Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Online iş fikirlerinden biri olan sanal asistanlık yaparak para kazanabilirsiniz. Online sanal asistanlık çeşitlerinden kendinize en uygun olanı seçerek nasıl para kazanabileceğinizi anlattık.

Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Sanal asistan olarak para kazanmak isteyenler için Sanal asistan nedir, iş ilanlarına nereden ulaşılabilir, sermayesiz nasıl para kazanılır, sermayesiz para kazanmanın yanı sıra sermaye ile internetten para kazanmanın en kolay yolu olan sanal asistanlık konularını detaylandırdık.

Sanal Asistanlık Nedir?

Sanal asistanlık adından da anlaşılabileceği gibi internet üzerinden uzaktan, online çevrimiçi asistanlık ülkemizde ek gelir elde edilebilecek en iyi ve tercih edilen meslektir. Günümüz koşullarında bir işte çalışmak bana yetmiyor diyen insanların alternatif olarak yapabileceği işlerden biri olan sanal asistanlık para kazanmak isteyen kişilerin evlerinden rahatlık ile yapabileceği bir meslektir. Online olarak internet ortamından firma ve kişilere asistanlık yapabilirsiniz. Bu sayede hem siz kazanacaksınız hem de iş verenlerin ofis kirası yemek masrafı yada iş yükünü hafifletmek adına yeni bir eleman almak yerine belirli işler için sanal asistan tercih edebilir. Bir iş yerinde çalışmak size yetmiyorsa ek iş yapmak istiyorsanız sanal asistanlığı yapacağınız işler listesine dahil edebilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır?
Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanma

Online Asistanlık Çeşitleri Nelerdir?

Her meslekte farklı alanlar olduğu gibi bu ayrımlar sanal asistanlıkta da bulunmaktadır. Evden yönetici asistanlığı yapabileceğiniz ve size en uygun olan asistanlığın seçimini yapabilirsiniz.

Sanal asistanlık çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 • Marka Asistanlığı: e-Posta ve raporları takip eder, Ajanda tutar, Tasarım hakkında bilgi verir ve Organizasyon ve planlama yapmakla sorumludur.
 • Kişisel Asistanlık: Nasıl çalıştığına dair planlama yapar, yazı çalışmalarını kontrol eder, mesajlaşma ve bildirim sistemlerini kontrol eder.
 • Sosyal Medya Asistanlığı: Gelen DM’leri kontrol eder, paylaşılan fotoğrafların yorum ve beğenilerini takip eder ve sosyal medya üzerinden gelen iş görüşmelerini planlar.
 • Toplantı Asistanlığı: Yapılacak olan toplantıların nerede ve ne zaman yapılacağını planlamakla görevlidir.
 • Seyahat Asistanlığı: Kişinin çıkacağı seyahatleri organize eder, kalınacak olan oteli ayarlar, gidilecek olan şehirde gezip görülecek yerleri araştırır ve tüm bunlar için iyi bir program oluşturur.
 • Firma Asistanlığı: Büro görevlerini düzenler, Yapılacak olan toplantıları ayarlar ve günlük ofis işlerine destekçi olur.
 • e-Posta Asistanlığı: Firma ve şahıslara gelen e-postaları yöneterek uygun bir şekilde geri bildirim yapar.

Sanal Asistanlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online asistanlık yapmak isteyen kişiler sanat asistana ihtiyaç duyan firma yada kişiler ile iletişime geçerek özgeçmiş ve CV’lerini bırakabilirler. Asistan olarak daha öncesinde ne iş yaptıklarını hangi sektör üzerinde çalıştıklarını belirtmeleri ve geçmiş deneyimlerini paylaşmaları da online asistan arayanların dikkatini çekecektir. Asistanlık başvurularını internet üzerinden verilen iş ilanı sitelerinde bulunan online asistanlık iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Kendi programlarını kendileri hazırlayacağı gibi hazır olan programlara uygun işler üzerinde de çalışmaya başlayabilirler.

Sanal Asistanlık Programı

Sanal asistanlık yaparak ev ortamında çalışmanız ve kalan süreler içerisinde kendinize daha çok zaman ayırmanız mümkün olacak veya mevcut işinizden almış olduğun maaş size yetmiyorsa sanal asistanlık mesleğini ek gelir olarak yapabilirsiniz. Bu sayede gün içerisinde kendinize göre ve asistanlığını yapacağınız kişiye göre ayarlanmış programlar ile gün içerisinde 3-4 saat çalışma ile para ortalama kazanç sağlayabileceğiniz bir işe sahip olup para kazanacaksınız.

Sanal Asistanlık Eğitimi Nasıl Alınır?

Online asistanlık için eğitim almak istiyorsanız bu eğitimi de sanal ortamda online olarak alıyorsunuz. Konu hakkında eğitim alırken işveren iseniz asistanınızı nasıl ve nereden seçeceğiniz hakkında da bilgiler edinebilirsiniz bu kurslar sayesinde. Bilgisayar programları bilmek, ofis ortamına hakim olmak ve asistanlığını yapacağınız kişi ve firmaların isteklerini karşılayabilmeniz online asistanlık için yeterli olacaktır.

Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Nasıl Kazanılır?

Bilgisayar, telefon tablet üzerinden çalışabileceğiniz online olarak veya direkt kişilerin çalışma hayatına yardımcı olabileceğiniz bir meslek olduğu için evden de çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Özellikle evde çalışmak isteyen kişiler için ideal ve popüler bir meslektir. Artık ofis sekreterliği sanal yönetici asistanlığı sayesinde farklı bir seviyeye ulaşmış durumdadır. Online asistan olabilmek için eğitimler mevcut ancak bilgisayar bilgileriniz, telefonları ve cihazları sorunsuz bir şekilde kullanımında iyi iseniz eğitim almanıza gerek yoktur.

Sanal Asistanlık Yaparak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda internetten üzerinden para kazanmanın oldukça popüler olduğu dönemlerde para kazanmak ve sanal asistan olarak kazanç elde etmek istiyorsanız bilgisayar kullanabiliyor olmanız şarttır. Bilgisayar ve ofis programlarına hakim olan kişilerin iş bulma olasılıkları daha yüksek olacaktır. Para kazanmak için tek bir işe bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İş yükünüze göre asistanlık çeşitlerinden bir kaç tanesini seçebilir ve bu sayede kendinizi geliştirirken para kazanabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Ne Kadar Para Kazandırır?

Sanal asistanlık tercihinde bulunan kişiler günlük, haftalık ve aylık ortalama olarak yapacakları işlerden günlük 50 TL, haftalık 250 ve aylık olarak 1.000 TL kazanç elde edebilirler. Gelirinizi birden fazla firmaya asistanlık ederek gelirinizi aylık 3.000 TL-3.500 TL ye kadar yükseltebilirsiniz.

Yabancı dilde Çeviri yaparak para kazanmak isteyenler Çeviri Yaparak Para Kazanma 2022 Çeviri Siteleri neler olduğunu içerikten inceleyebilirler.

Sanal Asistanlık İş İlanları

Online asistanlık yapamaya karar verdiyseniz eğer iş başvuru sayfalarından ve iş ilanları sayfasından başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için birden fazla site bulunuyor. Bu siteler üzerinden günlük haftalık ve aylık olarak ne kadar ücrete çalışacağınızı ve hangi konu üzerinden asistanlık yapacağınızı da belirtirseniz iş bulmanız daha kolay olacaktır.

Sanal Asistanlık İş İlanları ulaşıp başvuru yapabileceğiniz bazı siteler aşağıdaki gibidir:

 • Frelancem.com
 • tr.indeed.com
 • tr.linkedin.com
 • bionluk.com
 • tr.jooble.org

Bu sayfalar üzerinden kendinize uygun bir asistanlık iş ilanı bulabilirsiniz.

Online Asistan Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Online sanal asistan olmak için gerekli ekipmanlar aşağıdaki gibidir:
Hızlı bir bilgisayar,
İnternet bağlantısı,
Sabit bir telefon hattı,
Fotokopi makinası,
Faks makinası,
Yazıcı makinası gerekli ekipmanlardır.

Online Asistanlık Yapmak İçin Hangi Yollar İzlenir?

Ek gelir elde etmeye ve para kazanmaya karar verdiyseniz yakın çevrenizi kullanarak yardım alabilirsiniz. Benzer işleri yapan yada bu işi yapacak kişi arayan firmalar yada kişiler var mı öğrenebilirsiniz. Bu yöntem ile istediğiniz işi bulamadıysanız bu işi yapmak için asiste edeceğiniz kişiler ile aynı şehirde yaşama zorunluluğunuz olmadığından pek çok iş ilanları sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Kariyer sitelerinden firmaların iş ilanlarını takip ederek kendinize iş bulabilmeniz mümkün.

Online Asistanlık Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sanal Asistanlık yaparak para kazanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken başlıca konular aşağıdaki gibidir:

 • Şirket için yapacağınız telefon görüşmelerinden anlaşılır ve iş bilgisine sahip olarak konuşulmalı,
 • Çalışma zamanları kendinize ve işini yapacağınız kişilere göre ayarlanmalı,
 • Çalışma saatlerini aksatmadan verimli olmalısınız,
 • Sizden istenilen işi zamanında ve doğru bir şekilde tamamlamak,
 • Online ortamda yapılacak olan bir iş olduğundan dolayı karşı tarafından sizden ne istediğini tam olarak anlamak,
 • Yaptığınız ve yapacağınız işleri raporlayıp karşı tarafa aktarmalısınız.

Sanal asistanlık yaparken dikkat etmeniz gerekenlerden biri asistanlığını yapacağınız şirkettir. Bazı firmalar düzenli olarak maaş ödemesi yaparken bazı firmalar ise yapmayabilir. Bu işi yaparken sigortanızın da olmasını istiyorsanız iş görüşmesinde bunu bildirmelisiniz.

Reklam İzleyerek Para Kazanmak için tıklayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!