Devlet Destekli

İBB Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından anne kart ile toplu taşıma ücretsiz. 17 Temmuz 2020 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Anne Kart, TC vatandaşı olup İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuk sahibi annelere verilecek olup, İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz olarak seyahat edebilecekler. İBB tarafından annelere sağlanacak olan Anne kart başvuruları nasıl yapılır, ücretsiz ulaşım kartı İstanbulkart nasıl alınır? İBB Anne Kart şartları nelerdir,  İşte İBB Annelere ücretsiz Anne kart olan İstanbulkart başvuru şartları tüm merak edilenler yazımızda.

Anne Kart Nedir?

0 ila 4 yaş aralığında çocuğu  bulunan İstanbul’ da yaşayan tüm annelerin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanması amacıyla hayata geçirilen bu uygulama 17 Temmuz 2020 tarihinde 0-4 yaş (0-48 ay) aralığında çocuğu olan annelerin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmasını içeren rapor Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oy birliğiyle onaylanmıştı. Bu tarihte müjdesi verilen Anne kartların başvuruları da online olarak İBB sayfası üzerinden yapılacağı belirtildi. 24 Temmuz  2020 tarihinden itibaren Anne Kart adı altında ücretsiz verilen İstanbulkart içinde 150 kontör bulunuyor. Anne kartından faydalanmak isteyenler için de kart alımları başladı. İBB Ücretsiz Anne Kart başvuruları da yine online olarak internet üzerinden yapılabilecek.

İstanbul ve diğer belediye maddi yardım başvurusu nasıl yapılır merak ediyorsanız içeriğimize göz atın.

Anne Kart ile 0-4 yaş arası çocuklu anneler ulaşımı ücretsiz kullanıyorlar. 100 bin anne ücretsiz kartını aldı. Başvurular devam ediyor;

İBB Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

0-48 aylık çocuğu olan annelere verilecek olan anne kart başvuruları https://www.istanbulkart.istanbul/anne-kart linki üzerinden yapılacak olup Anne Kart başvuruları verdiğimiz line tıklayarak hemen yapabilirsiniz.

blank

Anne Kart başvurusu nasıl yapılır

Yine başvuruları en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’nden ya da kargo seçeneği ile adrese teslim olarak Anne Kartı gönderilecektir. Link üzerinden İstanbul Kart için başvuru girişi yaptıktan sonra hangi kart tipi için başvuru yapmak istersiniz menüsünde yer alan

blank

Anne Kart başvurusu e-mail ve geçerli şifrenizi yazarak yapabilirsiniz.

Geçerli e-mail adresinizi ve şifrenizi yazarak kayıt ol kısmından sisteme giriş yaptıktan sonra Anne kart butonunu tıklayarak fotoğraf yükleme işlemini de gerçekleştirerek iletişim adresinizi yazıp adres bilgileri kartımı başvuru merkezinden alacağımı tıklayarak en yakın başvuru merkezini de seçtikten sonra ödeme bilgileri kısmında yer alan kartın bilgilerini de yazarak e-mail ve sms ile bilgilendirme yapılacaktır. Başvuru durumunuzu kart başvuruların linkinde takip edebilirsiniz. Başvuru merkezleri için tıklayınız.

Kart başvurusunda bulunanlar kartın son durumu nedir merak ediyorsa bu durumda da kart başvurularım ekranı üzerinden kartlarının yola çıkıp çıkmadığını görebilirler.

Anne Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

Anne kart başvurusunun onaylanması için;

  • TC vatandaşı olmak
  • Annelerin 0/48 ay aralığında çocuğunun bulunması,
  • İstanbul ili sınırlarından ikamet ediyor olması şartları getirilmiştir.

Bunun dışından her hangi bir şart bulunmamaktadır. Bu şartları taşıyan anneler başvurularını internet üzerinden  yapabilir ücretsiz kart ile şehir toplu taşımada ücretsiz olarak seyahat edebilir.

İstanbullu Aileler İstanbul Kart İle Buluşuyor

Ekrem İmamoğlu tarafından hayata geçirilen bu uygulama ile başvuru yapan binlerce anne kartlarını teslim almaya devam ediyor. İstanbullu annelere toplu taşımada büyük kolaylık sağlayacak Anne kart ile tüm taşımalar da ücretsiz olarak seyahat edebiliyor.

Anne karta sahip olan anneler İstanbul şehir içi ulaşımda verilen bu ücretsiz kart ile seyahat edebilecek yine bu avantajın yanında karta bakiye yükleyerek bu bakiye ile; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerini yapılabileceği para kart olarak kullanabilecek.

Anne kartı kullanmaya başlayan annelerin hayatını kolaylaştıracak bu uygulama ile adından söz ettiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu twitter  üzerinden başvuruların devam ettiğini isteyen her anneye kartların ücretsiz olarak verilmeye devam edeceğini ve anne kartın su ana kadar 100 bin anneye ulaştırıldığını ve başvuru yapan annelere ücretsiz kartların başvuruların alınmaya devam ettiğini açıkladı.

İBB sosyal yardım kartı nasıl alınır ne zaman açılacak içeriğimizden de bilgi alabilirsiniz.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.