Whatsapp Trafik İhbar Hattı 2023 Güncel Numaraları İnternetten Şikayet

Trafikte karşılaşılan sorunlar hakkında bildirimde bulunmak isteyenler için Whatsapp Trafik Danışma Hattı 2023 iletişim numaralarının detayları bu sayfada yer almaktadır.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı 2023 Güncel Numaraları İnternetten Şikayet

Alo trafik şikayet ve Whatsapp trafik ihbar hattı sayesinde bir çok sorun çözüm kavuşturuluyor. Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların en büyük sorunu trafik sıkıntısıdır ve bazı durumlar gerçekten can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Trafikte usulsüz park yeri, emniyet kemeri, hatalı sollama, geçiş önceliği, sinyalsiz geçiş, yayalara hak tanımamak gibi birçok sebep ile oluşan trafik sorunlarının çözümü için Whatsapp trafik ihbar hattı hizmeti sunulmaktadır.

Bu bağlamda Adana, Konya, Bursa Whatsapp trafik ihbar hattı, Trafik şikayet nasıl yapılır, nereye yapılır, ALO trafik şikayet, EGM online ihbar nedir, 155 Whatsapp ihbar hattı var mı? tüm merak edilenleri detaylandırdık.

Trafik Şikayeti Nasıl Yapılır?

Trafikte rastladığınız usulsüz, kural ihlali olan davranışlardan birine rastladıysanız hemen 155 polis imdat, ihbar hatlarını ve online seçeneklerini kullanarak bulunduğunuz yerdeki EGM trafik şikayetlerini online bildirebilirsiniz. Hattınız üzerinden ihbar hatlarını veya 155‘i arayarak bildirim yapabilirsiniz.

Trafik Şikayeti Nereye Yapılır?

Bulunduğunuz yerde, yollarda oluşan hatalı davranış ve trafik kural ihlal davranışlarını bildirmek için oluşturulan şikayet numaraları ve günümüz trafik şikayet numarası olarak 155 polis imdat kullanarak her hat üzerinden şahit olduğunuz trafik problemlerini bildirebilirsiniz.

Trafik Kural İhlalleri Nelerdir? Neler Şikayet Edilir?

Karayollarında meydana gelen kazaların çoğu en temel trafik kurallarının çiğnenmesi ve dikkatsizlikten kaynaklanmaktadır. Vatandaşların ve yol güvenliğini sağlamak için atlamadan en basit kurallara uymaktır. En çok ihlal edilen kurallar aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

 • Hatalı sollama
 • Emniyet kemeri takmamak
 • Alkollü araç kullanma
 • Sinyal vermeden şerit değiştirmek yada dönüş yapmak
 • Araç kullanırken telefon ile konuşmak
 • Geçiş önceliği kurallarına uymak
 • Takip mesafesine uymamak
 • Hız limitlerine uymamak
 • Kırmızı ışıkta geçerek kurallara uymamak
 • Yayaların geçiş önceliği hakkını gasp etmek.

Vatandaşların trafik kurallarına uymayanları şikayet etme hakkı var. Şikayet hatları hakkında bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Kaçtır?

Trafikte ilerlemenizi güçleştiren veya trafik kural ihlali yapan sürücüleri şikayet edebileceğiniz, WhatsApp Trafik İhbar Hattı numarası “0 533 155 0155“’tir.

Emniyet Genel Müdürlüğü, trafikte sorun yaşayan kişilerin sorunlarını öğrenmek için Whatsapp bildirim hattı oluşturdu. Oluşturulan bu hat, polis ve halk arasında köprü görevi gördü.

Whatsapp bildirim hattı ile güvenlik birimlerinin ulaşamadığı bazı noktalardaki sorunlar da dahil olmak üzere kural ihlallerinin önüne geçmek için şikayetlerinizi kolayca iletebilirsiniz.

Genelde İstanbul içinde kullanılan bu numaralar trafiğin bir nebze de olsa olumsuz etkilenmesini engellemektedir. Göndereceğiniz yol güzergahını olumsuz etkileyen fotoğraf ve videoları bu numaralar üzerinden gönderebilirsiniz.

ALO Trafik Şikayet

Araç kullanırken rahatsız olduğunuz bir durumda trafik kurallarını ihlal eden, hız limitlerine uymayan, kırmızı ışıkta geçen, takip mesafelerine uymayan kişileri trafik Whatsapp hatlarından ve 155’ten bildirebilirsiniz.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Numaraları 2023 (İstanbul, Ankara, İzmir)

 • İstanbul Whatsapp İhbar Hattı: 0 533 155 0 155- 0 552 155 0 155
 • Ankara Whatsapp İhbar Hattı: 0 552 155 06 06
 • İzmir Whatsapp İhbar Hattı: 0 555 898 1558

Türkiye’de 81 ilde tüm vatandaşlar, il ve bölgelerde yolların akışını bozan kişi ve olayları ilgili birimlere bildirme hakkına sahiptir. Sokaklarda hatalı park şikayeti yapılabilir veya yollarda şahit olduğunuz olumsuzlukları şikayet edebilirsiniz. Bildirim satırları aşağıda listelendiği gibidir.

 • Yaşanan olumsuzlukları bildirmek amacı ile 154 yollarda oluşan şikayetleri bildirme hattı uzun yıllar kullanılmıştır.
 • Günümüzde ise trafik şikayet numarası olarak 155 polis imdat hattı kullanılmaktadır.
 • 155 ihbar hattı arandığında sizden ihlal tespiti ettiğiniz bölgenin ayrıntılı adresi istenecektir.

Ayrıntılı adreslerle birlikte ihmali kanıtlamak için fotoğraf ve video çekmeniz istenebilir.

Polis İhbar Mesaj Hattı 2023 Numarası

Türkiye’de güvenlik hizmeti alanındaki faaliyetlerine ek olarak geliştirilmiş polis ihbar hattı hizmetidir. İnsanların güvenliği vatandaşın hakkıdır. Vatandaşların şikayetlerinin güvenlik sistemine iletilmesi amacıyla 155 polis acil durum mesaj hattı kurulmuştur. Bu sistem, 155 polis acil servisinin çağın değişen koşullarına ve beklentilerine cevap verebilecek şekilde güvenlik servisine ulaşması için düzenlenmesini içermektedir.

 • Acil çağrı servislerinin daha etkin kullanılması için operatör operatörleri ile birlikte yapılır.
 • Engelli ve diğer vatandaşlara yönelik 155 SMS bildirim hizmetinin aktivasyonu tamamlanmıştır.
 • 155 polis hattına yapılan aramalar ücretsizdir.

Vatandaşlar şikayetlerini 155 kısa mesaj hattına iletebiliyor.

EGM Online İhbar Uygulaması Nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde kullanıma sunulan yeni bir uygulama olan online tebligat adresinden birçok hizmetin sunulduğunu online olarak bildirmemi sağlayan uygulamadır.

Online ihbar: Android kullanıcıları için hazırlanan uygulamayı yükleyerek, başta otopark sorgulama olmak üzere online ihbar, bilgi edinme, en yakın polis merkezi, insan hakları ihlali başvuru formu, Emniyet Genel Müdürlüğü sınavları sonuç sorgulama ve hizmet uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili görüş ve öneri menüleri vatandaşlar yararlanabilirler.

Polise İnternetten Şikayet Formu Sayfası

Eğer internet üzerinden form doldurarak Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunmak istiyorsanız https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz.

Trafik İhlalleri İçin Online İhbar Nasıl Yapılır?

Yukarıda belirtilen herhangi bir ihlali tespit ederseniz, fotoğrafını veya videosunu çekebilirsiniz. Ancak kural olarak fotoğraf uzantılı dosyalar 10 MB’ı geçmemelidir. 10 mb’ı aşan dosyalar forma eklenemez. E-postanıza yanıt almak istiyorsanız kişisel bilgileriniz için ayrılmış alanları doldurmanız gerekmektedir.

Ayrıca sisteme birden fazla resim ekleyebilirsiniz. Bunun için ataçlarla başka bir dosya ekle’ye tıklamanız gerekiyor.

Formdaki zorunlu alanlar şunlardır:

 • İl,
 • Konu,
 • Olay Yeri,
 • Açıklama gibi bilgileri doldurarak online ihbar da bulunabilirsiniz.

Trafik Şikayet Numaraları 2023

Tanık olduğunuz trafik sorununu, yollardaki aksaklıkları bildirmeniz için oluşturulan şikayet numaralarından ve günümüzde polis yardım hattı olarak kullanılan 155 numaralı trafik şikayet hattından bildirebilirsiniz. Nerede olursanız olun 155 polis hattını da arayıp ihbarda bulunabilirsiniz.

Konya Engelli İhbar Hattı WHATSAPP Telefon Numarası 2023

Konya’da engelli vatandaşlar, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Engelli İhbar Hattı WhatsApp
grubuna 0537 569 30 81 telefon numarası üzerinden başvuruda bulunabilecekler.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Nedir?

Trafik kurallarını ihlal eden kullanıcıları engellemek adına ALO trafik şikayet ve Whatsapp ihbar hattı ortaya çıkmıştır.

155 Whatsapp İhbar Hattı Var mı?

Evet, 155 tane whatsapp bildirim hattı var. Kurumun resmi duyurusunda tanık olduğunuz olayları anında bildirebileceğiniz, fotoğraf yazıp gönderebileceğiniz Whatsapp hattı faaliyete geçti.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Numaraları Nelerdir?

Vatandaşlar, WhatsApp uygulaması üzerinden 0 530 898 01 55 ve 0 532 068 01 54 numaralı telefonlara trafik sorunlarını ihbar ve şikayet edebilirler.

Yorumlar

 1. Avatar of Sevim Sevim dedi ki:

  Bursa için yok mu ihbar hattı?

 2. Avatar of hasan hasan dedi ki:

  antalya kızısaray mah karabulut apt 34/b muratpaşa yolun 2 ci şeridine park yapmış beyaz bir araç var yolu daraltıyor diğer araçların geçişini zorlaştırıyor müdahale edebilirmisiniz

 3. Avatar of Feyza Feyza dedi ki:

  Yalova araba pak etmişler kardıranmasını istiyorum rica olur

 4. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Ayvalik Safak sokak
  plakali arac zaten dar olan yolu park ederek kapatmistir, cok zorlanarak gectik, aylardir orada duruyormus, lutfen o aracin sahibini bulup kaldirilmasini rica ediyorum, tesekkurler

 5. Avatar of A.Günal A.Günal dedi ki:

  Antalya ili Muratpaşa ilçesi, Teomanpaşa caddesi iki yönlü cadde olmasına rağmen, Polis Moral eğitimden güllük caddesi yönündeki şerit, dükkanlara mal indirenler tarafınadan kapatılmaktadır. Biz park eden aracı geçmek için; karşı şeride geçerek kural ihlal yapmak zorunda bırakılıyor ve ceza yiyoruz. Bu caddeye dikkat çekmek istiyorum.

  1. Avatar of Necati kardaş Necati kardaş dedi ki:

   Apartmanın kapısını kapatarak araç bırakıyor aynizamada kaldırımı işgal ediyor daha önce de şikayetçi olmamıza rağmen hala aynı şekilde araç bırakıyor gereğinin yapılmasını arz ederim

 6. Avatar of H.karahan H.karahan dedi ki:

  Yasak oldugu halde bir birlrini gecen tirlar orta seridi mesgul eden tirlar bunlari bir kontrol etseler

 7. Avatar of Naciye Naciye dedi ki:

  02 06 2022 cumartesi akşamı yigenim ve ailesi Antalya’dan Trabzon’a özel araclari ile yolculuk yapicaklar arabada biri 4 diğeri 7 yaşında canımdan degerli çocukları var bütün uyarılarına rağmen çocuk koltuğu almadılar ve çocukların hiç bir guvenligi olmadan yol yapicaklar bu tür bebe koltuğu olmadan yola cikanlara ciddi trafik cezaları yazılsın ne olur iyi mesailer

 8. Avatar of KAMİL BİROL ÇETİNTAŞ KAMİL BİROL ÇETİNTAŞ dedi ki:

  MİGROS SANAL MARKET ARACI APARTMAN OTOPARKIMIZIN ÖNÜNE PARK EDİP DAĞITIMA GİTMİŞ.
  PLAKASI 34 DKH 531.YAKLAŞIK 15 DAKİKA BEKLEDİK GELİNCEDE FÜTURSUZCA LAFLAR SÖYLEDİ.YANLIŞ
  PARK İŞLEMİNDEN CEZAİ İŞLEM UYGULANMASINI RİCA EDİYORUM.UYGUNSUZ PARK RESİMLERİ MEVCUTTUR.
  TARİH 01/07/2022 SAAT:10.30 CİVARI.SUÇ MAHALLİ İSTANBUL KADIKÖY FENERYOLU MAHALLESİ İSTASYON SOKAK NO:40 NOLU
  APARTMANA AİT OTOPARK ÖNÜDÜR.SAYGILARIMLA

 9. Avatar of BÜLENT DOĞAN BÜLENT DOĞAN dedi ki:

  YÜCETEPE Mahallesi DSİ GİRİŞİNDEN GİRİP ANITTEPE JANDARMA SOSYAL TESİS ve LOJMAN lambaları ÖNÜNDE YANAN KIRMIZI IŞIKTA KARŞIYA GEÇERKEN LAMABAYA VE BANA BAKA BAKA 06 CJB 491 PLAKALI MAVİ POLO SÜRÜCÜSÜ BAYAN BENİ TEHLİKEYE ATMIŞTIR.
  DURUMUN FOTOĞRALARINI DA SİTE YE GÖNDERMEK İSTİYORUM. ŞİKAYETÇİYİM

 10. Avatar of Sade Vatandaş Sade Vatandaş dedi ki:

  Bir abi garajımızın önüne park edip defolup gitmiş dünden beri ortada yok 155 i aradık 3 defa ondan da birşey çıkmadı mağduruz 35 BAG 194

 11. Avatar of Mutlu Mutlu dedi ki:

  Merhaba; Eskişehir Emirdağı istikametinde hareket eden plakalı Renault kango sol şeritten hiç ayrılmadı uyarmama rağmen yolda sıkıştırmaya çalıştı büyük bir ihtimalle alkollü olduğunu düşünüyorum. Kazaya sebebiyet vermekten işlem yapılmasını talep ediyorum.

 12. Avatar of Alpaslan Alpaslan dedi ki:

  Otobüs durağı ve yaya geçidine yasak olmasına rağmen servis minibüsleri hatalı park yapıyorlar ve trafik yoğunluğuna sebeb oluyorlar gereğinin yapılmasını talep ediyorum