Whatsapp Trafik İhbar Hattı 2021

Trafikte karşılaşılan sıkıntılar ile ilgili bildirim de bulunmak isteyenler için detaylar Whatsapp Trafik İhbar Hattı 2021 yazımızda

Whatsapp Trafik İhbar Hattı 2021

Alo trafik şikayet ve Whatsapp trafik ihbar hattı: Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların en büyük sorunu trafik sıkıntısıdır. Trafikte bazı durumlar can sıkıcı bir hal alabiliyor. Trafikte usulsüz park yeri, emniyet kemeri, hatalı sollama, geçiş önceliği, sinyalsiz geçiş, yayalara hak tanımamak gibi birçok sebep ile trafik sorunu olabilmekte. Trafik kurallarını ihlal eden kullanıcıları engellemek adına alo trafik şikayet ve Whatsapp ihbar hattı ortaya çıkmıştır. Trafik şikayet nasıl yapılır, nereye yapılır, Whatsapp trafik ihbar hattı, alo trafik şikayet, EGM online ihbar nedir, 155 Whatsapp ihbar hattı var mı? Tüm merak edilenler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Trafik Şikayet Nasıl Yapılır?

Trafikte rastladığınız usulsüz, kural ihlali olan davranışlardan birine rastladıysanız hemen 155 polis imdat, ihbar hatlarını ve online seçeneklerini kullanarak bulunduğunuz yerdeki trafik şikayetlerini bildirebilirsiniz. Hattınız üzerinden ihbar hatlarını veya 155’i arayarak bildirim yapabilirsiniz.

Trafik Şikayeti Nereye Yapılır?

Bulunduğunuz yerde, yollarda oluşan hatalı davranış ve trafik kural ihlal davranışlarını bildirmek için oluşturulan şikayet numaraları ve günümüz trafik şikayet numarası olarak 155 polis imdat kullanarak her hat üzerinden şahit olduğunuz trafik problemlerini bildirebilirsiniz.

155 Whatsapp İhbar Hattı Var mı?

Evet, 155 whatsapp ihbar hattı vardır. Resmi yapılan kurum açıklamasında şahit olduğunuz olayları anında aktarıp, yazabileceğiniz, fotoğraf gönderebileceğiniz ihbarda bulunabileceğiniz Whatsapp hattı faaliyettedir.

Trafik Kural İhlalleri Nelerdir?

Yollarda oluşan kazaların bir çoğu en temel trafik kurallarını ihlal etmek ve dikkatsizlik sebebi ile oluşmaktadır. Vatandaşların ve yol güvenliğini sağlamak için en  basit kurallara atlamadan uymaktır. En çok ihlal edilen kurallar şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Hatalı sollama,
 • Emniyet kemeri takmamak,
 • Alkollü araç kullanma,
 • Sinyal vermeden şerit değiştirmek yada dönüş yapmak,
 • Araç kullanırken telefon ile konuşmak,
 • Geçiş önceliği kurallarına uymak,
 • Takip mesafesine uymamak,
 • Hız limitlerine uymamak,
 • Kırmızı ışıkta geçerek kurallara uymamak,
 • Yayaların geçiş önceliği hakkını gasp etmek.

Vatandaşların trafik kurallarına uymayanları şikayet etme hakkı vardır. Şikayet hatlarını öğrenmek için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı

Trafikte ilerlemenizi güçleştiren veya trafik kural ihlali yapan sürücüleri şikayet edebileceğiniz, WhatsApp Trafik İhbar Hattı numarası “0 533 155 0155“’tir.

Emniyet Genel Müdürlüğü trafikte sorun yaşayan kişilerin sorunlarını öğrenebilmek için Whatsapp ihbar hattı oluşturdu. Oluşturulan bu hat polis ile devletdestekli.com kişiler arasında köprü görevi gördü. Whatsapp ihbar hattı ile emniyet birimlerinin ulaşamadığı bazı noktalarda ki aksaklıklarda dahil olmak üzere kural ihlallerini önlemek için kolayca şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Genellikle İstanbul’da kullanılan bu numaralar biraz dahi olsa trafiğin olumsuz etkilenmesini önlemektedir. Bu numaralar üzerinden göndereceğiniz yol güzergahında olumsuz etki oluşturan fotoğraf ve videoları gönderebilirsiniz.

ALO Trafik Şikayet

Araç kullanırken rahatsız olduğunuz bir durumda, trafik kurallarını çiğneyen, hız limitlerine uymayan, kırmızı ışıkta geçen, takip mesafelerine uymayan kişileri alo trafik whatsapp hatlarından ve 155’den ihbar edebilirsiniz.

Whatsapp Trafik İhbar Hattı Numaraları 2021

 • İstanbul Whatsapp İhbar Hattı; 0 533 155 0 155- 0 552 155 0 155
 • Ankara Whatsapp İhbar Hattı: 0 552 155 06 06
 • İzmir Whatsapp İhbar Hattı 0 555 898 1558

Türkiye’de 81 ilde tüm vatandaşların şehir ve bölgelerdeki yol akışını bozan kişi ve olayların ilgili birimlere bilme hakkına sahiptir. Sokaklarda hatalı park  şikayet işlemleri yapılabileceği gibi yollarda şahit olduğunuz olumsuzlukları bildirebilirsiniz. İhbar hatları ise aşağıda sıraladığımız gibidir.

 • Yaşanan olumsuzlukları bildirmek amacı ile 154 yollarda oluşan şikayetleri bildirme hattı uzun yıllar kullanılmıştır.
 • Günümüzde ise trafik şikayet numarası olarak 155 polis imdat hattı kullanılmaktadır.
 • 155 ihbar hattı arandığında sizden ihlal tespiti ettiğiniz bölgenin ayrıntılı adresi istenecektir.

Detaylı adresler ile birlikte ihmalin kanıtlanması için fotoğraf ve video çekmenizde istenebilir.

Polis İhbar Mesaj Hattı 2021 Numarası

Türkiye’de güvenlik hizmeti alanındaki faaliyetlerine ek olarak geliştirdiği polis ihbar mesaj hattı  hizmetidir. Kişilerin güvenliği vatandaş hakkıdır. Vatandaşların şikayetlerinin güvenlik sistemine ulaşması için 155 polis imdat devletdestekli.com mesaj hattı oluşturulmuştur.  Bu sistemin güvenlik hizmetine ulaşmanın 155 polis imdat servisinin çağın değişen koşullarına ve beklentilerine cevap verebilecek şekilde düzenlenmesini içermektedir.

 • Acil yardım çağrı hizmetlerinin daha etkin kullanılmasına yönelik işletmeci operatörlerle yapılmaktadır.
 • Engelli ve diğer vatandaşlara yönelik 155 SMS ihbar servisinin faaliyete geçirilmesi tamamlanmıştır.
 • 155 polis imdat hattına yapılan çağrılar ücretsizdir.

Vatandaşlar şikayetlerini 155 kısa mesaj hattına iletebilirler.

Trafik İhlalleri İçin Online İhbar Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz herhangi bir ihlali tespit etmeniz durumunda fotoğrafını ya da videosunu çekebilirsiniz. Ancak, kural olarak fotoğraf uzantılı dosyaların 10 MB ölçüsünü aşmaması gerekmektedir. 10 mb boyutunu aşan dosyalar, forma eklenemez. Mailinize geri dönüş yapılmasını istiyorsanız kişisel bilgileriniz için ayrılmış olan alanları doldurmanız gerekiyor. Ayrıca, sisteme birden fazla görsel de ekleyebilirsiniz. Bunun için ataç imli başka bir dosya ekle seçeneğine tıklamalısınız. Formda doldurulması zorunlu olan alanlar şunlardır;

 • İl,
 • Konu,
 • Olay Yeri,
 • Açıklama,

Polise İnternetten Şikayet Formu

Eğer internet üzerinden form doldurarak Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulunmak istiyorsanız https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz.

Trafik Şikayet Numaraları 2021

Yollarda oluşan hatalı davranışları bildirmeniz için oluşturulan şikayet numaraları üzerinden ve günümüzde trafik şikayet numarası olarak 155 polis imdat olarak kullanılan hat üzerinden  Şahit olduğunuz trafik problemini bildirebilirsiniz. Nerede olursanız olun 155 polis hattını arayarak ihbar da bulunabilirsiniz.

EGM Online İhbar Nedir? Nasıl Yapılır?

Android kullanıcıları için hazırlanan uygulamayı yükleyerek,  başta otopark sorgulama olmak üzere online ihbar, bilgi edinme, en yakın polis merkezi, insan hakları ihlali başvuru formu, Emniyet Genel Müdürlüğü sınavları sonuç sorgulama ve uygulamayla ilgili görüş ve öneri menüleri vatandaşlar yararlanabilirler.

Uygulama; EGM Mobil

Yorumlar

 1. Avatar of Şermin Vergili Şermin Vergili dedi ki:

  Mersin Konya yolunda 33 AGZ 612 plakalı araç sahibi camindan cam şişe atarak kaza yapmamıza sebeb oluyodu kırılan cam parçaları ön camımıza denk geldi sikayetimi bildirdim umarım gereği yapılmıştır

 2. Avatar of Birol arslan Birol arslan dedi ki:

  Sabah saat 08:20 sularında işimden çıkıp evime bisikletimle giderken ankara mamak sultan fatih caddesinin natoyolu caddesine dönüşünde 06c 4521 plakalı araç sinyal vermeden canıma kast edergibi önüme kırdı konuşmak için indiğimde bana niye iniyon diye soruyor bide hem suçlu hem güçlü

 3. Avatar of ABUZER ABUZER dedi ki:

  UYANIN UYANIN, HANGİ ÜLKEDE YAŞADIĞINIZ ZANNEDİYORSUNUZ ACABA ? EĞER BUGÜNÜ TEK PARÇA BİTİREBİLİRSEN BAŞARILI BİR GÜN SAY TC DE GEÇEN.

 4. Avatar of Şükran Ural Şükran Ural dedi ki:

  Havaist Aksaray yönüne 28 Aralık 2020 tarih ve saat 13:30 da giden otobüs şoförü ve muavini corona tedbirlerinden mesafe kuralını hiç sayarak otobüsü doldurdu. Denetimlerin arttırılmasını arz ederim .

 5. Avatar of Şükran Şükran dedi ki:

  Havaist Aksaray yönüne 28 Aralık 2020 tarih ve saat 13:30 da giden otobüs şoförü ve muavini corona tedbirlerinden mesafe kuralını hiç sayarak otobüsü doldurdu. Denetimlerin arttırılmasını arz ederim .

 6. Avatar of cuneyt cuneyt dedi ki:

  ihbar hattına iltibat nsl geccez ekliyorum numara ama kabul edılmıyor kural ihlal edenleri ihbarda buluncaz gorsel okadar varkı belediye şikayet bulunuyorsun uygunsuz birşey görülmemiştir deniliyor işin içinden geçiliyor foto olarak göndersende bu insanlar dukkanlar uyarılmıyormu ceza kesılmıyormu yada caydırıcımı degıl cezalar

 7. Avatar of gecelerin yargıcı gecelerin yargıcı dedi ki:

  YANLIŞ BİLGİLER VERİYORSUNUZ
  VERMİŞ OLDUĞUNUZ NUMARALARI KONTROL EDİN.
  EN AZINDAN ARAYIP SORUN
  SORDUNUZ MU?

 8. Avatar of Yabanci Yabanci dedi ki:

  Bir süredir ehliyetli bir sahis ehliyetsiz kisilere arac kiralayip sürmesine izin veriyor lütfen cezai islem uygulansin.

 9. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Benim wsap kodu geliyor um zaman gelecek çubuk gelsin Hatice soyal kodu istiyorum

 10. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Benim wsap kodu geliyor um kodunu çubuk gelsin kodu istiyorum Hatice soyal

 11. Avatar of Susan Susan dedi ki:

  Bodrum Yalıkavak Dirmil Mahallesi, Balyek Caddesi üzerinde park yasağı olmasına rağmen devamlı olarak iki taraflı araba park edilmektedir. Hem trafik sıkıntısı oluyor, hem yol üstündeki sitelere giriş/çıkışlarda çok tehlikeli durumlar oluşuyor. Gerekli önlemlerin alınmasını rica ediyoruz.

 12. Avatar of Halil sineci Halil sineci dedi ki:

  Adana için trafik WhatsApp numarası varmı varsa nedir

 13. Avatar of filmsevici filmsevici dedi ki:

  “Online ihbar formuna ulaşmak için tıklayınız”
  Tıkladım.
  Sonuç: egm.gov.tr
  Sayfada aradım.
  Sonuç: Yok!
  Benim açımdan sonuç: Yapacağınız işi …

 14. Avatar of Gulfer Gulfer dedi ki:

  Buraya şikayet yazipta çözüm vulan var mi acaba