KOSGEB İş Planı Örnekleri 2021 (YENİ ONAY SİSTEMİ)

Kosgeb iş planı örnekleri 2021 sayesinde küçük veya büyük ölçekli yatırımınız için daha önce kesin onay verilen ve hibe alan bir iş planı projesi ile başvuru yapmak, Kosgeb desteklerinden yararlanma şansınızı arttıracaktır. Destekten yararlanma şansınızı artırmanız için bu aşamada size örnek teşkil edecek iş planlarına ihtiyacınız olacaktır. Girişimcilerin hibe desteğine başvuru yapabilmelerini kolaylaştıracak ve ihtiyaç duydukları tüm detaylı bilgileri ve KOSGEB iş planı hazırlanmasının nasıl yapılacağını tüm merak edilen detaylarıyla anlattığımız içeriğimizde yer verdik.

KOSGEB İş Planı Örnekleri 2021 (YENİ ONAY SİSTEMİ)

KOSGEB İş Planı Örnekleri 2021 yılında iş planı hazırlama konusunda yardım almak isteyen girişimciler tarafından araştırılmaktadır. KOSGEB iş planı örneği 2021 listesinde word, pdf, pastane, cafe, lokanta vb. sektörlerde iş planı proje örnekleri yer almaktadır. Bu içeriğimizden; Pdf, Doc, Excel veya word formatında cafe, pastane, kuruyemiş, market, ev yemekleri salonu, kahvehane gibi işletmeler için daha önceden hazırlanmış kesin onay alan iş planlarının tüm listesini indirebilirsiniz.

Kosgeb İş Planı Projesiyle Başvuranlara Ne Kadar Destek Veriliyor?

Kosgeb kurumu her yıl olduğu gibi 2021 yılında da GİB kaydı olan ve GİB ile iş yeri açmak isteyen girişimcilere, 2 farklı program ile ”Geleneksel ve İleri Girişimcilik destekleri’‘ adı altında 60.000 TL hibe ve 360.000 TL hibe desteği vermektedir. (Alacağınız hibe desteğinin miktarı herhangi bir bankadan destekleme başvurusu yapacağınız için değişiklik gösterebilir.)

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu örneğinde olduğu gibi tüm detayları başvuru formunda kendinizi ve planladığınız işinizi tam olarak anlattıktan sonra ihtiyacınız olan tek şey iş projesi olacaktır. Bu iki farklı program adı altında Geleneksel ve İleri Girişimcilik destekleri olarak sağlanan, tamamı geri ödemesiz bu hibe desteklerini alabilmenin en hassas döngüsü ise iş planı projesinin sunum yaparak onay alma sürecidir. KOSGEB Girişimcilik Destekleri programlarından herhangi birinden yararlanacaksanız mutlaka hazırlayacağınız iş planı projenizi kurula onaylatmamız gerektiğini unutmayın.

Kurumdan geri ödemesiz hibe desteği almak isteyenler bu hassas süreçte projelerini kurula onaylatmaları için kesin onay alabilecekleri iş planı projesi doldurması gerekmektedir. Bunun için Kosgeb iş planı örnekleri, girişimcilere bu zorlu süreçte az da olsa ışık tutarak, kesin onaylı iş planı doldurmalarını sağlayabilir.

İsterseniz öncelikle iş planı nasıl doldurulmalıdır? iş planı projesinin doldururken nelere dikkat edilmelidir konusunu inceleyelim.

KOSGEB İş Planı Kesin Onay İçin Nasıl Doldurulmalı?

Daha önceki yıllarda kurum tarafından örgün eğitim ile verilen girişimcilik eğitimleri bu yıl uzaktan online eğitim formatıyla videolu modüller sistemi üzerinden veriliyor. Girişimcilere 2021 yılı itibarı ile uzaktan eğitim şeklinde verilmesiyle birlikte bir çok yeni girişimci KOSGEB iş planı projesinin nasıl doldurulması gerektiği hakkında net bir bilgiye sahip olamamaktadır. Bu nedenle, Kurumun resmi web sitesi üzerinden online KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu yaparak girişimcilik belgesi almak isteyenler için iş planı projesinin nasıl doldurulması gerektiğini anlatan bir içerik hazırladık.

KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen yeni girişimcilerin bilmesi gereken tüm detayları ve örnek projeler üzerinden hemen sizde kendi projenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle ilk ihtiyacınız boş bir iş planıdır. Sitemizde sizler için yer verdiğimiz pdf ve en çok tercih edilen excel ile word formatın da olan bu iş planı çıktısını temin ederek, kendi kendinize ücretsiz bir şekilde kendi iş projenizi anında oluşturabilirsiniz.

Örnek iş planına ihtiyaç duyanlar için İş planının word dosyası halinde dolu ve boş haliyle sitemize yükledik. Bu örnekleri bilgisayarınıza indirerek örnek çalışmalar ve projelerden sizlerde yararlanabilirsiniz.

Kosgeb’ten kesin onay almak için; iş planı nasıl doldurulur konuları ile başlayacak olursak; Hibe alan projelere iki şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Bunlardan birincisi; bu konuda girişimcilere danışmanlık ve proje hizmeti veren firmalara başvuru yaparak, belirli ücretler karşılığında kosgeb iş planı hazırlatmadır. Ortalama olarak bu firmalar 1.000 – 1.500 TL. civarında proje ücreti talep etmektedirler. Firmalar kesin onay alabileceğiniz iş planlarını doldurarak size teslim edeceklerdir.
 • İkinci  yöntem ise, internet sitemizde bulunan hazır projeyi bir tarafa, boş örneği bir tarafa indirip, daha önce yapılan doldurma işlemlerini kendi projenize uygulamanızdır.

Boş iş planının yanında girişimcilerimiz için; 20’den fazla farklı sektörlerden derlediğimiz kesin onay almış proje örneklerini de içerğimizde mevcuttur. Böylece; devletdestekli.com sitemiz üzerinden isterseniz bu projelerin bu örneklerine bakarak ve projelerde ufak tefek değişiklikler yapıp kendi fikrinize uyarlayarak, iş planlarınızı bedava bir şekilde kendi kendinize oluşturabilirsiniz.

2021 Yılı Kosgeb Yeni Girişimci Boş İş Planı Örneği;

Hizmet merkezleri girişimciler için boş bir örnekler hazırladılar. Yapacağınız plan ne kadar kaliteli olursa olsun, bu şablona uymak zorunda olduğunu unutmayın. Bu şablonun şu bilgileri içermesi gerekiyor. İşletme, Pazar ve Plan, Üretim Projesi, Yönetim Planı, Finansal Plan, Destek Talebi.. Bu nedenle boş örneğe veya daha önceden onay almış projelere ihtiyaç duymaktayız.

Hiç doldurulmamış boş iş planına ihtiyaç duyuyorsanız o halde; İş planının word dosyası halinde hazırlanmış örneğini indirmek için;

KOSGEB Onaylı İş Planı Hazırlama Süreci

İnternet ortamında dağıtılan iş plan ve proje örneklerinin yer aldığı sitelerde, hemen hemen aynı örneklerin doldurulması ve örnek alınması istenir. İş planı doldurmak isteyenlerin ihtiyaç duyduğu bilgileri ve doldururken esas olan konuyu örneklerle açıklamamız gerekirse;

Farz edelim ev yemekleri lokantası açmak isteyen bir girişimcisiniz ve örnek iş planı üzerinden örnek alabileceğiniz Kuruluşa ait bilgiler olan İşletici kuruluşun bilgilerini Hali hazır olan kuruluş bilgilerini ve bölümlerini daha önce onay almış veya almamış tüm projelerinden örnek alarak kendi iş planınıza uyarlayarak doldurabilirsiniz. İş planlarında genel olarak girişimci, iş fikri ve iş kurma süreci gibi yapılması gerek tarifler her proje için aynı olacaktır.

KOSGEB is planı Örnekleri 2021 yılında göz attığınızda bu iş planlarında;

 • Girişimciye ait kişisel bilgiler; hemen hemen her proje için aynıdır.
 • İş Fikrinin Kısa tarifi; Bu bölümü alıntı yapmaya gerek kalmaz.( kendi iş fikrinizi açık olarak ifade etmeniz yeterlidir)
 • Genel Olarak İş Kurma Süreci Tarifi; Bu bölüm yine işinize bağlı olup, daha önce ki örneklerden de alıntı yapılabilir. Lokanta açan kafeteryadan, bayan giyim mağazası ayakkabıcıdan örnek alabilir.
 • Girişimcinin Kişisel Bilgiler, Eğitim Durumu, Çalıştığı İşler, Bilgi, Tecrübe ve Becerileri kişisel bilgi olduğu için, girişimciler kendilerine ait tüm kişisel bilgileri örnek projelere bakıp bu projelerden örnek alarak doldurulabilir.
 • İş Fikrini seçme nedenleri ve Girişimcinin hedefleri bölümlerinde yer alan bilgiler sonucunda KOSGEB sizin hangi sebeple bu işi seçtiğiniz anlaması ve onay sürecinde önemli bir bölüm olduğundan daha önce ki iş planlarından alıntılanması tavsiye olunur. Orta ve Uzun dönemli hedefler de bu bölüme dahildir.
 • İşletmenin sahip olacağı yasal statü ve ortaklık yapıları ile özellikleri bölümleri eğer ortaklarınız var ise, bu kişilere ait bilgilerin yazıldığı sayfadır. Ortaksız dükkanlar için doldurulması basitken, paylı mülkiyet sahipleri örnek almalıdır.
 • İzinler, Ruhsatlar veya Diğer Kuruluşlara Ait Resmi Dokümanlar; bu bölümde işyeri açma belgeniz var ise bunun bilgilerinin yazılması, eğer bir diploma kiralayarak iş kuruyorsanız, diploma bilgileri ve kiralanma süreci, Valilik, Kaymakamlık, Maliye, Belediye Başkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ticaret veya Esnaf odaları gibi kuruluşlardan alınacak izin belgeleri ve bu belgelerin ne kadar sürede verileceği belirtilmektedir.

KOSGEB Kesin Onaylı İş Planı Nasıl Hazırlanır? (Word, Doc)

Kosgeb kesin onaylı iş planı örneği nasıl hazırlandığı konusunda ilk yapmanız gerekenlere gelecek olursak; işe Sektör Araştırması yaparak başlamalısınız. Sonrasında Rakip Analizi ve Ürün veya Hizmetlerinizin Tanıtımı nasıl yapacağınıza dair farklı fikirlere sahip olmanız gerekmektedir. İlk olarak sektör araştırması yapmalısınız demiştik; Bunu neye göre yapacaksınız aklınıza takılanları özetleyecek olursak;

Sektör Araştırması yapın;

Sektörler bölümünde iş fikriyle ilgili sektör analizi yapılmaktadır. Burada ana sektörle birlikte alt sektörler, müşteri potansiyeli, girdiler, piyasanın durumu belirtilmektedir. Müşterilerin analizi de bu bölümde aittir. Kime, ne satacaksınız, neden sizden satın alacaklar, ürünlerinizi veya hizmetinizi tercih edecek müşterilerin özellikleri nelerdir gibi sorular bu bölümde cevaplanır. Boş projeye sıfırdan yazabileceğiniz gibi, örneklerden de yararlanabilirsiniz.

Kosgeb desteklenen sektörlerde iş planı hazırlanarak nace kodu iş planında yer almalıdır. Kosgeb desteklenen sektörler ise;

Bilgi ve İletişimİdari ve destek hizmetleriMadencilikİnşaat
TarımİmalatGıda ve YiyecekGiyim
KozmetikİlaçUlaştırma ve KonaklamaSpor
Elektronik Alet Onarımı, Araç Bakım ve OnarımıKültür, Eğlence, SanatDiğer Hizmet FaaliyetleriYenilenebilir ve
Yenilenemez Enerji Kaynakları
Kosgeb Desteklenen Sektörler 2021

İş fikirlerinizin mutlaka desteklenen sektörler arasında yer alması gerekiyor. Desteklenmeyen sektörlerde bir iş fikriniz varsa maalesef Kosgeb bu işler için hibe desteği vermez. İşiniz kosgeb desteklenen sektörler arasında yer alıp almadığını linke tıklayarak gördünüz. Peki rakipler ne durumda? Hemen çevrenizde araştırma yapın. Yani her zaman rakip analizi ile boş alanları ilk siz doldurun.

Rakip Analizi yapın;

 • Dükkan açacağınız yerde ki rakipler hakkında araştırma yaptınız mı?
 • Dükkanın yanında sizinle aynı işi yapan rakipleriniz var mı?
 • Bunlar kimler ve ne satıyor, ne hizmeti veriyorlar?
 • Örnek alabilir veya kendiniz doldurabilirsiniz.

Ürün veya Hizmetlerinizin Tanıtım yapın;

 • Reklam içeriklerinizden tutunda tanıtım için önemli faktörleri bu bölümde yazmalısınız.
 • Hangi hizmetleri sunduğunuz ve bu hizmetlerin bölümlerini açıklamalısınız.

İş planı doldururken yukarıda ki gibi birçok adımda bilgilere ihtiyaç duyacaksanız. Yeni girişimci programı iş geliştirme İş modeli formu 2021 de doldurulması gerekli alanlar bulunuyor.

Aşağıda örnek iş planları da vereceğimiz için konuyu daha fazla dağıtmak istemiyoruz. Bu nedenle; Adım adım Kosgeb proje hazırlama isimli yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Yazımızda iş planı projesi adım adım bu şekilde doldurulduğunu gördünüz. İçeriğimizde yer alan işte bu tüm anlatımlarla madde madde kendi iş projenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Kosgeb Proje Örnekleri 2021

Sizler için hazırladığımız kosgeb proje örneklerini 10 farklı kategoride topladık

2021 Yılı kosgeb proje örnekleri;

 • Boş doldurulmamış örnekler,
 • Kafe, Lokanta, Yemek Evi ,
 • Elektronik sektörü,
 • Gıda Ürünleri kategorisi,
 • Giyim,
 • Sadece satış yapılan ticari işletmeler,
 • Genel anlamda tüm imalat sektörü,
 • Arıza tespit, bakım onarım ve teknik servis hizmetleri,
 • Kuaför için,
 • Bina, yapı denetim ve benzer hizmetler

10 ana projenin her sayfasında farklı iş planları yer almaktadır. Sizler için web alanımız da proje örneklerine bir bölüm ayırdık.

Tüm dokümanlar Microsoft Word veya Openoffice isimli programı ile açılabilecek dokümanlardır. Dökümanlara ulaşmak için ihtiyacınız olan iş planı örneğinin adına tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Kafe Açmak İsteyenlere Kosgeb Lokanta Cafe İş Planı

Son zamanların trendi cafe açmak isteyen girişimciler Kosgeb desteği hakkında merak ettiği birçok detay bulunuyor. KOSGEB Cafe Açma Desteği İş Planı Örneğinden yola çıkarak bu iş için hibe alabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için ne kadar sermaye gerekli, hibe desteği nasıl alınır konuları da araştırılmaya devam ediyor. Kafe açmak isteyenler belirli bir sermaye belirlemesi gerekmektedir. Kafe açmak için maliyet ve masraf çok fazla olacaktır. Kafe açarken tutulacak dükkan, muhasebeciye verilecek ücret, açılış işlemleri için ücret, işçi alımı, gerekli kahve yapmak için ekipmanlar ve masalar vs. alımı için ayıracağınız sermaye yüksek olmalıdır.

İlk önce kafeniz için bir muhasebeci tutmanız gereklidir. Aynı zamanda muhasebeciye verilecek tutar 1.500 TL civarlarında bir ücrettir. Muhasebeciden muhasebeciye bu miktar değişiklik gösterebilir. Muhasebeci ile anlaşma sağlandıktan sonra gerekli evraklar için yine 500 TL gibi bir ücret ödemeniz gereklidir. Ardından tutmuş olduğunuz mekanın aylık kirası olacaktır. Bu aylık kira sizin seçeceğiniz mekana göre farklılıklar gösterebilir.  En az 5.000 TL – 10.000 TL arası kira ücreti ödemeniz gerekebilir. CAFE Kafeteryalar tüm gençlerin ilk iş fikridir. Gençlere özel .. 56.10.19 Nace Kodu ile aşağıdaki örnek iş planlarını inceleyerek kendinize ait projeler oluşturabilirsiniz.

Örnek iş planı Word 2021 indir;

KOSGEB İş Planı Örnekleri 2021

Örneklerden yararlanarak kendiniz de açacağınız işyerinin faaliyet alanına uygun olarak iş planı projesi oluşturarak Kosgeb hibe dsteklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu örnekler Kesin Onay alan iş planlarıdır Size de bu konuda örnek iş planları yardımcı olacaktır. Örneklerin linkleri üzerine tıklayarak bilgisayarınıza planları indirebilir, isterseniz projelerin çıktısını alabilirsiniz.

(Tüm linkler aktiftir) KOSGEB İş Planı Örnekleri 2021 listesi:

KOSGEB Elektrik Elektronik İş Planı Örnekleri

KOSGEB Elektrik Elektronik İş Planı Örnekleri
İnternet Yazılım ve Danışmanlık KOSGEB iş planı hizmetleri alanı

KOSGEB Giyim Mağazası İş Planı Örneği 2021

2021 yılında giyim mağazasının başvuru kodları olan nace kodları üzerinden toptan ve perakende ticaret G kategorisinin;

 • 47.71 alanında giyim eşyalarının satışı için Nace koduyla,
 • 47.72 sayılı Nace kodu ile de, ayakkabı çanta gibi deri eşyaların satışına destek sağlanmaktadır.

KOSGEB İnşaat İş Planı Örneği;

Nalbur İnşaat sektörü içindir.

KOSGEB E-Ticaret ve Satış Proje Örnekleri

KOSGEB İmalat İş Planı Örnekleri;

KOSGEB İmalat İş Planı Örnekleri;
Fason tekstil içindir.

Sinema filmi, video ve televizyon programları yapımcılığı, ses kaydı ve müzik yayımlama faaliyetleri için;

Sinema filmi, video ve televizyon programları yapımcılığı, ses kaydı ve müzik yayımlama faaliyetleri
Müzik stüdyosu
Fotoğraf stüdyosu

KOSGEB Teknik Servis ve Bakım İş Planı

KOSGEB Teknik Servis ve Bakım İş Planı Örneği 2021
İklimlendirme Sistemleri FERROLİ ISITMA SİSTEMLERİ 
TPLC Sistemleri için PLC SİSTEMLERİ

KOSGEB Kuaför İçin Yeni İş Projesi

Yukarıda ki word uzantılı (.doc) Microsoft Office Word programı ile açılabilen iş planı örneklerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sitemize yüklediğimiz Kosgeb Örnek iş planlarını girişimcilere genel itibariyle iş planlarını nasıl ve ne şekilde doldurmaları gerektiği konusunda ışık tutabilir, peki iş planı doldurmak konusunda kendi yeterli hissetmeyen ve kesin onay almak isteyenlerin imdadına kim yetişecek. Tabi ki KOSGEB İş Planı Hazırlayan Danışmanlık Firmaları bu konuda kesin onay alan projeleri hazırlama sürecinde girişimcilere yardımcı olmaktadır. Peki iş planı hazırlayan danışmanlık firmaların adresleri ve iletişim bilgilerine nasıl ulaşabilirim diyorsanız hemen alt başlıkta Kosgeb iş planı hazırlayan danışmanlık firmalarının iletişim ve irtibat bilgileriniz sizler için araştırdık.

KOSGEB İş Planı Hazırlayan Danışmanlık Firmaları

Danışmanlık hizmeti veren firmalar belirli bir ücret karşılığında proje hazırlamaktadır. Aşağıda iş planı hazırlayan firma isimlerini ve iletişim numaralarını sizin için listeledik;

 • Rota Danışmanlık
 • Sigma Center Telefon Numarası:  0224 232 22 73
 • Arguma Danışmanlık Telefon Numarası: 0216 706 14 03
 • ISO TSE HYB 13573 Danışmanlık Belgesi
 • KRC Danışmanlık Telefon Numarası: 0216 474 74 26
 • 4M Danışmanlık Telefon Numarası: 0212 573 01 01

Yukarıda bulunan danışmanlık hizmeti veren firmalar sayesinde sizde iş planı projesi oluşturabilirsiniz.

Yeni işyeri kuran esnaflar için en düşük faizli kredinin yıllık % 9,5 faizli aylık %0,79 faiz ile Esnaf Kefalet Kooperatifleri tarafından verildiği gerçektir. Bu kapsamda KOSGEB’den proje örneğini onaylatarak hibe almaya kazanan girişimci, Halkbank tarafından verilen faizsiz kredi olanağını ve esnaf kefaleti değerlendirerek sermaye temin edebilir.

Bu nedenle esnaflarımıza esnaf kefalet kredi hesaplama tablosunu incelemelerini şiddetle önermekteyiz.

Kosgeb tarafından girişimciler 2021 yılında da desteklenmeye devam edecek. Bu desteklemeler Girişimciliği Geliştirme Destek Programı adı altında yapılacaktır.

Geleneksel girişimcilere 60 bin TL verilirken, ileri girişimciler 360 bin TL tutarlar ile desteklenecektir. Sizde yeni kuracağınız iş için hibe desteği almayı düşünüyorsanız İş planı doldurma aşamasını geçtikten sonra Kurul ve jüriden tam puan alarak işyerinizi açabilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!
Yorumlar
 1. Serkan Kaya dedi ki:

  Ahşap ev modelleri imalat satış

 2. Yönetim dedi ki:

  2021 yılı için kosgeb iş planı örnekleri.

 3. BERK ALPER dedi ki:

  FIRSAT BULDUKÇA BU SAYFAYI TAKİP EDİCEM. 2021 YILI İTİBARI İLE BUTİK OLARAK ZEYTİNYAĞI ZEYTİN SABUNU ÜZERİNE MARKALAŞARAK İŞ KURMAK İSTİYORUM KOSGEB DESTEĞİ İLE İLGİLİ VE PROJE AMAÇLI YARDIM İSTİYORUM.