Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır? (2023 İLANLARI)

Online iş fikirlerinden biri olan sanal asistan olarak çalışarak para kazanabilirsiniz. Size en uygun online sanal asistanı seçerek nasıl para kazanabileceğinizi anlattık.

Sanal Asistanlık Yaparak Nasıl Para Kazanılır? (2023 İLANLARI)

Sanal asistan olarak para kazanmak isteyenler için sanal asistanın yanı sıra sanal asistan nedir, iş ilanlarına nereden ulaşılır, sermayesiz nasıl para kazanılır, sermayesiz nasıl para kazanılır, sanal asistan konularını detaylı olarak anlattık. internetten sermaye ile para kazanmanın en kolay yolu olan asistan.

Sanal Asistanlık Nedir?

Sanal asistanlık adından da anlaşılacağı gibi uzaktan online asistanlık ülkemizde ek gelir elde etmek için en iyi ve tercih edilen meslektir. Günümüz koşullarında bir işte çalışmak yeterli değil diyenler için alternatif işlerden biri olan sanal asistanlık, para kazanmak isteyen kişilerin evinden rahatlıkla yapabileceği bir meslektir. Şirketlere ve bireylere çevrimiçi olarak yardımcı olabilirsiniz.

Bu sayede hem siz kazanacaksınız hem de işverenler ofis kirası, yemek veya iş yükünü hafifletmek için yeni eleman almak yerine belirli işler için sanal asistan seçebilecekler. Bir işyerinde çalışmak size yetmiyorsa, ek iş yapmak istiyorsanız, yapacağınız işler listesine sanal asistanı dahil edebilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanma

Online Asistanlık Çeşitleri Nelerdir?

Her meslekte farklı alanlar olduğu gibi sanal asistanlıkta da bu ayrımlar bulunmaktadır. Yönetici asistanlığını evden yapabilir ve size en uygun olan asistanlığı seçebilirsiniz.

Sanal asistan türleri aşağıdaki gibidir:

 • Marka Asistanlığı: E-postaları ve raporları takip eder, gündem tutar, tasarım hakkında bilgi verir, organizasyon ve planlamadan sorumludur..
 • Kişisel Asistanlık: Nasıl çalıştığını planlar, yazma işini kontrol eder ve mesajlaşma ve bildirim sistemlerini kontrol eder.
 • Sosyal Medya Asistanlığı: Gelen DM’leri kontrol eder, paylaşılan fotoğrafların yorum ve beğenilerini takip eder, sosyal medya üzerinden iş görüşmelerini planlar.
 • Toplantı Asistanlığı: Toplantıların nerede ve ne zaman yapılacağını planlamaktan sorumludur.
 • Seyahat Asistanlığı: Kişinin seyahatlerini düzenler, kalacak oteli ayarlar, şehirde gezilecek yerleri araştırır ve tüm bunlar için iyi bir program oluşturur.
 • Firma Asistanlığı: Ofis görevlerini organize eder, yaklaşan toplantıları düzenler ve günlük ofis işlerine yardımcı olur.
 • e-Posta Asistanlığı: Şirketlere ve bireylere e-postaları yöneterek uygun geri bildirim sağlar.

Sanal Asistanlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online asistanlık yapmak isteyen kişiler, sanat asistanı ihtiyacı olan firmalar veya kişiler ile iletişime geçerek özgeçmişlerini ve özgeçmişlerini bırakabilirler. Ayrıca asistan olarak daha önce neler yaptıklarını, hangi sektörde çalıştıklarını ve geçmiş deneyimlerini paylaşmaları online asistan arayanların da ilgisini çekecektir.

Asistanlık başvurularını internet üzerinden verilen iş ilanı sitelerinde bulunan online asistanlık iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Kendi programlarını kendileri hazırlayacağı gibi hazır olan programlara uygun işler üzerinde de çalışmaya başlayabilirler.

Sanal Asistanlık Programı

Sanal asistanlık yaparak evde çalışabilecek ve kalan zamanda kendinize daha fazla zaman ayırabileceksiniz ya da mevcut işinizden aldığınız maaş size yetmiyorsa sanal asistanlık mesleğini sanal asistanlık mesleğini yapabilirsiniz. ek gelir.

Bu sayede size ve yardımcı olacağınız kişiye özel programlarla günde 3-4 saat çalışarak para kazanabileceğiniz bir işe sahip olacak ve para kazanacaksınız.

Sanal Asistanlık Eğitimi Nasıl Alınır?

Online asistanlık eğitimi almak istiyorsanız bu eğitimi sanal ortamda online olarak da alabilirsiniz. Konuyla ilgili eğitim alırken işveren iseniz, bu kurslar sayesinde asistanınızı nasıl ve nereden seçeceğiniz konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Online asistanlık için bilgisayar programlarını bilmek, ofis ortamına hakim olmak ve yardımcı olacağınız kişi ve firmaların isteklerini karşılayabilmek yeterli olacaktır.

Evde Sanal Asistanlık Yaparak Para Nasıl Kazanılır?

Bilgisayar, telefon, tablet üzerinden online olarak çalışabileceğiniz veya insanların çalışma hayatına doğrudan yardımcı olabileceğiniz bir meslek olduğu için işinize evden devam edebilirsiniz. Özellikle evde çalışmak isteyenler için ideal ve popüler bir meslektir.

Sanal yönetici asistanlığı sayesinde ofis sekreterliği artık farklı bir boyuta ulaştı. Online asistan olmak için eğitimler mevcut ancak bilgisayar, telefon ve cihazları sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsanız eğitim almanıza gerek yok.

Sanal Asistanlık Yaparak İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda internetten para kazanmanın oldukça popüler olduğu günlerde sanal asistan olarak para kazanmak ve para kazanmak istiyorsanız mutlaka bilgisayar kullanabilmelisiniz. Bilgisayar ve ofis programlarında yetkin olan kişilerin iş bulma olasılığı daha yüksek olacaktır.

Para kazanmak için tek bir işe bağlı kalmak zorunda değilsiniz. İş yükünüze göre birkaç asistan türü seçebilir ve bu sayede kendinizi geliştirirken para kazanabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Ne Kadar Para Kazandırır?

Sanal asistan tercih eden kişiler günlük, haftalık ve aylık ortalama çalışmalarından günlük 50 TL, haftalık 250 TL ve aylık 1.000 TL kazanç elde edebilirler. Birden fazla şirkete yardımcı olarak aylık 3.000 TL-3.500 TL’ye kadar gelirinizi artırabilirsiniz.

Yabancı dilde Çeviri yaparak para kazanmak isteyenler Çeviri Yaparak Para Kazanma siteleri neler olduğunu içerikten inceleyebilirler.

Sanal Asistanlık İş İlanları 2023

Online asistan olarak çalışmaya karar verdiyseniz iş başvuru sayfalarından ve iş ilanları sayfasından başvuru yapabilirsiniz. Başvurabileceğiniz birden fazla site var. Günlük, haftalık ve aylık olarak ne kadar çalışacağınızı ve hangi konuda asistanlık yapacağınızı belirtirseniz iş bulmanız daha kolay olacaktır.

Sanal Asistan İş İlanlarına erişebileceğiniz ve başvuruda bulunabileceğiniz sitelerden bazıları şunlardır:

 • Frelancem.com
 • tr.indeed.com
 • tr.linkedin.com
 • bionluk.com
 • tr.jooble.org

Bu sayfalar üzerinden kendinize uygun bir asistanlık iş ilanı bulabilirsiniz.

Online Asistanlık Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sanal Asistan olarak çalışarak para kazanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken başlıca konular şu şekildedir:

 • Şirket için yapacağınız telefon görüşmelerinden anlaşılır ve iş bilgisine sahip olarak konuşulmalı,
 • Çalışma zamanları kendinize ve işini yapacağınız kişilere göre ayarlanmalı,
 • Çalışma saatlerini aksatmadan verimli olmalısınız,
 • Sizden istenilen işi zamanında ve doğru bir şekilde tamamlamak,
 • Online ortamda yapılacak olan bir iş olduğundan dolayı karşı tarafından sizden ne istediğini tam olarak anlamak,
 • Yaptığınız ve yapacağınız işleri raporlayıp karşı tarafa aktarmalısınız.

Sanal asistan olduğunuzda dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de yardımcı olacağınız firmadır. Bazı şirketler düzenli maaş ödemeleri yaparken, bazı şirketler ödemeyebilir. Bu işi yaparken sigorta yaptırmak istiyorsanız bunu iş görüşmesinde belirtmelisiniz.

Reklam İzleyerek Para Kazanmak için tıklayınız.

Online Asistan Olmak İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

Online sanal asistan olmak için gerekli ekipmanlar aşağıdaki gibidir:
Hızlı bir bilgisayar
İnternet bağlantısı
Sabit bir telefon hattı
Fotokopi makinası
Faks makinası
Yazıcı makinası gerekli ekipmanlardır.

Online Asistanlık Yapmak İçin Hangi Yollar İzlenir?

Ek gelir elde etmeye ve para kazanmaya karar verdiyseniz yakın çevrenizi kullanarak yardım alabilirsiniz. Benzer işleri yapan veya bu işi yapacak kişi arayan firmalar veya kişiler olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu yöntemle istediğiniz işi bulamıyorsanız, bu işi yapmasına yardımcı olacağınız kişilerle aynı şehirde yaşamak zorunda olmadığınız için birçok iş ilanı sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Kariyer sitelerinden firmaların iş ilanlarını takip ederek kendinize iş bulabilmeniz mümkün.

Yorumlar

 1. Avatar of Aysel ÖZKAN Aysel ÖZKAN dedi ki:

  25 yıldır bu işi yaptım ilk defa sanal ortamda deneycem…

 2. Avatar of Dinara Dinara dedi ki:

  Sanal asistanlik yapmak istiyorum online