fbpx

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2022 (KİLO VERMEK İÇİN)

Vücutlarında fazla bulunan yağları aldırmayı yani liposuction olmayı tercih eden kişiler yağ aldırma ameliyatı nedir, hangi bölgelere uygulanır, 2022 yılı liposuction (liposakşın) fiyatları ne kadar, göbek yağı aldırma ameliyatı fiyatları ve tüm merak ettiğiniz soruların cevapları yazımızın içeriğinde yer almaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2022 (KİLO VERMEK İÇİN)

2022 yılında erkekler ve kadınlar için yağ aldırma, liposuction fiyatlarını detaylandırdık.

Bölgesel yağ birikimi sorunu yaşayan, kilo veremeyen, yağ birikiminden rahatsız olan ve bunu problem haline getiren kişiler liposakşın yani Liposuction yağ aldırma ameliyatı yöntemini denemektedir. Bu işlemi yaptırmayı düşünen kişiler tarafından araştırılan liposuction nedir, nasıl yapılır, liposuction fiyatları kaç TL, bölgesel yağ aldırma ve public bölgesi yağ aldırma fiyatlarını araştırmaktadır. Liposuciton ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Liposuctio yaptırmakta ki amaç ani kilo vermek değil bölgesel olarak incelmektir. Vücudun hemen her bölgesinde yağ aldırma işlemi uygulanabilmektedir. Bu ameliyat kilo vermiş olan kişilerin sarkan ve fazla olan yağlarını alarak şekilsel bozukluklarının gidermekte ve kişinin vücuduna estetik görünüm vermektedir. Vücutta yağ dokusunun fazla bulunduğu yerler liposuction için uygundur. Liposuction işleminde genel anestezi uygulanmaktadır. Kişi ağrı ve acı gibi herhangi bir şey hissetmez. Bazen küçük bölgelerde yapılacak işlemlerde lokal anestezide uygulanmaktadır.

Ameliyat süresi ise yağ alınacak bölge miktarına göre değişmekte ortalama olarak 1 ve 5 saat arasında gerçekleşmektedir. Liposuctionda alınan yağlar, kişiden kişiye değişmekte ve kişinin kilosuna ek olarak ameliyat yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir. Ortalama olarak kişiden en fazla 5-6 litre yağ alınmaktadır. Kişinin kilosuna göre bölgeden alınacak yağ miktarı da değişmektedir. Kilosu 50 olan kişinin 5 litre yağ alınması fazla iken kilosu 100 olan kişiden 6-7 litre kolaylıkla alınmaktadır.

Liposuction (liposakşın) Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Liposuction olacak kişinin vücudundan alınacak yağ bölgelerinin sayısı ve bu bölgelerden çıkarılacak yağ miktarı fiyatlarda değişiklik gösterecektir. Tek bölge ile çoklu bölgelerde uygulanacak liposuctionun arasında fiyat farklı çok olacaktır. Bölge sayısı fazla olduğundan çıkarılacak yağ miktarına bağlı ameliyat süresi uzayacaktır. Ameliyat süresi de fiyatı etkilemektedir. Hastane ya da klinik seçimi ve doktor seçimi de ücretleri değiştireceği gibi ameliyat sonrası yatış işlemleri içinde ek fiyat farkı olmaktadır.

Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları 2022

2022 yılında Bölgesel yağ aldırma fiyatları aşağıdaki gibidir:

Göbek ve bel çevresinde yağ aldırma fiyatları 8.500 bin TL ile 30 bin TL
Kol, göbek bel, göğüs gibi bölgelere bölgesel yağ aldırma fiyatı 20.000 TL ile 35.000 TL
Bölgesel Yağ Aldırma Fiyatları

Bölgesel olarak yaptıracağınız liposuction uygulaması bölgeye, alınacak yağ litresine ve bölge sayısına bağlı olarak fiyatlarda değişiklik gösterecektir. Sonrasında bulunduğunuz bölgeye, doktora ve hastanelere göre de değişiklik gösterecektir.

Liposuction Fiyatları 2022 (Yağ Aldırma Ameliyatı)

Liposuciton Ameliyatı Fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Liposuction fiyatı 8.500 TL ve 15.000 TL arasındadır.
 • Yağ aldırma bölgeye göre farklılık göstererek 15.000 TL ve 25.000 TL arası ve yağ aldırma ameliyatı ortalama 10.000 TL ve 45.000 TL aralığında değişmektedir.
 • Ortalama bir liposuction işlemi bölge sayısı ve uygulanan bölgeye, şehirlere ve doktorlara göre değişerek 8.000 TL ile 45.000 TL arasında değişiklik gösterir.
 • Liposuction (yağ aldırma) tekniği için verilen fiyatlar kadınlar ve erkeklerde aynıdır. Yağ oranına göre kadınlar ve erkeklere ölçüm sonra bölge belirlenerek 14 bin TL, 20 bin ve 45.000 TL arasında bir fiyat verilir.

Belirttiğimiz liposuciton ameliyatı fiyatları ortalama olup hastane ya da klinik doktorunun yağ miktarı analizinden sonra kişilere en net ve güncel fiyat bilgisi verilecektir.

Devlet Hastanesinde Liposuction Yapılıyor mu?

Yağ aldırma ameliyatını devlet karşılar ancak estetik görünüm için yapılan yağ aldırma ameliyatlarında ücret alınmaktadır. Devlet hastanelerinden birçok estetik uygulama yapılmaktadır. Sağlık problemi derecesinde olmayan ve sadece estetik amaçlı yapılan işlemlerden az da olsa bir ücret alınmaktadır. Liposuction devlet hastanelerinde SSK’ya bağlı yağ aldırma ameliyatı işlemlerini sağlık sebebi ile olan kişilerden ise ücret talep edilmeden yapılmaktadır.

Siz de liposuction yaptırmayı düşünüyorsanız ilgili hastane sekreterinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Devlet Hastanesinde Yağ Aldırma Fiyatları 2022 (ERKEK VE KADIN)

2022 yılında devlet hastanesi liposuction fiyatları 3.000 TL ile 5.000 TL aralığındadır. Özel hastanelerde ise yağ aldırma fiyatları 15.000 TL’den 40 bin TL’ye kadar çıktığını görmekteyiz. Özel hastanelerde yapıldığı gibi devlet hastanelerinde de karın germe, liposuction yöntemleri ile yağ aldırma işlemleri yapılmaktadır.

İçeriğimizde yağ aldırma fiyatları hakkında belirtmiş olduğumuz fiyat aralıkları ortalama olarak verilmiştir. Devlet hastanesi ya da özel klinikler ile iletişime geçerek yağ aldırma fiyatları hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Pubis Bölgesi Yağ Aldırma Fiyatları

Pubis bölgesel liposuciton ameliyatı fiyatları ortalama olarak 15.000 TL ile 25.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Bel çevresi ve kasık bölgesinin hemen üzerinde bulunan pubis bölgesi yağ aldırma fiyatları ölçülerinize, doktorunuza, şehirlere ve yağ litre oranına göre değişiklik göstermektedir.

Erkeklerde Yağ Aldırma-Liposuction İşlemi

Sadece kadınlar tarafından yaptırıldığı düşünülse de Liposuction erkekler tarafından da tercih edilmekte ve yağ aldırma ameliyatı yaptıran erkeklerin sayılarında giderek artış yaşanmaktadır. Genellikle erkekler göbek bölgesi yağları için liposuctiona başvurmaktadırlar. Erkeklerde bölgesel yağlanmalar göbek deliği etrafında ve belin iki yanında olmaktadır. Göbek bölgesi yağları liposuction ile alındıktan sonra göbek bölgesindeki değişim gözle görülür biçimde olur. Genetik ya da hormon yapı sebebiyle erkeklerin memelerinde büyüklük olabilmektedir. Buna jinekomasti denmektedir. Hastalığın tedavisi gerçekleştikten sonra meme bölgesine liposuction uygulanabilmektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Hangi Bölgelere Yapılır?

Liposuction ameliyatı yapılan bölgeler şu şekildedir:

 • Boyun 
 • Üst kol
 • Göğüs (kadın ve erkek)
 • Uyluk (iç ve dış)
 • Karın
 • Bel çevresi (Göbek)
 • Kalçalara uygulanmaktadır.

Uzun zamandır adını sıklıkla duyduğumuz liposakşın (Liposuction) vücutta fazla bulunan yağ dokularının deri altından alınması ile gerçekleşmektedir. Estetik denildiğinde akıllara ilk kadınlar gelse de erkekler tarafından burun estetiğinden sonra en fazla yaptırılan estetik liposuction olmaktadır. Alınacak olan yağ doku miktarları kadınlarda ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Uzmanlar liposuction ameliyatı olmadan önce kişilerin egzersiz yapmasını bu sayede yağ alımının daha başarılı olacağını söylemektedir.

Liposuction Nedir?

Liposuction veya lipo plastikte kullanılan bir tür yağ aldırma işlemidir. Liposuction ( lipoakşın) vücutta belli bölgelerde zayıflamaya cevap vermeyen yağ dokularının vakum yöntemi ile deri altından alınması için yapılan estetik işlemidir.

Yağ Aldırma Ameliyatı İle Kaç Kilo Verilir?

Yağ aldırma ameliyatı sonrasında 8 ile 10 kilo arasında bir yağ kütlesinin vücuttan dışarı atıldığı söylenmektedir. Kişiden kişiye ve vücut yapısındaki farklılıklardan kaynaklı verilen kilo oranlarında da değişimler olmaktadır.

Yağ Aldırma İşlemi Tehlikeli Midir?

Her ameliyatın bir riski olduğu kadar liposuction işleminde de bir o kadar tehlike vardır. Normal şartlara bakıldığında riskli bir işlem değildir. Plastik cerrahlar tarafından uygulanan ameliyatlar öncesinde kişiden tüm bilgiler alınır. Vücut yapısına bağlı olarak anesteziye alerjisi ya da tepkisi olup olmadığı kontrol edilir. Böylece tüm riskler en aza indirilir.

Liposuction Kimlere Uygulanmaz?

Liposuction uygulanan kişiler aşağıdaki gibidir:

 • Deri elastikiyetini kaybetmemiş kişilerde, ameliyat sonucunda gözle görülür oranda değişimler olmaktadır.
 • Genetik özelliği veya yaşı nedeni ile deri gerginliğini kaybetmiş kişilerde uygulama sonrası ortaya çıkabilecek sarkma ve buruşukluklar uygulama için sınırlayıcı faktörlerdir.
 • Böyle durumlarda sadece vücudunuza liposuction yaptırmanız yeterli olmayacaktır.
 • Dermolipektomi denilen fazla deri çıkarma işlemleri ile de destekleyebilirsiniz.
 • Herhangi bir cerrahi işlem ve genel anestezi açısından riskli olup, başka ciddi problemi olanlar ise;

Liposuction yaptırmadan önce uzman kişilerden ayrıntılı bilginin alınması gerekmektedir. Çünkü herkesin vücut yapısı farklı olduğundan, her birey için uygulanması doğru değildir. Özellikle çok kilolu kişilerde zayıflama amacı ile yapılmasının sonunca çok büyük bir değişim beklenmemelidir. Fakat doğum yapmış, karın derisinde çatlaklar ve sarkmalar olmamış, sadece yağ birikintisi ve deri gerginliğini kaybetmiş kişilerde liposuction uygulaması önerilmektedir.

Örneğin; Kalp, karaciğer, böbrekler ve sinir sistemini ilgilendiren kronik hastalıkları olan kişilerde liposuction ameliyatı yaptırmaları sağlıkları açısından sakıncalı olabilir. Sigara içenler, kronik hastalıkları olup kan sulandırıcı içen hastalar ve yeni doğum yapmış annelerin bu işlemi uygulamaları sağlıkları açısından uygun değildir. Daha sağlıklı bilgileri uzmanlardan ve tercih edeceğiniz doktorunuzda alabilirsiniz.

ÖZEL HASTANELERDE YAĞ AMELİYAT İŞLEMİ YAPTIRACAĞINIZ BÖLGEYE GÖRE FARKLILIK GÖSTEREREK SAYFAMIZDA VERİLEN FİYATLAR ORTALAMA OLARAK BİLGİLENDİRME AMAÇLI VERİLMİŞTİR. EN NET BİLGİYİ MUAYENE SONRASIND DOKTORUNUZDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

Yorumlar

 1. Avatar of Kübra Kübra dedi ki:

  Keşke ücretsiz yapabilseydiniz birine farkli gorunmek icin herseyimi verirdim inanin ki ben param olsa direk yaptiricam yağ aldırmayı ama pandemi yuzunden bir halt yiyemiyorum ve parasizim acaba yardim eden olmaz mi

  1. Avatar of Eyüp Eyüp dedi ki:

   olmaz

   1. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:
 2. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Merhaba ismim ebru kilolu değilim 1.63 57kilodayım fakat 1 buçuk senedir spor yapamadığım ve pandemi dolayısıyla daha önce de belirgin olan alt karın oldukça ve biraz yan bölgelerde yağlanma söz konusu bu benim büyük bir takıntım oldu Devlet hastanesi desteği nasıl alabilirim fiyatlar çok uçuk !!

 3. Avatar of Nesrin Nesrin dedi ki:

  Karnimdan yag aldirmak istiyorm ama fiyat ucmuş devlet destekli hastanelerin ögrenmek istiyorum

 4. Avatar of Senanur Senanur dedi ki:

  Ailemde lipoodem sorunum var buna devlet desteği saglanirmi.erken menapoz ve östrojen eksikliği sorunu var. Bu nedenden dolayı annemde çocukluğumdan olan ağrılar bendede yaklaşık 15 yıldan beri var.yasim 37.yanitlarsaniz memnun olurum

 5. Avatar of Senanur Senanur dedi ki:

  Devlet desteği için hangi şartları yerine getirmeliyiz,kol boyu kısa olduğundan kollarda yağ birikimi oluyor,vede boyun fıtığından dolayı kollarını kullanmakta zorlanan birine devlet desteği olur mu kol bilgisi için

error: Content is protected !!