzgn mzgn dedi ki:

   sen gittin mi dersaneye

 12. Avatar of sevda sevda dedi ki:

  ben gittim kültüre memnun kalmadım uğur güzel ama

  1. Avatar of Ahmet Ahmet dedi ki:

   Merhabalar Üniversite sınavına hazırlık için Kültür Eğitim Kurumlarını tercih ettim ve İstanbul Yeşilpınar şubesine yazıldım. Kültürden, eğitimlerinden, kaynak kitaplarından, denemelerinden, öğretmenlerinden kısacası genel itibari ile memnunmusunuz ? Sizce iyi bir karar almışmıyım, mezun öğrencisiyim

 13. Avatar of istanbul istanbul dedi ki:

  türkiyenin en iyi dershanesi kültür ve uğur dershaneleridir. bu iki dershaneye gidenden biri her 3 kişiden biri istediği bölüme gidebilmektedir.

  1. Avatar of efe efe dedi ki:

   sus

   1. Avatar of Cihan Simsek Cihan Simsek dedi ki:

    haha