Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021 Desteği

Tüm dünya salgın nedeniyle oldukça zor bir dönemden geçerken ülkemiz genelinde de bu durum günden güne ciddi boyutlara ulaştı. Maddi yardıma ihtiyaç duyan aileleri sayıları her geçen gün artarken maddi yardım kampanyaları da bütün hızıyla devlet kamu ve kurumları tarafından verilmeye devam ediyor. İBB tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlar arasında ”Süt her çocuğu hakkıdır” sloganıyla başlatılan Halk süt yardımlarında bulunuyor. İBB halk süt yardımlarından yararlanmak isteyen aileler de belediye süt yardımı kimlere verilir, süt yardımı başvurusu nasıl yapılır, süt yardımı kaç yaş için verilmektedir, ne zaman dağıtılacak, İBB Halk süt yardımı başvuru şartları nelerdir, başvurular nereye yapılır? hemen bilgi alarak süt yardımı başvuru formu üzerinden siz de başvurunuzu oluşturabilir ve belediye süt yardımından yararlanabilirsiniz.

Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2021 Desteği

Çocukların  temel besin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla dar gelirli ailelerin çocuklarına Halk Süt Projesi’ni uygulaması kapsamında ücretsiz bir şekilde süt dağıtılmaktadır. Halk süt yardımı başvuru şartları için; İBB’den sosyal destek alan ailelerin 3 ila 6 yaş arasındaki çocuklara sahip olması gerekecektir. Haftada çocuk başına 2 litre süt verilecek. Süte ihtiyaç duyan çocuklarının süt ihtiyaçlarını karşılamaya gücü yetmeyen ailelere ücretsiz bir şekilde süt dağıtımı projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilmişti. Bir litrelik UHT sütler ailelere çocuk sayısına göre aylık ya da 15 günlük teslim edilecek. Dağıtımlar İBB ekipleri tarafından gerçekleştirilecek. Uygulama sırasında ihtiyaç sahibi yeni aileler de tespit edilerek sisteme dahil edilecektir.

Koronavirüs sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeni ile ihtiyaç sahiplerinin sayısı artmıştır. Durum böyle olunca belediyeler tarafından Halk Süt Projesi hayata geçirilmiştir. Belediye süt yardımı başvurusunda yaşanan yoğunluktan kaynaklı pek çok ihtiyaç sahibi aile, halk süt yardımı başvuru şartlarını merak etmektedir.

Halk Süt Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Halk süt yardımı başvuru şartları şu şekildedir;

 • Halk Süt projesi kapsamında verilen süt desteğinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin başvuruda bulunabilmeleri için muhtaç aileler kapsamı içerisinde yer alıyor olmaları gerekmektedir.
 • Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gelir tespiti yapılarak belirlenen muhtaç durumdaki ailelere yapılacak olan süt dağıtımında çocukların esas alınmasından kaynaklı olarak bu yardımın alınabilmesi için aynı zamanda bir çocuğa sahip olunması gerekmektedir.

Bu koşullar Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İBB sosyal inceleme ekipleri tarafından değerlendirilip, incelemeler sonucunda yardıma muhtaç aile tespitleri yapılmaktadır. Ekonomik durumu yetersiz olan ailelere halk süt yardımı yapılmaktadır.

Belediye tarafından ilk aşamada her ay ihtiyacı olan ailelere her hafta her çocuk için 2 litre süt temin ediliyor ve hali hazırda toplamda 750.000 litre süt yardımı yapılıyor ve bu rakamın Koronavirüs nedeniyle yapılan başvurular kapsamında artış göstermektedir. Bu nedenle başvuru şartları da güncellenmiştir.

Halk Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahibi, maddi anlamda zorluk yaşayan ve geçinmekte zorlanan ailelerin 3-6 yaş aralığındaki çocuklarına verilen belediye süt yardımı 2019 yılının Ekim ayından bu yana devam etmektedir. İBB tarafından düzenlenen yardımlar, pek çok muhtaç aileye destek vermektedir. Peki halk süt yardım başvurusu nasıl yapılır? bakalım.

Halk süt yardım başvurusu yapmak için;

 • İBB Halk süt yardımından faydalanmak isteyen aileler ALO 153 Beyaz Masa telefon numarasından,
 • İç İşleri Bakanlığı’na bağlı e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama ekranından,
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu için İBB Portal üzerinden T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak süt yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca bulunduğunuz belediyelere bizzat giderek de süt yardımı dahil tüm yardım başvurularına başvurabilirsiniz.

Halk Süt Başvuru Formu Doldur

Belediyeler tarafından yapılan Halk süt başvuruları devam ediyor. Siz de belediyeler tarafından dağıtımı yapılan Halk Süt Başvuru Formu üzerinden süt talebinizi oluşturarak, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu süt yardımından faydalanabilirsiniz.

Belediye Süt yardımı başvuru formu için;

Halk Süt Yardımı Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan Halk Süt yardımları, 3-6 yaş aralığında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır. Yardım kapsamında çocuk başına haftalık 2 litre, yani aylık 8 litre süt yardımı verilmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu için hemen detaylı bilgi alabilirsiniz!

Halk Süt Kimlere Verilir Antalya?

Antalya’da halk süt yardımı 2-5 yaş aralığındaki çocuklara verilmektedir. Antalya’da yaşayan, ilk olarak sosyal ve ekonomik anlamda yetersiz olan ailelerin önceliği bulunmaktadır. Süt yardımı başvurusu yapmaları durumunda 24-60 aylık çocukların günlük süt ihtiyaçları karşılanmaktadır. Her bir çocuk için aylık 8 litre süt verilmektedir.

Antalya Kepez Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Kepez halk süt başvurusu yapmak için Antalya Belediyesi sitesinde yer alan başvuru formu üzerinden online süt talebinizi oluşturabilirsiniz. Başvuru ekranından ebeveyn T.C. kimlik numarası, ad, soyadı, telefon numarası, çocuğun yaşı, çocuğun T.C. kimlik numarası, evdeki kişi sayısı, çalışma durumu, aynı konutta yaşayan kişilerin gelir durumları, ilçe, mahalle, açık adres bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde istenmektedir. Vermiş olduğunu bilgiler Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında görevli Meslek Elemanları tarafından incelendiğinden doğruluğu önemlidir.

Merkezefendi Belediyesi Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merkezefendi Belediye internet sayfasında yer alan başvuru formu üzerinden çocuğunuzun T.C. kimlik numarası ve telefon numaranız ile birlikte başvurunuzu hemen oluşturabilirsiniz. Belediye süt yardımı hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 86 62 numaralı çağrı merkezi hattını kullanabilirsiniz.

İBB Süt Kaç Yaşa Kadar Veriliyor?

İBB süt yardımı 3 ve 6 yaş aralığında olan çocuklara verilmektedir. İBB tarafından dağıtılan halk süt kaç yaş için? araştırması yapan binlerce aile için 6 yaşına kadar olan çocukların faydalandığını söylemek isteriz. 6 yaş üzerindeki çocuklar maalesef belediye süt yardımı hizmetinden yararlanamamaktadır.

İBB Süt Ne Zaman Dağıtılacak?

Kalite denetimleri İBB tarafından fiziksel ve laboratuvar koşullarında yapılan sütler, daha sonra; kamyonet, şoför ve sosyolog/sosyal hizmet uzmanı aracılığıyla bu depolardan alınarak, İstanbul’un belirlenen ilçelerinde binlerce çocuğa Dünya Gıda Günü olan tarihinden itibaren dağıtılmaya başlanıyor.

İBB Süt Yardımı Sorgulama

Süt yardımı sorgulama işlemleriniz için Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattı arayarak sorgulama yapabileceğiniz gibi İBB Portal sayfası üzerinden de sür yardımı başvurusu sorgulama işleminizi anında yapabilirsiniz. Sorgulama ekranında yer alan başvuru no ve güvenlik numarası bilgilerini girerek, sorgulamayı başlatabilirsiniz.

Halk süt yardımlarının yanında Süt kuzusu projesi kapsamında İzmir Büyükşehir belediyesi 2021 yılında 30 ilçe, 601 mahallede 78 ekip ile dağıtımlarımız devam etmekte olup 157.000 çocuğumuzun süt alma hakkı tanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Projesi Başvuru Şartları

Süt kuzusu başvuru formu doldurarak da başvuru da bulunarak süt yardımı alabilirsiniz. Süt kuzusu projesi başvuru koşulları ve istenecek olan belgeler;

 • Başvuru Dilekçesi
 • Anne, baba ve projemizden faydalanacak çocuk/çocukların kimlik fotokopileri
  Boşanma durumlarında ek olarak;
 • Boşanma Mahkeme Kararı (Çocuğun velayetinin başvuru yapan ebeveynde olduğunu gösterir sayfanın evraklar içinde olması zorunludur.)
 • Resmi nikah olmadığı durumlarda ek olarak;
 • Nüfus Müdürlüğünden alınacak Nüfus Kayıt Örneği (İçeriğinde Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge getirilmesi gerekmektedir.)
 • Projemizden yararlanmaya devam eden veya 5 yaşını doldurmuş olması nedeni ile süt alma hakkı sona eren çocuklarımızın kardeş/kardeşleri olması halinde yeniden başvuru yapılmasına (boşanma gibi durumlar hariç) gerek yoktur. Müdürlüğümüz ile irtibata geçilerek kayıt bilgilerinin teyit edilmesi yeterlidir.

1-5 yaş arasındaki çocuklarımız projeden yararlanmaya devam edecektir!

Belediyelere Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardımlar 2022 sayılı kanun kapsamına giren ve her ay düzenli olarak Sosyal yardım alanlara yapılıyor olması nedeniyle Bakanlık tarafından belirlenen bu kişilere sosyal yardımlar veriliyor. Hal böyle olunca hiçbir kurumdan yararlanmayan ve sosyal yardım almayan vatandaşlarda yardım başvurularını nereye yapacaklarını merak ediyor. Kamu kurumlarına başvuruda bulunarak elleri boş dönen kimse kalmasın diye yapılan tüm yardım kampanyalarını başta Belediyeler olmak üzere Bakanlığın başlattığı tedbirler kapsamında veriliyor. Belediyelere yardım başvuruları ise ihtiyaç sahibi ailelerin yerinde tespit edilmesi ve gerçekten ihtiyaç sahibi olduklarının tespit edilmesi halinde verildiğinden, korona sebebiyle işinden olmuş, işsiz kalmış parası olmayan faturalarını dahi ödeyemeyen kira ödemelerini aksatan kişilerin ise nereye başvuracakları merak ediliyor.

 • Belediyelere yapılacak olan yardım başvurularında ise belediyelerin resmi internet sitesi üzerinden başvuru formlarını doldurmaları suretiyle alınırken, bazı belediyelere ise ihtiyaç sahibinin dilekçe ile başvuruda bulunması gerekiyor.
 • Belediyelerin sosyal yardım politikaları birbirinden farklılık gösteriyor.
 • Bu sebeple belediye yardım başvurusunda önce bağlı bulunan belediyelere müracaat etmeden önce muhtarlıktan fakirlik belgesi, T.C. kimlik belgesi ve ikametgah belgesi ile birlikte başvuruda bulunulması gerekiyor.
 • Genel anlamda çoğu belediyenin kişilerden istediği belgeler hemen hemen aynı olduğundan dolayı belediyelere bu evraklar ile müracaat edilmesi gerekiyor.
 • Belediyeler başvurular artık e-Devlet üzerinden e-belediye başvuru sayfası üzerinden, yaşadığınız il ve ilçe seçimini yaparak kolaylıkla online bir şekilde yapılmaktadır.

Belediye Yardımları Neler?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve çoğu belediyenin Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlar için yardım kampanyaları çığ gibi büyüyor. Hesap numaraları üzerinden hayırsever vatandaşların da katılımları ile hazırlanan gıda erzak yardım kolileri ve nakit yardımları ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine belediye ekipleri tarafından teslim ediliyor. Belediyelere yapılacak olan başvurular da kişilerin gelir durumları göz önüne alınarak değerlendirme yapıldığından koronavirüs sebebiyle işsiz kalındığını ayrıca belirten kişilere de ayrıcalık tanınıyor.

Belediyeler tarafından yapılan yardımlar ise;

Bu yardımların yanında ‘‘Süt Her Çocuğun hakkıdır” sloganı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu süt yardımı desteği de vermektedir. İBB tarafından başlatılan Halk süt projesinin başvuruları halen daha alınmaya devam etmektedir.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere belediyeler tarafından ayni ve nakdi yardımlar yapılmasının yanında gıda erzak yardımları da koliler halinde dağıtılması şeklinde de olabiliyor. Belediyeler tarafından sağlanan gıda erzak nakit gibi destek ve yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin belediye tarafından istenen belgeleri tamamlaması ve bazı kriterleri taşıyor olması gereklidir. İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından milyonlarca ihtiyaç sahibine yapılacak yardım kampanyası da büyük ses getirmiştir. İBB tarafında yapılan yardımları bir tanesi de Halk Süt Yardımlarıdır. Ekrem İmamoğlu tarafından hayata geçirilen Halk süt desteğini de başvurular çoğalmıştır.

İBB Maddi Yardım Başvuru Hatları

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı yardım kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar iletişim numaraları ve adresleri üzerinden detaylı bilgi alabilir ve başvurularını yapabilirler.

Koronavirüs nedeni ile vatandaşların belediye ve diğer kamu kurumlarına acil ihtiyaç durumunda ulaşabilecek iletişim bilgileri;

 • Sosyal Vefa Destek: 0212 293 20 39
 • Evde Sağlık Hizmetleri: 444 38 33
 • Nakdi Yardım Başvuruları için: 0 212 256 48-34 ve 0 212 256 43 91
 • Kriz nedeni ile işten çıkarılanlar: 0 212 444 75 87 
 • Sosyal Yardım hattı: 144
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı: 0 212 256 48 34
 • Seyahat Yol izin belgesi için: 155– 199- 0 212 238 10 18
Yorumlar

 1. Avatar of Dilber Arslan Dilber Arslan dedi ki:

  Benim 6 çocuğum var ben süt yardımi istiyorum benim eşim düzenli bir işi yok kıtkanaat geçınıyorus yardım istiyorum evim kira 4 tane çocuğum okula gidiyorlar

 2. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum çocuklarim sütü çok seviyor onlara sürekli süt alamıyorum. Geçen ay süt yardimi için gelmişler ama maalesef memleket gitmiştim tekrar gelmenizi istiyorum.

 3. Avatar of ADİLE ADİLE dedi ki:

  Merhaba benim 3 tane çocuğum var hamileyim mati durumumuz sıfır eşim Çalışmıyor süt alamıyorum cocuklarıma 3 de çok küçükler yardımcı olursanız sevinirim çok ihtiyacım var

  1. Avatar of Ebrar Ebrar dedi ki:

   Yardımını alsanız ne olur arkadaşlar 3. 4 ayda bir getiriyorlar oda keyiflerine gelirse

 4. Avatar of Bedriye arık Bedriye arık dedi ki:

  5 çocuğum var süt yardımı istiyoruz kocam çalışmıyo

 5. Avatar of Kader Yıldırım Kader Yıldırım dedi ki:

  Benim de oğlum var eşim tek çalışıyor mama felan alamıyorum süt yardımı istiyorum lütfen

  1. Avatar of Kader tek Kader tek dedi ki:

   Benim bir tane çocuğum tek var onun için süt istiyorum eşim çalışmıyor

 6. Avatar of Asiye yağmur Asiye yağmur dedi ki:

  Süt yardımı almak istiyorum durumu çokkk iyi aileler alıyor dar gelirli bizim gibi aileler neden alamıyor

 7. Avatar of Asiye yağmur Asiye yağmur dedi ki:

  Bi kızım var süt yardımı almak istiyorum

 8. Avatar of Evin Evin dedi ki:

  Süt ihtiyacım var 3çocuğum var 3üde küçük lütfen yardım edin

 9. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  3 çoçuğum var süt desteği almak istiyorum biri bebek biri de 3 yaşında biride7.5 yaşında kiracıyım lütfen destek verin

 10. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  3 çoçuğum var süt desteği almak istiyorum biri bebek biri de 3 yaşında biride 7.5 yaşında lütfen destek olun buna ihtiyacım var

 11. Avatar of ruken aydin ruken aydin dedi ki:

  benim de sùte ihtiyacim var uç cocugum var

 12. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Çok ihtiyacım var iki çocuğum kirada kalıyoruz maddi durum sıkıntımız var sizlerden lütfen destek istiyoruz

 13. Avatar of Ahmet Güneş Ahmet Güneş dedi ki:

  Süt ihtiyaçim var

 14. Avatar of Fadile Şakır Fadile Şakır dedi ki:

  Merabalar üç çocuğum var en küçüğüm 5 aylık bez alamıyom süt alamıyom lütfen yardım edin

 15. Avatar of Fatma Batı Fatma Batı dedi ki:

  2 çocugum var 3 .1 yaslarinda bu sute getcekten ihtiyacim var

 16. Avatar of Ayfer Ayfer dedi ki:

  Sizlerin vereceği 1 süt aslında ama cocuk icin faydalı olan birşey biz ebeveynler zaten süt içmiyoruz genelde ama çocuklar için süt verseniz ne olur devlet 2 kutu sütle batmaz diye umuyorum 3 çocuğum var benimde 8.9.4yaslarinda tesekkurler

 17. Avatar of Özlem Altınmakas Özlem Altınmakas dedi ki:

  3 çocuk süt yardımı istiyom

 18. Avatar of Mehmet ali Mehmet ali dedi ki:

  Sut kuzusu yardimindan yararlanmak istiyorum iki cocuk

 19. Avatar of Melek Avcı Melek Avcı dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum

 20. Avatar of Zeynep akalan Zeynep akalan dedi ki:

  Cevap nezaman

 21. Avatar of Zeynep akalan Zeynep akalan dedi ki:

  Benim kocam calismi benim 4tane çocuğum var sizde ricam süt yardımı

 22. Avatar of Serhat Serhat dedi ki:

  Okadar oy verdik isssizim bi sut yardim etmek cokmu zor vok bisey istemiyoruz 3yasinda kizim var onun icin istiyorum

 23. Avatar of Fadıl Fadıl dedi ki:

  Asgari ücretle çalışıyorum evimin ihtiyaçlarını karşılıyamıyorum yardımlarınızı bekliyorum

 24. Avatar of Emircan Emircan dedi ki:

  Kaç senedir çocuk sütü için başvurdum hala geri dönüş yapmadılar

 25. Avatar of Cemile Cemile dedi ki:

  ,2yasinda çocuğum var Allah rızası için süt yardımı istiyorum eşim eşim iş bulamadigi için calisamiyo çocuğum için lütfen süt yardımı verin

 26. Avatar of Cemile Cemile dedi ki:

  2yasinda çocuğum var eşim çalışmadığı için çocuğum için süt yardımına ihtiyacım var lütfen yardımcı olun Allah rızası için sesimi duğun

 27. Avatar of Güler Güler dedi ki:

  3cocugum var kiraciyim eşim çalışmıyor pandemiden dolayı çocuklaim için süt yardımına ihtiyacım var lütfen yardım edermisiniz

 28. Avatar of Cemile Cemile dedi ki:

  2yasinda çocuğum var lütfen süt yardımı istiyoruz yardımcı olun bilgilendirirseniz sevinirim çok ihtiyacımız var

 29. Avatar of Yuksel Yuksel dedi ki:

  Benim iki çocuğum var süt alamıyorum lütfen süt yardımı yapın borclarimiz var o yüzden gecinemiyoruz

 30. Avatar of Perihan Perihan dedi ki:

  Lutfen sut yardimi yapin bana

 31. Avatar of ŞENAY DEMİRDAŞ ŞENAY DEMİRDAŞ dedi ki:

  3 çocuğum var nasil sut yardimi alabilirim

 32. Avatar of Oznur Oznur dedi ki:

  Ben 4 cocuk annesim kac kere baş vurdum gelmedi sut cocuklar

 33. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım olduğu halde madur edildim çocuğum 4 yaşına geldi bir kere olsun süt içemedi nasıl Büyükşehir

 34. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  Bin defa aradım ne süt yardımı be başka bişey işlerini hiç iyi yapamıyorlar

 35. Avatar of Çiğdem satılmış Çiğdem satılmış dedi ki:

  4tane çocuğum var süt başvurusu yaptım çıkmış diyo liar ama gelmiyor

  1. Avatar of Fatime Fatime dedi ki:

   Nasıl yaptınız başvuruyu

 36. Avatar of Neşe Neşe dedi ki:

  Ben 3 çocuk annesiyim eşinden ayrıyım kira yardımına ihtıyacım var nasıl yardımcı olursunuz.

 37. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Bemim dort cocugum okuyor ve bir tablet var canli giremiyorlar lutfen yardim edin

 38. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Merhaba benim bes cocugum var ve cok zordurumdayiim esim bazen calisiyor bezen calişmiyor dort tane cocugum okuyor 2 yasinda bebeyim var evim kira banada yardim edermisiniz bez olsun süt olsun raziyim lutfen yardim edin

 39. Avatar of Perihan Perihan dedi ki:

  Meraba yeni dogum yaptom sutum yok bebege mecburen mama veriyorum 6 yasi daki kizim kronik hasta sutle besliyorum esimde kronik hasta isata calisiyor durumumuz yok

 40. Avatar of Berçem Berçem dedi ki:

  Maddi durumum yok yeni doğum yaptım kiracıyım sütüm yoktu bebeğim anne sütü almıyor mecburen mamaya başladık fakat gücümüz yetmiyor mama ve bez yardımından faydalanmak istiyorum lütfen sesimi duyarmısınız

 41. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  maddi durumumuz yok kiracıyim çocuğum var eşim çalışmıyor zor dut yardimi istiyktun

 42. Avatar of Meka Meka dedi ki:

  İki cocuklarımız var ikisini de bezlıyorum süt alıyorum yetişmiyor kiracıyım lutfen bir Türk vatandaşı olarak yardımcı olursanız çok sevinirim

 43. Avatar of Curiye Kayabaşı Curiye Kayabaşı dedi ki:

  9 aylık bebegin var şut yardımı istiyorum EŞİM çalışmıyor erzak alamıyorum et alamıyorum çocuklarına yardım etmenizi arz ediyorum

 44. Avatar of Serap Serap dedi ki:

  Uzun dönem ticaretle uğraşmış maddi durumu gayet iyi olan bir anneyim 2 yıl önce dolandirildim ciddi boyutta maddi zararım oldu artık ne işim ne evim nede evladıma bakacak sağlığa sahibim MS hastasıyımdın bu olay dahada durumumu kötüye götürdü devlet yardımi istedim aylarca kapılarında dilenci gibi dolandım alamadım bir dost sayesinde Allah razı olsun durumumu gördüler kurumlarda bu ülkede ihtiyacı olana değil olmayana destek veriliyor onu anladım ihtiyacı olanlarinda sağlam tanidiklarinin olmasi gerekli onuda anladım Oysaki tek isteğim evladım için destekti birde çocuğumu madur etmeden is imkanı saglamalariydi o kadar yan gelip yatıp bana bakın dememistim hasta olduğum halde demedim dememde Allahda nasip etmesin zaten istemem insanlara yardım yaparken yahut yapacaginiz zaman psikolojilerinide düşünün özellikle bazılarına şahsen o kapılara gidip dilenci pozisyonuna dusurulmem benim ve evladımın sağlığını psikolojisini hepten bir kaosa soktu Hayır yapalım destek olalım derken berbat etmemeye özen gösterin yaşamakta olduğu evlere gelip komşulara semt esnaflarina bu insanlar kim ne iş yapar ihtiyaç sahibimi gerçekten demeyin mesela sonrasında bu insanların ihtiyacı varmis bukadar dardaymis diye bazı ucubeleri de bela etmeyin insanlara mesale takip araştırma yaparken dikkat edin hayatları dahada mahfetmeyin

 45. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  Yusufcan öztürk biz iki kardeşiz eba ya giremiyorum sade bir telefon var bozku dersleriniz gir kaldik annem apartman temizliği yapmıyoru zor kiramız veriyor tablet alma simkanı yok

  1. Avatar of IBB IBB dedi ki:

   Buradan yazınca kimse görmez. ALO 153 ü arayıp belediyeye başvurman lazım.

   1. Avatar of Perihan Perihan dedi ki:

    Yeni dogum yaptim sutum yok bebege mecburen mama veriyorum kizim 6 yasinda kronik hasta esimde kronik hasta isata calisiyor durumuz yok mecburwn

 46. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  Yusufcan öztürk biz iki kardeşiz eba ya giremiyorum sade bir telefon var bozku dersleriniz gir kaldik annem apartman temizliği yapmıyoru zor kiramız veriyor tablet alma imkanı yok

 47. Avatar of Ben yağmur biz iki kardesiz babamız cezaevinde evimize zar zir internet aldık ama bu sefer tabletimiz yada leptopumuz yok ben 6 sınıf kardeşim 3 sınıf derslere giremiyoruz lütfen yardım edin saygilarimla Ben yağmur biz iki kardesiz babamız cezaevinde evimize zar zir internet aldık ama bu sefer tabletimiz yada leptopumuz yok ben 6 sınıf kardeşim 3 sınıf derslere giremiyoruz lütfen yardım edin saygilarimla dedi ki:

  Derslere giremiyoruz leptop yada tablet istiyorum lütfen yardım 3

 48. Avatar of Eda Eda dedi ki:

  Bunda bir yıl önce evlendim ve ben 3 aylık hamileyken eşim ceza evine girdi az çok tek başına olduğumda ihtiyaclariminkasiliyordum ve doğum yaptım çocuğum 5aylik oldu ve çalışamıyorum çocuğumun ihtiyaçlarını karşılaşamıyorum allah rızası için devletten madi manevi yardim bekliyorum

 49. Avatar of Hidayet Hidayet dedi ki:

  Ben kiracıyım durumum yok iki çoçuğum var ben süt yardımı istiyoeum

 50. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  maddi durumumuz yok kiracıyim süt yardımı istiyorum 7 çocuğum var lütfen yardım edin

 51. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

   ben doğum yaptım covid19 dan dolayı içeri kapandık bizim tek calışanımız var öyle ne bi birikimne de beş kuruş paramız bi yerde sevinsem mi üzülsem mi bende bilemedim çocuklar biraz da olsa babalarıyla vakit geçiricek diye mutlu oldum Ee sonra biraz durakladım ve düşündüm bizim baba evde de biz ne yiyip ne içicez dedim kendi kendime sonra yemeyi içmeyi de bi kenara atım bu çocukların bezine mamasına nasıl yetişicek dedim yine iş sarpasardı aradan beş gün geçti çocukların bezi bitti ardından mamaları olucak gibi değil di oturdum ağlıyıyorum kimse beş kuruşvermiyo sütümde gelmiyo stresten ne yapıcağımı bilemedim 300 tlye aldığım mikrodalgamı 100liraya hurdacıya satık küçük de olsa bir paket bez aldım iyi kötü mamayı da aldık eeeeyine biti en sonunda kırklıyım demedim bi ben bi eşim gitik naylon topladık hurda topladık iyi kötü onları satık bezlerini aldık gerçekten çok zor durumdayım kendim için değil sadece ve sadece çocuklarım için lütfen yardım edin inanın ben kendimi unuttum tek bildiğim şey var oda çocuklarim ne kendi ailemden ne de eşimin ailesinden kimse yardım etmiyo kırklı bi kadın daha yeni amaliyattan kalkıp çıkar sokağa hurda toplar mı ben toplamak zorunda kaldım en sonunda da enfeksiyon kaptığım için daha da hiç biryere kıpırdayamadım gıda yardımına da çok ihtiyaçım var gerek bez de olsa nakdi destek de olsa çok ihtiyacım var lütfen en kısa sürede beni de duyarsınız tek dileğim tek ümidim duyun artık benim yardım istemem den sıkıldınız eminim ama bu sefer gerçekten çok caresiz kaldım

  1. Avatar of Sena Sena dedi ki:

   Merhaba isim soyisim ve iban yazar mısınız yardım etmek istiyorum

   1. Avatar of Yağmur BALIKÇI Yağmur BALIKÇI dedi ki:

    Sena hanim yardim edin

   2. Avatar of Adnan bayram Adnan bayram dedi ki:

    Sena hanım merhaba yardıma muhtaç muhtaç bir aile var evinde ne gıda ne çocuk bezi bişeyi yok el birliğiyle yardım etmeye calisacaz bir destek verseniz iyi olur şimdiden Allah razı olsun burdan iletişime geçebilirsiniz .burdan ulaşırsanız yardıma muhtaç kişiye isterseniz yerinde yaparız veyahut benim araciligimla yaparız.gercek baglamda yardıma muhtaç olan tüm kardeşlerimize Allah yardımcıları olsun

 52. Avatar of sultan kaymak sultan kaymak dedi ki:

  üç çocuk süt içiyor normalde bas çocuk annesiyimdurumum yok alıyım hergün sizlerden ricam verirseniz mutlu olurum

 53. Avatar of emıne emıne dedi ki:

  2 tane cocugum esım calısmıyor her ıkı cocuguma sut yetıstıremıyorum nasıl sut basvurusu yapabılırım

 54. Avatar of Guler Guler dedi ki:

  3tane çocuğum var 1tanesi bezde kullaniyo hala bende süt ve bez yardımından yararlanmak istiyorum en büyüğü busene 1.sinifa başladı nasıl başvuru yapıyor bilmiyorum

 55. Avatar of gazal aktaş gazal aktaş dedi ki:

  iki çocuğum var ama bana süt gelmiyor ne yapmam gerekiyor i

 56. Avatar of Busra Busra dedi ki:

  3 cocugum var 6 yaşındaki ogluma sut geliyordu ama ikizlerime gelmiyor ve artik tamamen kesildi ikizlerim 3 yasinda ve sut iciyolar yetisemiyoruz sut basvurusunda bulunmak istyorum

 57. Avatar of Cennet teciman Cennet teciman dedi ki:

  Eşim bagırsak hastası 2 çocugum var 2 yıldır yardıma başvurmusum ama gelen giden yok 1 senedir süte basvurdum o ada ses soluk çıkmadı yardıma muhtaçım

 58. Avatar of Hasan bacanlı Hasan bacanlı dedi ki:

  benim de 2 çocuğum var biri 2,5 yaşında diğeri 5 yaşından kiracıyım Ben de süt yardımda bulunmak istiyorum

 59. Avatar of vildan vildan dedi ki:

  benim adım vildan süt içme bu bebeğim var artı kızında var süt için yardım ederseniz sevinirim

 60. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Bende süt yardımı bekliyorum çünkü madi durumun yok 2 çocuğumda süt içiyor ama ben madi durumdan dolayı süt alamiyo çünkü eşim borç ödüyor ben bu borç yüzünde köye kaynamin yanında taşındım bir göz oda kalıyorum mm,

 61. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Lùtfen yardim edin bende 4 tene cocuk 2 tanesi ikiz param yok bez alamiyorum yardim edin

 62. Avatar of Elanur öztürk Elanur öztürk dedi ki:

  Ben ev hanımıyım eşim çalışmıyor dürümüm yök 4 yaşında kızım var süt içiyor yardım süt yardımı istiyurum

 63. Avatar of Hicran Hicran dedi ki:

  Meraba benimde 3 cocugum var esim calis miyor kiradayim süt ve kart yardımına ihtiyacım var lütfen geri dönüş yapın

 64. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  İyi gececer @ibb bende kiraciyim iki çocuğum var eşim işsiz günlük gidiyor iş bulursa başkanımız olarak süt ve aile yardimi beklemekteyim teşekkürler @ekremimamoglu

 65. Avatar of Emine suakar Emine suakar dedi ki:

  Hayırlı günleriniz olsun benim de 2 çocuğum var süt yardımına ihtiyacım var ben yetistiremiyorum bu aralar eşim bi çalışıyor bi çalışmıyor çocuklarıma bez ve süt almakta zorlaniyorum lütfen yardım edin bir çocuğum 1yaşında bir çocuğum 3 yaşında sizin yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla

 66. Avatar of Emine suakar Emine suakar dedi ki:

  Hayırlı günleriniz olsun benim 2 çocuğum var süt yardımına ihtiyacım var ben yetistiremiyorum bu aralar eşim bi çalışıyor bi çalışmıyor çocuklarıma bez ve süt almakta zorlaniyorum lütfen yardım edin bir çocuğum 1 tasinda bir çocuğum 3 yaşında sizin yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla

 67. Avatar of Heybet ongulu Heybet ongulu dedi ki:

  Benim üç tane çocuğum var çocuklarıma süt alamıyorum onların tamda bu zamnda süt içmeye ihtiyaçları var lütfen bizede yardım edin

 68. Avatar of Seyhan Seyhan dedi ki:

  Benimde iki çocuğum var kiradayim eşim iş bulamiyir geçim sıkıntısı çekiyoruz lütfen yardımcı olurmusuniz

 69. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyim kiram 900 7 çocuğun var süt yardımı istiyorum nolur yardım edin

 70. Avatar of Azize oturur Azize oturur dedi ki:

  5tane cocugum var sut yardimi istiyorum kocam issiz

 71. Avatar of Azize oturur Azize oturur dedi ki:

  Esim calismiyor 5 cocugum var 2kisi kucuk 2 bucuk yasinda ve 2 aylik onlarada yardim edin esim issiz

 72. Avatar of Azize oturur Azize oturur dedi ki:

  5 cocugum var ikisi kucuk biri 2 bucuk figeri 2 aylik. Bende sut ve bez yardimi istiyorum esim calismiyor cocuguma bez sut alamiyorum cocuklarimda faydalansin

 73. Avatar of Leyla oğuz Leyla oğuz dedi ki:

  Benimde 4 tane cocugum var iki tanesi ikiz bende sut yarimi istiyorum

 74. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyim 7 çocuğun var süt vardı mı istiyorum

 75. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyim 7 çocuğun var süt yardımı istiyorum nolur

 76. Avatar of Nil Nil dedi ki:

  Kackere yeryere basvuru yaptim hic bisekilde geri donus olmadi cimere kadar yazdim evim kira esim calisamiyor ilk dafa devletden yardim istedim evi arabası olanlara para yardimida gida yardimida geldi neye gore kime gore yardim geldi anlamadim çocuğu olanlara sut yardimi yapiliyormus insallah bu olur

 77. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var bende süt yardımında yararlanmak istiyorum lütfen

 78. Avatar of Ensar Ensar dedi ki:

  Pendik sosyal ve yardımlaşma Derneği 1000tl yardımı red etti gerekçesi korona günlerine Kapalı olan dükkanın gerilini babanız size verebilirmiş zıhnıyetınıze nediyeyim

 79. Avatar of Leyla fidan Ak Leyla fidan Ak dedi ki:

  Panedemiden dolayı cok zorluk cektık o ructe esim halımle calışamadı tam hersey yoluna girdi derken esimde bel fıtığı çıktı hastalıktan dolayı 1 ay yıne calışamadı.. Anlıyacagınız üzere cok zor zamanlardan gectık 3 aylık kıra birikmiş faturaları zor bela ödüyoruz.. 2 kız evladım var biri 17 günlük digeri ise 4 yaşında bez parası mama parası Anlıyacagınız üzere cok zor dayız bizede yardımcı olmanızı istiyorum

 80. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  4 çocuğum var fakat hiç biryer ilgilenmiyo süt yardımı için icraat sanırım lafta var icraatta bişey yok

 81. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Lütfen yardım edin dürt küçük çocuk var en büyü7 yaşında en küçük üğüm bir yaşında eşim işsiz kiracıyım her hangi gelirim yok süt ihtiyaç ım var üç tane süt içiyor Allah rızası için. Yardım edin masraflar yetişemiyorum 5318581492

 82. Avatar of Meryem Meryem dedi ki:

  Iki cocumvar calisamiyorum eşimin işiyok kiraciyim bizede yardim edermisiniz .

 83. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  Iki cocugum var süt yardımı istiyorum eşim 3 aydir calismiyordu kiralarım birikti yardim karti istiyorum yardımcı olursaniz cok sevinirim pandemi destelbpaketide cikmadi bana zor durumdayim

 84. Avatar of Funda mut Funda mut dedi ki:

  Benim ucuzlerim var 3 yasinda hepside sut iciyor be esimden siddet gordugum icin bosanma davam var sut yardimi istiyorum

 85. Avatar of Melahat Melahat dedi ki:

  İki cocugum var ikiside sut içiyo maddi durumum iyi değil kıramı veremiyorum faturalarımı odeyemıyorım lutfen yardımcı olun

 86. Avatar of Gizem Ertaş Gizem Ertaş dedi ki:

  Kraciyim eşim yeni baslicak ise 3yasinda ve 11aylik çocuğum var süt yardımı istiyorum yardım eder misiniz lutfen

 87. Avatar of Nuray Nuray dedi ki:

  2 kızım var biri 11 biri 14 yasinda ikiside sut iciyor ama servis hostesligi yapiyordum okullar erken kapaninca issiz kaldım durumum olmadigi icin cocuklarin ihtiyaclarini karsilayamiyorum yardimci olursaniz sevinirim.daha oncede
  Sut icin basvurdum ama donus olmadi.

 88. Avatar of Luiza ismailoğlu Luiza ismailoğlu dedi ki:

  2 aydir çalişmiyorum borç alarak kirami faturami karşilyorum 2 kizim var eşim çalişmiyor İki ay önce işten çıkarıldı İş yok eleman alım yok Bu konudada destek verir misiniz

 89. Avatar of Güllü Güllü dedi ki:

  Ben Güllü uka 2cucum var biri 8 diyeri11 yaşında çocuklar ım için süt yardımı istiyorum

 90. Avatar of Gülistan Gülistan dedi ki:

  Durumum yok çocuğuma mama alamıyorum süt alamıyorum bez bile alamiyorum

 91. Avatar of Selda Selda dedi ki:

  Bi sefer süt geldi pandemiden sonra bir daha gelmedi arıyorum kaydınız var diyorlar ama süt gelmiyor en yakın depoya gidin alın deniliyor ama gidemiyoruz eşim çalıştıgı için saat ler yetişemiyor bende kimsem yok cocukları bırakıp gidemiyorum lütfen yardımcı ollun

 92. Avatar of Emin’e Emin’e dedi ki:

  Süt almak istiyorm

 93. Avatar of Nihal Nihal dedi ki:

  Süt yardimi istiyorum

 94. Avatar of Güllü uka Güllü uka dedi ki:

  2 çucuma bakamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

 95. Avatar of Güllü uka Güllü uka dedi ki:

  2 çucuma bakamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

 96. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Oğluma süt için yardım istiyorum 2 buçuk aydır ibb değerlendirme aşamasında diyor yardım bekliyorum ev sahibim evimden çıkartıyor kirasını ödeyemediğim için

 97. Avatar of SEVDA İNAN SEVDA İNAN dedi ki:

  Kızım var süt yardımı istiyorum

  1. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

   Kirada oturuyorum kizimima süt ve erzak gıda giyim yardımı istiyorum

 98. Avatar of Nazlı Nazlı dedi ki:

  2 kizim var sut ve para yardimi istoyorum

 99. Avatar of Gülizar aslan Gülizar aslan dedi ki:

  Kiraciyim kira yardımı için basvuruyorum lütfen edin

 100. Avatar of Gülizar aslan Gülizar aslan dedi ki:

  Kiraciyim iki çocuğum var süt için lütfen yardım edermisiz

 101. Avatar of Leyla Şen Leyla Şen dedi ki:

  Kirciyim kira yardımı için lütfen yardım eder misiniz

 102. Avatar of Neslihan kıl Neslihan kıl dedi ki:

  Merhaba benim üç çocuğum var hiç bir gelirim yok benim eşim çalışmıyor süt ve kart yardımından bulunmak istiyorum

 103. Avatar of Çiğdem Çiğdem dedi ki:

  Ikiz kizlarim var süt içiyorlar rica etsem banada gösterirmisiniz kayıt oldum onay gelmedi

 104. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Süt yardımından faydalanmak istiyorum 5 tane çocuğum var İstanbul kart verdiler ama süt vermediler

 105. Avatar of Rindihan yaman Rindihan yaman dedi ki:

  Ben esenyut yardim istiyorum iki çocuğum var eşim çalışmıyor korona nedeniyle evdeyiz nerdeyse üç aydır kiram var ödeyemedim lutfen yardim bekliyorum duyum sesimi

 106. Avatar of Zehra akca Zehra akca dedi ki:

  Süt her çocuğun hakkıysa hakkımı istiyorum 2 çocuğum var eşim hala çalışmıyor sütümü istiyorum çocuklar süt içmek istiyor ilgililere bildiririm

 107. Avatar of Derya ünal Derya ünal dedi ki:

  Merhaba durumum yok 4çocuk var ev hanımıyım evim kira sizden maddi yada süt yardımı istiyorum

 108. Avatar of sabahattin çelik sabahattin çelik dedi ki:

  4 çocugum var 2 si kucuk sut alıyordım 12 aydır calışmıyorm zor durumdayım sizden rıcam 2 cocuk sut vermenis

 109. Avatar of Osman Osman dedi ki:

  İşsizim erzak yardımı istiyorum

 110. Avatar of Yakup Yakup dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var 3+5+8+11 yaşlarda çocuklarım var evim kira süt yardımından yararlanmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 111. Avatar of Şerife Yıldırım Şerife Yıldırım dedi ki:

  3 tane çocuğum var evim kira şuan hiç para girmiyor eve eşim işten çıktı çocuklarım için yardım. Bekliyorum

 112. Avatar of Hasan Hasan dedi ki:

  Benim 3 ve 6 yaşında çocuklarım var halk süten yararlanmak istiyorum virüsten dolayı çalışmıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 113. Avatar of demet demet dedi ki:

  evim kira 3 yaşında çocuğum var ve hamileyim eşim marttan beri işsiz çalışmıyor zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum

 114. Avatar of Hacer sırma Hacer sırma dedi ki:

  Eşim 3 aydır çalışmıyo 7 yaşın 8 yaşında ve 6 aylık bebeyim var bebeyim yeni ameliyat oldu maddi yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin

 115. Avatar of Hasan bacanlı Hasan bacanlı dedi ki:

  Kiraciyim 2 tane cocugum var 3aydir calismiyorum
  Kredi borclaarim var sikinti cekiyorum ve 3 aydir kira vermiyorum lutfen maddi olarak yardimci olirmusunuz ve cocuklarim 2 ve 5 yasinda süt yardimi icinde desteginizi bekliyorum

 116. Avatar of Sarya Sarya dedi ki:

  İki kızım var biri 3 yaşında biri 6 yaşinda ama başvurmamiza rağmen süt alamadık kiraciyiz eşimde çalısmiyor yardimci olursaniz sevinirim

 117. Avatar of Mustafa biter Mustafa biter dedi ki:

  2 çocuğum biri 3 yaşında biri de 2 yaşında var evim kira 3 aydır çalışmıyorum Maddi durumum çok kötü çocuklarıma bakamıyorum Size destek istiyorum

 118. Avatar of Halime yurt Halime yurt dedi ki:

  2 cocugum var esim 3 aydir calismiyur maddi destek istiyurum 3 kira vermedik diye bizi evden cikaracaklar lutfen bize yardim edin

 119. Avatar of Tuğba Tuğba dedi ki:

  Evimiz 2 ve 3 yasinda iki tane cocugum ankarada yasiyorum esim sizden cocuklarim icin bez sute ve kira yardimi talep ediyorum

 120. Avatar of Ayse Ayse dedi ki:

  2 çocuğum var evim kira eşim calismiyor virüsten dolayi kredi borcumuz var odeyemiyoruz süt ve maddi yardım talep ediliyor um

 121. Avatar of Ramazan celik Ramazan celik dedi ki:

  İkiz çocuğum var evim kira taksitlerini var ödeme yapamıyoruz yardım istiyoruz

 122. Avatar of Gülüzar Gülüzar dedi ki:

  2 tane cocugum var sut yardimi istiyorum

 123. Avatar of Pınar Pınar dedi ki:

  Merhaba evli 2 çocuk sahibiyim eşim ameliyat oldugunda dolayı çalışamıyor bende çocuklardan dolayı çalışamıyorum lütfen sizden gelecek bir yardım beklyirum

 124. Avatar of Sevil Sevil dedi ki:

  Dört çocuk var yeni doğum yaptım eşim çalışıyor ama yetmiyor sizden bez yardımı ve süt yardımı istiyorum

 125. Avatar of Sergül doğan Sergül doğan dedi ki:

  Ben ankarada yaşıyorum işsizim yardıma ihtiyacım var lütfen yardımcı olunuz

 126. Avatar of Nazlı baca Nazlı baca dedi ki:

  Durumum yok 2 çocuğum var süte ihtiyacımız var

 127. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  İki çocuğum var eşim inşaata yümyeyle çalişıyo yaklaşık iki aydır doğru dürüst çalışmamış kiramizi odeyemiyoruz ve evimizin gelirini karşilayamiyoruz oyüzden sizden süt ve para yardımı istiyorum

 128. Avatar of Zeynep Tataroğlu Zeynep Tataroğlu dedi ki:

  Merhabalar bende süt yardımından faydalanmak istiyorum 2 çocuğum var.

 129. Avatar of kudret kudret dedi ki:

  ben kudret durmaz kiracıyim eşim çalışmıyor kirami ödeyemiyorum 2 çocuğum var maddi yardim ve paket yardımı istiyorum lütfen yardım yardim edin

 130. Avatar of Nazli Seçen Nazli Seçen dedi ki:

  2 kizim var sut yardimi ve para yardımı bekliyorum

 131. Avatar of ilknur ilknur dedi ki:

  Benim 3 cocukgum var maddi ve desteğe ihtiyaçım var süt ve mama ve bez desteği istiyorum

 132. Avatar of Esma değirmenci Esma değirmenci dedi ki:

  3 cocum var süt yardımı istiyorum

 133. Avatar of Esma değirmenci Esma değirmenci dedi ki:

  3 cocugum nereye baş vurduktan bir yardım alamadım süt istiyorum herkez gibi maddi sıkıntımız var

 134. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  4:5 yaşında kardeşim var babamı 6 ay önce kaybettik virüs nedeniyle çalışamıyorum kardeşim için süt desteği istiyorum sesimizi duyun

 135. Avatar of Ali saçkın Ali saçkın dedi ki:

  Paraya ihtiyacim var eşim yeni dogum yapti iki cocuğum var ihtyaclari karsiryalayamiyorum

 136. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Bi kızım var 4 yaşında ve 5 aylık bebeğim var süt yardımı istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

 137. Avatar of Makbule Makbule dedi ki:

  Sut Yardımı istiyom evim kira borcum var 1 çocuk

 138. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  7 kişilik aileye bakıyorum iş yerim kapandı tek gelirim yok kiradayim maddi destek istiyorum..

 139. Avatar of Havva Havva dedi ki:

  3 çocuğum var gelirim yok süt istiyorum madi destek istiyorum faturalarımı ödeyemiyorum lütfen cvb bekliyorum

 140. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Evim kira 4 cocugum var sut yardimi istiyorum

  1. Avatar of Burçin yuksel Burçin yuksel dedi ki:

   Evim kira süt yardımı istiyorum 2 tane çocuğum var Karadeniz Parodi yemiyoruz maddi destek istiyorum

 141. Avatar of mehmet mehmet dedi ki:

  2 çocuğum madi destek istiyorum kredim var üdiyemiyorum

 142. Avatar of Firdes Firdes dedi ki:

  Üç çocuk annesiyim süt yardimi almak istiyorum bı sistem nasıl çalışıyor anlamış değilim.dönüş bekliyorum

 143. Avatar of Bahar ahmet Bahar ahmet dedi ki:

  Eşim çalışmiyor iki tane çocuğum var biri 5 yaşinda öbürü 2 yaşinda kirada oturiyoruz bana sut lazim ve çocuk bezi

 144. Avatar of Nazlı Nazlı dedi ki:

  2 kız çocuğum var Sizden süt ve para yardımı İstiyorum Şimdiden teşekkür ederim

 145. Avatar of Aynur Bölük Aynur Bölük dedi ki:

  2 cocugum var sut ve bez alamıyorum şuan çalışmıyorum yardım edın

 146. Avatar of Fatih Bölük Fatih Bölük dedi ki:

  2 cocugum var sut ve bez alamıyorum şuan çalışmıyorum yardım edın

 147. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  5tane çocuğum.küçük bebişim için süt ve bez yardımı istiyorum

 148. Avatar of Zeytun Zeytun dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum

 149. Avatar of Kadri kızılkaya Kadri kızılkaya dedi ki:

  Evim kira 3 çocuğum var 1 ay çalışmadım yardım istiyorum

 150. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Eşim calişmiyor kirada oturuyorum kiyafet Süt gıda yardim ne olursa olsu havalar ısındı ayakabi alamiyorum bot giyiyorlar

 151. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Süt ve bez yardımı istiyorum

 152. Avatar of Gülcan tur Gülcan tur dedi ki:

  süt para yardımı istiyorum

 153. Avatar of Necibe tetik tokcan Necibe tetik tokcan dedi ki:

  3 yıllık evliyim 11 aylık bebegim var süt ve bez alamıyorum kiracıyım eşim tarafı beni hiçbirşekilde istemiyorlar eşim çalışmıyor evliliğim fakirlik yüzünden yürümüyor muhtaçcım ve üzgün bir anneyim.

 154. Avatar of alev alev dedi ki:

  sut ve bez yardimi istiyorum

 155. Avatar of Nevzat Nevzat dedi ki:

  Süt ne zaman gelir

 156. Avatar of Nevzat kılınç Nevzat kılınç dedi ki:

  Süt ne zaman gelir

 157. Avatar of Cavide Cavide dedi ki:

  Bende her kadin gibi magdurum gıda elbise sut ne olursa çok ihtiyacım var kocamdan ayrıyim şiddet yüzünden 7 çocuğuma ben bakıyorum çok ihtiyacım var yardıma bana yardım edin bir anne olarak

 158. Avatar of Fatma Sezgin Fatma Sezgin dedi ki:

  Süt Yardımı Ve Para Yardımı İstiyorum iki Çocuğumla Ailemin Yanındayım Eşim Sahip Çıkmıyor Ayrıyız Yardımcı Olursanız Çok sevinirim iştende çıkartıldım bu süreçte

 159. Avatar of Sunay Sunay dedi ki:

  Süt yardımı almak istiyorum

 160. Avatar of Esra kaya Esra kaya dedi ki:

  Süt ve bez yardımı istiyorum

  1. Avatar of Çiğdem Çiğdem dedi ki:

   Bir çocuğu um var süt alamıyorum doğrumu m iyi değil süt alamıyorum

 161. Avatar of Yusuf altuntepe Yusuf altuntepe dedi ki:

  Gelirim yetersiz kaliyor binrirakiraveryorom ikicocumvar ikiside okkuyor zorgeciniyor

 162. Avatar of Esra Esra dedi ki:

  Bebeğim var emziriyorum yardım bekliyorym sizden desteğinizi de bekliyorum süt yardımı yada her türlü yardım bekliyorum

 163. Avatar of Gülay Gülay dedi ki:

  Süt bez maddi yardım istiyorum bende birazda şu kiracılar görün evi arabası olanlara gitti bu yardımlar neye göre değerlendiriliyor bu yardımlar illa bizimdemi evimizin içi lüks son model eşya olsun günahtır ihtiyacı olmayanda var gibi istemesin hakka girmesinler millet geçinemiyor diye kredi çekiyor peki nasıl ödiycek şu işsizlikte Allah yardımcımız olsun inşallah devletimiz duysun ihtiyacı olana yardım edin artık evi arabası sıfır eşyalıya değil biz milletin artığında oturuyoruz evimde ki eşyalar hep birilerinin vermesi

 164. Avatar of Firdes Firdes dedi ki:

  Üç çocuk annesiyim yapılan süt yardımından faydalanmak istiyorum

 165. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Evde 4 yaşında süt içen oğlum var korana vinüsten dolayı çalışan yok almakta zorlanıyorum 2 ay oldu ibb ye başvuru yaptım ama geri dönen olmadı
  Görüyorum süt araçları güzel güzel evlerin önüne süt teslim ediyor demekki gerçekten onların ihtiyacı var vicdanınıza bırakıyorum

  1. Avatar of Gülay Gülay dedi ki:

   Mrb haklı yorumunuza yazmak istedim çok doğru söylemişsiniz evi arabası olan evlerinin içi lüks yaşantı olan kişilere maddi gıda süt her türlü yardım yapıldı maalesef çevremde çok gördüm bende. gerçek ihtiyaç sahibi o kadar insan varki önünden gelip geçiliyor ve hiç bir şekilde yardım çıkmıyor vicdan olsa zaten kiradakilere yapılır bu yardımlar Allah yardımcımız olsun

 166. Avatar of Aysel çifçi Aysel çifçi dedi ki:

  İki çoçugum var süt yardımıma itiyacım var yeşim 6 ci ayada 9 ci aya kadar boştu kırediçektık ödüyemedık iş gidrdi üç çalıştı ine çikti şimdi boş bir yengeli maşinan ev zor geçindiri

 167. Avatar of sultan sultan dedi ki:

  kızım için bu süt çok lazım

 168. Avatar of sultan sultan dedi ki:

  kızım için bu şüt

 169. Avatar of Alev Alev dedi ki:

  Ben 3 çocuk annesiyim kredi de oturuyorum pazarcı idim hastalıktan dolayı kapali maddi durumum iyi değil komşular yardımı ile geçiniyorum önce allah’tan sonra sizden yardım elinizi uzatmanizi istiyorum alaha emanet olun allah yardımcınız olsun

  1. Avatar of Mizgin Mizgin dedi ki:

   2 çocuğum var biri 6yaşında diğeri 7 aylık bez yardımı süt yardımı istiyorum eşim çalışmıyor kötü durumdayız

 170. Avatar of Yaşar Yaşar dedi ki:

  Süt ve yardım kart istiyorum maddi durumum iyi değil zor durumdayım lütfen yardım ediniz.

 171. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Sut ve kira yardımı

 172. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Cocugüm küçük bez süt ardımı istiyoruz evde 6kişi yaşıyoruz lütfen yardımcı olun

 173. Avatar of Dongül Dongül dedi ki:

  Vürüsten dolayı çok zor günler geçiriyoruz evde altı kişi yasyorz çocuğum küçük süt bez yardımı istiyorum lütfen yardmcı olun

 174. Avatar of Remziye Remziye dedi ki:

  Sut ve yardim kart istiyorum çok sor durumdayım

 175. Avatar of Faruk Faruk dedi ki:

  Kira yardim

 176. Avatar of Faruk Faruk dedi ki:

  Faruk aslan kira yardim

 177. Avatar of Kadir sönmez Kadir sönmez dedi ki:

  Oy isterken kandırılıyoruz yardım isterken görmezden geliniyoruz imamoğlu için okadar oy topladım ama değmezmiş yardıma el uzatmadı.

 178. Avatar of Ecrin Ecrin dedi ki:

  Ben bütün yardımlardan yararlandım fakir olduğuma rağmen

 179. Avatar of Erol Erol dedi ki:

  Merhaba ben İstanbuldan Erol 3 aydır süt gelmiyor bana buradan belediyeye sesleniyorum

 180. Avatar of gul gul dedi ki:

  Merabalar esim kanser hastasi covuguma sut bez alamiyorum yardimlariniza ihtiyacim var

 181. Avatar of Aydin araz Aydin araz dedi ki:

  Sut yardimi muhtac ve alamayanlara yapilcakti.ama bakiyoruzki zengine gidiyor fakire el uzatan yok.hani 16 milyon beraberdi.hani ayrım yok du.ne muhrac inssnlar var onlara yardim yapin

 182. Avatar of Sibel bayrak Sibel bayrak dedi ki:

  2 çocuğum var 8 ve 12 küçük olan hasta gelişimi yavaş süt içmesi gerekiyor zor süt alıyorum yardımcı olursanız mutlu oluruz Allah razı olsun

 183. Avatar of Kezban arslan Kezban arslan dedi ki:

  11 aylik bebegim var yardim istiyom sut almak istiyorum

 184. Avatar of Kezban arslan Kezban arslan dedi ki:

  11 aylik bebegim var sut yardimi istiyom esim calismiyor borcumuz var lutfen

 185. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  5 yaşında oğlum var ilkez basvurcam nerden bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 186. Avatar of Gurbet Kanar Gurbet Kanar dedi ki:

  Benimde 8 yaşında ve 11 aylık yeğenlerim var hiç bir gelirimiz yok cebimizde beş kuruş para yok değil süt almak hiç bir şey alamiyoruz lüffen bizde süt gönderin saygilar

 187. Avatar of Gülseren Gülseren dedi ki:

  Merhaba bende süt yardımına baş vurdum görevliler geldi .Ama bir sonuç açıklanmadı. Eşim çalışmıyor süt alamıyorum çocuklarıma. Askeri ücret bile girmiyor eve .

 188. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Korona sebebiyle çalışmıyorum çok zor günler geçirdim 2 çocuğum var borçların var bende yararlanmak istiyorum madi durumum yok

 189. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  1 buçuk aydır çalışmıyorum 1 ve 5 yaşında 2 çocuğum var madi durumum yok borçlarım var biraz yardım sayın bakanım saygılar

 190. Avatar of Cibrail Oğur Cibrail Oğur dedi ki:

  5 yaşında oğlum var süte ihtiyacımız var tşk

 191. Avatar of Seher topdağ Seher topdağ dedi ki:

  4 yaşında kızım var bende süt yardımı istiyorum saygılar

 192. Avatar of Mihriban Mihriban dedi ki:

  3 yaşında oğlum var bu zor süreçte bende yararlanmak istiyorum bu zor süreçte yardım etmenizi istiyorum

 193. Avatar of Yunus KETENCİ Yunus KETENCİ dedi ki:

  Belediyenin hak süt yardımından bende yararlanmak istiyorum 3 cocugum var 4.6.9 yaşlarında

 194. Avatar of hamide alp hamide alp dedi ki:

  ihtiyacım var süt yardimi istiyorum 3 çocuğum var

 195. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

  Belediyenin sunmuş olduğu yardımlardan bende yararlanmak isterim uygun görürseniz sayğılarımla

 196. Avatar of Sümeyye Sümeyye dedi ki:

  3 haftalik bebeğimiz var. Kirada oturuyoruz ve eşim de ben de öğrenciyiz. Sizden maddi destek konusunda yardım etmenizi istirham ederim.

 197. Avatar of Haci eser Haci eser dedi ki:

  3 cocugum var ve ben şimdiye kadar sut almadim nasil alirim onuds bilmiyorum 4 aydir işsizim lütfen yardim edin

 198. Avatar of Fikriye Fikriye dedi ki:

  Merhaba 3 yaşında kızım var süt yardımımı almak istiyorum

 199. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  11 aylık bebeğim var maddi durumumuz iyi değil durumları çok iyi olanlar bile maddi destek alıyor yardımcı olursanız sevinirim

 200. Avatar of Adem akyüz Adem akyüz dedi ki:

  Beleyenin sunmuş olduğu hizmetlerden bende yararlanarak ak istiyorum

 201. Avatar of Kiymet Kiymet dedi ki:

  5 yaşında kızım var biz süt alamıyorum zengin marketi var çatırçatır cocuklarına süt geliyor evyok süt alamıyoruz başkanım iyi araştır saygılar

 202. Avatar of Canser Canser dedi ki:

  Benim de iki cocuğum var bir 4 diğeri de 1 yaşında süt faydalanmak istiyorum Küçükçekmece

 203. Avatar of Canser Canser dedi ki:

  Benim de 2 çocuğum var birdi 4 yaşında diğeri de 1 yaşında süt faydalanmak istiyorum banda yardımcı olurmusunuz

 204. Avatar of Elif çakır Elif çakır dedi ki:

  Kiradayım 3 çocuğum var durumum iyideğil hiç bir gelirim yok eşim hasta çalışmıyor bende süt yardımı istiyorum

 205. Avatar of Yasin Yasin dedi ki:

  Ben yasin işsizim ankarada oturuyom kirada oturuyom durumum yok

 206. Avatar of İmdat İmdat dedi ki:

  adres değişikliği yaptım sütümüz gelemedi

 207. Avatar of imdat imdat dedi ki:

  Süt yardımda faydalanmak istiyorum

 208. Avatar of Neriman Neriman dedi ki:

  Benim 3 tane cocugim var magdurum calismiyorum bende sut yardiminda yararlanmak istiyorum lutfen

 209. Avatar of Aydan Aydan dedi ki:

  Benim 2 tane çocuğum var biri 3 yasinda diğeri 8 yasinda sut yardim istiyorum eşim çalışmıyor yeni ameliyat oldun

 210. Avatar of resmigül resmigül dedi ki:

  süt yardımı istiyorun 3 tane çocuģum var 11 yaş 7 yaş ve 3 yaşında bide faydalanmak istiyorum

 211. Avatar of Yasemin Kılıç Yasemin Kılıç dedi ki:

  Vallah benim oğlumda 1 buçuk yaşında neden 3 6 yaş arası veriliyorsa hepsine verilsin ne kadar saçma

 212. Avatar of Nur Nur dedi ki:

  Iki çocuğum var süt yardimi almak istiyorum esim issiz calismiyor.

 213. Avatar of YASemin YASemin dedi ki:

  Bende süt yardimi için başvuru yaptım neden gelmedi

 214. Avatar of Kader da kaç Kader da kaç dedi ki:

  3 tane çocum var faydalanmak istiyodum 3 yaşında bebeğim var bez ve mama süt yardımı istiyorum

 215. Avatar of Nurhan Nurhan dedi ki:

  Kaç kez 153 u aradim sut icin basvuru yaptim hala gelecek bilgide vermiyorlar 6 ay oldu
  2 cogm var 4 ve 1.5 yaşinda

 216. Avatar of zeliha zeliha dedi ki:

  merhaba bizde sut istiyoruz Benin kaydim var ama gelmiyor kizim kucuk sut istiyor ama bizim alicak durumumuz yok lütfen getirirmisiniz

 217. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  3 tane çocuğum var eşim çalışmıyor süt yardımından yararlanmak istiyorum

 218. Avatar of Yildiz Yildiz dedi ki:

  2 çocuğum var . Şu an calismiyorum .eşimden ayrı ailem ile yaşıyorum süt yardımı istiyorum

 219. Avatar of Katibe Katibe dedi ki:

  Bende süt yardımından faydalanmak istiyorum 1 yaşında ni tane çocuğum var

 220. Avatar of Emre Emre dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum benim iki tane çocuğum var
  12.yaş 4 yaşında bide faydalanmak istiyorum lutfen

 221. Avatar of semra semra dedi ki:

  iki çocuğum var biri iki yaşında diğeri de 1 yaşında eşim çalışmıyor süt yardımından faydalanmak istiyom

 222. Avatar of gönül gönül dedi ki:

  Kiraciyim iki cocuğum var süt bez gida yardımı istiyom zor durumdayım lütfen lütfen yardımcı olun

 223. Avatar of gönül gönül dedi ki:

  gÖnül 1 buçuk yaşında 3 buçuk yaşında iki çocuğum var bez bide süt gıda yardımı ihtiyacmz var kiraciyim lutfen yardımcı olun cok zor durumdayız

 224. Avatar of Gülaştı Gülaştı dedi ki:

  Süt ve maddi yardım istiyorum

 225. Avatar of Birgül Birgül dedi ki:

  Ben 2 aydır süt yardımı alamadım 2020 yılında 5 inci ayda olduğumuz halde 2 defa tek aldim süt düzenli gelmiyor. Çok zor durumdayım 1 çocuğum var

 226. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  4 çocuğum var süt ve bez istiyorum durumum yok bana yardım edin

 227. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Süt baş vuru yapmak istiyorum

 228. Avatar of Burcu Burcu dedi ki:

  Eşim 2 aydır çalışmıyo 2 yaşında çocuğum var süt yardımı istiyorumm yardımcı olursanız sevinirim..

 229. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Süt ve maddi yardım rica ediyorum

 230. Avatar of Aliye Aliye dedi ki:

  Gıda yardımı istedim olmadı para yardımı istedim olmadı biz neyden faydalanacağız acaba

 231. Avatar of Aliye Aliye dedi ki:

  Benim çocuğum daha 6 aylık bebek anne sütü istemiyor bnde pirinç unu yapıyorum süt alamıyorum biz neden faydalanamiyoruz

 232. Avatar of Tuğba Tuğba dedi ki:

  Ben bi anne olarak 3 cocuğum var kucuk kizimin sutunu bezini alamiyorum bana el uzatin kiradayım bi gelirim yok eşimin işi yok cok perisanim yardim eli uzatin bana ne olur

 233. Avatar of Ünal Ünal dedi ki:

  Issizim 2 cocugum var yardim almak istiyorum calismiyorum

 234. Avatar of Ferat Ferat dedi ki:

  Sut istiyorum cocugum 3.5 yasinda

 235. Avatar of Sevim Sevim dedi ki:

  Süt bez ıslak mendil gıda yardimi istiyorum 2 çocuğum var 2 sut iciyo.gida yardimi sadece kuru gıda olmasın et tavuk da olsun bizde insaniz.

 236. Avatar of Sevim Sevim dedi ki:

  Süt bez ıslak mendil gıda yardimi istiyorum 2 çocuğum var 2 sut iciyo.gida yardimi sadece kuru gıda olmasın et tavuk da olsun bizde insaniz

 237. Avatar of Cemile Cemile dedi ki:

  Eşim bu ara çalışamıyor kiracıyım bebeğim anne sütünü bıraktı 7.5 aylık süt ve bez yardımı istiyorum lütfen

 238. Avatar of Fazile Fazile dedi ki:

  Sut yarrdimi istiyorum

 239. Avatar of Kayahan Kayahan dedi ki:

  Sut bez ve gıda yardimi istiyorum

 240. Avatar of Zubeyde Zubeyde dedi ki:

  Zubeyde kocer iki cocugum var ev hanimiyim esim caliyormuyor sut yardiman bas vurmak istiyorum cok madurum

 241. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum lutfen iki çocuğum var eşim virusten dolayı devamlı calisamiyor

 242. Avatar of Yagmur Yagmur dedi ki:

  2ci cocugum var aut ve bez yardımı istyrum esim 2aydir calismiyor magdurum kirqdayim

 243. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  kızım TV de 23 nisanda dağıtılan çocuk kolisini görmüş bütün gün ağlıyor bana ekrem imamoğlu getirmedi diye çok seviyor başkanımızı lütfen rica ediyorum

 244. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Süt yardımı rica ediyorum

 245. Avatar of Dilber Dilber dedi ki:

  Eşim çalışmıyor bebegimin masrafi oluyor yardım istiyorum

 246. Avatar of Ünal Ünal dedi ki:

  Sut yardimi istiyorum

 247. Avatar of Ünal Ünal dedi ki:

  Sut yardimi be maddi yardim istiyorum esim calismiyor ben ucretsiz izine cikdim evim kira yardiminizi istiyorum

 248. Avatar of Gülüstan Gülüstan dedi ki:

  Ben de süt ve kira yardımı istiyorum 2 çocuğum var eşim çalışmıyor çok zor durumdayız lütfen yardım edin

 249. Avatar of Gülüzar Gülüzar dedi ki:

  Sut yardimi be maddi yardim istiyorum esim calismiyor ben ucretsiz izine cikdim evim kira yardiminizi istiyorum

 250. Avatar of Gülüzar Gülüzar dedi ki:

  Sut yardimi istiyorum 2 tana cocugum var esim calismiyor gida ve maddi yardim istiyorum evim mira

 251. Avatar of Gülüzar Gülüzar dedi ki:

  Sut almak istiyorum iki tane cocum var esim bes aydir calismiyor ben de ucretsiz izine cikdim

 252. Avatar of Bedriye Bedriye dedi ki:

  Ben hijyen gıda ve süt yardımı istiyorum ihtiyacım. Var

 253. Avatar of Oznur sertkaya Oznur sertkaya dedi ki:

  5yasinda kizim var bende. Sut yardimi istiyorum

 254. Avatar of Oznur Oznur dedi ki:

  Sut yardimi istiyorum esim ucretsiz izne cikardilar

 255. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Gıda ve süt yardımı rica ediyorum oğlum 2 buçuk yaşında eşimin çalıştığı restorant kapandı ise gitmiyo

 256. Avatar of Gülay ilmin Gülay ilmin dedi ki:

  Kovit 19 nedeniyle iş yerimiz kapatıldı mağdursuz bizde yardımınızı gösterin

 257. Avatar of Gülay ilmin Gülay ilmin dedi ki:

  Kovit 19 nedeniyle işyerimiz kapatıldi zor durumdayız desteğınizi bekliyoruz

 258. Avatar of MUSTAFA GÖÇEN MUSTAFA GÖÇEN dedi ki:

  Daha önce ibb ye süt yardim icin başvuruda bulundu m 2 çocuğum var 2 ay oldu daha dönüş yapılmadı neden

 259. Avatar of Yakup Yakup dedi ki:

  3 cocugum var yardimi sitiyom

 260. Avatar of Yakup Yakup dedi ki:

  3 cocugum var sut yardimi istiyorum

 261. Avatar of Tuğba Topal Tuğba Topal dedi ki:

  Eşim süresiz izne çıkarıldı Bartın’da yaşıyorum böyle bir destek bize sağlanmiyor neden acaba 3 çocuğum var hiç bir destekten yararlanamıyorum lütfen bunu bir el atmanızi rica ediyorum….

 262. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  5kızım var çok zor durumdayım allah rizasi için 3 öğrenci 2si bebek banada yardım edin

 263. Avatar of Tuba Tuba dedi ki:

  2 çocuğum var 2 yaş ve 1 yaş sut bez ihtiyaç var lütfen yardımcı olurmusunuz

 264. Avatar of Kaan Kaan dedi ki:

  Süt istiyorum

 265. Avatar of Ramazan Ramazan dedi ki:

  3 çocuğum var 2 aydir çalışmıyorum süt bez yardım talepte bulunuyorum

 266. Avatar of Ramazan Ramazan dedi ki:

  3 çocuk var Süt yardımı istiyorum

 267. Avatar of Taylan Taylan dedi ki:

  İşsizim çalışmıyorum kiradayım gelirim yok gıda süt ve maddi yardıma ihtiyacımız var acil lütfen

 268. Avatar of Erol Erol dedi ki:

  5 çocuğun var 1.5 aydır çalışmıyorum ucretsiz izne cikarildim sut ,hijyen ve bez yardim rica ediyorum

 269. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Merhaba bn sut ve erzak yardimi istiyorum 4 çocugum var eşim çalişmiyo

 270. Avatar of Osman Osman dedi ki:

  İŞSİZİM aylık gelirim yok maddi yardım ve erzak ve hijyen paketi rica ediyorum.

 271. Avatar of Meryem Meryem dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum 2tane çocuğum var .

 272. Avatar of Yaşar yildiz Yaşar yildiz dedi ki:

  Ben süt ve gıda yardımında bulunmak istiyorum 3 çocuğum var eşim hamile su an çalışmıyorum

 273. Avatar of songul songul dedi ki:

  3 cocuğum var biri 2 biri 4 biri 7 yasinda esim 2 aydir ucretsiz izne cikarildi bende cocuklar icin sut yardimi istiyorum sizden lutfen

 274. Avatar of Bilal Bilal dedi ki:

  Merhaba ben Süt ve erzak yardımı ihtiyacım var 3 çocugum var. Kiradayım eşim hamile son 1 aydır ücretsiz izne çıkardılar maddi durumum çok zor

 275. Avatar of Bilal Bilal dedi ki:

  Merhaba Süt ve erzak yardımı ihtiyacım var 3 tane çocuğum var eşim hamile son 1 aydır ücretsiz izne çıkardılar maddi durumum çok zor durumda

 276. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  Süt yardımı ve koli yardımı istiyorum eşim cezaevinde calismiuorum

 277. Avatar of Önal Önal dedi ki:

  Erzak ve süt yardımı istiyorum
  Maddiyatim kötü.kirami ödeyemiyorum

 278. Avatar of Nurcan Borsbuğa Nurcan Borsbuğa dedi ki:

  4 çocuğum var benim en küçük bir kız çocuğum 3 yaşında süt yardimi ve gıda istiyorum evim kira eşim çalışmıyor inşaatta çalışıyordu ama virüs nedeniyle 2 aydır evde sikintidayim bezle süt yardimi istiyorum

 279. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Süt ve bez yardımı istiyorum 4 çocuğum var

 280. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  süt yardımı istiyorum eşim çalışmıyor 3 çocuğum var

 281. Avatar of İbrahim İbrahim dedi ki:

  Gıda süt ve maddi yardım rica ediyorum.

 282. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  Bende çalışmıyorum 2 çocuğum var yardım istiyorum

 283. Avatar of Senem Senem dedi ki:

  Eşimin işi yok köy yerinde yaşıyoruz ve gelirimiz hiç yok yeni doğum yaptım bez ve mama desteği istiyorum .

 284. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  3 çocuğum var eşim işten çıkarıldı yardım istiyorum

 285. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Bende süt yardımı istiyorum 2 çocuğum var biri 3 diğeri 5 yaşında

 286. Avatar of Adem demir Adem demir dedi ki:

  2 çocuğum var eşim çalışmıyor ihtiyaç sahibiyim süt yardımı istiyorum sayın Ekrem İmamoğlu başkanından

 287. Avatar of duygu duygu dedi ki:

  kızım 1 buçuk yaş eşimden ayriyim süt ve bez istiyom

 288. Avatar of MEHMET MEHMET dedi ki:

  Bu gün itibariyle 40 gun oldu calismiyom mumkunse koli yrdim istiyom

 289. Avatar of Aytaç Aytaç dedi ki:

  Bende süt yardımı istiyorum iki çocuğum var biri 6 diğeri 4 yaşında mümkünmü acaba?

 290. Avatar of Neriman Neriman dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum iki çocuğum var eşim çalışmıyor ve bu yardımdan yararlanmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim lütfen

 291. Avatar of Neriman Neriman dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum iki oğlum var eşim çalışmıyor

 292. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Gida kolisi ve sut yardimi istiyorum esim kanser hastasi bende calismiyorum yardimlarinizi bekliyorum.

 293. Avatar of Fatma topcular Fatma topcular dedi ki:

  Gida kolisi ve sut yardimi istiyorum esim kanser hastasi bende calismiyorum yardimlarinizi bekliyorum.

 294. Avatar of Serpil Serpil dedi ki:

  Eşim çalışmıyor 4 çocuğum var süt yardimi ve erzak yardımı istiyorum

 295. Avatar of Kaçmaz Savaş Akın Kaçmaz Savaş Akın dedi ki:

  Ögrenciyim okulum bitti çalışmıyorum babam engelli ve maaşı yok evde çalışanda kimse yok virüs nedeniyle nakit ve erzak yardımına ihtiyacım var

 296. Avatar of zuleyha Akın zuleyha Akın dedi ki:

  Eşim engelli 2 çocuğum var oğlum çalışıyodu oda işinden çıkartıldı evim kira maddi ve erzak yardımı talep ediyorum.saygılar

 297. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Eşim çalışmıyor iki tane kızım var süt yardımı istiyorum çocuk bezzi
  Kraciyim

 298. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

  Süt yardımı ve koli yardımı istiyorum iki çocuğum var biri 3 aylık diğeri 4yaşında esimd aha yeni girdi ise ama bu vuris nedeniyle çok fazla calistirmiyorlar

 299. Avatar of Yeşim Yeşim dedi ki:

  Süt yardımı ve koli yardımı istiyorum iki çocuğum var biri 3 aylık diğeri 5 yaşında esimd aha yeni girdi ise ama bu vuris nedeniyle çok fazla calistirmiyorlar

 300. Avatar of Elıf Elıf dedi ki:

  4 cogum var esim calısmıyor sut yardımı ıstıyorum

 301. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Süt yardımı ve koli yardımı istiyorum 3 çocuğum var eşim calismiyo

 302. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  3tane çocuğum var süt yardımı almak istiyorum durumum yok eşim çalışmıyor

 303. Avatar of Hanım Hanım dedi ki:

  Çocugum için süt yardımı almak istiyorum hayırlı günler

 304. Avatar of Hanım Hanım dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum teşekkür ederim şimdiden

 305. Avatar of Demet Demet dedi ki:

  3 yaşın da çocuğum var süt yardımı istiyorum

 306. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Süt yardım etmenizi istiyorum mama ekmek 2 cocuğum var

 307. Avatar of Cansel akkaya Cansel akkaya dedi ki:

  Benim 3 tane çoçuğum var eşimden ayrı yaşıyorum.benden süt almak istiyorum çoçuklarıma bana yardımcı olun.ben çalışamıyorum

 308. Avatar of Cansel akkaya Cansel akkaya dedi ki:

  Benim 3 tane çoçuğum var eşimden ayrı yaşıyorum.benden süt almak istiyorum çoçuklarıma bana yardımcı olun.

 309. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  3çoçoğum var eşim serbest meslek kiradayım eşim buaralar çalışmıyor bebeyim var lütfen süt yardımı istiyorum

 310. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  3çoçoğum var eşim serbest meslek çoğu zaman çalışmıyor süt yardımı istiyorum

 311. Avatar of Mevlüde Mevlüde dedi ki:

  Ben kaç ker aradım olmadı 2 tane yeğenime süt istiyorum

 312. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Süt yardımı istıyorum eşimden ayrıldım 3çoçuğum var evım kira hıç bır sosyal güvencem yok çalışmıyorum

 313. Avatar of Fidan Fidan dedi ki:

  HALK süt yardımı istiyorum

 314. Avatar of Esra kanaş Esra kanaş dedi ki:

  Lütfen acil üç çocuğum var kiracıyım eşimi virüsten.dolayı izne ayırdılar maddi durumum iyi değil lütfen acil maddi desteklerinizi bekliyorum

 315. Avatar of Celal Celal dedi ki:

  Lütfen bana yardım edin 3 tane çocuğum var Kendime bir şey istemiyorum kirada oturuyorum

 316. Avatar of Fidan Fidan dedi ki:

  Sut yardımı istiyorum

 317. Avatar of Torun öğün Torun öğün dedi ki:

  3 aydır şut baş vurdum hala bir bilgi yok 3 cocugum varrr vok ihtiyacım var

 318. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Sut yardımı istiyorum

 319. Avatar of Nur Nur dedi ki:

  Sadece istanbuldA mi gecerli sut yardımı?

 320. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Sut harfi istiyorum

 321. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Süt yardımı Nisan ayın da neden acaba 3 tane çocuğum ar benim

 322. Avatar of Şükran Şükran dedi ki:

  Merhaba Benim 3 tane cocugum var coronavirus nedeniyle çalışamıyoruz bize süt yardımı gönderirmisiniz

 323. Avatar of Gülnur Gülnur dedi ki:

  Süt yardımını bu ay neden vermediniz

 324. Avatar of HAVVA HAVVA dedi ki:

  Süt. Yardım. almak istiyorum

 325. Avatar of Suat ayten Suat ayten dedi ki:

  Slm benim 2 çocuğum var ama bitürlü ulaşamiyom bana yardımcı olurmusunuz

 326. Avatar of Elif damar Elif damar dedi ki:

  Üç çocuğum var biri üç diğeri altı yaşında süt almak istiyorum

 327. Avatar of Şerif Özkan Şerif Özkan dedi ki:

  Mrb süt yardımı istiyorum 4 çocuğum var çalışmıyorum
  İnşata çalışıyorum günlük çiyım

 328. Avatar of Hasret Hasret dedi ki:

  Çalışamıyorum 1cocugum süt yardımı istiyorum

 329. Avatar of Filiz sadak Filiz sadak dedi ki:

  Bakliyat yardımı yağ çalışmıyorum 2 çocuğum var

 330. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  3 çocuğum var küçüklerimin biri üç yaşında digeri 7 aylık eşim ücretsiz izne cikarildi 153 ariyorum fakat gecersiz no diyor süt yardımı istiyorum

 331. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  3 çocuğum var küçüklerimin biri üç digeri 7 aylık eşim ücretsiz izne cikarildi 153 ariyorum fakat gecersiz no diyor süt yardımı istiyorum

 332. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum 3 tane kücük çocuğum var devletimizden süt yardım talebinde bulunuyorum

 333. Avatar of Saime Saime dedi ki:

  Evde 3 cocuğum var var en buyruğu 6 yaşinda süt yardımı ısıtıyorum

 334. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Dört çocuğum var küçük kızım için süt istiyorum

 335. Avatar of Tülay Tülay dedi ki:

  Eşim çalişmiyor 2 tane çocugum var sut yardimi istiyorum

 336. Avatar of Hüseyin ünal Hüseyin ünal dedi ki:

  Çocuklarım için süt yardımınıza bulunuyorum 4çocuğum var

 337. Avatar of Feride Feride dedi ki:

  Ben İstanbul’dan mesaj atıyorum kızım 3 yaşında süt ihtiyacımız var eşim çalışmıyoru ben ise ev hanımıyım

 338. Avatar of Nazli Nazli dedi ki:

  Benimde uc çocuğum var kiradayım durumum yok banada yardımcı olurmusunuz

 339. Avatar of Ayser Ayser dedi ki:

  Hergun derken sut iciyorlar cocuklarimada sut yardimi istiyorum .

 340. Avatar of Ayser Ayser dedi ki:

  Ben diyarbakirdan msj yaziyorum 3 ys 5 ys cocuk annesiyim oglum 5 yasinda gelisim geriligi var .doktorlar mama yazmis ama alamiyorum en az 6 ay kullanmasi gerekiyor 120 devlet karsiliyor alamiyorum yine durumum yok kiraciyim hergun hergun iciyorlar bana yardimci olsaniz.

 341. Avatar of Arife Arife dedi ki:

  Sut yardımı bu ay oldumuki

 342. Avatar of Erkan Erkan dedi ki:

  Kiradayım çocuklarıma Süt yardımı istiyorum

 343. Avatar of Çigdemm Çigdemm dedi ki:

  Esim kronik astim hastasi 2 cocugum var kuzum 2 yasinda oglumda kronik astim hastasi isteñ cikardilar bende süt yardimi istiyorum ufak kizima sütsüz uyumuyoruz

 344. Avatar of Çigdem Çigdem dedi ki:

  Esim kronik astim hastasi 2 cocugum var kuzum 2 yasinda oglumda kronik astim hastasi isteñ cikardilar bende süt yardimi istiyorum ufak kizima sütsüz uyumuyoruz

  1. Avatar of Yagmur Yagmur dedi ki:

   2 cugum var param yok yardim edin

 345. Avatar of Agit han Agit han dedi ki:

  Bu devlet neden kimseye yardim da bulunmuyor bunca insanın yazdıklarını kimseler okumuyor görmeyecek kadar kör olamaz insanlar çocuklarına alacak süt yook diyor tek bi cevep verip seslerini duyan yok kimilerin tuzu kuru tabi ondan anlaşılmıyor

 346. Avatar of Hasibe Hasibe dedi ki:

  3 tane çocuğum var üçü de küçük eşim inşaat işçisiydi işsiz kiracıyım süt yardımı istiyorum

 347. Avatar of Anonim Anonim dedi ki:

  E devletten basvuru yapin 1000 lira devlet para yardımı yapıyor

 348. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum 2 yaşında kızım var devletimizden süt yardımı almak istiyorum gerçekten çok ihtiyacım var

 349. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var 3ü öğrenci eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum 2 yaşında kızım var devletimizden yardım talebinde bulunuyorum

 350. Avatar of Hülya Kaya Hülya Kaya dedi ki:

  Eşim korona virüs nedeniyle işten çıkarıldı kiradayım 1 tane kızım var yardımınıza çok ihtiyacım var lütfen kızıma süt istiyorum allah sizden razı olsun

 351. Avatar of Felek Felek dedi ki:

  6 çocuğum var evde kiraciyiz süt verirseniz sevinirim

 352. Avatar of Tolga Tolga dedi ki:

  Bu kadar yardım kime yapılıyor? 1 yıldan çoktur işsiz olan ben ev kirA iki çocuk hiç bir gelir yok yevmiyeyle evi gecindirmege çalışıyordum çok şükür oda artık yok .belediyeye baş vurdum tık yok 153 aradım onlarda başvuru almıryormuş.kaymakamlik dediler arıyorsun ulaşılamıyor hep meşkul msj kutusuna aktarıyor orası da dolu diyor.cimere yazdım bana işkur web adresi gondermişiç işlerine yazıyorsun sosyal yardımlaşmaya gönderdik diyorlar. son olarak muhtarı ariyorsun bizim herhangi yapabilecek bir şeyimiz yok diyor.AMA muhtar beye durumu iyi olan bazı adamlar para veriyormuş ihtiyaç sahiplerine ver diye oda langırt köy sandığına…biryerden mirasmi kaldı bana diye düşünüyorum oda yok.biride beni görsün arkadaş

 353. Avatar of Gülistan Gülistan dedi ki:

  Ben 153 aradım süt başvurusu için hiç bi sekilde yardim yapılmadı haberlerde yardim yapıyoruz diyosunuz başvuru yaptığım halde kesinlikle dönüş yapmadılar esim şuan Calismiyo vurisden dolayı 2 kucuk cocugum var yardımınızı bekliyorum

 354. Avatar of Talha Talha dedi ki:

  Diyarbakır çarıklı da oturuyorum yardım istiyorum maddi durumum hic yok çocuklarıma süt istiyorum

 355. Avatar of Aliye aksoy Aliye aksoy dedi ki:

  Kiradayım doğalgazım kesildi çocuğumla ben yaşıyorum eşimden ayrıyım para gıda erzak yardımınızı bekliyorum çok zor durumdayım

 356. Avatar of Ömer tanışan Ömer tanışan dedi ki:

  Benim dört çocuğum var süt yardımı ve nakit yardımı istiyorum inşaat işçisiyim

 357. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  kirada yım bebeğim var aramadığım yer kalmadı hiç bir yardım yok belediye kimlere yardım ediyo anlamıyorum

 358. Avatar of Özlem Özlem dedi ki:

  2 küçük çocuğum var eşimden ayrıyım kiracıyım ev temizliğine giderek geçimimi sağlıyordum ama şimdi gidemiyorum yardımlarınızı bekliyorum süt yardımından faydalanmak istiyorum lütfen

 359. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  3 yaşında çocuğum var eşimin iş yeri kapandı hiç bir gelirimiz yok evimiz kira hiç bir yardım almıyoruz lütfen bize de süt yardımı yapın lütfen çok zor durumdayız en azından kızım için

 360. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Benim iki tane çocuğum var küçükler ikiside süt içiyor ben kiracıyim eşim çalışmıyor virüs nedeniyle ise gidemiyor çok sikintidayim yardım edin lütfen bari çocuklarımin sütünü karşılayın süt alamıyorum

 361. Avatar of kubra kubra dedi ki:

  esımmpazarcı ve gıyım uzerıne calısyordu pazarlar kapartıldı calısmıo 3cocugum var bırı daha 1yasında sut yardımı ıstıyorum

 362. Avatar of Emin akay Emin akay dedi ki:

  Benim 2 çocuklarım var dolum ıyi değir halk süt tu istiyorum

 363. Avatar of Fatma ceylan Fatma ceylan dedi ki:

  Bende süt yardımı istiyorum geri dönüş yaparsınız sevinirim

 364. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Benim de 2 tane çocuğum var kiradayım icralığım durumum yok ben de süt dan faydalanmak istiyorum faturalarımı ödeyemiyorum kiramı ödeyemiyorum Allah rızası için bir süt verin bari

 365. Avatar of Remzi gün Remzi gün dedi ki:

  Süt gıda ve maddi desteğe ihtiyacım var bana da yardım edin kiracı evliyim çocuğum var günlükçü olarak yaşamını sürdürmeye çalışıyordum şimdi gerisini siz düşünün

 366. Avatar of Semanur Semanur dedi ki:

  Beni de 2 çocuğum var çocugum biri kalp hastası bende süt yardımı istiyorum

 367. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  1 çocuğum var 9 aylık yeni taşındık kirada kalıyoruz eşim in iş yeri kapalı hiç bir gelirimiz yok yardım istiyoruz

 368. Avatar of Esma Şahin Esma Şahin dedi ki:

  Bende para yardımı istiyorum.

 369. Avatar of Derya koşar Derya koşar dedi ki:

  Benim 3 tane çocuğum var bende bu süt yardımından yararlanmak istiyorum

 370. Avatar of Şehriban Şehriban dedi ki:

  Benim 4 çocuğum var 2 si 5 yaşından küçük banada yardımcı olmanızı istiyoruz

 371. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Benimde 2 ve 10 aylik iki cocugum var sut yardimi alabilirmiyim

 372. Avatar of ADİLE ADİLE dedi ki:

  Benim iki yaşında kızım var 4 aylık bebeyim var süt yardımı istiyorum bizede verirmisiniz

 373. Avatar of Cansu Cansu dedi ki:

  Benimde 3 cocugum var iki cocugum sut icme yasinda ama bazen alamiyorum bende halk sutu istiyorum basvuru yapiyorum ama olmuyor

 374. Avatar of Aysel sarı Aysel sarı dedi ki:

  Benimde 22 aylık çocuğum var süt yardımı talep etmek istiyorum

 375. Avatar of Özkan Özkan dedi ki:

  Gıda yardımı istiyoruz bi el atmanız çok iyi olur iş yok dısarı cıkamıyoruz bırbırımızımı yıyelim kaç defadır bas vuru yapıyoruz lütfen bir el atın

 376. Avatar of semiha semiha dedi ki:

  maddi durumum iyi deyil esim caliyo ama yetmiyo her iki oglum var iki yasindaki oglum hasda oldugu icin surekli mama aliyom diyerine ise bazen yetmiyo mama bez almaya bna bi yardimci olsaniz

 377. Avatar of Fikret Fikret dedi ki:

  Gıda yardımı istıyorum ama ılgılenen hiç yok

 378. Avatar of Mahmut ayboy Mahmut ayboy dedi ki:

  Benim de üç çocuk var sokağa çıkma yasağı nedeniyle sütleri kalmadı ne yapacaz

 379. Avatar of Hatice bacanlı Hatice bacanlı dedi ki:

  Benimde iki çocuğum var bende süt yardımında yararlanmak istiyorum

  1. Avatar of Koray Koray dedi ki:

   Evde iki kızım var ve ücretsiz izne çıkarıldım lütfen Süt Desteğine ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 380. Avatar of Serkan akkaya Serkan akkaya dedi ki:

  Sokağa çıkma yasağı var lütfen bana yardim edin benim.evde 7 aylık.bebegimiz var süt alamıyorum işten ücretiz izindeyim şuan bana sadece süt yardımı yapın lütfen

 381. Avatar of Zahide hösük Zahide hösük dedi ki:

  Benimde bir çocuğum var bende bu süt yardımından yararlanmak istiyorum nolursunuz benimde çocuğum var

error: Content is protected !!