Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 (50.000 TL. NAKİT)

Ödeme zorluğu yaşayan tüm vatandaşlar kredi başvurusu yapabilir. Kredi Notu Sıfır Olanlar ve (0-800) puan kredi alma yollarını arayanlar tarafından merak edilen ve araştırılan; Ziraat Bankası kredi notu düşüklere kredi veriyor mu? Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 ve kredi notu düşük olan kredi sicil bozuk olanlara kredi veren bankalar yılında hangileri, Kredi notuna bakmayan bankalar hangileridir, Orta riskli kredi notuna ve 800 Puana kredi veren özellikle eş durumuna bakmadan kredi veren bankalar hangileri olduğunu içeriğimizde inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 (50.000 TL. NAKİT)

Bankalardan kredi alamıyorum, kredi notum yok veya notum düşük diye üzülmeyin! 2023 yılı için kredi notu sıfır olanlara kredi veren bankalar ve başvurularını araştıranlar hangi bankaların 0/800 puan yani düşük ve orta riskli kredi verdiği hakkında merak ettikleri tüm bilgilere ulaşabilecekler.

Kredi notu sıfır olanlara maddi destek alabileceğiniz birçok banka artık kredi notu düşük olanlara da nakit para imkanı sunuyor. Acil nakit ihtiyacınızı bu bankalara başvurarak karşılayabilir, sicil puanınıza bakmayan bankaların maddi destekleri sayesinde rahat bir nefes alabilirsiniz.

Kredi Notu Kredi Almaya Engel Değil!

Bankalardan kredi almadan önce eğer hiç kredi notu almadıysanız muhtemelen hangi bankaların notu düşük olanlara nakit desteği verdiği sorulacak ve bu yönde araştırmalara başlayacaksınız.

Önceki dönemlerde bankalar ile arası bozulan ve sicili bozuk olanlara arasında yer alanlar ise mutlaka sicili bozuk olanlara kredi nakit destek imkanı veren bankaların hangileri olduğu konusunda araştırmalarına devam edecektir.

Herkesin bankalarla ilişkisi farklı olduğu için kullanım şartlarını araştırıp negatif ve düşük, sıfır ve kötü sicili olanlardan nereden kredi alacağınız konusunda fikir edindikten sonra başvurularınız için bir yol haritası çıkarabileceksiniz. Tüm bu konularda aklında soru işaretleri olan ve araştırdığı konular hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için başlıklarda merak edilen konular hakkında bilgi vermek istedik.

Sicil notu bankalardan nakit desteği alınmasına engel olmasın diye iddialı başlığımızın altını faydalı bilgilerle doldurmak istedik. Kredi notu düşük hangi bankaların başvuru yapabileceği hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı içeriğimizi incelemeden ve sonuna kadar okumadan ayrılmayın.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankaların Şartları Nelerdir?

Bankalardan kredi kullanmak isteyen ancak Kredi Notu Sıfır olan vatandaşlar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. Bankaların sağladığı tüketici ve tüketici finansmanı destekleri, notu düşük kişilere uygun faiz oranları, vatandaşlara yönelik dönemsel kampanyalara başvurarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Diğer kredilere başvurmak istediğinizde onaylanma ihtimali düşük olsa da kefil veya ipotek göstererek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bankalar, nakit kullanmadan önce başvuranların bankalarla olan ilişkilerini kontrol eder. Bu arada bankalar sicil notları önemli olduğu için notu yüksek olan kişilere kredi vermek istiyor. Çünkü ödeme planını ve aylık taksitleri paranız hesabınızdayken zamanında ödemek bankanın şartlarından biridir. Başvurular, gelir durumunuza göre belirlenen limitler dahilinde kabul edilmektedir. Notu düşük olan kişiler, bankalara olan borçlarını ödeyerek notlarını yükseltebilir ve ardından uygulanan nakit destekleri kullanabilirler. Bu vatandaşlara açıklanan koşullarda destek veren bankalar aşağıda sıralanmıştır.

Kredi Notu Sıfır Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023 Güncel Liste

Ülkemizde birçok ilde şube bulunmamakla birlikte internet ve mobil bankacılık üzerinden başvurabileceğiniz risk raporuna ve kredi notuna bakmadan kolayca finansal destek alabilirsiniz.

Kredi notu sıfır ve kredi notu düşük olanlara teminatlı kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Odea Bank
 • Turkland Bank
 • Arap Türk Bankası
 • Alternatif Bank
 • Burganbank
 • ICBC
 • Citibank
 • MUFG Bank Turkey
 • Rabobank A.Ş

Kredi veren bankalar listesindeki tüm şubelere online başvuru yaparak riskli müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Mobil mobil şube banka müşterileri tarafından da kullanılmaktadır. Bankaların kullandıracağı kredilerin faiz oranları ve vade süreleri değişkenlik göstermektedir. Bankaların faiz oranlarını ve vade sürelerini hesaplayarak aralarındaki farkları görebilir ve tercih ettiğiniz banka aracılığıyla finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bankalardan kolayca kredi alabilmeniz için kredi puanınızın 1.500 ile 1.900 arasında olması gerekmektedir. Başvuracağınız bankaların en az orta riskli veya düşük riskli olmasında fayda var. Bu durumda başvurularınız memnuniyetle karşılanır ve paranız anında hesabınıza aktarılabilir.

Findeks kredi notu aralıklarına göre risk değerleri ve kredi kullanma olasılıkları şu şekildedir:

 • 0- 699 En Riskli / çok düşük.
 • 700- 1.099 Orta Riskli / Kullanma ihtimali vardır.
 • 1.100- 1.499 Az Riskli / Kullanma ihtimali vardır.
 • 1.500- 1.699 İyi / Genel olarak talep edilmez.
 • 1.700- 1.900 Çok İyi/ Genel olarak talep edilmez.

Risk durumunuzu e-Devlet üzerinden veya müşterisi olduğunuz bankanın mobil şubelerinden sorgulama ekranı ile öğrenebilirsiniz. e-Devlet üzerinden not sorgulama için ayrıca bir ücret alınmamaktadır.

Unutmayın ki durumunuz daha az riskli veya daha yüksek olmadığı sürece başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesi kaçınılmazdır. Ancak zor durumlarda finansman ihtiyacınızı nasıl karşılayabileceğinizi inceleyelim.

Yazımızın devamında 800-1.100-1.200-1.300-1.500 kredi notuna göre başvurular olumlu sonuçlanır mı? sorularına cevap verdik.

600-800 Puana Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Çıkar mı?

Risk değerlerine baktığımızda 800 puan alanlar orta risk grubunda yer almakta ve bahsi geçen puan aralığında olan kişilerin kredi almasına resmi bir engel bulunmamaktadır. 800 puan ve orta riske sahip olanların bile orta riskle de olsa kredi alabileceği anlamına geliyor. Dolayısıyla 700-1.099 puan aralığındaki kullanıcıların başvuruları olumlu değerlendirilebilir. Tabi bunun için bankaların nakit parayı hangi koşullarda kullandığı konusunda fikir sahibi olunmalıdır.

Bazı banka şubeleri istisnalar getirirken, bazı banka şubeleri katı usul kurallarına uymak zorunda kalabilmektedir. Bazı bankalar ise yöneticinin inisiyatifiyle kredi verebilir. Bankalarla iletişime geçmeden durumunuzun nasıl değerlendirileceğini tam olarak söylemek zor olacaktır.

800 Puana Kredi Veren Bankalar 2023 Listesi

Sicil puanı 800 olanlara kredi veren bankaların güncel listesi şöyle:

 • Fibabanka %2,19
 • BurganBank % 3,65 faizli
 • Citibank
 • ICBC %2,25 faizli
 • Alternatif bank gibi bankaların nakit desteklerine başvurmak için şubelere uğrayabilir, adreslerini bularak detaylı bilgi alabilirsiniz

Zor durumdaysanız ve borçlarınız varsa sicil puanınız 800 puan olsa bile yukarıda sıralanan bankalardan kredi alabilirsiniz. Sadece yasal takip veya icra dosyanızın olmaması önemlidir.

Tabi yaşadığınız yerde şubesi bile olmayan köklü bankalar dışında bu bankalardan nasıl kredi alabilirim diyorsanız ihtiyacınız olan finansmanı internet üzerinden bu bankalara talep etmelisiniz. bankacılık. Bu bankaların internet şubeleri üzerinden başvurunuzu yaparak ihtiyacınız olan parayı kolayca alabilirsiniz. Gelir belgeniz ve üzerinize kayıtlı bir gayrimenkul veya aracınız varsa çıkma ihtimaliniz daha yüksektir.

Türkiye’nin neresinde yaşıyor olursanız olun internet şubelerinden anında başvurunuzu saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz. Gelir belgesi olmasa bile başvurunuzu dikkate alacaklardır.

Bu şekilde Mobil İnternet bankacılığı üzerinden puanınız sıfır bile olsa size kredi verme şansı sunan bankaların şartlarını inceleyelim.

1200 Kredi Notu ile Ne Kadar Kredi Çekebilir?

1200 kredi notu düşük riskli müşteri grubuna girmektedir. Burada sunacağınız ek belgeler ile bankaları borcunuzu zamanında ödeyeceğiniz konusunda ikna etmeniz oldukça önemlidir. 1200 kredi puanı ile düşük limitli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bankaların hızlı kredi imkanlarından da yararlanarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor mu?

Ziraat Bankası, kredi notu düşük olan kişilere kredi sağlamaktadır. Ziraat Bankası’nın sicili bozuk ve notu düşük olanlara nasıl bir prosedür uyguladığını araştıran Ziraat Bankası’nın uyguladığı kuralları bir kez daha hatırlatalım.

Ziraat Bankası tarafından takip edilen prosedürler aşağıdaki gibidir:

 • 1650 puanın üzerinde olan kişiler için bazı durumlar da istisna yapılabiliyor.
 • Devlet ve kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, sıfır notu olması halinde ihtiyaç sahiplerine 50 bin liraya kadar kredi sağlıyor.
 • Bankanın kredi kullandırabilmesi için de şartı başvuru sahibinin en az 6 aylık sigortanızın bulunması oluyor.
 • Her bankada olduğu gibi şubeden şubeye bazı kural değişiklikleri olmakla birlikte bazı Ziraat Bankası şubeleri de kredi kullandırmak için başvuru sahibinden kefil isteyebilir. Bu şartları sağlayıp istediğiniz kefili bulup bankaya başvurursanız alacağınız kredi imkanı artabilir. Bu kurallara uyanlar, istisna olsa dahi Ziraat bankasından kredi alabilirler.

Burada kredi notu, puansız ve sıfır kredi notu olmadan yapılabileceklerin detayları burada önem kazanmaktadır. Notu düşük olup başvurularda takılıp kalanlar için başvuracak bankalar var mı? Bu içeriğimizde hangi bankalar bunlar, zor durumda olanlar için hangi finansman şirketlerine başvurabilirsiniz gibi çeşitli konularda tavsiyeler vereceğiz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2023 Yılında Hangileridir?

ICBC Bank notunuz düşük olsa bile kredi veren bankalar arasındadır. 2023 yılında ülkemizde 44 şube ile hizmet vermeye devam eden ICBC bank, müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını not fark etmeksizin her zaman karşılamaktadır. ICBC bankası Çin sermayesi ile kurulmuş iddialı bir finans kuruluşudur.

ICBC bankasından kullanılacak tutarın üst limiti 50 bin liraya varan cazip ödeme koşulları ve avantajlı faiz oranları ile sunuluyor. Kredi kartı başvurularınızı da değerlendirecek olan ICBC bankasından çekeceğiniz 50 bin liranın ödeme planını hesaplayacak olursak;

Kredi LimitiFaiz OranıVadesiAylık Taksit Tutarı
25.000 TL% 2.2512 Ay2.483 TL
50.000 TL% 2.2512 Ay4.967 TL
50.000 TL% 2.2524 Ay1.474 TL
50.000 TL% 2.2536 Ay1.142 TL
ICBC Hesaplama Tablosu

Bu bankaların faiz oranları yüksek olacaktır. Uzun vadede ödemelerinizi planlamanız açısından bu konuyu dikkate almanız sizin için önemli olacaktır.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Alternatifbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası TEB
 • Burgan Bank
 • Arap Türk Bankası
 • ICBC Türkiye
 • Odeabank
 • FİBABANKA
 • HSBC

Dijital bankacılık hizmetlerinin yaygınlaşması sayesinde artık nakit ihtiyacı olanlara gelir belgesi ve imzasız şubeye gitmek zorunda kalmadan kampanyalar sunuyor. Gelir belgesi ve bordrosuz nakit desteği sağlayan Ziraat Bankası bile müşterilerinin kredi notunun 1650 puanın üzerinde olmasını şart koşuyor. Ancak bazı durumlarda Ziraat Bankası’nda notunuz düşük olsa dahi başvurular olumlu değerlendirilebilmektedir.

Yukarıda sıralanan orta riskli, sicili bozuk ve 800 puana kredi veren bankalar arasından dilediğiniz bankaya başvurularınızı yaparak ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizi artık biliyorsunuz. Peki, yozlaşmış bankalarında kara listelerinde olanlara hangi kurumlar finansman sağlıyor? Sicili bozuk olanlar hangi finans kuruluşuna başvurmalı?

Orta riskli ve puanı 800 olanlara da kredi veren kurumlar bulunmaktadır.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Orta Risk grubuna kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Odeabank
 • QNB Finansbank
 • Vakıflar Bankası
 • Garanti Bankası
 • TEB

Orta risk grubundaysanız bu bankalara başvurularınızı gelir belgesi ve herhangi bir belge olmadan anında internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Yapı ve Kredi Bankası, ING ve Garanti Bankası aracılığıyla kredi notu düşük olanlara da kredi kullandırılabilmektedir. Bu durumda sicil risk durumunuz ve ödeme kolaylığı dikkate alınarak bir değerlendirme yapılır.

Bankalar, riskli gruptakilere nakit kullanmak konusunda her zaman isteksizdir. Bu nedenle orta risk grubunda yer alan vatandaşların başvuruları olumlu değerlendiriliyor. Orta riskli sicile sahip olanlara nasıl kredi çekilir ve bu orta riskli gruba kredi veren kurumlar İş Bankası, Ziraat, Akbank gibi kurumlardır.

Bankaların gelir belgesiz uygulama kullanma şartlarını inceleyecek olursak notunuzun risksiz grupta yani 1700 puanın üzerinde olduğu görülecektir. Anında nakit desteği sağlamak için orta risk grubundan gelen başvurular olumsuz değerlendirilebileceğinden 800 notu ve düşük puanı olan kişilerin banka dışındaki kurumları araştırmaları gerekmektedir.

Bu durumdaki kişilere kredi veren bu finans kuruluşlarının nakit sağlamadaki amacı orta risk grubunu yakalamak, çeşitli ipotek ve teminatlarla en kısa sürede nakdi teslim etmek ve nakit çözümlerini bir an önce çözüme kavuşturmaktır. Böylelikle her iki taraf da amacına ulaşmış olacaktır.

İstedikleri limit ile nakit alamayanlar ayrıca faturalı hatta kredi ile finansman desteği bularak acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Faturalı hatta nakit imkanı ile merak ettiklerinizi bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Eş Durumuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar başvuran kişinin eşinin kredi borcunu ve aylık taksitlerini ödeyemeyeceğini düşünmekte ve eşin durumunu dikkate alarak nakit desteği vermekten kaçınmaktadır. Ancak çoğu banka kişinin eş durumu ne olursa olsun istediği limiti vermektedir. Emsal durumuna bakmaksızın kredi veren bankalar özellikle internet bankacılığından başvuru aldıklarında olumlu sonuç veriyor.

Banka şubelerinden veya internet üzerinden yapılan bireysel nakdi destek başvurularında eşin rızası ve rızası aranmaz. Bazı durumlarda banka kefil olarak başta memur olmak üzere eşin muvafakatini isteyebilir. Bu durumda kişi eşine haber vermek zorunda kalabilir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Bloke Teminatlı Kredi Kartı

Bloke teminat derken bir teminattan bahsedebiliriz. Başvuracağınız bankada standart mevduat hesabı açarak alınır. Bu kartlar ile ister taksitli ister tek çekim alışverişlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi puanı ‘0’ ise kredi kartı kabul edilir mi? sorusu da en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Siciliniz çok riskli veya riskli ise kredi kartı almanız çok zordur. Ancak bloke teminat kartları imdadınıza yetişebilir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar 2023

Aidat ve masraf ödemeden alabileceğiniz en kolay kredi kartları şu şekildedir:

 • Halkbank Paraf Kart
 • Ziraat Bankası Maximum
 • Akbank Axess Free kredi kartı
 • QNB Finansbank Card Finans
 • Denizbank Bonus
 • Kuveyt Türk Sağlam Kart
 • Türkiye İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı
 • Garanti Bonus Flexi
 • Yapı ve Kredi Bankası World Eko
 • TEB Bonus kredi kartı olarak sıralayabiliriz.

Gelirinize göre nakit desteği alabilir, kredi puanınız 1 ile 699 arasında ise bloke teminat ile başvurabilirsiniz. Ancak orta riskli durumda olanlar da ödeme durumlarına ve aylık gelirlerine göre başvuru yapabilirler.

Hele ki yasal takipte olan borçlarınız varsa ve icra durumunuz oluşmuşsa almanız mümkün değildir. Bu durumda, bir kapak hesabı açtıktan sonra, icra dosyanızı kapatmanız ve yasal işlemlerden çıkmanız beklenir. Kapatırsanız düzenli ödemelerle puanınız yükselebilir.

Kredi Notu Sıfır Olan Kişilerin Kredi Alması Mümkün müdür?

Evet, kredi notu sıfır olan kişilerin kredi alması mümkündür. Bazı bankalar, kredi notu sıfır olan kişilere farklı kredi seçenekleri sunabilirler. Ancak kredi notu düşük olan kişilerin kredi başvurularının kabul edilmesi veya yüksek faiz oranlarıyla kredi alması mümkündür.

Kredi Notu Sıfır Olan Kişilerin Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi notu sıfır olan kişiler kredi başvurusunda bulunmadan önce bankaların kredi koşullarını ve sundukları kredi seçeneklerini araştırmalıdır. Kredi başvurusu yaparken gerekli tüm belgeleri hazırlamak ve doğru bilgi vermek önemlidir.

Kredi Notu Sıfır Olan Kişiler Nasıl Kredi Alabilirler?

Kredi notu sıfır olan kişiler, bankaların sunduğu farklı kredi seçeneklerini araştırarak ve kredi başvurularını özenle hazırlayarak kredi alabilirler. Bazı bankalar kredi notu sıfır olan kişilere farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Ancak bu durumda kredi alabilmek için başvuru sahibinin gelir düzeyi, çalışma durumu gibi diğer faktörler de önem kazanmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.