Devlet Destekli

Halkbank Traktör Kredisi (2020 Devlet Destekli)

Halkbankası tarım sektörüne avantaj sağlamaya hazırlanıyor. Hazırladığı Tarım Destek Paketi ile 60 aya varan esnek vade seçeneklerini siz müşterilerine sunarak çiftçinin ödeme koşullarını göz ardı etmiyor.

Halkbank Traktör Kredisi (2020 Devlet Destekli)

Çiftçilerimizin traktör alımları için bankalar kendilerine finansman imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası ve Denizbank gibi bankalar tarafından traktör kredileri verilmektedir. Ayrıca bu kredilerin ödeme dönemleri çiftçilerimizin hasat dönemlerine göre belirlenmekte ve erteleme imkanı bulunmaktadır. İçeriğimizden kredi hesaplamalarına ulaşabilirsiniz.

Halkbank Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Tarım sektörü, nüfusun gıda maddeleri gereksinimini karşılaması, dışa bağımlılığın önlenmesi, belli bir kesime istihdam olanağı sağlaması, tarıma dayalı sanayinin ham madde kaynağını oluşturması ve ödemeler dengesi üzerinde önemli etkilerinin olması, küresel kuraklık vb. nedenlerle, ekonomideki stratejik rol ve işlevini her geçen gün artarak sürdürmektedir. Halkbank tarafından 2020 yılında da çiftçimize verilen destekler devam etmektedir. 

Halkbank traktör kredisi

Devlet Destekli Traktör Kredisi Veren Bankalar Mevcuttur!

Halkbank Tarımsal Mekanizasyon ve Tarım Aletleri Desteği

Halk bankası tarım sektörüne kapsamlı bir destek sunabilmek amacıyla Tarım Destek Paketi hazırlanmış olup paket kapsamındaki tüm ürünlerin vadeleri çiftçilerin ödeme şartları göz önünde bulundurularak nakit girdilerinin olduğu hasat zamanında ödeme yapılmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Bu paket içerisinde 9 ürün bulunmaktadır.

Tarımsal yatırımınızın ve traktör alımı için, sitemizin Tarımsal Krediler bölümünü mutlaka ziyaret edin. Yatırımınıza uygun bir proje desteği mutlaka mevcuttur.

 • Halkbank Tarım kredisi ürünleri ;
  • Tarım Destek Kredisi,
  • Traktör ve Tarım Makinelari Ekipmanları Kredisi,
  • Sera İşletme ve Sera Yapım Kredisi,
  • Topraksız Tarım Kredisi,
  • Tarımsal Sulama Sistemleri Kredisi,
  • Çeltik Kredisi,
  • IPARD-Kırsal Kalkınma Hibe Programı Kredisi,
  • Tarımsal Arazi Alım Kredisi,
 • TMO Makbuz Senedi Karşılığı Kredidir.

Diğer kredi imkanlarından faydalanmak istiyorsanız Halkbank Kobi sayfasını ziyaret ederek inceleyebilir ve bankanın sunduğu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Tohum, dikim, gübreleme, sulama gibi ekim öncesi ve sonrası tarımsal faaliyetlerinizi finanse etmek ya da hasat toplama dönemindeki nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla Tarım Destek Kredisini ürün deseninize ve hasat döneminize uygun olarak, 48 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz. Tarım destek kredisi ürünlerinden olan traktör kredisi bilgileri aşağıdaki gibidir.

Ziraat Haricinde Devlet destekli traktör kredisi isimli yazımızda da traktör alacak arkadaşlar için güncel bilgiler verdik. Mutlaka inceleyin.

Halkbankası’nın Traktör ve Tarım Makineleri ekipmanları kredisi dışında, diğer tarım kredisi ürünlerine ulaşmak için tıklayınız.

Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleri ile krediniz Halkbank'ta...

Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vade seçenekleri ile krediniz Halkbank’ta…

Halkbank Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Traktör ve tarım makineleri kredisi ile  Halk Bankası ister sıfır kilometre, ister ikinci el olsun; traktör, biçerdöver ve benzeri tarımsal ekipman alımlarınızın finansmanında kullanmanız için Traktör ve Tarım Makineleri Ekipmanları Kredisi uygun faiz oranları ve 60 aya varan esnek vade seçenekleri kredi vermektedir.

 • Yeni (Sıfır km) traktör alımlarında, traktörün KDV dahil fatura bedelinin azami %70’i,
 • İkinci el traktör alımlarında kasko bedelinin azami % 50’si,
 • Yeni (0 km) biçerdöver, pamuk toplama makinası, pancar sökme makinası gibi yürür aksama sahip makina alımlarında KDV dâhil fatura bedelinin azami %70’i,
 • Yeni tarım makinesi/ekipmanı alımlarında, KDV dâhil fatura bedelinin azami %70’i  kredi limiti belirlenmesinde dikkate alınmaktadır.

Traktör Kredisi Veren Diğer Bankalar 

Şekerbank: İkinci el ya da 0 km traktör alımlarında kredi veren bankalardan biridir. Kredi vadesi 60 ay olmaktadır. İkinci el alımlarınızda traktörün  yaşında ya da  yaşından küçük olması gerekmektedir. Sıfır traktör alımlarınızda fiyatın %75’i kadar, ikinci el alımlarda ise %60 tutarında kredi verilmektedir. Kredi yılda bir ödemeli olarak verilmektedir.

TEB: 60 ay vade ile müşterilerinin traktör alımlarında gerekli olan finansmanı sunan bankalardan biri de Türk Ekonomi Bankası’ dır. Başvurular en yakın banka şubeleri aracılığı ile kabul edilmektedir. T.C. nüfus cüzdanı belgesi, adres bildirim belgesi, proforma ya da kesin fatura ve tapu fotokopisi ile birlikte banka şubelerine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Taksit seçenekleri 1,3,6 ve 12′ dir. Siz de bütçenize uygun vadeyi seçerek hemen traktör kredisi alabilirsiniz.

Vakıfbank: Vakıfbank’ta müşterilerine sıfır km ve 2. el traktör alımlarında destek olan bankalardan biridir. Bu anlamda banka 60 aya varan vadeler ile kredi vermektedir. Kredi limiti fatura bedelinin %75′ i tutarında olmaktadır.

Vakıfbank traktör kredisi vermektedir.

Vakıfbank traktör kredisi vermektedir.

Traktör ve Tarım Makinaları-Ekipmanları Kredisinde, çiftçilerin ürün hasat tarihleri ve ödeme şartları göz önünde bulundurularak, kredi AET, 3, 6, 9 ve 12 ayda bir, eşit taksit ödemeli kullandırılabiliyor. Çiftçilik belgesine sahip kişilere kullandırılan traktör  kredisinde aracın yaşının ve kredi kullanım vadesinin 6 yılı geçmeme şartı bulunuyor.

Yapı Kredi Kobi Traktör Kredisi: Yapı Kredi traktör kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Tarımsal faaliyette bulunan işletmelerin yalnızca 0 kilometre traktör alımları için kullanılmaktadır. Başvuru yapmak isteyen çiftçimizin kendilerine en yakın Yapı Kredi şubesine gitmesi gerekiyor. İnternet üzerinden herhangi bir başvuru alınmıyor. Kredi 7 yıla kadar vadelendirilebiliyor. 1 aydan 3 aya, 6 hatta 12 aya kadar geri ödeme seçeneği bulunuyor.

Traktör Kredisi Veren Bankalar içerisinde yer alan, çiftçinin en büyük destekçisi olan Ziraat Bankasının traktör kredisini de incelemelisiniz.

blank

Traktör alımlarında iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Traktör alacaklar en güçlü ve en tasarruflu modelleri tercih edebilir. Sahibinden satılık traktör ilanlarını inceleyerek ikinci el alımlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz.

Traktör Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Traktör seçiminin ihtiyaçlar doğrultusunda yapılması gerekmektedir. Traktörünüzü hangi amaçla kullanacak iseniz, marka ve modelin buna göre seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca size lazım olabilecek traktör ekipmanlarını da belirlemeniz gerekmektedir. Ancak işinize yaramayacak ekipman alımlarından imtina ediniz. Sahip olduğunuz, ekip biçeceğiniz arazinin büyüklüğü de önemli olmaktadır. Arazi engebeli ise arazinin de buna uygun olması gerekmektedir. 

] }Yorumlar
 1. blank emrah dedi ki:

  çifciyim ilerimi kolaybişekilde büyütmak için desdek istiyorum