Devlet Tarım Aletleri Destekleri (Tarımsal Mekanizasyona Hibe)


Devlet Tarım Aletleri Destekleri

Devlet Tarım Aletleri Destekleri

Traktör ve tarımsal mekanizasyon destekleri

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı makina ve ekipman hibe destek programı Tebligatı yayınlandı. Gıda  Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından; Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklemesi Programı kapsamında makina ve ekipmanları alım şartları ve desteklemeye giren makina ve ekipmanlar açıklanmıştır. Açıklamaya göre makina ve ekipmanlarda %50 hibe desteği uygulanmıştır. Tarım sektörüne 9.7 milyar lira nakdi karşılıksız hibe desteği verilecektir.

Tüm çiftçilerin merakla beklediği % 50 hibe alet, makine ve ekipman desteklemesinin tebliği resmi gazetede  yayınlandı. İlgili tebliğ ile tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerine katkı vererek uluslararası düzeyde rekabet edilebilirliği sağlamak için makine ve alet alımlarının desteklenmesine  % 50 hibe ile destek verilmesi amaçlanmaktadır.

devletten-tarım-aletleri

%50 hibe ile desteklenecek alet ve makineler

Devlet destekli % 50 hibe alet, makine ve ekipman desteklemesinin tebliği ile toplamda 41 adet alet ve makineye destek verilecektir. Bu aletler;

Anıza doğrudan ekim makinesi, Balıkçı gemilerinde soğuk depo, , Arıcılık makine ve ekipmanı, Balya makinesi , Biçerbağlar,  Pülverizatör,  Biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti, Güneş kolektörü, Kimyevi gübre dağıtma makinesi, motorlu tırpan, Sap parçalama makinesi,  Pamuk toplama makinesi,  Pancar söküm makinesi, Canlı balık nakil tankı, Çiftlik gübresi dağıtma makinesi, Çayır biçme makinesi, Çeltik fide dikim makinesi,  Dal parçalama makinesi, Diskli tırmık, El traktörü, Fındık, mısır, Patates söküm makinesi, Mibzer, Mini yükleyici, çeltik, ayçiçeği, kabak çekirdeği kurutma makineleri, Dip kazan, Fındık toplama makinesi, Bahçe traktörü,  File sisteminin kurulması, Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı,  Sap toplamalı saman makinesi,  Silaj makinesi, Sıra arası çapa makinesi, Su ürünlerinde buzlama makinesi, Su ürünleri için kuluçka dolabı,  Tambur filtre,   Süt analiz cihazı, Taş toplama makinesi,  Toprak frezesi, Yem hazırlama makinesi, Zeytin hasat makinesidir.

Başvuruda istenecek belgeler ise;

Makine-ekipman bilgi formu, şirketler veya bireyler için ÇKS belgesi, tarımsal amaçlı kooperatifler ve benzerleri için ise yönetim kurulu karar defterinde üyelerinin isimleri ve arazi miktarları belirten yönetim kurulu kararı istenir,teknik şartname,piyasa fiyat araştırması beyanı veya proforma fatura,tüzel kişiliğin yatırıma başvuru için aldığı yetkili kurul kararı ve başvuru sahibinin başvuru için yetkilendirme kararı ve imza sirküleridir.Sizde projelerinizi tamamlayarak tarım aletleri  alımı için TKDK tarafından hazırlanan hibe kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Traktör yenileme devlet desteği hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredileri

Tarım işletmelerinin verimlilik düzeyinin artırılması amacı ile tarımsal mekanizasyon kredilerinin deney ve denetimleri ile ilgili tebliğ neticesinde Zirai Kredilendirme Belgesi bulunan, yeni ya da kullanılmamış küçük ekipmanların alımına yönelik olarak Ziraat Bankası tarafından kredi imkanı sunulmaktadır. Bu kredilerden gerçek ya da tüzel kişiler yararlanabilir. Kredi üst limiti 25 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu tutar değerinde biçerdöver, traktör, hasat makinesi vb. alınabilmektedir. Ayrıca alınacak olan bu ekipmanların satış fiyatları üzerinden taksitlendirme yapılabilmektedir. Kredide vade seçenekleri vb. detaylar hasat durumu göz önünde tutularak belirlenmektedir. Bakanlık tarafından aranan şartların taşınması halinde düşük faizli kredilerden de yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın ziraat bankası şubelerini ziyaret ediniz.

tarımsal-modernizasyon-kredileri

Tarım aletleri kredileri

Şekerbank Tarım Ekipmanları Kredisi

Tarımsal üretimde modernizasyonun sağlanması için Şekerbank kredi desteği sağlamaktadır. Biçerdöver, tarımsal ekipman, demirbaş vb. alımları için esnek ödeme imkanları ile kredi veriliyor. Vadeler 60 ay olarak belirlenmiştir. Katma Değer Vergili satış fiyatı üzerinden alınacak olan ekipmanın yüzde 75′ i kredilendirilecektir. Ayrıca traktörün yeni ve hiç kullanılmamış olması durumunda bir önceki yıla ait olması önemsenmeksizin kredi verilmektedir.

Şekerbank’ tan alınacak olan krediler ile sulama, çeltik kurutma, gübre, balya, mısır biçme, mibzer, merdane, pulluk, römork, patates sökme, ot biçe, sap parçalama, biçerdöver gibi tarımsal ekipmanlar alınabilecektir. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın Şekerbank şubelerini ziyaret ediniz.

Daha pek çok bankanın traktör ve tarımsal ekipman alımları için oluşturduğu kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bu bankalardan kredi alarak da yeni ekipman alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.Etiketler:

Devlet Tarım Aletleri Destekleri Konusuna 12 Yorum Yapıldı
 1. tarim ekipmanları dedi ki:

  4 lu 16 numara pulluk kulviator 11 li Ve pamuk mibzeri diskli tarim ekipmanlarinda gecerlimi

 2. Ekrem dedi ki:

  kabak hasat makinaları için çiftçilere %50 desteği verecek kurumlar gerekli.

  Ben tarım makinası üretimi yapıyorum. Fiyatlar dan dolayı çiftçiler imkansızlıktan almakta güçlük çekiyor. Verilen destekler ülke ekonomisi ve tarım sektöründe büyük bir gelişim olacaktır. Buradan yetkililere duyurulur. Gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Teşekkürler.

 3. Cemal Nas dedi ki:

  Taş toplama makinesi almak istiyorum.

 4. abdullah yılmaz dedi ki:

  zetin silkeleme makinası alıcam hibe desteği varmı varsa şartları ve nasıl müracat edebilirim

 5. Burhan dedi ki:

  İyi günler sıralı silaj makinasi almak istiyorum uzerime arazi veya traktor yok ne yapa bilirim…

 6. Mustafa dedi ki:

  12.hp lik çapa motoru almayı düşünüyorum babama ait tapuya ben müracat edebilirmim ? edebilirsem şartlar nedir 13500m2 ceviz bahçem var acil cevapverirseniz sevinirim.

 7. şerif dedi ki:

  römork desteği var mı

 8. Ahmet dedi ki:

  traktör remorku pulluk pulvezatör almak hibe olmak istiyorum nereye bavuracağım başvuru için gerekli evraklar şartları nelerdir

  1. ertugrul dedi ki:

   2018 yılında 12 beygirlik çapa moturlarına hibe varmıdır acil yardım

 9. Fikret dedi ki:

  2018 yılı için hibeler neler olacak hangi ekipmanları kapsayacak

 10. devlet tarım aletleri desteği ve teşvikler hakında bilgi bildirimi dedi ki:

  2017 tarım aletleri desteği başldımı.başladıysa nereye muraacat ypılıyor

 11. hamdi ateş dedi ki:

  tarım aletleri hibeleri ile ilgileniyorum ama 2016 için böyle bir hibe verilmiyor muş

Sayfa başına git