İBB Sosyal Yardım Kartı 2021

Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan, yardıma ihtiyacı olan aileler İBB sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır, kimlere verilir, nasıl alınır, ne kadar, market yardım kartı başvuru formu nasıl doldurulur, Beyaz Masa ne yardımı yapıyor, bakiye ve başvuruları 2021 hakkında araştırma yapmaktadır. İçeriğimizden İBB sosyal yardım kartı ve çeki hakkında tüm bilgileri alabilir ve hemen başvuru sağlayabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı 2021
14 Eylül 2021 08:27

İBB tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen sosyal yardım kartı hakkında araştırmalar devam etmektedir. Dar gelirli, ihtiyaç sahibi olan kişilere sosyal yardım kartı verilmektedir. Bu konu ile ilgili sizlere tüm bilgileri araştırdık. İBB sosyal yardım kartı nedir, nasıl alınır, market yardım kartı nasıl alınır, sosyal yardım kartı ne kadar, nasıl kullanılır, kimlere İBB yardım kartı verilir? 2021 İBB sosyal yardım kartı Ne zaman yüklenecek, İBB sosyal yardım kartı ve çeki başvurusu hakkında tüm bilgilere içeriğimizde yer verdik.

İBB Yardım Kartı Nedir?

İBB Sosyal yardım kartı İstanbul’da yardıma muhtaç, ihtiyaç sahibi olan, temel gereksinimlerini karşılayamayan aileler ve kişiler için verilmiş sosyal destek kartıdır. Alışveriş ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler sosyal yardım kartına başvuru yaparak ihtiyaçlarını kolaylıkla giderebilirler.

2021 yılının başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bildirilen bilgilere göre 176.000 hane bu yardımdan yararlanmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı Şartları Nelerdir?

İBB sosyal yardım kartı için gerekli koşullar vardır. Bu koşullar kişiler tarafından karşılamış ise bu yardım kartına başvuru yapabilirler.

İBB Sosyal Yardım Kartı ve Çeki şartları;

 • Başvuru yapacak kişinin İstanbul ilinde ikamet ediyor olması,
 • Sağlık sorunları sebebiyle çalışamıyor olması,
 • Başvuru sahibi kadın ise eşinin vefat etmiş olması ve geliri olmaması,
 • Muhtaçlık sınırının altında olduğunu belgeyle kanıtlanması,
 • Herhangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması,
 • Düzenli bir işte çalışmıyor ya da çalışamıyor olması ve gelirinin yeterli olmaması halinde başvuru yapabilirsiniz.

İBB Yardım Kart ve Çeki Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB sosyal yardım kartı ve çeki, aile ve kişilere ihtiyaçlarını karşılamak ve yardım etmek amaçlı olarak kişinin ihtiyacı kadar para yatırılarak maddi ve nakdi durumu yetersiz olan kişilere destek amaçlı verilmektedir.

İBB Yardım Kartı ve Çeki başvurusu için 3 farklı yöntem ile müracaat edebilirsiniz. Başvuru için yapılması gereken zorunlu bir belge yoktur. İhtiyaç sahibi kişiler, sosyal yardım kartı için aşağıda belirttiğimiz başvuru kanallarını kullanarak İstanbul yardım kartına sahip olabilirsiniz. Market yardım kartı nasıl alınır? Hemen adımları takip edebilir ve destekten yararlanabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı 2021 Çeki Başvurusu

İBB Sosyal yardım kartı başvurusu nasıl yapılır? Adımları takip ederek hemen birimlerden başvuru sağlayabilirsiniz.

 • Edirnekapı, Üsküdar ve Büyükçekmece semtlerinde bulunmakta olan Sosyal Yardım Birimlerine gidilip yapılabilir.
 • Alo 153 hattını arayarak veya 444 00 93 şeklindeki telefon numarasından başvuru için bilgi alınabilir ya da sözlü bir şekilde başvuru yapabilir.
 • Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan Kadın Koordinasyon Merkezine gidilip ilgili başvuru formunun doldurulmasıyla yapılabilir.

Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

İBB sosyal yardım kartı, muhtaçlık durumu olan kişilere ve ailelere verilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı alabilecek kişiler;

 • Sağlık problemlerinden dolayı yardıma muhtaç olan vatandaşlar.
 • Herhangi bir maaş almayan ve geliri olmayan T.C. vatandaşlarına,
 • Eşi vefat etmiş olan ve çalışmayan kadınlara verilir.
 • Sigortalı olarak çalışıyor olan ama kalabalık aile nüfusu nedeni ile haneye gelir sağlayamayan, ihtiyaçları karşılayamayan kişiler bu yardımdan yararlanabilir.
 • Sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşların üzerine herhangi bir taşınır ya da taşınmaz malvarlığının bulunmaması gerekmektedir.

Bu kişilerin hakkında başvuru sonrasında araştırmalar yapılır. Değerlendirme sonrasında muhtaçlık durumu kanıtlanmış bireylere belediye sosyal yardım kartını vermektedir.

İBB Yardım Kartı İçin Gerekli Evraklar

İBB sosyal yardım kartı ve çeki için gereken belgeler tamamlanmadan başvurmanız mümkün değildir. Başvuruda bulunacak olan kişiler gerekli evrakları ilgili yerlerden tamamlayarak müracaat edebilirler. Bu belgeler ise aşağıdaki belirtilmiştir.

Başvuru için Olması Gereken Evraklar;

Belirttiğimiz belgeler ile İBB Sosyal kartı nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz.

 • Başvuru sahibinin kimlik kartı,
 • Sağlık problemlerinden ötürü çalışamayan başvuru sahipleri için çalışamadıklarına dair resmi sağlık raporu,
 • Başvuru sahibinin İstanbul şehrinde ikamet ediyor olması ve ikametgah belgesi,
 • Kişinin gelirinin ya da sosyal güvencesinin olmadığını gösteren resmi muhtaçlık belgesi,
 • Eşi vefat etmiş kadınların başvuruları için eşinin ölüm belgesi,
 • Çalıştığı halde ailesinin geçimini sağlayamayan başvuru sahipleri için maaş bordro belgesi,
 • Aile bireylerinin sayısı ve buna bağlı olarak ailede kişi başına düşen gelir miktarını belirten resmi belge ile başvuru yapabilirsiniz.

İBB Yardım Kartı Nerede, Nasıl Kullanılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yardıma muhtaç olan ailelere verdiği bu sosyal destek kartı marketlerde geçerlidir. Ailelerin alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile hazırlanmış bir projedir. İstanbul’da yaşayan, yardıma muhtaç olan tüm vatandaşlar İBB yardım kartından yararlanarak marketlerdeki alışverişlerini yapabilirler.

Sosyal Yardım Kart Nerelerde Geçerlidir?

Sosyal yardım kartlarının geçerli olduğu İBB ile anlaşmalı olan mağazalar ve marketler bulunmaktadır. Bu nedenle kartı her mağazada kullanmak mümkün olmamaktadır. Peki İBB sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerlidir? İşte sosyal yardım kartının geçerli olduğu anlaşmalı marketler bulunmaktadır.

İBB Sosyal Yardım Kartı geçerli olan marketler şunlardır;

 • Şok
 • Kim
 • Çağrı
 • UCZ
 • Migros
 • Carrefour
 • Onur Market
 • Rammer
 • Happy Center

Bu mağaza ve marketlerden sosyal yardım kartınız ile alışverişlerinizi yapabilir, kartınızdaki limit kadar ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz. Markette belediyeden aldığınız kartı okuyabilecek POS cihazı var ise alışverişlerinizi yapmanız mümkün olacaktır. Kart bakiyesinden temizlik ürününden, kişisel bakım ürünlerine tüm ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar 2021

Sosyal yardım kartı başvurusu yapan vatandaşlar sosyal yardım kartı ne kadar? Merak etmektedirler. İBB sosyal kartı limiti her yıl değişmesine karşın kartı ilk aldığınız ay hesabınıza 200 TL yükleme yapılır. İBB sosyal yardım kartı limiti ilk yüklemede 200 TL olmasına karşın devam eden aylarda her ay 50 TL, 100 TL, 125 TL VE 150 TL olacak şekilde yüklenir.

İBB sosyal yardım kartı limiti belirlenirken hanede yaşayan kişi sayısına göre yardım kartına bakiye yüklenmektedir. Bunun yanında çocuk sayısı, okuyan çocuk sayısı, hane geliri gibi etkenlere göre her ay bakiye belirlenir. Yardım kartı size ulaştıktan sonra her ayın 1’inde kartınıza para yüklemesi yapılır. Her ayın başında hesabınıza ödeme yapılır. Bu yardım kartı yanında İBB birde çocukları düşünerek anne kart desteği sunmaktadır. Bu destekten hemen yararlanarak 0-4 yaş arası bebeği olan anneler rahat bir nefes alabilir. İBB anne kart başvurusu nasıl yapılır öğrenerek başvuru yapabilirsiniz.

 • İBB sosyal yardım kartı her yıl değişmekle birlikte, kartın ilk alınması durumunda hesabınıza 200 TL yüklenmektedir.
 • İBB sosyal yardım kartı limiti ilk yüklemede 200 TL olsa da,
 • Diğer aylar içerisinde her ay market yardım kartı 50 TL, 100 TL, 125 TL ve 150 TL olacak şekilde yükleme yapılacaktır.

İBB Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

İBB sosyal yardım kartı bakiye sorgulama e-devlet için henüz online hizmet kanalları aktif değildir. Bakiye durumunu öğrenmek için kartın anlaşmalı olduğu marketler aracılığı ile bakiye sorgulama talebinde bulunabilirsiniz. Kasiyerlerden destek alarak sosyal yardım kartınızın kullanılabilir bakiyesi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama e-Devlet

İBB sosyal yardım kartı bakiyesi e-Devlet üzerinden şu an için sorgulanmamaktadır. Sosyal kartlara yüklenen bakiyeler online olarak sorgulanmamakta ve e-Devlet, e-SGK gibi online hizmetle aracılığı ile incelenmemektedir. Fakat e-Devlet’ten yapmış olduğunuz tüm sosyal yardımların durumunu öğrenmek için sorgulama yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Yardım Kartı 2021

İBB yardım kartı başvuru sorgulaması için;

 • e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte giriş yapınız.
 • Başarılı giriş yaptıktan sonra ”e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama” menüsüne geliniz.
 • Bu sayfa üzerinden İBB sosyal yardım kartı başvurunuzun son durumunu inceleyebilirsiniz.

Sosyal Yardım Kartınızı Nasıl Teslim Alabilirsiniz?

Sosyal yardım kartı başvurusu yaptıktan sonra vatandaşlar İBB sosyal yardım kartı ne zaman teslim alınır,

Sosyal yardım kartı başvuru yaptıktan sonra vatandaşlar IBB sosyal yardım kartı ne zaman gelir? merak etmektedir. Yapılan inceleme sonucunda yardım kartına gerçek manada ihtiyacı olduğu anlaşılır ise kartınız adresinize ve tarafınıza 3 iş günü içerisinde teslim edilecektir.

Sosyal yardım kartı başvurunuz olumlu sonuçlanmış ise kartınızı bir sonraki ayın 15’i ile 20’si arasında teslim alabilirsiniz. Şahsen evde olmadığınız durumda kartınız evde olan başka bir yakınınıza teslim edilecektir. Bu kartlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştıktan sonra 24 saat içerisinde alışveriş yapmak için aktif hale gelecektir.

Her ay düzenli olarak ciddi anlamda paraya ihtiyacınız var ise İBB haricinde Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar da bulunmaktadır. Hemen bilgi alarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

2021 İBB Sosyal Yardım Kartı Ne zaman Yüklenecek?

Kartların düzenlemesinin Aralık ayında yapıldığını ve yine Aralık ayı itibari ile denetim maksadıyla kapatıldığını söylemiştik. Kartların denetiminin tamamlanması 2,5-3 aylık bir süreyi aldı. Kartlar bu sürede alışverişe kapalı durumdaydı. Yetkililer denetim sonucunu cep telefonu numaranız aracılığı ile tarafınıza iletmektedir. Şayet numaranızı değiştirdiyseniz bu şekilde bir kısa mesaj alamayacak ve tarafınıza bildirim yapılamamış olacaktır. Bu nedenle cep telefonu numaranızı değiştirdiyseniz ilgili birime giderek numara güncellemesi yapmanızda fayda görmekteyiz. 

Kartlar 15-20 Mart tarihleri arasında kullanıma açıldı. Kartınızı kullanmadığınız 2,5-3 aylık ücret ise kartınıza yatırılacak ve alışveriş yapmaya devam edebileceksiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki kartınızın aktif olması ve alışveriş yapabilmeniz için size verildikten 24 saat sonra aktif hale gelecektir.

2021 yılında da belediyeler ve çeşitli kurumlar tarafından verilen bu yardım kartları ile vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanmış olacaktır. İBB sosyal yardım kartlarından yararlanmak için Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hangi Yardımları Yapıyor? 2021

İBB tarafından yapılan yardımlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Çalışmaları adı altında toplanmış birden çok yardım bulunmaktadır.

Bu yardımlar;

 • İhtiyaç Sahiplerine Nakdi Destek: Ekonomik ya da sosyal yönden zorlanan vatandaşlara destek verilmektedir.
 • İBB Halk Süt Desteği: İstanbul’da bulunan ve yardım alan ailelerin 3-6 yaş ve arasındaki çocuklarına her bir çocuğa haftada 2 litre olmak üzere ayda 8 litre süt desteği verilmektedir.
 • Beyaz Masa Eşya Desteği: Eşya ihtiyacı tespiti halinde muhtaç ailelere eşya desteği verilmektedir.
 • Sen Oku Diye Eğitim Desteği: İstanbul’daki lisans ve ön lisans eğitimleri harici tüm eğitim düzeylerindeki engelli, şehit çocuğu, yetim, öksüz öğrencilere yılda bir kez olmak kaydıyla maddi destek.
 • Tersine Göç Hizmeti: İstanbul’a farklı bir şehirden gelip belirli nedenlerden ötürü İstanbul’da yaşamakta zorlanan ve geldiği şehre geri dönmek isteyip dönemeyen, dönme imkanı olmayan kişilere destek.
 • Genç Üniversiteli Desteği: İstanbul’da kendisinin ya da ailesinin bulunması halinde maddi açıdan zor durumda olan üniversite (Ön lisans ve lisans) öğrencilerine verilen maddi destektir.
 • Sosyal Destek İstanbul Kart: Temel ihtiyaç desteği yapmak amacıyla başvuruları halinde yapılan kapsamlı denetlemeler sonucunda vatandaşlara kendilerine özel kartlar verilerek destek yapılmaktadır.
 • İBB Anne Kart Desteği: Otobüs, toplu araçlarda bebek sahibi olan annelere ücretsiz olarak taşıma kartı vermektedir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Kayboldu Ne Yapmalıyım?

İBB sosyal yardım kartınız kaybolduğunda yapmanız gereken ilk şey kayıp bildirimi vermek ve kartınızı kapattırmak olacaktır. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminde bulunmanız gerekmektedir. Kayıp çalıntı bildiriminde bulunmadığınız durumda kartınız bir başka kişinin eline geçebilir ve kullanılabilir. İBB sosyal yardım kartı yorumları bölümünden siz de sosyal destek kartı ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of sevilay bulut sevilay bulut dedi ki:

  binlerce kişinin ibb sosyal kartları iptal edilmiş oyları aldı başkan oldu ya hep öyle olur zaten cingene kral olunca önce babasını asar

 2. Avatar of Ahmet Ahmet dedi ki:

  Yardim talebinde kiraciyi gelirim yok nolur bana bir el usatin allah riza icin

  1. Avatar of Muhlise Muhlise dedi ki:

   Benim eşim iş kazası sonucu sol gözünü kaybetti iş yeri işten çıkardı maddi manevi hiç bir destek vermedi mahkemeye verdik şu an hukuki süreç devam ediyor iki kızım var biri anasınıfına gidecek biri çok küçük evimiz kira 1100 tl eşim işsiz kaldığı zaman zarfında kredi kartıyla idare etti icralık oldu şu an çok çaresiziz aylık gıda yardımı istiyorum büyükşehir belediyesinde kaydım var çok başvuru yaptım ama hiç olumlu cvp gelmedi Allah rızası için bizde el uzatın

 3. Avatar of Rukiye toprak Rukiye toprak dedi ki:

  Lütfen. Yardım edin ssk mız yok eşimin işiyok maydonoz satıyor onla geçinmeye çalışıyoruz ancak elinizden ne gelirse yardım etmenizi isdiyorum

 4. Avatar of SUNAY SUNAY dedi ki:

  selam aleyküm ne olur bana yardım edermisin benim madı durumu hiç yok eşim çalışmıyor iki tane çocuğum var evim kira kirayı ödemiyorum eşim inşatçı cok borcumuz var Allah rızası için elinizde ne kadar çıktıysa gerçekten çok zor durumdayız evde yiyecek hiç yok Allah razi için vallah yemin ederim dolandırıcı falan değilim çok ihtiyacımız var

  1. Avatar of CUMA Şerif CUMA Şerif dedi ki:

   3 çocuk babası kiraz oturuyorum zor durumdayım ihtiyacım var lütfen yardıma destek ihtiyacım var

 5. Avatar of Seçil Seçil dedi ki:

  Kart başvuru yapmak ve maddi yardım ihtiyacım var zor durumdayım eşimden ayrıldım zor geçiniyorum hiç gelirim yok evim kira bana yardım edin

 6. Avatar of Zekiye Zekiye dedi ki:

  Esim ceza evinde iki cocugumla yardıma ihtiyacımız var Allah rızası için yardım edin

 7. Avatar of Cemile akkuş Cemile akkuş dedi ki:

  Sosyal yardım istiyorum eşimden ayrıyım hiç bir Sosyal yardım da bulunmuyor kendi ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum bartinda

 8. Avatar of Züleyha Züleyha dedi ki:

  Benim 13 yaşında oğlum kalp hastası olarak doğdu şimdide devam ediyor amelıyat olamıyor evim kira geçinemiyorum lütfen banada sosyal karttan verirmisiniz

 9. Avatar of Hacer Hacer dedi ki:

  İhtiyacım olduğu için gerçekten yardım etmenizi arz ediyorum

 10. Avatar of Nalan Nalan dedi ki:

  iyi geceler biraz geç oldu ama kusura bakmayın biraz sabirsizim şüyle ben ibb yardim kartı için belediyeyi aradım ama onlar bana nakdi yardim sagladilar sağolsunlar ama şüyle bir şey var ben yardim kartı istiyordum ama olmadı benim ev eşyam.cok eski ve eksiklerim var sizde bu kart sayesinde ev eşyası ihtiyacını gideriyorsunuz aceba aldım nakdi yardimla almak mümkünüm şimdiden çok teşekkür ediyorum

 11. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Yardıma gerçekten çok ihtiyacım var lütfen banada el uzattın

 12. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  3 çocuğum var 2 si okuyor kira veremiyorum kaç aydır lütfen yardımcı olun bana zor geçiniyorum yardıma gerçekten ihtiyacım var lütfen banada el uzattın

 13. Avatar of Sakibe Sakibe dedi ki:

  Benim iki çocuğum var eşim cezaevinde evim bana ait değil herhangi bir gelirim yok çocuklarıma bakan kimsem olmadığından çalışamıyorum karta başvurdum henüz bi cvp gelmedi biçok yardıma başvurdum ama hala bi cvp alamadım ilgilenirseniz sevinirim

 14. Avatar of Aslı havvat Aslı havvat dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var 3 çocuğum var eşim çalışmıyor yardımcı olur musunuz

 15. Avatar of serap serap dedi ki:

  3 çocuğum var borcumuz çok 2 öğrencim var kiradayım yardım bekliyorum

 16. Avatar of serap serap dedi ki:

  nereden başvuru yapabilirim çok ihtiyacım var

 17. Avatar of Şehnaz kadir Şehnaz kadir dedi ki:

  Üc çocuğum var geçim zor herse pahalı yetişemiyoruz bir insanın calsimasiyla nereye kadar askeri ücret yatmıyor çocuklarımız aylarca et gormuyo ben çalışamıyorum çocukları bırakıp heryee sapık dolu

 18. Avatar of Şehnaz kadir Şehnaz kadir dedi ki:

  Merhabalar neden bizlerin sesini duymuyorsunuz hic kimse geliri oy olduğu halda yardim istemez basini one eyip duyun artık aesimizi

 19. Avatar of Yahya akkoyun Yahya akkoyun dedi ki:

  Öç Küçük çocuklarım var yardım ma ihtiyacım var

 20. Avatar of Esra Esra dedi ki:

  2cocugumla yasamaktayım kiradayım eşimle ayrıyız yardım istiyorum

 21. Avatar of sevilay bulut sevilay bulut dedi ki:

  kartalara para yüklenmiş ama migros ve şok market sistem kapalı diyor insanlar bu kapanma sürecinde ihtiyacını gideremeyecek, alış veriş yapamayacaksa ne zaman yapacak ?

 22. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Benim dört tane çocuğum var üçü öğrenci hiç durumumuz iyi değil çok zor durumdayız kıredi borcumuz var önce allahtan sonra sizden yardım bekliyorum üçyüz milyar borcumuz var sadece kocam çalışıyor oda askeri üçreti alıyor

 23. Avatar of ruken aydin ruken aydin dedi ki:

  bende alis veris karti istiyorum askeri ucrek calisiyor esim uc cocugum var birde esim ucretsiz izne cikiyor

 24. Avatar of Hasan bacanlı Hasan bacanlı dedi ki:

  2cucuğum var kiradayım ve pandemiden dolayı çalışamıyorum hep mesaj gönderiyoruz ama cevap veren yok

 25. Avatar of Asiye bakır Asiye bakır dedi ki:

  İki kalçamda protez var 23 gün önce düştüm ve kalça kemiğim kırıldı şu an evde yatıyorum çalışamıyorum eşim apartman görevlisi askeri ücret alıyor 3 kişi yaşıyoruz evde maddi yönden sıkıntadayım tedavim için sizlerden yardım istiyorum

 26. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Allah razı icin yardımcı olur

 27. Avatar of Ahmet HAS Ahmet HAS dedi ki:

  Birilerinin umudu olmak ne kadar zor bi durum bilirmisiniz? Neler çekiyorum bir bilseniz!…

 28. Avatar of Songül Songül dedi ki:

  Merhaba ben songul 4 çocuğum var durumum yok banada yardimci olurmusun acaba ihtiyacım var inan ki şimdi de allah razı olsun

 29. Avatar of Selvi çeşit Selvi çeşit dedi ki:

  Yardımcı olmanızı istiyorum gıda yardımı elbise nakit hertü yardıma ihtiyacım var kiracıyım iki cocuğum destek kartım yok destek kartı istiyorum şimdiden teşekkür ederim başkanım

 30. Avatar of Sevinç Sevinç dedi ki:

  iyi aksamlar biride mesajlafa cevap versin artik 2 aydir karttim kapali sutde alamiyorum inceleme denildi gelen giden yok kac aydir evdeyim

 31. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

  Evet gerçekten ihtiyacı olanın kesiyorlar ihtiyacı olmayana veriyorlar eve gelıp gottıler hemen kartımı kestıler dırumumda hıc bıdegısıklık yok esım tek calısıyo asgarı ucretle ev kı ılı cocuk okuyor fakire verdikleri üç kuruşta bil e gözleri var asla hakkım helal etmiyorum evet her şey çok güzel oluyor

 32. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Süt yardimi dediniz kestiniz 1buçuk yaşındaki çocuğa ıçırıyordum sütlaç yapmıyordum sayın imamoğlu ……

 33. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Arkadaşlar ihtiyacı olanın kartını kesiyorlar olmayanlara veriyorlar benim evim kira üç çocuk ikisi okuyor biri bebek süt yardimini kartımı kesmişler. Yardım yapmaları için nekadar daha düşük olabilirdim acaba merak ediyorum. O yardim buyardim diye birde reklam yapıp duruyorlar kimlere veriliyor çok merak ediyorum. Herşey çok güzel olucak…………..

 34. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumum yok kiraciyim 7cocugum var market kartına ihtiycaim var

 35. Avatar of Medine Medine dedi ki:

  Kartlarımız eskiden ayın 1 dedigi zaman yatardı 5 ine de razıydık şimdi ne zaman yatıcagını bilmez olduk ayın 5 i yatmamış ne zaman yatıcak

  1. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

   Aynen aylardır markete gidip gidip elimiz boş dönüyoruz. Market çalışanlarından utanır.oldum. oy verirken çok umutluyduk ama.hayallerimiz suya düştü

 36. Avatar of Şimşek Şimşek dedi ki:

  Mrb efendim bi irtibat numarası birakirmisin

 37. Avatar of Hacer Sönmez Hacer Sönmez dedi ki:

  Bu kadar zor mu engelliye yardim etmek insan cevap verir kartımı ithal etmeniz vijdana sigarmi

 38. Avatar of Münevver polat Münevver polat dedi ki:

  Madi durumsu iyi degil 3 tane çocuk um var ilik okula gittyoru oğlum alçak ekmek paramız yok geçemiz zor saliyoruz Allah rizas için yardim ediniz destek yardim

 39. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardıma ihtiyacı var çok mağdurum iki çocuk annesiyim eşim evden kaçtı ekmek almaya param yok çok mağdurum Allah rızazı için yardıma çok ihtiyacım var 200tl çok mağdurum

 40. Avatar of Senem Senem dedi ki:

  1kiz 1 oğlum var eşim kafe sektöründe çalışıyordu yaklaşık bi senedir çalışmiyo
  cocuklarima çok zor bakıyorum kirada oturuyorum çok çaresizsim çok bisey istemiyorum en enazindan gıda ve deterjan alın çok ihtiyacim var ayda bi kez bile olsa kart yardımı yapılsın biraz çocuklarımın karnına meyve girsin maddi ve manevi destek istiyroum allah rızası için

 41. Avatar of Senem Senem dedi ki:

  1kiz 1 oğlum var eşim kafe sektöründe çalışıyordu yaklaşık bi senedir çalışıyor cocuklarima çok zor bakıyorum kirada oturuyorum çok çaresizsim çok bisey istemiyorum en enazindan gıda ve deterjan alın çok ihtiyacim var ayda bi kez bile olsa kart yardımı yapılsın biraz çocuklarımın karnına meyve girsin maddi ve manevi destek istiyroum allah rızası için

 42. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Benim kartımı iptal etmişler yazıklar olsun üç çocuk ikisi okula gidiyor biri daha bebek evim kira eşim işsiz şuan ben yardim gormicemde kim görüyo acaba benim gibi birsuru insan var böyle. Durumu iyi olan eve iki maaş başka yardımlar da alanların kartı tıkır tıkır yatiyo allah sorsun bunu yapanlardan hakkım zehir zikkim olsun….

 43. Avatar of Sevda akca Sevda akca dedi ki:

  Bende alışveriş kartı istiyorum fazlası bişey istemiyorum çocuklarımın ihtiyacı kadar fazlasıni rabbim nasip etmesin banda yardımcı olun DHA önce başvuru yaptım eşimin maaşının askeri ücretten yüksek olduğunu söylediler halbusi öyle birşey yok fabrrikanin anlaşmalı bir yazisidir o ben para pul istemiyom erzak kartı yada belediyeden erzak verilsin başka istediğim birşey yoktur yardımcı olursanız çok sevinirim burada 3 4 daire araba sahibi olanlar var ve hala belediyrden yardım alıyorlar bakıyorum arkadaşıma soğan patates kahvaltılık kumanya yardımları geliyor ama bana bir avuç kumanyayi çok görüyorsunuz evet rsiminde arabası var ama varimiz yogumuz sadece eski bir arabamız var başka da birşey imiz yok bunun için verilmiyosa bu yardım hani nerde bu devlet nerde bu adalet zengin fakirin hakkını yerken fakir yardım bekliyor ama ben biliyorum çok umudum var bu seferki belediye başkanımız yardımcı olacaktır benim sesimi mutlaka duyacaktır inşallah rabbimin izniyle en kısa zamanda dönüş sağlanır rabbim herkesin gönlüne göre versin hayırlı nurlu cumalar dilerim

 44. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Mart ayı neden hala yatmamış bilgisi olan varmı

 45. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Neden Mart ayı yatmadı. Markete gidip gidip geliyoruz 1 haftadır hoşunuzamı gidiyor mağdur halkı daha mağdur etmek

 46. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Allah rızası için birileri duysun sesimi borç batağındayım yuvam yıkılmak üzere ne olur allah asķı için peygamber aşkı için ne olur yardim edin lütfen 94 bin lira oldu faizlerle ne olur allah rızası için yardim edin ne olur çok bunalımdayım yardim edin lütfen yuvam dağılıyor ne olur yardim edin

 47. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Mart ayı kartı yatan varsa yazabilirim lütfen

  1. Avatar of Ela Ela dedi ki:

   Malesef bende bugün sorgulattm daha yatmamış

 48. Avatar of Hamit yaşar Hamit yaşar dedi ki:

  Maddi durumum yok 3 tane çocuğum var 3ü de okula gidiyor devletten yardım bekliyoruz

 49. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım

 50. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

  Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım

 51. Avatar of Hava Hava dedi ki:

  Benim 4 cocugum var esim maddi taraftan destek vermiyor bazen bir kuru ekmege muhtac kaliyoruz koyde oturuyorum sosyaldan cocuk parasi veriyorlar oda bebegimin bezine yetmiyor ne olur benim gibi muhtac sahiplerine yardim edin lufen lütfen lütfen

 52. Avatar of Yonca Yonca dedi ki:

  Benim kartında iptal Etiler hemde böyle bir durumda kimine 300 400 TL verdiler hemde evi olanlara bizim gibi kiracılara da yok dediler yazıklar olsun seçim zamanin da biz vatandaş oluyoruz her kes işine geldiği gibi davranıyorlar hani herşey güzel olacak ti sizi de gördük

  1. Avatar of Zühdiye ilan Zühdiye ilan dedi ki:

   Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için almaya param yok Allah rızası için hemen yardıma çok ihtiyacım

  2. Avatar of Cansel yılmsz Cansel yılmsz dedi ki:

   Kesemezler evde birden fazla çalışan kişi varsa kesilir..Ev geçimi saglanamıyorsa zaten verirler arayın tekrar arkadaşım kiracı çocuklu alıyor

 53. Avatar of Neyruz Hasuk Neyruz Hasuk dedi ki:

  Bize yardım kartı lazım

  1. Avatar of Yasin Yasin dedi ki:

   Selam ben bir sene dir doğru düzgün iş bula muyorum evde 5tane
   Nüfusa bakıyorum büsürü borcum var kiramı odiyemiyorum
   Bana bir yardımcı olabilir misin 5tane çocuğum var ve kirada
   oturuyorum

 54. Avatar of Diren Diren dedi ki:

  Ocak ayi yatti aldim subat ayi bugun markete gittim kartim kapali neden acaba

 55. Avatar of Gulumser Gulumser dedi ki:

  Kartlar acılmıs

  1. Avatar of banu banu dedi ki:

   şubat yardımları yatmış mı?

   1. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

    Evet yatmis

   2. Avatar of banu banu dedi ki:

    teşekkür ederim arzu hanım.

 56. Avatar of Ayse Ayse dedi ki:

  4 yıldır kullandigim yardım kartı kapandı yardım onaylanmiyo bir yıldır sanki korana da biz zenginledik anlamıyorum ihtiyacı olan zaten belli evim bodrumda yağmur yağsa evin içinde param olsa orda otururmuyum hiç ne diyim

 57. Avatar of emine emine dedi ki:

  aynısı bendede oldu aralıkta yatırmadılar eve geldik siz evde yoktunuz dediler ve kartı kapatılar 6 ay sonra başvuru yapın dediler aralıkta aradığımda öyle demişlerdi. ayın ocağın 28 zinde aradım 6 ayınız dolmuştur dedi ve kaydımı yaptı tekrar ve sizde durmayın arayım hemen 5 10 gün arayla arayın bence

 58. Avatar of Erkan Erkan dedi ki:

  2 senedir kullandığım kart kapandı şaka gibi denetim olumsuzmuş,o zaman neden kart verildi,bu kadar insanı mağdur ettiniz,herşey güzel olacaktı seçimde görüşürüz

 59. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Benim de kapatmislar neye dayanarak eşim çalışmıyor kiradayim ev almadım araba almadım bu yardımı aldığım da 1 çocuk vardı eşim çalışıyordu şimdi 2cocuk aynı adresi deyim ama eşim pandemide dolayı iş bulamıyor ve acil ihtiyaç var kesiyorlar acil açılmasını istiyorum

 60. Avatar of Hamide Hamide dedi ki:

  1 ay önce denetim için kapatılan kartım hakkında bilgi almak için aradıgımda olumsuz degerlendirildigini yardımın durdurulduğu söylendi tekrar başvuru yapmamm için 6 ay geçmesi gerekiyormuş böyle saçmalık görmedim evim kira neye dayanarak kartımı kapattınız denetim falan yalan kafanıza göre kapatıyorsunuz kartları kimine 600 tl yatırmışsınız aldıgımız 100 tl çok mu geldi Allaha havale ediyorum sizi

 61. Avatar of Gulcan Gulcan dedi ki:

  Merhabalar ben uc cocuk annesi ev hanimiyim.İbb sosyal destek kartym vardi iki ay once kapatildi.Esim pandemiden dolayi calisamiyor.Sadece devlet destrgi aliyir o da borclarimiza ancak yetiyor.Cocuklarimin ve evin eksigini bu kart ile karsilayabiliyordum.Cocugumun biri iki kere ameliyat oldu hala tedavisi devam ediyir her hafta hastaneye gotuuyorum maddi durumumuzun yetersizliginden dolayi. zorlaniyoruz ve her gecen gun borclaniyoruz.Sizden tek istegim kartimin kullanima geri acilmasi en azindan evin ve cocuklarmin eksiklerini alabileyim lutfen

 62. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Lütfen benim kartimida açın çok istiyacim var

 63. Avatar of Halime Halime dedi ki:

  Çok acil ihtiyacım var

 64. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Eylul ayinda kesilen ibb kartim bugun acildi o kadar eve gelip baktilar evrak istediler ..100 lira aliyodum yine 100 lira olmis herkesin geri donusum yardimi yapildi kesilen aylarin paralari yatirilmis benim yatirilmamis yine 100 lirayada sukur ama yag olmus 60 70 lira kardes aile paketi icin kesilen yardimim olumlu olmasina ragmen hala 100 lira anlamis degilim ve sikayetimi de bildirdim

 65. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Kartım nihayet açılmış. 150 lira olan limitim 100 liraya düşürülmüş. Buna da şükür ama bari aynı limitte kalsaydı iyiydi. O kadar tekrardan eve gelip baktılar, incelediler. Üstüne üstlük bir sürü evrak istediler. Götürdük teslim ettik. Ama sonuç malesef üzdü.

 66. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  1 seneden beridir ibb’den sosyal yardım alıyordum. Limitim hep 150 liraydı. Bu sene tekrar değerlendirmek için evime geldiler, incelediler.. Tekrardan bir sürü evrak istediler, hepsini tedarik edip götürdüm, teslim ettim. Bir süre sonra arayıp bilgi istediğimde olumlu sonuçlandığını söyleyip beklememi istediler.. Bekledim.. Geçen mesaj geldi yardım yüklendi diye. Açıkçası herhangi bir artış beklemiyordum ama en azından aynı limitle devam eder, bir şekilde idare ederiz diyorduk… Limitimin 100 liraya düşürüldüğünü görünce hem şaşırdım hem de üzüldüm. Gerçekten ihtiyacımız var, zaten bunu gelip görmüşlerdi de.. Her şeye zam geldiği bu pandemi döneminde limitimi yükseltmeleri gerekirken düşürmeleri üzdü. Halka verilen sözleri siz unutabilirsiniz ama biz unutmayız.. Ne diyelim, teşekkürler sayın başganım.

 67. Avatar of Tuğba parlar Tuğba parlar dedi ki:

  Bilmeden zengin oldum heralde kartımı kapatmışlar borç aynı duruyor ev aynı kira ama kart kapatılmış neye gore kapattılar acaba

 68. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Hâlâ Yükleme Yapılmadı Acaba başvuruya göre mi sırayla mesaj geliyor bakiyeler artmışmı

  1. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

   Benimde yatmadı aradım olumsuz sonuçlandırılmış dendi aldığımdan beri durumum aynı neye gore değerlendirildi merak ediyorum

 69. Avatar of Damla Damla dedi ki:

  Kartını marketlerde kullanan var mı? aynı marketlerde geçiyor mu hala?

 70. Avatar of Seher Seher dedi ki:

  Bizimde 200 idi 100 liraya düşmüş zam üstüne zam nasıl olur çıkacağına düşürmüşler

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Sizin ayın kaçında yattı bizde daha bişe yok

 71. Avatar of Taner Taner dedi ki:

  Kartlara yukleme yapilmis mesaj geldi

 72. Avatar of Taner Taner dedi ki:

  Kartlar acilmis mesaj geldi

 73. Avatar of Çaresiz Çaresiz dedi ki:

  Kartlar yattı bana buak#am mesaj geldi dizede gelir yada yarın baktırın arkadaşlar

  1. Avatar of Eyüp Eyüp dedi ki:

   Karta bakiye yüklendi diyor ama bana ne kart geldi nede ortada kart var. Arıyorum 153 ü basım aşamasında ne zaman gelir bilemeyiz diyolar. Ne yapmam lazım bilgisi olan var mı ?

 74. Avatar of Fidan Fidan dedi ki:

  Kartlar yatanlar varmis bu aksam mesaj gelmiş bazilarina

 75. Avatar of Esraa Esraa dedi ki:

  Bana mesaj geldi kartınız kullanıma açılmıştır diye

 76. Avatar of hasan hasan dedi ki:

  az önce mesaj geldi açıldı diye.100 tl alıyorum 3 senedir.5lt yağ 60 tl oldu.ilk aldığımda yağ deterjan un şeker temel gıdaları alabiliyorduk.bari enflasyona göre bi parça kartlarda yükselse

 77. Avatar of Arzu Arzu dedi ki:

  Benim kartima bugun para yatmis mesaj geldi

 78. Avatar of Meltem Meltem dedi ki:

  Kartlar henüz yatmadı mi…yatan olursa yazar mı lütfen

  1. Avatar of Esraa Esraa dedi ki:

   Merhaba suan mesaj geldi acilmis benim kartim

  2. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

   Bana msj geldi yükleme yapıldı kullanabilirsiniz diye marketlerde geçmiyor diye yazmış bazıları bende anlamadım yarın gidip bakıcam kullanılıyor mu

 79. Avatar of dogan dogan dedi ki:

  hersey cok guzel oluyor insanlarin uc kurusuna goz tikiyorlar yaziklar olsun

 80. Avatar of Unal Unal dedi ki:

  Ibn sosyal yardım kartı niçin kapandı acaba içinde para var âmâ hiç bir market ‘te geçmiyor.

  1. Avatar of Sevda Sevda dedi ki:

   Bana da msj geldi yükleme yapıldı kullanabilirsiniz diye marketlerde geçmiyor mu ki kartlar

 81. Avatar of Azize Azize dedi ki:

  Kartlar için tekrar başvuru yaklaşımıyız yapmalıysak nasıl başvuru yapacağız bilgisi olan varmı

 82. Avatar of Mine Mine dedi ki:

  iBB 2021 yilinin sozlesmesini anlasmali olan marketlerle henuz imzalamadigi icin market kartlari kullanima acilmiyo 153ü her arayisimda ocak ay’i icerisinde acilicak diyolar zaten ayin ortasina geldik

 83. Avatar of Ayse Ayse dedi ki:

  İbb kartları yuklendimi bilgisi olan var mi

 84. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  İbb kartları yüklendi mi ne zaman yüklenecek çok zor durumdayım

 85. Avatar of Ümran Ümran dedi ki:

  İmamoğlu gelmeden önce her ihtiyacı olana neler vaad ediyordu vermek bı yana verdiginide kesti benim 3 çocuğum var kiraciyim hiç bir mal varlığım yok yardıma uygun gorulmemisim hakikaten gelen gideni aratirmis yazıklar olsun

 86. Avatar of bilo bilo dedi ki:

  koca büyüksehirde herşey düzgün bi insanlara verdıklerı 100 tl yi arastırmak kalmıstı gelen gideni aratır demiştim öylede oldu alsın imamoglu kendı evine alısverıs yapsın benim kartımla

  1. Avatar of Gulumser Gulumser dedi ki:

   Haklısınız

 87. Avatar of Melike Melike dedi ki:

  Kardeşler siz yine bir veya iki kez cekmisini benim 9aydır başvurusu yapmışım halen yok

 88. Avatar of yeşim yeşim dedi ki:

  Kartlar iptal olmuş herkesi kandırıyorlar fakire yok zengine veriyorlar benimki iptal ettiler kirada oturuyorum geçinemiyoruz

 89. Avatar of yeşim yeşim dedi ki:

  Kartların çoğu iptal olmuş benimde kartımı iptal etmişler dururum da Bi değişiklik yok herşey pahalı ztn kriterlere uygun değilmişim 100 TL ye de göz dikmişler

 90. Avatar of Aysel Aysel dedi ki:

  Kartlar yattı mı bilgisi olan varmı

  1. Avatar of bilo bilo dedi ki:

   devletin kasasında para kalmadı heralde garibanın 100 tlsine kaldılar çalıcak bişey kalmadı …

   herşey çok güzel olucaktı oldu bunlarda gerçek yüzlerini gösterdi gekdiklerinden beri hep sorun cıkardılar ınsanlara gec yattı cogu ınsana yatmadı gelen gideni aratır diye bosuna dememişler

 91. Avatar of Ela susam Ela susam dedi ki:

  Kartlar nezaman acilacak acaba.bugun sok ta sorgulattim hala kapali

  1. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

   Kartı yatan var mı.denetime girdimi acaba.

 92. Avatar of Sabriye Sabriye dedi ki:

  Benim 3tane çocuklarım var kiradayım çok zorluk cekiyom çocuklarıma bakamiyorum onun için bu yardımlar muhtacım

 93. Avatar of Hayal Hayal dedi ki:

  Şuan kartlar kapalı mi hiç batıran oldumu para yatan varmi

 94. Avatar of Işıl Işıl dedi ki:

  Allah rızası için bana da bi hayır sever yardımcı olsun gerçekten çok yiprandim 2 bebeğim var sut bez yardımı istiyorum esim yetisemiyior kiracı kapıya dayanıp duruyor market kartı sut yardımı bez yardımı ne olursa artik razı yım lütfen durumumuz çok kötü

 95. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  maddi durumumuz yok kiracıyim 7 çocuğum var eşim çalışmıyor bu yardımdan faydalanmak istiyorum

 96. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  maddi durumumuz yok kiracıyim 7 çocuğun var eşim çalışmıyor bu yardımdan faydalanmak istiyorum lütfen yardım edin

 97. Avatar of Nazzzz Nazzzz dedi ki:

  Ben denetime girdiğine inanmıyorum üst komşumun eşinin üzerine ev var kendi üzerine de ev aldı geçem yıl kartı kullanmaya devam etti yılbaşından sonra bu nasıl denetim oluyor acaba

 98. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  150 TL yatıyordu Kasım ayında 100 TL ye düştü Aralık’ta hiç yatmadı 3 çocuğum var en ufak kızım için süt ve bez kullanıyorum lütfen bizi de görün artık

 99. Avatar of Derya Ünal Derya Ünal dedi ki:

  Merhaba benim 4 çocuğum var durumum yok geçim sıkıntısı çekiyorum 1 yaşındaki çocuğuma mama bez ihtiyacını zar zor karşılıyorum sizlerden yardim kartı istiyorum lütfen

 100. Avatar of Errr Errr dedi ki:

  Benim kartim kapattilar tekrara açılmasını istiyorum

 101. Avatar of Seyma Seyma dedi ki:

  Benim kartim kapattilar tekrara açılmasını istiyorum

 102. Avatar of İsimsiz İsimsiz dedi ki:

  2016 yılından beri yatan kartımı iptal edildi gerçekten ihtiyacım var evim kira düzenli bir gelirim yok eşimden ayrıyım durumu iyi olanlara veriliyor bizim gibi insanlar da magdur ediliyor sayın İmamoğlu herşey çok güzel olacak derken kendi hayatı işleri içinmiş garibanı düşkünü düşünen yok

 103. Avatar of Zeynal Zeynal dedi ki:

  Pandemi nedeniyle işsiz kaldım siz yetkililerden yardım bekliyor

 104. Avatar of Ceylan Ceylan dedi ki:

  Gelirim fazla yok yardım istiyorum

 105. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

  Allah bildiği gibi yapsın bunları 10 gün oldu açılmadı böyle Rezil belediye yönetimi görmedim

  1. Avatar of Beşiktaş Beşiktaş dedi ki:

   Ben ilk kez kullanıcam hiç bir bilgim yok arkadaşlar kartım Adresime geldi bir hafta sonra msj gelicek denildi msj gelmedi markete gittim bugun limit yok diyor ne zaman limit dolar Hangi aralıkla kullanabiliriz 153 aradım net bilgi alamadım siz kullanıcılara sormak en iyisi

   1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

    Normalde ilk kullanımda 200 tl yüklü olarak veriliyor. Şanssızlık olmuş sizinki

 106. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Kartlar yüklenmiş

 107. Avatar of Esra Esra dedi ki:

  Kartlar yüklenmiş mi

  1. Avatar of Semra Semra dedi ki:

   Yüklenmiş

 108. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Kartlar yüklenmiş mi bugün baktıran oldumu. Ben baktırdım yüklenmemiş.

 109. Avatar of Mrl Mrl dedi ki:

  Kartın kapatılmış nasıl bir yardım bu mağduriyet yaşamayın 153 arayın dediler güncelleyen bilgilerinizi dediler ve görüştüm kriterlere uygun değilmişim yazıklar olsun

 110. Avatar of Sevinç Sevinç dedi ki:

  kartlar hakkında bilgi verirmisiniz artik lütfen

 111. Avatar of Remziye Remziye dedi ki:

  Yatmismi kartlar

 112. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  4 yildir kullanıyorum. Bu ay karta yüklenmemiş. Yoksa kapandı mi ?

 113. Avatar of Gülten Gülten dedi ki:

  Kartlar yuklendimi bilgisi olan yazabilirmi

  1. Avatar of Semra Semra dedi ki:

   Yatmamış

 114. Avatar of Remziye Remziye dedi ki:

  Kartlar neden kapanti saten verdiğiniz yüz liraydi

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Baktınız mı yatmış mı ? Kapandı diye onlar mı söyledi acaba ?

 115. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Kartlar denetimde evlere gelip bakıyorlar eskisi gibi değil bu sene yeniden araştırıyorlar banada geldiler bakmak için

  1. Avatar of Murat Murat dedi ki:

   Salgın döneminde eve nasıl giriyolarki bizde 2 kronik hasta 1 engelli var.Kendimizi koruduk bu zamana kadar marketten aldıklarımızı bile siliyoruz.Ben anlamadım bu işi.

   1. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

    Üç yıldır kullanıyorum her kezde aynı mı bilemem bende böyle oldu eve geldiler kartlar denetimde diye paylaşmak istedim

  2. Avatar of Nur Nur dedi ki:

   Benim kartım güvenlikten verildi eve gelmiyorlar ya da kapıya inin diyorlar ama kart geldi açılmış mıdır acaba?

  3. Avatar of Sevinç Sevinç dedi ki:

   siz kaç şenelik kart kulandinizki size eve geldiler

  4. Avatar of Sevinç Sevinç dedi ki:

   siz kaç senedir kullanmaktasınız kartı denetime eve geldiler

 116. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  kartlar yatmismi acaba bilen varmi

  1. Avatar of Önder Önder dedi ki:

   Evet yattı 4 Aralık’ta

 117. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  Kartlar yatmış mı baktıran varmı

 118. Avatar of Birgul Birgul dedi ki:

  Arkadaşlar Ayın 6 Sı Yatan Varmı Çoğu Kişinin Kartını Kesilmiş Diyor Şikayet var ŞİKAYET konuları var bu saate kadarda yatmaması enteresan pandemi sürecindeyiz fakirden kısmakta yuh ya

 119. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Bugün baktım yatmamış yatan varmı bazılarına 500 600 yatmış bazılarına normel yatmış

  1. Avatar of Medine Medine dedi ki:

   Hayır yatmadı incelemeye alınmış aradım bazılarının iptal etmişler direk çok kişinin bugün yatanların ise 2 aydır yatmamış incelemede olanlarınkini yatırmışlar inş benimkindede sorun olmaz inceleme biter bir an önce

  2. Avatar of Medine Medine dedi ki:

   Sırayla inceleme yapıyorlar iki aydır kartları incelemede olanlarınki yatmış bugün benimkide yatmamış incelemeye alınmış inş çabuk sonuçlanır çogu kişininde kartı kapatılmış

  3. Avatar of Diren Diren dedi ki:

   Yatan olmusmuki

 120. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Kartlar yatmış mı bilen varmi

 121. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Kartlar yatmış mi haberi olan var mı?

  1. Avatar of Erkan Erkan dedi ki:

   Yok

   1. Avatar of Esma Esma dedi ki:

    Yazık bu pandemide insanları boşyere markete götürüp getiriyorlar kartlar neden yatmıyor

 122. Avatar of Can 123 Can 123 dedi ki:

  Yatmiş mi bakan yazqbilir mi

  1. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

   Hayır yatmamış bazılarına yatıyor bazılarına yatmamış rezillik.

 123. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Arkadaslar yatmismi.kartlar bilgisi olan

 124. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Az önce baktım kartlar hala yatmamış umarım yarın yatar.

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Kasiyer bazılarına yattı dedi. Iptal olmasında bizimki

 125. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Kartlar yatti mi bilgisi olan varmı

  1. Avatar of Merve Merve dedi ki:

   Bende merak ediyorum cocuklarla cikip bakamadim haber verirsenizncok sevinirim

  2. Avatar of gürkan gürkan dedi ki:

   Dün baktım yatmamıştı

  3. Avatar of Beyza belenoglu Beyza belenoglu dedi ki:

   Yattı. Hanımefendi. Sok markette. Yonetıcıyım. Güle güle harcayın

 126. Avatar of Kadriye Kadriye dedi ki:

  2 aydır yatmiyor

 127. Avatar of Hülya tarhan Hülya tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyim 7 çocuğum var eşim çalışmıyor zor durumdayım benimde
  sosyal yardım kartı ihtiyacım var lütfen yardım edin

 128. Avatar of cem cem dedi ki:

  görmüyorki sizi nasıl yardım etsinler

 129. Avatar of nagihan nagihan dedi ki:

  merhaba ben karta yeni başvurdum gelip eve bakicaklarmis ne kadar sürede geliyorlar ve eve gelince neye bakıyorlar nspiyorlar bilgisi olan arkadaşlar yazarmisiniz

 130. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  İbb 153 ü aradım bu ayki ödeme listesinde göz0kmüyormuşum iptal olmuş olabilirmiş kartım tekrar başvuru yaptım sizde ibb yi arayın sorun arkadaşlar

 131. Avatar of Zehra Zehra dedi ki:

  Arkadaşlar kart yüklemesi oldumu bugün bilginiz varmı

  1. Avatar of Esraa Esraa dedi ki:

   Malesef olmamıştı öğlen 12 de

 132. Avatar of Deniz Deniz dedi ki:

  Ayin 4 ü oldu hala yatmadi ibb erzak yardimi mesaj da gelmedi ariyamadimda kontörüm bitti markete gidiyoz ac gundur yok yatmadi diyorlar az önce biri alişveris yapti 100 tl lik diyorlar bugun icin bazilaei yatti mi oluyor bu

  1. Avatar of sevilay bulut sevilay bulut dedi ki:

   5 kasım bugün markete soran oldu mu yükleme yapılmış mı yazın lütfen

   1. Avatar of Belgin Belgin dedi ki:

    Evet bugün yüklenmişti alış verış yapanlar vardı

  2. Avatar of Zehra Zehra dedi ki:

   Arkadaşlar kartlar yüklenmiş bilginiz olsun

 133. Avatar of ahmet bican ahmet bican dedi ki:

  siyaset meydanı değil burası nedir böyle muhtaclığın şusu busu olmaz kaldı ki akp’liolup yardım alan bir sürü insan var

 134. Avatar of Ebru Ebru dedi ki:

  Arkadaşlar kartlar kapanmış artık aradım yeniden başvuru yapılıyor onada uygun görülmedi diyip geçiştiriyorlar herkeze öyle olmuş ALLAHIN dan bulsunlar ne diyim marketler bile yatmıyor diyor gazilerin bile yardımı kesilmiş inşallah onlarda 150 TL muhtaç kalırlar

  1. Avatar of ahmet bican ahmet bican dedi ki:

   hayır öyle bir şey yok o dediğiniz yıl sonu aralık ayında oluyor 1 kasım 5 kasım arası yatacak dediler

 135. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Kart yüklemeleri neden acaba her ay yatma günleri değişiyor anlamıyorum insanların ihtiyaçları var onda bile sıkıntı çıkarılıyor

  1. Avatar of Merve Merve dedi ki:

   İbb yı aradım 1 ıyle 5 i arası yatcak dedıler

 136. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Arkadaşlar kartlar yatmış mı ?

 137. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Kartlar yüklenmiş mi? Bilgisi olan var mi ?

 138. Avatar of Mustafa Günay Mustafa Günay dedi ki:

  Elizi ayaginizi öpüyorum 50 milyar yardım edermisiniz nolursunus yalvarıyorum nolursunus A

 139. Avatar of Filiz Filiz dedi ki:

  Aile boyu covid olduk 2çocuğum var esim calisamiyo lutfen yardim elini i uzatın çivisi oldu için eşimi 3ay ise alamayacaklarini söylediler kızım 2yaşında biride5yasinda çalışamıyorum bakanım yok lütfen yardim edin

 140. Avatar of Medine Medine dedi ki:

  Madur olan hep fakir olan dır benim mahalemde oturan cok iksin duruyor ustelik evi var arbası var am yine veriyor lar ben hem kiraciyim iki yasında birtane cocugum var 7 aylk hamileyim durumum hic yok hic bir yerden destek al miyorum bir bundan aliyordum aydan ay geciniyorduk bundu kestiler cok zorbir durumda kldım benim esim cok aglır bir amyat gecirdi iş yeri on işten cıkar madı sigorta goster sin diye hastaneler gide bil mek icn bun anlatmama raman yine bendiyorlar 6 ay sonra aryin kimse demiyor altı aysonra haliniz ne olcak diye oy zamn gelince herkes yardım sever oliyor baş gectikten sonra herse kesiliyor nerde adalet niye kimse sesimzi duy miyor lutfen benim durum da olan her kes sesimz duryalm

 141. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Bende kart yardımı alıyordum kesildi eşim kalp hastası 3 çocuğum var ve benim ihtiyacım vardi 153 arıyorum hiç baglanmiyo neden kestiler bilimiyorum arka sokagimda 2 evi arabası olan oğlu eşi calisiyo onlar alabiliyo ama ihtiyaç sahibinin alamaması nasıl oluyo bilmeme bu hak mi soruyorum araştırsınlar hak edene versinler bilgi almak istiyorum hiç kimse muhattap yok ne oluyooooo arkadaşlar bi cvp

 142. Avatar of Cenan Cenan dedi ki:

  Sayın başkanım bir diyarbakirli olarak sizi çok seviyoruz yılardır aldım kartım iptal oldu uygun gorulmemisim neye uygun gorulmemisim araştırın 3cocuk okutuyorum 700 kira veriyorum eşim askeri ucret le calisiyo sobalı evde yaşıyorum neye uygun gorulmemisim gelin evime bakın 6ay sonra başvuru yapın diyor benim şimdi ihtiyacım var Allah riza si için ksrtlarimiza yeri yukleme yapın ya evimin halini gelin görün ya ne ev ne araba ne arsa hiç bişey yokrn neye uygun gorulmemisim burda durumu iyi olan evi arabasi olan aliyo alışveriş yapıyorlar ben yapamadım çocuklarımla markete üzgün çıkıp geldik herşey kasada kaldı eve bomboş donduk

 143. Avatar of Funda Funda dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım bilakin bu milletin yardım muhtaç olan kişilerin yardımlarının kesildiğinde haberiniz vardır Büyükşehir madem milletin vatandaşın maddi sosyal gıda yardımlarını kesdi ise sayın cumhurbaşkanım Büyükşehir yapacağı tüm ihale yapacağı hiç bir işe onay vermeyin madem yıllardır sizin bu ülkede hiç bir kişi dahil olsun şu parti bu parti demeden ayırmadan yardım muhtaç olan kişilere sorumsuz kusursuz yardım etdiginiz göz öne alarak sizin yapmış olduğunuz tüm yardımları kesen CHP kendi parti onları destekleyen ler için yardım yapıp diğer vatandaşları göz ardına atıp yardımlarını kesip dursutan bir CHP bundan böyle hiç bir ihale sosyal yardım için destek vermeyin nasıl milletin kesdiler ise onlarda aynısı yaşasınlar biz bize yeteriz sayım cumhurbaşkanım şimdi vatandaşlara tek söz madem onlar 100 TL 200 TL kediler bırakın kessinler nasıl olsa bu yolun sonu var onlar için kendi topu kendilerine atdilar her kesin bir evde 15 oy 20 oy 40 oy 80 ay aile toplu olarak oy kullanacak akrabası yakını kardeşi eşi dostu vardır onun için oy zamanı oda gelir biz ozaman bütün olcagiz tekrar istanbul AKP alçak buda her söze her denen lafa inanan kanan CHP oy verip getirenlere ders olsun belki böyle hayırlısıydi çünkü büyükler defalarca anlatdi şimdiki gençler yaşamadan inanmadı şimdi ne oldu yaşadılar ve gördüler elbet gine istanbul AKP olcak AKP verdiği sözü hep tutdu CHP yalan dolanla geldi milleti kandırarak şimdi sayın cumhurbaşkanım senin bir imzan olmadan Büyükşehir Belediye bir iş dahil yapmasın madem onlar böyle birşey uyguladılar sayın cumhurbaşkanım sizde topun ucu CHP Büyükşehir belediyesi sizin yetkiniz olmadan bir çivi bile cakamasinlar CHP milletden kesip kendileri ne yapacak Bir denetleyin Büyükşehir gine bizlerin olacak AKP hiç birşey ne bezdirir nede yıldırir sap döner keser döner elbet öğün gine gelir biz yılmayacağız millet vatandaş olarak

 144. Avatar of Funda Funda dedi ki:

  Allah büyükdür yer gök adalet elbet yerini bulur CHP sevdalıları sevinsin dün burda bizim CHP çay dağıtmış benim komşum var dedim burda durumları iyi olmayan bir kaç kişi var onlarda verse idiniz komşum olan kadın ne dese iyi yok onlara onlar AKP vermeyiz dediler şimdi soruyorum AKP yıllardır hiç kimseyi ayırmadan yardım etdi sen şu parti bu partidesin demedi bu art niyetliler şimdi ne olduk delisi oldular bugünleri AKP unutmasın CHP niyetlileri gün geldiğinde tokat gibi vurdun nasıl onlar milletin muhtaç ailenin yardımlarını kesdi iseler bu millete değil vatandaşa değil bu yapılan büyük tepki nefret saygısızlık AKP yapılan bir saygısızlıkdı onun için bugünlerin yarınlarda var geldiniz gibi gidersiniz de kimse 100 TL 200 TL zengin olmaz siz kendi topunuzu kendineze atdiniz adam gibi gelip işinizi güzel yapsa idiniz belki bu millet sizleri alkışlayıp sizleri takdir etcekdi siz ne yaptınız CHP niyetliler AKP bir kezdaha milleti vatanci milletin yanında olduğunu isbatladiniz onun için AKP her zaman milletin vatandaşın tek dosdu olduğunu bu davranışınizla gozdermis oldunuz

 145. Avatar of cihan cihan dedi ki:

  burda yorum yapan hemşerilerim madem üç kuruş diyorsunuz o zaman tenezzül edip almayın benim böyle bir yardımdan haberim yok ve almıyorum lakin bu kartların kapatılması sizi niye bu kadar sarstı anlamadım ben imamoğlu aşığı değilim ancak şuan gelen su faturam 27 tl geliyorsa bu imamoğlu sayesinde eşim çocuğumla ulaşımdan ücretsiz faydalanıyorsa bunu da imamoğlu yaptı allah razı olsun ramazan ayında erzak kolisi geldi metro inşaatları son sürat gidiyorsa bu adam yaptı başarıların devamını diliyorum.saygılar

  1. Avatar of Merve Merve dedi ki:

   Ozaman tenezzül etmiyorsan üç kuruşa yardım kolisini tenezzül edip almasaydın niye aliyon

  2. Avatar of Büşra Büşra dedi ki:

   Metro inşaatları son sürat gidiyosa sebebi imamoğlu değil bilin!! Başarı derken ne başarısı allah aşkına ya. 40 tl yi geçmeyen elektrik faruram 2 katına çıktı acaba neden. 27 tl su imkansız bişey.

   1. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

    Sana su faturasi gelmiyorsa sen hic yikanmiyorsun ozaman madem haberin yoktu karttan bu siteye nasil geldin yardim karti nasil alinir diye araştırken mi cihan kardes

 146. Avatar of 123 123 dedi ki:

  Normal şartlarda bile zar zor geçiniyoduk pandemi var iş yok İmamoğlu kartları iptal etti ekstra yardım edeceğine bugünün yarında var elbet o zaman görüşürüz

 147. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Imamoglu sen biraz zor cumhurbaskani olursun fakirin 100 tlsine goz dikenin gozu kor olsun insaallah cocugumla kasada kaldik yiyeceklere. 100 liraya muhtac olsun karti kapatanlar

 148. Avatar of Hediye düşkün Hediye düşkün dedi ki:

  Allahı nasıl vicdansız insanlara kaldık bize bu kartı sen vermedin imam Oglu insan evladı verdı bu kartı bize sen geldin aldın elımizden rahat uyuyormusun senın de evlatların var başına ne gelir bılınmez sana verdiğimiz oylar haram olsun imam dedik oy verdık sayemizde adam oldun bundan sonra bulursun oyu biz senın kadar zengin deyiliz gün gelsin bizlerin yaşadığını sende yaşa bunu cani yürekten söylüyorum

 149. Avatar of Nevzat Nevzat dedi ki:

  Chp zihniyeti kocaman istanbulu yedin doymadın sen yadaşlarına yedir osanana yeter fakirin fukaranın umudunu ekmeğini çalıp yiyorsunuz inşallah boğazınızda kalır yiyemessininiz herşey güzel olacak dedinizya herşey fakirin fukaranın ekmeğini çalmakla oluyorsa hakımız haram olsun ben 100/96 engeliyim yatağa bağımlıyım okulda okuyan 11 yaşında çocuğum var oçocuğumun umudunu kırdınız zaten chp den başka ne beklenirdi. ?

 150. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Sayın imamoğlu yaptığı icraatleri instagram ve twitter dan paylaşıyor. Sizlerde o paylaşımların altına yorum yapın ve bu durumu bildirin . Belki haberi yoktur. Değil mi ama . Bi anda bu kadar insanın kartinin aynı anda kapatılmasi tesaduf degildir. Belki bi aciklama yapar. Herkes mi zengin oldu da kartlar kapatildi.

 151. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Sayın imamogluna teşekkür ediyoruz . Zenginin çaldığına değil fakir fukaranın aldığı üç kursu çok gördü helal olsun.
  153 aradım temmuz ayında başvuruda bulunmuşum oyuzden kapatılmış. Öyle bi başvurum da yok.olsa bile kapatmak için bahane değil. Ya boşverin bizleri siz yiyip için , ayda bi kere çocuğumuz için birşeyler alıyorduk sözlerin çocuklarına kalsın. Her şey güzel oldu, hep göz boyama. Şimdiden oy kaybettin

  1. Avatar of Semra Semra dedi ki:

   Bende aradim ayin 1 ve 5 arasi yatıyor dediler herkesin ki kapanmamış dediler farklılık gösterebilir

 152. Avatar of Sewo Sewo dedi ki:

  Yaziklar olsun sana vicdansız zihniyet, bilmem kac milyon dolara aldigin o tabloooo k… g….n

 153. Avatar of Güneş Güneş dedi ki:

  Benimde iptal edilmiş kartim gerekce ayni kiriterlere uymuyomuşum kiriterleriniz ney dedim tek tek size sayamam dedi üzüldüm olan bizlere oldu ama daha beter olsun nankör istanbullular

 154. Avatar of Şengül Şengül dedi ki:

  Kartları yatan varmı acaba boyle rezıllık gormedım ahhh ahhh binali Yıldırım varken boylemıydı hersey guzel oldu pek guzel oldu oyumu sana vermedım yoksa cok üzülürdüm nerdesın binali Yıldırım kurtar bızı gerı don yerine

  1. Avatar of Sude Sude dedi ki:

   Evet iptal oldu aradığımda kriterlere uymadığınız için iptal edilmiş dendi kriterleriniz nedir dedim evim arabam maaşım eşim olmadığı içinmi kartımı kapattınız dedim hiç bir cevap alamadım engelli maasi ile geçiniyorum engelli cocugumla beraber bemde kesinlikle bir daha başvuru yapmiycagin istanbul bunu kendi istedi olan bizlere oldu iyiki sana oy kullanmadım ekrem imamoğlu daha iyi olacağına inanıp oy kullananlarda görmüştür herhalde ne derece vijdan sahibi olduğunu ekrem beyin

 155. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Bosuna beklemeyin arkadaslar kartlar iptal edilmiş ne gerekçeyle anlamış degılmı 3 yıldır aktif kullanıcıyım ve hıc bır acıklama yapılmadan sebep gosterılmeden iptal edilmiş 6 ay sonra tekrar basvurun dedıler kesinlikle basvurmam daha ben sızı bılemem

 156. Avatar of Nevzat Nevzat dedi ki:

  Chp zihniyetine nalet olsun ben hastayım hiç yürüyemiyorum herşey güzel olacak dediler herşeyi mahfetiler benim sosyal yardım kartımı kapattılar bunlara hakım haram olsun Allahbunları kendi dertleririyn kendi kendilerini helak etsin inşallak bunlar gelmeden önce hiçbir sıkıntı yaşamıyorduk allah bunları yok etsin inşallah

 157. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Kartlari yuklenmeyenlerin kartlari kapatildi malesef benimde kapatildi cok uzgum yag aliyordum seker aliyordum yeni basvuru 6 ay snra oluyor

 158. Avatar of Gülay Gülay dedi ki:

  Bugün markete gittim kartınız boş dendi saçmalık hala yatmamış olması

 159. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Lutfen bugun markete bakan haber versin kasiyerin azarlamasindan yoruldum 16 milyon istanbullu ekrem imamogluna gosterecek 16 milyonu oy verdim elim kirilsaydi keske vermeseydim pismanim

  1. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

   Yatirmiycaklar heralde birşey de denmedi. Zaten imamoğlunun geldiği ilk aydan gecikmeler basladi

  2. Avatar of Büşra Büşra dedi ki:

   Banada yatmadı üsküdar selimiye ye gidilmesi ve istenilen evrakların verilmesi gerekiyormuş 153 arayın söylüyorlar

 160. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

  Ne kadar yatıyor acaba kartlara ben yeni basvuru yaptım eve geldiler baktılar

 161. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Bilgi alan olursa birbirimizi haberdar edelim

 162. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Ayseugur bisey sorcam sjmi geldi yiksa aradilar mi evrak icin evraklar ney

  1. Avatar of Ayşeuğur Ayşeuğur dedi ki:

   Mesaj geldi şu bu evrakları getirin diye

  2. Avatar of Ayşeuğur Ayşeuğur dedi ki:

   Evet mesaj geldi şu bu evrakları getirin diye

 163. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Ben simdi marketten geldim yuklenmemis 153 u aradim yuklemeler devam ediyor dedi oyalayip duruyorlar evrak teslim edilmesi gerekiyormu sordum size msj geldimi dedi hayir dedim galiba evrak istenenlerin acilacak bizim iptal galiba ufak kizim vardi marketteb bos geldik ibb seni kiniyorum

 164. Avatar of Dilek Kalkan Dilek Kalkan dedi ki:

  Bugun ayın 5 ı hala yatmadı aradım mudurluge yonlendırıyor uz donus yapacaklar dedı oyle beklıyoruz benım gıbı yatmayan varmı arkadaslar

  1. Avatar of Sude Sude dedi ki:

   Evet benimde yatmadi hala ödemeler devam ediyor dedi yarın gün içinde bakın yatmadıysa tekrar bizi arayın dediler birde 16 milyon istanbullu için buradayız diyorlar telefonu kapatırken dalga geçer gibi her gün ha yattı ha yatacak önceden böyle şeyler olmuyordu her ayın 1inde resmi tatilde olsa yatardı çok yazık

 165. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Ben bugun baktim benimki yatmamisti ama baskalarinin ki yatmisti alisveris yapiyorlardi anlamadim

  1. Avatar of Ayşeuğur Ayşeuğur dedi ki:

   Ben bugün baktım yatmamış ama geçen ay belgeler istediler tamamlayıp verdim yenikapıya sonuçlanınca mı yatacak acaba

 166. Avatar of İlknur İlknur dedi ki:

  Yükleme varmı bugün bakanlarda

 167. Avatar of Sude Sude dedi ki:

  Akşam saatlerinde bakan varmi arkadaşlar 153 u aradim 1i ve 5i arasında herhangi birgün yatar dedi

  1. Avatar of Merve Merve dedi ki:

   Bugün baktınız mı acaba benim bugünde yatmamış ama binamda bütün arkadaşlarıma dün yatmıştı

   1. Avatar of Sude Sude dedi ki:

    Evet ayın 3unde baktim benimde yoktu 153 u aradığımda 1 inde yatmaya başlıyor 5 ine kadar herkesin yatiyor dediler bugünde bakıcam bakalım her ayın 1 inde düzenli yatan kart imamoglundan sonra böyle oldu ne diyelim hayırlısı

 168. Avatar of Dila Dila dedi ki:

  Kartlara baktınız mı acaba yatmış mı

 169. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Imamoglu geldi kartlar rötar yapti herzaman 1i dedimi yuklenirdi simdi zordan yukleniyor hersey guzel olacak dendi ama malesef bir güzellik göremiyorum.

 170. Avatar of Saliha Saliha dedi ki:

  Bugün baktiran varmi yatmismi kartlar

  1. Avatar of Büşra Büşra dedi ki:

   Yatmamış baktım

  2. Avatar of Semra Semra dedi ki:

   Yatmış

   1. Avatar of Sude Sude dedi ki:

    Hayır yatmamış şimdi yine baktim ama yok

   2. Avatar of Merve Merve dedi ki:

    Bu nasıl bir adalet ya benim binamda üç tane arkadaş dün yaptı alışverişini ben baktım az once yok dendi aynı ilçedeyiz bugün baktım yine yok acaba kesim mı oldu diye tereddüt ettim ya sizdedemi aynı oldu

 171. Avatar of Saliha Saliha dedi ki:

  Uskudarda ibb sosyal yardım birime git ordadir anadolu yakasinda oturuyosan avrupa yakasinda oturuyosan edirnekapı tarafinda kime sorsan gosterir kardesim

 172. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Kartlar yatmış mı bilgisi olan varmı

 173. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

  Her ayın 1 inde yatan kartlar da artık gecikme olmaya başlandı. Neden acaba ?

  1. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

   Eskiden böyle birşey yoktu böyle giderse daha çok uzatılır insanlar zaten zor geçiniyor

   1. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

    Aynen öyle . İmamoglu nu severiz ama o geldikten sonra olmaya başlandı. Bunla bi alakası var mı acaba ve yıllardır kart bakiyeleri hep aynı. Herşeyin fiyatı artarken yatırılan miktar aynı kaldı.

  2. Avatar of Semra Semra dedi ki:

   Batırdınız mi acaba bugun dun baktim yatmamıştı

   1. Avatar of Sevgi Sevgi dedi ki:

    Bazıların yatmis

   2. Avatar of Sude Sude dedi ki:

    Cumartesi günü yatarmi acaba eskiden pazar gününe denk gelse bile ayın 1inde yatardı engelli hastamızla beraber hergun markete bi hevesle yattimi diye gidiyoruz belli bir gün yok ne yazıkki artık

 174. Avatar of Benay Benay dedi ki:

  Ya bana kart çıktı eve getirdiler ama evde olmadığım için geri gitti aradım en geç bir hafta içinde gelir dedi ama kurban bayramından beri ses seda yok ben kendim gidip alamaz mıyım nereden alınıyor

 175. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

  Yardım kartı istiyorum

 176. Avatar of Birsel Birsel dedi ki:

  Yardım kartı almKak istiyorum

 177. Avatar of Arife Arife dedi ki:

  Arkadaslar kartara yukleme yapilmismi

 178. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

  Yatmis ben bugun alisveris yaptim

 179. Avatar of gul gul dedi ki:

  bugun yuklendimi acaba

 180. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Yatmış

 181. Avatar of Gönül Gönül dedi ki:

  Biz altı kişi bir evdeyiz bi eşim çalışıyor durumumuz yok ne olur yardımcı olurmusunuz

  1. Avatar of Belgin Belgin dedi ki:

   Bugün ibb ye başvuru yapim dedim bayan dünya kadar soru sordu en ilginç soru şuydu ailenizin mal varliği var mı diye bu niçin soruluyor herkes ayri bir aile herkes kendi ekmeğinin pesinde bu soruyu doğru bulmuyorum

  2. Avatar of Belgin Belgin dedi ki:

   Başvuru sirasinda ailenizin mal varligi var mi sorusu cok saçma ilk defa bu yönetimi başvuru icin aradim böyle bir soruyla karşlastim

  3. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

   Eylül ayı yüklemesi olmamış bilgisi olan varmi

   1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

    Ever henuz yatmaniş

   2. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

    Karta baktiran varmı 1/5 arası dediler acilacak

   3. Avatar of Alev Alev dedi ki:

    Nezamn yatar bugun yatarım acaba

   4. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

    Ben markete gidip baktiracam bilgi veririm geldigimde

   5. Avatar of bayram bayram dedi ki:

    imamoglu bi geldin güzel olucak dedin her ay insanlara eziyet ediyorsun

   6. Avatar of Esra Esra dedi ki:

    Yükleme olmusmu bilgisi olan var mi ?

   7. Avatar of Seda Seda dedi ki:

    Yatmismi acaba baktıran varmı

   8. Avatar of Seda Seda dedi ki:

    Yükleme olmamış arkadaşlar bak baktirdim

   9. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

    Karta baktiran varmı bugun

   10. Avatar of Sude Sude dedi ki:

    Arkadaşlar markete bakiye sorgulatan varmi acaba

   11. Avatar of Sude Sude dedi ki:

    Arkadaşlar yattı mı acaba

   12. Avatar of Irem Irem dedi ki:

    Bugün yükleme varmı bilgisi olan cevap verebilir mi lütfen

   13. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

    4440093 aradim cuma gunu yukleme olacak dediler 100 lira icin eziyet ettirmeyin insanlara seni kiniyorum ibb

   14. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

    Bugun baktiran varmi yatmis mi

 182. Avatar of Gönül Gönül dedi ki:

  Biz evde altı kişiyiz kaynanam kayın pederimle ve iki çocuğumda var biz zar zor geçiniyoruz ne olur yardımcı olun

 183. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım 7 çocuğum var eşim çalışmıyor yardım istiyoruz

 184. Avatar of Seda Seda dedi ki:

  Evimiz kira geçinemiyoruz yeni evliyiz taksitkerimiz var bütün eşyalar taksitle şu andada hamileyim bebek olucak bir sürü masraf lütfen yardım edin market kartı ne kadar başvuru yapıyorum gelmiyo.

 185. Avatar of Gül Gül dedi ki:

  Neden bu ay gecikti yapsınlar bakalım bu zor zamanda

 186. Avatar of Arife Arife dedi ki:

  4 cocugum var kiram 800 gecinemiyorum.esim cezaevinden izine geldi.buyuk oglumda kalp yetmezligi var .allsh rizasi icin yardim edin.

 187. Avatar of Ceren Ceren dedi ki:

  Corona geldi bir yardim yapmadılar ibb kartımız var diye bu ayda bekletiyorlar vicadan valla

 188. Avatar of Dilek Kalkan Dilek Kalkan dedi ki:

  Bugun ayın 3 u hala yukleme yok BILGISI olan var mı 153 dun aradı bilgilerinizin guncellemesi gerekli dedı guncelledık msj gelecek yatınca dedı ama hala yok

 189. Avatar of Arif Arif dedi ki:

  Temmuz ayı yükleme yapılmamış ne zaman yapılacak bilgisi

 190. Avatar of Papatya Papatya dedi ki:

  Yükleme neden yapılmadı ne zaman yapılıcak

 191. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Benim durumum yoktur 4tane çocuğum var para yardımı almak istiyorum

  1. Avatar of Cemal Cemal dedi ki:

   Merhaba Ben samsundayım hiç durumum yok işsizim evliyim kirayı ödeyemiyorum şu elektrik doğalgaz yardim edin bize

  2. Avatar of Nurcan Nurcan dedi ki:

   Yükleme ne zaman yapılacak

   1. Avatar of kiraz kiraz dedi ki:

    bugun markete gittim herkes gelip soruyir neden yatmadi buayki nedengecikiyir milletinbihtiyaci var herkes bos geri dondu herkesin ihtiyaci var

   2. Avatar of Dilek Kalkan Dilek Kalkan dedi ki:

    Tekrar baktınız mı kartınıza yukleme olmus mu walla gidip baktırcam elim yine bis donmeyi diye gitmiyorum ibb ile gorustum cok fazla ibb kart sahibi var 5 ine kadar ancak yuklenebılıyor dedıler

  3. Avatar of Zeynep Zeynep dedi ki:

   Karta baktiran varmı 1/5 arası dediler acilacak

   1. Avatar of Serkan Serkan dedi ki:

    Baktırdım yok yatmamış 100 TL alt tarafı insanlar hep mağdur

 192. Avatar of Ozlem akalay Ozlem akalay dedi ki:

  Eşim 4 aydır çalışmıyor kovid 19 nedenile maddi yardım desteği istiyoruz lütfen yardım ci olursanız şuan borç larimiz var ödeyemeyecek durum dayiz lütfen allah rizasi için yardım bekliyoruz rica ediyoruz

 193. Avatar of Seyrani Seyrani dedi ki:

  Pandemiden dolayı maddi zorluk çekmeyiz taksicilik yapmaktayım malum işlerin iyi olmamasından dolayı sizden mümkünse market kart istiyorum elinde kıronık tansiyon hastası sosyal güvencemizfe yok asygılarımla

 194. Avatar of Sema Sema dedi ki:

  İki çocuğum var eşim üç aydır çalişmiyor zor durum dayız yardım kartından yararlanmak istiyorum lufen yardımcı olun

 195. Avatar of Mustafa Mustafa dedi ki:

  Sosyal yardım kartlarına ne zamanı bakiye yükleyecek ayın 6 si oldu

 196. Avatar of Tallan Tallan dedi ki:

  Bir buçuk senedir başvuru yapmişim hala bekliyorum bu pandemi sürecinde ibb den gelicek haberi bekledim artik sonuçlannsin lütfen iki ufak çocugum var eşim 3 aydır işsız fatura kira üstelik gebeyim artik mama süt bez ne yapcam bilmiyoruz onlarin ihtiyaç lariini karşilayamiyoruz mutlaka dönüş yaparsanız sevinirim

 197. Avatar of Tugba Tugba dedi ki:

  Eşim çalışmıyor 2çocugum var yardım kartindan yararlanmak istiyorum

 198. Avatar of Şerif Şerif dedi ki:

  Üç aydır çalışmıyorum Üç tane çocuğum var para ihtiyacım var sizden yardım İstiyorum

 199. Avatar of Meryem Meryem dedi ki:

  Bir kızım var esımden bosandım Kıramıı odeyemıyorum zorrdurumdayım yardımcı olursanız çok sevınırım

 200. Avatar of İBRAHİM şahin İBRAHİM şahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim ınan telefonum faturalarımı icralarim var kiretikartiborcumvar avukatlar ariyorlarzordurumdayim telefonum faturalarımı odeyemiyorumzordurumday 05350705745yardimci olursanız sevinirim telefonum faturalarımı odeyemiyorumzordurumdayardimci olursanız sevinirim

 201. Avatar of Ayşin Ayşin dedi ki:

  1000tl olan yardım için bir daha başvuru yap bazen 1ci başvuru inceleme aşamasındayken uzun bir süre olmuşsa 2ciye başvurduğunda veriyo ve açıklama bölümüne derdini güzelce yaz

 202. Avatar of Medine Medine dedi ki:

  Benim kartım bu ayki yatmadı ne zaman yatcak yada bu ayın kaçında yatcak

 203. Avatar of Zehra akca Zehra akca dedi ki:

  İbb yardım kartı taleb ediyorum 2 çocuğum var 4 kişiyiz koronadan dolayı işler hala kapalı açıldığı zaman nasıl olacak bilmiyoruz en azından rahatlarız kartla bir müddet

  1. Avatar of Gamze Gamze dedi ki:

   Istanbul yardim karti talep ediyorum 1 oğlum var eşimden bosandim zor durumdayim yardımcı olursanız sevinirim

   1. Avatar of thecolorofhope thecolorofhope dedi ki:

    merhabalar.. alabildiniz mi ??

 204. Avatar of Aynur altuntaş Aynur altuntaş dedi ki:

  Merhabalar 3kez başvurusu yaptım hiç bisey gelmedi yardim 3aydir çalışamıyorum faturalarım ve kiralarım birikti yardim istiyorum

  1. Avatar of thecolorofhope thecolorofhope dedi ki:

   merhabalar.. alabildiniz mi ??

 205. Avatar of Mehmetali Mehmetali dedi ki:

  Merhabalar ben sizden yardım bekliyyorum nolur yardım edin 3tane çocugum var ikizlerim var 5kisilik bir aileyiz çok zor durumdayız yardımcı olursanız sevinirim.

 206. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Benim dört çocuğum var hepsi okuyor lütfen yardım edin masraf çok gelirim yok ne yapacaz lütfen yardım edin

 207. Avatar of Rahim Rahim dedi ki:

  merhaba durumyok yardimic olursa çok sevinirim

 208. Avatar of Ramazan celik Ramazan celik dedi ki:

  2 aydan beri çalışmıyorum ikiz çocuğum var evim kira taksitlerim var yardım istiyoruz

 209. Avatar of Ahmet şahin Ahmet şahin dedi ki:

  Ben 8 nüfuslu bir aileyim engeliyim yardım bekliyorum çalışmıyorum

 210. Avatar of Erhan huto Erhan huto dedi ki:

  Evliyim 2 çocuğum var kiracıyim

  1. Avatar of Aynur Aynur dedi ki:

   Bende basvurdim ama hala bir cvp alamadim eşim calismiyor çok mahduruz sesimizi duyurmak icin daha ne yapmaliyiz 1000 tl ye başvurdum bir aydan fazla oldu nezaman sonuçlanacak beyaz masaya masaya başvurdum urfadan da ses yok

   1. Avatar of Murat Murat dedi ki:

    Ibn sosyal yardim kartı 2 diyo destek için
    Devamlı yaticakmi bilgi verirmisiniz….
    2 ay çok az bir süre devamlı olması gerekiyor
    Çünkü zor durumdayız….ibb başkanı ekrem bey
    Yardımı uzatmaniz gerekiyor

 211. Avatar of Adalet aras Adalet aras dedi ki:

  Merhabalar ben sizden yardım bekliyorum 3 aydır eşim çalışmıyorkira borcumuz ve bankalara olan borcumuz çoğaldı ödeyemedik okula giden bir kızım var çok zor durumdayım yardımcı olursanız çok sevinirim

 212. Avatar of Ayşe kacır Ayşe kacır dedi ki:

  Ben çok küçük yaşta ailemi kaybettim yanlız yaşıyorum kiradayim maddi konuda çok Zorluk çekiyorum gelirim yok sosyal yardım istiyorum çalışarak geçimimi sagliyodum şuan calisamiyorum kiramı ödeyemedim faturalarm biyandan eve alicak ekmek param yok mecbur kalmasam böyle bir şey istemezdim nolur sesimi biri duysun sahip çıkacak kimsem yok tek başıma mücadele ediyorum Allah için biri sesimi duysun

 213. Avatar of TUNCAY TUNCAY dedi ki:

  4tane çocuğum var durumumuz iyi değil her türlü yardıma ihtiyacım var bebeğime bez mama istiyorum

 214. Avatar of Mefaret Mefaret dedi ki:

  2 aydır ailece çalışmıyoruz. Faturalarımızı ve kiramızı ödeyemiyoruz. Bundan dolayı yardım talep ediyoruz.Lütfen yardımcı olun

 215. Avatar of Mehtap Mehtap dedi ki:

  Merhabalar coronodan dolayı eşim ücretsiz izine çıkarıldı.iki tane çocuğum var zor durumdayım yardımcı olabilirmisniz

 216. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  MERHABA, istanbulda devlet yurdunda kalıyordum pandemi sebebiyle yurttan apar topar çıkarıldım yanıma hiç bir eşya alamadım ne kıyafet ne ders kitapları. Memleketime dönemediğim için bir öğrenci evine yerleştim kira faturalar ortak fakat ödemekte çok güçlük çekiyorum. Babam yok sadece annem var 2 kardeşim daha olduğu için o da yetiştiremiyor. Çok çaresiz kaldım burda tek başıma nolursunuz yardım edin…

 217. Avatar of Tunzala Tunzala dedi ki:

  3 çocuk annesiyim kocam kiramızı ödiyemiyoruz lütfen bize yarďım edin

 218. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Maddi yardım isdiyorum malım mülkün yok eşim yanimda degil uctane cocuk zor durumdayim bayram yardımı almak istiyorum

 219. Avatar of Sonnur Sonnur dedi ki:

  4 tane çocuğum var eşim çalışmıyor 7 aylık bebeğim var mama bez alamıyorum faturalarımı kiramı kaç aydır ödeyemiyorum çok zor durumdayız lütfen bir yardim edin bize de Allah rızası için evime gelen aylık bir gelir bile yok çocuklarım için bu bayram onları sevindirin çok değil az bir yardim istiyorum Allah hepinizden razı olsun

 220. Avatar of Serap Serap dedi ki:

  Merhabalar tansiyona baglı beyin kanamasina gecirmiş bir Babam var 69 yasinda bakim hastasi 1 oglum var 2 bucuk yasinda annem 66 yasinda esimle boşanma aşamasindayaz ve eve Ben bakmak zorundayim sgk nìn karsilamadigi ilaclar var alamıyorum yardiminizi Rica ediyorum

  1. Avatar of thecolorofhope thecolorofhope dedi ki:

   merhabalar.. size yardimci olabilmek amaciyla bi iletisim adresiniz mail vb. birakabilir misiniz..

   1. Avatar of Nazife Nazife dedi ki:

    Tek başıma çalışıyorum bu süreçte 6 yaşındaki kızıma ve aileme ben bakıyorum işkur ödeneğinden yararlanıyorum ama 2044 tl kira mı verim.faturamı evime alışveriş mi kızıma bişey alamaz duruma geldim

 221. Avatar of Kamil Doktaş Kamil Doktaş dedi ki:

  Selamlar Başkanım evliyim 2 kız çocuğum var esnafım işlerim bozuldu evim kira sıkıntı çekmekteyim lütfen yardımcı olurmusunuz.

 222. Avatar of Cemile Cemile dedi ki:

  Herkes gibi bende zor durumdayim 3 cocugum var esimden ayriyim evim kira faturalar birikti cok calistiginizi herkrse yardimci oldugunuzuda biliyorum allah razi olsun ..

  1. Avatar of thecolorofhope thecolorofhope dedi ki:

   merhabalar.. size yardimci olabilmek amaciyla bi iletisim adresinizi mail vb. birakabilir misiniz..

 223. Avatar of Meral Aydın Meral Aydın dedi ki:

  Ben kanser hastasıyım bir oğlum var eşimden ayrılalı 11 yıl oldu ne olur Allah rızası için yardım edin çok zor durumdayım bizide görün

  1. Avatar of Nazan Nazan dedi ki:

   meral hanim ??

 224. Avatar of Can Can dedi ki:

  Eşım ve ben çalışmıyoruz.ben çalışıyordum dükkan kapatıldı çocuğun var kiradayım.sosyal yardım kartta yok.daha ne kadar dayanabiliriz bilmiyorum.lutfen yardımcı olun

 225. Avatar of Esma Esma dedi ki:

  Ben panik atak hastasıyım bir buçuk yıl önce eşimden bosandim ve bir senedir panik atak tedavisi görüyorum birtane oğlum var onunla yaşıyoruz evimiz kira bu virusten önce iş çıktıkça konfeksiyonlara iplik temizliğine gidiyordum ama şimdi 3 aydir oda yok altı aylık kiram birikti ev sahibi artık laf etmeye başladı bakkallara borcum var ibb sosyal kartim var ama 100 lira yetmiyor ayda zor durumdayım yardım edin

  1. Avatar of Selma Selma dedi ki:

   Maddi yardım isdiyorum malım mülkün yok eşim yanimda degil uctane cocuk zor durumdayim bayram yardımı almak istiyorum

  2. Avatar of 2020 2020 dedi ki:

   merhabalar.. rica etsem mail adresine donus yapabilir misiniz..

 226. Avatar of Fatma Fatma dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kaç aydır çocuklarım bayramlık istiyorlar ayaklarına giycek ayakkabıları yok fatura kredi kart hepsi duruyor lütfen yardımcı olun nakit gıda

 227. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Benim dört çocuğum var yiyecek lazım para lazım eşim işe gidemiyoruz dört evde ne yapacaz

 228. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Ben okadar baş vuru yaptım hiç cevap yok kocam çalışmıyor 4 çocuğum var üç tanesi okula gidiyor birbuçuk yaşında bebeğim var bez alacak param yok bayram geldi çocuklar elimize bakıyor bizim bu devlet yabacı ülkelere çocuklara yardım ediyor niye kendi ülkesinin çocukları na yardım etmiyor bizim kıredi borcumuz var kocamın çalışmıyor bana yardım edin

 229. Avatar of songül songül dedi ki:

  eşim işsiz kira ‘dayız fatura lar birikmiş oduyemiyoruz iki tane cocuk var market gida için karti yardim istiyoruz bize de yardim ediniz lütfen

 230. Avatar of Covid19 Covid19 dedi ki:

  yorumlari okuyorum da herkes de bi en az 3 olmak uzere 4 cocuk, 5 cocuk.. ne diyecegimi bilemedim.. Allah akil fikir versin..

 231. Avatar of Anonim Anonim dedi ki:

  Beş çoçuk annesiyim ve kiradayım büyük şehir bir koli gıda getir diye birdaha maddi yardım istedim olumsuz diyorlar neden arabası olan evi olana destek kartlarına 600 tl yardım ediyorsunuzda neden kirada olana yarfımcı olmuyorsunuz insanların ihtiyacı olmada zaten başvuru yapmazlar oy zamanı gelincede oy isterdiniz

  1. Avatar of Habibe Habibe dedi ki:

   Benim kocam cezaevinde evimde kira çocuklarım okuyolar ve gıda yardımıda alamıyorum faturalarımı bile düzgün ödeyemiyorum çocuklarıma bayramlık alamıyorum ve çok üzülüyorum banada yardım edin lütfen

   1. Avatar of Bahar Bahar dedi ki:

    Eşim 3 aydır calismiyo virus dolayısıyla 6aylik evliyiz kirada oturuyoruz lütfen yardim edermisiniz cok zor durumdayz

 232. Avatar of derya derya dedi ki:

  kirada oturuyorum 2 çocum var eşim çalışmior sizden destek bekliyorum

 233. Avatar of Serhan Serhan dedi ki:

  Ben ve ablam koronadan dolayı çalışamıyoruz…evimiz kira faturalar vs…şuanda hiçbir gelirimiz yok yardımınızı bekliyoruz teşekkürler Allah razı olsun
  çoğu bende paylaştım hayırlı ramazanlar

 234. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

  Issizim kiraciyim dulum cocugum var hiç bir yerden yardim almiyorum sosyal güvencem yok yardımcı olursaniz sevinirim evde kaldemeyle olmuyor ac evde kalinmiyor virüsten ölmeksek acliktan ölücez

  1. Avatar of Dilek Dilek dedi ki:

   Hic bir ödememi yapamiyorum borca battim zaten para ve gıda yardımına ıhtiyacım var devletimin bu günümde yanimda olmasini istiyorum

 235. Avatar of Hadiye Hadiye dedi ki:

  Merhabalar ben 17 yıllık evliyim 4 cocugum var eşim çalışmıyor hiç bir geliri yok 3 ay kiram birikmiş elektirik su ve dagalgaz birikmiş markete artik veresiye vermiyor yardım istiyoruz sesimizi duyun hıçkırığımizla boğuluyoruz

 236. Avatar of Elif Elif dedi ki:

  Meraba ben ve eşim işten cikarildik çocuğumuz var kiradayız ve hicbir gelirimiz yok lütfen yardım edin

 237. Avatar of İstek İstek dedi ki:

  Merhaba ben ev hanımıyım 5.cocuk annesiyim eşim çalışmıyor hiç bir işi yok bel fıtığı hastalığı var bize yardımcı olursanız çok sevinirim köyde yaşıyoruz lsizden gelen yardımı bekliyorum Allah razı olsun sizden bunca insanlara yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

  1. Avatar of Covid19 Covid19 dedi ki:

   5 cocuk.. masallah..

 238. Avatar of Songul Songul dedi ki:

  4 cocugum var ev kira esimde bende isiziz yardim a ihtiyacim var madurum

 239. Avatar of Kerim Kerim dedi ki:

  Allah rizasi icin yardim edin kiradayim esim hamile herhangi bir gelirim yok sigortam yok yardima ihtiyacim var zor durumdayim kiralar faturalarim birikmis is yok ne yaoacagimi bilmiyorum yardim edin lutfen

 240. Avatar of Gulay Gulay dedi ki:

  Adres değiştim sütlerim gelmiyor yardim edin başvurum olumsuz cikiyor

 241. Avatar of Gulay Gulay dedi ki:

  Adres değiştim sütlerim gelmiyor yardim edin

 242. Avatar of Nazli Nazli dedi ki:

  Benim eşim tek çalışan 4 tane çocuğum var evim kira zor durumdayım lütfen her türlü tartımdan yararlanmak istiyorum

 243. Avatar of Azize Azize dedi ki:

  Beni 3 çocuğu var eşim çalışmıyor çocuklarıma bu zor günde yardım eti Allah rızası için

 244. Avatar of feride feride dedi ki:

  yardım istiyorum eşim işten cıkarıldı evim 3 aylık kirasını veremiyorum elektirim ödeyemiyorum 2 cocugum var zor durumdayımm

 245. Avatar of feride feride dedi ki:

  benim 2 tane cocugum var allah
  rızası icin bana yardım edin evimin
  kirasını veremıyorum esim iszi cok
  zordurumdayım bana yardım edin

 246. Avatar of Aysun Aysun dedi ki:

  Bizde başvurduk çıktı allah razı olsun her zaman bizde senin yanındayız unutma

 247. Avatar of AYŞE AYŞE dedi ki:

  Benim 7 çocuğum var. Kira oturuyorum kocam calismiyor allah rızası için bana yardım edin

 248. Avatar of Hasan Hasan dedi ki:

  Allah razı olsun imamoglu biz başvurduk cıktı çok makbule geçti sağolun

 249. Avatar of Güler Güler dedi ki:

  Eşim çalışmıyor kiracıyım 3 tane çocuk var kalp hastasiyim kira su elektrik faturaları hic birini ödeyemiyoruz yardim istiyorom

 250. Avatar of suzan suzan dedi ki:

  benim 4 yana çocuğum var biri engeli eşim úcretsiz izine çıkardılar geçinemiyorum ilgilenirmisiniz

 251. Avatar of Hülya Hülya dedi ki:

  Benim dürt çocuğum var kıredi borcumuz var kocamın çalışmıyor bana yardım edin allah rızası için

 252. Avatar of Burcu Toksavul Burcu Toksavul dedi ki:

  Eşim iş kazası geçirdi çocuğum engelli evim kira çok borcum var yardim edin neolursunuz kart istiyorum bende

 253. Avatar of Zeynep Güdücü Zeynep Güdücü dedi ki:

  Bir yıldır işsiz im yardımcı olun

 254. Avatar of Osman tozak Osman tozak dedi ki:

  İbb sosyal yardım linkinden başvurup, bu yardımdan faydalanabilirsiniz…

 255. Avatar of Şeyhmus Şeyhmus dedi ki:

  Korona nedeniyle çalışmıyorum gelirim yok eşim hamile kira yardimi bekliyorum

 256. Avatar of Yusuf yiğit Yusuf yiğit dedi ki:

  Kiraciyim yevmiye çalışıyordum işler durdu kiram geçti faturalar geçti çok zordayiz kart rica ediyorum sizden

 257. Avatar of Gul.kilic Gul.kilic dedi ki:

  Sosyal yardim.kartı istiyorum.işimiz yok evimiz kira 2 çocuk var

 258. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Esim insaat iscisi iki cocugum var calismiyor esim yaklasık bin TL’lik faturalarım birikmiş lutfn yardım edın

 259. Avatar of Selvi Selvi dedi ki:

  Eşimle boşanma aşamasındayım evim kira 3 çocuğumla yaşıyorum hiç bir gelirim yok kovit 19 yüzünden maaş alamıyorum ben ve çocuklarım mağduruz sizden yardım bekliyorum lütfen yardım edin kart istiyorum bende

 260. Avatar of Esmer Esmer dedi ki:

  Kiraciyim iki çocuğum var eşim asgari ücret alıyor yetmiyor faturalar birikmiş gıda yardım kartı istiyorum zor durumdayım

 261. Avatar of Ilknur Ilknur dedi ki:

  Kiraciyim 2 cocugum var alisveris karti rica ediyorum

 262. Avatar of Duygu Duygu dedi ki:

  Alışveriş kartı istiyorm kiracıyım 2 cocum var allah zorda olanların yardımcısı olsun

 263. Avatar of Turgay Turgay dedi ki:

  İşten geçici olarak çikarildik iskurdan gelen yardım kredilerimi karşılamıyor ve eve harçlik yok neyapacagima şaşırmıştım

 264. Avatar of Mesutbyagiz Mesutbyagiz dedi ki:

  Kiraciyim odüyemiyom 2 aylik begegim var mama bez alamiyom

 265. Avatar of Rabia Rabia dedi ki:

  Allah rızası icn yardım edin eşim 6 aydır çalışmyo her konuda sıkıntılarımız oldu boşanma derecesine geldik ama babamı kaybettiğim için yine hayata bi sekilde 2 çocuğum için tutunmak zorunda kaldım bez süt dahi alamyrz şimdi sesimizi duyun

 266. Avatar of Hanife kumek Hanife kumek dedi ki:

  Kayinfaldemle oturuyorum esim sadece calişiyor esimin getirdgi para yetmyr ekmek alack param bile ydtmiyr sizde kart alişveris kartti rica ediyorum lutfn yardim edn

 267. Avatar of Cahit Cahit dedi ki:

  Mağdurum virustan dulayı çalışamıyorum iki çocuk ev kira yardımlarınıza ihtiyacım var lütfen

 268. Avatar of Ekrem Ekrem dedi ki:

  E devletten cimere yaz abla her turlu cikae

 269. Avatar of Nadiye sahin Nadiye sahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok

 270. Avatar of Ibrahim sahim Ibrahim sahim dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim sizdenkartalisverskarti ricaediyorum

 271. Avatar of eda sağlam eda sağlam dedi ki:

  kiracıyım kiralarım birikti ödeyemedim eşimde vefat etti faturalarım birikti iki çocugum var alerjik astım hastasıyımm sizden kart alışveriş kartı rica ediyoeum

 272. Avatar of Nadiye sahin Nadiye sahin dedi ki:

  Benzordumdayim faturalari odeyemiyorum kironuk kalb ve astım hastası ilaçlarınıalamiyorum çalışamıyor um ekmekalacak durumum yok evde çocuklarıma birşey yapamiyorumzordurumdayim ekmek alacak para yok yarin yiyecek bir şey alamıyorum zordurumdayim ınan bendekarttan almak istiyrum

 273. Avatar of Ramazan Ramazan dedi ki:

  Ablacım durduğun semtte belediye gidip basvuru yaptın mı

 274. Avatar of Şermin bayrakcî Şermin bayrakcî dedi ki:

  Yardîm kart istiyorum

 275. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Mrb ismim yasemin 2 çocuk annesiyim 900 lira kira veriyorum eşim çalıştığı yerde patronu tarafından ücretsiz izne çıkarıldı. Madi olarak zor durumdayız.
  Devlet büyüklerine sesleniyorum madi yardım istiyorum. Allah devletimize vatanımıza zeval vermesin.

 276. Avatar of Zeki Zeki dedi ki:

  Kart basvusu yaptım sonuçlandı ama daha elimize geçmedi ne yapmamız lazım daha ne kadar bekleyeceğiz

 277. Avatar of Poyraz Poyraz dedi ki:

  Selma hanım hangi şehirdesiniz ?

 278. Avatar of Aytek çensi Aytek çensi dedi ki:

  5 çocuğum var ev kıridil çalışmıyordu banada yardım edin

 279. Avatar of Aytek çensi Aytek çensi dedi ki:

  5 çocuğum var ev kıridili banada yardım edin caĺıs miyorum

 280. Avatar of Sinan Sinan dedi ki:

  Korona vuruş nedeniyle et alamıyorum taluğ alamıyorum bana yardım edin

 281. Avatar of Selma Selma dedi ki:

  Esımden ayrıyım zor durumdayım calısmıyom yardım edın

 282. Avatar of Semra Semra dedi ki:

  Gıda yardımı için İstanbul kartına başvuru yapmak istiyorum

 283. Avatar of Fatih Fatih dedi ki:

  6 aydır kira ödeyemedim, geçinemiyoruz evimizde huzur kalmadı

 284. Avatar of sevda sevda dedi ki:

  zor durumdayım 4 çocukğum var ve herhangi biryardım alamıyorum lütfen bana yardımcı olun çocuklarım için süt istiyorum her yere başvuru yaptım bir sonuç alamadım eşim çalışmıyor4 aylık bir bebeğim olduğu için bende çalışmıyorum kirada oturuyorum Madi durumum yok ramazan ayında yardım bekliyorum

 285. Avatar of Fethiye arabacioglu Fethiye arabacioglu dedi ki:

  Hayırlı günler bende geçimini zor sağlıyorum engelli kartim var kuramı doğal gazi mi diyemedim oğlum giydi 4 torun ve gelinim birde kendi oğlum var yardım alıyordum yeni evlendim eşim otobüs şöförü 150 maaş giriyor eve yetmiyor kendimize ay oy Bir şey yok para ve matfi yardım olursa sevinirim şimdi sen allah razı olsun

 286. Avatar of Atalay Atalay dedi ki:

  Leyla ablacım yardım için açık kapı sosyal destek ten giriş yapın emin olun bir hafta içinde kartınız gelir ama gerçekten ihtiyacınız varsa

 287. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum sosyal yardım kartına ihtiyacımız var nolur yardım edin

 288. Avatar of Çetin sarıırmak Çetin sarıırmak dedi ki:

  Kirada oturuyorum çalışmıyorum faturalarımı ödeyemiyorum devletimizin bana yardımda bulmasını istiyorum saygılar

 289. Avatar of yasin yasin dedi ki:

  Engelliyim İhtiyacımız var eşim çalışmıyor 3 küçük çocuk ikisi bezleniyor defalaRCA şahsen müracaat ettik yıllardır çeşitli yardımlar için başvuru ve form doldurduk ama nafile gıda alış veriş kartı her ne yapıyorsanız ihticımızı gidermenizi saygıyla arz ederim

 290. Avatar of songül songül dedi ki:

  eşim çalışmıyor kiradayiz iki tane cocuk var market gida için yardim istiyoruz

 291. Avatar of Leyla Leyla dedi ki:

  Lütfen banada yardim kartı verin ki çocuğuma bez süt mama alabiliyim allah rızası için lütfen benimde sesimi duyun allah razı olsun komşulardan onlar olmasa çocuklarım süt nedir bilmicekler benimde sesimi duyun

 292. Avatar of Burcu Burcu dedi ki:

  Eşim çalışmıyor evimiz kira 2 aydır işsiz eşim kira veremiyoruz 2 aydır engelle raporum tek engelli maaşım var baska bisey yok nolur bizede yardım edin 2 çocuğum var

 293. Avatar of Burcu Burcu dedi ki:

  Eşim 2 aydir çalışmıyor virüs nedeni ile işe almıyorlar .2 çocuğum var 2 aydır kira veremiyoruz
  Mağduruz yardım kartı istiyorum .

 294. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Benimde Eşim çalışmıyor bende yardım almak istiyorum

 295. Avatar of R R dedi ki:

  Merhabalar efendim benim 4 çocuğum var zor durumdayız corona virüs dolayısıyla çalışmıyorum hiç bir gelirimiz yok sigortalı olmadığım için işsizlik maaşı alamıyoruz lütfen bize yardımcı olurmusunuz

 296. Avatar of Nihat keskin Nihat keskin dedi ki:

  Çok surdurumdayim 2 aydir kiramıveremiyum siz de bir destek İstanbul

 297. Avatar of Nadiye Nadiye dedi ki:

  Benzordumdayim esim çalışamıyor hadta zordurumdayim geciniyorum faturalarim birikti odeyemiyorum ekmek alacak zoralamiyorum

 298. Avatar of Ibrahim Ibrahim dedi ki:

  Benzordumdayim esim kironuk kalbhastasi astimveilaclarini alamıyorum ekmek alacak paramyok esim hasta çalışamıyor zordurmdayim bende kironik şeker hastasiyimzor ekmek alimiyorum

 299. Avatar of Abdullah Erdoğan Abdullah Erdoğan dedi ki:

  Ailemin hiçbir geliri ve sosyal güvencemiz yok üstelik evimde kira sosyal Yardımlarınızı ve kart istiyorum

 300. Avatar of Emine Emine dedi ki:

  2 çocuğum var lütfen yardım edin
  Çok ihtiyacım var market kartına

 301. Avatar of nuran nuran dedi ki:

  kart yardımı istiyorum. 2çocuğum var 1500 tl kira ödüyorum eşim ücretsiz izinde lütfen yardım edin

 302. Avatar of Zehide ağaç Zehide ağaç dedi ki:

  Ben 65 yaş ustuyum sizden market kart istiyom yaşlıyım ihtiyaç sahibiyim kimse bana bakmiyo bir yaşlı maaşımdan başka birseyim Yok sizden yardım istiyorum lütfen yardımcı olun buyasli insana kiradayim buda

 303. Avatar of Hanım acar Hanım acar dedi ki:

  Calismiyom sizden market kart istiyom lütfen yardımcı olun ihtiyacım var gelip halimizi göre bilirsiniz

 304. Avatar of Nurhan Nurhan dedi ki:

  Eşim iki senedir çalışmıyor dört çoçuğum var çok mağdurum market kartı istiyorum yardım edin allah rızası için

 305. Avatar of Dilekgunaydinoglu Dilekgunaydinoglu dedi ki:

  Banada yardm edin 4 cocgum var biri engeli

 306. Avatar of Şenel Şenel dedi ki:

  eşim çalışmıyor 3 çocuk babasıyım evim kira çok zor durumdayım market kartı yardım istiyorum çok zor durumdayım

 307. Avatar of Serpil purcek Serpil purcek dedi ki:

  Kora na virusten dolayi calisamiyoz 3 tanecocugum var sans yok bizde hic bir yardim gelmedi o kadar bas vurduk kart istiyorum saygilar

 308. Avatar of Tuncay Tuncay dedi ki:

  Ben calismiyorum su an gelirim yok muhtacim market karti istiyorum

 309. Avatar of seymen seymen dedi ki:

  esim calişmiyor market karti gelmesini istiyorum mağdurum 3 cocugum var

 310. Avatar of Ramazan Ramazan dedi ki:

  Ben çalışmıyorum market yardımı rıcaetsem yardim etseniz

 311. Avatar of Burcin Burcin dedi ki:

  Eşim çalışmıyor gözleri rahatsız Bu hastalık yüzünden

 312. Avatar of Burcin Burcin dedi ki:

  Ben de kiracıyım kiramı veremedim çok acil paraya ihtiyacım var Ne olursunuz Bana yardım edin kira için size yardım bekliyorum

 313. Avatar of Melek Melek dedi ki:

  Eşim askeri ücreti çalışıyordu vürüsten dolayı birbucuk aydır çalışmıyor dörttane küçük çocuğum var bir koli erzak geldi odabitti yardımınızı bekliyorum lutfen

 314. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Kart geleli 1 Ay oldu ama içine hiç yükleme yapılmadı bu zor günde kullanmadığım boş kartı neden getirdiniz ozaman

 315. Avatar of Ebru canbolat Ebru canbolat dedi ki:

  Kendim 44 yasimdayim esimden ayrildim 3kizim var kizlarim okuyor kizlarimla birlikte dar gelirli toki 1+1 de oturmaktayim sizden banada yardim etmenizi istiyorum kart diyorlarbendefaydalanmak istiyorum

 316. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

  Nakit veya gıda yardıma ihtiyacım var çok fazla detaya girmek istemiyorum

 317. Avatar of Burcu Burcu dedi ki:

  1100 tl kira veriyorum ve eşim iş sıkıntisindan dolayi devlet üzerinden verilen %60 ödeme aliyo geçimimizde zorluk çekiyoruz 1 çocuğum var ve 4 aylık hamileyim başvurularim hep olumsuz oluyo

 318. Avatar of Ayşe Ayşe dedi ki:

  Ayşe ARSLAN eşim iş olmadığı için çalışamıyor çok mağdurum market kart yardımı istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz hiçbir gelirim yok

 319. Avatar of Tenzile Tenzile dedi ki:

  Allah Rızası için Yardımcı Olun Bize Kirada Oturuyom 2 Aylık Kiram Geldi Veremiyorum Toplam 9 Kişi Yaşıyoruz Evde 6 kişi Engelli bende Engelliyim Kocam Kalp Hastası Coronadan Dolayı Dışarı Çıkamıyor Bize Yardım Edin Evde 9 Nüfüz Yaşıyor Yardımlarınızı Bekliyoruz

 320. Avatar of Tenzile Tenzile dedi ki:

  Kendimde Engelliyim 7 Çoçuğum Var 6 tısı Engelli Kocam Kalp Hastası Çok Mağduruz Vürüsten Dolayı Dışarıya Çıkamıyor Evde Magdur Kaldık Bize Biraz Yardım Edermisiniz Lütfen Allah Sizden Razı Olsun Yardımlarınızı Bekliyoruz Lütfen Lütfen

 321. Avatar of Nergiz Nergiz dedi ki:

  3çougum var yardımaihtiyacim var mağdurum sizdenmarket kartı istiyorum çocuklarim için

 322. Avatar of Damla vergul Damla vergul dedi ki:

  İki kızım var kucuklar lütfen yardım istiyorum kocam calismiyor

 323. Avatar of Turkan kasirga Turkan kasirga dedi ki:

  3 cocugum var esim yok rahmetli yardim karti istiyorum

 324. Avatar of Satı Satı dedi ki:

  Kalp yetmezliği ve astım olduğu için bir buçuk aydır İşe gidemiyorum işten çıkarıldım 6 yıldır eşimden ayrı çocuğumla tek başıma ayakta durmaya çalışan biriyim Evim kira evimde hiç bir eşyam yok gelip bakabilirsiniz evimde yiyecek ne ekmeğim ne gıdam bir şeyim kalmadı hiçbir gelirim yok bugüne kadar hiçbir yerden yardım alamadım Allah rızası için bana da yardımcı olun

 325. Avatar of Öznur Öznur dedi ki:

  Talebimiz onaylanmıyo.Benim eşimde çalışmıyor. Lütfen destek bekliyoruz.

 326. Avatar of Betül Betül dedi ki:

  100tl çok az gerçekten bu kartlara en azından bu aya biraz fazla yatırilsin

 327. Avatar of hülya kuzu hülya kuzu dedi ki:

  Hülya kuzu işten ayrımdım beyim ücretsiz izinde hasta kaynanam var yardım edermisiniz

 328. Avatar of bilge demirel bilge demirel dedi ki:

  Merhaba kiradayım 4 küçük çocuğum var eşim virüsten dolayı çalışmıyor bi 10 önce yardım kolisi geldi bana ama bitti bile yardım istiyorum

 329. Avatar of hakcan hakcan dedi ki:

  şoka gitttik şoka girdik şifre istedi şifre yok şifre vermediler şifre alın demediler yapacakları işi ……………

 330. Avatar of İnci İnci dedi ki:

  Bu ay ginebi 100lira yatacak kartlara yetmiyor ihtiyacımız var üç tane ufak çocuklarım var

 331. Avatar of KUDRET koşaraslan KUDRET koşaraslan dedi ki:

  5tane çocuğum var eşim çalışmıyor durumum yok 3cocuk okutuyorum kiradayım 1yaşında bebeyim var sizden maddî yardım istiyorum

 332. Avatar of Gönül çimendağ Gönül çimendağ dedi ki:

  Yardıma muhtaç

 333. Avatar of Sibel Sibel dedi ki:

  Durm yok

 334. Avatar of soray soray dedi ki:

  Benim de iki çocuğum var Eşim 15 sene oldu vefat edeli Bana da yardımda bulunursanız sevinirim

 335. Avatar of idris idris dedi ki:

  7 nüfusuz hastalık tan dolayı çalışmıyorum kiraciyim faturalarimi ödüyemiyorum 4 öğrenci var

 336. Avatar of idris idris dedi ki:

  7 di nüfusuz çalışmıyorum kiraciyim faturalarimi ödüyemiyorum 4 okuyan var

 337. Avatar of Nermin Nermin dedi ki:

  4 cocuk annesiyim esim calismiyor kiramı odeyemedik 2 aydır en küçük bebegim 1 yasında ve onun buyuğü 9 yasında acil yardımlarınızı bekliyorum cocukların ihtiyaç larını karşilayamıyorum mama bez süt erzak kıyafet kira ben seker tansiyon kolosturol ulser ve gözümde kayma var belimde bel fıtığı var lütfen destek verin acil yardım bekliyoruz lütfen Allah rızası için lutfen yardım edin lütfen destek olun yesil kartlıyım hiçbir destek almıyorum adresim

 338. Avatar of Emine Yalçın Emine Yalçın dedi ki:

  Merhaba Biz kiracıyız Eşim çalışmıyor kolay deliyle 4 tane çocuğum var ailemize yardımcı olun

 339. Avatar of Berivan Berivan dedi ki:

  Lutfen cok ihtiyacimiz var bize ulaşin artik

 340. Avatar of Remziye Remziye dedi ki:

  Biz e devlet den başvurdum onaylanmadı erzak yardımı olsa iyi olurdu 3 senedir yüz lira bu ay aynımı olacak acaba

 341. Avatar of Belguzar soydemir Belguzar soydemir dedi ki:

  Kuha hastasiyim iki ayagimdan ameliyatliyim yuruyemiyorum evim kira odeyemedim evden cikariyorlar maddi ve erzak yardimi veya kart ihtiyacim var cok zordayim

 342. Avatar of Medine Medine dedi ki:

  Selamin aleyküm kiracıyım eşim çalışmıyor ev de iş yok 4 tane çocuğum var yardım larınızi bekliyorum lütfen allah razı olsun sizlerden

 343. Avatar of erdoğan yaman erdoğan yaman dedi ki:

  yüzde 92 ebgelli vatandaşım böbrek ve mesane kanser hastasıyım tedavim devam etmekte eşim bana böbreğini verdiği için çalışamıyor 1 kızım var EMF HASTASI BU MÜBAREK GÜNLERDE YARDIMCI OLURSANIZ ALLAH RAZI OLSUN

 344. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Market kartı burdan başvuru olmaz doğru Edirnekapı, burası bilgi edinme gibi düşünün

 345. Avatar of Nazime Nazime dedi ki:

  6 çocuğum var eşim virüs nedeniyle çalışmıyor evim kira hiç bi gelirim yok zor durumdayım sizden yardım istiyorum

 346. Avatar of Bahri Bahri dedi ki:

  Merhaba bende kiradayim 900 TL iki kızım var birde eşim toplam 4 kişiyiz şu ana kadar hiç muhtaç durumda olmadık Allah’a şükür sakatda değilim elim ayağım tutuyor ama virüs nedeni ile işsiz kaldım herhangi bir gelirim de yok zor günler geçiriyoruz devletten yardım bekliyoruz yatlar katlar değil adı üstünde ufakta olsa bir yardım bekliyoruz biz durumumuzu vatandaş olarak bildiriyoruz milyonlarca suriyeliyi bakan devletimiz Kendi vatandaşının durumunu göz ardı etmiyecegini düşünerek ten gerekenin yapılmasını talep ediyoruz saygılarımızla iyi çalışmalar

 347. Avatar of Yetkili Kişi Yetkili Kişi dedi ki:

  7 çocuk doğurmasaydınız

 348. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum devletimizden yardım talebinde bulunuyorum market kartı talebinde bulunuyorum

 349. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum market kartına ihtiyacım var devletimizden yardım talebinde bulunuyorum

 350. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  2 yetim çocuğum var calisamiyorum küçük oldukları icin bakacak kimse yok girip bi ise çalışıyim benim De durumum kotu banada destek olursanız seviniriz

 351. Avatar of cesim cesim dedi ki:

  yardim istiyurom 5 çocuk var şimdi çalımiyum kiradeyim

 352. Avatar of Halime gümüş tekin Halime gümüş tekin dedi ki:

  3 çocuğum var eşim çalışmıyor sizden yardım talep ediyorum. Nereye başvuru yapcamı bilemedim 1 2 yere yazdım ama hayırlısı olsun

 353. Avatar of Halime gümüş tekin Halime gümüş tekin dedi ki:

  Merhaba bende kart yardımı talep ediyorum. 3 çocuğum var eşim 6 aydır çalışmiyor

 354. Avatar of Coşkun Coşkun dedi ki:

  Kıracıyım 1500 TL kira odüyorum esim işten cıkarıldı bende kısa calişma odegi alıyorum fatular duruyo bızde yardım beklıyoruz

 355. Avatar of Ali kaptan Ali kaptan dedi ki:

  8 çoçuk 950 kira veriyorum Asgari ücrete çalışıyorum.3 ay ücretsiz izine çıkarıldım.Yavan ekmek salça yiyoruź 3 öğün kira birikti Eşim hamile

 356. Avatar of Resul Resul dedi ki:

  Paramızı vermediler sigortami yapmamışlardır ya kime neye basvurduysam cikamiyon içinden yardim eden yok soran yok insanlık bitmiş bildiğin evde kal evde kalda paran var mi ne yiyorsun diyen yok hakimizi zaten arayan yok allah sonumuzu hayır etsin

 357. Avatar of Ufuk Aydemir Ufuk Aydemir dedi ki:

  Garsonum iş yok para yok yardım istiyorum

 358. Avatar of Besra Besra dedi ki:

  Ben kiraciyim 1200 lira kira veriyorum evde 2 çocuk var bide 4 aylık gebeyim eşim ucretsiz izne çıkarıldı sosyal güvencem yok lütfen devletimizden bi yardim bekliyorum

 359. Avatar of Ionela chiscareanu Ionela chiscareanu dedi ki:

  Kiradayim oğluma yaşıyorum eşimden boşandim gelirim yok virusten dolayi is bulamıyorum geçimimi saglayamiyorum kira faturalar birikmiş

 360. Avatar of Güler taşer Güler taşer dedi ki:

  Evim kira çocuklarım evde kocam çalışmıyor faturlarim birkmiş ödiyemiyorum aylık gelirim yok kayinpederim evde yardım ihtiyacm var

 361. Avatar of seda aslan seda aslan dedi ki:

  Esım calosmıyo kıradayım 6 aylık bebegım var yardım ıstıyorum

 362. Avatar of KENAN MELEKOĞLU KENAN MELEKOĞLU dedi ki:

  Garsonum işsizim ev kira 4 çocuğum var geçinemiyorum ivedi YARDİMLARİNİZİ bekliyor saygi ve sevgilerimi sunar talebimin dikkate alinmasini ARZ EDERİM .

 363. Avatar of Leyla Aycil Leyla Aycil dedi ki:

  Evim kira eşim çalışmıyor bu hastalıktan dolayı benim kronik hastalığım var oğlumun ciddi kronik hastalığı var bundan dolayı hastaneye gidemiyorum maddi durumum iyi degil geçimimi sağlıyamıyorum para veya gıda yardımı yada market kartı istiyorum l

 364. Avatar of Hülya Tarhan Hülya Tarhan dedi ki:

  Maddi durumumuz yok kiracıyım kiram 900 7 çocuğum var 3ü öğrenci eşim koronavirüs nedeniyle çalışmıyor çocuklarıma bakamıyorum market kartına ihtiyacım var Belediyemizden ve devletimizden yardım talebinde bulunuyorum

 365. Avatar of Fatma demir Fatma demir dedi ki:

  Kiradayim durumum yok eşim işsiz 3 çocuğumun var yardım istiyorum

 366. Avatar of Havva Havva dedi ki:

  Eşim çalışmıyor ben temizlik işi yapıyorum çocuğumum evin eksiklerini tamam lamak için yardımınız olur inşallah sağlıklı günler dilerim.

 367. Avatar of Nazgül abay Nazgül abay dedi ki:

  Üç çocuk va ben ve baba iki gegelli ver şu anda tek bakım parası alliyoruz tek geçimimiz bunula

 368. Avatar of Nurcan demir Nurcan demir dedi ki:

  2 cocugum var bırı kıronık astım hastası evım kıra esımınde kulak sorunı var zar zor gecınıyoruz faturalarım bırıkmıs oduyemıyorum lutfen yardım edın

 369. Avatar of suzan suzan dedi ki:

  yardım istiyorum hastalık yüzünden çalışamıyoz

 370. Avatar of Songül aybi Songül aybi dedi ki:

  Dört çocuğum var eşim hasta çalışmıyor hicbir gelirim yok ev temizliğine gidiyordum hastalık yüzünden gidemiyorum kira dayım

 371. Avatar of Aysel Aysel dedi ki:

  Mrb siz sayın yetkilli bende ünv mezunuyum.İki yaşlı hastam var günlük kişisel bakıma ihtiyaçları olduğundan onlara bakıyom.çalışmıyorum maddi yardıma ihtiyacım var yardımçı olursanız sevinirim saygılarımla..

 372. Avatar of Mebrüke ilbay Mebrüke ilbay dedi ki:

  Kiradayız eşim çalışmıyor alış alış veriş kartı istiyorum banada yardımcı olun

 373. Avatar of Pınar Pınar dedi ki:

  Korona sebebiyle işlerimiz kapandı ve 2 cocuguö var eşimlede ayrıyım cocuklarıma bakmak zorundayım ama iş yok lütfen yardımcı olun hicbir gelirım yok

 374. Avatar of Sevim Sevim dedi ki:

  Benim eşim işyeri kapadı çook zordayim iki çocuğum var bez ve mama alamiyorum yardim istiyorum lutfen

 375. Avatar of Ozlem Ozlem dedi ki:

  Zordayiz eşim ıssız işsizlik maaşını bile vermiyorlar hiç gelirimiz yok maddi ve manevi zordayiz yardım edin üç çocuğum ve bebeğim var

 376. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Éşim ceza evinde çocuğum var ev temizliğine gidiosun şimdi gidemior UM çok zor durum dayım evim kira ne olur yardım edin

 377. Avatar of aysun aysun dedi ki:

  bende hamileyim kiraciyim eşim calismiyo küçük çocuğum var ramazan ayı geldi yardımcı olursanız sevinirim doğumum yaklaştı devletede gidemiyom özellerde pahalı bi destek olun lutfen rabbim kimseyi dara dusurmesin

 378. Avatar of Mecbure sanca Mecbure sanca dedi ki:

  Mecbure sanca eşim calişmiyor kiradayim 4 cocuğum var kayinimin çocuklarına da bakıyorum 3 çocuğu var sizden yardim bekliyorum

 379. Avatar of Hüseyin Hüseyin dedi ki:

  Sosyal karta fazladan yardım bekliyoruz

 380. Avatar of vedat kaya vedat kaya dedi ki:

  kıronık astım hastasıyım ve zordurumdayım yardım ıstıyorum ıkı cocugum var evım kıra

 381. Avatar of Begihan Begihan dedi ki:

  Eşim caza evinde cuk madurum bana bakan kimsem yuk yardim taleb ediyurum başbakanima kiramda ve elektirik ve so ve duyalgaz odeyemiyurum cuk mahdurum

 382. Avatar of Mine Mine dedi ki:

  Evim kira gelirim yokçocuğum itiyos hastası kiramiveremedim sizden yardım istiyorum

 383. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Korona virüsten dolayi sirket kapandı. Ücretsiz izine çıkardılar çok zor durumdayım eve ben bakıyorum babam yok kiralar faturalar yardim bekliyorum

 384. Avatar of ÖZLEM ÖZLEM dedi ki:

  Eşim yok 2 tane çocuğum var kiracıyım yardim edin lütfen

 385. Avatar of çigdem çigdem dedi ki:

  Yardım istiyorum iki çocuğum var ailemin yanında kalıyorum çok zor şartlar altındaydım maddi yardıma ihtiyacım var çocukları bırakıp çalısamiyorum eşim ilgilenmiyo bizimle ailemin yanına sigindim maddi destege ihtiyacım var

 386. Avatar of sinem sinem dedi ki:

  esim istenbayrildi calismiyo engelli kardesime bakiyom 2cocum var durumlar vahim

 387. Avatar of Ertan yirci Ertan yirci dedi ki:

  Ertan işsizim yardım bekliyorum

 388. Avatar of Şerife Şerife dedi ki:

  Koronavirüz pisliğinden aç kaldık yardım

 389. Avatar of Sezgin demir Sezgin demir dedi ki:

  Korona virüs nedeniyle ücretsiz izne ayrıldım yardım bekliyorum

 390. Avatar of Sezgin demir Sezgin demir dedi ki:

  Korona virus nedeniyle çalışmıyorum yardım bekliyorum

  1. Avatar of AHMAD HAC ALİ AHMAD HAC ALİ dedi ki:

   Hastalık korunmadan dolayı 1 ay oldu çalışmıyorum 2 tane çocuğum var süt 5 kullanıyorlar yardım ederseniz çok zor durumdayım

 391. Avatar of Veysel Veysel dedi ki:

  Korona virüs nedeniyle çalışamıyorum ve yardıma ihtiyacım var kendim engelliyim / 59 engelliyim

 392. Avatar of EYLEM COSKUN EYLEM COSKUN dedi ki:

  2 coxuk annesiyim ben koah hastasiyim kizim benim yuzumden okul hayatini bitirdi kizim okumayi cok istiyor benimde maddi durumun yok makineye bağlanıyorum esim bi aydir calismiyor maddi manevi destege cok ihtiyacjm var allah razisi icin acilen yardjm istiyorum

 393. Avatar of Selbi Selbi dedi ki:

  Eşim yok boşandım evim kira çoğum astım hastası

 394. Avatar of Nesihat Nesihat dedi ki:

  Ben çalışıyorum bebeyim var 4 çocuklarım var benim sigt yok ihtiyacım var bebeyim

 395. Avatar of Melike Melike dedi ki:

  4 çocuk annesiyim Corona virüsten dolayı Eşim çalışmıyor ve engelli eşim var Kiradayım çıkamıyorum dışarıya Çok mağdurum sizden yardım istiyorum Şimdiden Allah razı olsun

 396. Avatar of Figen Figen dedi ki:

  Eşim koruna nedeniyle çalışamıyor taksiciydi günü birlik çalışıyordu şu anda hiç bir gelir durumum yok 3 çocuk 5 nufusuz içilen yardım istiyorum

 397. Avatar of Gülbahar Gülbahar dedi ki:

  Corona virüsü nedeniyle çalışmıyorum çok yardıma çok ihtiyacım var hemde çok var Teşekkür ederim şimdiden 3 ay işsizim Kredi borcum da var kiramı da veremiyorum elektrik su Faturamı da veremem 3 tane çocuğum var zar zor geçinirim yardımcı olsanız çok iyi olur

 398. Avatar of Muhammet Muhammet dedi ki:

  KORANA virüs sebebiyle işyerinin başka bir ile taşınması sonucu işsiz kaldım bu hastalık sebebiyle işte bulamadım konut kredisi ödüyorum 4 nufusum 2 çocuğum okuyor evden dışarı çıkıp işte bakamıyorum sizden ricam bana erzak yardımı yapabilirmisiniz

 399. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Eşimin isleri olmadığı için çalışan kişi yok şuan kapıcılık yapıyorum kira karşılığı faturalarım duruyo gelir yok devletin verdiği paraya yazılayım dedim dükkanın var vermediler dükkan kapalı iş yok diyorum bizene dediler ibb ye baş vuru yapıyorum degerlendirme aşamasında bir aydır biz nayapalim hirsizlikmi yapalım biri sesimizi duysun artik

 400. Avatar of Yeşim açıkgöz Yeşim açıkgöz dedi ki:

  Virüs nedeniyle calısamıyorum yardım taleb ediyorum lütfn yardim edin tesekkur ederim

 401. Avatar of Yeşim açıkgöz Yeşim açıkgöz dedi ki:

  Virusden dolayi calisamiyorum durumum yok yardım talep ediyorum

 402. Avatar of İlyas İlyas dedi ki:

  Merhaba corona virüs sebebiyle çalışmadığımdan dolayı durumum baya kötü sizden yardım talep ediyorum yardımınıza ihtiyacım var lütfen en kısa zaman içerisinde dönüş yaparmısınız şimdiden çok ama çok teşekkür ediyorum

 403. Avatar of Elmahan Elmahan dedi ki:

  Ben alışveriş karti baş vurdum eve birkere geldiler ben evde deyildim hasteneye gitmistim

 404. Avatar of mehmet mehmet dedi ki:

  ben mehmet ekin evli 3 cocuk babasiyim ve 43 bin tl borcum var 5 tane icram var 6 tane kiram geciyor 3 bin tl civari fatura borcum var bakkal firin artik borc vermiyor evsahibim nisan 20 sine kadar 6 aylik kirasini ve fatura borcunu ver evimden cik dedi allah risazi icin yardim edin yemin ederim cok perişan haldeyiz Allah risazi icin yardim edin tlf 05313715795

 405. Avatar of İbrahim Çelik İbrahim Çelik dedi ki:

  Maddi yardım almak istiyorum

 406. Avatar of Nursel yfler Nursel yfler dedi ki:

  Desteğe ihtiyacım var 56 yaşındayım ve calışamiyorum koli veye market alış veriş çeki yardımı bekliyorum

 407. Avatar of Hüseyin teslim pektaş Hüseyin teslim pektaş dedi ki:

  Işten cikarildigim için virüs nedeniyle alımlar olmadığı için maddi desteğe ihtiyacım var

 408. Avatar of Faruk Demir baş Faruk Demir baş dedi ki:

  Çalışamıyorum

 409. Avatar of Fikret Fikret dedi ki:

  Merhaba coronadan dolayı çalışmıyorum 4 çocuğum var çokta kredi borcum var sizden yardım alabilirmiyim acaba sağolun şimdiden

 410. Avatar of Behçet Civa Behçet Civa dedi ki:

  korona virüs nedeniyle çalışamıyorum ve yardıma çok ama çok ihtiyacım var

 411. Avatar of Fatih Fatih dedi ki:

  Bu kart bir sefer harcamayamı mahsus yoksa aydan aya tekrarlanırmı teşekkürler

 412. Avatar of ceylan çelik ceylan çelik dedi ki:

  benim de eşim yaklaşık 4p gündür virus ten dolayı iş yeri kapatıldı iki çocuk var kira co zor durumdayız yardımcı olursanız çok minnettar olurum bir kızım bi oglum var biri 1 yaşında diğeri 2 buçuk yasinda

 413. Avatar of Güngörertaş Güngörertaş dedi ki:

  Yardım engelli yim cocum asker para ister amayok diyemiyorum

 414. Avatar of Zahide önger Zahide önger dedi ki:

  Evde 7 kişiyiz virüsten dolayı herkes evde evdeki calisanlarim lokantada çalışıyordu ama hepsi kapandığı için evdeler birikim bitti herhangi bir malımızda yok satsak geçimimizi sağlasak hiç kimse ne devlet nede başka hiç kimse yardımda napıcaz sasirdik

 415. Avatar of Zahide önger Zahide önger dedi ki:

  Eşim kahvede yöreci çalışıyordu virüs yüzünden kapandı iş yeri boru çok her hangi bir gelirimiz yok kimdeniz yok bir allahtan başka acil yardıma ihtiyacımız var

 416. Avatar of Elif temizel Elif temizel dedi ki:

  Ben ve eşim vuruş yizunden ıssız kaldık maddi çok zordayım başvuru yaptım yerleşen 2haftadir hiç bir haber alamıyorum bı anne olalak ne yapcaz çocuklarımıza ne yedircez bize ulesin lutfen

 417. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

  Benim eşi de işten çıktı durumu com kötü 3 tane kücük çocuğum var bez alamiyim kiraciyim yardım istiyorummm

 418. Avatar of Murat Murat dedi ki:

  2020 ocak 1 tarihinden itibaren işsizim iki çocugumun var sosyal yardım kartı talep ediyorum
  053

 419. Avatar of Selda çubukdiken Selda çubukdiken dedi ki:

  Eşim virüs nedeniyle işten çıkartıldı evim kira iki çocuğum var gelirim yok yardıma muhtaç in ne olur yardım edin Allah rızası için yardım edin

 420. Avatar of nurettin nurettin dedi ki:

  burada yardim yapilmiyor nasil yardim yapacağınızı açıklamişlar link leride birakmişlar tiklayip basvuruda bulunabilirsiniz

 421. Avatar of Müzeyyen Müzeyyen dedi ki:

  Eşim çalışmıyorum iki çocuk var ev kira benide yardıma ihtiyacım ne olurmu yardim edin

 422. Avatar of Hümeyra Hümeyra dedi ki:

  Tok açın halinden ne anlar allah bizim gibilerine yardım etsin hele kiracımısın sen yeme içme kimin umurunda çocuklar için çok üzülüyorum onlar reklamda bir çikolata görse canı çekiyor 1 sakız için ağlıyorlar

 423. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Denetimli serbestlikten dışarıdayım işsizim babam 72 yaşındadır trafik kazası geçirdi evimiz kira şuan evimizde hiç çalışan yok ailece zor durumdayız yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla

 424. Avatar of Gökhan Gökhan dedi ki:

  Denetimli serbestlikten dışarıdayım işsizim babam 72 yaşındadır trafik kazası geçirdi evimiz kira şuan evimizde hiç çalışan yok ailece zor durumdayız yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla

 425. Avatar of EmeL EmeL dedi ki:

  Merhaba eşim mahkum 4cocugum var iki aylik bebegim var bebegimin mama bezini alamiyorum evimde yiycek hicbirseyim yok kimsem yok ev sahibi evden cikin diyor napcagimi bilemiyorum lutfen yardiminizi bekliyorum .

  1. Avatar of ceylan çelik ceylan çelik dedi ki:

   ben de aynı şekil çok zordayım 1 buçuk aydır eşim iş yeri kapandı gelirimiz yok kiraciyim bir mal varlığım yok yardım edin lutfem

 426. Avatar of Sultan Sultan dedi ki:

  Esim korona virüsünde dolayi işten cıkarildi issiz calismiyor kirada oturuyoruz 2 cocugumuz var evim sobali herangi bi gelirimizde yok maduruz lüften yardm edin

 427. Avatar of Mehmet Baki özsan Mehmet Baki özsan dedi ki:

  İşim yok hiçbir sosyal hakkım yok yardıma ihtiyacım var.

 428. Avatar of Kader Kader dedi ki:

  Şu an evimde yiyecek hiç bir şey yok nolur yardım edin

 429. Avatar of Türkan cuma Türkan cuma dedi ki:

  Eşim işten çıkarıldı 2 tane çocuğum var ikisine de bez kullanıyorum Maddi durumun çok zayıf Yardıma ihtiyacım var Sizden ricam bana yardımcı olma halim yok televizyonum yok çocuklarımın kıyafeti yok

 430. Avatar of nisan nisan dedi ki:

  eşim işten çikarıldı vürüs yüzünden çok yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin

 431. Avatar of Meneķşe Meneķşe dedi ki:

  Allah rızası icin bana yardim edin lutfen 3tame cocugum var ekmek alamayacak durumdayim evimde esam bile yok iserseniz gelun bakin evime

 432. Avatar of Nurcan güven Nurcan güven dedi ki:

  Bana lütfen yardım edin kızım hasta ilaç alacak param yok eşimi işten çıkarıldı kiram 3 aydır kaldı faturalrim kaldı 2 yaşında kızım var hamileyim yiyecek hiçbir şey yok devletimizin bize yardım etmesini isterim

 433. Avatar of Nurcan güven Nurcan güven dedi ki:

  Benim hiç Bir şekilde gelirim yok eşimi işten çıkardılar 2 yaşında kızım var hamileyim kiraciyim 3 ay kiram faturalrim hepsi kalmış size yalvarim bize yardım da bulun inanmasaniz evime gelin halimi görün bazen bu hamile halimle aç kaliyorum kızım hasta ilaç alacak hiç paramız yok sayin Recep Tayyip Erdoğan ve diğer belediye başkanlığı sesleniyorum sesimizi duyun

 434. Avatar of Ömer kışlak Ömer kışlak dedi ki:

  Hepsi yalan başvuru yapıom istanbul büyükşehire kac kere geri donmedıler Aradım oraya buraya yonlendırıyolar yok bişey kiradayım işten ızne çıkarıldım gelirim yok maddi yardıma ihtiyacım var nerde devlet nerde başvurum daha bekler emınım istanbul Büyükşehir beledıyesı lütfen sesımi duyum yardıma ihtiyaçim var maddı sıkıntılarım var kıra zorluk cekıyorum

 435. Avatar of Selim Selim dedi ki:

  Iş vermiyorsunuz Biz gençler iş bulamıyoruz çalışmak için bunun için iş veremiyorsan yardım da mı bilmiyorsun iş diyorum ya da yardım

 436. Avatar of Yasemin Yasemin dedi ki:

  Bizde kiraciyiz yoksul yoksuldan anlar diye bı kelime var aynende öyle yaşamayan anlamaz 3cocukla 6yildan beri geçimsizlik ten dolayı çabalıyorum ben kendimi değil yavrularim için dört elle sarılıp hayata tutunmaya çalıştım çok yere başvuru yaptım ama bos eşin var deniliyor eşim var evet ama iş Yok onca borcun altında kaldiramiyor iş buldugunca çalışıyordu ama yetmiyor vuriste çıktı tm berbat durumdayız yetkililer sesimize kulak versinler

 437. Avatar of Eda Özer Eda Özer dedi ki:

  Eşim işten çikartıldı belediyede asfalt şoförüydü

 438. Avatar of Ayşegül uzma Ayşegül uzma dedi ki:

  Selamun aleyküm eşim virüs nedeniye çalışmıyor 4çocugum var büyük oğlum evli beraber oturuyoruz esi doğum yaptı ve oğlum ceza evinde 3tanede kaynımın çocuklarına bakıyorum 10yıldır kalabalığına ve gelirimiz yeterli deyil sizden yardım istiyorum

 439. Avatar of Samet Samet dedi ki:

  Kartım geldi 300 liramı var şimdi 600 liramı ?

 440. Avatar of Esengül erturk Esengül erturk dedi ki:

  Ben eşimden ayrı iki çocuğumla oturuyorum çocukların babası calismiyo önce bakıyordu ama şuan oda çalışmıyor iki tane cociugun okuyor ev onun şimdi çıkarsa kapidayim napim çalışmıyorum evi nasil edim yardim bekliyorum kaç sefer baş vurdum hiç niseyden faydalanmiyorum

 441. Avatar of Güldan kabak Güldan kabak dedi ki:

  Ben okadar baş vurmama ramen hiç bir yerden hiç kimseden bir yardım gelmedi aşim çalışmıyor İki çocuğum var zor durumdayız neden hiç bir yetkili çıkıp ihtiyacı sahip olanları tespit etmiyor allah aşkına lutfen bu duyurumuzu duyun bize kulak verin

 442. Avatar of Derya Derya dedi ki:

  Esim dukanı kapandi gelir yok kiradayım

 443. Avatar of Attila Attila dedi ki:

  Çalışmıyorum ihityacim lütfen destek olun bize

 444. Avatar of yardım beklıyen işçi yardım beklıyen işçi dedi ki:

  3 çocugum var inşt işçisıyım hiç bir yardım alamıyorum kim el uzatacak nasıl yapacagız şaş kalmişiz çocuklar ödevleri bile yapamıyor ne bilgısayar var ne bişi ne olacak bu durum

 445. Avatar of davut kalkan davut kalkan dedi ki:

  bu nasil yardım başvuru yapiyon

 446. Avatar of Şükran Şükran dedi ki:

  Merhaba eşim çalışmıyor yardım olarak erzak istiyorum erzak kartı market kartı lütfen doyarlı olun yardım bekliyorum

 447. Avatar of Özlem arslan Özlem arslan dedi ki:

  Benim 4tane çocuk var herpsin de küçükler onlar sadece yardım ıstiyor bez bile zor alıyor mu onlara mama bile almıyor ben kendini için bir şey ıstemiyor mu onlara aç kalmasın diye

 448. Avatar of Zeynep toprakçı Zeynep toprakçı dedi ki:

  Sosyal yardım kartı olanlar 1000 tl ala biliyorlarmı bilginiz varmı

 449. Avatar of Beytul mamur çimen Beytul mamur çimen dedi ki:

  Saygi ve muhabetle sizleri selamliyirum eşim ve ben özel sektörde asgari üçeret ile çalışmak taydık 2019 ‘daki kriz den dolayı bizleri işten çıkardılar eşim hamile ve ayrıca 10 yaşında bir oğlun var ailemin geçimini sağlayamadı duruma geldim burdan bu konuda bizlere yarim etmek isteyen iylik seven kişilerin yardımı ni bekliyorum

 450. Avatar of Sinem özdemir Sinem özdemir dedi ki:

  Babam işten çıkartdilar bir yerden gelirimiz yok işsizlik maaşına başvurduk babamın sigortası yüzünde olmuyor kardeşimin bakım parası onla geçinmeye Çalışıyoruz annem ayağından rahatsız ve sizlerden yardim destek istiyorum

 451. Avatar of Sinem Sinem dedi ki:

  Babam işten çıkartdilar bir yerden gelirimiz yok işsizlik maaşına başvurduk babamın sigortası yüzünde olmuyor kardeşimin bakım parası onla geçinmeye Çalışıyoruz annem ayağından rahatsız ve sizlerden yardim destek istiyorum

 452. Avatar of Özlem Ateş Özlem Ateş dedi ki:

  4 nufuslu bir aileyiz esim calismiyor evim kira cocuklarim ogrenci lutfen bize yardimci olun kirami oduyemiyorum

 453. Avatar of Özlem Ateş Özlem Ateş dedi ki:

  4 nufuslu bir aileyiz cocuklarim öğrenci evim kira ve eşim ayagindan dolayi calisamiyor malum vurusten dolayi isinden cikarildi lutfen bize yardimci olun kirami oduyemiyorum

 454. Avatar of Gurbet Gurbet dedi ki:

  Lütfen yardım edermisiniz babam inşaat işçisi ve suanda issiz engelli bi kardesim var doktorluk okuyan bi kardesim var kalabalık bi aileyiz gelir yok

 455. Avatar of Bahadir Ece Bahadir Ece dedi ki:

  Linke burda ulaşın
  sosinc.ibb.gov.tr

 456. Avatar of Gamze nur Gamze nur dedi ki:

  Hayırlı akşamlar eşim t