Whatsapp Trafik İhbar Hattı 2022 Güncel Numaraları İnternetten Şikayet

Trafikte karşılaşılan sıkıntılar ile ilgili bildirim de bulunmak isteyenler için detaylar Whatsapp Trafik İhbar Hattı 2022 iletişim numaraları bu sayfada.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı 2022 Güncel Numaraları İnternetten Şikayet

Alo trafik şikayet ve Whatsapp trafik ihbar hattı sayesinde bir çok sorun çözüm kavuşturuluyor. Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların en büyük sorunu trafik sıkıntısıdır ve bazı durumlar gerçekten can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Trafikte usulsüz park yeri, emniyet kemeri, hatalı sollama, geçiş önceliği, sinyalsiz geçiş, yayalara hak tanımamak gibi birçok sebep ile oluşan trafik sorunlarının çözümü için Whatsapp trafik ihbar hattı hizmeti sunulmaktadır. Bu bağlamda Trafik şikayet nasıl yapılır, nereye yapılır, Whatsapp trafik ihbar hattı, alo trafik şikayet, EGM online ihbar nedir, 155 Whatsapp ihbar hattı var mı? tüm merak edilenleri detaylandırdık.

Trafik Şikayeti Nasıl Yapılır?

Trafikte rastladığınız usulsüz, kural ihlali olan davranışlardan birine rastladıysanız hemen 155 polis imdat, ihbar hatlarını ve online seçeneklerini kullanarak bulunduğunuz yerdeki EGM trafik şikayetlerini online bildirebilirsiniz. Hattınız üzerinden ihbar hatlarını veya 155‘i arayarak bildirim yapabilirsiniz.

Trafik Şikayeti Nereye Yapılır?

Bulunduğunuz yerde, yollarda oluşan hatalı davranış ve trafik kural ihlal davranışlarını bildirmek için oluşturulan şikayet numaraları ve günümüz trafik şikayet numarası olarak 155 polis imdat kullanarak her hat üzerinden şahit olduğunuz trafik problemlerini bildirebilirsiniz.

Trafik Kural İhlalleri Nelerdir? Neler Şikayet Edilir?

Yollarda oluşan kazaların bir çoğu en temel trafik kurallarını ihlal etmek ve dikkatsizlik sebebi ile oluşmaktadır. Vatandaşların ve yol güvenliğini sağlamak için en basit kurallara atlamadan uymaktır. En çok ihlal edilen kurallar şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Hatalı sollama,
 • Emniyet kemeri takmamak,
 • Alkollü araç kullanma,
 • Sinyal vermeden şerit değiştirmek yada dönüş yapmak,
 • Araç kullanırken telefon ile konuşmak,
 • Geçiş önceliği kurallarına uymak,
 • Takip mesafesine uymamak,
 • Hız limitlerine uymamak,
 • Kırmızı ışıkta geçerek kurallara uymamak,
 • Yayaların geçiş önceliği hakkını gasp etmek.

Vatandaşların trafik kurallarına uymayanları şikayet etme hakkı vardır. Şikayet hatlarını öğrenmek için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Kaçtır?

Trafikte ilerlemenizi güçleştiren veya trafik kural ihlali yapan sürücüleri şikayet edebileceğiniz, WhatsApp Trafik İhbar Hattı numarası “0 533 155 0155“’tir.

Emniyet Genel Müdürlüğü trafikte sorun yaşayan kişilerin sorunlarını öğrenebilmek için Whatsapp ihbar hattı oluşturdu. Oluşturulan bu hat polis ile kişiler arasında köprü görevi gördü. Whatsapp ihbar hattı ile emniyet birimlerinin ulaşamadığı bazı noktalarda ki aksaklıklarda dahil olmak üzere kural ihlallerini önlemek için kolayca şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Genellikle İstanbul’da kullanılan bu numaralar biraz dahi olsa trafiğin olumsuz etkilenmesini önlemektedir. Bu numaralar üzerinden göndereceğiniz yol güzergahında olumsuz etki oluşturan fotoğraf ve videoları devletdestekli.com gönderebilirsiniz.

ALO Trafik Şikayet

Araç kullanırken rahatsız olduğunuz bir durumda, trafik kurallarını çiğneyen, hız limitlerine uymayan, kırmızı ışıkta geçen, takip mesafelerine uymayan kişileri alo trafik Whatsapp hatlarından ve 155’den ihbar edebilirsiniz.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Numaraları 2022 (İstanbul, Ankara, İzmir)

 • İstanbul Whatsapp İhbar Hattı: 0 533 155 0 155- 0 552 155 0 155
 • Ankara Whatsapp İhbar Hattı: 0 552 155 06 06
 • İzmir Whatsapp İhbar Hattı: 0 555 898 1558

Türkiye’de 81 ilde tüm vatandaşların şehir ve bölgelerdeki yol akışını bozan kişi ve olayların ilgili birimlere bilme hakkına sahiptir. Sokaklarda hatalı park  şikayet işlemleri yapılabileceği gibi yollarda şahit olduğunuz olumsuzlukları bildirebilirsiniz. İhbar hatları ise aşağıda sıraladığımız gibidir.

 • Yaşanan olumsuzlukları bildirmek amacı ile 154 yollarda oluşan şikayetleri bildirme hattı uzun yıllar kullanılmıştır.
 • Günümüzde ise trafik şikayet numarası olarak 155 polis imdat hattı kullanılmaktadır.
 • 155 ihbar hattı arandığında sizden ihlal tespiti ettiğiniz bölgenin ayrıntılı adresi istenecektir.

Detaylı adresler ile birlikte ihmalin kanıtlanması için fotoğraf ve video çekmenizde istenebilir.

Polis İhbar Mesaj Hattı 2022 Numarası

Türkiye’de güvenlik hizmeti alanındaki faaliyetlerine ek olarak geliştirdiği polis ihbar mesaj hattı  hizmetidir. Kişilerin güvenliği vatandaş hakkıdır. Vatandaşların şikayetlerinin güvenlik sistemine ulaşması için 155 polis imdat devletdestekli.com mesaj hattı oluşturulmuştur.  Bu sistemin güvenlik hizmetine ulaşmanın 155 polis imdat servisinin çağın değişen koşullarına ve beklentilerine cevap verebilecek şekilde düzenlenmesini içermektedir.

 • Acil yardım çağrı hizmetlerinin daha etkin kullanılmasına yönelik işletmeci operatörlerle yapılmaktadır.
 • Engelli ve diğer vatandaşlara yönelik 155 SMS ihbar servisinin faaliyete geçirilmesi tamamlanmıştır.
 • 155 polis imdat hattına yapılan çağrılar ücretsizdir.

Vatandaşlar şikayetlerini 155 kısa mesaj hattına iletebilirler.

EGM Online İhbar Uygulaması Nedir?

Emniyet genel müdürlüğünün web sitesinde başlatılmış yeni bir uygulama olan onlineihbar adresinde birçok hizmetin sunulduğu online olarak bildirmemi sağlayan uygulamadır. Online ihbar: Android kullanıcıları için hazırlanan uygulamayı yükleyerek, başta otopark sorgulama olmak üzere online ihbar, bilgi edinme, en yakın polis merkezi, insan hakları ihlali başvuru formu, Emniyet Genel Müdürlüğü sınavları sonuç sorgulama ve hizmet uygulamasıdır. Bu uygulama ile ilgili görüş ve öneri menüleri vatandaşlar yararlanabilirler.

Polise İnternetten Şikayet Formu Sayfası

Eğer internet üzerinden form doldurarak Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunmak istiyorsanız https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz.

Trafik İhlalleri İçin Online İhbar Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz herhangi bir ihlali tespit etmeniz durumunda fotoğrafını ya da videosunu çekebilirsiniz. Ancak, kural olarak fotoğraf uzantılı dosyaların 10 MB ölçüsünü aşmaması gerekmektedir. 10 mb boyutunu aşan dosyalar, forma eklenemez. Mailinize geri dönüş yapılmasını istiyorsanız kişisel bilgileriniz için ayrılmış olan alanları doldurmanız gerekiyor. Ayrıca, sisteme birden fazla görsel de ekleyebilirsiniz. Bunun için ataç imli başka bir dosya ekle seçeneğine tıklamalısınız.

Formda doldurulması zorunlu olan alanlar şunlardır:

 • İl,
 • Konu,
 • Olay Yeri,
 • Açıklama gibi bilgileri doldurarak online ihbar da bulunabilirsiniz.

Trafik Şikayet Numaraları 2022

Yollarda oluşan hatalı davranışları bildirmeniz için oluşturulan şikayet numaraları üzerinden ve günümüzde trafik şikayet numarası olarak 155 polis imdat olarak kullanılan hat üzerinden  Şahit olduğunuz trafik problemini bildirebilirsiniz. Nerede olursanız olun 155 polis hattını arayarak ihbar da bulunabilirsiniz.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Nedir?

Trafik kurallarını ihlal eden kullanıcıları engellemek adına ALO trafik şikayet ve Whatsapp ihbar hattı ortaya çıkmıştır.

155 Whatsapp İhbar Hattı Var mı?

Evet, 155 whatsapp ihbar hattı vardır. Resmi yapılan kurum açıklamasında şahit olduğunuz olayları anında aktarıp, yazabileceğiniz, fotoğraf gönderebileceğiniz ihbarda bulunabileceğiniz Whatsapp hattı faaliyettedir.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Numaraları Nelerdir?

Vatandaşlar, WhatsApp uygulaması üzerinden 0 530 898 01 55 ve 0 532 068 01 54 numaralı telefonlara trafik sorunlarını ihbar ve şikayet edebilirler.

Yorumlar

 1. Avatar of A.Günal A.Günal dedi ki:

  Antalya ili Muratpaşa ilçesi, Teomanpaşa caddesi iki yönlü cadde olmasına rağmen, Polis Moral eğitimden güllük caddesi yönündeki şerit, dükkanlara mal indirenler tarafınadan kapatılmaktadır. Biz park eden aracı geçmek için; karşı şeride geçerek kural ihlal yapmak zorunda bırakılıyor ve ceza yiyoruz. Bu caddeye dikkat çekmek istiyorum.

 2. Avatar of H.karahan H.karahan dedi ki:

  Yasak oldugu halde bir birlrini gecen tirlar orta seridi mesgul eden tirlar bunlari bir kontrol etseler

 3. Avatar of Naciye Naciye dedi ki:

  02 06 2022 cumartesi akşamı yigenim ve ailesi Antalya’dan Trabzon’a özel araclari ile yolculuk yapicaklar arabada biri 4 diğeri 7 yaşında canımdan degerli çocukları var bütün uyarılarına rağmen çocuk koltuğu almadılar ve çocukların hiç bir guvenligi olmadan yol yapicaklar bu tür bebe koltuğu olmadan yola cikanlara ciddi trafik cezaları yazılsın ne olur iyi mesailer

 4. Avatar of KAMİL BİROL ÇETİNTAŞ KAMİL BİROL ÇETİNTAŞ dedi ki:

  MİGROS SANAL MARKET ARACI APARTMAN OTOPARKIMIZIN ÖNÜNE PARK EDİP DAĞITIMA GİTMİŞ.
  PLAKASI 34 DKH 531.YAKLAŞIK 15 DAKİKA BEKLEDİK GELİNCEDE FÜTURSUZCA LAFLAR SÖYLEDİ.YANLIŞ
  PARK İŞLEMİNDEN CEZAİ İŞLEM UYGULANMASINI RİCA EDİYORUM.UYGUNSUZ PARK RESİMLERİ MEVCUTTUR.
  TARİH 01/07/2022 SAAT:10.30 CİVARI.SUÇ MAHALLİ İSTANBUL KADIKÖY FENERYOLU MAHALLESİ İSTASYON SOKAK NO:40 NOLU
  APARTMANA AİT OTOPARK ÖNÜDÜR.SAYGILARIMLA

 5. Avatar of BÜLENT DOĞAN BÜLENT DOĞAN dedi ki:

  YÜCETEPE Mahallesi DSİ GİRİŞİNDEN GİRİP ANITTEPE JANDARMA SOSYAL TESİS ve LOJMAN lambaları ÖNÜNDE YANAN KIRMIZI IŞIKTA KARŞIYA GEÇERKEN LAMABAYA VE BANA BAKA BAKA 06 CJB 491 PLAKALI MAVİ POLO SÜRÜCÜSÜ BAYAN BENİ TEHLİKEYE ATMIŞTIR.
  DURUMUN FOTOĞRALARINI DA SİTE YE GÖNDERMEK İSTİYORUM. ŞİKAYETÇİYİM

 6. Avatar of Sade Vatandaş Sade Vatandaş dedi ki:

  Bir abi garajımızın önüne park edip defolup gitmiş dünden beri ortada yok 155 i aradık 3 defa ondan da birşey çıkmadı mağduruz 35 BAG 194

 7. Avatar of Mutlu Mutlu dedi ki:

  Merhaba; Eskişehir Emirdağı istikametinde hareket eden plakalı Renault kango sol şeritten hiç ayrılmadı uyarmama rağmen yolda sıkıştırmaya çalıştı büyük bir ihtimalle alkollü olduğunu düşünüyorum. Kazaya sebebiyet vermekten işlem yapılmasını talep ediyorum.

 8. Avatar of Alpaslan Alpaslan dedi ki:

  Otobüs durağı ve yaya geçidine yasak olmasına rağmen servis minibüsleri hatalı park yapıyorlar ve trafik yoğunluğuna sebeb oluyorlar gereğinin yapılmasını talep ediyorum

 9. Avatar of Şermin Vergili Şermin Vergili dedi ki:

  Mersin Konya yolunda 33 AGZ 612 plakalı araç sahibi camindan cam şişe atarak kaza yapmamıza sebeb oluyodu kırılan cam parçaları ön camımıza denk geldi sikayetimi bildirdim umarım gereği yapılmıştır

 10. Avatar of Birol arslan Birol arslan dedi ki:

  Sabah saat 08:20 sularında işimden çıkıp evime bisikletimle giderken ankara mamak sultan fatih caddesinin natoyolu caddesine dönüşünde 06c 4521 plakalı araç sinyal vermeden canıma kast edergibi önüme kırdı konuşmak için indiğimde bana niye iniyon diye soruyor bide hem suçlu hem güçlü

 11. Avatar of ABUZER ABUZER dedi ki:

  UYANIN UYANIN, HANGİ ÜLKEDE YAŞADIĞINIZ ZANNEDİYORSUNUZ ACABA ? EĞER BUGÜNÜ TEK PARÇA BİTİREBİLİRSEN BAŞARILI BİR GÜN SAY TC DE GEÇEN.