MHRS Randevu Alma Taktiği 2023 (Erken Randevu için Çözüm Boş Saatler)

MHRS randevuları hep dolu, başkasına randevu alamıyorum diyenler için MHRS randevu alma saatleri, kaçta yenilenir, mhrs randevu alma taktiği ve hilesi var mı? gibi soruları yanıtladık.

MHRS Randevu Alma Taktiği 2023 (Erken Randevu için Çözüm Boş Saatler)

MHRS Randevu Alma Taktiği burada! Son günlerde MHRS Devlet ve Diş hastanelerinde randevular hep dolu olması sebebiyle birçok kullanıcı randevu alamıyorum diyor. Bu nedenle MHRS’den erken randevu alma tekniğini sizler için araştırdık. MHRS 182 sisteminin randevu sıfırlama, güncelleme saatleri, 5 dakika randevu muayene süresi, başkası adına randevu oluşturma yöntemlerini inceledik.

Mhrs’den Nasıl Randevu Alınır?

Mhrs’den Randevu alabilmek için Mobil uygulama, Web ve Alo182 Randevu hattını aramalısınız Bu yollardan istediğiniz hekime anında randevu alabilirsiniz.

www.mhrs.gov.tr Randevu Alma

https://www.mhrs.gov.tr/ linkine tıkladığınızda ana sayfada sağ üstte ”Randevu Al” butonuna tıkladığınızda T.C kimlik numaranız ve şifrenizi girerek Giriş yaparak MHRS Aşı Randevusu, Aile Hekimi Randevusu Al, Hastane randevusu Al istediğiniz menüyü tıklayarak, ”Genel Arama” tıklayarak il, ilçe, klinik, hastane, muayene yeri, hekim kısımlarını tercihinize göre doldurarak ”Randevu Arama” butonuna tıklamanız yeterli. Açılacak sayfadan randevunuzu oluşturulacaktır.

Eğer sistemde doluluk varsa randevu alamazsınız Böyle bir durumda ise aşağıda ki görsel de görüldüğü üzere Talep oluştur ekranından istediğiniz zaman aralığını seçerek ”Talep Oluştur” tıklayarak, Talebiniz başarı ile oluşturulacaktır. Talebinize uygun randevu olması halinde bildirim alacaksınız.

talep oluştur ekranı

MHRS Randevu Bildirimi Açma 2023 Güncel Yöntem

MHRS’de doktor randevuları doktorların randevu sistemleri boş olduğunda boş saatleri açılmaktadır. Bildirim zilini açtığınızda boşluk oluştuğunda bildirimleri alarak randevu oluşturabilirsiniz.

Mhrs randevu alma taktiği Sağlık Bakanlığı kayıtlarında “öncelikli” kaydı bulunan vatandaşlarımız kendilerine ayrılmış olan kontenjandan faydalanarak randevu alabilmektedir.

MHRS’de Randevu Önceliği Uygulamasından Kimler Yararlanır?

Mhrs randevularında 65 yaş üstü, kanser hastası, kimsesiz, riskli gebe ve engelli vatandaşların öncelikleri bulunmaktadır. Hekimlerin günlük belli kontenjanları otomatik olarak bu vatandaşlarımıza ayrıldığından bu grupta iseniz muayeneler öncelik sıranız bulunmaktadır.

MHRS Randevu Alma Hilesi 2023 (4 Farklı Yöntem)

MHRS randevu alma hilesi bulunmaz. Ancak MHRS randevuları için 4 farklı erken MHRS Randevu alma taktiği aşağıdaki gibidir:

 1. MHRS randevu sıfırlama güncelleme saatlerini takip edin.
  1. Saat 16:00’dan randevu oluşturun.
 2. RND4010 Hatasının nedeniyle randevu alamıyorsanız.
  1. RND4010 hatasını çözün.
 3. İptal edilen randevuları takip edin ve randevular hep dolu sorununu çözün.
 4. Aile Hekimliklerinden (Sağlık Ocaklarından) erken randevu alın.
 5. Bu sayede, sevk yapılarak direk devlet hastanesi uzman doktorlarına muayene olabilirsiniz.

Mhrs den Randevu Alamıyorum Hep Dolu Ne Yapmalıyım?

Son zamanlarda hastanelerde doluluk oranı arttığından dolayı MHRS den randevu alamama ve hep doluluk sorunları yaşanmaktadır. Bu nedenle MHRS’den alacağınız randevuların boş olanlarını yakalamak içi ”Hatırlatıcı” kurulmalıdır. Gece geç saatlerde mesaj yoluyla boş olan saatte randevunuzu alabilirsiniz. Sistem doluluğu olduğunda MHRS sistemi üzerinden en erken bir gün en geç 15 gün sonra randevu alınması mümkündür. Yeni randevu saatleri her gece 00:01’de açılır. Bu nedenle randevu almak için 00.00’dan sonra sisteme giriş yaparsanız açık randevu bulmanız daha kolay olacaktır.

MHRS adresinden randevu alamıyorsanız MHRS Randevuları Hep Dolu mu ne yapmalıyım içeriğimizden nasıl ulaşım sağlayacağınızı inceleyebilirsiniz.

Geri Alınabilir Randevu Süresi 2023

Randevu süresinde ”Geri Alma Butonu” iptal edilen randevuların geri alınma ihtifaline karşı 10 dakika boyunca aynı kişi için aktif tutulmaktadır.

Erken Hastane Randevusu Alma Yöntemleri 2023

MHRS Erken randevu almanın 2 farklı yolu vardır. Bu yollar randevu alma hilesi değildir, 2 yolda zorunlu yöntemdir. Bunlardan birincisi sabit ALO 182 hattını aramak, diğeri ise Merkezi Hekim Randevu Sistemidir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı MHRS uygulamasını hem web sitesinden hem de mobil uygulamalarıAndroid/Iphone uyumlu cep telefonlarınıza indirerek kullanabilirsiniz.

MHRS randevu alma sistemine üye olarak veya e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak erken hastane randevusu alabilirsiniz.

t.c. no ile hastane randevu alma 1:

Akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlarınızdan MHRS uygulaması ücretsiz online randevu oluşturabilirsiniz. MHRS online randevu almak için mhrs.gov.tr veya hastanerandevu.gov.tr adreslerine giriş yapın ve aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Web sayfasına girin ve ‘Üye Ol’ butonu ile kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturun.
 2. Web sayfası üzerinden veya MHRS uygulamasından T.C kimliğiniz ile e-Devlet girişi yapabilirsiniz.
 3. Üyelik için gerekli bilgilerinizi girerek kullanıcı adınızı ve şifrenizi oluşturun.
 4. MHRS Aşı Randevusu Al (Aşıları tamamlananlara Saygıdeğer vatandaşımız aşı süreciniz tamamlanmıştır. uyarısı verir)
 5. Aile Hekimi Randevusu Al (Bağlı bulunduğunuz Aile Hekiminizden randevu alabilirsiniz.)
 6. Hastane randevusu Al (Genel arama, Konuma Göre Arama seçeneklerine giriş yapın)

ALO 182’yi Arayarak Erken Randevu Alma Yöntemi 2:

En kolay yöntemlerden biri olan ALO 182 ile, MHRS mobil veya internet üzerinden bağlanamadığınız durumlarda, internet olmadan cep telefonunuzdan 182’yi arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu uygulamasında yaşanan sorunlar nedeniyle bazı durumlarda online randevular alınamıyor veya sistem yanıt vermiyor. Bu nedenle ALO 182 randevu numarası sayesinde sesli yanıt ile istediğiniz hastane ve doktoru seçebilirsiniz. Sabit hattı aramak ücretli olup, arama yapmadan önce hangi hastaneye gitmek istediğinize karar verirseniz daha az para ödemiş olursunuz.

UYARI: Aldığınız gün içerisinde, saati ve bölümü farklı olmak kaydıyla, farklı doktorlara en fazla 2 adet randevu kaydı oluşturabilirsiniz.

Mhrs Randevuları Ne Zaman Saat Kaçta Açılıyor?

Mhrs hastane randevuları saat 00:01’de açılmaktadır. MHRS hastane randevuları sıfırlama güncelleme saati ise 16:00’dır. Yani bir sonraki gün için randevu almak istiyorsanız gece 00:00’ı beklemeniz gerekmektedir. Ancak hastane randevusu DOLU olan günler için saat 16.00’da sıfırlama işlemi yapıldığı ve 16:00’dan sonra BOŞ randevular açılmaktadır.

MHRS Randevu sıfırlama, güncelleme saati hakkında resmi bir bilgi bulunmasa da, kullanıcı deneyimleri sonucunda erken randevu alabilmek için 16:00’a 5 dakika kala deneme yapmak avantajlı olacaktır.

Örneğin: ALO 182’den randevu almak için saat 15:58’de aramaya başladınız. Telefon açıldığında 16.00-16.05 arası hala hatta olursanız, yenilenen günlerden birini hızlıca seçebilirsiniz, dolu olduğu uyarısı verilmeyecektir.

MHRS rnd4010 Hatası Nedir?

Mhrs rnd4010 hata kodu hastane veya aile hekimliklerinde seçtiğiniz güne ait boş randevu yok anlamına gelmektedir. Biontech ve Sinovac aşı seçimlerini yaparak randevu almak için sisteme girdiğinde, özellikle 2. doz aşı talebi oluştururken rnd4010 uyarısı verilmektedir. MHRS rnd4010 uyarısı seçilen gün ve bölüm için randevu bulunamadığını ve değiştirmenizi istemektedir.

Aile Hekiminden Sevk Edilerek Randevu Alın
MHRS rnd4010 Hatası Nedir?

Rnd4010 Uyarısı: Aradığınız klinikte alınabilir uygun randevu bulunamamıştır. Randevu aradığınız klinik için kriterlerinizi değiştirerek farklı hastane ya da semt polikliniklerinden tekrar arama yapabilirsiniz.

MHRS rnd4010 kodunu çözmek için yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Girdiğiniz Saat ve Tarihi değiştirin.
 • İşaretlediğiniz formda farklı semt Polikliniği ve Hastane seçerek tekrar deneyin.
 • Aşı hakkınız bulunmamaktadır‘ gibi uyarılar alırsanız, o günler için yoğunluk söz konusudur ve randevu verilmemektedir. Daha sonraki günler için tekrar talep oluşturabilirsiniz.
 • Tarayıcınızı Chrome, Edge, Mozilla gibi farklı seçenekler ile kullanarak da hataları çözebilirsiniz.
 • Bilgileriniz verdiğiniz mail veya SMS ile tarafınıza iletilecektir.

MHRS Randevu Alma Taktikleri

MHRS Randevu Alma Taktikleri aşağıdaki gibidir:

 1. İptal Edilen Hastane Randevularını Takip Edin
 2. Aile Hekiminden Sevk Edilerek Randevu Alın
 3. Mhrs Randevu Alarm Kurma Hatırlatma Servisi
 4. e-Nabız sistemine e-Devlet üzerinden giriş yapın bunları nasıl yapacağınızı anlatacak olursak:

İptal Edilen Hastane Randevularını Takip Edin

Hastanelerden, en az 1 gün ve en fazla 15 gün sonrasına doktor randevusu alabilirsiniz. Bunların da saati ve polikliniği farklı olmalıdır. Eğer dolu veya ‘seçmiş olduğunuz klinikte randevu verilecek gün bulunamamaktadır.’ uyarısı varsa iptal edilen günleri takip ederek talep oluşturabilirsiniz. Bazı vatandaşlar gitmeyecekleri hastane randevularını, seçtikleri saatten en az yarım saat öncesine kadar iptal edebiliyorlar. Bu nedenle iptal edilen gün ve saatleri, haftada 2 veya 3 kez MHRS uygulamasına girerek kontrol edebilir, seçtiğiniz polikliniklerde boş olan randevu saatlerinde hemen kendi talebinizi oluşturabilirsiniz.

Aile Hekiminden Sevk Edilerek Randevu Alın

MHRS sisteminin kötü olduğu, hastane ve sağlık çalışanlarının yetersizliği, boş yere hastanelere randevu alan duyarsız vatandaşların olması acil durumu olan vatandaşları zor duruma sokuyor. Randevularını alarak, hastaneye gitmeyenler sebebiyle boş randevu dahi bulunmuyor. Bu nedenle uzman doktorlar Aile hekimliklerinden sevk alarak devlet hastanelerine sevk almanın, biraz da olsa erken randevu sorununu çözeceğini söylüyor. Devlet hastanesinde saatlerce sıra beklemek yerine, hızlıca muayene olabileceğiniz Aile doktorlarına gözükmeniz ve gerekli gördüğü takdirde devlet hastanesinde uzman doktorlara sevkinizi sağlaması sorunları aza indirecek.

Mhrs Randevu Alarm Kurma Hatırlatma Servisi

MHRS randevu hatırlatma servisi, boş randevu olduğunda değil almış olduğunuz randevunun saati gelmeden önce randevunuzu kaçırmamanız için uygulanan servistir.

Mhrs randevu alarm kurma işlemi için MHRS uygulamasından Bilgilendirme Tercihlerine giriş yapın:

 • IVR ile sesli Yanıt Randevu hatırlatma
 • SMS ile hastane randevusu hatırlatma
 • e-Posta ile hastane randevusu hatırlatma

seçeneklerinden birini seçin. Sistem size randevunuzdan önce hatırlatma gönderecektir. Bu sistem haricinde randevularınız için cep telefonunuzun ajandasına alarm kurarsanız, randevu tarihinizi unutmazsınız.

Alo 182 Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Vatandaşlar tarafından uzun süre meşgul edilmesi veya yaşanan yoğunluk nedeniyle 182’ye ulaşamayabilirsiniz. Belli aralıklarla tekrar tekrar aramayı deneyebilir veya MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) uygulaması ile randevularınızı oluşturabiliyorsunuz.

Ayrıca e-Nabız sistemine e-Devlet şifreniz ile giriş yaptığınızda da hangi hastane ve hangi doktorda ne zaman muayene olmak istediğinizi kolayca seçebilirsiniz. Yalnızca kendinize değil, bir başkası için de T.C. kimliği ile işlem yapabiliyorsunuz.

Kendiniz veya yakınlarınız için sistemde yoğunluk oluşturmamak için ihtiyacınız dışında randevu almayın. Özellikle ilaç yazdırmak için imkanlar dahilinde Aile Hekiminizden randevu alın. (Bknz: Aile hekimlerinin yazabileceği ilaçlar)

MHRS T.C ile Hastane Randevuları Nasıl Görüntülenir?

Uygulamada ‘Randevularım’ bölümüne giriş yapın. “Randevu Geçmişi ve “Talepleri” kolaylıkla görüntülenebilir. Ayrıca Alo 182 hattını arayıp, T.C kimlik numaranız ile sorgulama yaptırabilirsiniz.

Mhrs Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Cep telefonlarınız veya internete bağlandığınız herhangi bir cihazla mhrs.gov.tr adresine girin ve yine ‘Randevu Geçmişi’ bölümünden, iptal etmek istediğiniz randevuya tıklayarak ‘İptal Et’ demeniz yeterlidir. Ayrıca ALO 182’ye ulaşarak randevu iptal işlemi yapabilirsiniz.

Hastane Randevuları Saat Kaçta Açılıyor?

Randevular saat 00:00’da açılmakta ancak 16:00’da güncellenmektedir.

Mhrs Randevu Haber Verme Servisi Nedir?

Randevu tarihinizden belirli bir süre önce tarafınıza bildirim gönderilmesidir.

Diş Hastanesi Randevu Vermiyor? Ne Yapmalıyım?

Diş hastanesinin randevu vermemesinin tek sebebi yoğunluktur. Bu sebeple diş hastanesinden randevu almak için hastaneden erken randevu alma yöntemlerini incelemesiniz.

Başkasına Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Eşinize, çocuğunuza, babanıza, annenize, kardeşinize, yakınınıza, komşunuza randevu alabilmek için MHRS ve 182 randevu alma sistemlerini kullanmalısınız. Başkasına randevu alma işlemi yetkili olmanız durumunda kendinize randevu alma ile aynıdır. Alo 182’den başkası adına hastane randevusu almak için ise, operatöre randevu almak istediğiniz kişinin bilgilerini ve yakınlığınızı bildirmelisiniz.

MHRS Sistemi Hata Veriyor? Ne Yapmalıyım?

Eğer beklenmeyen bir sistem hatası alıyor iseniz, yaptığınız işlemin adımları ve ekran görüntüsü ile birlikte Sağlık Bakanlığına ait olan yardım masası hrsyardim@saglik.gov.tr adresine mail atabilir veya ALO 182’yi arayarak randevu alabilirsiniz.

Mhrs Randevular Saat Kaçta Açılıyor?

Mhrs’den 7/24 randevu talebi oluşturabilirsiniz. Ancak, Yeni randevu saatleri ise her gece 00.01’de açılmaktadır.

UYARI! Tüm vatandaşlar, gerekli olmadığı takdirde devlet hastanelerine randevu alarak doldurmamalı, durumu acil olan hastaların önüne geçmemelidir. Randevu alıp gitmeyenler mutlaka randevudan en az yarım saat önceden iptal işlemini yapmayı unutmamalısınız. Bilinçli bir birey olursak, gerçekten hastalığı ilerlemiş, muayene olması gereken hastalar için boş randevu imkanı sağlamış oluruz.

Yorumlar

 1. Avatar of Birisi Birisi dedi ki:

  İnternet cafeler istenen zaman randevu alabiliyor deniyordu. Acaba bir hack mi var diye araştırdım. Galiba buldum. Bu internet cafelerin aile hekimi tanıdığı olmalı ve istenen bölüme sevk yazabiliyor olmalı. Şimdilik kurabildiğim mantık bu.

 2. Avatar of Ekrem YALÇIN Ekrem YALÇIN dedi ki:

  Gece 12 içkindin 4 de giriyorum. Sincanda etimesgutta yok .uzak ilçelerde var. Randevusuz da oluyor diyorlar sabah erkenden deneyeceğiz bakalım.

 3. Avatar of GHOST GHOST dedi ki:

  Hiç Bir Şekilde Randevu Alınmıyor, Eski MHRS Sistemi Daha İyiydi 182 Arıyoruz Oda Yok Diyor Hastane Kıtlığı Var Gibi Randevu Vermiyorlar.

 4. Avatar of Tekir ali Tekir ali dedi ki:

  Hani diyolar ya eskiden hastane kuyrukları vardı. Yemin ediyorum 2 aydır 60 65 gün civari istanbulda kbb randevu alamıyorum, ülke en zor zamanlarini yaşıyor oyunuzu ona göre kullanın

  1. Avatar of Kurt Kurt dedi ki:

   Sen hayırdır burda ne siyasete ceviriyon konuyu
   Millet pandemiden çıktı kimse hastaneye gitmedi 2 senedir şimdi otomatikman yoğunluk olacak tabi boş konuşmayın yapıcı olun

   1. Avatar of MERVE MERVE dedi ki:

    2 senedir pandemi var diye hastaneye gitmemek nasıl bir yorum ya. Adam hasta pandemi var diye hastaneye gitmek için 2 sene bekledi demek. Bak sen. Azcık düşünerek yazın ya. Derdin yok tasan yok klavyeden boş yapıyorsun.

   2. Avatar of enes enes dedi ki:

    zoruna mı gitti

 5. Avatar of H.Fahrettin Karaahmetoğlu H.Fahrettin Karaahmetoğlu dedi ki:

  Kayıtlı olduğum aile sağlığı hekimliği randevu sistemini kapattığından randevu alamıyoruz. Sağlık ocağına gittiğimizde kayıt yaptırıyoruz, bu soğukta sıra gelene kadar bahçede bekletiliyoruz. Randevu sistemi açıkken saatinde gidip muayene olabiliyorduk. Randevu sistemini nasıl çözeceğiz?