İstanbul’da Saç Satın Alan Yerler 2023 (30 Bin TL Fiyat)

Saçlarınızı satmak istiyorsanız İstanbul’da saç satın alan yerleri, kriterlerini ve saçlarınızı ne kadara satabileceğinizi öğrenebilir, saç satın alan yerler ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul’da Saç Satın Alan Yerler 2023 (30 Bin TL Fiyat)

Saçını satmak mı istiyorsun? Rengine, cinsine, uzunluğuna ve sağlıklı olup olmamasına göre 1 kg Türk saçını perukçulara veya kuaförlere 10.000 TL’ye kadar satabilirsiniz. Saçınızı yüksek meblağlarla satın almak isteyenlerin verdiği reklamlara güvenmemenizi öneririz. İstanbul’da saç hizmeti veren birçok merkez ve kuaför bulunmaktadır. Biz de perukçuların aradığı saç özelliklerini ve İstanbul’da saçlarınızı satarak gelir elde edebileceğiniz yerleri araştırdık. Saçlarımı satmak istiyorum diyenler için işte İstanbul’da saç alan yerler!

Uygun Fiyatlarda Saç Satmak 2023 Güncel

Saçlar uzun sürede uzadığı için kadınlar saçlarını uygun fiyatlara satmak isterler. Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan doğal ve organik terimleri artık kuaförler ve perukçular tarafından da kullanılmaya başlandı. Postiş, takma kakül, kaynak, çıtçıt vb. saçlarına farklı şekillerde eklemek isteyenler fiyatına rağmen gerçek saçı tercih etmektedirler. Bu saça doğal bir görünüm verir ve sağlık için faydalıdır. Saçınızı satarak 1.000 TL’den 10.000 TL’ye kadar gelir elde edebilirsiniz.

Saçımı satmak istiyorum diyen bayanlar artık kendi bölgelerinde mutlaka bir kuaför bulabiliyor. Bahsettiğimiz fiyat kilo başı fiyatıdır ve bu işle ilgilenen yerler genel olarak hep aynı aralıkta ücretler talep ederler.

30 cm Saç Ne Kadara Satılır?

30 cm uzunluğunda saçlar satış yapılacak perukçu veya kuaföre göre 500 TL ile 700 TL arasında satın alınmaktadır. Saçın doğal oluşu ve yapısının sağlam olması fiyatı artıracaktır.

40 cm Saç Ne Kadara Satılır?

40 cm boyalı saç 1.000 TL ile 1.200 TL aralığında satılmaktadır. Saçın sağlıklı olup olmamasına, boya durumuna ve rengine göre 40 cm saç alım fiyatları değişiklik gösterecektir.

100 Gram Saç Ne Kadar?

100 gram doğal saç 1.500 TL ile 2.000 TL arasında perukçular ve kuaförler tarafından alınmaktadır. Saçınızı satmak istediğiniz tutar yaşadığınız bölgeye ve saç yapısına göre değişiklik gösterecektir.

1 Kilo Türk Saçı Ne Kadar?

1 kilo saç ortalama 10.000 TL’den başlıyor. Peruk, postiş, saç tokası ve çıtçıt kullanımının artmasıyla birlikte saç alım satımında da artış yaşandı.

Gerçek Saç Ne Kadara Satılır?

Gerçek saç ortalama 400 TL ile 10.000 TL arasında satılmaktadır. Saç satışlarında fiyat farklılıkları bulunmaktadır.

Uzun, yıpranmamış, kırılmamış, boyasız ve oldukça doğal saçlar 10.000 TL ve üzerinde alıcısını bulabilmektedir.

Saçlarınızda Aranacak Kriterler Nelerdir?

Kuaförler ve perukçular saç alımlarında hassas davranmaktadırlar. Çünkü saçta aradıkları bazı kriterler vardır ve bu kriterlere göre değerlendirme yaparlar. Sağlıksız, kabarık, kırılan saçlarınız varsa muhtemelen tercih edilmiyorsunuz.

Saç satma kriterleri aşağıdaki gibidir:

 • Saç satmak için en az kaç cm olmalıdır? Saçların uzunluğu en önemli etkenlerden biridir. Saçınız ne kadar uzunsa fiyatı da o kadar iyi olacaktır. Kuaförlere saç satmak isterseniz sizden istenen uzunluk en az 60 cm olacaktır. Bu uzunlukta bir saça sahipseniz saçınızın durumu da göz önünde bulundurularak size iyi bir fiyat sunulacaktır.
 • Saçlarınızın doğal bir görünümde olması fiyatı olumlu etkileyen faktörlerdendir.
 • Eğer boyalı bir saça sahipseniz tahminen tarafınıza daha az ücret ödenecektir.
 • Saçlarınızın uçlarındaki görünüm de önemli kriterler arasında olacaktır.
 • Uçları kırık bir saça sahipseniz bu kırıkları almak için kesim yapıldığında saçınızın boyutu kısalacaktır.
 • Bu nedenle tarafınıza teklif edilen miktar da az olacaktır.
 • Saç satın alırken kuaförlerin dikkat ettiği diğer bir kriter de renktir.
 • Eğer saçlarınız boyalı değilse ve nadir bulunan renklerden birine sahipseniz size yüksek bir miktar sunmaları olasıdır.
 • Siyah saç rengi daha az para ederken, sarı ve kahverengi tonlarında bir saça sahipseniz size iyi bir teklif sunulacaktır.

Ayrıca saçlarınızı tahta taraklarla taramanız saçlarınızın kabarmasını ve kırılmasını önleyecektir. Günlük yaşam koşulları ve sigara gibi alışkanlıklar da saç sağlığını olumsuz etkileyen faktörlerdir. Sık sık fön makinesi kullanmak ve saçı yüksek ısıya maruz bırakmak da saçınıza sağlıksız bir görünüm verecektir. Bu nedenle çok fazla düzleştirici ve maşa kullanmamanızı öneririz.

Saçımı Satmak İsteyenlere Ne Yapmalıyım?

Saçınızı satmak istiyor ve nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız bu adımları gözden geçirmenizde fayda var. Öncelikle saç alıcılar sosyal medya uygulamaları üzerinden ilan bırakıyorlar ya da internet sitelerinden saç aldıklarına dair duyurular yapıyorlar. İnternetten bu araştırmayı yaparak saçlarınızı satabilirsiniz. Fiyatta anlaşırsanız saçınızı kargoya verdiğinizde hesabınıza para yatırarak ödeme yapabilirler.

Bulunduğunuz il veya ilçede kuaförler varsa onlarla iletişime geçerek ödemenizi nakit olarak alabilirsiniz. Daha önce saçınızı kendiniz kestirdiyseniz bu kuaförlere götürüp ödemenizi bizzat alabilirsiniz. Ayrıca İstanbul dışında ikamet edenler için saç satın alan güncel adresler ve kuaförlerin listesini hazırladık.

İstanbul’da Saç Satın Alan Yerler

İstanbul’da saçınıza talip olabilecek pek çok perukçu veya kuaför var. Bu yer ve şahısların iletişim bilgileri internet sayfalarında yazmaktadır. İstanbul’da saçlarınızı satabileceğiniz yerleri sizler için araştırdık. İletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Özellikle Taksim bölgesinde doğal saçlarınıza talip olacak birçok peruk bulunmaktadır.

Kişisel bilgilerinizi paylaşmamaya özen gösteriniz. Size en yakın İstanbul’da saç satın alan yerleri incelemek için TIKLAYIN!

İstanbul’da saç satın alan yerler ve kuaförler aşağıdaki gibidir:

Paradise Kuaför

Adres bilgisi: Bahçeşehir Atrium Çarşı No: 105 Kat: 1 Bahçeşehir, Başakşehir, İstanbul

Long Hair

Adres: Ataköy 7-8-9-10, Çobançeşme e5 Yanyol Caddesi A blok Ataköy towers, Bakırköy/İstanbul

Alice Bayan Kuaförü

Adres: Batı, Okmen İş Merkezi, 19 Mayıs Caddesi. D: 39, Pendik/İstanbul

Deniz Bayan Kuaförü

Adres: Ataköy 7-8-9-10, 34, Bakırköy

Baby Face Kuaför

Adres bilgisi: İstiklal Caddesi No: 120 2122441690, Beyoğlu

Galata No5 Kuaför

Adres: Şahkulu, Serdar-ı Ekrem Cd. no:5/a, Beyoğlu/İstanbul

Ayrıca internet sitesinde bulunan iletişim formunu doldurup kuaförle iletişime geçerek de saç fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Medcezir Saç Kaynak Merkezi

Adres bilgilerinden randevu alarak saçınızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Aranan kriterlere uygunsanız saçınızın fiyatını siz belirleyebilirsiniz. Saç kaynağı, boncuk kaynağı, çıt çıt ve saç kaynak merkezleri randevu sistemi ile çalışmaktadır. Medcezir saç kaynak merkezinin adres bilgileri aşağıdaki gibidir:

Osmanağa Mah Çilek Sok No 23/5 Kat 2 Sanat Bayan Kuaförü Kadıköy İstanbul (149,69 km)
İstanbul

Taksim Peruk

Hakiki saçların alışının ve satışının yapıldığı Taksim Peruk merkezi üzerinden siz de randevunuzu alarak saçlarınızı yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

Taksim Peruk adres bilgisi: Kartaltepe Mahallesi Pempeay Sokak Numara 25, Bakırköy/İstanbul

İsmet Peruk

1961 yılından beri Peruk sektöründe hizmet veren firma, gerçek saç alım ve satımı yapmaktadır. Her renk ürün mevcut olup %100 doğal saç satmaktadır. Adres bilgisi üzerinden şahsen görüşme yapabileceğiniz gibi internet sayfasında yer alan iletişim formunu doldurarak da aklınızda olan soru işaretlerinizi yok edebilirsiniz.

Adres: Şehit Muhtar, Pelesenk Sk. No:2, Beyoğlu/İstanbul

Aytuğ Peruk

Aytuğ Peruk her renk ve uzunluktaki saçı almaktadır. Saçlarınız kısa dahi olsa kısa perukların yapımında değerlendirilmektedir.

Adres: Şehit Muhtar, Tarlabaşı Bulvarı No: 28 Beyoğlu/İstanbul

Prens Peruk

Adres: Şehit Muhtar, Tarlabaşı Bulvarı No: 90 Beyoğlu/İstanbul

Platin Peruk Galerisi

Adres: Osmanağa, Kuşdili Cd. No: 44 Kadıköy/İstanbul

İdil Peruk

Adres: Hüseyinağa, Atıf Yılmaz Cd. No: 33 Beyoğlu/İstanbul

İstanbul’da saç satın alan yerler bu şekildedir.

Saçlarınızı satmak istiyorsanız yukarıda verdiğimiz iletişim bilgilerini kullanarak kuaförler ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Size en uygun fiyatı verecek olan kuaför ya da perukçu ile anlaşabilirsiniz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da kötü niyetli olan kişiler olacaktır. Bu tarz kişilere ve kurumlara itibar etmeyiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Özge Özge dedi ki:

  Merhaba saçımı satmak istiyorum 50 cm hiçbir ısı işlem görmemiş düz yalnız 2 sene önce bi kere kahverengiye boyadım ilgilenirmisiniz

 2. Avatar of Oguljan Oguljan dedi ki:

  Merhaba ben sacymy acil satmak istiyorum yardamci olurmysnz

 3. Avatar of leylaa leylaa dedi ki:

  Merhaba öğrenciyim ihtiyaç gereği saçlarimi satmak istiyorum dogal canli siyah renk birkaç yorum birden yaptim bana ulasir misiniz lütfen sosyal medya kullanmiyorum sizden ricam gardrops uygulmasindan bana ulasmaniz kullanici adim @Bembeyaz122

 4. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Merhaba kızımın saçlarını satmak istiyorum, 60 cm veya daha uzun bakmadım. Kalınlığı çok güzel, işlem hiç bir şekilde görmedi, çok sağlıklı. Hayran olunası saçı var, okulda yoruyor diye satıyorum.

 5. Avatar of Eray Eray dedi ki:

  Merhabalar,
  Erkek saçı satmak istiyorum. Yaklaşık olarak 70cm civarlarında. Geri dönüş yaparsanız sevinirim.

 6. Avatar of Vahide Vahide dedi ki:

  Merhabalar,
  Saçım yaklaşık 80 cm. Boyalı uygunsa satmak istiyorum. Geri dönüş yapmanızı rica ediyorum.
  Hayırlı isler…Kolay gelsin!

  1. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

   Merhaba doğal boyasız saçımı satmak istiyorum yardımcı olur musunuz kalça hizasında omuzlara kadar kısaltmak istiyorum dönüş yapar mısınız Lütfen 🌸🤗

 7. Avatar of Esra nur Esra nur dedi ki:

  Kendi saçımı satmak istiyorum. Öğrenciyim. Yardımcı olabilirmisiniz

 8. Avatar of Özcan Özcan dedi ki:

  Merhaba saçıniz duruyorsa iletişime geçıniz.whatsap

  1. Avatar of Alev Alev dedi ki:

   Bilmem ilgilenirmisiniz elimde 2 kilonun uzerinde ham sac vardir kendim kestim bizzat gelip bakicaklar icin yaziyorum ilgilenenlerre duyrulur

 9. Avatar of Özcan Özcan dedi ki:

  Merhaba.saçıniz duruyor mu.iletişim whatsap

 10. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Merhaba kızımın sacını satmak istiyorum lütfen cevap verin

 11. Avatar of Gülnaz Gülnaz dedi ki:

  Merhaba ulasirmisiniz

 12. Avatar of DİLEK GÜRÜZ DİLEK GÜRÜZ dedi ki:

  Merhaba saçımı satmak istiyorum herhangi yanık kırık
  Yoktur. Düz modeldir saçım. Fön röfle açıcı kullanmadım yaptırmadım. Sadece2 ay önce çikolata kahve boya yaptım. Çok sağlıklıdır

  1. Avatar of Nzkt Nzkt dedi ki:

   Kızımın saçı 35 cm sarı çocuk 5 yaşında olduğundan işlem olması mümkün değildir okul başlamadan kestirmek istiyorum.crazy_team.nzkt Instagram hesabından ulasabilirsiniz

 13. Avatar of sac alim sac alim dedi ki:

  sac alıyorum.eft ile oder kargo ile alirim. her yerden.

  1. Avatar of Aleyna Aleyna dedi ki:

   Merhaba numaranizi alabilir miyim

   1. Avatar of Dila Dila dedi ki:

    Kızımın saçlarını satmak istiyorum uzunluğu 75 cm fazla doğal hiç boya herangıbı bir işlem gorülmedi

  2. Avatar of zeynep zeynep dedi ki:

   merhaba 1kg ne kadar ve iletişim bilgisi alabilir miyim

  3. Avatar of Sercan Sercan dedi ki:

   Saçımı satmak istiyorum erkeğim saçım uzun ve gür hicbi işlem görmemiş nasıl yaparız bilmiyorum bilgi alabilirmiyim

 14. Avatar of Sanem Sanem dedi ki:

  Merhaba lar sacimi satmak istiyorum duz sihah boyali ve boyayi yaptrli 1 sene oldu ve tekrar bir islem yapmdim sacima masa ve fon kulanmiyorum dogall taryrm sadece uzunlugu 60 santim faln satmk istyorm kuafor terch edermisnz rica etsem?

 15. Avatar of atıfet atıfet dedi ki:

  saçım belime kadar uzun boyasız doğal kaç tl ye alırsınız