Instagram Hesap Kapatma 2022 Yeni Linki (KALICI SİLME)

İnstagram hesabınızı silmek ya da geçici olarak kapatmak isterseniz, hesap silme linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Dilerseniz kendi dilerseniz fake hesabınızı hemen silebilir, kullanmaya ara verebilirsiniz. İçeriğimizden İnstagram hesap silme nasıl yapılır? konuları detaylandırdık.

Instagram Hesap Kapatma 2022 Yeni Linki (KALICI SİLME)

Farklı sebeplerden kaynaklı hesabınızı silmek ya da kapatmak isteyebilirsiniz. İnstagram hesabımı nasıl silebilirim? diyorsanız İnstagram hesap silme linkine tıklayın ve vereceğimiz hesap kapatma adımlarını uygulayın. İnstagram hesabı nasıl silinir, geçici olarak nasıl kapatılır, iPhone İnstagram hesap silme yöntem, fake hesap silme nasıl yapılır, 2022 İnstagram hesap silme kalıcı olarak nasıl yapılır? sizler için araştırdık. Hesabınızı kullanmaya geçici ya da kalıcı olarak ara vermek istiyorsanız dondurma süresini dikkate alarak, hesabınızı silebilir veya kapatabilirsiniz. İnstagram kalıcı olarak nasıl silinir? inceleyelim.

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır Adım adım anlatacak olursak:

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabınızı tamamen kapatmak ya da geçici olarak dondurmak istediğinizde, bu işlemlerinizi uygulama içerisinden yapmanız mümkün olmayacaktır. Uygulama üzerinden yapılamaması, tüm kullanıcıları farklı alternatiflere yönlendirmektedir.

İnstagram hesabınızı dondurduğunuzda, tüm fotoğraflarınız, videolarınız, mesajlarınız ve diğer içerikleriniz siz hesabınızı tekrardan etkinleştirene kadar korunmuş olacaktır. Fakat hesabınızı bir daha kullanmamak üzere kapatmak istiyorsanız, kalıcı silme yöntemini kullanmanız gerekmektedir.

Instagram Hesap Kapatma 2022 Yeni Linki (KALICI SİLME)
hesabı bir daha açamazsınız

Kalıcı İntagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram kalıcı hesap silmek için:

 1. https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/ linkine tıklayın.
 • Instagram’a önceden giriş yaptıysanız altta gördüğünüz “Hesabını Sil” sayfasını görmüş olacaksınız. Eğer giriş yapmadıysanız Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz.
 • Giriş yapmanız ardından, “hesap silme” ekranı açılacaktır.
 • Kullanıcı adınızın yanında yer alan ”Ayarlar” seçeneğini tıklayınız.
 • Uygulamayı neden silmek istediğinizi, size sunulan seçeneklerden arasından seçiniz.
Instagram Hesap Kapatma 2022 Yeni Linki (KALICI SİLME)
 • Açılan sayfadan Instagram’ın sorduğu “Hesabını neden silmek istiyorsun?” seçeneklerinden herhangi birini seçin. Bir neden sunmak istemiyorsanız “Başka bir şey” olarak seçim yapın.
 • Karşınıza çıkan ekranda sol üstte yer alan profili düzenle seçeneğini seçin ve sayfanın sonunda yer alan hesap silme sekmesine tıklayarak hesap silme nedeninizi belirttikten sonra şifrenizi girip, ‘hesabı kalıcı olarak sil‘ butonuna tıklayın.
 • Şifrenizi tekrardan girerek işleminizi sonlandırabilirsiniz.
 • Hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde tüm paylaşımlarınız, sohbet geçmişiniz ve takipçileriniz otomatik olarak silinecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra; Instagram size yaklaşık 1 ay süre tanıyacaktır. Eğer 1 ay içerisinde hesabınıza girmezseniz; 1 ay sonra Instagram Profiliniz ve hesap bilgileriniz tamamen silinecektir

Dondurma yönteminde aynı kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınızda, hesabınız yeniden açılacaktır. Fakat kalıcı sildiğinizde bilgileriniz ile giriş yapsanız da İnstagram uygulamasına giriş yapmanız mümkün olmayacaktır. Hatta aynı kullanıcı adı ile tekrardan kaydolmanıza bile izin verilmeyecektir. Uygulamayı kullanmaya ara vermek istiyorsanız kalıcı silme yerine, geçici dondurma yöntemini kullanmanızı öneririz.

İnstagram Geçici Hesap Kapatma (hesap dondurma) Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasını artık kullanmak istemiyorsanız, hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine, geçici şekilde dondurabilirsiniz. Hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde tüm fotoğraflarınız, videolarınız, mesajlarınız ve tüm verileriniz otomatik olarak sistemden silinecektir. Bu işlemin geri dönüşü olmayacaktır. Fakat İnstagram geçici hesap kapatma yöntemini kullanarak, uygulamayı kullanmak istemeye kadar bekleyebilir ve dilediğiniz zaman kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte, sosyal medya uygulamanıza giriş yapabilirsiniz.

Bu yöntem ile fotoğraflarınızı, videolarınızı, mesajlarınızı ve diğer tüm verilerinizi kaybetmemiş olacaksınız. Uygulama iç hizmetlerden dondurma ve silme işlemi yapılmadığı için verdiğimiz adımları takip ederek, hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz:

 • İnstagram geçici hesap kapatma sayfasına girerek, kullanıcı adınız ve şifreniz ile birlikte hesabınıza giriş yapınız.
 • Bu işlemi telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Kullanıcı adınız ile giriş yaptıktan sonra, geçici kapatma ekranı otomatik olarak açılacaktır.
 • ”Hesabını Neden Kapatıyorsun?” seçeneklerinden birini seçerek işleminize devam edebilirsiniz.
Instagram Hesap Kapatma 2022 Yeni Linki (KALICI SİLME)
 • Kapatma nedeninizi bildirerek, şifrenizi tekrardan girerek ”Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna basınız.
 • Geçici olarak kapatma talebiniz işleme alınacaktır. Yeniden etkinleştirme işleminize kadar, kişisel bilgileriniz ve paylaşımlarınız gizlenerek, korunacaktır.

Hesabınızı dondurmak ya da kalıcı olarak kapatmak istemiyorsanız, uygulamada yer alan gizlilik ayarlarından, gönderilerinizin gizlilik özelliğini açabilir ve görmesini istemediğiniz kullanıcı isimlerini engelleyebilirsiniz.

İnstagram gizli profil görme yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için, sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

İnstagram Dondurma Süresi Ne Kadar?

İnstagram hesabınızı dondurduktan sonra pişman olup yeniden kullanmak isterseniz, ortalama olarak 24-48 saat yani bir iki gün boyunca giriş yapmadan beklemeniz gerekecektir. Belirlenen bu süre içinde giriş yapmaya çalışırsanız uyarı alacaksınız. Uyarı aldığınızda hesabınızın tamamen kapandığını düşünmeyin. Ancak bu süre dolduktan sonra, yeniden aktif hale getirmek istediğiniz hesap bilgilerinizi girerek, uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir daha dondurmak istediğinizde 7 gün beklemeniz gerekecektir.

İnstagram Hesap Dondurma 1 Hafta Beklemeden Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulaması, güvenlik için pek çok işlem kısıtlaması uygulamaktadır. Beğeni, takip, paylaşım gibi alanlarda art arda yapmış olduğunuz işlemler için geçici süreli de olsa kısıtlama getirmektedir. Aynı şekilde hesabını sürekli donduran kullanıcılar için belirlemiş olduğu 7 gün kuralı bulunmaktadır. Hesabınızı dondurup açtıktan sonra, yeniden dondurmanız için 7 gün beklemeniz gerekecektir. Peş peşe yapılan geçici İnstagram hesap dondurma için, bir hafta beklemeden hesap dondurma yapılmamaktadır.

Başkasının İnstagram Hesabını Kapatma Yöntemi

Kendi İnstagram hesabınızı basit yöntemler ile anında dondurabilir ve kalıcı olarak silebilseniz de başkasına ait olan hesabı, kişiden habersiz kapatmanız mümkün değildir. Hesabını kapatmak istediğiniz kişinin, kullanıcı adı ve şifresini biliyorsanız tabii ki de hesabını dondurabilir ya da kapatabilirsiniz. Ancak 2 adımlı doğrulama yöntemi açıksa bu işlemi yapamazsınız. Ayrıca size ait olmayan birinin instagram hesabını kapatmanın suç teşkil ettiğini unutmayın!

Fakat başka yolları deneyerek başkasının İnstagram hesabını kapatabilirsiniz. Hedef kişinin telif cezası almasını sağlayarak, kişisel bilgilerine zarar verebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise birden fazla kişi ile hesabını, art arda şikayet edebilir ve spam almasını sağlayabilirsiniz. Bu teknikleri uyguladığınızda hesap kapanma ihtimali olsa da her zaman geçerli olmayacaktır. Bu tarz yöntemlere başvurmamanızı öneririz.

iPhone’dan İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

İnstagram uygulaması üzerinden hesap silme ve dondurma işlemine izin verilmese de iPhone cihazları üzerinden kalıcı silme ve dondurma işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 • Profilinize girerek sağ üst köşede bulunan ”Ayarlar” menüsüne basınız.
 • Ardından sırasıyla ”Yardım” ve ”Yardım Merkezi” sayfalarına giriniz.
 • ”Hesabı Yönet” butonuna basarak yeni bir sekme açılmasını sağlayın.
 • Bu sayfada ”Hesabınızı Silin” butonu basmanız gerekecektir.

Her iPhone cihazlarda bu özellik yer almamaktadır. O yüzden İnstagram hesap silme sayfasını kullanarak, verilerinizi kalıcı olarak silebilirsiniz. Hem güvenli hem de daha hızlı bir şekilde işleminizi tamamlamış olacaksınız. Profilinizde yer alan fotoğraflarınızı, videolarınızı, mesajlarınızı ve diğer tüm verilerinizi tek tıkla kalıcı olarak silebilirsiniz.

Facebook’tan İnstagram Hesabını Silme Nasıl Yapılır? (Bağlantı Kaldırma)

Sosyal medya uygulamalarını aktif olarak kullanıyorsanız, paylaşmak istediğiniz bir fotoğraf, video ya da içeriği birkaç kanalda düzenlemek yerine, hesaplarınızı birleştirerek, diğer sosyal medya hesaplarınızda da tek tıkla paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Her iki uygulamadaki arkadaşlarınız ile içeriklerinizi paylaşabilirsiniz. Fakat bu özelliği her zaman kullanmak istemeyebilirsiniz.

Facebook ve İnstagram uygulamalarının bağlantısını kesmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki gibidir:

 • İnstagram’ giriş yaparak, sırasıyla ”Ayarlar-Seçenekler-Bağlı Hesaplar-Facebook” sayfalarına basınız.
 • Bağlantı kaldır butona tıklayıp ”Evet” onayı verdikten sonra, hesaplarınız arasında var olan bağlantıyı kaldırmış olacaksınız.

İnstagram’da işletme hesabınızda Facebook bağlantısını kaldırmak istiyorsanız; Instagram’dan Facebook kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

 • Sırasıyla bu adımları takip ederek ”İşletme Ayarları-Seçenekler-Kişisel Hesaba Geri Dön” sayfalarına tıklayınız.
 • Bağlantıyı kaldırma seçeneğine basarak, silebilirsiniz.

Bu işlem adımlarını uyguladığınızda, Facebook ve İnstagram hesaplarınız arasında bağlantı ortadan kaldırılacaktır. İnstagram’da yapmış olduğunuz paylaşımlar, siz tekrardan bağlantı kurana kadar görünmeyecektir.

Instagram Hesabını Kapatmak İçin Kaç Kişi Şikayet Ederse Kapanır?

İnstagram hesabının şikayet edilerek kapatılması ile ilgili bir kural ve şart yoktur. Takipçi sayısı az olan bir profili spamlayarak kapatmak daha kolay olacaktır. 10 şikayet ile kapatılabileceği gibi 100 şikayet ile kapatılmadığı olmuştur. Dediğimiz gibi bunun bir kuralı bulunmamaktadır. Gönderilen şikayetler ve spam bildirileri, yetkililer tarafından incelenir, haklı bulunduğu zaman hesap kapatılır ya da geçici olarak kullanıma kapatılır. Şikayet etme özelliği rahatsızlık duyulan hesaplar için kullanılsa da, bazı durumlarda kötü amaçlı da kullanılmaktadır.

Örnek verecek olursak sevilmeyen, nefret duyulan ve kıskanılan hesaplar da şikayet edilmektedir. Bu şekilde yapılan şikayetlerin haksız yere olduğu tespit edilmektedir ve hesap kapatılmamaktadır. Peki Instagram’da birinin hesabı nasıl kapatılır? derseniz, o hesabı arka arkaya şikayet etmeniz ya da spamlatmanız gerekecektir. Şikayetler kabul edildikten sonra hesap hemen kapatılacaktır.

Facebook Hesabımı Silersem İnstagram Silinir mi?

Hayır, Facebook hesabınızı sildiğinizde İnstagram hesabınız silinmez. Her iki sosyal medya uygulaması farklı olduğu ve birbirine bağlı olmadığı için, bir hesabınızı kapatmanız diğer profilinizi etkilemeyecektir. Hangi hesabınızı kalıcı olarak silmek ya da geçici olarak kapatmak isterseniz, o hesap bilgileriniz ile kalıcı silme ve kapatma işleminizi yapabilirsiniz.

İnstagram’da Eski Hesabımı Nasıl Kapatırım?

Kullanmadığınız eski hesabınızı, İnstagram kapatma silme kalıcı işlemleri için verdiğimiz adımları uygulayarak hemen kapatabilirsiniz. Eğer eski hesabınızın şifresini hatırlamıyorsanız, şifre yenileme talebinde bulunarak hesabınızı yine de kapatabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Kaç Gün Sürer?

Hesabınızı dondurduğunuzda 24-48 saat aralığında yeniden kullanıcı bilgilerinizi girerek aktif hale getirebilirken kalıcı silme işleminde böyle bir şansınız olmayacaktır. Bu yüzden hesabınızı silmeden önce gerçekten tamamen kapatmak istediğinize emin olduktan sonra, kalıcı silme işleminizi yapmanızı öneririz.

Kullanılmayan İnstagram Hesabı Ne Zaman Kapanır?

Girilmeyen Instagram kapanır mı bu sorunun cevabı: Kullanmadığınız ya da aktif olarak kullandığınız İnstagram hesabınızı, siz kalıcı silme ya da geçici dondurma talebi vermeden otomatik olarak sistem tarafından kapatılmamaktadır. Kalıcı kapatılma talebi oluşturduğunuzda, anında kullanıma kapanacak ve verileriniz silinecektir.

Unutulan Instagram Hesabı Nasıl Silinir, Nasıl Kapatılır?

İnstagram hesabınızın kullanıcı adı ya da şifre bilgilerini unutmuşsanız öncelikle, kullanıcı bilgilerinizi hatırlamaya çalışınız. Hatırlayamadıysanız, hangi e-posta adresi ile kaydınızı gerçekleştirmişseniz, o mail adresine hesabınızı kurtarmak ve şifrenizi yenilemek için bilgi mesajı talep edebilirsiniz. Kullanıcı bilgilerinizi hatırlamadan, hesabınızı dondurmanız ya da kalıcı olarak silmeniz mümkün olmayacaktır.

Instagram hesabımı kaç gün arayla kapatabilirim?

Instagram hesabınızı kapatıp tekrar açtıktan sonra bir kez daha kapatmak isterseniz 7 gün beklemeniz gerekmektedir. 7 gün içerisinde yalnızca 1 kere hesabınızı dondurabildiğiniz için süreç boyunca hesabınız arkadaşlarınıza görünür halde olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.