153 Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Desteği (Tüm İller)

İBB halk süt yardımlarından yararlanmak isteyen aileler belediye süt yardımı kimlere verilir, süt yardımı başvurusu nasıl yapılır, süt yardımı kaç yaş için verilmektedir, ne zaman dağıtılacak, İBB Halk süt yardımı başvuru şartları nelerdir, başvurular nereye yapılır? konularını araştırıyor. Süt yardımı başvuru formu üzerinden başvurular alınmakta olup, süt yardımından yararlanmak içi başvurunuzu oluşturabilir ve belediye süt yardımından yararlanabilirsiniz.

153 Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022 Desteği (Tüm İller)

İBB tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlar arasında ”Süt her çocuğun hakkıdır’‘ sloganıyla başlatılan Halk süt yardımlarında bulunuyor.

Çocukların en temel besin ihtiyaçları arasında olan süt ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla dar gelirli ailelerin çocuklarına Halk Süt Projesi’ni uygulaması kapsamında İBB ve birçok belediye tarafından ücretsiz bir şekilde süt dağıtılmaktadır. 

Belediyeler tarafından hayata geçirilen Halk Süt Projesi kapsamında Belediye süt yardımı başvurusunda yaşanan yoğunluktan kaynaklı pek çok ihtiyaç sahibi aile, halk süt yardımı başvuru şartlarını ve diğer bilgileri detaylandırdık.

2022’de 150 Binden Fazla Çocuğa Halk Süt Verilecek

Süte ihtiyaç duyan çocuklarının süt ihtiyaçlarını karşılamaya gücü yetmeyen ailelere ücretsiz bir şekilde süt dağıtımı projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hayata geçirilmişti. Ücretsiz süt dağıtılan çocuk sayısı, 2019’da 86 bin çocuğumuz iken, 2020’de 118 bine; 2021 yılında 125 bin olurken 2022 yılında 150 binden fazla çocuğa ulaşılacak.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 2022 yılında halk sütün 150 bin çocuğa daha ulaştırılması yönünde açıklamalarda bulundu.

Belediye tarafından ilk aşamada her ay ihtiyacı olan ailelere her hafta her çocuk için 2 litre süt temin ediliyor ve hali hazırda toplamda 750.000 litre süt yardımı yapılıyor ve bu rakamın Koronavirüs nedeniyle yapılan başvurular kapsamında artış göstermektedir. Bu nedenle başvuru şartları da güncellenmiştir.

Halk Süt Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Halk süt yardımı başvuru şartları arasında en önemli koşul İBB’den sosyal destek alan ailelerin 3 ila 6 yaş arasındaki çocuklara sahip olması gerekliliğidir.

Halk süt yardımı başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

 • Halk Süt projesi kapsamında verilen süt desteğinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin başvuruda bulunabilmeleri için muhtaç aileler kapsamı içerisinde yer alıyor olmaları gerekmektedir.
 • Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gelir tespiti yapılarak belirlenen muhtaç durumdaki ailelere yapılacak olan süt dağıtımında çocukların esas alınmasından kaynaklı olarak bu yardımın alınabilmesi için aynı zamanda bir çocuğa sahip olunması gerekmektedir.

Bu koşullar Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İBB sosyal inceleme ekipleri tarafından değerlendirilip, incelemeler sonucunda yardıma muhtaç aile tespitleri yapılmaktadır. Ekonomik durumu yetersiz olan ailelere halk süt yardımı yapılmaktadır.

Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahibi, maddi anlamda zorluk yaşayan ve geçinmekte zorlanan ailelerin 3-6 yaş aralığındaki çocuklarına verilen belediye süt yardımı 2019 yılının Ekim ayından bu yana devam etmektedir. İBB tarafından düzenlenen yardımlar, pek çok muhtaç aileye destek vermektedir. Peki halk süt yardım başvurusu nasıl yapılır? bakalım.

Halk süt yardımı başvurusu için yapılması gerekenler şunlardır:

 • İBB Halk süt yardımından faydalanmak isteyen aileler ALO 153 Beyaz Masa telefon numarasından,
 • İç İşleri Bakanlığı’na bağlı e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama ekranından,
 • İstanbul Büyükşehir Belediyesi süt yardımı başvurusu için İBB Portal üzerinden T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak süt yardımı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca bulunduğunuz belediyelere bizzat giderek de süt yardımı dahil tüm yardım başvurularına başvurabilirsiniz.

Halk Süt Yardımı Kimlere Verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan Halk Süt yardımları, 3-6 yaş aralığında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır. Yardım kapsamında çocuk başına haftalık 2 litre, yani aylık 8 litre süt yardımı verilmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu için hemen detaylı bilgi alabilirsiniz!

İBB Süt Kaç Yaşa Kadar Veriliyor?

İBB süt yardımı 3 ve 6 yaş aralığında olan çocuklara verilmektedir. İBB tarafından dağıtılan halk süt kaç yaş için? araştırması yapan binlerce aile için 6 yaşına kadar olan çocukların faydalandığını söylemek isteriz. 6 yaş üzerindeki çocuklar maalesef belediye süt yardımı hizmetinden yararlanamamaktadır.

İBB Süt Ne Zaman Dağıtılacak?

Kalite denetimleri İBB tarafından fiziksel ve laboratuvar koşullarında yapılan sütler, daha sonra kamyonet, şoför ve sosyolog/sosyal hizmet uzmanı aracılığıyla bu depolardan alınarak, İstanbul’un belirlenen ilçelerinde binlerce çocuğa Dünya Gıda Günü olan tarihinden itibaren dağıtılmaya başlanıyor.

İBB Süt Yardımı Sorgulama

Süt yardımı sorgulama işlemleriniz için Beyaz Masa ALO 153 numaralı hattı arayarak sorgulama yapabileceğiniz gibi İBB Portal sayfası üzerinden de süt yardımı başvurusu sorgulama işleminizi anında yapabilirsiniz. Sorgulama ekranında yer alan başvuru no ve güvenlik numarası bilgilerini girerek, sorgulamayı başlatabilirsiniz.

153 Süt Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa hattı olan ALO 153’ü arayarak İBB halk süt başvurusu yapabilirsiniz.

İBB Süt Yardımı Başvurusu

Belediyeler tarafından yapılan Halk süt başvuruları devam ediyor. Siz de belediyeler tarafından dağıtımı yapılan Halk Süt Başvuru Formu üzerinden süt talebinizi oluşturarak, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu süt yardımından faydalanabilirsiniz.

Süt Yardımı Başvuru Formu

Antalya, İzmir ve Merkezefendi belediyelerinin süt yardımı başvuru formlarım şunlardır:

Antalya Halk Süt Projesi 2022

Antalya’da halk süt yardımı 2-5 yaş aralığındaki çocuklara verilmektedir. Antalya’da yaşayan, ilk olarak sosyal ve ekonomik anlamda yetersiz olan ailelerin önceliği bulunmaktadır. Süt yardımı başvurusu yapmaları durumunda 24-60 aylık çocukların günlük süt ihtiyaçları karşılanmaktadır. Her bir çocuk için aylık 8 litre süt verilmektedir.

Antalya Kepez Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Kepez halk süt başvurusu yapmak için Antalya Belediyesi sitesinde yer alan başvuru formu üzerinden online süt talebinizi oluşturabilirsiniz. Başvuru ekranından ebeveyn T.C. kimlik numarası, ad, soyadı, telefon numarası, çocuğun yaşı, çocuğun T.C. kimlik numarası, evdeki kişi sayısı, çalışma durumu, aynı konutta yaşayan kişilerin gelir durumları, ilçe, mahalle, açık adres bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde istenmektedir. Vermiş olduğunu bilgiler Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında görevli Meslek Elemanları tarafından incelendiğinden doğruluğu önemlidir.

Merkezefendi Belediyesi Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merkezefendi Belediye internet sayfasında yer alan başvuru formu üzerinden çocuğunuzun T.C. kimlik numarası ve telefon numaranız ile birlikte başvurunuzu hemen oluşturabilirsiniz. Belediye süt yardımı hakkında daha detaylı bilgi almak için 444 86 62 numaralı çağrı merkezi hattını kullanabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu Projesi Başvuru Şartları

Halk süt yardımlarının yanında Süt kuzusu projesi kapsamında İzmir Büyükşehir belediyesi 2022 yılında 30 ilçe, 601 mahallede 78 ekip ile dağıtımlarımız devam etmekte olup 157.000 çocuğumuzun süt alma hakkı tanıyor.

Anne, baba ve projeden faydalanacak çocuğa ait kimlik fotokopileri ve başvuru dilekçesi ile Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.

Süt kuzusu başvuru formu doldurarak da başvuru da bulunarak süt yardımı alabilirsiniz. Süt kuzusu projesi başvuru koşulları ve istenecek olan belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru Dilekçesi
 • Anne, baba ve projemizden faydalanacak çocuk/çocukların kimlik fotokopileri
  Boşanma durumlarında ek olarak, Boşanma Mahkeme Kararı (Çocuğun velayetinin başvuru yapan ebeveynde olduğunu gösterir sayfanın evraklar içinde olması zorunludur.)
 • Resmi nikah olmadığı durumlarda ek olarak, Nüfus Müdürlüğünden alınacak Nüfus Kayıt Örneği (İçeriğinde Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge getirilmesi gerekmektedir.)
 • Projemizden yararlanmaya devam eden veya 5 yaşını doldurmuş olması nedeni ile süt alma hakkı sona eren çocuklarımızın kardeş/kardeşleri olması halinde yeniden başvuru yapılmasına (boşanma gibi durumlar hariç) gerek yoktur. Müdürlüğümüz ile irtibata geçilerek kayıt bilgilerinin teyit edilmesi yeterlidir.

1-5 yaş arasındaki çocuklarımız projeden yararlanmaya devam edecektir!

Belediyelere Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardımlar 2022 sayılı kanun kapsamına giren ve her ay düzenli olarak Sosyal yardım alanlara yapılıyor olması nedeniyle Bakanlık tarafından belirlenen bu kişilere sosyal yardımlar veriliyor. Hal böyle olunca hiçbir kurumdan yararlanmayan ve sosyal yardım almayan vatandaşlarda yardım başvurularını nereye yapacaklarını merak ediyor. Kamu kurumlarına başvuruda bulunarak elleri boş dönen kimse kalmasın diye yapılan tüm yardım kampanyalarını başta Belediyeler olmak üzere Bakanlığın başlattığı tedbirler kapsamında veriliyor. Belediyelere yardım başvuruları ise ihtiyaç sahibi ailelerin yerinde tespit edilmesi ve gerçekten ihtiyaç sahibi olduklarının tespit edilmesi halinde verildiğinden, korona sebebiyle işinden olmuş, işsiz kalmış parası olmayan faturalarını dahi ödeyemeyen kira ödemelerini aksatan kişilerin ise nereye başvuracakları merak ediliyor.

 • Belediyelere yapılacak olan yardım başvurularında ise belediyelerin resmi internet sitesi üzerinden başvuru formlarını doldurmaları suretiyle alınırken, bazı belediyelere ise ihtiyaç sahibinin dilekçe ile başvuruda bulunması gerekiyor.
 • Belediyelerin sosyal yardım politikaları birbirinden farklılık gösteriyor.
 • Bu sebeple belediye yardım başvurusunda önce bağlı bulunan belediyelere müracaat etmeden önce muhtarlıktan fakirlik belgesi, T.C. kimlik belgesi ve ikametgah belgesi ile birlikte başvuruda bulunulması gerekiyor.
 • Genel anlamda çoğu belediyenin kişilerden istediği belgeler hemen hemen aynı olduğundan dolayı belediyelere bu evraklar ile müracaat edilmesi gerekiyor.
 • Belediyeler başvurular artık e-Devlet üzerinden e-belediye başvuru sayfası üzerinden, yaşadığınız il ve ilçe seçimini yaparak kolaylıkla online bir şekilde yapılmaktadır.

Belediye Yardımları Neler?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve çoğu belediyenin vatandaşlar için yardım kampanyaları çığ gibi büyüyor. Hesap numaraları üzerinden hayırsever vatandaşların da katılımları ile hazırlanan gıda erzak yardım kolileri ve nakit yardımları ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine belediye ekipleri tarafından teslim ediliyor. Belediyelere yapılacak olan başvurular da kişilerin gelir durumları göz önüne alınarak değerlendirme yapıldığından işsiz kalındığını ayrıca belirten kişilere de ayrıcalık tanınıyor.

Belediyeler tarafından yapılan yardımlar ise aşağıdaki gibidir:

Bu yardımların yanında ‘‘Süt Her Çocuğun hakkıdır” sloganı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu süt yardımı desteği de vermektedir. İBB tarafından başlatılan Halk süt projesinin başvuruları halen daha alınmaya devam etmektedir.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere belediyeler tarafından ayni ve nakdi yardımlar yapılmasının yanında gıda erzak yardımları da koliler halinde dağıtılması şeklinde de olabiliyor. Belediyeler tarafından sağlanan gıda erzak nakit gibi destek ve yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin belediye tarafından istenen belgeleri tamamlaması ve bazı kriterleri taşıyor olması gereklidir. İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından milyonlarca ihtiyaç sahibine yapılacak yardım kampanyası da büyük ses getirmiştir. İBB tarafında yapılan yardımları bir tanesi de Halk Süt Yardımlarıdır. Ekrem İmamoğlu tarafından hayata geçirilen Halk süt desteğini de başvurular çoğalmıştır.

Belediye Süt Yardımı Telefon Numarası 2022 Güncel

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı yardım kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar iletişim numaraları ve adresleri üzerinden detaylı bilgi alabilir ve başvurularını yapabilirler.

Belediye ve diğer kamu kurumlarına acil ihtiyaç durumunda ulaşabilecek iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

 • Sosyal Vefa Destek: 0212 293 20 39
 • Evde Sağlık Hizmetleri: 444 38 33
 • Nakdi Yardım Başvuruları için: 0 212 256 48-34 ve 0 212 256 43 91
 • Kriz nedeni ile işten çıkarılanlar: 0 212 444 75 87 
 • Sosyal Yardım hattı: 144
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı: 0 212 256 48 34
 • Seyahat Yol izin belgesi için: 155– 199- 0 212 238 10 18

İBB Halk Süt ile Ne Kadar Süt Dağıtılıyor?

Haftada çocuk başına 2 litre süt verilecek.

Teslimat Süresi Nedir?

Bir litrelik UHT sütler ailelere çocuk sayısına göre aylık ya da 15 günlük teslim edilecek.

Süt Dağıtımları Nasıl Yapılır?

Süt dağıtımları İBB ekipleri tarafından gerçekleştirilecektir. Uygulama sırasında ihtiyaç sahibi yeni aileler de tespit edilerek sisteme dahil edilecektir.

Yorumlar

 1. Avatar of Birsen uca Birsen uca dedi ki:

  Madi durumum yok iki çocuğum var bide hamileyem Allah rızası için yardım bekliyor

 2. Avatar of Kanaat Kanaat dedi ki:

  Iki çocuğum var kuçu süt yardımı istoyorum

 3. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Maddi durumum yok 8 çocuğum var eşim asgeri ücret alıyor evim kirada yardımcı olursanız çok sevinirim

 4. Avatar of Güzel Güzel dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum 3 tane çocuğum var

 5. Avatar of Nejla topaktaş Nejla topaktaş dedi ki:

  Kiralık hasdasıyim şeker tansiyon insilin kullanıyorum süte ihtiyacım var çocuğum yok benim ihtiyacım var

 6. Avatar of Nejla Nejla dedi ki:

  Hasdayım süte ihtiyacım var

 7. Avatar of Tuğba yalmac Tuğba yalmac dedi ki:

  Oğlum 2 yaşında lütfen bana yardımcı olur musun süt den başka ağzını bisey almiyo maddi durum yok

 8. Avatar of Tuğba yalmac Tuğba yalmac dedi ki:

  Çok acil süt ihtiyacım var çocuğum hiç bir şeye tükenmiyor sadece süt içiyor lütfen bana yardımcı olun

 9. Avatar of Bahar karahan Bahar karahan dedi ki:

  2 çocuğum var 2.5 ve 1 yaşındalar .. eşim tek çalışıyo.. Tek maaşla askeri ücret altı maaşla geçinmeye çalısıyoz. kiraciyim.. Bende süt yardımı istiyorum Allah rızası için.. hiç bi .şekilde yardim alamiyom bari çocuklarım mağrum kalmasin .. sut fiyatları pahalı alamiyom..

 10. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  2 çocuğum var .. eşim tek çalışıyo.. Tek maaşla askeri ücret altı maaşla geçinmeye çalısıyoz. kiraciyim.. Bende süt yardımı istiyorum Allah rızası için..

 11. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

  Benim bi oğlum küçük sütü çok seviyor okula gidiyor iyi beslenemiyor süt onun için iyi olur kemikleri gelişsin zayıf benim oğlum.durumuz iyideyil eşimin işi yok çalışmıyor maddi durumumuz hiç yok oğluma hiç süt alamıyorum lütfen benim oğlanada süt gönderin

 12. Avatar of Gülçin Gülçin dedi ki:

  Benim 2 cocugum var bende yardim istiyorum 2 yasida kizim var 5 aylok oglum var madi durumum yok hersey cok pahali bende sut istiyorum

 13. Avatar of Ümmügülsüm CANDAN Ümmügülsüm CANDAN dedi ki:

  Benimde 4çocuğum var 3ü okula gidiyor biri 4.5.8.10yaşlarindalar kiradayim süt fiyatlatlari çok yüksek gelişmeleri için süt yardimina ihtiyacim var alamiyorum lütfen yardim edin

 14. Avatar of Şahiste Şahiste dedi ki:

  Benim 6 çocuğum var eşim hasta çalışmıyor akciğer yağlanması var astım nefes darlığı var çocuklarım gelişmiyor maddi imkanım yok süt yardımı almak istiyorum Allah rızası için bir el uzatın yardımınıza ihtiyacım sizin

 15. Avatar of Muazzez Muazzez dedi ki:

  2cocuhum var 3ve 4yasinda hamileyim süt yardım almak istiyorum kiradayim yardım ederseniz sevinirim çok ihtiyacım var

 16. Avatar of Nazenin ozbak Nazenin ozbak dedi ki:

  SüT aksarayda da geçerli mi

 17. Avatar of Türkan çiçek Türkan çiçek dedi ki:

  Benim bir engeli Bir kızım yaşlı Bir kayin babam var engelli kızımla birlikte 4 çocuğum var durumum yok çocuğumu ana okuluna yazdiracaktim durumum olmadığı için olmadı eşim çalışmıyor çok mağdurum lütfen banada yardım edin okumam yazmam Yok görümcem yazıyor görümcem bizimle yaşamıyor önün evi ayrı 1cocugum4 yaşında oğlum tek bobrekli olduğu için oda 12 yaşında büyük kızım 17 yaşında engelli kizim14 yaşında kayın babam 80 yaşında lütfen bana yardımcı olun lutfen

 18. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  3 çocuğum var 2 si okuyor maddi durumumuz el vermiyor yardıma ihtiyacım var kiradayım lütfen banada el uzatın 🙏🏻🙏🏻

 19. Avatar of hatice hatice dedi ki:

  4 çocuklar var 3 ile 5 7 9yaşları var eşim çalışmıyor kıradayim düşümüzde çok kötü

 20. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  Benim iki tane çocuğum var süt te ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 21. Avatar of Dilber Arslan Dilber Arslan dedi ki:

  Benim 6 çocuğum var ben süt yardımi istiyorum benim eşim düzenli bir işi yok kıtkanaat geçınıyorus yardım istiyorum evim kira 4 tane çocuğum okula gidiyorlar

 22. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum çocuklarim sütü çok seviyor onlara sürekli süt alamıyorum. Geçen ay süt yardimi için gelmişler ama maalesef memleket gitmiştim tekrar gelmenizi istiyorum.

 23. Avatar of ADİLE ADİLE dedi ki:

  Merhaba benim 3 tane çocuğum var hamileyim mati durumumuz sıfır eşim Çalışmıyor süt alamıyorum cocuklarıma 3 de çok küçükler yardımcı olursanız sevinirim çok ihtiyacım var

  1. Avatar of Ebrar Ebrar dedi ki:

   Yardımını alsanız ne olur arkadaşlar 3. 4 ayda bir getiriyorlar oda keyiflerine gelirse

 24. Avatar of Bedriye arık Bedriye arık dedi ki:

  5 çocuğum var süt yardımı istiyoruz kocam çalışmıyo

 25. Avatar of Kader Yıldırım Kader Yıldırım dedi ki:

  Benim de oğlum var eşim tek çalışıyor mama felan alamıyorum süt yardımı istiyorum lütfen

  1. Avatar of Kader tek Kader tek dedi ki:

   Benim bir tane çocuğum tek var onun için süt istiyorum eşim çalışmıyor

 26. Avatar of Asiye yağmur Asiye yağmur dedi ki:

  Süt yardımı almak istiyorum durumu çokkk iyi aileler alıyor dar gelirli bizim gibi aileler neden alamıyor

 27. Avatar of Asiye yağmur Asiye yağmur dedi ki:

  Bi kızım var süt yardımı almak istiyorum

 28. Avatar of Evin Evin dedi ki:

  Süt ihtiyacım var 3çocuğum var 3üde küçük lütfen yardım edin

 29. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  3 çoçuğum var süt desteği almak istiyorum biri bebek biri de 3 yaşında biride7.5 yaşında kiracıyım lütfen destek verin

 30. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

  3 çoçuğum var süt desteği almak istiyorum biri bebek biri de 3 yaşında biride 7.5 yaşında lütfen destek olun buna ihtiyacım var

 31. Avatar of ruken aydin ruken aydin dedi ki:

  benim de sùte ihtiyacim var uç cocugum var

 32. Avatar of Ahmet Güneş Ahmet Güneş dedi ki:

  Süt ihtiyaçim var

 33. Avatar of Fadile Şakır Fadile Şakır dedi ki:

  Merabalar üç çocuğum var en küçüğüm 5 aylık bez alamıyom süt alamıyom lütfen yardım edin

 34. Avatar of Fatma Batı Fatma Batı dedi ki:

  2 çocugum var 3 .1 yaslarinda bu sute getcekten ihtiyacim var

 35. Avatar of Ayfer Ayfer dedi ki:

  Sizlerin vereceği 1 süt aslında ama cocuk icin faydalı olan birşey biz ebeveynler zaten süt içmiyoruz genelde ama çocuklar için süt verseniz ne olur devlet 2 kutu sütle batmaz diye umuyorum 3 çocuğum var benimde 8.9.4yaslarinda tesekkurler

 36. Avatar of Özlem Altınmakas Özlem Altınmakas dedi ki:

  3 çocuk süt yardımı istiyom

 37. Avatar of Mehmet ali Mehmet ali dedi ki:

  Sut kuzusu yardimindan yararlanmak istiyorum iki cocuk

 38. Avatar of Melek Avcı Melek Avcı dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum

 39. Avatar of Zeynep akalan Zeynep akalan dedi ki:

  Cevap nezaman

 40. Avatar of Zeynep akalan Zeynep akalan dedi ki:

  Benim kocam calismi benim 4tane çocuğum var sizde ricam süt yardımı

 41. Avatar of Serhat Serhat dedi ki:

  Okadar oy verdik isssizim bi sut yardim etmek cokmu zor vok bisey istemiyoruz 3yasinda kizim var onun icin istiyorum

 42. Avatar of Fadıl Fadıl dedi ki:

  Asgari ücretle çalışıyorum evimin ihtiyaçlarını karşılıyamıyorum yardımlarınızı bekliyorum

 43. Avatar of Emircan Emircan dedi ki:

  Kaç senedir çocuk sütü için başvurdum hala geri dönüş yapmadılar

 44. Avatar of Cemile Cemile dedi ki:

  ,2yasinda çocuğum var Allah rızası için süt yardımı istiyorum eşim eşim iş bulamadigi için calisamiyo çocuğum için lütfen süt yardımı verin

  1. Avatar of Kadriye şahin Kadriye şahin dedi ki:

   4cocugum var 2si küçük Yardım istiyorum

 45. Avatar of Cemile Cemile dedi ki:

  2yasinda çocuğum var eşim çalışmadığı için çocuğum için süt yardımına ihtiyacım var lütfen yardımcı olun Allah rızası için sesimi duğun

 46. Avatar of Güler Güler dedi ki:

  3cocugum var kiraciyim eşim çalışmıyor pandemiden dolayı çocuklaim için süt yardımına ihtiyacım var lütfen yardım edermisiniz

 47. Avatar of Cemile Cemile dedi ki:

  2yasinda çocuğum var lütfen süt yardımı istiyoruz yardımcı olun bilgilendirirseniz sevinirim çok ihtiyacımız var

 48. Avatar of Yuksel Yuksel dedi ki:

  Benim iki çocuğum var süt alamıyorum lütfen süt yardımı yapın borclarimiz var o yüzden gecinemiyoruz

 49. Avatar of Perihan Perihan dedi ki:

  Lutfen sut yardimi yapin bana

 50. Avatar of ŞENAY DEMİRDAŞ ŞENAY DEMİRDAŞ dedi ki:

  3 çocuğum var nasil sut yardimi alabilirim

 51. Avatar of Oznur Oznur dedi ki:

  Ben 4 cocuk annesim kac kere baş vurdum gelmedi sut cocuklar

 52. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım olduğu halde madur edildim çocuğum 4 yaşına geldi bir kere olsun süt içemedi nasıl Büyükşehir

 53. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  Bin defa aradım ne süt yardımı be başka bişey işlerini hiç iyi yapamıyorlar

 54. Avatar of Çiğdem satılmış Çiğdem satılmış dedi ki:

  4tane çocuğum var süt başvurusu yaptım çıkmış diyo liar ama gelmiyor

  1. Avatar of Fatime Fatime dedi ki:

   Nasıl yaptınız başvuruyu

 55. Avatar of Neşe Neşe dedi ki:

  Ben 3 çocuk annesiyim eşinden ayrıyım kira yardımına ihtıyacım var nasıl yardımcı olursunuz.

 56. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Bemim dort cocugum okuyor ve bir tablet var canli giremiyorlar lutfen yardim edin

 57. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Merhaba benim bes cocugum var ve cok zordurumdayiim esim bazen calisiyor bezen calişmiyor dort tane cocugum okuyor 2 yasinda bebeyim var evim kira banada yardim edermisiniz bez olsun süt olsun raziyim lutfen yardim edin

 58. Avatar of Perihan Perihan dedi ki:

  Meraba yeni dogum yaptom sutum yok bebege mecburen mama veriyorum 6 yasi daki kizim kronik hasta sutle besliyorum esimde kronik hasta isata calisiyor durumumuz yok

 59. Avatar of Meka Meka dedi ki:

  İki cocuklarımız var ikisini de bezlıyorum süt alıyorum yetişmiyor kiracıyım lutfen bir Türk vatandaşı olarak yardımcı olursanız çok sevinirim

 60. Avatar of Curiye Kayabaşı Curiye Kayabaşı dedi ki:

  9 aylık bebegin var şut yardımı istiyorum EŞİM çalışmıyor erzak alamıyorum et alamıyorum çocuklarına yardım etmenizi arz ediyorum

 61. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  Yusufcan öztürk biz iki kardeşiz eba ya giremiyorum sade bir telefon var bozku dersleriniz gir kaldik annem apartman temizliği yapmıyoru zor kiramız veriyor tablet alma simkanı yok

  1. Avatar of IBB IBB dedi ki:

   Buradan yazınca kimse görmez. ALO 153 ü arayıp belediyeye başvurman lazım.

   1. Avatar of Perihan Perihan dedi ki:

    Yeni dogum yaptim sutum yok bebege mecburen mama veriyorum kizim 6 yasinda kronik hasta esimde kronik hasta isata calisiyor durumuz yok mecburwn

 62. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  Yusufcan öztürk biz iki kardeşiz eba ya giremiyorum sade bir telefon var bozku dersleriniz gir kaldik annem apartman temizliği yapmıyoru zor kiramız veriyor tablet alma imkanı yok

 63. Avatar of Adnan bayram Adnan bayram dedi ki:

  Sena hanım merhaba yardıma muhtaç muhtaç bir aile var evinde ne gıda ne çocuk bezi bişeyi yok el birliğiyle yardım etmeye calisacaz bir destek verseniz iyi olur şimdiden Allah razı olsun burdan iletişime geçebilirsiniz .burdan ulaşırsanız yardıma muhtaç kişiye isterseniz yerinde yaparız veyahut benim araciligimla yaparız.gercek baglamda yardıma muhtaç olan tüm kardeşlerimize Allah yardımcıları olsun